Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sony TV szerviz menu

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi!
 
SONY KV-29FC60K-m van. A szervíz menübe be tudtam lépni. Amit szeretnék kicserélni, az a általam beállított "ellopást gátló" azonosítója. Nem találtam sehol. Ezt tényleg csak 1x lehet beírni? Továbbá engem is érdekelne, hogyan lehet kicsalni a "futott km-eket".
 
Hi!
THNX
 
Sey :smile44:

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok !
 
Segitseget kerek ! A feleves Sony KV29FX30K TV keszulekemmel csak a baj van.Vasarlas utan nehany nappal kiderult,hogy elszinezodes latszik a kepernyon / balra fent-rozsaszin, jobra lent-zold szin volt lathato foleg vilagos vagy feher alapon /. A szerviz csak nehezen cserelte ki a kepernyot. Majd nehany nap mulva ujra vissza kerult egy masik Sony szervizbe,mert a kep geometriaja "pocsek" volt. MOST megint szervizbe kell kuldenem a tevet, mivel nehany napja a kepernyo fenti jobb sarkaban kb.2 centis kek elszinezest lehet latni !!! Mitol lehet ez? Esetlek tudok valamit csinalni? A keszulek kozeleben nincs semmi amitol esetleg a kepernyo magneses lehetne, raadasul ez nem is olyan mint egy " magneses " folt, igen elenk ez a kek szin... koszi Laci

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


FX 66-nál: nézd meg ennek a topicnak az 1. hozzászólóját, nekem működött.
 
Lenne egy kérdésem. A kép jobb felső részén valahogy torz a kép. Amikor a 4:3->16:9 gombot megnyomom, lesz ugye egy csík. Ne pl ezen látni azt, hogy a jobb oldalán a csík lefelé hajlik, de csak ott. A szervízmenüben hogyan tudnám ezt korrigálni?
 
Kösz.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi,
 
ki ismeri a KV-S3431 service menujet?
- de lehet, hogy a kerdesemre mas Sony-k ismereteben is egyszeru a valasz.
 
Szoval a kep egy kicsit torz volt (a kor inkabb ellipszis)
ezt a service menu CXD-2018 nevu setupban a h-size es v-size parameterekkel sikerult tokeletesen beallitani,
de most a 16:9-es modban nem nyomja elegge ossze a kepet.
Mivel lehet azt elerni, hogy a 4:3 maradjon ugy ahogy van, csak a 16:9 legyen fuggolegesen "nyomottab"?

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bocs, 32Fx65 az enyém, csak elírtam.
Úgyanaz szerintem a kód.
i,5,vol+,képernyő gomb. :smile1:

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Szeretném megkérdezni, hogy nemtudja-e valaki véletlenül a KV-A2531D számú Sony tv-nek a szerviz menüjét?
Ez egy régebbi tv, akusztikus hanggal. Ha valaki így fel ismeri. Előre is kösz...

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A kérdés továbbra is a Sony KV29 FX-66 szervízmenűébe való bejutás, ill. az eltelt üzemórákat megmutató oldal lehívása.
 
Valaki?
AKÁRKI!!!!!
Help!


Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sajnos segíteni nem tudok, én is inkább kérdeznék.
Megköszönném ha megírnád, hogyan jutottál be az FX 66 szervízmenűjébe. (ugyanaz mint a 65-é?)
Ja, és azt, hogy ha bent vagyok, melyik oldalon találom az eddig eltelt üzemórák kijelzését.
 
Előre is köszszönöm.
 
üdv.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok.
Sony KV-32FX66 tv-n vizszintesen párnás a kép.
Tehát nem a két oldalán, hanem, alul felül.
Lehet ezt valahogy korrigálni a szerviz menűben.
Mert minden félét nézegettem, de ilyet nem találtam.
Köszi! :smile47:

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello Mindenki
 
Egy "gagyibb" Sony-nak kéne a szervízmenű elérése KV 21 Ft1K. Ez az az 55 cm-es mono Sony Tv és a "szokásos" jobbra dőlés a probléma sőt ha az elforgatással állítom akkor ugyan elforog de arányaiban akkor is trapezoid alakja lesz vízsintesen, szélesvásznú filmeknél nagyon király :smile22:

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Juminak,
 
FX65-nél a következő:
legyen a tv standby módban (piros lámpa)
távirányítón a köv.sorendben:
info (némítás alatt)
5
hangerő +
teletext (menutől balra kettővel)
ezután bekapcsolódik a tv, a csatorna szám helyén egy TT felirattal.
Kétszer megnyomva a menüt bejutsz a szervíz menübe.
Javaslom, hogy ird fel a beállításokat,mielőtt megváltoztatod, mert adott esetben több kárt lehet okozni, mint hasznot.
Sok sikert.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem egy SONY KV 29C3 TV-ém van. Kérdésem a szervíz menü
mire jó, hogy kell bekapcsolni, használni, miket lehet
rajta beállitani? Van e egyáltalán értelme? Mármint + dolgot lehet kihozni a TV-ből?
Más:kinek van és milyen tapasztalata DIMARSON DvD-ről?

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok !
 
Segítséget kérek !
 
Aki tudja, légyszi ossza meg velem az FX66 -os SONY szervízmenüjébe való bejutás fortélyát !
 
Köszi !
 
Jumi

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Felhívtam a SONY szervizt, 80000.-+ÁFA-ért vállalnák.
 
Keravillban körülnéztem 40000,- körül lehet új videómagnót kapni.
 
Ha valakinek van eladó videómagnója, amelyik nicam sztereóban mükődik, nem baj ha a magnórésze rossz, akkor jelentkezzen.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali !
 
Én is hasonló "cipőben" TV -ben utazom KV-X2161K .
 
Érdeklődtem már több SONY márkaszervízben is a lehetőségekről, és azt mondták, hogy egyszerű "panel megrendel>bedug>működik" megoldás nincs, csak gányolni lehet .
 
Megcsinálják ha kéri valaki, de ők maguk sem ajánlják, ugyanis nem fog együttműködni a TV processzorával, ami nem szerencsés dolog .
 
Egyébként hiába van nekem a TV -hez FULL szervízdoksim amin látszik az én TV -m, angol típusa gyárilag NICAM -os, sanos kitörölhetem vele a ...... azt .
 
De ha valaki tud ennél okosabbat az engem is érdekelne !
 
Maradok Tisztelettel itt veletek !
 
Jumi

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
KV-E2961K típusú TV-m van /100Hz,pip,sztereó/.
Hiányolom hogy nincs benne nicam sztereo.
 
Mit lehet tenni?
 
Lehet bele egy bővítő egységet venni?
Vagy külön egy nicam sztereo tunert?
Vagy egy új videómagnót?
 
Mibe kerülnének ezek a megoldások?

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ATA66
 
A szokásos i, 5, hangerő +, képernyő kombináció müködik az X5 esetében.
 
Az RGB csíkkal sajnos nem tudsz mit tenni.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem KV29 X5 Sony tv-m van.És nálam is van felül RGB-csík!
Szerintem elviselhetetlenül zavaró,főleg sötét filmrészeknél!
 
Valamint tudjátok a szervízkódot hozzá?
Vagy jó hozzá a KV29 C3-C5?

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »

32FQ75-höz keresem a szervizmenü kódját, esetleg ha van részletes leírás is róla akkor azt is! köszi

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali !
 
Nálam is ez a helyzet !
 
Nekem SONY KV-X2161K -m van, és ennél szintén egyenesen arányos az RCA kimenet jelszintje a fejhallgatóhangerő menüből állítható szintjével .
 
Jumi

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is nehezen jöttem rá, mert szerintem nem igazán egyértelműa dolog, de vígasztalódj, hogy én szerelőt hívtam, a márkaszervízből, és ő sem tudta.
A helyzet az, hogy az öt éves kislányom jött rá.
A hátsó RCA kimenetek kivezérlése a fejhallgató-kimenet jelszintjével együtt állítható a hangbeállítási menűben.
Biztos, hogy a te TV-den a fejhallgató kimenet szintje meglehetősen alacsonyra van állítva. :smile41:

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Slash
 
Ha csak egyszerüen kilóg a kép, vizszintes és függöleges irányban, akkor az szinte biztos, hogy gyári menübeállítási trehányság. Erröl írtam más topicban, egyre trehányabb a szoni ebben, 2-3 éve.
 
Adok 1 URL-t szervízmenühöz. Igaz, hogy csak az FX60ra felel meg pontosan, de valszeg minimálisak az eltérések. Minden részletet megtalálsz, olvasd el gondosan.
 
http://www.kv32tweak.freeuk.com/
 
A LEGFONTOSABB!!! a szervízmenüvel, NAGYON óvatosan kell bánni!!! Mert 100%osan elbarmolható vele a TV. Ha nincs gyakorlatod inkább ne nyúlj hozzá!
 
Valószínü, hogy a "Device register setting / Deflection" menüpont alatt lesz a képgeometriai beállítás. De mégegyszer mondom (izé... írom) ha nem csináltál még ilyet, inkább hívj olyat aki igen. A szakszervízek nem szeretik a garanciális, de szervízmenüvel-elrontott készülékeket. Illetve szeretik, mert jó nagyot lehet kaszálni a (gari off)javításért. Ezt meg a tulaj (pénztárcája) viseli nehezen.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az arány a fehér szinhez van állitva, gyárilag.WHITE BALANCE-nak hivják. Ha nem zavar ne bántsd mert muszerrel van belove.

Vendég

Sony TV szerviz menu

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sajna a kep szempontjabol mindegy, hogy milyen a beallitas.
Hisz a kep tartam eleve 16:9 a ket csikkal a szelen, ezt max. szethuzni tudod a zoom funkcioval, ha van ilyen.

Válasz küldése

Vissza: “Szervízkódok”