Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: sssggg »

Kinyílt a világ! Lehet, hogy véletlenül rányomtam?
Köszi a segítséget! leborulok.gif

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

sssggg írta:
2021.12.13., hétf. 07:45
Sziasztok! Két napja nem nyílik meg az Adás-vétel fő menü, csak nekem vagy másnál is akad ilyen?
Csak idáig jutok.
avx.png
Ha jobb szélen a "+"-ra kattintasz mi történik?

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: sssggg »

Sziasztok! Két napja nem nyílik meg az Adás-vétel fő menü, csak nekem vagy másnál is akad ilyen?
Csak idáig jutok.
avx.png
avx.png (245.08 KiB) Megtekintve 1559 alkalommal

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kasumi »

csandaz írta:
2021.12.13., hétf. 06:34
Ha szabályzatba ütközik valami és megtalálod, arra van a jelentés gomb.
Köszönöm! Használtam, de a jelenség általános jellege miatt jobbnak láttam itt is megemlíteni.
Újratervezés

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Ha szabályzatba ütközik valami és megtalálod, arra van a jelentés gomb.

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdvözletem!

Csak engem idegesít, hogy a Netikettel és ezáltal a fórumszabályzattal is ellentétesen néhány Fórumtársunk oldalnyi szövegeket idéz egy-egy hozzászólása során, ahelyett, hogy betartaná az alábbi egyszerű szabályt?
"Amikor egy levélre válaszolsz, csak annyit idézz az eredeti anyagból, hogy érthető legyen a válaszod és ne többet!"
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Netikett
Újratervezés

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zoli73 írta:
2021.12.03., pén. 21:06
kasumi írta:
2021.12.03., pén. 20:48
zoli73 írta:
2021.12.03., pén. 19:58


...
Ezekkel nem sok mindent lehet kezdeni...
Szerintem lehetne, de a Moderátoroknak nem biztos, hogy tetszene az ötlet. Minden hirdetést le kell zárni! Akinek van aktív hirdetése, az jelentésben - ahogy azt most is kell - kérheti az újranyitást. Így zárva maradnának a "magukra hagyott" hirdetések. :D
Végülis igaz, ez működne, de ez a Moderátorokra nem kis túlórát róna.
Gyakorlatilag minden fél évben végig megyek az összes alfórumon sorjában (ahogy az időm engedi) és lezárom az összes egy évnél régebbi topikot. :rolleyes:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kasumi írta:
2021.12.03., pén. 20:48
zoli73 írta:
2021.12.03., pén. 19:58
Vinkler írta:
2021.12.03., pén. 18:53
Igen, ez egy nehéz kérdés…
Volt, hogy “csak egy simán” lezárt hirdetés után még irogattak, hogy eladó-e a termék?
Ezért cdlszerű beírni, hogy elkelt. Persze akkor upp-oljuk ezzel a már nem aktív hirdetést.
Ez egy tipikus róka fogta csuka helyzet! :rolleyes:
...
Ezekkel nem sok mindent lehet kezdeni...
Szerintem lehetne, de a Moderátoroknak nem biztos, hogy tetszene az ötlet. Minden hirdetést le kell zárni! Akinek van aktív hirdetése, az jelentésben - ahogy azt most is kell - kérheti az újranyitást. Így zárva maradnának a "magukra hagyott" hirdetések. :D
Végülis igaz, ez működne, de ez a Moderátorokra nem kis túlórát róna.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Doky írta:
2021.12.03., pén. 19:33
Megkérdezném hogy az idei évben nem lesz "Karácsonyi vásár" ( viewforum.php?f=115 )?
Köszönöm!
Már van.Kérek mindenkit, hogy olvassa el a "mit lehet itt hirdetni" topikot mielőtt hirdet.köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kasumi »

zoli73 írta:
2021.12.03., pén. 19:58
Vinkler írta:
2021.12.03., pén. 18:53
Igen, ez egy nehéz kérdés…
Volt, hogy “csak egy simán” lezárt hirdetés után még irogattak, hogy eladó-e a termék?
Ezért cdlszerű beírni, hogy elkelt. Persze akkor upp-oljuk ezzel a már nem aktív hirdetést.
Ez egy tipikus róka fogta csuka helyzet! :rolleyes:
...
Ezekkel nem sok mindent lehet kezdeni...
Szerintem lehetne, de a Moderátoroknak nem biztos, hogy tetszene az ötlet. Minden hirdetést le kell zárni! Akinek van aktív hirdetése, az jelentésben - ahogy azt most is kell - kérheti az újranyitást. Így zárva maradnának a "magukra hagyott" hirdetések. :D
Újratervezés

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

ZolaBA írta:
2021.12.03., pén. 18:48
zoli73 írta:
2021.12.03., pén. 16:47
"köszönöm elkelt"
Ráadásul ez egy tök felesleges up-olás, elég lenne csendben zárni a topicot ;)
Amit megtehetne a gazdája, ahelyett hogy odabiggyeszti: zárható. MIvel a szabályzatban is benne foglaltatik amit minden felhasználó elfogadott (az esetek 90%-ban elolvasás nélkül) - ugye. gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Vinkler írta:
2021.12.03., pén. 18:53
Igen, ez egy nehéz kérdés…
Volt, hogy “csak egy simán” lezárt hirdetés után még irogattak, hogy eladó-e a termék?
Ezért cdlszerű beírni, hogy elkelt. Persze akkor upp-oljuk ezzel a már nem aktív hirdetést.
Ez egy tipikus róka fogta csuka helyzet! :rolleyes:
Közben egy konkrét eset miatt eszembe jutott egy másik probléma is.
Sok olyan hírdetés van, ami látszólag aktív, mert ugyan nyitott, igaz már jó idelye nem "uppolták", de az ott kínált portéka már régen elkelt. Ezekről a hírdetésekről a gazdája teljesen megfeletkezik, még csak arra sem veszi a fáradtságot, hogy beírja "elkelt", nemhogy lezárja.
A konkrét eset: Az elmúlt hétvégén megvettem az itt kínált Krell KSL 2- KSA 100 elő-végerősítő párosból, az előerősítőt.
Aki eladásra kínálta, belinkelte a korábbi hírdetést, mint előzményt, ahonnan hozzá került a páros. Nos, ez a korábbi hírdetés a mai napig is nyitva van, aktívnak látszik, de nyilvánvalóan már nem az, csak a gazdája úgyszólván magára hagyta.
Korábban két ízben is jártam már úgy, hogy jelentkeztem az aktívnak látszó hírdetére, de a válasz ez volt, "ja bocs, az már rég elkelt".
Ebből gondolom, hogy sok aktívnak látszó, közben rég lefutott hírdetés látható ma is, igaz már jócskan hátra csúszva, mert nem frissítik.
Ezekkel nem sok mindent lehet kezdeni...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Doky »

Megkérdezném hogy az idei évben nem lesz "Karácsonyi vásár" ( viewforum.php?f=115 )?
Köszönöm!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Igen, ez egy nehéz kérdés…
Volt, hogy “csak egy simán” lezárt hirdetés után még irogattak, hogy eladó-e a termék?
Ezért cdlszerű beírni, hogy elkelt. Persze akkor upp-oljuk ezzel a már nem aktív hirdetést.
Ez egy tipikus róka fogta csuka helyzet! :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

zoli73 írta:
2021.12.03., pén. 16:47
"köszönöm elkelt"
Ráadásul ez egy tök felesleges up-olás, elég lenne csendben zárni a topicot ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Úgy látom, megszaporodott az a tendencia a hírdetéseknél, hogy miután elkelt a kínált portéka, kiírja a gazdája, hogy "köszönöm elkelt", de odáig már nem jut el, hogy lezárja.
Hogy ezt mi okozza, feledékenység, figyelmetlenség, nemtörődömség, nem tudja hogy kell lezárni, stb. nem tudom. Csak azt látom, hogy ez egyre több olyan hozzászólást generál, amiben Tonee megpróbálja az illetékest rávezetni a mikéntjére és hogyanjára, de néha ez is csak nagysokára jut el a címzetthez.
Azt gondolom, a moderátoroknak nem az a feladata, hogy szinte folyamatosan "csőszködjék" a hírdetéseket, és erre az alapvető kötelességre felhívják a figyelmet.
Figyeljünk már oda egy kicsit jobban a szabályokra, ha már elfogadtuk őket, és ne másnak csináljunk feladatot!
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

trane írta:
2021.10.22., pén. 20:20
megkérném azt a moderátort, aki levette a Kenwood tuner hirdetésemet, szíveskedjen azt visszaállítani. tudom, miért tüntette el - de téved :yingyang: > "6.7.4. Kötelező annak a megadása, hogy a termék csak személyesen vehető át, vagy postázásra is kerülhet. Ha a termék csak személyesen vehető át, akkor legalább járási/kerületi szinten kötelező megadni azt, hogy a termék hol lelhető fel. A Téma nyitója szabadon eldöntheti, hogy ennél pontosabb címet, így települést, vagy utcát is megad-e."

s mivel a tunert postázom, így a fentiek alapján nem kell megadnom hollétét :ohnoohnoohno:
Jogos, benéztem, bocs. :smile53:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
kotel
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.01.19., pén. 23:49
Értékelés: 98
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kotel »

Mondjuk én Audioquest kábeleket sem mernék használtan venni.

Mintha lett volna a kábelek közt egy Audioquest HDMI, használtan 70 körül. Bár, már nem találom.
Egy ezüst csatis, ami a dobozán is ezüst csatis és gyárilag is az. De a fotón réz csatis volt.

Én nem értek hozzá, nem is mondom, hogy nem eredeti. Viszont a saját dobozán más a fotó akkor.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2021.10.20., szer. 12:58
zoli73 írta:
2021.10.20., szer. 12:31
És mi a helyzet akkor, ha valaki megvételre keres konkrétan ilyen készüléket, csatlakozót, stb. Mert ugye vételi szándékkal is lehet hírdetést feladni.
A szabály általában a hirdetésekre vonatkozik, függetlenül attól, hogy vételi vagy eladási szándékú a hirdetés.
Jó,beszéltünk róla,de akkor tegyük már tisztába a dolgot csak hogy mindenki értse.Szóval akár mehet az eladási topikba az oyaide clone csatis kábel is ha nincs említve a hirdetésben az hogy a csati oyaide rajta,tehát így a moderátorok nem tudhatják konkrétan hogy hamisítvány az amit kínálnak addig,még valaki ezt nem jelenti.Jól értem hogy ez az a kiskapu amit mint látom többen használnak most is?
Már úgy beszélek erről mintha érintene,pedig nem. :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2021.10.20., szer. 12:31
És mi a helyzet akkor, ha valaki megvételre keres konkrétan ilyen készüléket, csatlakozót, stb. Mert ugye vételi szándékkal is lehet hírdetést feladni.
A szabály általában a hirdetésekre vonatkozik, függetlenül attól, hogy vételi vagy eladási szándékú a hirdetés.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

zoli73 írta:
2021.10.20., szer. 12:31
Aszpirin írta:
2021.10.19., kedd 21:39
zoli73 írta:
2021.10.19., kedd 21:29
Akkor mi a helyzet a "diy utánépítésekkel"?
Számtalan diy készülék cserélt már gazdát itt ilyen titulussal.
Csak egy példa, a "diy Heed canamp", vagy "Heed canamp clón" fejhallgató erősítőt kb. mindenki ismeri(nekem is van). Akkor mostantól ez, és hasonló készülékek is "tiltott árunak" számítanak?
Kifejezetten tiltott […] Ezek különös, de nem kizárólagos ismertetőjelei például azok, amikor egy terméket "replika", "klón", "így vettem", "nem tudom, hogy eredeti-e" vagy egyéb szöveggel és egy gyártó nevével, vagy egy védjegyre történő utalással vagy hivatkozással hirdetnek meg.”
És mi a helyzet akkor, ha valaki megvételre keres konkrétan ilyen készüléket, csatlakozót, stb. Mert ugye vételi szándékkal is lehet hírdetést feladni.
Itt már keresni sem lehet ilyet. :D Hirdetni viszont igen ahogy látom,de csak képpel,szóval az oyaide szó nélkül. ;)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Szalon írta:
2021.10.20., szer. 10:37
Először is szeretném kifejezni szimpátiám, a hamisítványok hirdetésének korlátozásával kapcsolatban! Örülök, hogy ez bevezetésre került!

Ezt a kérdéskört tovább gondolva kérdezném, ha valaki felrak egy "diy gyártó" (már a név is totál ellentmondó...) kábelt hirdetni... amennyiben azt jelenti valaki, hogy szerinte hamisítvány, azt pl hogyan tudjátok ellenőrizni, hogy mégsem az?
Egy számlával mondjuk lehetne igazolni akár, de mint tudjuk, az nincs...
Nemrég (pár napja) volt egy ilyen esetünk, bár nem DIY gyártó kapcsán. Első körben az eladót kereste meg a "kollégám", ő igazolni tudta, hogy a márka hivatalos magyarországi forgalmazójától származik a kábel. Majd a hivatalos magyar forgalmazó is visszaigazolta, hogy a kábel eredeti. A jelentést ezzel lezártuk, a hirdetés maradt.

Hozzáteszem, hogy egy ilyen eset kivizsgálása elég sok időt jelent a moderátoroknak is, arról nem is beszélve, hogy rögtön tűzvonalba kerülünk, ha érted amire célzok (vagyis valaki nagyon utálni fog, legalább addig, amíg megoldódik a helyzet). Az említettnél sokkal komplikáltabb eset is volt már nemrég (az idén), amikor is kiderült egy cuccról, hogy valóban hamis, és még az eladó sem tudott róla, ráadásul itt vette az AVX-en valakitől, stb... szóval visszagyűrűzött a múltba. Na ott volt minden...

A konkrét kérdésed eléggé elméleti, mert még nem találkoztunk olyannal, hogy valaki hamisítani akart volna egy "DIY-gyártó" (igen, ez kicsit oximoron így) termékét, illetve ha ilyent jelent valaki, az valószínűsíthetően a "gyártó" maga. Szóval ezt az esetet egyedileg kellene majd vizsgálni, de alapvetően az ártatlanság vélelme itt is megvan. Tehát nincs értelme "csak úgy" jelentgetni.

Amint látható a fentiekből, nem fed le a szabályozás minden komplikált esetet egyértelműen.
A szabályozás viszont jogi okokból kell ahhoz, hogy a hamisítvány-hirdetések ellen fel tudjunk lépni, és ezáltal egy biztonságosabb környezetet tudjunk nyújtani a hirdetési fórumokban.
Ez a cél, nem maga a szabályozás.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2021.10.19., kedd 21:39
zoli73 írta:
2021.10.19., kedd 21:29
Akkor mi a helyzet a "diy utánépítésekkel"?
Számtalan diy készülék cserélt már gazdát itt ilyen titulussal.
Csak egy példa, a "diy Heed canamp", vagy "Heed canamp clón" fejhallgató erősítőt kb. mindenki ismeri(nekem is van). Akkor mostantól ez, és hasonló készülékek is "tiltott árunak" számítanak?
Kifejezetten tiltott […] Ezek különös, de nem kizárólagos ismertetőjelei például azok, amikor egy terméket "replika", "klón", "így vettem", "nem tudom, hogy eredeti-e" vagy egyéb szöveggel és egy gyártó nevével, vagy egy védjegyre történő utalással vagy hivatkozással hirdetnek meg.”
És mi a helyzet akkor, ha valaki megvételre keres konkrétan ilyen készüléket, csatlakozót, stb. Mert ugye vételi szándékkal is lehet hírdetést feladni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Itt egy viborg matricás dugó,és egy matrica nélküli amit pl az octogon audio is kínál.Mindkettő rhodium bevonatos réz.Nem tudom ki kit másolt ebben az esetben,de tök egyformának tűnnek kinézetre,árban persze nem.
eng_pl_Viborg-VE501R-plug-Schuko-EU-4243_1.jpg
eng_pl_Viborg-VE501R-plug-Schuko-EU-4243_1.jpg (76.1 KiB) Megtekintve 1379 alkalommal
Octogon_PP-RHM_rhodium_halozati_csatlakozo_dugo.png
Octogon_PP-RHM_rhodium_halozati_csatlakozo_dugo.png (181.89 KiB) Megtekintve 1379 alkalommal
Az oyaide másolatokon nincs hologramos matrica,ez egyértelműbbé teszi azt hogy másolat,de a fenti esetben én tuti nem tudom hogy most ki kivel is van,mert a matrica nélküli is kapható számlával,garival,meg a másik is. gondolkodik.gif :D

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Először is szeretném kifejezni szimpátiám, a hamisítványok hirdetésének korlátozásával kapcsolatban! Örülök, hogy ez bevezetésre került!

Ezt a kérdéskört tovább gondolva kérdezném, ha valaki felrak egy "diy gyártó" (már a név is totál ellentmondó...) kábelt hirdetni... amennyiben azt jelenti valaki, hogy szerinte hamisítvány, azt pl hogyan tudjátok ellenőrizni, hogy mégsem az?
Egy számlával mondjuk lehetne igazolni akár, de mint tudjuk, az nincs...
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”