Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

venomer írta:
2020.03.25., szer. 12:44
tonee73 írta:
2020.03.25., szer. 12:20
venomer írta:
2020.03.25., szer. 12:13


A gond az, hogy tovább pulzál sejtjeimben a villogás tudata. A gyakorlati részt tekintve meg kétféle fórumozás van: egy belemerülős-adott topikban olvasgatós és a több füles-végignézős-belekukkantgatós. Utóbbinál mindig és sokszor megjelenik a fejléc és bár megvalósul a lentebb görgetés, de villogásból is a kelleténél több jut. Érdemesebb lenne egy középértéket belőni, hogy mindkét közelítésből használható és élhető legyen.
Nem tudom milyen középértékre gondolsz? Szerintem két opció van:villog, vagy nem.
Hát arra, hogy van, aki készségszinten kattintgat, más meg nagyon nem. Utóbbi csoportnál jellemzőbb, hogy nagyobb a hangja, melósabb az ellátása, a modik, ti meg kevesebb munkát akartok, így pár, nem egyszer egyszerűen csak lusta felhasználó miatt idegelődik a több, sokabb. Mert ne mondja azt nekem senki, hogy a "kéknégyzet jelöli az új üzit" szintet nem lehet átadni azoknak is, akik miatt bevezetődött a villogás. Hogy a villogás különíti el azt, hogy megkapja, attól a verziótól, hogy nem kapja meg.
Van egy eszményi, 2-10 másodperces, érdemi, megértési intervallum, pont, amit az egó merő makacsságból nem lép meg soha, így generálva humánkörnyezeti, pofátlan terhelést és irreális készreszereltséget generálva maga körül. Aki szerint az EGY gombra leredukált okostelefon egygombja is túlzás, az mit gondol? Mit vár? Álljon már meg a menet. Vannak, akiknek tényleg nehezebben megy, tudom, sok embernek segítettem már, de vannak a fentebb említettek is. Kívülről ugyanúgy néznek ki, csak van, aki vissza is él azzal, ha van elmagyarázásra lehetőség, ha van fórumátszabásra lehetőség. Ennek finomhangolására, kiegyensúlyozására gondoltam. Nem kell bedőlni mindennek, még ha elsőre őszinte is a "nem kaptam meg az üzit, segíts már". Hálót adjatok, ne halat.

Mindenki azt akarja, hogy flottul menjen a dolog, minél kevesebb moderációoldali mókolással, minél egyszerűbb felhasználással. Ezt a villogást egy egómakacsságon-lustaságon alapuló eltúlzásnak látom. Egyébiránt a könnyítő funkciók és visszajelzéseken alapuló változtatások értelemszerűen jók és szükségesek és jó, hogy van átjárható csatorna a felhasználó és üzemeltető között. De amikor arcba vágódik, jó az a villogás,amúgy is el kell olvasni az üzeneteket... Inkább azt kívánom lenne egy statikus felület, elérhetetlen vezetőséggel, az emberibb.
Kedves Venomer, csak hogy értsd a villogó értesítés körüli helyzetet, ez a szituáció mostanában nem egyszer előfordult):
- új regisztráló (6 hozzászólás), felad hirdetést, ár, helymegjelölés nélkül.
- beírom, hogy mivel egészítse ki, nincs reakció
- törlöm
- meint feladja
- törlöm a hirdetést (ez a szabály), és küldök neki üzenetet, hogy miért töröltem, és hogy milyen információkat adjon meg (csak pü-t tudok küldeni, mert e-mail címet nem engedélyezett a kommunikációhoz)
- és napokig semmi, de látom, hogy azóta járt már a fórumon, és az üzenetet nem olvasta (nálam a az elküldött, nem olvasott mappában csücsül.

Közben csandaz arra panaszkodik, hogy az admin-fiókba érkeznek Neki az értetlenkedő levelek, mert az emberek nem tudják, miért "tűnik el" a hirdetésük. Ezeket feldolgozni csandaznak munka (ő az admin, mi vagyunk a moderátorok, a kettőt nem illik összetéveszteni), és amíg mi, moderátorok mondhatni "kedvtelésből", minden ellentételezés nélkül dolgozunk a fórumon, addig neki ez a fizetett munkájához tartozik, és minden a fórumra fordított percével elszámol (értsd: amit ő csinál, az pénzbe kerül).

Tehát a képlet egyszerű: aze embereket értesíteni kell valahogy a moderátori döntések miérjéről, de elég sokan el sem olvassák a privát üzeneteiket (valószínűleg nem veszik észre, mert újak... nem tudom). És ismét elkövetik ugyanazokat a hibákat, egymás után többször is, volt olyan, akinek már négyszer kellett törölni a hirdetését... Ez pedig nekünk is fölösleges munka. Nos, erre találta ki csandaz azt hogy villogjon az értesítés, amit én (és nem csak én) azonnal üdvözöltem.

Abban reménykedek egyébként, hogy ha téged idegesít, hogy villog az az apró négyzet, akkor legalább azok, akik eddig észre sem vették, most hátha észreveszik. Na ez a teljesen őszínte válasz, nyílt lapokkal.

De gyakorlatilag mostanában már tényleg az van, hogy a legjobb jószándék mellett is valakit zavarni fog, bármit csinálunk - és ezek közül egyesek támadnak, és támadnak. Ne vedd magadra, kérlek, ez általános jelenség. Mindig van valaki, aki megmondja, hogy mi sz@r, de ha azon javít rajta a csapat, akkor meg az a sz@r, és így tovább.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Tul »

Nekem nem tetszik, hogy villog. Elintéztem egy nagy vigyor smile-val és kész. Furcsa mód azóta nem is zavar.. Azon viszont kerekedik a szemem, hogy mások mennyire komolyan veszik és milyen csavaros okfejtéseket rittyentenek mögé :) Tényleg megér ennyit ez? gondolkodik.gif

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

csandaz írta:
2020.03.26., csüt. 10:02
Nem szeretem ha valaki lustának nevez és ha üres válasznak tartják amit írok!

Szívesen megadok egy számlaszámot amire a munkabérem elutalhatod.
Nem tartozik rád, de a fórum technikai üzemeltetésért és módosításáért igenis fizetnek, nem önkéntes alapon megy.
A villogás volt a legegyszerűbb és leghatékonyabb megoldás az üzenetek figyelemfelkeltésére.

A probléma nem kényelmi volt, hanem funkcionális, az emberek nem vették észre, hogy van új üzenetük.

A másik dolog amit imádok, hogy mindig van valaki akinek legnagyobb a hangja ez nem jó, meg az nem jó! De akkor mi a jó? N
Áldozd rá te a szabad időd, hogy kitaláld mi lenne a jó megoldás a figyelemfelkeltésre.

Próbáltam diplomatikus lenni, de a vádaskodást és a munkám becsmérlését nem vagyok hajlandó tűrni!
Híres vagyok arról, hogy jól fogadom az építő jellegű kritikákat, de a hozzászólásaidben semmi ötlet vagy építő jellegű gondolat nem volt! Vitatkozol, csak hogy vitatkozhass!
Mindig van egy ilyen!

Mint mondtam, lehet írni AVX-nek a problémával kapcsolatban, neki van joga mérlegelni, megéri e változtatni és még többet foglalkozni vele
A munkátokat elismerem, nem azért írom, amit: ez egy IT-hübrisz. Ha buta a felhasználó, akkor okossá kell tenni az eszközt. Szerintem: NEM. Ha valaki használja a fórumot, az tanulja meg, hogyan kell. A képernyő jobb felső sarkában értesítéseket talál. Erre kb. két perc fórumozás után kellene mindenkinek rájönni. Persze csak akkor, ha nem akarunk magunknál okosabb eszközökkel megoldani mindent.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Nem szeretem ha valaki lustának nevez és ha üres válasznak tartják amit írok!

Szívesen megadok egy számlaszámot amire a munkabérem elutalhatod.
Nem tartozik rád, de a fórum technikai üzemeltetésért és módosításáért igenis fizetnek, nem önkéntes alapon megy.
A villogás volt a legegyszerűbb és leghatékonyabb megoldás az üzenetek figyelemfelkeltésére.

A probléma nem kényelmi volt, hanem funkcionális, az emberek nem vették észre, hogy van új üzenetük.

A másik dolog amit imádok, hogy mindig van valaki akinek legnagyobb a hangja ez nem jó, meg az nem jó! De akkor mi a jó? N
Áldozd rá te a szabad időd, hogy kitaláld mi lenne a jó megoldás a figyelemfelkeltésre.

Próbáltam diplomatikus lenni, de a vádaskodást és a munkám becsmérlését nem vagyok hajlandó tűrni!
Híres vagyok arról, hogy jól fogadom az építő jellegű kritikákat, de a hozzászólásaidben semmi ötlet vagy építő jellegű gondolat nem volt! Vitatkozol, csak hogy vitatkozhass!
Mindig van egy ilyen!

Mint mondtam, lehet írni AVX-nek a problémával kapcsolatban, neki van joga mérlegelni, megéri e változtatni és még többet foglalkozni vele

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

asebestyen írta:
2020.03.25., szer. 13:31
Azt kívánom mindannyiunknak, hogy ezek legyenek a problémáink az életben, hogy villog vagy se az a k...tt jel ott felül. :rolleyes:
Na ja. De vagy azt az álláspont legyen képviselve, hogy hát igyekszünk mindenkit meghallgatni, de nem lehet minden jó, mint ahogy az meg is érthető vagy a lezserül odadobott félmondatos hát ez így van, fogadd el síkja menjen akkor, ami nem is igazán a fogadd el kategóriája (ami a jóval viselhetőbb), hanem egy megcsavart fricskába megy át. A kettő üti egymást. Ez az, amiről szó van, nem a villogás. Na jó, az is nagyon idegesítő. Nem ragozom, de érts, te is.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

venomer írta:
2020.03.25., szer. 13:13
tonee73 írta:
2020.03.25., szer. 12:53
Nos, mint az eddigi tapasztalotok mutatták csak így sikerül átadni az üzit, hogy "üzit kapott".
Az emberibb, ha senki sem reagál? gondolkodik.gif
Ezt a fórumot nem analfabéták használják, így meglepő a villogás szükségessége. Sok-sok évig nem volt rá szükség, azt már ne is említsem, de biztos úgy van, ahogy írod.

"Tessék elolvasni a leveleket és átnézni az értesítéseket, azért vannak" Ennél emberibb. Üres reakciók helyett azok hiánya emberibb, igen. Több ponton olvastam itt ilyen válaszreakciót és nem tartom jónak. Amikor a hirdetések és fórumtémák együtt-, illetve különlistázásáról volt szó, de lehetne más példa is. Ettől még értem a tényt, hogy nem lehet mindenkinek jó, de az nem fedi le szükségképpen azt, amíről írok. Azt is látom, hogy foglalkozol az üggyel, szó se róla. Ennél jobban nem tudom megfogalmazni, abba is hagyom. Remélem átment.
Azt kívánom mindannyiunknak, hogy ezek legyenek a problémáink az életben, hogy villog vagy se az a k...tt jel ott felül. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

tonee73 írta:
2020.03.25., szer. 12:53
Nos, mint az eddigi tapasztalotok mutatták csak így sikerül átadni az üzit, hogy "üzit kapott".
Az emberibb, ha senki sem reagál? gondolkodik.gif
Ezt a fórumot nem analfabéták használják, így meglepő a villogás szükségessége. Sok-sok évig nem volt rá szükség, azt már ne is említsem, de biztos úgy van, ahogy írod.

"Tessék elolvasni a leveleket és átnézni az értesítéseket, azért vannak" Ennél emberibb. Üres reakciók helyett azok hiánya emberibb, igen. Több ponton olvastam itt ilyen válaszreakciót és nem tartom jónak. Amikor a hirdetések és fórumtémák együtt-, illetve különlistázásáról volt szó, de lehetne más példa is. Ettől még értem a tényt, hogy nem lehet mindenkinek jó, de az nem fedi le szükségképpen azt, amíről írok. Azt is látom, hogy foglalkozol az üggyel, szó se róla. Ennél jobban nem tudom megfogalmazni, abba is hagyom. Remélem átment.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

venomer írta:
2020.03.25., szer. 12:44


Hát arra, hogy van, aki készségszinten kattintgat, más meg nagyon nem. Utóbbi csoportnál jellemzőbb, hogy nagyobb a hangja, melósabb az ellátása, a modik, ti meg kevesebb munkát akartok, így pár, nem egyszer egyszerűen csak lusta felhasználó miatt idegelődik a több, sokabb. Mert ne mondja azt nekem senki, hogy a "kéknégyzet jelöli az új üzit" szintet nem lehet átadni azoknak is, akik miatt bevezetődött a villogás. Hogy a villogás különíti el azt, hogy megkapja, attól a verziótól, hogy nem kapja meg.
Van egy eszményi, 2-10 másodperces, érdemi, megértési intervallum, pont, amit az egó merő makacsságból nem lép meg soha, így generálva humánkörnyezeti, pofátlan terhelést és irreális készreszereltséget generálva maga körül. Aki szerint az EGY gombra leredukált okostelefon egygombja is túlzás, az mit gondol? Mit vár? Álljon már meg a menet. Vannak, akiknek tényleg nehezebben megy, tudom, sok embernek segítettem már, de vannak a fentebb említettek is. Kívülről ugyanúgy néznek ki, csak van, aki vissza is él azzal, ha van elmagyarázásra lehetőség, ha van fórumátszabásra lehetőség. Ennek finomhangolására, kiegyensúlyozására gondoltam. Nem kell bedőlni mindennek, még ha elsőre őszinte is a "nem kaptam meg az üzit, segíts már". Hálót adjatok, ne halat.

Mindenki azt akarja, hogy flottul menjen a dolog, minél kevesebb moderációoldali mókolással, minél egyszerűbb felhasználással. Ezt a villogást egy egómakacsságon-lustaságon alapuló eltúlzásnak látom. Egyébiránt a könnyítő funkciók és visszajelzéseken alapuló változtatások értelemszerűen jók és szükségesek és jó, hogy van átjárható csatorna a felhasználó és üzemeltető között. De amikor arcba vágódik, jó az a villogás,amúgy is el kell olvasni az üzeneteket... Inkább azt kívánom lenne egy statikus felület, elérhetetlen vezetőséggel, az emberibb.
Nos, mint az eddigi tapasztalotok mutatták csak így sikerül átadni az üzit, hogy "üzit kapott".
Az emberibb, ha senki sem reagál? gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

tonee73 írta:
2020.03.25., szer. 12:20
venomer írta:
2020.03.25., szer. 12:13
tonee73 írta:
2020.03.24., kedd 09:34
Ha csak egy nagyon kicsit is, de legörgetsz - már nem is látod.
A gond az, hogy tovább pulzál sejtjeimben a villogás tudata. A gyakorlati részt tekintve meg kétféle fórumozás van: egy belemerülős-adott topikban olvasgatós és a több füles-végignézős-belekukkantgatós. Utóbbinál mindig és sokszor megjelenik a fejléc és bár megvalósul a lentebb görgetés, de villogásból is a kelleténél több jut. Érdemesebb lenne egy középértéket belőni, hogy mindkét közelítésből használható és élhető legyen.
Nem tudom milyen középértékre gondolsz? Szerintem két opció van:villog, vagy nem.
Hát arra, hogy van, aki készségszinten kattintgat, más meg nagyon nem. Utóbbi csoportnál jellemzőbb, hogy nagyobb a hangja, melósabb az ellátása, a modik, ti meg kevesebb munkát akartok, így pár, nem egyszer egyszerűen csak lusta felhasználó miatt idegelődik a több, sokabb. Mert ne mondja azt nekem senki, hogy a "kéknégyzet jelöli az új üzit" szintet nem lehet átadni azoknak is, akik miatt bevezetődött a villogás. Hogy a villogás különíti el azt, hogy megkapja, attól a verziótól, hogy nem kapja meg.
Van egy eszményi, 2-10 másodperces, érdemi, megértési intervallum, pont, amit az egó merő makacsságból nem lép meg soha, így generálva humánkörnyezeti, pofátlan terhelést és irreális készreszereltséget generálva maga körül. Aki szerint az EGY gombra leredukált okostelefon egygombja is túlzás, az mit gondol? Mit vár? Álljon már meg a menet. Vannak, akiknek tényleg nehezebben megy, tudom, sok embernek segítettem már, de vannak a fentebb említettek is. Kívülről ugyanúgy néznek ki, csak van, aki vissza is él azzal, ha van elmagyarázásra lehetőség, ha van fórumátszabásra lehetőség. Ennek finomhangolására, kiegyensúlyozására gondoltam. Nem kell bedőlni mindennek, még ha elsőre őszinte is a "nem kaptam meg az üzit, segíts már". Hálót adjatok, ne halat.

Mindenki azt akarja, hogy flottul menjen a dolog, minél kevesebb moderációoldali mókolással, minél egyszerűbb felhasználással. Ezt a villogást egy egómakacsságon-lustaságon alapuló eltúlzásnak látom. Egyébiránt a könnyítő funkciók és visszajelzéseken alapuló változtatások értelemszerűen jók és szükségesek és jó, hogy van átjárható csatorna a felhasználó és üzemeltető között. De amikor arcba vágódik, jó az a villogás,amúgy is el kell olvasni az üzeneteket... Inkább azt kívánom lenne egy statikus felület, elérhetetlen vezetőséggel, az emberibb.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

venomer írta:
2020.03.25., szer. 12:13
tonee73 írta:
2020.03.24., kedd 09:34
Ha csak egy nagyon kicsit is, de legörgetsz - már nem is látod.
A gond az, hogy tovább pulzál sejtjeimben a villogás tudata. A gyakorlati részt tekintve meg kétféle fórumozás van: egy belemerülős-adott topikban olvasgatós és a több füles-végignézős-belekukkantgatós. Utóbbinál mindig és sokszor megjelenik a fejléc és bár megvalósul a lentebb görgetés, de villogásból is a kelleténél több jut. Érdemesebb lenne egy középértéket belőni, hogy mindkét közelítésből használható és élhető legyen.
Nem tudom milyen középértékre gondolsz? Szerintem két opció van:villog, vagy nem.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

tonee73 írta:
2020.03.24., kedd 09:34
Ha csak egy nagyon kicsit is, de legörgetsz - már nem is látod.
A gond az, hogy tovább pulzál sejtjeimben a villogás tudata. A gyakorlati részt tekintve meg kétféle fórumozás van: egy belemerülős-adott topikban olvasgatós és a több füles-végignézős-belekukkantgatós. Utóbbinál mindig és sokszor megjelenik a fejléc és bár megvalósul a lentebb görgetés, de villogásból is a kelleténél több jut. Érdemesebb lenne egy középértéket belőni, hogy mindkét közelítésből használható és élhető legyen.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: BLX »

Csak egy gondolat, ami ma este átfutott a fejemben:

Most, hogy sokan egyre több időt töltenek otthon és több idő jut zenehallgatásra és fórum böngészésre is, talán itt lehetne az ideje, hogy olyan oszlopos topik társak mint pl.: kaef2, huszti-zsolt és mások is, akik az utóbbi időben eltávolodtak a fórumtól, újra bekapcsolódhatnának a korábban megszokott értékes hozzászólásaikkal. Nekem bevallom hiányzik az ő és mások beszámolói is. Szerintem vannak rajtam kívül mások is, akik örülnének neki. :smile53:

Temészetesen bármely gyártó, kereskedő, DIY-er, mezei topiktárs beszámolóira is ugyanúgy kiváncsi vagyok, szóval mindenki, akinek van kedve ragadjon méginkább billentyűzetet :rolleyes: ! Remélem a háttérbehúzódott kollégák is olvassák majd ezeket a sorokat egyszer...

:napsut:

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

stx írta:
2020.03.24., kedd 11:53
Tul írta:
2020.03.23., hétf. 17:57
wittao írta:
2020.03.23., hétf. 12:37
Tetszik az új fejlesztés, hogy a PM-ek villognak felül. Nem tudom kinek az ötlete volt és ki valósította meg, mindkettejüknek köszönöm, nagyon hasznos. Sokszor elsikkadok, hogy egyáltalán jött üzenetem. :smile53:
Fú, én meg megőrülök tőle :D
Én is. :smile51:
Lehet írni AVX-nek. Amíg ő kifejezetten nem utasít rá, hogy változtassam meg, szedjem le vagy a villogást cseréljem le egy simább áttűnésre, addig megbízásomnak megfelelően, saját belátásom szerint járok el.

Ez a figyelmeztetés kell!

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

venomer írta:
2020.03.24., kedd 09:09
Őrült blinking. Személy szerint az értesítések egy részét szerettem elnapolni és később meglátogatni a hivatkozott topikokat, most meg kötelezően le kell tudnom egymenetben az egészet vagy olvasottnak jelölni mindet, de az sem jó. Ez így nem jó. Mondom nem jó.
Nem tudunk mindenkinek megfelelni, bármit csinálunk az valakinek rossz lesz. Az értesítések láthatósága fontosabb, mert időt energiát és pénzt vesztünk azzal, hogy az emberek állandóan irogatnak, hogy "miért lett a hirdetésem törölve" annak ellenére, hogy lett nekik írva, csak nem olvassák el az üzeneteiket

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: stx »

Tul írta:
2020.03.23., hétf. 17:57
wittao írta:
2020.03.23., hétf. 12:37
Tetszik az új fejlesztés, hogy a PM-ek villognak felül. Nem tudom kinek az ötlete volt és ki valósította meg, mindkettejüknek köszönöm, nagyon hasznos. Sokszor elsikkadok, hogy egyáltalán jött üzenetem. :smile53:
Fú, én meg megőrülök tőle :D
Én is. :smile51:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Ha csak egy nagyon kicsit is, de legörgetsz - már nem is látod.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

Őrült blinking. Személy szerint az értesítések egy részét szerettem elnapolni és később meglátogatni a hivatkozott topikokat, most meg kötelezően le kell tudnom egymenetben az egészet vagy olvasottnak jelölni mindet, de az sem jó. Ez így nem jó. Mondom nem jó.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Tul írta:
2020.03.23., hétf. 17:57
wittao írta:
2020.03.23., hétf. 12:37
Tetszik az új fejlesztés, hogy a PM-ek villognak felül. Nem tudom kinek az ötlete volt és ki valósította meg, mindkettejüknek köszönöm, nagyon hasznos. Sokszor elsikkadok, hogy egyáltalán jött üzenetem. :smile53:
Fú, én meg megőrülök tőle :D
Az a lényeg *MUHAHAHAHAHAAHAAAAAAAAAAAA* :offtopic: hogy feltűnő legyen! Tessék elolvasni a leveleket és átnézni az értesítéseket, azért vannak

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Tul »

wittao írta:
2020.03.23., hétf. 12:37
Tetszik az új fejlesztés, hogy a PM-ek villognak felül. Nem tudom kinek az ötlete volt és ki valósította meg, mindkettejüknek köszönöm, nagyon hasznos. Sokszor elsikkadok, hogy egyáltalán jött üzenetem. :smile53:
Fú, én meg megőrülök tőle :D

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AT »

trane írta:
2020.03.14., szomb. 15:02
nemtom, én még minding 'Olvasatlan üzenetek'et látok a menüsoron... gondolkodik.gif
Na és most? :D

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

FORM ELKÜLDÉSI IDŐ: AVP > Biztonsági beállítások > Maximum idő űrlap elküldéséhez.
(Ez most 1200 másodperc)

ONLINE: AVP > Terhelési beállítások > Felhasználó online/offline állapotának megjelenítésének bekapcsolása
(vissszakapcsoltam)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.03.14., szomb. 23:53
Elkepzelheto hogy van lejarati ideje a kodnak. Hosszu hozzaszolasok voltak?
Megnéztem én is. Ha a válasz űrlap megjelenítése után elég sokat vársz a válasz elküldésével, akkor “Az elküldött űrlap érvénytelen. Próbálkozzon újra” hibaüzenetet adja (fejből idéztem, nem pontos). Ez nem a beírandó biztonsági kóddal kapcsolatos, mert a privát üzeneteknél is egyértelműen megfigyelhető, ott pedig nem kell a biztonsági kód begépelése.
Mivel ez csak a POST formoknál jön elő, én leginkább XSRF-token problémára gyanakszom (vagy esetleg valami egyéb védelmi problémára), de lehet, hogy tévedek. (ha valakit mélyebben érdekelne, hogy mi az XSRF vagy más néven CSRF-token, az guglizzon rá - röviden az egy bizonyos típusú támadás elleni biztonsági mechanizmus)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: cables »

robi20064 írta:
2020.03.14., szomb. 23:53
Elkepzelheto hogy van lejarati ideje a kodnak. Hosszu hozzaszolasok voltak?
Van lejárati idő az biztos, de utána felkínál egy új kódot!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zoli73 írta:
2020.03.15., vas. 08:05


Már korábban is panaszkodtam erre az eltűnő biztonsági kódra, akkor ugyanezt a választ kaptam, amit Te is írsz. Azót figyelem ezt a "jelenséget", de most valami másról van szó, én inkább az időkorlátra gyanakszom, amit Robi20064 említett.
Egy példa, feltettem az Analóg Audio topicban egy kérdést, nagyon nem pörgős topic, kb. kéthavonta van egy hozzászólás, mégis visszadobta a hozzászólásom. De ugyanez volt a helyzet a Tunereknél feltett antannás kérdésemnél is, nem született közben hsz. amíg írtam, mégis visszadobott. Szerintem ez az időkorlát lesz a megoldás.
Most is visszadobta. gondolkodik.gif
Akokr passzolom, sorry-ehhez csandaz kell.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tonee73 írta:
2020.03.15., vas. 07:14
zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 22:28
Ez a biztonsági kód kissé bosszantó! Ma írtam kb. 6-8 hozzászólást, és mindegyiknél csak a második biztonsági kódot fogadta el. Mindíg a kód beírásával kezdem a hozzászólás megírását, majd mikor el akarom küldeni, akkor visszadobja, valami hibásan kitöltött ürlapra hivatkozva. Persze másodikra már mindíg elfogadja.
Dombon űlő fűcsomó legyek ha értem. gondolkodik.gif
Ez volt már nálam is.A gond az, hogy először a kódot írtad be s miközben írtál, született egy másik hsz a topikban, ez zavarta be.Először szöveg utána kód.
Már korábban is panaszkodtam erre az eltűnő biztonsági kódra, akkor ugyanezt a választ kaptam, amit Te is írsz. Azót figyelem ezt a "jelenséget", de most valami másról van szó, én inkább az időkorlátra gyanakszom, amit Robi20064 említett.
Egy példa, feltettem az Analóg Audio topicban egy kérdést, nagyon nem pörgős topic, kb. kéthavonta van egy hozzászólás, mégis visszadobta a hozzászólásom. De ugyanez volt a helyzet a Tunereknél feltett antannás kérdésemnél is, nem született közben hsz. amíg írtam, mégis visszadobott. Szerintem ez az időkorlát lesz a megoldás.
Most is visszadobta. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”