A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Off

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1937

Re: Audioquest Type 4 hangfalkábel

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Aszpirin írta:
2020.09.22., kedd 22:05
indralobby írta:
2020.09.22., kedd 21:43
[...]
2757544-c78e57fa-audioquest-type-4-speaker-cable-10-foot-bananas (1).jpg

Nem lett volna esetleg célszerűbb egy saját fotót feltenni, a saját kábelről?
indralobby írta:
2020.09.23., szer. 11:50
szevasz,
egyrészt nagyon ráérsz, másrészt gépről tettem fel a hirdetést, úgyhogy nem, nem lett volna egyszerűbb.
ha megnézed pár dolgot már eladtam, semmivel sem volt probléma.
plusz, ha már így levelezünk, értem én, hogy ez egy ingyenes felület, de ezek a kódmegadások folyamatosan egy real pain in the ass
Huhh, annyira ráérek, hogy most jutottam oda, hogy ezt elolvassam, és reagálhassak.
1. nem azt írtam, hogy “nem lett volna egyszerűbb”, hanem, hogy “nem lett volna-e esetleg célszerűbb”. A kettő közötti különbséget remélem érzékeled. Egyébként szándékosan finoman fogalmaztam, mert a meghirdetett termékhez nem kötelező ugyan képet feltölteni, de ha már feltöltesz, akkor vagy a ténylegesen kínált termék képe legyen, vagy egy egyértelműen marketing-fotó (amit feltettél az nem ilyen, ezért megtévesztő lehet a hirdetést olvasók számára), vagy írd oda, hogy a kép a netről van, de a tiéd állapotra is, kinézetre is pontosan ilyen. Ez így lenne etikus, szvsz.
2. a google képkeresőjének köszönhetően Chrome-ban pontosan két klikk megállapítani azt, hogy egy ide feltöltött képet netről töltöttek-e le, tehát számomra (és más számára is, ha ismeri a lehetőséget), kb 5 másodperc. Ezt viszont a fórumozók jó nagy része nem tudja. A kérdésbe ágyazott finom utalásomat ezért tettem a publikus felületen, nem privátban.
3. moderátorként a feladataim közé tartozik (többek között), hogy a hirdetések “tisztaságát” és szabályoknak megfelelőségét amennyire időm engedi, ellenőrizzem, és a lehetőségekhez mérten elősegítsem. Ez valóban “szabadidős” - ha úgy tetszik “társadalmi munka”, de annyira tényleg nem érek rá, hogy még azt is megnézzem, hány hirdetésed volt ami gond és panasz nélkül zárult.
4. a biztonsági kódok engem is - mint a többséget - zavarnak, ennek ellenére ebben a fórumban szükség van jelenleg rájuk. A miérteket hosszasan tárgyaltuk már a “fórummal kapcsolatos megjegyzések, vélemények” topikban, többször is. A téma itt teljesen offtopik, egy “visszavágás” a részedről, miközben te magad utalsz arra az utolsó bejegyzésedben, hogy csak a kábellel kapcsolatos megjegyzéseket/kérdéseket vársz.
5. Az összes offtopik hozzászólást áthelyezem az “Off” topikba. Az eredeti hozzászólásomat, addig hagyom ott, amíg nem egyértelműsíted Te magad, hogy a hirdetésben eredeti szövege alatt szereplő kép nem a Te kábeledről készült.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

indralobby
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: indralobby »

megvárjam, hogy még pár időmilliomos kommenteljen, vagy már most írhatom a választ? :)
gyerekek, a hozzászólásban is írtam, hogy tisztában vagyok azzal, hogy ez egy ingyenes oldal. Köszönjük, tök jó. Nagyon remélem, hogy szívesen dolgoznak ezen. És ettől még ez a kód dolog zavaró. Ha Titeket nem zavar, az tök oké, de miért zavar, hogy engem zavar? Egyébként senkit sem zavar? Tuti nem nyitok erről bejegyzést, jobb ha itt írjátok le.
Nem szeretnék a troll szerepében tetszelegni, de a jelek szerint Zbiro32-nek van a legkevesebb élete a neten kívül.
Egyébként ha bárkit érdekel, annyi hibát valóban elkövettem, hogy azt hittem Aszpirin levelet írt, és arra válaszoltam a fentieket.
Ha valaki a hangfalkábel miatt is olvassa a threadet (!) akkor hívjon nyugodtan.

zbiro32
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 71

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

indralobby írta:
szevasz,
egyrészt nagyon ráérsz, másrészt gépről tettem fel a hirdetést, úgyhogy nem, nem lett volna egyszerűbb.
plusz, ha már így levelezünk, értem én, hogy ez egy ingyenes felület, de ezek a kódmegadások folyamatosan egy real pain in the ass
De tud angolul az emberünk, itt és most bizonyította...
Forrás -Audio PCMod@USB OutputMod,Win Server 2019 AudioPhilOptimizer
Dac -2xAK4497, I2S HDMI,768KHz,DSD512 (Topping D70)
Erősítő -Pointe Sima MK2 Mod
Hangsugárzó -Sonus Faber Toy Tower
Kábelek -Audio Note, HiDiamond

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3536

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

indralobby írta:

Ha már így levelezel akkor csak annyit tennék hozzá, hogy van más ingyenes felület is ahol nem kell kód.Tudod: semmi sem kötelező...
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 896

Hozzászólás Szerző: Doky »

indralobby írta:
szevasz,
egyrészt nagyon ráérsz,
Nos, mint tudod (hiszen jó pár dolgot eladtál itt) Aszpirin és a többi admin és mod teljesen ingyen a szabadidejében dolgozik hogy menjen a fórum és kényelmesen lehessen intézni dolgokat!

Egyébként sok sikert az eladáshoz.
Dune HD Smart H1., Heed DACtilus II., Pioneer XC-HM76., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

indralobby
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: indralobby »

szevasz,

gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 224

Re: Pioneer SC LX83 eladó

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Cloud Strife írta:
2020.09.21., hétf. 22:44
Lemmy9.1 írta:
2020.09.21., hétf. 19:15
A fórumszablyzatot elolvastad? 6.4
Kedves Lemmy9.1!
Ezt szerintem rossz helyre címezted, mert én az itt létem alatt kb 2db terméket hirdettem illetve adtam el itt az oldalon! A nepperek máshol vannak, de nem is olyan messze innen, tehát legközelebb mielőtt "jó tanácsokat" kezdesz máshol is osztogatni, nézzél bele mélyebben a varázsgömbödbe :tutiok:
Ha pedig pusztán csak az zavar,hogy gyakorlatilag 2 óra alatt volt is a termékemre jelentkező/nem is egy darab ember/ hát sajnálom,hogy ezzel elrontottam a napodat :smile53:
Minden jót kívánok neked a továbbiakban.
A szabályzat 6.8.3.1 pontját ellenben biztosan nem olvastad, ugye? :angry:
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Cloud Strife
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 31

Hozzászólás Szerző: Cloud Strife »

Lemmy9.1 írta:
2020.09.21., hétf. 19:15
Kedves Lemmy9.1!
Ezt szerintem rossz helyre címezted, mert én az itt létem alatt kb 2db terméket hirdettem illetve adtam el itt az oldalon! A nepperek máshol vannak, de nem is olyan messze innen, tehát legközelebb mielőtt "jó tanácsokat" kezdesz máshol is osztogatni, nézzél bele mélyebben a varázsgömbödbe :tutiok:
Ha pedig pusztán csak az zavar,hogy gyakorlatilag 2 óra alatt volt is a termékemre jelentkező/nem is egy darab ember/ hát sajnálom,hogy ezzel elrontottam a napodat :smile53:
Minden jót kívánok neked a továbbiakban.

Lemmy9.1
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 24

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Re: Off

Vasti írta:
2020.09.20., vas. 19:12
A fene tudja...
Én azért némi becsületességet szoktam a dologba vinni, ha nagy ritkán eladok valamit. Ilyenkor fontos, hogy ki jelentkezett először.
Mert ha valaki jelentkezik, hogy elviszi a meghirdetett áron az adott valamit, másvalaki meg 20 perccel később, hogy elvinné 2000 forinttal többért, én akkor is az első jelentkezőnek adom, mert ez nem aukciós oldal ;-) Ha valamire sok az érdeklődő, szoktam írni listába az embereket (nem elsősorban itt, meg nem is hifit, hanem ha valamit pl. a Willhaben-re felteszek, na ott sokszor pillanatokon belül van 10-20 érdeklődő, aztán tegyen az ember igazságot ;-)

És elnézést, hogy beleírogattam a topicba, hirtelen elfelejtettem, hogy mi merre hány méter ;-)
Ezzel én is így vagyok.A tavasszal feltett Lenovo laptopra lett volna magyar jelentkező itt Southamptonban is (drágábban mint ahogyan megalkudtunk Deadpool-al), de ő jelentkezett később. Most arra várok / várunk, hogy enyhítsenek a vírus miatti szigorításokon és hazamenjünk-akkor majd el Foxpostolom neki otthonról.
Ne csinálj nagy ügyet a dologból-az adott szó az adott szó. ;peace;
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 206

Hozzászólás Szerző: Vasti »

A fene tudja...
Én azért némi becsületességet szoktam a dologba vinni, ha nagy ritkán eladok valamit. Ilyenkor fontos, hogy ki jelentkezett először.
Mert ha valaki jelentkezik, hogy elviszi a meghirdetett áron az adott valamit, másvalaki meg 20 perccel később, hogy elvinné 2000 forinttal többért, én akkor is az első jelentkezőnek adom, mert ez nem aukciós oldal ;-) Ha valamire sok az érdeklődő, szoktam írni listába az embereket (nem elsősorban itt, meg nem is hifit, hanem ha valamit pl. a Willhaben-re felteszek, na ott sokszor pillanatokon belül van 10-20 érdeklődő, aztán tegyen az ember igazságot ;-)

És elnézést, hogy beleírogattam a topicba, hirtelen elfelejtettem, hogy mi merre hány méter ;-)

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1937

Re: Jbl L16 Decade

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vasti írta:
2020.09.20., vas. 11:00
apacuka írta:
2020.09.19., szomb. 17:13
Ki a f-t érdekel, hogy küldtél üzenetet, majd megkapja, ne ide írogasd már be.
...ha esetleg lenne gyorsan 10 jelentkező a dobozokra, akkor talán nem mindegy, ki volt az első - ilyen bonyolult ;-)
Ismersz olyan jogszabályt, ami kötelezné az eladót arra, hogy az elsőnek jelentkezőnek adja el a portékáját?
És ha utána kapsz egy üzenetet, hogy bocs, de már volt már előtted rá jelentkező privátban, akkor mit érsz azzal, hogy beírtad a “pü ment”-et a topikba?
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Vasti írta:
2020.09.20., vas. 12:38
apacuka írta:
2020.09.20., vas. 11:23
a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk
A cél szenesíti az eszközt, és szerintem az adásvételnél tényleg egy esetleges vitát eldöntő lehet egy ilyen beírás. Persze, a pü-nél is ott áll, hogy mikor lett küldve, de akkor is... Így publikus a dolog, mint egy licit ;-)
Mindegy, a szabály az szabály.
A cél itt nem szentesít semmit, csak indokolatlanul előre viszi a topikot (ezért is töröljük az ilyen hsz.-eket).Ráadásul ott van a szabályzatban:az eladó köteles figyelni a privátjait, ami egyébként szerintem a minimum, ha már feltesz eladni bármit is.
Ha vita van, és mindenképp "perdöntő" bizonyítékot kíván bárki is, akkor lehet screenshotot készíteni az esetlegesen elküldött privátokról-ott látszik a küldés ideje. ;peace;

Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó

apacuka írta:
2020.09.20., vas. 11:23
a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk
A cél szenesíti az eszközt, és szerintem az adásvételnél tényleg egy esetleges vitát eldöntő lehet egy ilyen beírás. Persze, a pü-nél is ott áll, hogy mikor lett küldve, de akkor is... Így publikus a dolog, mint egy licit ;-)
Mindegy, a szabály az szabály.

apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 436

Hozzászólás Szerző: apacuka »

Vasti írta:
2020.09.20., vas. 11:00
apacuka írta:
...ha esetleg lenne gyorsan 10 jelentkező a dobozokra, akkor talán nem mindegy, ki volt az első - ilyen bonyolult ;-)

Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó

apacuka írta:

apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 436

Hozzászólás Szerző: apacuka »

coolmsnman
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: coolmsnman »

Üdv!

Írtam privát üzenetet.

Köszönöm!

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 274

Re: JBL L16 Decade

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

alexka79 írta:
2020.09.18., pén. 20:18
Helló,
írtam e-mailt.
Üdv
Megtalaltam, de irok inkabb privatot.
Inkabb ott levelezzunk!

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 274

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

alexka79 írta:
2020.09.18., pén. 20:18
Helló,
írtam e-mailt.
Üdv
Üdv! Hová?

alexka79
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 13

Hozzászólás Szerző: alexka79 »

Helló,
írtam e-mailt.
Üdv

kotel
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 39

Hozzászólás Szerző: kotel »

Én is telefonáltam aznap 17 óra körül az oppo 205 miatt.
Sikerült is beszélnem az eladóval, de már volt rá vevője, azt mondta.
Hajdúszoboszló tőlem elég messze van, de akkor is elmentem volna az 500 ezres oppóért.

Mondjuk, ha az avx-en lett volna meghírdetve egy régebbi tag által, akkor lehet, hogy előbb felhívtam volna aznap...

robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 141

Re: Wanted: Oppo 205

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Nekem személy szerint nem kell 205, volt nálam itthon nem egy 103/103D/105/105D/203/205/Primare BD32MK2/Cambridge 752BD/CXU/CXUHD, lett volna bőven lehetőségem beszerezni egyet saját részre :smile29:
És természetesen nem én vettem meg a hirdetésben kínált lejátszót.
OPPO BDP-10X(D), OPPO UDP-20X, CA Azur 752BD/CXU és CXUHD, Arcam UDP-411 és a Primare BD32MK2 lejátszókra CFW telepítését vállalom. Elérhető a 66-0614 CFW a CXUHD-re.

zbiro32
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 71

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Én pontosan azt értettem,amit írtál:
Vigyázat, fake.
De tanuljunk már meg angolul:

Amit Te írtál az "hamisítvány", és NEM "hamisító"

Ezt illik NEM összekeverni.

Hamisító: Faker
https://magyar-angol-szotar.hu/hamis%C3%ADt%C3%B3.html

Hamisítvány:

https://magyar-angol-szotar.hu/hamis%C3 ... %A1ny.html
Forrás -Audio PCMod@USB OutputMod,Win Server 2019 AudioPhilOptimizer
Dac -2xAK4497, I2S HDMI,768KHz,DSD512 (Topping D70)
Erősítő -Pointe Sima MK2 Mod
Hangsugárzó -Sonus Faber Toy Tower
Kábelek -Audio Note, HiDiamond

robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 141

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Hmm, látom, egyáltalán nem értettél meg. Nem mondtam, hogy hamisítvány az eladásra kínált termék, hanem félő volt, hogy ez is egy a manapság elszaporodott kamu hirdetések közül, amikor egy csaló valós termékképekkel nagyon kedvező áron hirdet meg egy terméket, de nem hajlandó személyes átvételre előzetes termékátvizsgálással, hanem csak futár/posta/stb. megoldást fogad el, a vételár előre történő átutalása mellett.
Én már futottam bele ilyen internetes csalókba, sajnos :(
OPPO BDP-10X(D), OPPO UDP-20X, CA Azur 752BD/CXU és CXUHD, Arcam UDP-411 és a Primare BD32MK2 lejátszókra CFW telepítését vállalom. Elérhető a 66-0614 CFW a CXUHD-re.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”