A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Off

marconi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 36

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: marconi » 2019.02.11., hétf. 23:04

L5S1 írta:
2019.02.11., hétf. 22:14
Nagyon egyetértek, és egyben furának is találom, hogy sokan, akik hétszámjegyű összegeket költenek a rendszerükre, a legfontosabbra, vagyis magára a jóminőségű zenére nem akarnak áldozni (max beszállnak egy “családi” Tidal-előfizetésbe), pedig enélkül egyre kevesebb lesz a jóminőségű zene... és ez alighanem hangsúlyozottan így van a komolyzene esetében.
No offence persze, és én nem is ítélkezem, mindenkinek a saját privát ügye; de talán érdemes lenne ezen elgondolkodni.
[/quote]

Mekkora mákom van hogy nem hallgatok komolyzenét. Mondjuk látszik is a jegyárakban hogy melyik a jó zenei stílus. Metallica koncertre 300 méterre a színpadtól a jegy 30000 Huf, zeneakadémiára zongora estre első sorba 2000 Huf. Ha a komolyzene nem tudja a maga nézőközönségét megszólítani és kitermelni akkor haljon is ki. Éljen a metál!
[/quote]

A klasszikus zenei koncertek többnyire telt házzal mennek mind a müpában mind a zeneakadémián. És hamar el is fogynak a jegyek a jobb előadásokra. Szóval a klasszikus zene köszöni szépen jól van. (nélküled is) :)
Pierre Lurne Romance/Romeo, Supex SD900 Super II, 47Lab Shigaraki(Kondo silver), Core Audio Daido PC, Core Audio USB/SPDIF konverter, Ayon CD5s, Takács Jenő OTL twin servo monoblokk, Takács Jenő vFET srpp végfok, Gryphon Guideline GOLD hangfalkábel, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 674

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.02.11., hétf. 23:03

Kezdünk tényleg off lenni, de a Bécsi Filharmónikusok a Müpában pár hete 20.000-ért volt meg 1. emeleti oldalerkély 1. sorából. Neves külföldi előadók inkább ezen az árszinvonalon élvezhetők.

Gyula

Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 303

Hozzászólás Szerző: nadtom » 2019.02.11., hétf. 22:55

Miskolcon a MÜHA-ban 1000Ft volt a Vivaldi: A Négy Évszak-ra a jegy, úgy hogy Oláh Vilmos - Liszt díjas hegedűművész, a Magyar Rádió Zenekarának koncertmestere is játszott...
vs.
A U2 a feleségem kedvenc zenekara, így gondoltam meglepem (tavaly) a szülinapjára egy jeggyel...~600 Euro lett volna egy normálisabb jegy (az amsterdami koncertre), azaz, hogy ne kelljen távcsővel nézni a zenekart...
Sztereo: Bodor Audio PC-Bordor ezüst/arany USB-Audiobyte Hydra-Z+Audiobyte Hydra-ZPM USB Bridge+táp-Bordor ezüst/arany Digit IC-Hegel HD12 DAC/Preamp-HiDiamond D5 IC-NAD M25 végfok-HiDiamond D7 hsz kábel-Elac249.3 front
Füles: Acoustic Research AR-H1
Kávé: Delonghi Primadonna Elite Ecam 650.75.ms

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.02.11., hétf. 22:42

Jól átverhette a jegyüzér, ha 30 rugóért eladott neki egy helyet 3 stadionnal arrébb! :smile29:

Gyula

Aszpirin
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 351
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.02.11., hétf. 22:40

L5S1 írta:

Nagyon egyetértek, és egyben furának is találom, hogy sokan, akik hétszámjegyű összegeket költenek a rendszerükre, a legfontosabbra, vagyis magára a jóminőségű zenére nem akarnak áldozni (max beszállnak egy “családi” Tidal-előfizetésbe), pedig enélkül egyre kevesebb lesz a jóminőségű zene... és ez alighanem hangsúlyozottan így van a komolyzene esetében.
No offence persze, és én nem is ítélkezem, mindenkinek a saját privát ügye; de talán érdemes lenne ezen elgondolkodni.
Mekkora mákom van hogy nem hallgatok komolyzenét. Mondjuk látszik is a jegyárakban hogy melyik a jó zenei stílus. Metallica koncertre 300 méterre a színpadtól a jegy 30000 Huf, zeneakadémiára zongora estre első sorba 2000 Huf. Ha a komolyzene nem tudja a maga nézőközönségét megszólítani és kitermelni akkor haljon is ki. Éljen a metál!
Érdekes filozófia, bár ne feledd, hogy a Metallica is abban az időben vált még ilyen naggyá, amikor a kiadók bizniszt láttak a lemezvásárlások bevételeiben. Imádom a Metallicát, és biztos vagyok, hogy a mai napig a koncertjeiken a legnagyobb tombolás még mindig az Enter Sandman vagy a Master of Puppets, vagy az örök és megismételhetetlen Nothing Else Matters közben van...
Vajon hány hasonló képességű metálzenekar tűnik el ma a süllyesztőben, mert már nem biznisz a lemezkiadás, ami ismertté tegye őket a nagyvilágban, és nincs ki finanszírozzon egy nagyszabású világkörüli turnét, max. kislétszámú klubokban? Költői kérdés. Nehogy a nagyok kiöregedésével hasonló sorsra jusson a metálzene is, a Lady Gagák és Justin Bieberek korában.
  • Marantz SA-7003 | Mac + Audirvana | Denon PMA-1600NE | Audio Physic Classic 10
  • LG OLED B7 | Oppo 203 | AppleTV 4K | Denon AVR-X2400H | Zensor 7 + Ikon Vokal 2 Mk2 + Zensor 1 + Alteco C-1 | BK Electronics Double Gem
  • Creek OBH-21SE | AKG K-701

Jester
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 210

Hozzászólás Szerző: Jester » 2019.02.11., hétf. 22:25

L5S1 írta:
Én szeretem a Metallicat, de viccnek ez kicsit durva azért...
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.02.11., hétf. 22:20

L5S1 írta:
bravo.gif

Gyula

L5S1
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 9

Hozzászólás Szerző: L5S1 » 2019.02.11., hétf. 22:14

[/quote]

[/quote]

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1078

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.02.10., vas. 14:18

-KP- írta:
2019.02.10., vas. 14:10
Vinkler írta:
2019.02.10., vas. 14:00
Bécó írta:
2019.02.10., vas. 12:29
Én adnék egy meghallgatási lehetőséget egy tesztre amin Jester,Wittao..stb fórumtársak vennének részt.Én nagyon kíváncsi lennék hogy egy sima laptop kontnra audio PC mérkőzésre.De egy spéci USB kábel kontra nyomtatókábel összehasonlítást is szívesen meghallgatnék.
Ezen vagyunk.
Körvonalazódik egy audio pc tesztelési lehetőség. Ígény esetén megvizsgálhatnánk 2 teljesen eltérő (spéci vs nyomtató) kábelt is.
Jester és Wittao is ellátogathat, ahogy mindenki előtt nyitva áll a lehetőség. ;)
De ha kérhetem ezt itt beszéljük meg:
viewtopic.php?f=52&t=128100
Mérni mivel fogtok és mit? :kapdelm:
Áááááááh, nem mernek (van ékezetem, hiába vagyok én is ruppótlan félsüket autista). :fekverohog:
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 790

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2019.02.10., vas. 14:10

Vinkler írta:
2019.02.10., vas. 14:00
Bécó írta:
2019.02.10., vas. 12:29
Én adnék egy meghallgatási lehetőséget egy tesztre amin Jester,Wittao..stb fórumtársak vennének részt.Én nagyon kíváncsi lennék hogy egy sima laptop kontnra audio PC mérkőzésre.De egy spéci USB kábel kontra nyomtatókábel összehasonlítást is szívesen meghallgatnék.
Ezen vagyunk.
Körvonalazódik egy audio pc tesztelési lehetőség. Ígény esetén megvizsgálhatnánk 2 teljesen eltérő (spéci vs nyomtató) kábelt is.
Jester és Wittao is ellátogathat, ahogy mindenki előtt nyitva áll a lehetőség. ;)
De ha kérhetem ezt itt beszéljük meg:
viewtopic.php?f=52&t=128100
Mérni mivel fogtok és mit? :kapdelm:
Sztereó: Linn Majik DS-I Mozi: Anthem MRX500 Hangfalak: Goldenear Triton 7 , Supercenter XL, Aon2, 2db SVS SB12

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.02.10., vas. 13:17

L5S1 írta:
2019.02.10., vas. 13:05
Na akkor ugyanezt kérném szépen NuPrime udsd kontra Comet Exogal daccal elképzelni. Akkor most ki is a lúzer?
A kontextusból csak arra következtethetek, hogy én lehetek az, ha a Comet lett a végállomás!!! :D
(Egyébként csak magunk között, a korábbi Resonessence Labs Concero HD-mat is megtartottam és nagy örömmel hallgatom időnként ;) )

Gyula

wittao
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1060

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.02.10., vas. 13:12

juliush írta:
2019.02.10., vas. 12:31
Képzelt Monty Python szkeccs: Fiktív életkép egy képzeletbeli közép-kelet-európai kis cég életéből.

„Te Karesz, figyusz, hallottál már a Lizard Wizard Cables Audio Pro Signature Reference SATA kábeléről?”
„Aha, az ultimate-audio-pc.blog.com-on ódákat zengtek róla!”
„Képzeld, Józsiék elkezdték itthon is forgalmazni és kölcsönadott egyet kipróbálásra!”
„Ne már, tényleg? Mekkora arc! Itt van nálad?”
„Ühüm, ezt skubizd meg! Vastagabb, mint a hüvelykujjam! Nézd ezeket a profi csatikat! És 6N-es ultra tiszta OFC minden egyes ér benne!”
„OK, ne szövegelj, nyomd már be a PC-nkbe!”
….
„Hú, de komoly! Tudod, mire emlékeztet? A komolyabb verdákba rakott toronymerevítőkre! Tuti, hogy atomstabil, valszeg még a rezonanciákat is hasonlóan csökkenti! Na halljuk!”
….
„Bakker, hallod mennyivel több részletet közvetít! És mennyivel megfogottabb a basszus is, meg jóval mélyebbre is megy! Hogyé’ fáj ez?”
„120 rugó ez a 30 cm-es darab, de minden egyes fillérjét megéri! OK, innentől ez lesz az Ultimate konfigunkban!”

A szerző nyomatékosan szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy a fenti történet és szereplői kivétel nélkül a képzelet szüleményei, mindennemű esetleges hasonlóság valódi személyekkel és/vagy eseményekkel kizárólag a véletlennek köszönhető!
- Te! Leszter (a moleszter)! Vettem egy USB-kartyat felarnak a feleert, valaki kinjaban mar megszant addig vonyitottam egy forumon, tudod tok folosleges ebbol jobbat venni hiszen az USB az USB. Hallgassuk meg, bar ugyse fogunk hallani semmit! Athivjuk Qvarcot is es Lóbeltet, legutobb amikor 1000 es 2000 Ft-os kabeleket hallgattunk, ok ugyanugy nem hallottak semmit. Meg lehet meg kene kerni Zeno Bacsit, neki ultrabrutal felbontasu cucca van, valami NAD 326 brekekeeee hozza at. Ha valamin hallani fogunk kulonbsegeket, na az az lesz!
- Ok, uljunk ossze akkor, ez mar igy vilagszintu referencia lesz! Hozza valaki a baratnojet, o vakon tesztel barmit. Es tok hiteles is + elfogadott es referencia! Fogalmazzunk ugy: O hallja!
- Na meg elfelejtettem, esetleg keressunk mar egy linket a neten hatha van egy akkreditalt labornal is komolyabb felszereltseggel biro tesztelo, az o iranymutatasait majd figyelembevesszuk. A tobbieket nem, ok mar felultek a hintara! Az az Arcsibald gyerek, na o nagy penge, legutobb notebook USB portjaval mert dac analog kimenoportjan at USB kabeleket!!
- O kell nekunk!!!! Olvassuk at hogy kezdjunk hozza, hogy semmit ne kapjunk meres vegen, azutan kezdhetjuk.
...
- Na?! Ugye?! Ugye?! Semmi...
- Persze, egyertelmu. A bitekkel nem lehet vitatkozni. Ez kamu, minden ugyanaz, semmi valtozas.
- Ti sem hallottok semmit? En nem (merek).
- Szerintem egy kicsit “föttög”.
- PREKONCEPCIO!!!!!! Jovohettol nem akarunk a tesztjeinken meglatni, mert teged nagyon csunyan bedaralt az imperialista audiomarketing! ! !
- Sracok itt aztan most megdolt nalunk minden elmelet, mi hallottuk, hogy semmit nem hallunk. Egyikonk hallott, ot kikozositettuk (egyertelmu, bukott angyal), a masik aki hallott valamit kesobb meggondolta magat hogy 4-5x meghallgatva mar ahogy mi is mondtuk neki semmit nem hallhat, rajott valojaban ot is a pozitiv prekoncepciok es a nagyzolas, magamutogatas heve magaval ragadta. Mert ugye prekoncepcio csak pozitiv lehet, tudjuk. Stop.
- Akkor publikaljuk ezt valahol?
- Viccelsz, minek? Az elmelet ott van, egyertelmu, gyakorlatnak itt tobbe nincs helye, barki mast mond innentol a bizonyitas kenyszere ot terheli! Merjen, publikaljon, bizonyitson, gyozzon meg ha tud, de mi szetszedjuk majd a mondandojat, tuti csak haszonszerzes miatt irja amit ir. Nem ugy mint mi, mi a nepet szolgaljuk, nep neveben oket vedve cselekszunk!

Na ha valahol itt aztan mindenki csak kitalalt szemely! A kepzelet szulemenye!
Sztereo: Core Audio DAIDO Ryzen, Karuna ULTIMATE, DENPO DAC, DECHA végfok, FOCAL 1027BE
Kábel: AQ Carbon,Valhalla Aura V2/2 AES/EBU és XLR,Gryphon Guideline GOLD, ELROD tápok

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5347
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.02.10., vas. 13:09

L5S1 írta:
2019.02.10., vas. 13:05
Akkor most ki is a lúzer?
Leginkább az, aki ezt a topikot rendszeresen látogatja, esetleg komolyan is veszi.

L5S1
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 9

Hozzászólás Szerző: L5S1 » 2019.02.10., vas. 13:05

juliush írta:
2019.02.10., vas. 12:31
Képzelt Monty Python szkeccs: Fiktív életkép egy képzeletbeli közép-kelet-európai kis cég életéből.

„Te Karesz, figyusz, hallottál már a Lizard Wizard Cables Audio Pro Signature Reference SATA kábeléről?”
„Képzeld, Józsiék elkezdték itthon is forgalmazni és kölcsönadott egyet kipróbálásra!”
„Ühüm, ezt skubizd meg! Vastagabb, mint a hüvelykujjam! Nézd ezeket a profi csatikat! És 6N-es ultra tiszta OFC minden egyes ér benne!”
….
„Hú, de komoly! Tudod, mire emlékeztet? A komolyabb verdákba rakott toronymerevítőkre! Tuti, hogy atomstabil, valszeg még a rezonanciákat is hasonlóan csökkenti! Na halljuk!”
….
„Bakker, hallod mennyivel több részletet közvetít! És mennyivel megfogottabb a basszus is, meg jóval mélyebbre is megy! Hogyé’ fáj ez?”
„120 rugó ez a 30 cm-es darab, de minden egyes fillérjét megéri! OK, innentől ez lesz az Ultimate konfigunkban!”

A szerző nyomatékosan szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy a fenti történet és szereplői kivétel nélkül a képzelet szüleményei, mindennemű esetleges hasonlóság valódi személyekkel és/vagy eseményekkel kizárólag a véletlennek köszönhető!
Na akkor ugyanezt kérném szépen NuPrime udsd kontra Comet Exogal daccal elképzelni. Akkor most ki is a lúzer?

menyus2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 362

Hozzászólás Szerző: menyus2 » 2019.02.10., vas. 12:40

Ha-Ha ?!
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Bécó
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 494

Hozzászólás Szerző: Bécó » 2019.02.10., vas. 12:39

Ha-Ha-Ha!
Rega P8,Rega Isis,Flow One,Franco Serblin Ktêma,Viard,Yter.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.02.10., vas. 12:31

….
….

Gyula

K P
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 63

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: K P » 2019.02.09., szomb. 16:14

jester: Én azt gondolom, hogy a megszólalás a legfontosabb, de a véleményünket személyeskedés nélkül is ki lehet nyilvánítani.

Így van!
Viva la musica! :napsut: :music1:

Jester
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 210

Hozzászólás Szerző: Jester » 2019.02.09., szomb. 13:05

K P írta:
2019.02.09., szomb. 10:57
Jester írta: Én egyetlen dolgot moderálnék, a személyeskedő, érdemi információ nélküli hozzászólásokat.
Kérdés ki mit ért érdemi infó alatt?
Például egyesek szerint egyáltalán nincs differencia két USB kábel között.
Mások szerint van hallható különbség, amit persze a szkeptikusok felé bizonyítani nem tudnak.
Kérdés csak az, hogy ugyan mi számít jobban egy adott komponens cseréje mellett v ellen, ha nem a megszólalás???
Most nem tudlak követni, megpróbálom kifejteni mire gondolok. Én azt gondolom, hogy a megszólalás a legfontosabb, de a véleményünket személyeskedés nélkül is ki lehet nyilvánítani. Ha mondjuk neked van egy Audioquest USB kábeled, én meg azt mondom arra - akár durvább szóhasználattal - hogy egy semmitérő, hulladék cucc, az nem személyeskedés.
Persze itt a fórumon néhány olyan szinten tudnak azonosulni bizonyos márkákkal, hogy személyes sértésnek veszik ezt, sőt azt is személyes sértésnek veszik ha valaki nem ért egyet velük, vagy abszolút eltérő nézetei vannak.

Engem az utóbbi pár hónapban, több alkalommal neveztek például - szó szerint idézek - süketnek, félsüketnek, autistának, hülyének, csórónak, ruppótlan senkinek, mindössze azért, mert kétségbe vonom a digitális kábeles hatását a hangra. Persze élőben ezek a beszélgetések valószínűleg nem így zajlanának, és én pl. törekszem arra, hogy ne írjak le olyat amit élőben nem mondanék a másik fél szemébe.
tonee73 írta:
2019.02.09., szomb. 12:45
Mikor kérdőjeleztem én vagy akár Vinkler meg Rudibá' bármelyik cuccát?
Azt egy külön bekezdésben írtam, nem rátok értettem, hanem a topikba írókra. Félreérthető volt, sorry.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2694

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.02.09., szomb. 12:45

Jester írta:
2019.02.09., szomb. 09:48
istvan01 írta:
2019.02.09., szomb. 07:38
OFF
A kedves öreg Radnai Rudolf bácsi milyen érdekesen tud haragos hullámokat verni egy-egy ártatlannak látszó "másként vélekedik", "aki nem azt hallja az kussoljon" posztjával, mint ahogy 3 nappal ezelőtt is tette. Azóta is róla szólnak az indulatok, mint ezt tapasztaltuk már oly sok esetben. Tessék csak az egykori virtuális föld topicra visszanézni, ott is sikerült neki hergelni a társaságot, még pedig úgy hogy szektásodó híveit is felvonultatta, illetve harcba szálltak azok maguktól is.
Bocs, de nem tudom nem észrevenni a hasonlóságot a "PC alapú lejátszás" topik és most a kábeles között. Erre vonatkozott a korábbi utalásom is, miszerint vannak egyenlők és egyenlőbbek, Vinkler, tonee73, ez a konkrét példám:

Jelen topikban megkérdőjelezitek a Rudolf féle kábelek összetételét, minőségét, hatását, akármilyét. Ő erre természetesen nem ad semmiféle műszaki magyarázatot, csak nyomja a bullshitet, hogy meg kell hallgatni meg blabla. A PC-s topik az utóbbi hetekben arról szólt, hogy pl. én - mások nevében nem akarok beszélni - megkérdőjeleztem a Core Audio gyártó termékeinek valódi innovatív mivoltát. Az előzményekről annyit, hogy én nem ismertem a CA gyártót, tavaly láttam/hallottam őket a hifi shown, nem vettem tőlük terméket, nem haragszom rájuk, nem akarok bosszút állni rajtuk, nem vezérel semmiféle hátsó szándék velük kapcsolatban. Mégis olvasgatva a PC-s topikot - egy elvileg független, nem gyártói topikot - megismertem őket.
Most akkor ők nem tolták a marketinget a saját topikjukon kívül? Mi a különbség? Az, hogy a CA még nem nyomja itt 10 éve a snake-oilt és nincs annyi a rovásukon?
Mikor kérdőjeleztem én vagy akár Vinkler meg Rudibá' bármelyik cuccát?Pontosan azt mondom, hogy mindenki hallgassa meg (már akinek ingerenciája van rá), aztán ha tetszik vegye meg,ennyi.
Ha piszkálod az áltános topikban az egyik gyártót akkor nyilván reagálni fog rá.Most pedig utoljára megkérlek én is , hogy hagyd abba.
Köszi.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2631

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.02.09., szomb. 11:51

Jester írta:
istvan01 írta:
OFF
A kedves öreg Radnai Rudolf bácsi milyen érdekesen tud haragos hullámokat verni egy-egy ártatlannak látszó "másként vélekedik", "aki nem azt hallja az kussoljon" posztjával, mint ahogy 3 nappal ezelőtt is tette. Azóta is róla szólnak az indulatok, mint ezt tapasztaltuk már oly sok esetben. Tessék csak az egykori virtuális föld topicra visszanézni, ott is sikerült neki hergelni a társaságot, még pedig úgy hogy szektásodó híveit is felvonultatta, illetve harcba szálltak azok maguktól is.
Bocs, de nem tudom nem észrevenni a hasonlóságot a "PC alapú lejátszás" topik és most a kábeles között. Erre vonatkozott a korábbi utalásom is, miszerint vannak egyenlők és egyenlőbbek, Vinkler, tonee73, ez a konkrét példám:

Jelen topikban megkérdőjelezitek a Rudolf féle kábelek összetételét, minőségét, hatását, akármilyét. Ő erre természetesen nem ad semmiféle műszaki magyarázatot, csak nyomja a bullshitet, hogy meg kell hallgatni meg blabla. A PC-s topik az utóbbi hetekben arról szólt, hogy pl. én - mások nevében nem akarok beszélni - megkérdőjeleztem a Core Audio gyártó termékeinek valódi innovatív mivoltát. Az előzményekről annyit, hogy én nem ismertem a CA gyártót, tavaly láttam/hallottam őket a hifi shown, nem vettem tőlük terméket, nem haragszom rájuk, nem akarok bosszút állni rajtuk, nem vezérel semmiféle hátsó szándék velük kapcsolatban. Mégis olvasgatva a PC-s topikot - egy elvileg független, nem gyártói topikot - megismertem őket.
Most akkor ők nem tolták a marketinget a saját topikjukon kívül? Mi a különbség? Az, hogy a CA még nem nyomja itt 10 éve a snake-oilt és nincs annyi a rovásukon?
Nem hinném, hogy a CA saját termékeinek reklámozására használta volna a témát, de, ha van ilyen, akkor jelezd mi pedig jelezzük feléjük.
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2631

Re: Off

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.02.09., szomb. 11:42

Megkérnék mindenkit, hogy a személyes nézeteltéréseket a továbbiakban privátban inzézzék, a felhasználók nem kíváncsiak rá!
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 31

Hozzászólás Szerző: redbulova » 2019.02.09., szomb. 11:32

Én is használok Radnai kábelt és nem "etetett" meg vele hanem egyszerüen jobban szólt (hozzá teszem hogy nagyon pici volt a különbség, az ára miatt viszont maradt) mint egy drága neves gyártó kábele. Igaza van Wittaonak, valaki jónak hallja valaki nem, ugyanabban a rendszerben és megszólalásnál. Ebből látszik hogy a zene hallgatás egyén függő és egyéni izlés kérdése, ami nekem tetszik nem tetszik másnak. Nincs abszolút etalon, nincs mihez mérni viszomyítani, csak az egyén van a véleményével. Olyan mint a politika (tudom itt nem lehet :rolleyes: ) ott van igazság? Nincs mindenkinek más az igaza, na ilyen a zene is.

wittao
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1060

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.02.09., szomb. 11:12

Jester írta:
istvan01 írta:
OFF

OFF
Ha mar a ceget, cegnevet igy megemlited es a termekeit. Meg tudnad mondani, hogy a ceg termekeinek hany %-a a PC-termek ami szerinted a tobbivel egyetemben (hiszen “termekei” neven illetted) nem tartalmaz innovaciot? Es mi alapjan teszed ezt a kijelentesedet?
Azon kivul megkoszonnem ha egy ceg - jelen esetben a CA, de vonatkozik ugyanugy masikra is - lejarato hadjaratat nem katalizalnad jelen forumon ugy, hogy egy szamodra teljesen ismeretlen beltartalmu keszulekrol nyilatkozol. Fogalmad nincs, hogy hol es mit hasznalunk barmelyikben is, igy most kicsit sotetben vagdalkozasnak tunik amit csinalsz... de legalabb nyiltan bele tudsz rugni dolgokba, hamar a PC-s topikban szolt mindenki elege van az ott folytatott tevekenysegedbol (szerencsere gyorsan vissza is terelodott ertelmes eszmecserekre a hangsuly)
Ugy gondolom nem nevezheto korrekt dolognak, amit es ahogy csinalsz es nyilt negativ velemenyt alkotsz, teljesen ismeretlenul es fogalom nelkul. Ezuton szeretnelek tisztelettel megkerni ra, fejezd be. Koszonom!
(Es szivesen olvasnam, megneznem a te innovativ termekeidet es publikacioidat, mert szeretnem megtudni mi a merce. Nem maset, a tiedet)
ON
Rudi bacsi - cables - korul sokszor forr a levego ebben a kabelezos topikban. Hogy miert, nem tudom mert egy ideje nem kovetem es nem is nagyon foglalkoztat ez a topik. Azt viszont tudom, hogy termekeit probaltam magam is es hallottam az 1 MFt-tol 100 MFt rendszerig tobb helyen. Nem az en vilagom a kabele, kulonben azt hasznalnam, de az biztos, hogy a termekei sok rendszerben megalljak a helyuket (konkretan a nagyon draga rendszerben hallgatva mindannyian azt szurtuk le, hogy NAGYON nagy meglepetes volt ar-teljesitmeny viszonylatban. Lehet kritizalni amiatt, hogy eppen nem egy 10 eves naprol napra dokumentalt es publikalt fejlesztes eredmenye amit csinal, ettol fuggetlenul a termekeit sokan megelegedve hasznaljak es dobnak ki miattuk joval dragabb nevesebb gyarto termekeit. Es vannak akiknek meg nem jonnek be. Ennyi.
Szerintem ebben nincs semmi kivetnivalo.
A marketingjenek “tolasara” a moderatorok mindig megteszik a kello lepeseket, es attessekelik a sajat gyartoi oldalara. Szerintem ennek a merteke is pozitiv iranyba valtozott az elmult idoszakban.
Sztereo: Core Audio DAIDO Ryzen, Karuna ULTIMATE, DENPO DAC, DECHA végfok, FOCAL 1027BE
Kábel: AQ Carbon,Valhalla Aura V2/2 AES/EBU és XLR,Gryphon Guideline GOLD, ELROD tápok

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1752

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2019.02.09., szomb. 11:03

Jester írta:

Jelen topikban megkérdőjelezitek a Rudolf féle kábelek összetételét, minőségét, hatását, akármilyét. Ő erre természetesen nem ad semmiféle műszaki magyarázatot, csak nyomja a bullshitet,
Azt hiszem, nem látod Radnai "bácsi" tevékenységét az elejétől. Nem, én nem kérdőjelezem a kábele tisztaságát, összetételét, igazából engem az nem is érdekel. Kábelei sem érdekelnek, érthető okok miatt. Viszont korábban nagy mellénnyel megjelent egy durván hátsó szándékú lejárató anyagvizsgálattal ezen fórumon nála sokkal régebb óta jelen lévő fapaci kábelére vonatkozóan, aki többé-kevésbe féldiyerként, tehát hasonló "gyártási-kereskedelmi modellként" kínálja a kábeleit itt, csak lényegesen korrektebb információkkal. Na ez ellen indított konkurencia gerilla marketinget a mester.

Az már nem kábel, de mégis jellemző a mester zöldfülűek megvezetési módszereire, a DEMÁG nevű terméke(?) Amit csak azért nevez demágnak, mert ezzel könnyebben tudja promótálni azt a vasdarabot. Az már nem is fontos, ezzel a vasdarabbal semmiféle fizikailag demonstrálható lemágnesezést sem tud bemutatni. Minek, hallgasd meg, és onnan tudni fogod, lemágnesezés megtörtént. AHA.
Részemről hosszú időre elég, legyen boldog a drótjaival, akiket meg tud vele etetni, legyen az is boldog.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”