Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Off

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 74

Re: Marantz PM 15-S1 erősítő

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Egyetértek. Ez ennyiért "ingyen" van.
Ha két héttel korábban kerül fel, szinte biztos, hogy ezt veszem a PM16 helyett...
Csak a Marantz! :-D

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

D-O-M-I írta:
2021.01.13., szer. 08:28
Alex_Aston írta:
2021.01.12., kedd 19:23
Itt a fórumon vettem ugye a CD17MKIII-at, egy kedves fórum társtól. Terveztem, hogy lemegyek érte Balatonhoz, és az útiköltség árát fogom alkudni. Ő felajanlotta magától, hogy elhozza nekem, próbáljam ki a saját rendszeremben. Annyit kért, hogy utaljak előre 5000Ft-ot, és ha nem veszem meg, akkor az nála marad.m ez az összeg. Így is történt, és természetesen nem alkudtam, hisz házhoz jött a cucc.

Az PM16 erősítőt pedig egy másik felületen találtam. Jeleztem a tulajnak, hogy otthon szeretném meghallgatni, elmegyek érte, és vele együtt áthozom hozzám, meg vissza is. De ő mondta, hogy úgy intézi, hogy útba essek, és elhozza. Így ott sem volt részemről alku.

Nálam így történtek a vásárlások.
Ez így mindkét alkalommal, mindkét fél részéről korrekt volt.
Az alkuval egyébként semmi bajom (szerintem mindenki sejti, hogy a hirdetett dolgoknál egy kicsit kb. "kötelező" alkudni, mondjuk 29e-ről 25e-re, vagy 160e-nél 150e-re, ez úgy valahogy adja magát), de alkunál egyébként én nem szeretem, ha valaki az utazási költséget, vagy a futárt akarja lealkudni. Az eladónak miért kelljen azt térítenie, hogy a vevő nem a szomszéd utcából, hanem az ország másik feléből érkezik? Volt nekem is, aki azt mondta, hogy ő Pécsről jönne fel, az neki 500km oda-vissza, akkor még 420 felett volt az üzemanyag, neki ez 16e Ft. kiadás, azt engedjem el az árból. De nyilván ez visszafelé is működik. Ha valami 178e-ért van hirdetve, akkor az nekem adja magát, hogy 170e (ennyire alkudom), de ha le kell menni érte Zalaegerszegre, akkor az úti költség az az én buktám.
Én bunkó pesti vagyok, nekem ez a világ közepe :)
Ha különleges, drága cuccról van szó, ott nyilván nem az úti költség a lényeg.
De egy 100e Ft körüli terméknél az alku összege kb. az úti költség, sok esetben. Ezért írtam csak ezt.

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

akvapark írta:
2021.01.13., szer. 08:21
Alex_Aston írta:
Itt a fórumon vettem ugye a CD17MKIII-at, egy kedves fórum társtól. Terveztem, hogy lemegyek érte Balatonhoz, és az útiköltség árát fogom alkudni. Ő felajanlotta magától, hogy elhozza nekem, próbáljam ki a saját rendszeremben. Annyit kért, hogy utaljak előre 5000Ft-ot, és ha nem veszem meg, akkor az nála marad.m ez az összeg. Így is történt, és természetesen nem alkudtam, hisz házhoz jött a cucc.

Az PM16 erősítőt pedig egy másik felületen találtam. Jeleztem a tulajnak, hogy otthon szeretném meghallgatni, elmegyek érte, és vele együtt áthozom hozzám, meg vissza is. De ő mondta, hogy úgy intézi, hogy útba essek, és elhozza. Így ott sem volt részemről alku.

Mivel az CD játszó " lenyomozható", így lehetett volna az "Ajánlom..." topicba írni. leborulok.gif
Jogos, oda is megírom.
Itt most csak a tapasztalatok cseréje miatt írtam le.

D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 136

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »

Alex_Aston írta:

Ez így mindkét alkalommal, mindkét fél részéről korrekt volt.
Az alkuval egyébként semmi bajom (szerintem mindenki sejti, hogy a hirdetett dolgoknál egy kicsit kb. "kötelező" alkudni, mondjuk 29e-ről 25e-re, vagy 160e-nél 150e-re, ez úgy valahogy adja magát), de alkunál egyébként én nem szeretem, ha valaki az utazási költséget, vagy a futárt akarja lealkudni. Az eladónak miért kelljen azt térítenie, hogy a vevő nem a szomszéd utcából, hanem az ország másik feléből érkezik? Volt nekem is, aki azt mondta, hogy ő Pécsről jönne fel, az neki 500km oda-vissza, akkor még 420 felett volt az üzemanyag, neki ez 16e Ft. kiadás, azt engedjem el az árból. De nyilván ez visszafelé is működik. Ha valami 178e-ért van hirdetve, akkor az nekem adja magát, hogy 170e (ennyire alkudom), de ha le kell menni érte Zalaegerszegre, akkor az úti költség az az én buktám.
AV: Pioneer SC-LX701 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Hangfal: B&W 604 S3 / Rocket33; B&W LCR600 S3 / AQ Rocket88; B&W 601 S3; Sub: Velodyne CHT-12Q / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 788

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Alex_Aston írta:

Mivel az CD játszó " lenyomozható", így lehetett volna az "Ajánlom..." topicba írni. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

kende
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kende »

Sziasztok
Elnézést kérek hogy nem az előző topikhoz kapcsolódik.
Keresek jó állapotba lévő , működő nem javitott Sony 337 es vagy Sony 555 es cd lejátszot.
Választ. istvanfulop11@gmail.com ra.
Köszönöm.
István

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 229

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Alex_Aston írta:

Azert ez az eset igen csak optimalis, de sajnis a tobbseg nem ilyen pedig jo olvasni, higy ilyenek is vannak
Emotiva T2, C2, B1, XMC-1 GEN2, DIY Ultimax 15", Crown XTi 2002, Lexicon LX-5, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo X9S, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Van Damme, Klotz

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 75

Re: Off

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Corola írta:
2021.01.09., szomb. 03:00
Nem tudom ti hogy számoltok, de innen kb 277 e Ft ból itt van mivel ingyenes szállítás. Nincs vám, én már rendeltem innen

https://www.futeko.com/products/MP110.php
Ezzel óvatosan "Exclusive of VAT" tehát adót nem tartalmaz. Erre még adót kell fizetni.

Továbbá január 9-el felfüggesztették az EU-s szállítást
Topic: European Union Orders Suspended 9-JAN (Read 283 times)

Corola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 18

Re: Off

Hozzászólás Szerző: Corola »

Nem tudom ti hogy számoltok, de innen kb 277 e Ft ból itt van mivel ingyenes szállítás. Nincs vám, én már rendeltem innen

https://www.futeko.com/products/MP110.php

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3836

Re: Denon X6500H

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Vikthor írta:
2021.01.08., pén. 08:18
Elképesztő milyen figurák vannak, sokat hisznek magukról, vagy szimplán nulla üzletelési érzékük van...
Meg is kapta a warningot érte.A felesleg megy az off-ba.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3836

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

gallus írta:
2021.01.07., csüt. 15:12
Halló engem érdekelne de én csak 500 ezret tudnék adni érte üdv Csaba
app.php/rules

"6.8.5. A termék beszámításra, egyéb alkura vonatkozó csevegések Privát üzenet formájában, és ne nyilvánosan, a Témában történjenek, kivéve, ha maga a Téma nyitója nevesített ilyen lehetőséget."
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vikthor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 15

Hozzászólás Szerző: Vikthor »

Elképesztő milyen figurák vannak, sokat hisznek magukról, vagy szimplán nulla üzletelési érzékük van...

D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 136

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »

Vikthor írta:
2021.01.07., csüt. 19:21
Semmi közöm hozzá, de több mint 10%-ot alkudni egy kicsit erős, szinte borítékolható, hogy nem fog senki belemenni...
Az utóbbi időkben az ilyen-olyan (a piaci árak alsó szegmenseire belőtt) hirdetéseimre rendszeresen jönnek a 30-40%-os alku üzenetek, és hívások. Nem feltétlen AVX, bár néha itt is. De múltkor egy 240e-ért árult hálózati zenelejátszóra hívott fel valaki, mit lehet róla tudni, mit hogy visz, stb. Nem vicc, fél órát beszéltünk, már lediktálta a postacímét, hova adjam fel, a futárt ki fizeti, stb. Eddig minden rendben, gondoltam minden sínen van. És akkor a végén kérdezi, hogy az árról beszélhetünk-e? Mondom persze. Jó, akkor úgy adjam fel utánvéttel, hogy neki postával együtt 110e-t kelljen fizetnie, mert ő ilyen készüléket akar régóta, de nem volt eladó, ez pont jó lenne neki, de csak ennyi pénze van, úgyhogy megfelel-e ez így nekem. :smile51:
És ez nem egyedi eset.
AV: Pioneer SC-LX701 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Hangfal: B&W 604 S3 / Rocket33; B&W LCR600 S3 / AQ Rocket88; B&W 601 S3; Sub: Velodyne CHT-12Q / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Vikthor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 15

Hozzászólás Szerző: Vikthor »

Semmi közöm hozzá, de több mint 10%-ot alkudni egy kicsit erős, szinte borítékolható, hogy nem fog senki belemenni...

r44
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: r44 »

Szia!
Írhattad volna priviben is,de köszi nem.
Üdv.

gallus
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: -2

Hozzászólás Szerző: gallus »

Halló engem érdekelne de én csak 500 ezret tudnék adni érte üdv Csaba
elac

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 458

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Hú de lemaradtam...

Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

"Ui,: Nem oszcilloszkóppal mérek, műszeremben az csak egy lehetőség."

Így igaz, valamikor pár héttel ezelőtt még és azelőtt olyan 10 évig egy roncs szkóppal történtek a mérések, de azok is olyan kiválók voltak...Csudájára járt az ország. Főleg, mert nem is lehetett nem találkozni velük.
Lásd az utóbbi pár száz hsz-ét.
Most egy olyan, NASA által pár napja leselejtezett gyönyörűséggel mér, hogy a napra lehet nézni de ...jobb is.
Már majdnem ért hozzá, ő írta...ja nem itt.
Úhhogy aki nem tekert már 10 mázsa kimenőt, az ne szóljon csak be jóóóó? Egyébként még az is csak jelenthet.
Nem is értem, miért kötözködnek itt a népek? Meg, hogy a király meztelen?
Így elrontani egy vasárnap délutánt...?
Szegény mester... :( Azért vannak több száz jóbarátok, minden kimenő trafó náluk kötött ki. Barátságibul.
Vagyis, ha mástól 120 db kevés, sőt semmi, akkor érezhetjük, keresnivalója itt a kritikának nincsen! :angry:
Szegény öreg tekercselő, abból él, hogy vasárnap nem dolgozik. ;)
"Annál is hihetetlenebb..."

dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 187

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Megint sikerült egy jó kis trafót tekerintenem . Barátommal ugyanaz a véleményünk: semmilyen DAC nem mentes az általunk digitítisznek nevezett hangzástól. (Gondoljunk csak bele, milyen szépen szól egy LP, vagy egy komoly magnó.) Az analóg hangzás irányába való elmozdulás egyik járható útja az, hogy például I/U konverterként egy arra alkalmas transzformátort alkalmazunk . Ez a trafó ilyen célra készült. A trafó áttétele 1:4, így már az utána következő csöves buffer elegendő kivezérlést kap. A buffer ECC80-ból épül fel, paralel katódkövető kivitelben. Ez biztosítja a megfelelő kimeneti impedanciát a következő készülék számára.
Grain oriented steel vasat használtam az elkészítés során. A trafók méretét a melléjük helyezett gyufásdoboz jól szemlélteti. A fotókon a trafókon kívül a szokásos mérések láthatóak. Természetesen négyszögjelek is, hátha azok idegesítenek valakit. :D
20210103_130510.jpg
20210103_130510.jpg (151.88 KiB) Megtekintve 781 alkalommal
Bode.jpeg
Bode.jpeg (220.87 KiB) Megtekintve 781 alkalommal
100Hz.jpeg
100Hz.jpeg (102.75 KiB) Megtekintve 781 alkalommal
1k.jpeg
1k.jpeg (102.25 KiB) Megtekintve 781 alkalommal
100Hz.jpeg
100Hz.jpeg (102.75 KiB) Megtekintve 781 alkalommal
Majd el felejtettem! A méréseket egy ilyen, itt is használt szerkezettel végeztem:
https://youtu.be/1rOvdsxQVTY
Csatolmányok
10k.jpeg
10k.jpeg (99.74 KiB) Megtekintve 781 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dys-cus 2021.01.03., vas. 16:50-kor.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Camelflapping 2021.01.03., vas. 16:45-kor.
"Annál is hihetetlenebb..."

dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég

wittao írta:
2021.01.03., vas. 16:08
dys-cus írta:
2021.01.03., vas. 15:59
"Nagy szakertelemtol duzzadastol fuggetlenul meg lehet valaki stilusa sudribunko."
Kedves mindenhez is értő barátom. Legalább magyarul tudna írni, de mint a fenti idézet mutatja, még az sem megy. GYP.-t végzett? Maga kis stílus kritikus. :D
Kedves dys-cus,

először is megköszönném ha nem tegeződnénk, és elhagynánk a "barátom" kifejezést is, lévén nagyon nem vagyunk azok.
A szakértelmét emlegeti és döngeti a mellkasát a létező összes fórumon, pedig sajnos azt kell mondjam a magyar csöves erősítőket gyártók közül a pódium legalsó fokára sem férnek fel a készülékei. Inkább nézzen utána, hallgasson meg jópárat, külföldit sem szégyen, és utána tekergesse az oszcilloszkópját, méregessen. Javaslok párat: AVA, Pointe, Audio Hungary. Ezek a cégek nem véletlenül külföldön is adnak el az elismert termékeikből és emellett a szakmai szerénységük folyamatosan megvan, évtizedek óta.
Zárszóként, ami elsőre eszembe jutott Önnel kapcsolatosan, hogy egy általam nagyon kedves - sajnos elhunyt - Urat említsek: "Gőg és Magőg fia vagyok én" - Hofi Géza
Nevetséges. Maga. Hallotta maga egyetlen egy erősítőmet is? Akkor hogy mond véleményt. Szórakozzon most már azzal akivel akar. Én magának még nem kezdett el engem lenézni, zrikálni, egy rossz szót soha nem írtam. Na látja ezért parasztság az, amit csinálsz kiscsákó. Én meg ugye letegezlek, a korom miatt megtehetem. :D
Továbbiakban nem kívánok veled foglalkozni. Túl szorgalmas vagy a hülyeségből, nekem időm erre nincs.

dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég

e hunter írta:
2021.01.03., vas. 13:36
Kedves akárki. Írásom nem neked címeztem, pláne nem afféle stílusban, de akkor ha már nem bírtad magadban tartani a sok okosságot megpróbálok válaszolni rá. Nehezen megy, majd elmondom miért. Igen, az erősítőmet magam építettem. Méréseket sajnos nem áll módomban feltenni róla, ugyanis effajta méréseket oszcilloszkóppal csinálna az ember fia, azt pedig már ha jól emlékszem 96-ban eladtam. Természetesen előtte azért elég sokat használtam. Miért adtam el. Mert megöregedvén semmi szükségem nem volt már rá. Tehát a kérdések sokaságára a válasz: valóban nem tudok mérni, mert már nincs mivel. Kimenőt sem tudok már tekercselni, mert így a 80 előtt pár hónappal a kezeim már nem olyanok mint 30 éves koromban. Ezt majd mindenki meg fogja tapasztalni, már aki megéri ezt a kort. Hogy nem értenék se a csöves erősítőkhöz, se a kimenő transzformátorokhoz az könnyen megeshet, bár ezt cáfolni látszik, hogy vagy 120 párat tekercseltem, ezekből egyet sem hoztak vissza azóta sem. Ezekből az első 10 pár között volt jó is meg rossz is. És az egyik ok, amiért részben az oszcilloszkópomat eladtam ami egy EMG gyártmány volt az az, hogy a mérések fordítva sültek el. Minél jobbak lettek mérve a kimenő transzformátoraim, annál kevésbé tetszettek nekem is, meg annak is akinél beépítésre kerültek. Ekkor segítséget kértem a mentoromtól /nyugodjék békében/ aki végülis bevezetett ebbe a világba, eljött hozzám, és látva mit csinálok, a következőket mondta: hajítsd ki azt a fertelmet - itt az oszcilloszkópra gondolt - a műhelyből mert csak bevisz egy sötét erdőbe ahonnan soha nem találsz ki. Mely erősítők tetszenek? Nem azok amik szinte a legegyszerűbbek? Mondom, de igen. Na, ez a kimenő transzformátorokkal is majdnem így lesz meglátod. És igaza lett.
Ide csak azért írtam, mert mindig örömmel tölt el ha valaki a távoli ismeretlenben hozzám hasonló következtetésre jut, akarva vagy akaratlanul. Egyre többen akadnak akik megpróbálják újra és újra feltalálni azt ami már fel van találva, és dicsőn zengedeznek arany igazságokat, amikről aztán minden esetben bebizonyosodik az ellenkezője. Nem vagyok tájékozott, már a koromnál fogva sem. Nem tudom mi az az ímél cím meg a megapikszel, a számítógépet is ajándékba kaptam egy kedves barátomtól. Egyet viszont tudok, nem nagyon tud mutatni senki olyan erősítő kapcsolást, vagy kimenő transzformátor elrendezést amit az elmúlt pár évben találtak volna ki, és jócskán, de akár csak kissé is felülmúlná hangzásban azokat amik már 50-60 éve léteznek. Lehet, szabad az ellenkezőjét állítani, csak nem lesz egyszerű bizonyítani. Műszerekkel semmiképpen sem, azzal csak műszaki adatok igazolhatók, pl. hogy mennyire tökéletes is egy műveleti erősítő. Az, hogy egy készüléknek milyen hangzásvilága van, az nem. Akkor sem, ha az illető tévesen ezt gondolja. Mert ha ezt gondolja, akkor egy tökéletes műveleti erősítőt kellene hallgatnia, valamiért mégsem ezt teszi. Nagyon sok erősítőt építettem félvezetőkkel is, amik egy sokkal magasabb minőségi kategóriát képviseltek, de egytől egyig szét is bontottam őket, mert a zene az nem volt zene. A zene az az volt, ami a csövesből jött, leginkább a triódákból. Pedig ezek torzítanak. És mégis.
Köszönettel, tisztelettel, egy idős bácsika, aki már nem készít semmit, csak figyeli azokat akik még igen, és még élvezi amíg élvezheti amit 26 évvel ezelőtt készített.

Utóirat: az oszcilloszkópos ábrákon látszanak a kimenőtranszformátor hibái, azok is amik valóban hibák, és többnyire a transzormátor szerkezeti hibái, hibás kivitelezésből adódóan, és látszanak azok is, amiket annak gondolunk, de nem feltétlenül hibák. Sokan félnek pl. a csatolási tényezőtől, pedig az kisebb probléma mint ha a primer tekercseknek nagy a saját kapacitása. Ez jól kivehető a 60-as években gyártott transzformátorok esetében is. egyszerűségük ellenére szép hangjuk van, pedig megmérve csúnyán néznek ki, és ez fordítva is igaz, semmi nem következik abból, hogy megmérve szépen néznek ki.
Ha én "kedves akárki" vagyok, akkor ön meg egy Kedves vén fazon. A 120 pár trafó kevés. De ha igaz amit ír, akkor is talán hitelesebb lenne, ha az Ön által készített erősítőről tenne fel egy képet. Azt még egy ilyen idős ember is megteheti, ha már én 65 évesen megtudom tenni. Tudja nem értem, hogy miért fáj itt egy-két kivétellel az ide írogatóknak az, hogy én megmérek valamit, amit készítettem. Persze azért sejtem: Egy NFB nélküli SE erősítőt nem mernek megmérni, de főleg közkincsé tenni, mivel olyan rosszak a mérési paraméterei, mint amolyan rossz a hangja. Ugyanis jó mérési adatokok szükségesek ahhoz, hogy egy erősítő jól is szóljon. A jó erősítőnek jók a mérési adatai. Hogy ezt Ön esetleg nem hallja, arról nem én tehetek, hanem a hosszú évek.
Szeretném tisztelettel megkérni a tanulás végett, az utóíratban megfogalmazott állítások elmagyarázására. A szkópábrákon miből milyen következtetést vont le, és miért. Előre is köszönöm felvilágosítását: Egy csak 15 évvel fiatalabb, első erősítőjét 1972-ben építő nyikhaj.
Ui,: Nem oszcilloszkóppal mérek, műszeremben az csak egy lehetőség.

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2931

Hozzászólás Szerző: wittao »

dys-cus írta:
2021.01.03., vas. 15:59
"Nagy szakertelemtol duzzadastol fuggetlenul meg lehet valaki stilusa sudribunko."
Kedves mindenhez is értő barátom. Legalább magyarul tudna írni, de mint a fenti idézet mutatja, még az sem megy. GYP.-t végzett? Maga kis stílus kritikus. :D
Kedves dys-cus,

először is megköszönném ha nem tegeződnénk, és elhagynánk a "barátom" kifejezést is, lévén nagyon nem vagyunk azok.
A szakértelmét emlegeti és döngeti a mellkasát a létező összes fórumon, pedig sajnos azt kell mondjam a magyar csöves erősítőket gyártók közül a pódium legalsó fokára sem férnek fel a készülékei. Inkább nézzen utána, hallgasson meg jópárat, külföldit sem szégyen, és utána tekergesse az oszcilloszkópját, méregessen. Javaslok párat: AVA, Pointe, Audio Hungary. Ezek a cégek nem véletlenül külföldön is adnak el az elismert termékeikből és emellett a szakmai szerénységük folyamatosan megvan, évtizedek óta.
Zárszóként, ami elsőre eszembe jutott Önnel kapcsolatosan, hogy egy általam nagyon kedves - sajnos elhunyt - Urat említsek: "Gőg és Magőg fia vagyok én" - Hofi Géza
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”