Az oldal belső email küldője ideiglenesen kikapcsolásra került.
A profilokban lévő email küldés mailto:cím -re lett átállítva, így remélhetőnek mindenkinek a saját levelezőprogramjából fog kimenni az email.
Ha gond van, kérlek jelezzétek az postmaster@avx.hu -n email-ben

Új fórummal kapcsolatos kérdések, tippek

prando
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 74

Re: Új fórummal kapcsolatos kérdések, tippek

Hozzászólás Szerző: prando » 2018.12.09., vas. 21:28

Aszpirin írta:
2018.11.22., csüt. 18:59
d.janos írta:
2018.11.22., csüt. 10:17
Kérnék némi segítséget, nem tudom jól használni a részletes keresőt. Mit kell másként beírnom, ha több kifejezésre egyidejúleg keresnék ? Beírtam a "+"-okat, de mégis mellőzi. Köszi.
több kifejezés együttes keresés.jpg
.
mellőzött.jpg
Sajnos nincs jó hírem. Ami következik, arra a saját szemszögedből nézve joggal fogod azt mondani, hogy szar a kereső. sad.gif

Mivel én is belefutottam ebbe már anno az új fórummotor tesztfázisában, utánajártam, és tudom is az okát.

Nagyon röviden: ez a keresőmotor kulcsszavas (vagy másként fogalmazva egész szavas) indexelést használ. Ez nagyon laikusan megfogalmazva azt jelenti, hogy a hozzászólások elposztolásakor bővítget egy “szótárat”, amibe bejegyez minden szót, amit a hozzászólásban talál, illetve a szóhoz bejegyzi az új fellehetőségi helyét is (képzeld úgy, hogy melyik topik melyik hozzászólásában milyen pozíción található ez a szó). Ha a szótárban már benne van a szó, akkor cska egy újabb fellelhetőségi helyet ad hozzá. A dolog technikailag ennél jóval bonyolultabb, de a megértéshez ez az absztrakciós szint elég lesz.

Szóval ezt a “szótárat” bővítgeti, bővítgeti, minden egyes hozzászólás minden szavával.
Amikor keresel, akkor ebbe a “szótárban” fog keresni, és ha a beírt szavaidat itt megtalálja, akkor a szótárba bejegyzett fellelhetőségi helyekből számolja ki a találatokat (halmazunió vagy metszet, attól függően, hogy együttes előfordulásra, vagy bármely szó előfordulására kerestél).

Így nagyon gyorsan megtalája neked a keresett szavakat tartalmazó helyeket, de ennek sajnos komoly ára van, és itt jön a valódi magyarázata a problémádnak.

Nos, ezt a “szótárat” hívják szakmai nyelven indexnek (ami a valóságban egy vagy több fájl). Nem nehéz belegondolni, hogy ha ez az index minden topik minden hozzászólása minden szavának minden előfordulását tartalmazza, akkor mekkorára tud nőni. Konkrétan iszonyatos nagyra, ki tudja nőni a szerver-infrastruktúra nyújtotta tárhelyet. Méghozzá akár igen rövid idő alatt. Ezért, hogy az index méretét kordában lehessen tartani, bevezették a “mellőzés” nevű trükköt. Ez azt jelenti, hogy konkrétan bizonyos szavakra nem hajlandó rákeresni, ezért azt közli veled, hogy ezeket mellőzte a keresésből.

A “mellőzés” az alábbi módon működik:
- van egy eleve beépített (a fórummotor magyarítási csomagja által adott) lista a leggyakoribb magyar szavakból, amelyekre úgysem szoktak keresni az emberek, ilyenek mint “hogy”, “akkor”, “valamint” s a többi. Ezeket a szavakat és előfordulási helyeiket nem veszi fel a “szótárba”, és kereséskor mellőzi
- ha a “szótárban” egy adott szó előfordulásainak száma túlnő egy nagyon magas számot (vagy arányértéket), akkor az adott szót teljesen törli a szótárból, felveszi egy mellőzési listára, és többé soha nem kerül be a “szótárba” a hozzászólások posztolásakor, kereséskor pedig mellőzi. Alighanem ez történt pl ebben a fórumban az “audio” szóval. Ki lehet próbálni erre sem tudsz (már) rákeresni.
- végül, de egyáltalán nem utolsósorban, ha egy szó karaktereinek száma kisebb, mint egy beállított érték, akkor ezt a szót nem veszi fel a “szótárba”, és kereséskor mellőzi. Ez a beállított érték jelenleg 3 karakter, vagyis az összes egy- és kétkarakteres szót mellőzi a keresőmotor. Ezt történik a te esetedben mellőzött szavakkal is.

A fenti trükkökkel az index mérete jelentősen csökken, amivel egyrészt nő a keresési sebesség, másrészt maga az index elfér a szerver-infrastruktúrán.

Remélem, a magyarázat világos. Összefoglalva: azért tudod értelmes időben egy keresés eredményét megkapni, mert a fórummotor ezt a “szótárazós” módszert használja, cserében viszont sajnos bizonyos szavakra nem tudsz, és nem is fogsz tudni rákeresni.

Vannak más (helytakarékosabb-hatékonyabb) módszerek is a gyors kereséshez, de ez a fórummotor úgy lett kitalálva, hogy korlátozott performanciájú szerver-infrastruktúrán is jó válaszidővel fusson, és ennek ez a hátránya. A fórummotor így működik, és ez egy nagyon alap funkció...

Elvileg lehetne változtatni a paramétereken, pl 2-re állítani a legrövidebb “szótárazható” szó hosszát, erről volt is egy levélváltásunk csandaz-zal, de nem valósult meg, biztosan azért, mert túlságosan nagy indexet eredmenyezett volna, ami már túlnő a fórumot futtató hardver-infrastruktúra korlátain.

Csandaz majd megcáfol, ha valamit nem helyesen írtam le. (nem vagyok a fórum rendszergazdája, csak azért magyaráztam el ilyen alaposan, mert tudom, hogy csandaz, aki ezt a feladatot ellátja, jóval tömörebben szokott fogalmazni :D )

Nagyszerű!

Pont a Zu Audiora nem tudok így rákeresni, de legalább tudom az okát.

Köszi!

robi20064
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 36

Hozzászólás Szerző: robi20064 » 2018.12.04., kedd 16:37

Az uzenofal keresessel valo osszekeverese vegett esetleg az uzenofal edit mezojebe be lehetne rakni egy alapertelmezett "Üzenet küldése..." feliratot a jobb felso sarokban levo "Keresés..." mintajara.

scaurus
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 78

Hozzászólás Szerző: scaurus » 2018.12.04., kedd 14:59

Aszpirin írta:
2018.12.03., hétf. 23:58
...
Nincs ebben semmi ördöngősség, ez nem egy hiba, hanem egy feature.
Amit Te is átírtál, az nem a topikc címe, hanem a hozzászólás címe (pontosabban: subject-je, mint egy e-mailben). Ennek segítségével “Beszélgetés-fonalakat” lehet indítani egy topikon belül is (thread-ek). Ha valaki válaszol egy másik valaki hozzászólására, az “idézőjel” ikont használva (mint én most neked), akkor az eredeti hozzászólás címe alapból átmásolódik az újba. Ezzle meggkönnyíthető az azonos topikban különböző szálon futó beszélgetések azonosítása.
Ha viszont csak “simán” írsz egy új hozzászólást, nem idézve senkit, akkor a topik címe fog alapból bekerülni ismét a hozzászólás címébe.
Szóval ez egy szándékolt feature, amit kevesen használnak ugyan, de a használata segíthet.
Hm.
Értem.
Persze, láttam én is, hogy nem a téma címe, hanem a hozzászólásban látható címe (téma, tárgy) írható át.
Mivel a fórum témák használata sem mindig következetes, így az azon belüli különböző szálak következetes kezelését a fórumozók részéről kizártnak tartom.
A főoldalon viszont inkább zavaró, mert az utolsó hozzászólás oszlopban nem a "topik", hanem a "topik" utolsó hozzászólásának témája (tárgya) jelenik meg.
Én értelmét nem látom, számomra továbbra is inkább "bug" mint "feature", de hátha valakinek hasznos.
gondolkodik.gif :D :smile32:

MÁS
Egy spoiler kód, viszont, tényleg hasznos lenne!
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Aszpirin
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 222
Kapcsolat:

Re: a topic címe miért átírható?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2018.12.03., hétf. 23:58

scaurus írta:
2018.12.03., hétf. 17:32
Csak nézem, hogy a lenti hozzászólás "ненуно!" című témába érkezett...
Eddig sose tűnt fel, hogy egy hozzászólás esetén a topicnak a címe a hozzászólásban átírható és a főoldalon a topic listában, "vicces" módon, ez a cím jelenik meg az "igazi" helyett...
VladislavOrisk írta:
2018.12.03., hétf. 16:05
Точно, вы правы
Nincs ebben semmi ördöngősség, ez nem egy hiba, hanem egy feature.
Amit Te is átírtál, az nem a topikc címe, hanem a hozzászólás címe (pontosabban: subject-je, mint egy e-mailben). Ennek segítségével “Beszélgetés-fonalakat” lehet indítani egy topikon belül is (thread-ek). Ha valaki válaszol egy másik valaki hozzászólására, az “idézőjel” ikont használva (mint én most neked), akkor az eredeti hozzászólás címe alapból átmásolódik az újba. Ezzle meggkönnyíthető az azonos topikban különböző szálon futó beszélgetések azonosítása.
Ha viszont csak “simán” írsz egy új hozzászólást, nem idézve senkit, akkor a topik címe fog alapból bekerülni ismét a hozzászólás címébe.
Szóval ez egy szándékolt feature, amit kevesen használnak ugyan, de a használata segíthet.
  • LG OLED B7 | Oppo 203 | AppleTV 4K | Denon AVR-X2400H | Dali Zensor 7 + Ikon Vokal 2 Mk2 + Zensor 1 + Alteco C-1 | B.K. Electronics Double Gem | Logitech Harmony One
  • Marantz SA-7003 | Creek OBH-21SE | AKG K-701

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2531

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.12.03., hétf. 20:46

tokesz írta:
2018.12.03., hétf. 20:15
Üdv!
Szeretném kérni egy kedves admin segítségét az alábbi téma újranyitásához:
viewtopic.php?f=33&t=116645

Köszönöm!
tokesz
Megtörtént.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

tokesz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 13

Hozzászólás Szerző: tokesz » 2018.12.03., hétf. 20:15

Üdv!
Szeretném kérni egy kedves admin segítségét az alábbi téma újranyitásához:
viewtopic.php?f=33&t=116645

Köszönöm!
tokesz

scaurus
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 78

Re: a topic címe miért átírható?

Hozzászólás Szerző: scaurus » 2018.12.03., hétf. 17:32

Csak nézem, hogy a lenti hozzászólás "ненуно!" című témába érkezett...
Eddig sose tűnt fel, hogy egy hozzászólás esetén a topicnak a címe a hozzászólásban átírható és a főoldalon a topic listában, "vicces" módon, ez a cím jelenik meg az "igazi" helyett...
VladislavOrisk írta:
2018.12.03., hétf. 16:05
Точно, вы правы
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

wittao
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 951

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.12.02., vas. 01:45

Sziasztok,

egy SPOILER funkciót hozzá tudnátok adni a motorhoz? Hasznos lenne a mozis topikban.

Köszönöm szépen,
W
Audio PC, Core Audio KARUNA ULTIMATE, DENPO DAC, DECHA végfok, FOCAL 1027 BE
Kábelek: WireWorld USB,Valhalla AgPt,Valhalla Aura V2/2,Gryphon Guideline GOLD, ELROD tápok
PR Akusztika

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166

peti925
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: peti925 » 2018.11.27., kedd 15:11

Sziasztok, a memberlist.php?mode=viewprofile&u=42036
Topikban újból meghirdette a darálómat, volt már fönt másik topikban ezelőtt, azt lezártam, de mégis eledásra kínálom, ezúttal olcsóbban is, kérlek ne szedjétek le, köszönöm!
Péter

csandaz
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 8

Hozzászólás Szerző: csandaz » 2018.11.27., kedd 08:47

A minimális karakterszám amit meg lehet találni az 3....

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 86

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2018.11.26., hétf. 23:27

csandaz írta:
2018.11.26., hétf. 14:14
Nem tudok.

Viszont ajánlom a részletes keresőt, gyorslinkek között van:

search.php

Itt van egy beállítás: "Keresés az összes szóra vagy a keresési kifejezés pontos használata"
Nem működik, ezt próbáltam én is. "JBL+LX+20", nem találja meg azokat, amelyben mind a három szó benne lenne.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS + Dynaudio A42 (Heed DACtilus II + Heed Luna II + PAS + Fi-Ex)

Aszpirin
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2018.11.26., hétf. 22:31

csandaz írta:
2018.11.26., hétf. 14:14
Nem tudok.

search.php

Itt van egy beállítás: "Keresés az összes szóra vagy a keresési kifejezés pontos használata"
Épp azt magyaráztam, hogy ez nem megoldás, mert bármit is állítasz be a részletes keresőben, azzal nem tusdz
- bizonyos szavakra keresni, mert azokat mellőzi még a “keresés pontos kifejezésre” esetben is. Pl próbáld ki ezt a beállítást az “atyaég +ez +jó” kifejezésre, a pontos kifejezés beállítás mellett. Mindent kihoz, amiben benne van legalább az “atyaég”. Ha emellett még a találatokban az “ez” vagy “jó” szó is benne van, azt kijelöli ugyan a találatban, de csak olyan hozzászólásra, amiben mindhárom szó benne van, nem tudsz rákeresni.
- valamint egyúttal az új vagy olvasatlan hozzászólásokra is szűrni. Pl. próbálj meg a részletes keresővel csk bizonyos fórumok olvasatlan hozzászólásait megkeresni. Ez nem fog menni a részletes keresővel, holott a fórummotor támogaja az ilyen szűrést, kézzel össze lehet rakni ilyen URL-t

Na mindegy. Összeraktam és közöltem itt két ilyen “kézi” URL-t, azok működnek.
  • LG OLED B7 | Oppo 203 | AppleTV 4K | Denon AVR-X2400H | Dali Zensor 7 + Ikon Vokal 2 Mk2 + Zensor 1 + Alteco C-1 | B.K. Electronics Double Gem | Logitech Harmony One

tonee73
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.11.26., hétf. 21:25

violin írta:
2018.11.26., hétf. 21:16
tonee73 írta:
2018.11.21., szer. 21:04
violin írta:
2018.11.21., szer. 21:02
gondolkodik.gif ....eltűnt a hirdetésem a házimozi topicból....a párja még megvan a lejátszósban,de a Linn Classik Movie szőrén-szálán felszívódott....
Én voltam, bocs-nem láttam, hogy a másikat lezártad.Tedd fel újra légy szíves, és elnézést! :smile53:
Megint rossz helyen volt....? :rolleyes:
Nem, csak most volt ott - mivel all-in-one készülék.
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

violin
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 381

Hozzászólás Szerző: violin » 2018.11.26., hétf. 21:16

tonee73 írta:
2018.11.21., szer. 21:04
violin írta:
gondolkodik.gif ....eltűnt a hirdetésem a házimozi topicból....a párja még megvan a lejátszósban,de a Linn Classik Movie szőrén-szálán felszívódott....
Én voltam, bocs-nem láttam, hogy a másikat lezártad.Tedd fel újra légy szíves, és elnézést! :smile53:
Megint rossz helyen volt....? :rolleyes:

Skót egybehifi+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+angol fonó+belga drótok+háelté 3.....zene és bona.

Gyerekszoba: Cambridge Audio One+System Audio Saxo 1 active

Mozi:LG PH450UG+Bydium

KV: Hario+Dedica

csandaz
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 8

Hozzászólás Szerző: csandaz » 2018.11.26., hétf. 14:14

Nem tudok.

search.php

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2018.11.23., pén. 21:07

Aszpirin írta:
2018.11.22., csüt. 18:59
d.janos írta:
Kérnék némi segítséget, nem tudom jól használni a részletes keresőt. Mit kell másként beírnom, ha több kifejezésre egyidejúleg keresnék ? Beírtam a "+"-okat, de mégis mellőzi. Köszi.
.
mellőzött.jpg
Remélem, a magyarázat világos. Összefoglalva: azért tudod értelmes időben egy keresés eredményét megkapni, mert a fórummotor ezt a “szótárazós” módszert használja, cserében viszont sajnos bizonyos szavakra nem tudsz, és nem is fogsz tudni rákeresni.
Köszönöm, megértettem a lényeget és jogos is a fórum gyors működése érdekében. A részletes keresőben a "+" jel használata így részben nem hozza meg a kívánt eredményt.
De hátha Csandaz tud vmi megoldást ... ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS + Dynaudio A42 (Heed DACtilus II + Heed Luna II + PAS + Fi-Ex)

Aszpirin
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2018.11.22., csüt. 18:59

d.janos írta:
.
mellőzött.jpg
Sajnos nincs jó hírem. Ami következik, arra a saját szemszögedből nézve joggal fogod azt mondani, hogy szar a kereső. sad.gif

Mivel én is belefutottam ebbe már anno az új fórummotor tesztfázisában, utánajártam, és tudom is az okát.

Nagyon röviden: ez a keresőmotor kulcsszavas (vagy másként fogalmazva egész szavas) indexelést használ. Ez nagyon laikusan megfogalmazva azt jelenti, hogy a hozzászólások elposztolásakor bővítget egy “szótárat”, amibe bejegyez minden szót, amit a hozzászólásban talál, illetve a szóhoz bejegyzi az új fellehetőségi helyét is (képzeld úgy, hogy melyik topik melyik hozzászólásában milyen pozíción található ez a szó). Ha a szótárban már benne van a szó, akkor cska egy újabb fellelhetőségi helyet ad hozzá. A dolog technikailag ennél jóval bonyolultabb, de a megértéshez ez az absztrakciós szint elég lesz.

Szóval ezt a “szótárat” bővítgeti, bővítgeti, minden egyes hozzászólás minden szavával.
Amikor keresel, akkor ebbe a “szótárban” fog keresni, és ha a beírt szavaidat itt megtalálja, akkor a szótárba bejegyzett fellelhetőségi helyekből számolja ki a találatokat (halmazunió vagy metszet, attól függően, hogy együttes előfordulásra, vagy bármely szó előfordulására kerestél).

Így nagyon gyorsan megtalája neked a keresett szavakat tartalmazó helyeket, de ennek sajnos komoly ára van, és itt jön a valódi magyarázata a problémádnak.

Nos, ezt a “szótárat” hívják szakmai nyelven indexnek (ami a valóságban egy vagy több fájl). Nem nehéz belegondolni, hogy ha ez az index minden topik minden hozzászólása minden szavának minden előfordulását tartalmazza, akkor mekkorára tud nőni. Konkrétan iszonyatos nagyra, ki tudja nőni a szerver-infrastruktúra nyújtotta tárhelyet. Méghozzá akár igen rövid idő alatt. Ezért, hogy az index méretét kordában lehessen tartani, bevezették a “mellőzés” nevű trükköt. Ez azt jelenti, hogy konkrétan bizonyos szavakra nem hajlandó rákeresni, ezért azt közli veled, hogy ezeket mellőzte a keresésből.

A “mellőzés” az alábbi módon működik:
- van egy eleve beépített (a fórummotor magyarítási csomagja által adott) lista a leggyakoribb magyar szavakból, amelyekre úgysem szoktak keresni az emberek, ilyenek mint “hogy”, “akkor”, “valamint” s a többi. Ezeket a szavakat és előfordulási helyeiket nem veszi fel a “szótárba”, és kereséskor mellőzi
- ha a “szótárban” egy adott szó előfordulásainak száma túlnő egy nagyon magas számot (vagy arányértéket), akkor az adott szót teljesen törli a szótárból, felveszi egy mellőzési listára, és többé soha nem kerül be a “szótárba” a hozzászólások posztolásakor, kereséskor pedig mellőzi. Alighanem ez történt pl ebben a fórumban az “audio” szóval. Ki lehet próbálni erre sem tudsz (már) rákeresni.
- végül, de egyáltalán nem utolsósorban, ha egy szó karaktereinek száma kisebb, mint egy beállított érték, akkor ezt a szót nem veszi fel a “szótárba”, és kereséskor mellőzi. Ez a beállított érték jelenleg 3 karakter, vagyis az összes egy- és kétkarakteres szót mellőzi a keresőmotor. Ezt történik a te esetedben mellőzött szavakkal is.

A fenti trükkökkel az index mérete jelentősen csökken, amivel egyrészt nő a keresési sebesség, másrészt maga az index elfér a szerver-infrastruktúrán.

Vannak más (helytakarékosabb-hatékonyabb) módszerek is a gyors kereséshez, de ez a fórummotor úgy lett kitalálva, hogy korlátozott performanciájú szerver-infrastruktúrán is jó válaszidővel fusson, és ennek ez a hátránya. A fórummotor így működik, és ez egy nagyon alap funkció...

Elvileg lehetne változtatni a paramétereken, pl 2-re állítani a legrövidebb “szótárazható” szó hosszát, erről volt is egy levélváltásunk csandaz-zal, de nem valósult meg, biztosan azért, mert túlságosan nagy indexet eredmenyezett volna, ami már túlnő a fórumot futtató hardver-infrastruktúra korlátain.

Csandaz majd megcáfol, ha valamit nem helyesen írtam le. (nem vagyok a fórum rendszergazdája, csak azért magyaráztam el ilyen alaposan, mert tudom, hogy csandaz, aki ezt a feladatot ellátja, jóval tömörebben szokott fogalmazni :D )

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2018.11.22., csüt. 10:17

több kifejezés együttes keresés.jpg (257.56 KiB) Megtekintve 720 alkalommal
.
mellőzött.jpg
mellőzött.jpg (100.46 KiB) Megtekintve 720 alkalommal

violin
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: violin » 2018.11.21., szer. 22:03

Óóóóbakker....na jó. :rolleyes:

Skót egybehifi+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+angol fonó+belga drótok+háelté 3.....zene és bona.

tonee73
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.11.21., szer. 21:04

violin írta:

violin
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: violin » 2018.11.21., szer. 21:02

Aszpirin
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2018.11.21., szer. 20:28

Pontosítás, a rend kedvéért: a http paraméter kifejezést helytelenül használtam az előző hozzászólásomban (eléggé fáradt vagyok, bocs), szóval url query paraméterekre gondoltam (az URL-ben a “?” utáni részben, egymástól “&”-del elválasztott kulcs=érték párokra).

Aszpirin
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2018.11.21., szer. 18:52

csandaz írta:
2018.11.21., szer. 08:37
....aszpirin is csinál, hogy a részletes keresőben elkészíti neked a linket.
Ennél azért sajnos egy kicsit bonyolultabb a dolog, sajnos a részletes kereső jelenlegi verziójával azt a linket soha így nem készíted el, mert van benne kézzel hozzáadott http paraméter (search_id=unreadposts), és ez nem minden kombinációban és nem minden paramétersorrendben működik (lehet próbálgatni, van mikor nulla találatot ad, van mikor figyelmen kívül hagyja a szűrést, de ha megtalálod a helyes kombinációt a többi paraméterrel, akkor egy tartósan használható link készül), tegnap pl. azért legalább egy félórát tököltem vele, amíg megtaláltam a helyes kombinációt. Ez sajnos nem olyan játék, amit el lehet várni egy átlag, nem szakmabeli fórumozótól, akinek valószínűleg nulla fogalma van a http paraméterekről. Ezért persze jó lenne egy-két plusz választható opció a részletes kereső ablakában, dinamikusan kizárva a felületen a lehetetlen kombinációkat, de tudom már, hogy ilyen szintű belenyúlást a fórummotorba nem akartok, mert megnehezíti a karbantartást...

Mindenesetre az elkészített linkek mindenkinél működnek, tehát a keresőablak kibővítése helyett egy egyszerűbb változat valóban az lenne, amit a fórumtárs javasolt, vagyis ha egy ilyen link kikerülne a főoldalra vagy a bal felső menübe “Olvasatlan hozzászólások hirdetések nélkül” címszóval.

Ha a részletes keresővel össze lehetne rakni ilyen szűrést, akkor inkább azt írtam volna meg, hogyan, mint én magam rakjam össze. De igen, a fórumokra való szűrést a részletes keresőben raktam össze, abból indultam ki.

Az meg hab a tortán, hogy valójában a jelenlegi “Olvasatlan hozzászólások” linkje sem jó, mert nem az olvasatlan hanem valójában a fórummotor által “új”-nak tekintett (talán az utolsó kézi vagy automatikus beléptetés után keletkezett) hozzászólásokat tartalmazó topikokat listázza, függetlenül attól, hogy olvastad-e már vagy sem. Simán lehetnek benne csupa olvasott hozzászólásokat tartalmazó topikok is. Félrevezető a név, egy kicsit. De úgy tűnik, az emberek ezt megszokták, mert senki nem panaszkodott, hogy mit keres az “olvasatlan hozzászólások” eredményei között olyan topik, amelynek már minden hozzászólása általa elolvasott.

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 129

Hozzászólás Szerző: pali923 » 2018.11.21., szer. 11:01

Használom előszeretettel az "olvasatlan hozzászólások megjelenítése" c. szolgáltatást. A kérdésem viszont az, hogy ez hogyan működik? A felhasználóhoz kötődik, a géphez, vagy mihez?
A gondom az, hogy a laptopomon működni látszik. Viszont időnként egy tabletről jövök az oldalra, jellemzően ugyanarról az ip-ről, mint a laptopon (de ha nem, akkor is ez van). Ott viszont 1000-nél több hozzászólást dob fel akkor is, ha előtte 5 perccel megnéztem mindet a laptopon. Be van állítva, hogy olvasottként megjelölve. Mit csinálok rosszul?

erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB251+Ortofon M20E, média: iamm Novatron NTR82, front: Triangle Antal EX, center: Celestion F48c, megjelenítő: Hisense 42"plazma, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A helyzet reménytelen, de nem komoly...

hifis
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 328

Hozzászólás Szerző: hifis » 2018.11.21., szer. 09:56

Aszpirin írta:
2018.11.20., kedd 22:53
Szia!
Nálam most ez működni látszik:
search.php?search_id=unreadposts&fid%5B ... res%C3%A9s
esetleg ez:
search.php?search_id=newposts&fid%5B%5D ... res%C3%A9s

Nézd meg, kérlek, hogy nálad működnek-e, és ha igen, melyik az, ami nagyjából (vagy pontosan) azt adja, mint amit korábban használtál.
ha valamelyik használhatónak bizonyul számodra, akkor ne innen a hozzászólásból másold ki, hanem kattints rá, várd meg amíg bejön az eredmény, és a böngésző címsorában szereplő teljes szöveget másold ki és mentsd le a kedvencek közé.
Ezek szerepeltetését az oldalon én sajnos nem tudom megoldani, ebben csandaz az illetékes, de vedd figyelembe, hogy ezek a linkek szűrést tartalmaznak a Te egyéni igényeid alapján, és nem biztos, hogy ez általánosan elvárás (lehet, hogy vannak, akiket épp a legújabb hirdetések érdekelnek)
Kösz az újabb segítséget, nekem az első verzió a megfelelő változat.
Nyilván nem bántanám a meglévő menüpontot, én csak mint választási lehetőséget vetettem fel ezt az opciót is, mert szerintem ez nem csak engem érint. Valószínű sok fórumozó van, akit a hirdetések nem érdekelnek, azok számára a rengeteg hirdetéssel felhigított olvasatlan topikok menüpont nem használható, tehát a számukra nem létezik ilyen lehetőség.
Az általad készített összeállítás teljesen oké.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”