A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Off

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2692

Re: Off

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.12.23., vas. 09:19

bitrograde írta:
2018.12.23., vas. 09:14
wittao írta:
2018.12.22., szomb. 21:15
Vinkler írta:
2018.12.22., szomb. 20:54

Egyetlen kötelező elem van, az ár. Ez is nehézséget okoz számos felhasználónak, gondold el, hogy mi lenne 5-6 kötelező adat esetén. Agyrém, ráadasul kapacitásunk sincs rá. Érdemi információ, új, másik kép, releváns infó a készülékről, stb. simán mehet, ezekert nem szólunk, csak a szemérmetlenül tolt up-ok miatt.
A szándékos félrevezetés eddig is és ezután is kitiltással jár.
Persze ez természetes, hogy csak úgy üresen előrva semmit nem jelentene.
Nem vagyok PhpBB szakértő, úgy gondoltam ha valaki új témát nyit az ad-vesz topikban, akkor az új témában már eleve be lennének írva:
Készülék gyártója:
Típusa:
Gyártási éve:
Előélet (ha tudod):
Állapota:
Külsérelmi nyomok:
Belenyúlásmentes: igen - nem
ha nem, akkor ez lett változtatva: ...

Leírás:
Évek óta mondom....
Nincs ezzel gond, de szerintem ez a motor sem tudja. Azt meg pláne nem, hogy ezek a pontok kötelezően kitöltendők legyenek-ha működne akkor pedig megint ki garantálná, hogy a beírtak megfelelnek-e a valóságnak? Az emberi tényező még mindig ott marad...
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 644

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2018.12.23., vas. 09:14

wittao írta:
2018.12.22., szomb. 21:15
Vinkler írta:
wittao írta:
2018.12.22., szomb. 20:47

Paran mar kezdemenyeztuk egy uj hirdetesi formula felallitasat (valami minimalis adattartalommal). Nehany kulfoldi forumon eleg jol mukodik a dolog.
Nem feltetlenul a hirdeto rossz szandekabol fakad a hianyos hirdetes, hanem az is elkepzelheto feledekeny, az uj forummotor sem tul megengedo (pl. ha egyszer megnezed, utana a 2. 3. Stb. csatolmanyodat alapbol buktad), nekem is neha utolag jut eszembe meg valami bemehetett volna.

Termeszetesen a szandekos felrevezetest nem fogja ez sem megoldani, az ilyeneket szvsz ki kell vagni innen, ahogy ezt meg is tettetek!
Egyetlen kötelező elem van, az ár. Ez is nehézséget okoz számos felhasználónak, gondold el, hogy mi lenne 5-6 kötelező adat esetén. Agyrém, ráadasul kapacitásunk sincs rá. Érdemi információ, új, másik kép, releváns infó a készülékről, stb. simán mehet, ezekert nem szólunk, csak a szemérmetlenül tolt up-ok miatt.
Nem vagyok PhpBB szakértő, úgy gondoltam ha valaki új témát nyit az ad-vesz topikban, akkor az új témában már eleve be lennének írva:
Készülék gyártója:
Típusa:
Gyártási éve:
Előélet (ha tudod):
Állapota:
Külsérelmi nyomok:

Leírás:
Évek óta mondom....
Audio-PC by zozoweb/Oppo DV 980H - Breeze Audio ES9028Pro (Bursonized) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature ||| Lenovo Ideapad 510 - Centrance Mini-M8 - Hifiman HE-400i/Sennheiser HD250 Linear II ||| - Wyred4Sound - freeba

wittao
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1060

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.12.22., szomb. 21:15

Vinkler írta:
wittao írta:
Vinkler írta:
2018.12.22., szomb. 20:40
Remelem mindenki megpróbal a hirdetés feladásakor korrekt tájékoztatást adni a továbbiakban! Ma is repült egy La Fontaine.
Paran mar kezdemenyeztuk egy uj hirdetesi formula felallitasat (valami minimalis adattartalommal). Nehany kulfoldi forumon eleg jol mukodik a dolog.
Nem feltetlenul a hirdeto rossz szandekabol fakad a hianyos hirdetes, hanem az is elkepzelheto feledekeny, az uj forummotor sem tul megengedo (pl. ha egyszer megnezed, utana a 2. 3. Stb. csatolmanyodat alapbol buktad), nekem is neha utolag jut eszembe meg valami bemehetett volna.

Termeszetesen a szandekos felrevezetest nem fogja ez sem megoldani, az ilyeneket szvsz ki kell vagni innen, ahogy ezt meg is tettetek!
Készülék gyártója:
Típusa:
Gyártási éve:
Előélet (ha tudod):
Állapota:
Külsérelmi nyomok:

Leírás:
Sztereo: Core Audio DAIDO Ryzen, Karuna ULTIMATE, DENPO DAC, DECHA végfok, FOCAL 1027BE
Kábel: AQ Carbon,Valhalla Aura V2/2 AES/EBU és XLR,Gryphon Guideline GOLD, ELROD tápok

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2630

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.12.22., szomb. 20:54

wittao írta:
Vinkler írta:
Remelem mindenki megpróbal a hirdetés feladásakor korrekt tájékoztatást adni a továbbiakban! Ma is repült egy La Fontaine.

Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.12.22., szomb. 20:47

Vinkler írta:

Sztereo: Core Audio DAIDO Ryzen, Karuna ULTIMATE, DENPO DAC, DECHA végfok, FOCAL 1027BE
Kábel: AQ Carbon,Valhalla Aura V2/2 AES/EBU és XLR,Gryphon Guideline GOLD, ELROD tápok

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2630

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.12.22., szomb. 20:40

Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.12.22., szomb. 20:37

Es eredeti doboza volt-é? bravo.gif

Donyec
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 24

Re: Hegel H1 eladó

Hozzászólás Szerző: Donyec » 2018.12.22., szomb. 19:34

Donyec írta:
2018.12.22., szomb. 16:03
vazze írta:
2018.12.22., szomb. 12:50
Nem tudom hány darab ilyen ezüst H1-es van az országban,de ha ez az enyém volt korábban akkor a leendő vevőnek szivesen adok pár jó tanácsot vásárlás előtt.
Ha megnézed a képet akkor látszik ,hogy nem a tiéd, mert felül van csavarozva a tető a tiédnél pedig oldalán volt. Azért ha már ilyen jó indulatú vagy nekem is megmondhattad volna mielőtt megveszem tőled a tiéd amiben nem írtad ,hogy szinte le van válva az eleje és lötyög benne 1 alkatrész és az xlr bemenet is vagy szólt vagy nem és a hangerő szabályzás hangosítás közben elakadt a deformáció miatt, amit nem lehetett kivenni mert olyan deformáció érte az erősítőt. Igaz visszautaltál 30000 ft, mert így is eltudtam adni 1 ügyes barátomnak és rendbe raktam. Én a teljes árát kértem azt mondtad, majd ha hazajössz jársz erre úgy is és elviszed .Aztán mégse lett dolgod erre és azt ajánlottad ,hogy 30000 ft-ért lejössz érte , mondtam ,hogy visszaküldöm ,te erre nem bíztál meg bennem, de én átutaltam neked előre a vételárat. A barátom átvette és rendbe rakta amennyire tudta, így kevesebbet buktam rajta. Ha megnézik a te hirdetésedben a képeket, látni lehet a tetőn és az elején is a hibát csak okosan volt fényképezve. A csomag hozzáteszem hibátlan állapotban került hozzám dupla dobozban csak a tartalma nem. Erről tud itt pár ismerős fórumtárs, de amíg ezt a beírást nem olvastam csak csendesen dühöngtem ! Azért nagy upp az erősítőnek valószínűleg ez csak jobb állapotban lehet mint az általam vásárolt.
A képek átvétel után készültek, meg kell nézni a volt hirdetésben a képeket és kiderül az igazság . Bocsánat a hirdetőtőtől és mindenkitől.Tanúnak eltudok fogadni 1 felülről készült képet és nekem is van! Boldog karácsonyt Mindenkinek!
Csatolmányok
172.JPG
172.JPG (255.69 KiB) Megtekintve 467 alkalommal
171.JPG
171.JPG (237.68 KiB) Megtekintve 467 alkalommal
170.JPG
170.JPG (252.81 KiB) Megtekintve 467 alkalommal
169.JPG
169.JPG (266.2 KiB) Megtekintve 467 alkalommal

vazze
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 393

Hozzászólás Szerző: vazze » 2018.12.22., szomb. 17:03

Donyec írta:
2018.12.22., szomb. 16:03
vazze írta:
Nem tudom hány darab ilyen ezüst H1-es van az országban,de ha ez az enyém volt korábban akkor a leendő vevőnek szivesen adok pár jó tanácsot vásárlás előtt.
Ha megnézed a képet akkor látszik ,hogy nem a tiéd, mert felül van csavarozva a tető a tiédnél pedig oldalán volt. Azért ha már ilyen jó indulatú vagy nekem is megmondhattad volna mielőtt megveszem tőled a tiéd amiben nem írtad ,hogy szinte le van válva az eleje és lötyög benne 1 alkatrész és az xlr bemenet is vagy szólt vagy nem és a hangerő szabályzás hangosítás közben elakadt a deformáció miatt, amit nem lehetett kivenni mert olyan deformáció érte az erősítőt. Igaz visszautaltál 30000 ft, mert így is eltudtam adni 1 ügyes barátomnak és rendbe raktam. Én a teljes árát kértem azt mondtad, majd ha hazajössz jársz erre úgy is és elviszed .Aztán mégse lett dolgod erre és azt ajánlottad ,hogy 30000 ft-ért lejössz érte , mondtam ,hogy visszaküldöm ,te erre nem bíztál meg bennem, de én átutaltam neked előre a vételárat. A barátom átvette és rendbe rakta amennyire tudta, így kevesebbet buktam rajta. Ha megnézik a te hirdetésedben a képeket, látni lehet a tetőn és az elején is a hibát csak okosan volt fényképezve. A csomag hozzáteszem hibátlan állapotban került hozzám dupla dobozban csak a tartalma nem. Erről tud itt pár ismerős fórumtárs, de amíg ezt a beírást nem olvastam csak csendesen dühöngtem ! Azért nagy upp az erősítőnek valószínűleg ez csak jobb állapotban lehet mint az általam vásárolt.

Nem tudom milyen az a bizonyos “okos” fényképezés,minden eladó készülékemet ugyanúgy és ugyanazzal a telefonnal fényképeztem.
A Hegel is jó állapotban volt és működött ahogy kell, erre nekem is tanúim vannak.
A visszautalt összegben közösen egyeztünk meg.
Az,hogy nem volt arra dolgom nem az én hibám és nem fogom saját költségemen a te (vagy bárki) kedvedért körbekocsikázni az országot.
Egyébként ha megnézed ezeket a képeket akkor látod,hogy ezek netes képek.
Az eladótól (és a moderátoroktól) elnézést kérek,nem akarom teleszemetelni a topikot,mehet az off-ba.
 Devialet Expert 220Pro-Harbeth P3ESR 40th

Donyec
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 24

Hozzászólás Szerző: Donyec » 2018.12.22., szomb. 16:03

vazze írta:

vazze
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 393

Hozzászólás Szerző: vazze » 2018.12.22., szomb. 12:50

Devialet Expert 220Pro-Harbeth P3ESR 40th

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2692

Re: ADA MPA-502 végfok 5x250W

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.12.08., szomb. 20:42

Csutka írta:
2018.12.08., szomb. 19:55

Szerintem ezt abba is hagyhatjuk, mert szemétség a többi hirdetővel szemben és az ADA végfok is többet érdemel.
:smile32:
Ez így van, tehát a felesleg megy az off-ba.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Csutka
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 750

Hozzászólás Szerző: Csutka » 2018.12.08., szomb. 19:55

irishcream írta:
2018.12.08., szomb. 19:40
Csutka írta:
2018.12.08., szomb. 19:27
irishcream írta:
2018.12.08., szomb. 19:06
............vízhűtéses????..... :smile29:
Nem azért van a pipa a hátulján - nagy az étvágya.
Reggelire pl. négy Behringer-t evett...
Kend tán Degec polgára? :D
Igen, szomszéd! ;)

Szerintem ezt abba is hagyhatjuk, mert szemétség a többi hirdetővel szemben és az ADA végfok is többet érdemel.
:smile32:

irishcream
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 844

Hozzászólás Szerző: irishcream » 2018.12.08., szomb. 19:40

Csutka írta:
2018.12.08., szomb. 19:27
irishcream írta:
Kend tán Degec polgára? :D

Csutka
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 750

Hozzászólás Szerző: Csutka » 2018.12.08., szomb. 19:27

irishcream írta:

irishcream
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 844

Hozzászólás Szerző: irishcream » 2018.12.08., szomb. 19:06

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.12.07., pén. 11:27

tottyi írta:
2018.12.06., csüt. 12:38
Kerdes, hogyan johet letre egy vevo es egy elado kozott az uzlet ha nincs meg a bizalom? Egy olyan eset tortent, hogy en feladtam egy hirdetest miszerint egy hifi cuccot akartam eladni de kulfodon elek es elore utalassal akartam eladni de a vevo csak ugy volt hajlando megvenni ha elkuldom o kibontja es ha megfelel akkor elutalja a penzt. En ebbe azert nem akartam belemenni mert meg uj forumozo 20 hozzaszolassal amik csak az adasvetel topikban vannak. Felajanlottam meg tobb opciot, hogy ha Pesti akkor el tudom juttatni a fejest es majd ott fizet vagy ha a kozeleben van valaki a forumrol akit ismerek annak elkuldom es majd annak fizet de idaig el sem jutottunk mert ezt hulyesegnek tartja. Pedig a hirdetesben benne van, hogy elore utalassal elkuldom.
Ilyenkor mi a teendo?
Szerintem engedd el.
A bizalomnak kölcsönösnek kell lennie. Az eladó felé is kell bizalom a vevő részéről, ezt sajnos sok vevő összekeveri illetve figyelmen kívül hagyja. Miért kellene elpostáznod, megnézhesse, kipróbálhassa és utána ha nem jó jön a kínlódás? Hogy küldi vissza, mikor küldi vissza, ki állja a visszaküldést, és ha küldés közben megsérül a csomag stb. stb. Véget nem érő nyűglődés. Esetleg azt megcsinálhatod, hogy leküldöd ismerőshöz, rokonhoz aki Mo-on él, árulja ő és nála meg lehet fogni, kipróbálni stb.

peterson
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 322

Hozzászólás Szerző: peterson » 2018.12.07., pén. 11:19

tottyi írta:
2018.12.06., csüt. 12:38
Kerdes, hogyan johet letre egy vevo es egy elado kozott az uzlet ha nincs meg a bizalom? Egy olyan eset tortent, hogy en feladtam egy hirdetest miszerint egy hifi cuccot akartam eladni de kulfodon elek es elore utalassal akartam eladni de a vevo csak ugy volt hajlando megvenni ha elkuldom o kibontja es ha megfelel akkor elutalja a penzt. En ebbe azert nem akartam belemenni mert meg uj forumozo 20 hozzaszolassal amik csak az adasvetel topikban vannak. Felajanlottam meg tobb opciot, hogy ha Pesti akkor el tudom juttatni a fejest es majd ott fizet vagy ha a kozeleben van valaki a forumrol akit ismerek annak elkuldom es majd annak fizet de idaig el sem jutottunk mert ezt hulyesegnek tartja. Pedig a hirdetesben benne van, hogy elore utalassal elkuldom.
Ilyenkor mi a teendo?
Esetleg PayPal, az mindkét felet védi, igaz akkor is előre kell utalnia :smile51: , és nem is használja mindenki.
A legkézenfekvőbb: nem adod el neki, majd jön bizalmasabb vevőd! (s igazad van, friss regesként inkább vele lehet bizalmatlan az ember, főleg, hogy a személyes átvételtől így elzárkózik! gondolkodik.gif )
Szerintem engedd el!

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 377

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.12.06., csüt. 12:38

Ilyenkor mi a teendo?
Zozoweb Audio PC, DAC, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, AKG K501

meidy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 19

Re: Jvc 5321 hangfal

Hozzászólás Szerző: meidy » 2018.12.03., hétf. 09:30

Nincs gond.

meidy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: meidy » 2018.12.03., hétf. 09:29

Mindenkinek lehet rossz napja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára meidy 2018.12.03., hétf. 09:30-kor.

nalah
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: nalah » 2018.12.03., hétf. 09:22

meidy írta:
2018.12.03., hétf. 09:00
Ezek szerint itt mindenki birtokolt már 5321-es hangfalat és Sonus Faber Conterto-t is (volt Concertinom és Grand Piano dobozom is, de ez nem változtat a véleményemen, színezett hangreprodukció, ahogy a Sonus alsóbb régióitól ez tudható)

Továbbá szokásos hifista vélemény nyilvánítás a trollkodás, nem is értem, miért nem szántott még rajta végig egy admin.

Valamiről úgy mondani véleményt hogy még csak nem is hallottátok...gratulálok mindenkinek. Hifi sajtón keresztül nem túl jó ám készülékeket megítélni. De azt hiszem ezek felesleges gondolatok felétek.

Valamint az olvasás/értelmezés sem megy igazán. Azt írta, nálam nagyon szépen szólt, nála nem tetszik. Nálam germánium - tekercs elő-végfok, nála csöves erősítő. A hangfallal semmi gond. Egy jobb erősítővel minden jobban szól.

Egy hifi-s ismerős mesélte egyszer hogy neki Amator II volt, és akkor adta el, amikor egy Videoton Minimax-nak finomabb és hihetőbb volt a közepe.
Bocsi,de nem gondolom,hogy minősítettem a hangfalakat!Erről én egy szót sem írtam,pont azt jegyeztem meg,hogy mindenki más és minden rendszer más.
Nem akartam senkit megbántani már bánom,hogy hozzászóltam.Elnézést mindenkitől akit érintett.

meidy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: meidy » 2018.12.03., hétf. 09:00

Ezek szerint itt mindenki birtokolt már 5321-es hangfalat és Sonus Faber Conterto-t is (volt Concertinom és Grand Piano dobozom is, de ez nem változtat a véleményemen, színezett hangreprodukció, ahogy a Sonus alsóbb régióitól ez tudható)

Továbbá szokásos hifista vélemény nyilvánítás a trollkodás, nem is értem, miért nem szántott még rajta végig egy admin.

Valamiről úgy mondani véleményt hogy még csak nem is hallottátok...gratulálok mindenkinek. Hifi sajtón keresztül nem túl jó ám készülékeket megítélni. De azt hiszem ezek felesleges gondolatok felétek.

Valamint az olvasás/értelmezés sem megy igazán. Azt írta, nálam nagyon szépen szólt, nála nem tetszik. Nálam germánium - tekercs elő-végfok, nála csöves erősítő. A hangfallal semmi gond. Egy jobb erősítővel minden jobban szól.

Egy hifi-s ismerős mesélte egyszer hogy neki Amator II volt, és akkor adta el, amikor egy Videoton Minimax-nak finomabb és hihetőbb volt a közepe.

sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 253

Hozzászólás Szerző: sssggg » 2018.12.03., hétf. 08:23

,mivel sonus faber "gyilkosnak" hallotta az eredeti eladó.

Mostantól sok Sonus faber tulajt láthatunk a híd szélén,nem bírják megemészteni,hogy átverték őket.

nalah
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: nalah » 2018.12.03., hétf. 07:48

tonya írta:
2018.12.02., vas. 22:53
Ha jól látom a vissza nem térő alkalom 2 hetente visszatér!!!
[/quote]
Nálad is volt ?
[/quote]

Nem volt ,de erősen foglalkoztat a meghallgatása,mivel sonus faber "gyilkosnak" hallotta az eredeti eladó.Lehet,hogy így van nem vonom kétségbe amit állít, de ez az eset rámutat a köreinkben jól ismert tényre ,hogy mindenkinek más az ízlése meg hogy eltérő rendszerekben általában mást produkálnak a készülékek.
imo

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”