A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Off

KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 82

Re: Triangle Genese Quartet

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya » 2019.05.17., pén. 07:48

Mindenféle rossz szándék nélkül kérdezem: új ára 499.990Ft, használt ára 350.000Ft. Mi ebben a szenzációs ár? :napsut:
Adtam már el hangfalat szenzáció nélkül is harmadáron 1 év hirdetés után.
Félre ne értsen senki, csak kicsit furcsa. :smile53:
HydraSound Hydra 6 MK4, Bodor Audio PC, SMSL X-USB II, Kercso Audio MomentDAC mkII Burson Edition,
Luxman L-410, Vandersteen 2CI, freebá kábelezés

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2967

Re: Belden 9497

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.05.09., csüt. 06:51

kábelman írta:
2019.05.08., szer. 16:42

Talán nem véletlen nem írok sokezres hozzászólást ide az avx-re ...

Azt hiszem meg leszünk nélküle.
Beleállsz a másikba és még neked áll feljebb.
A felesleget átrakom az off-ba, de szerintem ezt ott sem kellene folytatnod.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

freongee
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: freongee » 2019.05.08., szer. 22:28

Kész vagytok, mint a mateklecke... :smile29:

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 990

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2019.05.08., szer. 20:49

kábelman írta:
2019.05.08., szer. 16:42

A lehető leghatározottabban visszautasítom ezt az útszéli lekezelő FASISZTOID STÍLUST!!! (fasisztoid és nem fasiszta!!!)
Valóban nem őriztük együtt azt a bizonyos libát!! Úgyhogy "vegyél te vissza az arcodból", mert semmiféle erkölcsi felsőbbrendűséget nem eredményez a felhasználók hozzászólásainak száma (!!!) és ez főleg nem jogosít fel senkit az útszéli, lekezelő, felsőbbrendűséget sugalló stílusa!!
Egyébként meg ez a lekezelő modor már csak azért is sértő, hogy mert még ha a fórumon tegezzük is egymást, lehet, sőt valószínű, hogy személyesen bácsizhatnál!

Egy szó, mint száz ne feszegesd, hogy hozzászólásainak száma alapján adott ember mögött mekkora érték (nem pénzbeli) lakozik, ellenkező esetben arról állít ki bizonyítványt aki ezt nem fogja fel!
Tehát miután egy ártalmatlan beírásom után finoman lehülyéztél, kioktattál és lekezelően nyilatkoztál a hozzászólásaim számával kapcsolatban, még te kéred ki magadnak a válaszom stílusát? :D Ráadásul most még a korodra is hivatkozol? Át kellene gondolod ezt a dolgot picit, mert itt sajnos pont magadról állítottál ki bizonyítványt... Nem kicsit értékeled túl magad.

kábelman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: kábelman » 2019.05.08., szer. 16:42

dbrnsk írta:
2019.05.06., hétf. 22:12
kábelman írta:
2019.05.06., hétf. 21:35
dbrnsk írta:
2019.05.06., hétf. 07:56
A gyárilag összecsavart kábelt duplázta, majd megjelölte őket. Gondolom nem akart a szétcsavarásukkal bajlódni...
Így már érthető a közel négyésfélezer hozzászólás, de amellett, hogy beszélsz, mondasz is valami újat ahhoz képest amit eddig is tudtunk?

No, igen, bajlódásfronton nem akart bíbelődni a hangra nem kicsit ható kettő perces tevékenységgel, ellenben a semmi hangi hozzáadott értékkel nem rendelkező zsugorcsövezésre, kígyóbőrözésre, stb ... mondod, hogy hol itt a probléma?!

Szóval, segíts kérlek, mire értetted, amit nekem észre kellett volna vegyek? Csak merthogy te most ugyanazt mondod, amit én "sérelmeztem"/ észrevételeztem

narancs-fekete összesodorva nem ajánlott, elvész a kábel egyik fontos jellemzője és lustaság eredményeképpen lesz belőle egy egyszerű vezeték ...

színt a színnel igen!!

Először is vegyél vissza az arcodból, nem vagyunk pajtások, hogy ezt a stílust megengedhesd magadnak. Az, hogy a nickneved kábelman (gondolom nem véletlen) nem jogosít fel arra, hogy kioktass is bárkit is e téren. Meg úgy egyébként sincs semmi közöd hozzá, hogy ki, milyen módon használja fel a saját tulajdonát képező kábelét. Ha értelmesen, segítő szándékkal szeretted volna az eladó tudtára adni, hogy ennél van "jobb" bekötési mód, akkor nem kellett volna 20 beírással rendelkezőként, egy hozzá nem értőnek, vagy kétértelműnek tűnő beírást posztolnod.

A lehető leghatározottabban visszautasítom ezt az útszéli lekezelő FASISZTOID STÍLUST!!! (fasisztoid és nem fasiszta!!!)
Valóban nem őriztük együtt azt a bizonyos libát!! Úgyhogy "vegyél te vissza az arcodból", mert semmiféle erkölcsi felsőbbrendűséget nem eredményez a felhasználók hozzászólásainak száma (!!!) és ez főleg nem jogosít fel senkit az útszéli, lekezelő, felsőbbrendűséget sugalló stílusa!!
Egyébként meg ez a lekezelő modor már csak azért is sértő, hogy mert még ha a fórumon tegezzük is egymást, lehet, sőt valószínű, hogy személyesen bácsizhatnál!

Egy szó, mint száz ne feszegesd, hogy hozzászólásainak száma alapján adott ember mögött mekkora érték (nem pénzbeli) lakozik, ellenkező esetben arról állít ki bizonyítványt aki ezt nem fogja fel!

Bécó
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 610

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Bécó » 2019.05.07., kedd 12:36

De a Megan tulaj mondja meg a tutit hogy nem jó autó az A6!Aki akarja az megveszi aki nem az nem.Ennyi.Mindkét oldalon lehet belemagyarázni sok mindent.De azért sokszor találkozom kis hazánban hogy bizony nagyon savanyú a szölő. :napsut:
Rega P8,Rega Aphelion,Rega Aura,Rega Isis,Flow One,Franco Serblin Ktêma,Viard,Yter.

diagnet
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 50

Hozzászólás Szerző: diagnet » 2019.05.07., kedd 11:14

wittao írta:
2019.05.07., kedd 07:17

A 25 millas Audit penzehes kereskedo arulja, a 8 millas Renault Megane-t meg budhista szerzetesek?
Ez az autós analógia nem vezet sehova. Zsákutca. Az audi és a renault is konstans 50000+ főt foglalkoztató 7/24-es európai gyártó.
A 25 millás audi nem a megane kategóriájába esik. Azért a 4x árkülönbség. Szolgáltatásban és minőségben is 4x többet tud. Azért nyüvik 20+ évesen is az utakon, mikor a meganeok már a bontóban vannak.
Ha pedig azonos kategóriákat nézünk, akkor a konkurrens gyártók modelljei között minimális, 10% alatti eltérések vannak.
Audi A6 - BMW 5 - Mercedes E osztály.

Nem azt mondom, hogy az autóipar mentes a brandingtől, de luxuscikkek világán kívül sehol nem tapasztalható ekkora aránytalanság.

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1064

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.05.07., kedd 08:57

cables írta:
2019.05.07., kedd 07:43
...Különböző izlésű és nagyon eltérő anyagi lehetőségű emberek írnak le dolgokat, amiket csak ők hallottak, az ő audió rendszerükön, ami tulajdonképpen semmit sem mond másoknak.
kivéve, természetesen, a Power-R termékeket :smile51: :smile33:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1064

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.05.07., kedd 08:55

adamthebrave írta:
2019.05.07., kedd 08:04
cables írta:

Hogy jön ez ide? Úgy, hogy ez a topik - ami engem is érdekel, mert biztos fogok én is PC-ről hallgatni zenéket - kicsit elszálltnak tűnik. Meg azért, ha valaki belefog egy ilyen komoly PCs fejlesztésbe az áron kívül semmi sem biztos. Különböző izlésű és nagyon eltérő anyagi lehetőségű emberek írnak le dolgokat, amiket csak ők hallottak, az ő audió rendszerükön, ami tulajdonképpen semmit sem mond másoknak.
Pontosan mint a te állandóan név nélkül beidézett dicsőítő emailjeid a kábeleidről. Semmitmondóak, üresek, 0 konkrétummal. És mint a kábeleid, nincs köztük 2 egyforma...
ugyammá, ne ízetlenkeggyémá' :ohnoohnoohno: , AZ_TELJESEN_MÁS_ÉS_EZÉ'_LEGITIM ;) :smile33:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1705

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.05.07., kedd 08:42

cables írta:
kaef2 írta:
2019.05.06., hétf. 23:28

Az autók esetében a mérhető jellemzők általában arányban vannak a megélhető vezetési élménnyel.
Nem biztos

Off, de talán mégse, ha valaki végig olvassa
A 80-as években történt, hogy az egyik ismerős házaspár módfelett, hirtelen meggazdagodott. Addig egy használt BMV-vel járt a férj, aki sokat utazott. Egyszer este mentünk ki hozzájuk Békásmegyerre, ahol a szülökkel egy kis parasztházban laktak. Az udvaron egy nagy elegáns fekete autó állt. Új kocsid van? kérdeztem a férjtől. Igen egy új Jaguárt vettem, gyere ülj be. Beültünk, elfordította a slusszkulcsot és kigyulladtak körben, elől, fent, oldalt a zöld fények. Mintha egy pilótafülkében ültem volna. 80-as évek eleje... én ilyet még nem láttam. És milyen vezetni-kérdeztem. Sz@r -volt a válasz. Micsoda? A BMV-ben, ha mentem a sztrádán és letekertem félig az ablakot egy hajszálam se mozdult. Ebben egy újjnyira letekerem és leviszi a szél a fejem. És már kétszer elromlott, úgy kellett hazahozatnom. Pedig két BMV-t vehettem volna az árából.

Hogy jön ez ide? Úgy, hogy ez a topik - ami engem is érdekel, mert biztos fogok én is PC-ről hallgatni zenéket - kicsit elszálltnak tűnik. Meg azért, ha valaki belefog egy ilyen komoly PCs fejlesztésbe az áron kívül semmi sem biztos. Különböző izlésű és nagyon eltérő anyagi lehetőségű emberek írnak le dolgokat, amiket csak ők hallottak, az ő audió rendszerükön, ami tulajdonképpen semmit sem mond másoknak.

Ha el tetszett volna olvasni, amit a hosszúra sikeredett összefoglalómban írtam, akkor nem lenne ilyesmi leírva...

Pontosan arról szól, az összefoglaló, hogy milyen TUDATOS lépésekben érdemes gondolkozni és hogyan lehet elkerülni, hogy milliókat költsön el valaki, esetleg teljesen rossz irányban elindulva. Ezt írtam ugyanis:

"2.2.1. Pici, energiatakarékos olcsó gép, valamilyen nagyon butított Linux-szal, mint amilyen a Raspberry Pi, különböző ARM processzoros kicsi fogyasztású ipari használatra tervezett gépek, mint a Cubox sorozat. Ezek költsége kb 10-50e Ft között van. Valószínűleg ez a legköltséghatékonyabb megoldás a minőségibb zenehallgatás irányába, mint első lépés, akkor ha fizetős szoftvert használunk, mint például a Roon + Tidal kombináció.

2.2.2. Még mindig pici, energiatakarékos, visszafogott teljesítményű gép, de már audio használatra optimalizálva, mint a SoTM, Sonore gépei. Általában Linuxosak. Lineáris táppal is használhatóak. Ez már a 100e-500e Ft közötti kategória és jó alap a további bővítésre az 1.3 - 1.5. tételeknél leírtaknak megfelelően. Ebből a megoldásból lehet majdnem célhardver szintű megoldást is csinálni, hiszen például a Roon szerver komponense elfut NAS gépeken is (Qnap például) és ehhez csatlakozna egy csak audió célra használt szintén energiafelhasználásban kiváló "célhardver", mint a SoTM vagy Sonore Ethernet - USB interfészei. Ennek költsége olyan 200e és 2 millió Ft között várható. Talán ez a legmegbízhatóbb megoldás. Ha egyszer megvan a beállítás (ami azért szakember segítségét is megkívánhatja) és valamilyen mobil eszközről távvezérlem, akkor ez nagyon egyszerű működést biztosít a család többi tagja számára is érthető módon. Az "audio " pc és az internet csatlakozhat közvetlenül egy multiportos Ethernet kártyához a NAS-ban, de hagyományosan switchen/routeren keresztül is. "

mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 286

Hozzászólás Szerző: mike-rame » 2019.05.07., kedd 08:36

cables írta:
Szerintem semmivel sem elszálltabb, mint mágneses doméneket nem tartalmazó hanglemezeket lemágnesezni, lemágnesezésre alkalmatlan eszközzel, majd kék gyöngyökkel, pénzérmékkel teleszórt készüléken lejátszani. Mondjuk ez legalább mond valamit másoknak is.

Mielőtt "trollt" kiáltanál, tarts magad elé egy tükröt és olvasd el az alábbi idézetet a wikipédiáról:

"A troll az internetes szlengben olyan személy megnevezése, aki provokatív, ingerlő módon, tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel bombáz egy online közösséget (például internetes fórum, chat, blog, levelezőlista), vagy személyes hitbeli meggyőződését ellentmondást nem tűrő, pökhendi erőszakossággal sulykolja, azzal a konkrét szándékkal, hogy más felhasználókból heves reakciókat provokáljon ki, vagy más módon zavarja, lehetetlenítse el a témába vágó eszmecserét."
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 225

Hozzászólás Szerző: adamthebrave » 2019.05.07., kedd 08:04

cables írta:

Pontosan mint a te állandóan név nélkül beidézett dicsőítő emailjeid a kábeleidről. Semmitmondóak, üresek, 0 konkrétummal. És mint a kábeleid, nincs köztük 2 egyforma.

Itt hozzáértő, sok-sok éves tapasztalattal bíró emberek osztják meg tapasztalataikat, amik nagyon hasznosak, főleg így összegyűjtve és magyarul.
DualPC, JPlay 7D, SotM tX-USBexp+sCLK-EX,Linn Kisto, Holo Audio Spring2 L3 WILDISM Mod, DIY ATC (Accuton C30-6-358, Accuton C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, USB: Wireworld Platinum LAN, XLR: Hydrasound Virgo One, Táp: Hydrasound NexT, Zu Audio

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1513

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.05.07., kedd 07:17

diagnet írta:
2019.05.07., kedd 01:11
kaef2 írta:
2019.05.07., kedd 00:45
Igazából szerintem nem szükséges általánosságban ilyesmit írni azokról, akik másképpen gondolják a pénzüket, szabadidejüket elkölteni és a maguk örömét a zenehallgatásban, hifizésben megtalálni.

Nem elegáns...
Hmm, szóval a kereskedők által manipulált és agyonfrusztrált fogyasztókra újabb és újabb iparágakat építeni és belőlük élni teljesen rendben van, csak nem illik megjegyezni. Értem.
A 25 millas Audit penzehes kereskedo arulja, a 8 millas Renault Megane-t meg budhista szerzetesek?
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 173

Hozzászólás Szerző: Sólyom » 2019.05.07., kedd 07:11

… marha steak-nél (qva predikcio)

"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

diagnet
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 50

Hozzászólás Szerző: diagnet » 2019.05.07., kedd 01:11

kaef2 írta:
2019.05.07., kedd 00:45
Igazából szerintem nem szükséges általánosságban ilyesmit írni azokról, akik másképpen gondolják a pénzüket, szabadidejüket elkölteni és a maguk örömét a zenehallgatásban, hifizésben megtalálni.

Nem elegáns...
Hmm, szóval a kereskedők által manipulált és agyonfrusztrált fogyasztókra újabb és újabb iparágakat építeni és belőlük élni teljesen rendben van, csak nem illik megjegyezni. Értem.

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 269

Hozzászólás Szerző: phyton71 » 2019.05.07., kedd 00:09

fülelek írta:
2019.05.07., kedd 00:00
én valahogy nem szeretném lefosni a bokámat... :D :D

de nincs is semmilyen mozim, inkább egy évben kétszer elmegyek egy igazi moziba!
Gyomorrontástól vagy beöntéstől én sem :D

"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 990

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2019.05.06., hétf. 22:12

kábelman írta:
2019.05.06., hétf. 21:35
dbrnsk írta:
A gyárilag összecsavart kábelt duplázta, majd megjelölte őket. Gondolom nem akart a szétcsavarásukkal bajlódni...
Így már érthető a közel négyésfélezer hozzászólás, de amellett, hogy beszélsz, mondasz is valami újat ahhoz képest amit eddig is tudtunk?

No, igen, bajlódásfronton nem akart bíbelődni a hangra nem kicsit ható kettő perces tevékenységgel, ellenben a semmi hangi hozzáadott értékkel nem rendelkező zsugorcsövezésre, kígyóbőrözésre, stb ... mondod, hogy hol itt a probléma?!

Szóval, segíts kérlek, mire értetted, amit nekem észre kellett volna vegyek? Csak merthogy te most ugyanazt mondod, amit én "sérelmeztem"/ észrevételeztem

narancs-fekete összesodorva nem ajánlott, elvész a kábel egyik fontos jellemzője és lustaság eredményeképpen lesz belőle egy egyszerű vezeték ...

színt a színnel igen!!

Először is vegyél vissza az arcodból, nem vagyunk pajtások, hogy ezt a stílust megengedhesd magadnak. Az, hogy a nickneved kábelman (gondolom nem véletlen) nem jogosít fel arra, hogy kioktass is bárkit is e téren. Meg úgy egyébként sincs semmi közöd hozzá, hogy ki, milyen módon használja fel a saját tulajdonát képező kábelét. Ha értelmesen, segítő szándékkal szeretted volna az eladó tudtára adni, hogy ennél van "jobb" bekötési mód, akkor nem kellett volna 20 beírással rendelkezőként, egy hozzá nem értőnek, vagy kétértelműnek tűnő beírást posztolnod.

kábelman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: kábelman » 2019.05.06., hétf. 21:35

dbrnsk írta:

színt a színnel igen!!

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.05.05., vas. 11:18

Vinkler írta:
2019.05.05., vas. 10:39
kaef2 írta:
2019.05.05., vas. 10:09
Vinkler írta:
2019.05.05., vas. 09:49

Ez itt már erősen off, de a 8-as stúdióban voltak az akusztik felvételek.
Ott is teljesen kizárt a 320 kbites felvétel. Meg a Márvány-teremben is ahonnan például jazz koncerteket közvetítettek, rögzítettek nagyon sokáig.
Erre most mit mondjak?! Egy ott dolgozó hangmérnök mondta...
De mindegy is, ami sz@r, az nem jó. :smile29:
Akkor tévedett, nem tudok mást mondani. Illetve tudnék, a kontraszelekció meg a politika műszaki összefüggéseiről, különös tekintettel a közmédiára, de inkább nem teszem.

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2957

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.05.05., vas. 10:39

kaef2 írta:
2019.05.05., vas. 10:09
Vinkler írta:
kaef2 írta:
2019.05.05., vas. 09:41

Szerintem teljesen kizárt a 320 kbit.

Ha közvetítőkocsi volt kint, ami nagyon valószínű, akkor abban pár évvel ezelőtt még Tascam CD íróval rögzítettek, a bejövő sok csatornát egy Studer digitális keverőn (48 kHz 24 bites jelfeldolgozással) két csatornára lekeverve és mintavétel konverzió után 44,1 kHz 16 biten CD-re irva. Anno amikor még csináltunk velük közös felvételt, akkor ez volt a módi, számomra teljesen megdöbbentően. Az már csak hab a tortán, amikor adásba kerül a felvétel (egy un IP kodeken keresztül), akokor mire eljut az adóberendezés bemenetére vissza lesz 48 kHz 24 bitre konvertálva.

(2003 és 2008 között kb 150 db Orban kodeket adtunk el a Magyar Rádiónak és mi írtuk a stúdió - adórendszer IP útvonalának a felügyeleti szoftverét is)
Ott is teljesen kizárt a 320 kbites felvétel. Meg a Márvány-teremben is ahonnan például jazz koncerteket közvetítettek, rögzítettek nagyon sokáig.
Erre most mit mondjak?! Egy ott dolgozó hangmérnök mondta...
De mindegy is, ami sz@r, az nem jó. :smile29:
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.05.05., vas. 10:09

Vinkler írta:
kaef2 írta:
Vinkler írta:
2019.05.05., vas. 09:11

Jó eséllyel nem is tudsz mást. Amikor megvettem az első mr2 akusztik cd-t és meghallgattam olyan pocsék volt a minősége, hogy azt hittem rossz cd-t vettem és ki kell cserélnem. Aztán beszéltem valakivel a rádióból és azt az infót kaptam, hogy 320-ban rögzitették, szóval ez ilyen. Annak nem jártam utána jobban, hogy 100%-os volt-e az infó, de a kapott hang alapján simán lehet. 36_1_5.gif

Ha közvetítőkocsi volt kint, ami nagyon valószínű, akkor abban pár évvel ezelőtt még Tascam CD íróval rögzítettek, a bejövő sok csatornát egy Studer digitális keverőn (48 kHz 24 bites jelfeldolgozással) két csatornára lekeverve és mintavétel konverzió után 44,1 kHz 16 biten CD-re irva. Anno amikor még csináltunk velük közös felvételt, akkor ez volt a módi, számomra teljesen megdöbbentően. Az már csak hab a tortán, amikor adásba kerül a felvétel (egy un IP kodeken keresztül), akokor mire eljut az adóberendezés bemenetére vissza lesz 48 kHz 24 bitre konvertálva.

(2003 és 2008 között kb 150 db Orban kodeket adtunk el a Magyar Rádiónak és mi írtuk a stúdió - adórendszer IP útvonalának a felügyeleti szoftverét is)

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2957

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.05.05., vas. 09:49

kaef2 írta:
Vinkler írta:
wittao írta:
2019.05.04., szomb. 20:03

Annyira egyebkent nem ijedek meg a kisebb felbontastol, pl. MR2 Petofi felvetelt is csak 320-as bitrataval tudtam megszerezni, jobbat ott nem talaltam.
Jó eséllyel nem is tudsz mást. Amikor megvettem az első mr2 akusztik cd-t és meghallgattam olyan pocsék volt a minősége, hogy azt hittem rossz cd-t vettem és ki kell cserélnem. Aztán beszéltem valakivel a rádióból és azt az infót kaptam, hogy 320-ban rögzitették, szóval ez ilyen. Annak nem jártam utána jobban, hogy 100%-os volt-e az infó, de a kapott hang alapján simán lehet. 36_1_5.gif

Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.05.05., vas. 09:41

Vinkler írta:
wittao írta:
2019.05.04., szomb. 20:03

Annyira egyebkent nem ijedek meg a kisebb felbontastol, pl. MR2 Petofi felvetelt is csak 320-as bitrataval tudtam megszerezni, jobbat ott nem talaltam.

Szerintem teljesen kizárt a 320 kbites rögzítés.

Ha közvetítőkocsi volt kint, ami nagyon valószínű, akkor abban pár évvel ezelőtt még Tascam CD íróval rögzítettek, a bejövő sok csatornát egy Studer digitális keverőn (48 kHz 24 bites jelfeldolgozással) két csatornára lekeverve és mintavétel konverzió után 44,1 kHz 16 biten CD-re irva. Anno amikor még csináltunk velük közös felvételt, akkor ez volt a módi, számomra teljesen megdöbbentően. Az már csak hab a tortán, amikor adásba kerül a felvétel (egy un IP kodeken keresztül), akkor mire eljut az adóberendezés bemenetére vissza lesz 48 kHz 24 bitre konvertálva.

SWM
Értékelés: 7

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: SWM » 2019.05.04., szomb. 18:00

tonee73 írta:
2019.05.04., szomb. 17:55
SWM írta:
2019.05.04., szomb. 17:53
tonee73 írta:
2019.05.04., szomb. 17:51

Nem látod.Én töröltem-szóltam és warningot is kaptál, hogy fejezd be a trollkodást,Ha nem megy el is köszönhetünk tőled.
A rajzot miért törölted????
Azért mert nem az itt hirdetett készülék rajza.
akkor kiegészítem! egy megoldás ha valakit érdekel

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2967

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.05.04., szomb. 17:55

SWM írta:
2019.05.04., szomb. 17:53
tonee73 írta:
2019.05.04., szomb. 17:51
SWM írta:
2019.05.04., szomb. 17:49

Ja látom már mi a helyzet! Ami nem ok azt törlöd!!! Nem lehet ( véleménye ) senkinek ami nem egyezik a Te véleményeddel! Szánalmas
Nem látod.Én töröltem-szóltam és warningot is kaptál, hogy fejezd be a trollkodást,Ha nem megy el is köszönhetünk tőled.
A rajzot miért törölted????
Azért mert nem az itt hirdetett készülék rajza.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”