Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Noha az én véleményem tökéletesen irreleváns, mégis kikívánkozik belőlem egy - két dolog.
 
Tigris mindig, mindenhol ott van, mindig, mindenhez hozzászól, konstruktív ötlete alig akad. Néha úgy képzelem, hogy van valaki, aki minden elküldött üzenete után ad neki egy forintot.
 


Ezen kívül majdnem mindenben igazat adok. Elég keveset járok a fórumra mostanában, szóval az hogy mindenhez mindig hozzászólok egyáltalán nem állja meg a helyét. De, ha így is volna az miért is baj? Nem azért fórum, h beszélgessünk, hozzászóljunk? Ne kezdjük el megint a beírások számát firtatni egy adott dologból kiindulva, nem sok köze van a témához. Ahhoz szólok hozzá amihez akarok, és amihez úgy gondolom van mit hozzá fűznöm. Amihez tudom, h hülye vagyok oda egy szót nem írok, nem hogy egy mondatot! Erre ott van példának a LP lemezjátszókkal foglalkozó topik is, ha a hozzászólás volna a lényeg akkor ott is megtehetném napi szinten, de ott tőlem egy árva hozzászólást nem találsz, talán 2 kérdést.
 
Szóval a viták és veszekedések elkerülése végett felejtsük el azt a témát, h ki mennyit és hova írogat. Sztem sem joga, sem oka senkinek ezt állandóan felhozni, a hozzászólásaim nem negatívak, nem veszekedés, nem anyázás, nem a fórumokon kívüli témákkal kapcsolatos, és nem politikai.Ehhez is csak azért szóltam hozzá, mert más ember becsületét firtatni ilyen dolog miatt, több mint méltatlan, főleg egy ingyenes fórumon, és főként olyan ember szájából aki nem épp a becsületesség mintapéldánya.
 
Részemről ennyi

Avatar
EddieFelson
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2011.10.13., csüt. 08:50
Értékelés: 16

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: EddieFelson »


Noha az én véleményem tökéletesen irreleváns, mégis kikívánkozik belőlem egy - két dolog.
 
Tigris mindig, mindenhol ott van, mindig, mindenhez hozzászól, konstruktív ötlete alig akad. Néha úgy képzelem, hogy van valaki, aki minden elküldött üzenete után ad neki egy forintot.
 
Fülelek "felháborodása" nem jogos, de dühítő, valóban. De azt senki ne feledje el egy percre sem, hogy ez egy nyílt, teljesen ingyenes fórum.
Majd ha havi X összeg kötelező befizetése után is van gondja, akkor kifogásolhatja a kapott szolgáltatást.
 
Ha fontos dolgokra használná valakit a fórumot, és tényleg gond neki, ha nem kap meg egy üzenetet, akkor tessék szépen az aláírásában megadni a telefonszámát, amin el lehet érni.
 
ATC részéről valóban kicsit "félvállas" hozzáállás a "Én nem értek a fórummotorhoz". Akkor kérjen meg valakit, aki segít neki. Ha ezért pénzt kell áldoznia, akkor vagy legyen a tagság donatehez kötve, vagy zárja be a fórumot. Arról nem is beszélve, hogy a topik címe "Új fórummal kapcsolatos észrevételek". Márpediglen ha az észrevételek nem szülnek megoldást, akkor nem egyéb a topik, mint a régi find Wally játékok.
 
Persze nekem jó ez így, ahogy van, nem vagyok kereskedő, nincs üzleti érdekeltségem, tehát függetlenként csak megjegyeztem valamit.

Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Pld. egy vacak netes kapcsolat, ha tisztában lennél a forummotorok müködésével akkor nem ilyeneket beszélnél. Sokszor van, hogy a forummotorra fogják mikor egy üzenet 2x megjelenik, ez sem a forummotor hibája. Lassú, instabil netkapcsolat eredménye, es ha küldés közben nem várja ki, hanem még 1x raküld a már folyamatban lévőre. Itt is kikuldheti az értesítőt de nem feltetlen jön meg az üzenet. Ha forummotor hiba lenne akkor mindenkinel ezt csinálja nem csak 1-2 esetben. De semmiképp sem bárki becsületét kell ez miatt megkerdőjelezni. Ha ugy gondolod mégis forumhiba akkor akár tehetsz te is érte, mondjuk támogathatod a fenntartási költségeket. Nem csak hőzöngeni kell, hanem tenni is valamit.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Mi az, hogy "normálisan elküldve??"
 
Mint tudjuk, a személyes beállításoknál be lehet állítani, hogy egy megjelölt email címre küldjön értesítést a rendszer. Ez egy automatikusan generált üzenet, amit a rendszer az üzenetküldés pillanatában küld el a kijelölt email címre evvel a szöveggel:" xy küldte ezt az üzenetet a(z) http://www.avx.hu/forum/index.php oldaláról. aztán az üzenetet, vagy ha hosszú, akkor csak egy részét meg is jeleníti.
Amikor nem kaptam meg egy üzenetet, azt onnan tudtam meg, hogy az értesítőt megkaptam, hogy jött üzenetem, de az avx fogadott üzenetek fiókjában már nem volt semmilyen új üzenet!
Nos, erre mi lehet a magyarázat?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Érdekes, nekem soha nem volt a privikkel gondom. Ha normálisan el van küldve az rendszerint meg is érkezett eddig mind. Egy alkalmat sem tudnék mondani, h valami nem jött meg.


 
Nekem is csak egyszer történt,azóta sem.
Sok kedvem nincs pénzt ölni ebbe.
El kell küldeni mailben és kész.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



A becsületed nem ér meg ennyit???


 
Húha.Ezek kemény szavak,főleg tőled.


Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Érdekes, nekem soha nem volt a privikkel gondom. Ha normálisan el van küldve az rendszerint meg is érkezett eddig mind. Egy alkalmat sem tudnék mondani, h valami nem jött meg.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Ezt én sem értem.
A múltkor Lacy többször írt nekem,de én sem kaptam meg.
Én nem értek a fórummotorhoz.


Azt elhiszem, hogy nem értesz a fórummotorhoz.
De azt nem hiszem el, hogy -ha hiba van a rendszerben-, akkor azt ne lehessen kijavítani.
A becsületed nem ér meg ennyit???

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Vajon miért nem kapok meg időnként privát üzeneteket?
Ma reggel hét óra után valamivel küldtek nekem privát üzenetet, ami nem jelent meg még 13 órakor sem az "üzeneteim" mappámban.
Semmilyen avx beállítást nem változtattam az új fórummotor óta.
5 éve ugyanazt az op rendszert használom.
Ebben az évben legalább 6 üzenetet nem kaptam, meg, némelyiket csak jóval később tudtam meg, telefonos megkereséskor.
Kénytelen vagyok rosszra gondolni, ilyen dolgokban nem hiszek a véletlenekben.
Más is panaszkodott nekem ilyen ügyekből kifolyólag.
Ha csak a fórum motor szarakodik, akkor ki kell javítani, nem hiszem, hogy ne lehetne.
Szomorú ügy mindenesetre...


 
Ezt én sem értem.
A múltkor Lacy többször írt nekem,de én sem kaptam meg.
Én nem értek a fórummotorhoz.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Vajon miért nem kapok meg időnként privát üzeneteket?
Ma reggel hét óra után valamivel küldtek nekem privát üzenetet, ami nem jelent meg még 13 órakor sem az "üzeneteim" mappámban.
Semmilyen avx beállítást nem változtattam az új fórummotor óta.
5 éve ugyanazt az op rendszert használom.
Ebben az évben legalább 6 üzenetet nem kaptam, meg, némelyiket csak jóval később tudtam meg, telefonos megkereséskor.
Kénytelen vagyok rosszra gondolni, ilyen dolgokban nem hiszek a véletlenekben.
Más is panaszkodott nekem ilyen ügyekből kifolyólag.
Ha csak a fórum motor szarakodik, akkor ki kell javítani, nem hiszem, hogy ne lehetne.
Szomorú ügy mindenesetre...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Tegnap feltettem az IE9-et a gépre,azóta fennt a profilomnál nem tudok belépni sehová-sem az üzenetekhez,sem a beállításokhoz...stb.Minden kattintásnál egyből a profil szerkesztéséhez ugrik.Lehet ez az IE9 aknamunkája?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: sozs »



Mindenki neve mellett ua. az avatar, egy hangfalpár, a háttérben meg egy meztelen csajszi.... Némelyik hozzászólás olvashatatlan így. !36_7_11.gif


Sorry, valami a Firefox-al volt!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: sozs »

Mindenki neve mellett ua. az avatar, egy hangfalpár, a háttérben meg egy meztelen csajszi.... Némelyik hozzászólás olvashatatlan így. !36_7_11.gif

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Beköltözött egy robot ide:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... try1209542
 
ki kéne irtani a fórumról...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Köszi Domonkos. Szeretnék a Kereskedők és Gyártók fórumai részben "GIK Acoustics szoba akusztika" részt nyitni.


 
Én ennek az egy termékkörnek nem szeretnék ker topicot nyitni.

Avatar
Zalán
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.10.11., kedd 23:30
Értékelés: 38

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Zalán »

Köszi Domonkos. Szeretnék a Kereskedők és Gyártók fórumai részben "GIK Acoustics szoba akusztika" részt nyitni.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Hogyan kell uj temat inditani?


Üdv a fórumon Zalán
 
Domonkos
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Hogyan kell uj temat inditani?


 
Mit szeretnél megnyitni?
Lehet,hogy már van olyan topic.Először érdemes keresni.

Avatar
Zalán
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.10.11., kedd 23:30
Értékelés: 38

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Zalán »

Hogyan kell uj temat inditani?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



A nevem Senki.
 



 
Nem tudtuk beállítani,de a naptár részen megtalálod minden nap.
 
Születésnap


Smelo (42)

balboaY (28)

sathisuartift (40)

Expotanax (23)


Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: fenyő »



szokta, pl nem azért )de!! azért is ) az enyémet sem írta ...


 
A nevem Senki.
 


Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Miért írja ki a Fórum, hogy nem ünnepli senki ma a szülinapját?
 



 
szokta, pl nem azért )de!! azért is ) az enyémet sem írta ...

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: fenyő »


Miért írja ki a Fórum, hogy nem ünnepli senki ma a szülinapját?
 


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Szépjónapot a Zuraknak!
 
...
Elnézést, ha okoskodásnak tűnik, de bátorkodtam leírni a meglátásaimat több oldal és fórum üzemeltetőjeként/moderátoraként.
 
...


 
Csak egyetérteni tudok. Minden rendszert a döntések legfőbb meghozói alakítanak saját képükre és hasonlatosságukra.
 
Én maximum a hűtőszekrényem tartalmáért óhajtok Hazánkban felelősséget vállalni, bár a közeljövőben lehet, hogy ez is meghaladja majd a képességeimet. :smile24:

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Szépjónapot a Zuraknak!
 
Úgy hiszem, ott működik jól a "lelkesedésből" (ingyen) moderálás, ahol maga a közösség alakítja ki az írott és íratlan szabályokat.
Amint egy ember (vagy csoport) kezében van a döntési jog, nehezen várható el fizetség nélkül egy felelős és sokszor idegeket nem kímélő feladat elvégzése. (a fizetség nem feltétlenül kp.-t jelent, de jelentheti azt is)
 
Ha a moderátori jogért jár valamilyen juttatás, akkor a "munkaadó" 100%-ban dönthet a moderálási irányelvekről, ha ezzel a moderátor nem tud azonosulni, akkor egyeztet a fórumtulajjal, s ha nem születik konszenzus, akkor "kilép".
 
Legalábbis azokon az oldalakon, ahol üzemeltetőként, moderátorként dolgozom, ez a gyakorlat.
 
Bizonyos értelemben az avx-nél nehezebb műfajban is sikerül az irányelveknek eleget tennem, pedig egy közszereplő oldalain vannak komoly indulatok. Főként, ha éppen valamilyen hetente képernyőre kerülő műsorban azért kapja a fizetését, hogy véleményt alkosson nyilvánosan. (a téma szinte lényegtelen)
 
Nyilvánvaló, hogy érdemes olyan moderátort választani, aki egyébként is jelen van a moderálandó fórum életében, így jóval kisebb az esélye, hogy a moderálással töltött időt, egy az egyben "munkára fordított idő/bérezés" módon ítélje meg, mert akkor valaki elégedetlen lesz. (fórumtulaj/moderátor)
 
"Demokráciára" (netán vétójogra) épülő fórumokon más a helyzet, de itt erről nem beszélhetünk.
Az olyanokon vannak lelkes (ellenszolgáltatás nélküli) modik, ahol ettől kicsit sajátjuknak is érzik a fórumot...
 
Így viszont marad az:
1.) fórumtulaj számára kényelmetlen feladat, vagy
2.) a kalkulált költséggel bíró fizetett moderátor(ok).
 
Az első esetben az örökös kérdés: kell ez nekem?
A második esetben: megéri ez nekem?
 
Érdemes lehet ezeken elgondolkodni, mert valakinek, aki munkájában is nagy felelősséggel van megáldva/megverve, nem biztos, hogy még a hobbijában is feszültségre van szüksége, mert az egészség az egyik legdrágább kincs, melytől nem célszerű megfosztani sem magunkat, sem a családunkat.
 
Elnézést, ha okoskodásnak tűnik, de bátorkodtam leírni a meglátásaimat több oldal és fórum üzemeltetőjeként/moderátoraként.
 
Maradok tisztelettel,
Barcza Laci - fórumtárs

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”