Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Távirányitók

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Mester »

Dobd ki a francba. Én kicsomagoltam, és egy nap után előjött belőle ezer hangya. Videotonra kellett volna beállítanom... nem jött össze. Nemtom hol gyártják azt a vackot, de gyanítom hogy kínai hangyák jöttek ki belőle.

Vendég

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hello
 
Van egy URC22B típusú univerzális távirányítóm, és egy daewoo tvre szeretném ráhangolni, de ha a megadott 2 kódot használom(168,209), akkor a gombok más funkciót látnak ell mint kéne. Auto Search-nél pedig nem talál semmit. Mit csináljak ilyenkor?

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Marantz SR-5200 erölködôhöz , van tapasztalat valakinek, hogy milyen - tanítható - táv viszi a beállításokat is?
Barátom leejtette, letört a sarkából-mármint belül- egy darab, megszakadt minden és miután kialakitott egy moziszobát, másik helység, újra kéne konfigurálni mindent, de most nagyon szív, mert semmit nem tud beállítani...
ez volt az "eredeti"

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Vendég

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


azt szeretném tudni, hogy visa global plusz távirányítón milyen kóddal lehet PANASONIC RXES27 típusú magnót kapcsolgatni???
(ha egy linket tudnátok az is jó)tothcsabi@fbi.hu

Vendég

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ha nem megy a CHUNGHOP RM-933E-nél
TV-t bekapcsolod, távir.nál kiválasztod a TV-t, SET + POWER egyszerre kb 5 mp-ig, villogni kezd a LED, elengeded a billentyűket... célra tartod a kütyüt, ha kikapcsolja a TV-t, 1től 9-ig lenyomsz egy bill-t.. nálam tökéletesen fut így az automata keresés...

Vendég

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Daewoo TV-t próbáld meg az alapértelmezett PHILIPS TV-kóddal... (027)
Viszont egy Yamada DVX6600-as kódot adhatna valaki, anno valamikor be tudtam állítani, de valamit elbaltáztam azóta meg nem találom :kiraly:

Avatar
jojoando
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 13:25
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: jojoando »


CHUNGHOP RM-933E UNIVERSAL REMOTE FENITO FYT-985 UNIVERSAL REMOTE
Szóval megvan mindkettő kódtáblázata, de nem viszi a Daewoo tv-t rendesen sem a Siltex dvd olvasót egyáltalán, és nincs idegzetem végigmenni az 1000 lehetőségen...
a 149, 204, 604, 168, 209, ..660-t ismerem, de nem mennek vele, illetve összevissza.

Nincs rajta automatikus kódkereső? Ez hivatott kiváltani azt, hogy kézzel kelljen végignyomkodni az összs kombinációt. A legtöbb univ. távon már van ilyen.

Van, de nem igazán megy a keresése.
Illetve utánna sem mükszik semmi vele.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


CHUNGHOP RM-933E UNIVERSAL REMOTE FENITO FYT-985 UNIVERSAL REMOTE
Szóval megvan mindkettő kódtáblázata, de nem viszi a Daewoo tv-t rendesen sem a Siltex dvd olvasót egyáltalán, és nincs idegzetem végigmenni az 1000 lehetőségen...
a 149, 204, 604, 168, 209, ..660-t ismerem, de nem mennek vele, illetve összevissza.

Nincs rajta automatikus kódkereső? Ez hivatott kiváltani azt, hogy kézzel kelljen végignyomkodni az összs kombinációt. A legtöbb univ. távon már van ilyen.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
jojoando
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 13:25
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: jojoando »


CHUNGHOP RM-933E UNIVERSAL REMOTE
FENITO FYT-985 UNIVERSAL REMOTE
Szóval megvan mindkettő kódtáblázata, de nem viszi a Daewoo tv-t rendesen sem a Siltex dvd olvasót egyáltalán, és nincs idegzetem végigmenni az 1000 lehetőségen...
a 149, 204, 604, 168, 209, ..660-t ismerem, de nem mennek vele, illetve összevissza.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szia! 
Ezt a távirányítót mikor vetted - illetve lehet- e mostanában ilyet venni? Én is valami ilyet keresek.

A miskolci Praktikerben vettem, tavaly szeptemberben. Tavasszal még lehetett kapni, azóta nem néztem.
(Látom, friss hozzászólásra válaszoltam )
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


sziasztok! 
Keresnék Thomson ROC740 típusú távirányítóhoz használati utasítást és kódfüzetet.
Tudtok segíteni?

Nekem van ilyen távom, persze füzettel együtt.
Milyen formában érdekel a másolat?
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sziasztok!
 
Keresnék Thomson ROC740 típusú távirányítóhoz használati utasítást és kódfüzetet.
Tudtok segíteni?

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: close652 »


Keresek Pioneer CT-S510 kazettás deck-hez távirányítót.
Opcionális volt, nem mindegyikhez van tehát.
Érdekelne hozzá való vagy más Pio ami elvezérli (stop, play, FF, RWD, on/off elég)
esetleg programozható is, ha valamelyik tud ilyet....
system

Avatar
tibike
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:33
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: tibike »


Nálam minden ezköszt hibátlanul vezérel, a cd játszó ezt az egy funkcióját kivéve.E miatt nem akarok egy fillét se költeni erre. Annyit nem ér, mert ha havonta egyszer igényem van beletekerni egy track-ba akkor majd használom a cd táv-ját...

Na igen, csak ezért nem kell újat venni.
Egyébként megnéztem otthon az enyémet, Thomson ROC740 a típusa és 8 készüléket tud vezérelni.

Szia!
 
Ezt a távirányítót mikor vetted - illetve lehet- e mostanában ilyet venni? Én is valami ilyet keresek.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Én egy valamit nem értek.Nagyon jó dolog a programozható táv.
Csak azt nem értem,ha szinte mindent lehet irányítani vele(Denon 1705 távja),akkor azt az egy OPEN/CLOSE gombot mi a francnak hagyták le róla.Ez nagyon idegesítő.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nálam minden ezköszt hibátlanul vezérel, a cd játszó ezt az egy funkcióját kivéve.E miatt nem akarok egy fillét se költeni erre. Annyit nem ér, mert ha havonta egyszer igényem van beletekerni egy track-ba akkor majd használom a cd táv-ját...

Na igen, csak ezért nem kell újat venni.
Egyébként megnéztem otthon az enyémet, Thomson ROC740 a típusa és 8 készüléket tud vezérelni.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Valaki tud abban segíteni, hogy a Denon (1705) erősítő távírányítóját hogy lehet programozni?
Tudom már régen volt,de ha esetleg még mindig kérdés,akkor elárulom,hogy az ON és az OFF gombok együttes lenyomásával.Akkor elkezd folyamatosan égni a piros led,és akkor kell beütni tipustól függően a 3 számból álló kódot.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Senkinek ötlete, válasza????
Én is ismerem ezt a helyzetet, persze más készülékekkel. Éppen ezért kerestem szembefordítással tanítható távirányítót, aminél megadhatók ugyanúgy kódok, mint az univerzálisnál, a hiányzó 1-2 funkciót meg megtanítom neki. Amit találtam, az a Praktikerben kapható Thomson (nem tudom IQ-ból a típuszámát) 2 soros LCD kijelzővel, minden gombja programozható 2 funkcióra (Shift segítségével), 2 macro gombbal, gombmegvilágítással, tokkal-vonóval 8.990,- Ft volt.

Nálam minden ezköszt hibátlanul vezérel, a cd játszó ezt az egy funkcióját kivéve.
E miatt nem akarok egy fillét se költeni erre. Annyit nem ér, mert ha havonta egyszer igényem van beletekerni egy track-ba akkor majd használom a cd táv-ját...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Senkinek ötlete, válasza????
Én is ismerem ezt a helyzetet, persze más készülékekkel. Éppen ezért kerestem szembefordítással tanítható távirányítót, aminél megadhatók ugyanúgy kódok, mint az univerzálisnál, a hiányzó 1-2 funkciót meg megtanítom neki. Amit találtam, az a Praktikerben kapható Thomson (nem tudom IQ-ból a típuszámát) 2 soros LCD kijelzővel, minden gombja programozható 2 funkcióra (Shift segítségével), 2 macro gombbal, gombmegvilágítással, tokkal-vonóval 8.990,- Ft volt.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Senkinek ötlete, válasza????
Ahogy így visszaemlékszem, Hozzád hasonló módon jártam él és kerestettem kódot léptetéssel. Arra biztosan emlékszem, hogy a lejátszás, megállítás, track ugrás simán ment. Arra is, hogy a kijelző átváltása a hátralévő idő, lejátszott idő stb.. között is működött. Az nem rémlik, hogy az egy tracken bellüli keresés működött-e vagy sem. Őszintén szólva ezt a funkciót szinte soha nem használom.
 
Amit még tanácsolok, hogy próbáld végig az összes gondot a távon, mert a dvd játékos beállításakor végülis minden funkciót gyakorlatilag megtaláltam, de némelyiket elég érdkes gombok alatt.

Köszi a választ Gordon!
 
Minden funkciót megtaláltam én is a dvd lejátszónál, ott minden értelemszerű és jól működik. (értelemszerűen a megfelelő gombokhoz van rendelve.)
 
A cd játszónál az összes kódot próbáltam, de egyikkel se működik rendesen.
 
Az automata keresés valószínű valami más kódot talált meg, ami a felsorolásban nem szerepel.
Ezzel a kóddal minden funkció a jó gombokhoz van rendelve és hibátlanul működik.
Csak a számokba való beletekerés nincs egyik gombhoz sem rendelve ezért azt nem tudom használni a h/k távjával (Nem mintha olyan egetverően nagy szükségem lenne rá, én se sűrűn használom)
 
Csak külön ez a funkció gondolom nem programozható be, ahhoz egy tanítható táv kéne, ugye???
 
Megleszek nélküle, én is irtó ritkán használom, de gondoltam hátha van valami trükk, amiről nem írnak a használatiban.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Senkinek ötlete, válasza????
Ahogy így visszaemlékszem, Hozzád hasonló módon jártam él és kerestettem kódot léptetéssel. Arra biztosan emlékszem, hogy a lejátszás, megállítás, track ugrás simán ment. Arra is, hogy a kijelző átváltása a hátralévő idő, lejátszott idő stb.. között is működött. Az nem rémlik, hogy az egy tracken bellüli keresés működött-e vagy sem. Őszintén szólva ezt a funkciót szinte soha nem használom.
 
Amit még tanácsolok, hogy próbáld végig az összes gondot a távon, mert a dvd játékos beállításakor végülis minden funkciót gyakorlatilag megtaláltam, de némelyiket elég érdkes gombok alatt.
gordon314.fw.hu

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »

Senkinek ötlete, válasza????

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Na ezt a topikot milyen nehezen találtam meg!
 
De megvan!
 
Kérdésem a következő:
 
Adott egy h/k avr 230, amelynek programozható a távja.
A video, és dvd játékos ráprogramozása gond nélkül, minden funkciót beleszámítva teljeskörűen működik.
 
Most, hogy múlt héten megvettem a cd játszót azt is szerettem volna ráprogramozni, így egy távval, minden eszköz egyszerűen irányítható.
A kód táblázatban a technics cd játszóhoz elég sok (8-9, most nemtom pontosan) kód van megadva. Ezek közül, kb a felével a cd játszó távirányítható, de egyikkel sem, minden funkció hibátlanul.
Miután végigpróbáltam, valamennyi kódot, inkább a keresési funkciót választottam.
Ilyenkor a táv, kódokat küld az irányítandó eszköz felé, és amelyiknél a céleszköz kikapcsol az a megfelelő kód.
Meg is találja a kódot, a cd játszó irányítására. Ez a kód a táblázatban valószínűleg nem is szerepel, mert ezzel a megtalált kóddal, valamennyi funkció, a megfelelő gombon működik. (volt olyan kód ami vezérelte, csak mondjuk az track előre léptetés gomb, épp visszafelé léptetett, és fordítva)
Az automatikusan megtalált kóddal minden o.k., de a számokba való beletekerés funkció semmilyen gombhoz nincs hozzárendelve.
Ez az egy funkció, amit a megtalált kóddal nem tudok vezérelni a h/k távjával. Minden fontosabb funkció hibátlanul működik. (és a megfelelő gombhoz rendelve!)
 
Ezt a funkciót gondolom utólag nem tudom külön beprogramozni, az ha jól tévedek csak tanítható távokkal müxik ugye????
Én a használatiban nem találtam erre módot. Gondolotam rákérdezek hátha valaki tud mégis megoldást.
 
Mivel Gordon314-nek volt ilyen erősítője, és szintén Tecnics cd játszója, hátha tud megoldást.
Gordon ha erre jársz és van ötleted, és időd (esetleg megoldásod) ne fogd vissza magad!
Előre is köszi.
Azért nem priviben zargatom Gordon-t, hátha más-nak is van ötlete, vagy megoldása a problémámra!

Avatar
pacman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.01.14., pén. 19:44
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: pacman »


Gordon314
 
Nagyon köszönöm a segítséget.
 
Nekiállok, hátha sikerül.
 
pacman

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....1. MANUAL SETTING
 
1. Look up the three-digitcode for your brand andtype of equipment in the Code Tables on the following pages.
2. Press the SET and Device Keywhich you want to control at the same time, then the indicator lights will turn on.
3. Press the three digit code for your equipement. Each time LED blink one time.
4. Press Device Key The activity indicator should flash, then turn off to indicate that
the code is accepted.
Note : If no Key on your remote is pressed for 10 seconds, the programming processwillstop automaticaly, and you will have to start over.
....

"Kézi beállítás
 
1. keresd ki a következő oldalakon közölt kódtáblázatból a készüléked márkájának és típusának megfelelő 3 jegyű számkodot
2. nyomd meg egyszerre az irányítani kívánt készülékre vonatkozó (esetedben TV) és a "set" gombot egyszerre. A visszajelző fény felgyullad.
3. Üsd be a készüléked 3 jegyü kódját. A led felvillan a bevitel során.
4. Nyomd meg a készülék gombot (TV esetedben). A visszajelző fény felvillan, majd kialszik, jelezve, hogy a kód rögzítve lett.
Megjegyzés: ha a folyamat során a távirányítón 10 mp-nél hosszabb ideig nem nyom meg gombot, a programozási eljárás leáll és az egész folyamatot újra kell kezdeni."
 
Így próbáld meg a kikeresett kódokkal! Az egyikkel vinni fogja, ha mégsem, akkor szólj és lefordítom a többit.
gordon314.fw.hu

Válasz küldése

Vissza: “Szervízkódok”