Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sony TV szerviz menu

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv. Mindenkinek!
Problémám az, hogy a TV-m (S FS-60)RCA hangfrekvenciális kimeneteinek a szintje nagyon alacsony, óriásit kell erősíteni rajta, hogy normális hangerőn mozizhassak, ami nagyon megemeli a zajt is. A szervízmenübe sikeresen bejutottam, de nem találtam lehetőséget a szint emelésre.
Mást, pl a SCART-ok bemeneti érzékenységét sikerült beállítanom. Bízom benne hogy csak Én siklottam el a lehetőség felett, ha valaki tud segítsen !
Köszönettel: Turesz

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ize, nalam ez nem mukodott...
Jarj el ahogy irtak, aztan ha mar TT-ben vagyo, vagyit TT-t latsz a jobb felso sarokban, akkor menu, es a menuben valaszd a demo modot...ekkor rak a szervizmenube.
Az en TV-mnel igy kell...
 
 
 
udv
Levi

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1.Power off (a fokapcsolóval)
2.Tartsd lenyomva a p+ ,p- gombokat az elolapon és közben kapcsold be
3.menü kétszer egymás után és már ott is vagy
 
üdv!

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem hinnem....nem rakjak azt bele ingyen...
A menuben biztos ott az opcio, elvegre software-t nem fognak tobbfelet krealni, meg hat az utolagos bovites is egyszerubb igy, viszont az aramkorok biztos hianyoznak, hiaba is kapcsolnad be.
 
 
udv
Levi

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi!
Sima 55 centis Sony Tvn ennek a menünek segítségével be lehet állítani a teletxtet nem teletextes tévén?
köszi

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kipróbáltam én is egy KV29FX60-on. Tényleg muködik.
Nincs valakinek valami átfogó leírása, hogy mi mit csinál a szervíz menuben. Rengeteg dolog van benne.
 
Azért az nem lenne semmi, ha alacsonyabb verziójú tv-n is be lehetne kapcsolni a PIP-et.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Különböző fórumokon sokat találkoztam a TV-k szervízmenü témájával. Engem az érdekelne, hogy más proci vezérelt, menüvel rendelkező készülékek ( DVD-k, videók, kamerák) is rendelkeznek-e szervízmenüvel?

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


MeliZoli!
 
Nézd meg ezt a címet, bár nem biztos, hogy előrébb leszel vele: http://www.max.tele.ru/tv/r_tvm_sony.htm
 
Azt nem tudjátok véletlen, hogy a "szép" színes csíkot hogyan lehet eltüntetni (akár a szervízmenün keresztül)?
 
Tg

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 16:9-es képarányban jelentkező csík sajnos majdnem mindegyik sony-n előjön nem csak a 29"-os 100Hz daraboknál.
Nekem csak egy 21-T5K van, de ugyanígy jelentkezik ez a probléma, volt szerencsém több típust is megnézni különböző képméretekben és sajnos kivétel nélkül jelentkezet fent emlegetett jellenség.
 
Más.
Tudna esetleg valaki segíteni abban, hogy mikor belépek a szervíz menübe a megjelnő TT-- menüpontba beírható számok mit is eredményeznek valójában? Fontos lenne.
 
Segítségeteket előre is köszönöm.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali! A KV29C3-on a szervizmenu a kovetkezokeppen hozhato elo: TV kikapcs a fokapcsoloval (nem standby!). Utana a lenyilo elolapon nyomvatartod egyszerre a P+ es P- gombokat, es mellejuk a TV-t bekapcsolod a fokapcsoloval. Beindul es a kepernyon megjelenik a TT-- felirat. Ekkor menu gombot megnyomod ketszer.
Az RGB csik nekem is ott van, es baromira idegesit.
 
Tg

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az a csík sajna tényleg ott van, nálam is.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szasztok! Egy apró trükk amit én alkalmazok, talán segít.
Sony KV29FS60-nál úgy tudom eltüntetni a csíkot, hogy a DVD ASPECT menüjében (PIONEER DV 717)a WIDE megjelenítést kérem függetlenűl attól, hogy a TV-m nem 16:9. Össze is húzza a képet, elindúl a film s a távirányítón visszakérem a 4:3 arányt.Eltünik a csík s nagyobb képet nézhetek.
Csá.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sajna a csík télleg marad, mindenhol van a képkirakási technikából adódóan... Igazat mondtak a boltban...

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello!
 
Nekem egy 29FX65K tv-m van, aminél ha 16:9-re kapcsolom a képet a 16:9-es kép tetején egy vékony RGB csík látszik. A forrás teljesen mindegy (DVD/VHS/kábel).
Megkérdeztem az eladókat, de szerintük ez "mindegyik készüléknél" így van.
Valahogy el lehet tüntetni a csíkot?

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Segítség!
 
Sony KV-29C3 (72cm,100Hz) TV-n hogy lehet a szervizmenüt elérni??? Aki tud, kérem segítsen!
 
megaThanx: T

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem firmware frissites nem publikus, ha van is egyaltalan, es eprom egeto kell hozza, vagy legalabbis eeprom... azaz euroscarton keresztul tuti nem fog menni
 
Jamis

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv,
 
netén vmiféle firmware-t is lehet frissíteni (új funkciók)?
 
FX20-on is működik a dolog egyébként, csak az info gomb bal felül van.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha van icqd ird meg a szamat az emilemre ha nincs csinalj
ott leirom neked hogy lehet megoldani a dolgot sot meg tobb funkciot is elolehet hozni,hogy profi legyen a kamerad.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Csak azt szeretném megkérdezni,hogy mivel a DVD-ét RGB-én használom az R G B jeleknek a szervízmenüben egyformának (30 30 30)-nak kell-e lennie ? Mert sem nálam sem a szomszédban nem egyformák a beállítások,sőt két egyforma TV esetén is a G nálam 37 ,a másiknál csak 18 ,az R és a B kb 30 . Mi a jó és a helyes beállítás ? 735-ös Sonyval van összekötve a TV.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Geri, vigyazz, a Deflection settingsben amik vannak, az minden tv-n egyedi, azaz a képcso/elektronika meg mittomenmi eltereseit (hibait?) korrigalgatja.
 
Amugy Sony KV29FX60-as TV-n frankon be tudtam allitani 4 Video bemenetet, azaz nem kell kapcsolgatni a 3.-at elore/hatra
 
Probaltam a kov. TV szoftveret ravarazsolni (a dolbys dual tuneres, asszem FS60?), sok utanallitgatassal sikerult kepet is kicsiholnom, hang nem volt koser. Viszont a menuben bent volt a dolby surround is!
 
Lehet le kene bontanom TV hatuljat, hatha ott vannak surrond csatlakozok is
(na ez csak vicc volt, de komolyan elgondolkodtam rajta, hatha ez u.az a TV, csak szoftveresen van butitva)
 
Ha valakinek van tapasztalata ilyen teren, rija meg.
 
Udv:
Jamis

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Van egy Sony KV29x5K TV-m. Ezzel az a problémám , hogy 16:9-ben ha DVD-zek, akkor a két csik ugyan megjelenik alul felül, de nem látok a kép oldalán semmi változást. Vagyis hiába nézek 16:9-es filmet nem látom azt a töbletett amit kellene. A kérdésem, ez valami állitási hiba? A jel amugy Scarton megy át RGB-ben, bár ez talán mindegy most.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok !
 
Vettem egy digital 8-as videokamerat, es szomoruan tapasztaltam, hogy nincs rajta DV bemenet.
Hallottam ,hogy ezt valamilyen software beallitassal lehet modositani.
 
Pliz segitsetek.
 
E-mail-be jobb lenne.
 
Elore is koszonom.
 
Pepe

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem tudjátok hogy lehet előhozni a szervíz menüt KV32-fx65 -ön ?

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha nem lenne nagy gond leírnád,hogy a Device Register
Setting-Deflection menuben milyen beállítások vannak nálad
beállítva,mert a kép geometriáját szeretném beállítani.
 
Elöre is köszi!
 
geri

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Ha mar van ilyen topic, akkor nosza beleontom tudasomat.
En is kaptam termeszetesen ezt a kodot, de itt asszem nem ez a lenyeg.
Szoval nem tudom milyen TV-ken muxik meg, de amin tuti megy, az egy Sony KV29FX60 -as TV.
1. Kapcsold ki a TV-t stand-by -ba. /normal taviranyitos kikapcs./
2. nyomd le gyorsan egymas utan a kovetkezo gombokat a taviranyiton:
+i /jobb felul: informacio gomb/
5 /5 -os szam a csatorna valaszton/
^ /hangero fel/
TXT ki /a teletext kikapcsolo gomb bal felul. ures TV kepernyo/
 
Tehat ha lenyomgondtad ezen 4 gomb egymasutanjat, akkor bekapcsol a TV, es jobb felul TT latszik.
Megnyomod a MENU gombot, ekkor elojon a rendes menu, aztan megnyomod megegyszer a MENU-t es lass csodat!
 
Elmentes nelkuli kiszallas: TV kikapcs.
Elmenteni: nem vagyok benne biztos, de asszem a MENU-vel lehet.
Vigyazz!!! Ezzel el is lehet rontani a TV-t !!!
 
Bye !

Válasz küldése

Vissza: “Szervízkódok”