Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: audioline »


Kire gondolsz konkrétan?
"érdeklődés névvel, telefonszámmal"
.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



 
Még mindig nem értem, hogy pl. a kiemelt hirdetők számára az ár megadása miért nem kötelező, ill. ha az, akkor miért nincs betartatva. 

Kire gondolsz konkrétan?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: goldenmean »



Az egész a trollok és a seftesek miatt lett bekapcsolva az adásvételi részen.
Szerintem nézzünk meg egy hónapot. oszt ennyi.
Ha nem válik be, akkor megint lekapcsoljuk.

 
Voltaképp tényleg ennyi.
 
Némi hasonlattal élve: egy boltot sem feltétlenül fogok tudni megítélni csak a kirakata alapján.
Ha valakiről kicsit is hiteles és kézzelfogható véleményt szeretnék formálni, akkor inkább megkeresem az illető adatlapját. Azon belül a saját tartalmak között keresve több-kevesebb idő alatt kiderül, hogy nagyjából milyen szakmaisággal és vérmérséklettel rendelkezik, vagy milyennek szeretné láttatni magát. Persze elismerem, hogy a friss belépőknél vagy keveset fórumozóknál ez a módszer csak korlátozottan működik. 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: audioline »


Ha szívesen veszitek a javaslatokat, íme egy-két gondolat:
 
A plusz/minusz like-olás csak bizonyos topic-okban legyen opció, pl. adás-vétel...a lentebb fejtegetett lehetséges nevelőhatás és a tisztességes hirdetők védelme érdekében. Másutt, pl. a saját képeim büszkélkedése, vagy kedvenc zenéim stb. részlegeken szvsz is felesleges... Persze ha technikailag nem kivitelezhető a funkció megosztott alkalmazása, akkor ez egy elvetélt ötlet.
 
Egy-egy nem kívánatos tendencia a fórumszabályzat módosításával/kiegészítésével és az új kritériumok KÖVETKEZETES BETARTATÁSÁVAL szvsz megszüntethető lenne. (Még mindig nem értem, hogy pl. a kiemelt hirdetők számára az ár megadása miért nem kötelező, ill. ha az, akkor miért nincs betartatva.) A túl érzékeny dogmatikus okoskodókból lehet, hogy kevesebben maradnának így, de hosszabb távon jót tenne a fórum morálnak, ahol talán megfontoltabb, tiszteletteljesebb, színvonalasabb kommunikáció valósulhatna meg az egyet nemértők között is.
 

 
Sok sikert a Fórum kormányzásához!
.

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Nem érzem megalázónak, ellenben én is mondhatnám, hogy sértő rám nézve ez az irományod, de felnőttek vagyunk mindketten, a fórum előmozdításáért "dolgozunk" mindketten, nincs is vita általában közöttünk, tehát viselkedjünk felnőtt módjára, nem kell a hiszti.
Értem a lényegét, hogy miért gondoltátok jó ötletnek a negatív "like" bevezetését, aminek azonban lehetnek sajnos negatív hozadékai is, én erre hívtam fel a figyelmet. Alaposan kifejtettem, hogy miért nem értek egyet ezzel az egésszel, pontosabban miért nem tartom jó ötletnek, de nem én vagyok a döntéshozó. Éppen ezért nem is vitázom erről a kérdésről tovább, mert teljesen felesleges. Kész tények vannak, amit -tetszik, nem tetszik- el kell fogadni. 

 
 
Azért írtam neked, hogy hátha Te majd nem veszed személyeskedésnek. De tényleg. Ha még Te sem olvasod el, amit korábban a témában írtunk (pl, hogy a +/- nál is ugyanúgy látszik, hogy ki adta) és felhozod az 1 oldallal korábban kitárgyalt érveket mégegyszer, akkor mégis ki fogja elolvasni és megérteni amit leírok/leírunk?
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Most komolyan arról tarunk vitát, hogy egy a világ több országában használt fórummotor által felkínált lehetőséget, kis hazánkban az analfabéták és a retardáltak nem lesznek képesen annak valós célja szerint használni?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


és tényleg.
 
 
Basszus Kimber! Ennél durvábban és megalázóbban nem tudtad volna sárbataposni az összes eddigi érvelésemet. Ha valaki 4600 hozzászólás és 780 "like" után is úgy szól hozzá egy témához, hogy előtte nem olvassa el és érti meg az előzményeket, akkor lehet, hogy tényleg semmi értelme az egész ranking rendszernek, mert az égvilágon semmit sem jelent.
Most visszavonulok meditálni és újra átgondolni az életet a mindenséget meg mindent.
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Meg tudod nézni, hogy ki adta a mínuszt.


Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


Anonim hozzászólás lehetetlen. Nekem sajnos elég rossz tapasztalatom van az emberek vélemény nyilvánításaival. Sok esetben könnyebb lehúzni egy véleményt, mint érdemi okfejtést alkalmazni, ha valamivel nem értünk egyet, vagy csak éppen nem tetszik. Ahhoz rendszerezett gondolatok, saját, vállalt vélemény kellene, de mínuszt bárki nyomhat. Én is ellenzem ennek a használatát, a döntést kicsit autoriter megoldásként értékelem, de majd elválik, hogy elég felnőtt-e a fórum társadalom, hogy helyén tudja kezelni ezt az opciót. (ugyanígy nem vagyok híve egy-egy jó zene, vagy feltett kép hírnévgyűjtő hatásának sem, ami alaposan megtévesztheti az új fórumosokat...) 
 
Ezt is kifejtettem korábban. Mitől nem anoním a "pistike872" felhasználó? Akinek van érdemi okfejtése az úgysem fog megelégedni egy +/- -al. Akinek meg nincs, az ne foglalja feleslegesen az erőforrásokat olyan hozzászólásokkal, hogy "szerintem ez hülyeség".
Néha az az érzésem, hogy nem ugyanazt a fórumot olvassuk, de szerintem ha kitörölnénk minden olyan hozzászólást, amiben nincs érdemi információ, vagy önálló összeszedett vélemény csak felesleges szavak egymásutánja, akkor jelentősen csökkenhetne az elfoglalt tárterület.
 
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


Meg tudod nézni, hogy ki adta a mínuszt.
 
Ezt ugyan korábban már leírtam, de ha elég sokszor elmondjuk, akkor előbb-utóbb átér az üzenet
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Nézd, minden tiszteletem azért, hogy ezzel foglalkozol. Én, mint nem túl aktív fórumozó azt látom, hogy sokszor nem is tudtok egymás lépéseiről/döntéseiről, hónapok (évek?) óta a szabályzat "kialakítás alatt" státuszban van, határidő nélkül. Számtalanszor olvasom a "belefáradtam"-ot, vagy az erre utaló hasonlatokat.
Az a benyomásom, hogy ezt a leg-elhivatottabb fórumosok is megérzik, és ebben a helyzetben nehezen elvárható tőlük, hogy értelmes és releváns ötleteket osszanak meg itt Veletek.
Ha bármilyen okból nem akar működni az áhított konszenzus, akkor viszont kemény dönteni kell a kritikák ellenére is. Csak akkor nem kéne azt a látszatot fenntartani, hogy minden ötletre nyitottak a döntéshozók, mert kontra-produktív lesz.  
 
Persze én csak egy nagyon homályos metszetét látom az egésznek, lehet alapjában tévesen. 

Úgy gondolom, hogy ez a jelenlegi moderátori csapat, ami pár hónapja állt össze egységes hozzáállást és nézőpontot képvisel. Megegyeztünk pár "sarokkőben", amit folyamatosan "helyezünk el". Nézd el nekünk, ha nem tudunk gyorsan mindent megoldani, de senki sem főállásban tevékenykedik itt, napi 8 órában. Munka és család mellett, a saját szabadidőnket áldozzuk arra, hogy minden rendben menjen és te is, minőségi fórumon tudjál a hobbidnak élni. Ez nem kevés munka, hidd el.
 
Hidd el, hogy minden ötletre nyitottak vagyunk.
Valójában ezzel az utolsó mondatoddal meg is cáfoltad, azt amit állítottál előtte:
"Persze én csak egy nagyon homályos metszetét látom az egésznek, lehet alapjában tévesen."
 
Nyilván a konszenzust te nem látod, amit (tévesen) abból következtettél, hogy a fizetős hirdetés ötletét a fórumgazda elvetette (demokratikus eszközökkel bevonva az "AVX népét" is). Kár lenne ebből messze menő következtetéseket levonni.
 
Én továbbra is azt mondom és kérem úgy tőled, mint a többiektől is, hogy segítsék a munkánkat ötletekkel, ha van.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Anonim hozzászólás lehetetlen. Nekem sajnos elég rossz tapasztalatom van az emberek vélemény nyilvánításaival. Sok esetben könnyebb lehúzni egy véleményt, mint érdemi okfejtést alkalmazni, ha valamivel nem értünk egyet, vagy csak éppen nem tetszik. Ahhoz rendszerezett gondolatok, saját, vállalt vélemény kellene, de mínuszt bárki nyomhat. Én is ellenzem ennek a használatát, a döntést kicsit autoriter megoldásként értékelem, de majd elválik, hogy elég felnőtt-e a fórum társadalom, hogy helyén tudja kezelni ezt az opciót. (ugyanígy nem vagyok híve egy-egy jó zene, vagy feltett kép hírnévgyűjtő hatásának sem, ami alaposan megtévesztheti az új fórumosokat...) 
Meg tudod nézni, hogy ki adta a mínuszt.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kíváncsiságból ennél a hozzászólásnál kipróbáltam, hogyan működik a negatív, bár nem tervezem használni. (konstruktívabbnak tartom az anonim mínuszozgatás helyett, ha leírom pár sorban, hogy mivel nem értek egyet) Sajnálattal látom azonban, hogy nem tudom visszavonni, ha egyszer adtam egy negatívot, akkor nem tudom utólag egy pozitív klikkel eltávolítani. Fordítva viszont működik, hogy a pluszt le lehet venni, ezért is kár, hogy a mínuszt nem lehet már eltávolítani. Így ennél a hozzászólásnál meg fog jelenni nálad egy negatív tőlem, amit ne tekints kérlek negatív vélemény nyilvánításnak, és hogy összességében ne csökkentsem vele akaratom ellenére a hírnevedet, mindjárt adtam is egy pluszt a felette lévő hozzászólásodra.   
Minuszolj engem.
2419 pontom van.  

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


Kíváncsiságból ennél a hozzászólásnál kipróbáltam, hogyan működik a negatív, bár nem tervezem használni. (konstruktívabbnak tartom az anonim mínuszozgatás helyett, ha leírom pár sorban, hogy mivel nem értek egyet) Sajnálattal látom azonban, hogy nem tudom visszavonni, ha egyszer adtam egy negatívot, akkor nem tudom utólag egy pozitív klikkel eltávolítani. Fordítva viszont működik, hogy a pluszt le lehet venni, ezért is kár, hogy a mínuszt nem lehet már eltávolítani. Így ennél a hozzászólásnál meg fog jelenni nálad egy negatív tőlem, amit ne tekints kérlek negatív vélemény nyilvánításnak, és hogy összességében ne csökkentsem vele akaratom ellenére a hírnevedet, mindjárt adtam is egy pluszt a felette lévő hozzászólásodra.   
 
 
Kedves vagy, de ha érdekelne a hírnevem, a közelébe nem mennék az adminkodásnak
 
(Az anonim hozzászólás mennyivel jobb, mint az anonim mínusz? Arról nem is beszélve, hogy a hozzászólások egy jelentős része nem tartalmaz több érdembeli információt, mintha egyszerűen rákattintott volna a mínuszra.)
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha feltétlenül - pl.  tulaji döntés alapján - kell a státusz/rang/ akkor döntse el ő a konkrét kiosztást (ahogy régebben a VIP státusz is meghatározása így történt emlékezetem szerint) vagy mondjuk a fórumozókat legjobban ismerő szűk grémium döntsön róluk. És ez szerepeljen is a fórumszabályzatban. 
Mint tudod, a hifis részen már nem vagyok túl aktív, tehát jobb, ha a jövőben nem én döntök erről egyszemélyben.
A kávés részen én állítom be a rangokat.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Én még sosem láttam ennek működő változatát, de sok szerencsét kívánok bármelyik útvonalhoz.
Az egész a trollok és a seftesek miatt lett bekapcsolva az adásvételi részen.
Szerintem nézzünk meg egy hónapot. oszt ennyi.
Ha nem válik be, akkor megint lekapcsoljuk.

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Hát ehhez meg már én sem tudok hozzászólni, mert nem tudom, milyen alapokon szerveződik ez a fórum, mi az összetartóerő, stb. Demokratikus-e a közösség... És még sorolhatnánk.
 
Viszont a felhasználók is abból főznek, amit a kezükbe adtok. Jellemző adat, egy jó kép begyűjt 50-100 "lájkot", egy szakmai infó jó esetben egyet(kettőt), azét, akinek a választ írták.
Azt fenntartom, hogy a fordítás/elnevezés rossz, és a "hírnév" nem állja meg a helyét. Át kell nevezni a tetszik-nem tetszikre. Akkor lefedi azt, amit valójában jelent.
 
Elméletben szólásszab. van, tehát beszélni/írni fórumozni mindenkinek van joga, de adott esetben, értékelni, nyilvánosan, az ismeretien kívül eső témákban.. nem hiszem.
A nagy tömeg elve érvényesülhetne, de ez sztem nem az ismert kvízjáték "kérdezzük meg a közönséget" opciója. A Hírnevedet szerintem te sem bíznád rá egy ismeretlen többezres tömeg kedvére/megértésére. Bár lehet, hogy most tévedek.
 
És ha leszavaznak is, bármikor átállíthatod.

 
 
Nekem fura, hogy azt gondolod, hogy irogatni lehet bármit, de arról az írásról véleményt nyílvánítani már nem.
Felőlem lehet a "kis zöld paralelogramma az adatlapon" is, az elnevezés nem változtat a lényegen. Egy felhasználónak 2 "gyors" információ áll a rendelkezésére, ha meg akarja tudni, hogy mennyire bízzon meg egy fórumtársa javaslataiban. Az egyik, hogy hány hozzászólása volt a fórumon, a másik, hogy ezek alapján hány pontot gyűjtött a "kis zöld paralelogrammába az adatlapon".  Esetleg beadhatna mindenki komplett szakmai önéletrajzot 6 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvánnyal és legalább 5 "ELITE" fórumtag ajánlásával mielőtt a bizottság engedélyezi számára a hozzászólást, de azért még úgy sem lenne garancia, hogy nem ír marhaságot.
 
 
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: PLászló »


Hát ehhez meg már én sem tudok hozzászólni, mert nem tudom, milyen alapokon szerveződik ez a fórum, mi az összetartóerő, stb. Demokratikus-e a közösség... És még sorolhatnánk.
 
Viszont a felhasználók is abból főznek, amit a kezükbe adtok. Jellemző adat, egy jó kép begyűjt 50-100 "lájkot", egy szakmai infó jó esetben egyet(kettőt), azét, akinek a választ írták.
Azt fenntartom, hogy a fordítás/elnevezés rossz, és a "hírnév" nem állja meg a helyét. Át kell nevezni a tetszik-nem tetszikre. Akkor lefedi azt, amit valójában jelent.
 
Elméletben szólásszab. van, tehát beszélni/írni fórumozni mindenkinek van joga, de adott esetben, értékelni, nyilvánosan, az ismeretien kívül eső témákban.. nem hiszem.
A nagy tömeg elve érvényesülhetne, de ez sztem nem az ismert kvízjáték "kérdezzük meg a közönséget" opciója. A Hírnevedet szerintem te sem bíznád rá egy ismeretlen többezres tömeg kedvére/megértésére. Bár lehet, hogy most tévedek.
 
És ha leszavaznak is, bármikor átállíthatod.

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Más dolog a "nem köszönöm". Az semleges. A '-' az már negatív, tehát "nem tetszik" jelentésű. És visszajutottunk az eredeti kérdéshez. Ez nem hírnév, hanem tetszési-nemtetszési index. Ilyen a youtúbon van.
 
De kérdem én, biztos, hogy mindenki meg akarja mérlegeltetni a hozzászólásait a teljes olvasótáborral?
 
Ha hírnév, akkor a pontozáshoz először valami szintfelmérőt kéne íratni.
 
Vagy ha a felhasználó úgy dönt, kikapcsolhatóvá tenni nála a "+" "-" gombokat - ahogy ezt pl. a videómegpsztón is megteheted - ha nem vagy kíváncsi a véleményekre. )

 
 
Meg tudom fordítani a kérdéseidet. Biztos, hogy akarjuk, hogy olyan is hozzászóljon, aki nem kiváncsi mások véleményére? Miért a pontozáshoz kell a szintfelmérő? Miért nem a hozzászóláshoz? Lehet, hogy a topic indítója nem kiváncsi bizonyos emberek véleményére, akkor azokat kizárhassa, hogy ne szóljanak hozzá?
 
(Itt megjegyzem, hogy a használt fórummotornak vannak korlátai, így az itt felvetett kérdések jelentős része csak teoretikus, mert a problémát a fórum nem is tudja kezelni, ezért persze abból főzünk, amink van.)
 
 
Nincs igazán jó megoldás. Próbálkozunk folyamatosan. Látjuk a többi fórumot és látjuk, hogy máshol hogyan csinálják. Van ahol egyszerűen nem lehet hozzászólni hirdetésekhez, így azokat nem trollkodják szét, cserébe a felhasználók nem is segítik sem a vevőt, sem az eladót, hogy az üzlet végén mindenki boldogabban távozzon. Van ahol nem kontrollálják egyáltalán, ezért 1 hasznos hozzászólás mellé 10 értelmetlen trollkodás kerül. Mi itt szeretnénk a kecskét és a káposztát is megtartani. Nem állítom, hogy sikerülni fog, de megpróbáljuk. Amikor elkezdtük, akkor is tudtuk, hogy mindig lesznek akadékoskodók, kötekedők, olyanok, akiknek semmiféleképpen nem lehet a kedvükre tenni, de hátha többen vannak azok, akik esetleg nem szólnak hozzá, mert nem akarják parttalan viták sorozataira pazarolni az idejüket, persze közben tudják, hogy nem teljesen jó ez így és szeretnének valamilyen változást. Az is lehet, hogy minden úgy a legjobb, ahogy van és felesleges köröket futunk.
 
Mi meg csináljuk amíg kedvünk/időnk van, vagy amíg a tulajdonos engedi.
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Nem érted, vagy nem akarod érteni.
Nem tetszés vagy nem tetszés kérdése, hogy egyáltalán szükséges-e a hírnév kodifikálása egy fórumon. Ezen nincs mit érvelni, se érte, se ellene.
Ha valami nem tetszik - bár ez talán erős kifejezés - az esetleg a "hírnév" kialakításához most kínált metódus. Azt nem találom objektívnak. Az ugye nem deviáns vagy nehezen érthető gondolat, hogy jobban vonzódom az objektivitásoz? Ugye nem kell érvelnem, hogy miért "jobb"? Ha meg elvi síkon és/vagy technikailag nem lehet részlehajló-mentes hírnevet építeni, akkor miért is ne lehetne egyszerűen elvetni a szükségességét?
Összefoglalva: Jelen technikával ne lehessen "hírnevet" építeni, mert félrevezető lehet és nem objektív. Ha feltétlenül - pl.  tulaji döntés alapján - kell a státusz/rang/ akkor döntse el ő a konkrét kiosztást (ahogy régebben a VIP státusz is meghatározása így történt emlékezetem szerint) vagy mondjuk a fórumozókat legjobban ismerő szűk grémium döntsön róluk. És ez szerepeljen is a fórumszabályzatban. A korábbi megköszönöm gomb leginkább arra volt jó, hogy technikailag felesleges köszönő posztokat spóroljon, a címzett értesült a köszönésről, ez rendben is volt, nem volt kérdéses az objektivitás, öröm volt adni és kapni De a hírnév már szerintem egy más tészta, azt ettől külön kell kezelni, és tulajdonképpen csak ezért írogattam ide ma este, mert látszólag összefolyt, de most már értem.      

 
 
Itt azért komoly elvi problémák vannak az állításaidban. Már hogy a fenébe ne lehetne érvelni a "hírnév" használata ellen és mellette? Én személy szerint kb ugyanannyit tudnék felsorolni mindkét oldalon.
Jelen pillanatban nem tudok annál objektívebb döntést a felhasználók egymás közötti rangsorolására, mint azt, hogy egymást értékelik. Nem véletlen ám, hogy ez a funkicó van benne az összes létező fórummotorban.
 
Úgy látom, hogy még a régebbi "motorosok" sincsenek tisztában a fórum működésével, ezért leírom ide:
 
 
Jelenleg 3 féle "rangsorolási" mód működik a fórumon:
 
- Minden felhasználó, a fórumon történt hozzászólásainak száma alapján kerül be egy adott felhasználói csoportba, amikhez társulnak bizonyos jogok is.
- Ezt a csoporttagságot az adminisztrátorok felülbírálhatják, valamint kioszthatnak olyan csoporttagságot is, amik automatikusan nem érhetőek el.
(Valójában 2 csoporttagság van párhuzamosan, de ez technikai részlet, nem fejteném ki.)
- A felhasználók, a hozzászólásaikra kapott pozitív megjelöléseket gyűjtik, amihez nem jár semmilyen jog, csak egy kis számláló nő a nevük melletti zöld keretben. Ezt az értéket korábban egy "köszönöm" gomb növelte, most egy zöld "+" jel biztosítja ugyanezt a funkciót. A jelenlegi változás a korábbiakhoz képest, hogy mostantól nem csak növelni lehet ezt a bizonyos értéket, hanem csökkenteni is a piros "-" jellel.
 
Remélem tudtam segíteni, hogy érthetőbb legyen a működés.
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: PLászló »


Más dolog a "nem köszönöm". Az semleges. A '-' az már negatív, tehát "nem tetszik" jelentésű. És visszajutottunk az eredeti kérdéshez. Ez nem hírnév, hanem tetszési-nemtetszési index. Ilyen a youtúbon van.
 
De kérdem én, biztos, hogy mindenki meg akarja mérlegeltetni a hozzászólásait a teljes olvasótáborral?
 
Ha hírnév, akkor a pontozáshoz először valami szintfelmérőt kéne íratni.
 
Vagy ha a felhasználó úgy dönt, kikapcsolhatóvá tenni nála a "+" "-" gombokat - ahogy ezt pl. a videómegpsztón is megteheted - ha nem vagy kíváncsi a véleményekre. )

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Nem próbálnátok segíteni a munkánkat értelmes és releváns ötletekkel, a helyett, hogy mindenkivel vitatkozni kell azon, hogy megpróbáljuk a fórumot egy szabályozott és átlátható mederbe terelni?!
Első sorban miattatok van, nem magunknak csináljuk.

 
Nézd, minden tiszteletem azért, hogy ezzel foglalkozol. Én, mint nem túl aktív fórumozó azt látom, hogy sokszor nem is tudtok egymás lépéseiről/döntéseiről, hónapok (évek?) óta a szabályzat "kialakítás alatt" státuszban van, határidő nélkül. Számtalanszor olvasom a "belefáradtam"-ot, vagy az erre utaló hasonlatokat.
Az a benyomásom, hogy ezt a leg-elhivatottabb fórumosok is megérzik, és ebben a helyzetben nehezen elvárható tőlük, hogy értelmes és releváns ötleteket osszanak meg itt Veletek.
Ha bármilyen okból nem akar működni az áhított konszenzus, akkor viszont kemény dönteni kell a kritikák ellenére is. Csak akkor nem kéne azt a látszatot fenntartani, hogy minden ötletre nyitottak a döntéshozók, mert kontra-produktív lesz.  
 
Persze én csak egy nagyon homályos metszetét látom az egésznek, lehet alapjában tévesen. 
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


lehet hogy már volt említve de a köszönöm gomb és ez a fel/le szavazósdi nem működik egymás mellett?
 
A "köszönöm" gomb és a "+" gomb ugyanazt csinálja. Ami eddig nem volt az a "nem köszönöm", azaz a "-" gomb
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: PLászló »


lehet hogy már volt említve de a köszönöm gomb és ez a fel/le szavazósdi nem működik egymás mellett?
A köszönöm változat azér jó, mer' tényleg csak az nyomja meg, akinek hasznos vót. Egyébként is, bőven elég csak a kellemes gondolatokkal foglalkozni.
 
Avagy továbbgondolva, ezért nincs a fészbúkon pl. dislike.

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: PLászló »


Ebben igazad van, és amíg csak a haverok meg az ellenlábasak nyomogatják a gombot, addig értelmetlen. Akkor kezd el működni, amikor eléri azt a kritikus tömeget, ahol már hibahatáron kívül esnek a haverok, tehát mindenki ismeretlenül is értékeli azokat a hozzászólásokat, amik számára különösen hasznosak vagy különösen zavaróak voltak.
Én még sosem láttam ennek működő változatát, de sok szerencsét kívánok bármelyik útvonalhoz.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”