Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Off

BLX
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 164

Re: Off

Hozzászólás Szerző: BLX » 2019.08.15., csüt. 23:10

Nekem az a véleményem, hogy amennyire lehet inkább a kedves fórumtársak tartsanak össze. Van közös téma: zene, hifi, kávé, gasztro, bringa, stb. Ezért is vagyunk itt. Ez át kell, hogy hidaljon nagyon sok nézetbeli különbséget. Ne bántsuk egymást, ha egy mód van rá. A sajátunktól eltérő más vélemény, más értékrend teljesen normális, ahogy a sajátunk is. Ettől is lehet érdekes egy beszélgetés. Meg lehet ismerni más nézőpontot. Nem kell elfogadni. Nem is kell meghallgatni.

Én a hifi kapcsán több nagyon segítőkész és érdekes emberrel találkoztam. Remek szűrő mondhatnám ez a "sport".

Amikor az ember egy gyors egyszerű kábelvásárlást tervez, majd elugrik vidékre egy kedves ismeretlen "sportárshoz", majd ő csillogó szemekkel várja és bemutatja "röviden", kb. két óra alatt a rendszerét és néhány kedves lemezét... Az idő meg elrepül. Nem ismerjük egymást. Más zenét hallgatunk, másfajta rendszerben gondolkozunk, mégis érdekes a bemutató és a beszélgetés.

Remélem sikerül ezzel egy kis pozitív inspirációt adni mindekinek. Biztos vagyok, hogy a fenti eset nem egyedi. :smile53:

Inkább posztoljunk sok jó zenét, érdekes saját rendszer fotókat, magyar hifi készülék fotókat, beszámolókat, ötleteket, szervezzünk találkozókat, stb. :rolleyes:
Jó zenék > Főleg magyar és angol eszközökön > Alisca Orange, Etalon, hiVOX, VibaVoice, RIF Audio, Zsolt Audio, Creek, Epos, Royd

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1559

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.08.15., csüt. 22:54

Furcsa dolog ez, pont egyik baratommal a napokban neztuk vegig, altalanos/kozepiskolas/foiskolas es egyetemista tarsak most hol vannak, mit csinalnak.
Nagyon jo barataimmal ha talalkozni szeretnenk, akkor Nyugat-Ausztria vagy Nemetorszag az a pont, ahova mindenki oda tud jonni leggyorsabban/legkonnyebben es nem Magyarorszag, a hazank.
Becsuletesen es sokat dolgoznak evek ota, tobben letelepedes es uj allampolgarsag kozeleben vannak/vagy tul rajta. A szomoru (nekem) egy ilyen talalkozonk alkalmaval, hogy valoszinu soha nem fognak visszajonni a szulofoldjukre. Gyerekeiket egytol egyig tanitjak magyar nyelvre, bizonyos tortenelmi ismereteket is probalnak atadni. De az o gyerekeik mar nem fogjak velhetoen ezt megkapni es gyakorlatilag ezeket az embereket az orszag elvesztette.
Es amikor ilyet olvasok: “nem kar” , “jobb is ha elmesz” , “vidd magaddal a tobbi hozzad hasonlot”, valahogy ertetlenul allok a dolog elott. Kozel 1 millio magyar munkakepes ember hagyta el az orszagot az elmult 10-15 evben, mert itt nem olyan munkat kaptak/nem becsultek meg oket/sot kizsakmanyoltak a munkahelyukon, nekem kozvetlen csaladtagjaim szulok-gyerekek-nagyszulok kompletten mentek el... meg szoktam kerdezni, nem banjak-e? A valasz az, hogy igen, nem onszantukbol hanem kenyszerbol jottek el DE: eddig kolcsonokkel fedeztek a mindennapjaikat, nem tudtak a sajat haztartasukat fenntartani (pedig tobb diplomas, becsuletesen dolgozo csaladfo + munkavallalassal estig masodmelo, anyuka szinten dolgozott es a gyerekek is...). Most kulfoldon ugyanugy huzzak az igat, de megbecsulik oket, felretesznek es jobban elnek mint azelott, nyaralni is el tudnak menni (azelott 5-10 evig egy Bp-Debrecen 2 napos kiruccanas mar megterhelte a csaladi kasszat). Soha nem loptak, csaltak, hazudtak es most sem.
Nem latom azt, hogy az orszagunk javat szolgalna az, hogy a becsuletesen dolgozo emberek elhagyjak az orszagot. Kokemenyen kellene azon dolgozni, hogy biztos megelhetest es allast lehessen nyujtani, es inkabb visszajojjenek (es ne penzert lehessen allampolgarsagot vennie egy hozzank semmi koze nemzet bunozo fianak!).
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1014

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2019.08.15., csüt. 22:33

vidor2009 írta:
2019.08.15., csüt. 22:06
Sonny írta:
2019.08.15., csüt. 20:35
Csodálkoztok, hogy miért mentem el?
Ilyen hozzáállást csak a "honfitársaimtól" kaphatok.
Nem vagyok fa, ha nem tetszik, elköltözöm.
A Föld nevű bolygón élünk, én bármelyik pontján jól tudnám érezni magam . . .
Hazaszeretet? Ady 100 éve megírta, hogy mi megy az országotokban, én választottam magamnak másikat. Születési helyem van, azt minden okmányom tartalmazza. Itt örülnek neki, hogy magyar vagyok és Puskást is mindenki ismeri. Aki nem érti, annak bármit (is) írhatnék, aki meg érti, az már elhagyta az országot.
S
Sokkal jobb lesz nélküled,de akkor lenne igazán jó,ha az összes hozzád hasonlót magaddal vinnéd!!! :smile30: meregzsak.gif

"Nem figyeltem, bocs, pedig mentél TV,
Épp' az érzéstelenítős műsorod volt
Sok szép lány tapsolt, amíg betyárok dobálták
A tágra nyílt ember szembe a port

Csak hang legyen és fény, sok szép halott állat
Mutassa neked, hogy mennyivel jobb nálad (2x)

Szeretem, ha visztek, mindegy is hová
Egy vetélkedőben nyertem ezt az álmom
Valami dal szól gyerekkoromból, örülök, hogy a refrén
Még megy és lassan a többit is kitalálom

Mutassa neked, hogy mennyivel jobb nálad (2x)

Egyedül fekszem, álmomban nővel voltam
Aztán felkelek és nézem kicsit az éjszakát
Egy pár szaros csillag nézi, hogy a szívem
Hogy lökdösi a Holdat az égen át

Mutassa neked, hogy mennyivel jobb nálad (3x)

És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak
Boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak

Mutassa neked, hogy mennyivel jobb nálad

Mutassa meg neked, mennyivel jobb lehet
Ha ő mutatja meg neked

Milyen a hang, milyen a fény,
Milyen vagy te és milyen én"

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2982

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.08.15., csüt. 22:16

Ezt most fejezzétek be!
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 203

Hozzászólás Szerző: vidor2009 » 2019.08.15., csüt. 22:06

Sonny írta:
Hazaszeretet? Ady 100 éve megírta, hogy mi megy az országotokban, én választottam magamnak másikat. Születési helyem van, azt minden okmányom tartalmazza. Itt örülnek neki, hogy magyar vagyok és Puskást is mindenki ismeri. Aki nem érti, annak bármit (is) írhatnék, aki meg érti, az már elhagyta az országot.
S
Sokkal jobb lesz nélküled,de akkor lenne igazán jó,ha az összes hozzád hasonlót magaddal vinnéd!!! :smile30: meregzsak.gif

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1109

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.08.15., csüt. 21:36

Sonny írta:
S
Nem csodálkozunk.Az embernek csak egy élete van,és azt az egyet ha már van rá mód és lehetőség úgy és olyan helyen kell leélni,hogy jól is érezze magát az ember a bőrében.
Aki nem szenved csőlátásban,és az agyát sem mosták még át,az láthatja hogy ez a szutyok ország a többség számára egyre élhetetlenebb,és aki csak teheti az távozik is,mert van hová menni.
Sok sikert,és érezd jól magad.

Sonny
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 549

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2019.08.15., csüt. 20:35

S

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3011

Re: RME ADI2-DAC FS

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.08.14., szer. 20:28

seban.ambrus írta:
2019.08.14., szer. 19:56
Nekem is irhattok énis be akarok egyett szerezni és nem feltétlenül a magyar 340 ezer ft os horror áron
Nagyon örülünk neki, hogy te is keresel valamit-de:ezt mindenki a saját topikjában szokta, nem belemászik a másikéba. :smile51: Ezért ez a hsz-ed átkerült az off-ba, legközelebb nyiss topikot.Köszi.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

seban.ambrus
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Re: RME ADI2-DAC FS

Hozzászólás Szerző: seban.ambrus » 2019.08.14., szer. 19:56

Nekem is irhattok énis be akarok egyett szerezni és nem feltétlenül a magyar 340 ezer ft os horror áron

Simici
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 25

Hozzászólás Szerző: Simici » 2019.08.11., vas. 22:41

Sonny írta: ↑
03 aug. 2019 15:46
Biztos, hogy Mo-ra nem megyünk vissza . . . gondolkodik.gif

Amikor valaki ilyet leír, akkor mit vár?
Miért nem lehetett elhagyni ezt a megjegyzést?

tonee73
Site Admin
Site Admin

Re: Képek a nagyvilágból

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.08.08., csüt. 07:12

LIMAR írta:
2019.08.07., szer. 22:17
tonee73 írta:
2019.08.07., szer. 09:11
Nyugodj már le légy szíves ;peace; (és ezt nem azért írom, mert én sem Magyarországon élek).
Csak úgy kérdem, akkor mi a búbánatot keresel egy magyar fórumon? Pláne adminként.
Miért nem egy angol fórumon osztod az észt? Ja, hogy ott le se sz...nak?
Hoztál egy döntést, viseld a következményeit és hagyj minket békén. Ne ácsingózz vissza egy magyar fórumra és pláne ne okoskodjál. Neked itt semmi keresnivalód nincs.
bravo.gif
Akkor csak hogy képbe kerülj:hat éve voltam fórumtag mikor kijöttem.Szerintem azt majd én eldöntöm, hogy hová regisztrálok és járok fórumozni, nem szorulok a jóváhagyásodra.
Igen, hoztam egy döntést és viselem is a "következményeit", de nincs szükségem rá, hogy ezzel kapcsolatban kioktassanak-pláne pont te.
Csak megjegyzem:úgy látom mostanában az a mentális Viagrád, hogy engem piszkálsz-esetleg te is megfontolhatnád, hogy máshol osszad az észt.
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

John
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: John » 2019.08.08., csüt. 06:21

A téma címe:"Képek a nagyvilágból" gondolkodik.gif
Marantz CD-72 mkII SE (A többi fejlesztés alatt)

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1014

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2019.08.08., csüt. 00:30

LIMAR írta:
tonee73 írta:
Nyugodj már le légy szíves ;peace; (és ezt nem azért írom, mert én sem Magyarországon élek).
Csak úgy kérdem, akkor mi a búbánatot keresel egy magyar fórumon? Pláne adminként.
Hoztál egy döntést, viseld a következményeit és hagyj minket békén. Ne ácsingózz vissza egy magyar fórumra és pláne ne okoskodjál. Neked itt semmi keresnivalód nincs.
Nagyot csalódtunk benned, Gábor! :( És igen, az ilyen, és az ehhez hasonló (pl. vidor :smile33: ) emberek is hozzájárulnak a kivándorláshoz.

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 177

Hozzászólás Szerző: pali923 » 2019.08.08., csüt. 00:11

LIMAR írta:
Mentálisan szörnyen beteg országot sikerült összehoznunk, úgy látom... :angry:

erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB251+Ortofon M20E, média: iamm Novatron NTR82, front: Triangle Antal EX, center: Celestion F48c, megjelenítő: Hisense 42"plazma, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A helyzet reménytelen, de nem komoly...

LIMAR
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 1234
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR » 2019.08.07., szer. 22:17

tonee73 írta:

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 639

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.08.07., szer. 09:50

tonee73 írta:
vidor2009 írta:
2019.08.06., kedd 21:58
Vigyél magaddal még két hasonszőrűt!!! meregzsak.gif
en is majdnem irtam: nincs szükseg / nem jo indulatokat gerjeszteni.

senki nem lat minden reszletet a masik eletebe, ki miert mit tesz mire "kényszerítik" a körülmények ! a körülmények jelentös része pedig teljesen kivülröl jön.

kevesen/senki sem ugy indul: mindenkepp megyek mashova, mert olyan jo itt nekem (a mult, a jelen és a kilátások), hogy az elviselhetetlen.

(én 10+ evet eltem külföldön - elsösorban azert, mert a szakmamban olyan szintü tudast csak ugy gondoltam megszerezhetönek, ...és ezt ma sem látom másképp; természetesen a kereslet is nagyobb a "világban" a legtöbb dologra, mint egy kis országban; és a fizetöképesség is más)

tonee73
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.08.07., szer. 09:11

vidor2009 írta:
2019.08.06., kedd 21:58
Sonny írta:
2019.08.03., szomb. 15:46
A kis dagi ( a fekete törpe snauzer, nem más :D ) velünk utazott.
Még szokjuk a klímát és az embereket.

vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 203

Hozzászólás Szerző: vidor2009 » 2019.08.06., kedd 21:58

Sonny írta:

Simici
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Simici » 2019.08.06., kedd 21:17

kupecke írta:
2019.08.06., kedd 18:55
Sonny írta:
Sok sikert kívánok én is!
( ettől függetlenül az alábbi számomra nem csupán egy ismert idézet..., és ne haragudj, hogy éppen a te posztod kapcsán szólok hozzá, semmi személyeskedés, de most pillantottam be e topicba, én maradok, e nyelvnek és szellemi háttérnek ápolását kötelességemnek érzem, ha már ide születtem - bizonyára nem véletlenül

"Hazádnak rendületlenül
Légy híve, oh magyar;
Bölcsõd az s majdan sírod is,
mely ápol s eltakar.

A nagy világon e kivûl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze:
Itt élned, halnod kell.")
Remélem egyre többen leszünk, akik így gondolkodunk leborulok.gif

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 367

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.08.06., kedd 18:55

Sonny írta:
Sok sikert kívánok én is!
( ettől függetlenül az alábbi számomra nem csupán egy ismert idézet..., és ne haragudj, hogy éppen a te posztod kapcsán szólok hozzá, semmi személyeskedés, de most pillantottam be e topicba, én maradok, e nyelvnek és szellemi háttérnek ápolását kötelességemnek érzem, ha már ide születtem - bizonyára nem véletlenül

"Hazádnak rendületlenül
Légy híve, oh magyar;
Bölcsõd az s majdan sírod is,
mely ápol s eltakar.

A nagy világon e kivûl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze:
Itt élned, halnod kell.")
santosad anuttamah sukhalabhah - PYS 2.42.

Simici
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Simici » 2019.08.05., hétf. 22:01

Sonny írta:
Valahogy elleszünk nélküled :noproblemo:

Pandur Vilmos
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 1

Re: Paradigm Studio v5 komplett 5.2.4

Hozzászólás Szerző: Pandur Vilmos » 2019.08.05., hétf. 20:41

Én nem trollkodni szeretnék itt.
Bánom hogy hozzá szóltam.
Sok sikert az eladáshoz.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 936

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2019.08.05., hétf. 20:36

Pandur Vilmos írta:
2019.08.05., hétf. 19:47
Ez kell a fórumra..
Egy kis ár csökkenés.
Meg az is kell még, hogy a hozzád hasonlók elkotródjanak a fórumról. Kritikán aluli, amit művelsz.
Sztereó: Linn Majik DS-I ; Martin Logan Electromotion ESL
Mozi: Anthem MRX500 - Martin Logan Stage - 2db SVS SB12

KisMarci
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 148

Hozzászólás Szerző: KisMarci » 2019.08.05., hétf. 19:55

Pandur Vilmos írta:
2019.08.05., hétf. 19:47
Ez kell a fórumra..
Egy kis ár csökkenés.