Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Doky »

Nos, másnál is dobja a hibát?
Több topik frissítésénél is ezt dobta fel (lassan töltött vagy nem is töltött, ezért oldal frissítés.
Laptop, winfos7, guglikrom böngésző.
aaaa.jpg
aaaa.jpg (103.57 KiB) Megtekintve 2281 alkalommal
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

venomer írta:
2022.07.01., pén. 11:23


Köszönöm a fáradozást, de nem. Ismerem a topikot és teljesen más, mint amit én indítottam. A migrációs fekete lyuk az első számú gyanúsított nekem is, ettől függetlenül az ok mindegy, szeretném, ha újraéledne, élne. Egyben érteni vélem a burkolt utalást, hogy nem kell ide duplikátum (én nem tartom annak). Kimondottam grafikai vonalon művészinek, megkapónak, kifinomultnak, emlékezetesnek számító, elsősorban vinylborítók gyűjtésére, megosztására szántam a topikot.
Nem volt semmi utalási szándék, csak szimplán nem emlékeztem az említett topikra és azt gondoltam, hogy a linkelt lehet az.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

csandaz írta:
2022.06.23., csüt. 06:51
Vasti írta:
2022.06.22., szer. 20:07
KisMarci írta:
2022.06.22., szer. 19:49
Ezzel együtt megértem, hogy egy ilyen ingyenes fórumon/fórum motoron nem kérhető ilyen irányú fejlesztés/ráfordítás.
Lehet, hogy tévedek ;-) , de szerintem egy fórum üzemeltetésének "általában" a célja: haszonszerzés. Persze, ez nem mindig sikerül ;-) Pl. ha túl kevés a látogató. És a háttérben lehet még hobbi, elkötelezettség valami iránt, stb.

Szóval az ingyenesség relatív, mert a legtöbb dologért manapság a neten nem kell fizetni - fizetnek helyettünk a hirdetők, nem is rosszul!

Egy fórum üzemeltetése meg nem egy nagy összeg, nézz meg egy éves tárhelybérletet... A fórummotor egy ingyenes valami, akár úgy is használható (és sokan használják is) , ahogy a netről le lett töltve.

Ja, éppen ezért érdekes, hogy egy "fél világ" által használt fórummotorban mit lehet úgy elkefélni, hogy egy alapvető funkció nem működik? És ha el lett kefélve, miért nem lehet helyrehozni? Van ingyenes support fórum - ha nem megy saját kútfőből, kérdezzen rá ott, aki elkefélte ;-)
Anélkül, hogy belemennék a részletekbe.

1. A hirdetések közel som hoznak olyan sokat mint hinnéd
2. Tárhely egy ilyen kaliberű oldalnak, közel sem olyan olcsó mint gondolnád
3. A képek itt a legnagyobb lényeg, az most kb a 400GB tartományban van, plusz 10GB adatbázis. Én még nem találtam olyan osztott erőforrásos tárhelyet ami ennyi adatot engedne. Jelenlegi tárhelyünk azzal hirdette magát, hogy "korlátlan"
4. Másik járható út a dedikált szerver valahol. Ahol legalább egy 50-100 mbit-es netre van szükség, hogy a csúcsidőt kiszolgálja, illetve egy olyan SSD vagy NVME raid-tömb ami ki tud szolgálni 1000-1500 konkurens random kérést, képpel szöveggel adatbázissal. HDD erre már nem elég. Ehhez kell egy közepesen combos processzor. Több éves megtérülésről beszélünk.
5. Harmadik járható út a virtuális szerver, de megint az adatmennyiség és havi forgalom miatt havi kb 20000 Ft-ról beszélünk, ami kb ugyanannyi mint a dedikált szerver költsége, havi törlesztőben
6. Ennek a fórumnak az üzemeltetése távol áll a haszonszerzéstől. Önkéntesek dolgoznak, azért megy mert már régóta megy. A tulajnak még ráfizetése is van tárhelyen, domain-en stb.
Sajnos a többség ezen a fórumon már beletörődött ezek többségébe.

Egy audio fórumon a sok használat miatt mégis nagyon kellemetlen ha nem tudunk az ADOTT adás-vételi topikok címeiben "monitor" vagy "audio" szavakra keresni. Például egy régi gyártó esetén, akit éppen Monitor Audio-nak hívnak. Nagy hátránnyal mennek ezek a hirdetők, mivel az ő termékeik ha pár oldalt lejjebb tolódnak az új hirdetések miatt, akkor szinte csak egy UP-pal hozhatók elő, amúy vége.

Akár egy SONY CDP-SCD- satöbbi altípus esetén is totál blokkolja a felhasználó lehetőségeit a fórum kereső.

400Gb ha jól értem a fórum képadatbázisa, a többi 10Gb. Ha jól értem ezt egy SSD-re áttenni megfelelő lenne egy 1Tb SSD meghajtó, biztonsági másolattal együtt 2-3db raid konfigurációkban. Ez azért manapság már nem egy elérhetetlennek tűnő valami. Segítsünk be esetleg anyagilag ebbe? Szerintem néhány felhasználó beadna ebbe pár 1000 Ft-ot annak érdekében, hogy sikerüljön előrelépni.
Azért is külön fizetnénk jópáran, ha a kereső "okosodhatna" egy picit, mert ugyan ez elvielhető, illetve megszoktuk. Ha ennél jobb lenne, azt mindenki üdvözölné...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

tonee73 írta:
2022.06.21., kedd 07:50
Én is rákerestem, de nem találok semmit. Mi nem töröltük - legalábbis én biztos, de szerintem a többiek sem.Ok nélkül nem törlünk - szerintem lehet, hogy valamelyik fórummotor migráció közben veszhetett el valahol.
szerk.:most találtam valamit, nem erre gondolsz?
viewtopic.php?f=20&t=5306
Köszönöm a fáradozást, de nem. Ismerem a topikot és teljesen más, mint amit én indítottam. A migrációs fekete lyuk az első számú gyanúsított nekem is, ettől függetlenül az ok mindegy, szeretném, ha újraéledne, élne. Egyben érteni vélem a burkolt utalást, hogy nem kell ide duplikátum (én nem tartom annak). Kimondottam grafikai vonalon művészinek, megkapónak, kifinomultnak, emlékezetesnek számító, elsősorban vinylborítók gyűjtésére, megosztására szántam a topikot.

Online
Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Vasti írta:
2022.06.22., szer. 20:07
KisMarci írta:
2022.06.22., szer. 19:49
Ezzel együtt megértem, hogy egy ilyen ingyenes fórumon/fórum motoron nem kérhető ilyen irányú fejlesztés/ráfordítás.
Lehet, hogy tévedek ;-) , de szerintem egy fórum üzemeltetésének "általában" a célja: haszonszerzés. Persze, ez nem mindig sikerül ;-) Pl. ha túl kevés a látogató. És a háttérben lehet még hobbi, elkötelezettség valami iránt, stb.

Szóval az ingyenesség relatív, mert a legtöbb dologért manapság a neten nem kell fizetni - fizetnek helyettünk a hirdetők, nem is rosszul!

Egy fórum üzemeltetése meg nem egy nagy összeg, nézz meg egy éves tárhelybérletet... A fórummotor egy ingyenes valami, akár úgy is használható (és sokan használják is) , ahogy a netről le lett töltve.

Ja, éppen ezért érdekes, hogy egy "fél világ" által használt fórummotorban mit lehet úgy elkefélni, hogy egy alapvető funkció nem működik? És ha el lett kefélve, miért nem lehet helyrehozni? Van ingyenes support fórum - ha nem megy saját kútfőből, kérdezzen rá ott, aki elkefélte ;-)
Anélkül, hogy belemennék a részletekbe.

1. A hirdetések közel som hoznak olyan sokat mint hinnéd
2. Tárhely egy ilyen kaliberű oldalnak, közel sem olyan olcsó mint gondolnád
3. A képek itt a legnagyobb lényeg, az most kb a 400GB tartományban van, plusz 10GB adatbázis. Én még nem találtam olyan osztott erőforrásos tárhelyet ami ennyi adatot engedne. Jelenlegi tárhelyünk azzal hirdette magát, hogy "korlátlan"
4. Másik járható út a dedikált szerver valahol. Ahol legalább egy 50-100 mbit-es netre van szükség, hogy a csúcsidőt kiszolgálja, illetve egy olyan SSD vagy NVME raid-tömb ami ki tud szolgálni 1000-1500 konkurens random kérést, képpel szöveggel adatbázissal. HDD erre már nem elég. Ehhez kell egy közepesen combos processzor. Több éves megtérülésről beszélünk.
5. Harmadik járható út a virtuális szerver, de megint az adatmennyiség és havi forgalom miatt havi kb 20000 Ft-ról beszélünk, ami kb ugyanannyi mint a dedikált szerver költsége, havi törlesztőben
6. Ennek a fórumnak az üzemeltetése távol áll a haszonszerzéstől. Önkéntesek dolgoznak, azért megy mert már régóta megy. A tulajnak még ráfizetése is van tárhelyen, domain-en stb.

Online
Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Vasti írta:
2022.06.22., szer. 16:07
Emberek!
Valamiről lemaradtam...

Hogy lehet ezen a fórumon mostanában egy olyan ritkán használt, és bonyolult műveletet elvégezni, hogy: KERESÉS???

Bemegyek a fejhallgatós topic-ba, beírom az Új téma... sorba a keresőmezőbe a típust, (ath-m50) , és az a válasz, hogy A következő szavak mellőzésre kerültek, és hogy legalább egy keresőszót meg kell adnom.

Mi?!

Egyel feljebb is beírom, a középső ;-) keresőmezőbe: hozza a Google találatokat mindenféle lapokon, de nem az AVX-en. Minek?! A részletes keresés is úgy kezdődik, hogy Google keresés: na de miért látogatnék el az AVX-re, ha a Google-el akarok valamit megkeresni? Kinek jut egyáltalán egy fórummotor fejlesztése közben ilyen az eszébe?

Beírom legfelülre - mint az elsőnél.

Na most akkor hogyan tovább?

(Kezd komolyan elszomorítani, hogy ahogy amilyen ütemben fejlődik a technika, kb. ugyanolyan ütemben lesz minden egyre használhatatlanabb minden, aminek a közelébe gyorstalpalón végzett / megélhetési szoftverfejlesztőket engednek... '94-ben kezdtem informatikusként dolgozni, de egy ideje azt érzem, akármerre járok a "világhálón", hogy van tényleg baj van, vagy 50 felé már utolért az időskori elbutulás ;-)

Üdv: Vasti
Mint azt többször leírtuk, nincs kapacitásunk az oldalon "normális" keresőt futtatni, azért emeltük fel 4 karakterre a minimum szóhosszt, mert 3 karakterrel a kereső adatbázis 10x akkora volt mint maga a fórum. Amikor meg posztolunk valamit azért olyan lassú mert ezt az adatbázist frissíteni kell. Ez nagyon lassú
A tárhely ennyit bír.

A google keresésben ott vannak a keresett találatok a google hirdetései alatt... Ezzel nem tudunk mit csinálni, google így adja a találatot. A google kereső be van korlátozva a fórumra, de ez a hirdetésekre a keresési eredmények elejére nem hat.

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vasti »

KisMarci írta:
2022.06.22., szer. 19:49
Ezzel együtt megértem, hogy egy ilyen ingyenes fórumon/fórum motoron nem kérhető ilyen irányú fejlesztés/ráfordítás.
Lehet, hogy tévedek ;-) , de szerintem egy fórum üzemeltetésének "általában" a célja: haszonszerzés. Persze, ez nem mindig sikerül ;-) Pl. ha túl kevés a látogató. És a háttérben lehet még hobbi, elkötelezettség valami iránt, stb.

Szóval az ingyenesség relatív, mert a legtöbb dologért manapság a neten nem kell fizetni - fizetnek helyettünk a hirdetők, nem is rosszul!

Egy fórum üzemeltetése meg nem egy nagy összeg, nézz meg egy éves tárhelybérletet... A fórummotor egy ingyenes valami, akár úgy is használható (és sokan használják is) , ahogy a netről le lett töltve.

Ja, éppen ezért érdekes, hogy egy "fél világ" által használt fórummotorban mit lehet úgy elkefélni, hogy egy alapvető funkció nem működik? És ha el lett kefélve, miért nem lehet helyrehozni? Van ingyenes support fórum - ha nem megy saját kútfőből, kérdezzen rá ott, aki elkefélte ;-)

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

A kulcsszó: a fókuszcsoport. :)) Csak kár, hogy én még olyan fókuszcsoporttal nem találkoztam, akik a felhasználók problémáira fókuszálnak és nem a részvényesekére.

Ezzel együtt megértem, hogy egy ilyen ingyenes fórumon/fórum motoron nem kérhető ilyen irányú fejlesztés/ráfordítás. :smile53:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vasti »

KisMarci írta:
2022.06.22., szer. 18:54
Azért a "hisztizés" erős szó arra, hogy pl. AKG, PCM, ATC, JBL, JPW, ZU Audio, KEF, SVS, B&W, M&K, KTZ, AVA, IFI, YBA, NAD, CAV, TMP, HUB... stb. márkákra nem lehet visszakeresni az adott kategóriákban.
Igen, ez tényleg khm... vicces ;-) Beírom egy hifis fórumon, hogy pl. AKG, éééééés - túl rövid, hülye gyerek! ;-)
Azért na... Talán az általad is felsorolt dolgokra rákeresni egy hifis fórumon reális igény lehet ;-)

Sajnos sok-sok éve a weboldalaknál a fejlesztés, újítás = valami használhatatlan, aztán már csak meg kell indokolni, hogy miért úgy jó, ahogy nem jó.

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vasti »

ZolaBA írta:
2022.06.22., szer. 18:29
Az adott keresésre amúgy tudom javasolni, hogy a google-be írd be: "ATH-M50 site:avx.hu"
OK, erős felindultságomban nem kerestem vissza - most látom, hogy tényleg másoknak is szemet szúrt a dolog ;-)

Igen, a Google-el tudok keresni ;-)
De a lényege az lenne egy adott fórumon belül a keresőnek, hogy ott vagyok, ahol, és az "alatt" keresem azt, amit akarok.

Szerintem az nem hiszti, hogy valaki szóvá teszi, nem működik egy alapvető funkció...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vasti 2022.06.22., szer. 19:46-kor.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

ZolaBA írta:
2022.06.22., szer. 18:29
kb. 2 hetente hisztizik valaki a keresés miatt
Azért a "hisztizés" erős szó arra, hogy pl. AKG, PCM, ATC, JBL, JPW, ZU Audio, KEF, SVS, B&W, M&K, KTZ, AVA, IFI, YBA, NAD, CAV, TMP, HUB... stb. márkákra nem lehet visszakeresni az adott kategóriákban.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Vasti írta:
2022.06.22., szer. 16:07
Emberek!
Valamiről lemaradtam...
Igen, lemaradtál... :D mert kb. 2 hetente hisztizik valaki a keresés miatt és mindig le van írva, hogy mi a helyzet.

Az adott keresésre amúgy tudom javasolni, hogy a google-be írd be: "ATH-M50 site:avx.hu"
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Emberek!
Valamiről lemaradtam...

Hogy lehet ezen a fórumon mostanában egy olyan ritkán használt, és bonyolult műveletet elvégezni, hogy: KERESÉS???

Bemegyek a fejhallgatós topic-ba, beírom az Új téma... sorba a keresőmezőbe a típust, (ath-m50) , és az a válasz, hogy A következő szavak mellőzésre kerültek, és hogy legalább egy keresőszót meg kell adnom.

Mi?!

Egyel feljebb is beírom, a középső ;-) keresőmezőbe: hozza a Google találatokat mindenféle lapokon, de nem az AVX-en. Minek?! A részletes keresés is úgy kezdődik, hogy Google keresés: na de miért látogatnék el az AVX-re, ha a Google-el akarok valamit megkeresni? Kinek jut egyáltalán egy fórummotor fejlesztése közben ilyen az eszébe?

Beírom legfelülre - mint az elsőnél.

Na most akkor hogyan tovább?

(Kezd komolyan elszomorítani, hogy ahogy amilyen ütemben fejlődik a technika, kb. ugyanolyan ütemben lesz minden egyre használhatatlanabb minden, aminek a közelébe gyorstalpalón végzett / megélhetési szoftverfejlesztőket engednek... '94-ben kezdtem informatikusként dolgozni, de egy ideje azt érzem, akármerre járok a "világhálón", hogy van tényleg baj van, vagy 50 felé már utolért az időskori elbutulás ;-)

Üdv: Vasti

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Én is rákerestem, de nem találok semmit. Mi nem töröltük - legalábbis én biztos, de szerintem a többiek sem.Ok nélkül nem törlünk - szerintem lehet, hogy valamelyik fórummotor migráció közben veszhetett el valahol.
szerk.:most találtam valamit, nem erre gondolsz?
viewtopic.php?f=20&t=5306
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

venomer írta:
2022.06.21., kedd 00:21
Volt egy Album Art című vagy alcímű létrehozott topikom, azt már egy ideje nem találom és most sem. Az elveszésről ugrott be és gondolni is szoktam rá néha. Úgy fest, ez el tudott veszni. Szeretnék egy újranyitást. Albumborítók szerepelnének benne.
És mikor használtad, vagy láttad utoljára?

Mert kerestem album-ot art-ot, kisbetűvel nagybetűvel, de nincs. Tudtommal a moderátorok nem szoktak törölni, de majd ők is nyilatkoznak

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

Volt egy Album Art című vagy alcímű létrehozott topikom, azt már egy ideje nem találom és most sem. Az elveszésről ugrott be és gondolni is szoktam rá néha. Úgy fest, ez el tudott veszni. Szeretnék egy újranyitást. Albumborítók szerepelnének benne.

Avatar
conan69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2021.06.01., kedd 08:35
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Bluger

Hozzászólás Szerző: conan69 »

Bluger nevű felhasználónk nemcsak hogy nem válaszol, hanem válasz nélkül egyszerűen csak zárja a témát. Semmit nem ír ,hogy elkelt vagy ilyesmi, én meg rá várok egy napja. A kommunikáció azért fontos lenne nem???

Online
Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: edzoba »

világos, köszönöm!
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Online
Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Ebben a fórumban kulcsszavas kereső van tehát minden 4 betű vagy nagyobb szó fel van térképezve és el van emntve hol található. 3 karakternél ez az adatbázis 4x nagyobb volt mint maga a fórum és iszonyatosan lassú.

Ez nem google, hogy szakosodjunk keresésre, nincs erőforrás kapacitásunk, hogy egy átfogó keresőt tartsunk fent

Javaslom a google keresőmt használni a sima kereső alatt, az ezt az eredményt hozza:

app.php/googlesearch?cx=005758159841638 ... gsc.page=1

Online
Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: edzoba »

Keresővel kapcsolatban lenne kérdés/észrevétel: a minimális karakterszám 4-re lett állítva, kerestem rel t5i szubot pl, amiből mindkét entry mellőződik, de így járok az audio pc és több más esetben is. Gondolom a nagyszámú találat redukálása miatt van rá szükség(?). Az megoldás lenne, hogy a "+" jellel a rövidebb kifejezés is "számítana"? Köszönöm
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Egyre több a kereskedő, "magánszemélynek álcázva".

Jól emlékszem, nem volt erről korábban valami, hogy ez itt a fórumon nem megengedett?
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: sssggg »

csandaz írta:
2022.04.29., pén. 07:13
Valami zavar került a gépezetbe, valami törölve lett mielőtt el lett olvasva, vagy megszakadt a folyamat ezt lehetetlen kideríteni, ha nem lehet reprodukálni a hibát.

Mindenesetre visszaállítottam 0-ra a fenti villogó izé már nem fog villogni.

Ilyen még sose történt nekem
Köszönöm ! leborulok.gif

Online
Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Valami zavar került a gépezetbe, valami törölve lett mielőtt el lett olvasva, vagy megszakadt a folyamat ezt lehetetlen kideríteni, ha nem lehet reprodukálni a hibát.

Mindenesetre visszaállítottam 0-ra a fenti villogó izé már nem fog villogni.

Ilyen még sose történt nekem

Online
Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: sssggg »

Üdv!
2 napja világít a privát üzenet ikonja 1 üzenettel,de üzenet nincs .
Már töröltem régi üzeneteket is de még mindig villog, valaki járt már így, mit lehet tenni?
Köszi!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Van aki bekapcsolta már az adblock-ot a felúszó reklám miatt? eléggé idegesítő...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”