Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Távirányitók

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Hali!
Akinek van egyszerre denon erősítője (RC-1002-es távval) és thomson tv-ja, az milyen kódot adott meg a távnak h kezelje a tv-t? YvsMad írta, h kezeli, csak sakkozni kell a kódokkal. Hát sztem majdnem mindet végigkátszottam, de nem. Hátha vkinek több szerencséje volt.
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
csaba6
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.07.31., kedd 11:26
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: csaba6 »


Vettem egy philips SBCRU252 távirányítót csak ami kódokat találtam hozzá azzal nem tudom megnyitni a panasonic tv menüjét amúgy minden más gomb jó, csak az az egy idegesít..
Helo
Kérdés,hogy milyen évjáratú a TV-d?Elvileg minden tv menűnek be kell jönnie.Szerintem próbáld meg több más kóddal.Ha garis és nem telt le a 3 nap akkor vissza viheted,hogy a Panasonic tv-t nem vezérli.Gondolom 2-3000 FT környékén van az ára.A másik ha van fölös 12000 Ft (Logitech 525) vagy 14000 Ft(Logitech 555) a Mistralban akciózzák.Ebben az a jó,hogy személyre-testre szabhatod a Logi távot a neten keresztül,márkára tipusra egyaránt.Ebbe bármi lehet(akár függyönyt is mozgathatod meg vele).
 
http://www.mistral.hu/arlista.php?id_sh ... 036083#top


A tv panasonic tx-29pm1p nem a távirányító jó mert kipróbáltam egy másik fajta tv-n és azon tökéletes működik a kódokat meg megpróbáltam az összeset ami van a könyvbe, meg az autómatikus keresőt is megpróbáltam de azon sem jön be a menü.

Avatar
jeni
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.03.14., kedd 23:38
Értékelés: -1

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: jeni »


Rgyébbként a vaterán több fajta tanítható távot hirdetnek,van ott érintőképernyős is de egy két valami okból hibás.De van ott egy Philips Pronto SCU-950 táv 50e.Ft-ért használtan.A tulaj szerint az a model olyan 150e.Ft körül van.
 
http://www.vatera.hu/muszaki_cikk_elekt ... c2512.html
 


Avatar
jeni
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.03.14., kedd 23:38
Értékelés: -1

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: jeni »


Vettem egy philips SBCRU252 távirányítót csak ami kódokat találtam hozzá azzal nem tudom megnyitni a panasonic tv menüjét amúgy minden más gomb jó, csak az az egy idegesít..
Helo
Kérdés,hogy milyen évjáratú a TV-d?Elvileg minden tv menűnek be kell jönnie.Szerintem próbáld meg több más kóddal.Ha garis és nem telt le a 3 nap akkor vissza viheted,hogy a Panasonic tv-t nem vezérli.Gondolom 2-3000 FT környékén van az ára.A másik ha van fölös 12000 Ft (Logitech 525) vagy 14000 Ft(Logitech 555) a Mistralban akciózzák.Ebben az a jó,hogy személyre-testre szabhatod a Logi távot a neten keresztül,márkára tipusra egyaránt.Ebbe bármi lehet(akár függyönyt is mozgathatod meg vele).
 
http://www.mistral.hu/arlista.php?id_sh ... 036083#top


Avatar
csaba6
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.07.31., kedd 11:26
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: csaba6 »

Vettem egy philips SBCRU252 távirányítót csak ami kódokat találtam hozzá azzal nem tudom megnyitni a panasonic tv menüjét amúgy minden más gomb jó, csak az az egy idegesít..

Avatar
Grizzly79
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.11.19., szomb. 14:18
Értékelés: 2

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Grizzly79 »


Egyébbként a logitech harmony 785 modelt most akciózák a Mistralban 26000 Ft-ért.Az nagyobb mint a 525-ös de mennyivel lenne jobb?Szines és nem kell cserélgetni elemet benne ,de azonkivül miben jobb?
Pont emiatt néztem végig tegnap én is a teljes választékot. Mármint, hogy mi lehet a különbség. Én a színes kijelzőn és a tölthetőségen kívül semmi igazán komoly plussz feature-t nem láttam.
TV: LG 65" OLED Media Player: Dune AVR: Denon x4400h Front: Quadral QLX-205 Center: Quadral QLX Base MkII Surround: Quadral QLX-120

Vendég

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jeni!
 
Igen olyan csak kéken világít
 
qqriq forumtárstól vettem 10e-ért. kicsit használtan.
Amúgy a sunwave is tud makrózni, mint a Logitech tehát egy gombnyomásra indul minden úgy ahogy Grizzly is írta.

Avatar
jeni
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.03.14., kedd 23:38
Értékelés: -1

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: jeni »

Egyébbként a logitech harmony 785 modelt most akciózák a Mistralban 26000 Ft-ért.Az nagyobb mint a 525-ös de mennyivel lenne jobb?Szines és nem kell cserélgetni elemet benne ,de azonkivül miben jobb?

Avatar
jeni
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.03.14., kedd 23:38
Értékelés: -1

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: jeni »

Hol és mennyiért sikerült szert tenned olyanra?

Avatar
jeni
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.03.14., kedd 23:38
Értékelés: -1

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: jeni »


SziaVan valakinek valamilyen tapasztalata,

Üdv!
Nekem volt Logitech Harmony 525, most egy érintőképernyős Sunwave van.
Az 525 nagyon jó szerkezet, szinte mindent tud, sőt esetenként többet is, mint amit a gyári távokkal elérhet a tulaj.
Egy a baj, hogy a főműveletek direktgombokon vannak, de azok sem mindíg működnek helyesen, vagy egyáltalán, bizonyos eszközök esetén, másrész a kisképernyős LCD-n sokat kell menüzni, a többi funkció elérésére.
Na itt volt a baj, és mivel kis családom emiatt teljesen diszkvalifikálta a használatát, így csere lett, a Sunwawe-re, na azóta a gyári távok vannak száműzetésben

Ez van meg neked?
Sunwave SRC-3060?
http://www.sun-wave.com/

Avatar
Grizzly79
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.11.19., szomb. 14:18
Értékelés: 2

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Grizzly79 »


SziaVan valakinek valamilyen tapasztalata,

Üdv!
Nekem volt Logitech Harmony 525, most egy érintőképernyős Sunwave van.
Az 525 nagyon jó szerkezet, szinte mindent tud, sőt esetenként többet is, mint amit a gyári távokkal elérhet a tulaj.
Egy a baj, hogy a főműveletek direktgombokon vannak, de azok sem mindíg működnek helyesen, vagy egyáltalán, bizonyos eszközök esetén, másrész a kisképernyős LCD-n sokat kell menüzni, a többi funkció elérésére.
Na itt volt a baj, és mivel kis családom emiatt teljesen diszkvalifikálta a használatát, így csere lett, a Sunwawe-re, na azóta a gyári távok vannak száműzetésben

Nekem Logitech 525-öm van.
 
Lacy-nak teljesen igaza van az 525-tel kapcsolatban. Tényleg sokat kell menüzni az LCD-n, és sajnos bizonyos esetekben az alapfunkciókhoz is. Plussz minket (engem éls a nejem) zavar a hangerő és a csatornaválasztó gom kattogása. Nem értem, hogy azt miért nem lehetett olyan gombokkal megoldani, mint a többit.
 
Persze mindez a szoftveréből orvosolható. Én fogtam egy fehér lapot és arra irogatom, hogy melyik készülékem melyik funkcióját bajos megtalálni. Aztán ha van ilyen, akkor szoftveresen próbálom orvosolni a problémát.
 
Rohadt jó benne, hogy nem kell x távirányítót a kezemben tartani, amikor pl. DVD-t akarok nézni. Egyszerűen megnyomom a DVD nézést és elvégez minden feladatot. Bekapcsolja a plazmát és a megfelelő bemenetre állítja, bekapcsolja az erősítőt és a megfelelő bemenetre állítja, majd bekapcsolja a DVD lejátszót.
 
Legjobb példa számomra a Nejem reakciója. Ma pl. nézni akarta a Pink koncert DVD-t és elkezdte keresni a Harmony-t, mert azon elég 2 gombot megnyomni és indul is a DVD film.
TV: LG 65" OLED Media Player: Dune AVR: Denon x4400h Front: Quadral QLX-205 Center: Quadral QLX Base MkII Surround: Quadral QLX-120

Vendég

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


SziaVan valakinek valamilyen tapasztalata,

Üdv!
Nekem volt Logitech Harmony 525, most egy érintőképernyős Sunwave van.
Az 525 nagyon jó szerkezet, szinte mindent tud, sőt esetenként többet is, mint amit a gyári távokkal elérhet a tulaj.
Egy a baj, hogy a főműveletek direktgombokon vannak, de azok sem mindíg működnek helyesen, vagy egyáltalán, bizonyos eszközök esetén, másrész a kisképernyős LCD-n sokat kell menüzni, a többi funkció elérésére.
Na itt volt a baj, és mivel kis családom emiatt teljesen diszkvalifikálta a használatát, így csere lett, a Sunwawe-re, na azóta a gyári távok vannak száműzetésben

Avatar
jeni
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.03.14., kedd 23:38
Értékelés: -1

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: jeni »


Szia
Van valakinek valamilyen tapasztalata,észrevétele, az univerzális távirányítók terén.Nem a Plus közértben árult távokra,esetleg ami van a Corábsn ami 2-3e.Ft vesztegetik.Amire én gondoltam azok a Logitech Harmony sorozat 525/555/688/875/885/985/1000 amelyek a netről letölthetők a vezérelni kivánt müszaki gépek kódjai.Ide gondoltam még a Marantz RC1400,a MX 500,stb...,
 
http://avplanet.hu/RC1400
 
http://www.tavszabalyzo.hu/product_info ... _id/106342
 
http://www.logitech.com/index.cfm/remot ... /&cl=hu,hu
 
Ezekről az lenne a kérdésem,hogy az erősítőket mennyire tudják vezérelni(tuner,tv-k azon belül a menűk,cd,tape,minidisc,DVD-a menűk,stb...:részlegesen vagy teljes,az összes meglévő szolgáltatásokat tudják,akár infrásan is átvihetőek-e?

Bátran irjatok.

Avatar
rigo88
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.07.06., pén. 10:02
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: rigo88 »


hali!
van egy yamaha rx-v550es erősítőm, a távját akartam volna beállítani a panasonic tv-hez, de amikor megnyomom a "code set" gombot, nem villan 2t a "transmit indicator" mi lehet a baj?

Avatar
pegazus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.05.12., szomb. 00:08
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: pegazus »


Sziasztok!
 
Van egy Orion ISP Dvd3035 típusú lejátszom,de nincs hozzá távirányitom.Viszont van egy Universal URC22c-15 távirányitom.De nemtudom össze hangolni,mert nincs kódom hozzá,az automata keresőt meg nem ismerem.Ha valaki tudna nekem segiteni irjon a buki11@freemail.hu címre.
Előre is köszönöm

Avatar
ned89
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.03.29., csüt. 17:11
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: ned89 »


Hello!
Nme tudja vki elküldeni a thomson ROC 2404 távirányító kódlistáját , mert eltűnt az enyém . Az e-mai címem:
petya_92@freemail.hu
Előre is köszönöm.

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Lex »

Az Orionoknak nagyon problémás a távirányítása. Több sikertelen próba után is csak egy tanítható távval sikerült "szóra" bírni. Árulnak olyan "univerzális" távokat is, ami egy konkrét készülékhez jó.
Üdvözlettel: Lex

Avatar
Andromedakod
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.11.17., pén. 14:02
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Andromedakod »


Szevasztok!
 
URC22C-15-ös universal távirányítóhoz kellene Orion TV-hez és Philips videóhoz kód.
Próbáltam az automata keresést, de nem működött.(Nem kapcsolt ki sehol a TV hiába nyomtam vagy 15 percig a Power gombot.)
Segítségeteket előre is köszönöm.
 
Andromeda

Avatar
jamjoe89@freemail.hu
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.10.04., szer. 14:42
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: jamjoe89@freemail.hu »


Hi-To-All
 
Van egy Thomson ROC-46 típusú univerzális távirányítóm és nemtudom hogy kell autómatikus frekvenciakeresésre bírni. Ha valakinek van leírása ahhoz a távirányítóhoz akkor írjon.
 
Elóre is köszönöm.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hy all!!!!Vettem 1 URC22C-15-ös universal táviányítót csak az a baj h nincs a leírásban a videoton tvmhez "kód" aki tudja h mit lehet tenni h be bírjam állítani a videoton tvmhez a távirányítót v pedig tudja a "kódot" az pls írjon az e-mail címemre : v.mihi@freemail.hu
THX

Olvasd el a használtit, a legtöbb univerzális távnak van automata kódkeresője: elkezdi léptetni a kódokat és figyelni kell, hogy a készüléked melyikre reagál. Pontosabban csak a leírásban találod megmagyarázva. Ha találsz egyet, de nem működik minden gomb, akkor jegyezd meg a kódot és keress tovább, hátha van jobb.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
bl4de
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.10.01., vas. 16:14
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: bl4de »


Hy all!!!!
Vettem 1 URC22C-15-ös universal táviányítót csak az a baj h nincs a leírásban a videoton tvmhez "kód" aki tudja h mit lehet tenni h be bírjam állítani a videoton tvmhez a távirányítót v pedig tudja a "kódot" az pls írjon az e-mail címemre : v.mihi@freemail.hu
THX

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Lex »

Mit szóltok, pl. ehhez: ElMak Oskar?
Üdvözlettel: Lex

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Lex »

Egy kis topik frissítés: Van úgy 10 készülékem, amit tanítható távval szeretnék vezérelni. Milyen olcsó típust tudtok javasolni erre a feladatra?
Üdvözlettel: Lex

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Lex »

Sajnos nem megy a kóddal, de arra rájöttem, hogy az első három sima sorszám, a negyedik, pedig ahogy írtam az eszköz típusa. DVD esetén (4. számjegy 8) az első három jegy 001-től 029-ig megy. A többire hibás beállítást jelez. Hát ennyi.
Üdvözlettel: Lex

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Távirányitók

Hozzászólás Szerző: Lex »


Sajnos az 550-hez 4 jegyű kód kell. Igaz, az utolsó számjegy az eszköz típusát azonosítja (8=DVD, 1=TV,...) majd utána rakok egy 8-ast, hátha... Azért köszi.
Igazán szabványosíthatták volna már ezeket és akkor nem lenne ez a távirányítós mizéria. Persze, akkor nem kaszálnának ennyi pénzt az eladott távok után.
Üdvözlettel: Lex

Válasz küldése

Vissza: “Szervízkódok”