Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Akkor nem jelenik meg, ha arra a beírásra nem adott senki pluszt, vagy minuszt.
"A "hozzászólás szerkesztése" régebben nem látszott a kommentek alatt"
Ezt nem értem. Az a baj, hogy most látszik?

Nem, ha szerkesztette a hozzászólását, akkor alul megjelent egy kis panel,(a szerkesztés oka) és egy opcionálisan jelölhető mező ('szerkesztette' opció megjelenítése) nagyjából így:
 
Szerkesztés oka:                                         'Szerkesztette' opció megjelenítése
 
Ha jelöletlenül hagyta a kis kockát akkor alul a hozzászólás szerkesztése után nem látszott ez a szöveg: szerkesztve: Audioline által, máj.14. 17:22.
 
Egyébként szerintem nem baj, ha nincs ez az opció, és így látható, hogy a user utólag szerkesztette a hozzászólását (a későbbiekben eddig is adhatott némi félreértésre okot, ha valaki kiküldött egy postot, majd valaki(k) reagáltak rá, aztán az indító postot a szerzője pedig minden nyom nélkül utólag szerkesztette).
Én most szerkesztem és bejelölöm, hogy látszódjon.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ha valaki értékelt, rákattintva láttam, ki adta. Most nem.
 
Szerkesztés
Az, hogy most látszik, nem baj, csak még jobb volt, mikor nem látszott.
Mindegy, apróságok. Nem akarlak terhelni...

Most nézd meg.
Azért látszik, mert ez az Elite kategória.
Nálam is látszik.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: audioline »



Akkor nem jelenik meg, ha arra a beírásra nem adott senki pluszt, vagy minuszt.
"A "hozzászólás szerkesztése" régebben nem látszott a kommentek alatt"
Ezt nem értem. Az a baj, hogy most látszik?

Ha valaki értékelt, rákattintva láttam, ki adta. Most nem.
 
Szerkesztés
Az, hogy most látszik, nem baj, csak még jobb volt, mikor nem látszott.
Mindegy, apróságok. Nem akarlak terhelni...
.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Aprócska észrevétel:
 
1, Tegnap óta hiába kattintok a +/- hírnév értékelésre, nem jelenik meg, vagy is nem látom, hogy ki plusszolt/minoszolt. (Néha jó tudni...)
 
2, A "hozzászólás szerkesztése" régebben nem látszott a kommentek alatt - legalább is VIP-ként beállítható volt - nekem szimpatikus lehetőség volt. 

Akkor nem jelenik meg, ha arra a beírásra nem adott senki pluszt, vagy minuszt.
"A "hozzászólás szerkesztése" régebben nem látszott a kommentek alatt"
Ezt nem értem. Az a baj, hogy most látszik?

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: audioline »


Aprócska észrevétel:
 
1, Tegnap óta hiába kattintok a +/- hírnév értékelésre, nem jelenik meg, vagy is nem látom, hogy ki plusszolt/minoszolt. (Néha jó tudni...)
 
2, A "hozzászólás szerkesztése" régebben nem látszott a kommentek alatt - legalább is VIP-ként beállítható volt - nekem szimpatikus lehetőség volt. 
 
 
 
.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Kérlek, ne vedd kötekedésnek, de ha "mi" meg vagyunk különböztetve, akkor a fórumon hivatalosan is jelenlévő, sőt saját hivatalos topikokkal is rendelkező kereskedők miért nincsenek? Némelyikük VIP, mások sima regisztrált felhasználó státuszban vannak. 

A válasz egyszerű.
Azok még nem lettek átállítva egységessé.
Ennyi.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha mindenképpen meg akarjátok különböztetni a csapatot, akkor legyünk gyártó-k, 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Egy kategória van, amibe Te is belekerültél sok társaddal együtt (akik Tőled eltérően zömmel nem számlaképesek). Ha nem tetszik a név bátran tegyetek javaslatot, hogy a DIY-hez köthető elnevezések közül melyik áll közel a szívetekhez, ahogy Béla is írta, kb 1 perc átírni. 
Ha mindenképpen meg akarjátok különböztetni a csapatot, akkor legyünk gyártó-k, bár néhányan szolgáltatásokat is kínálunk, illetve kereskedünk is, szóval tökéletes megoldás nem lesz, de az biztos, hogy a DIY nagyon nem stimmel ide. Ez persze csak az én véleményem, nem egyeztettem a többiekkel, de úgy tudom, Ti sem.
 
Kérlek, ne vedd kötekedésnek, de ha "mi" meg vagyunk különböztetve, akkor a fórumon hivatalosan is jelenlévő, sőt saját hivatalos topikokkal is rendelkező kereskedők miért nincsenek? Némelyikük VIP, mások sima regisztrált felhasználó státuszban vannak. Csupán azért kérdezem ezt, mert a mi címkézésünket azzal indokoltad, hogy az olvasókat tájékoztatni kell arról, a mi elfogult hozzászólásaink mögött anyagi érdekek húzódnak. Azt hiszem, ez a (véleményem szerint egyébként túlzottan negatív) logika érvényesíthető lehet a kereskedőkre is. Vagy az én véleményem garantáltan elfogultabb, mint egy kereskedőé?

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Egy kategória van, amibe Te is belekerültél sok társaddal együtt (akik Tőled eltérően zömmel nem számlaképesek). Ha nem tetszik a név bátran tegyetek javaslatot, hogy a DIY-hez köthető elnevezések közül melyik áll közel a szívetekhez, ahogy Béla is írta, kb 1 perc átírni. 
 
A teljesen fantáziátlan "Egyedi Gyártó" elnevezést dobom be, ha keresünk mást.
(DIY Gyártók és Kereskedők helyett - Egyedi Gyártók és Kereskedők téma, nick felett megjelenne: Egyedi Gyártó - esetleg Egyedi Konstruktőr)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


D.I.Y. Gyártó címkéd is vicces... a diy gyártásnál már továbbléptél egy -két kategóriát....ezért is írtam anno, hogy vicces, ilyen-olyan címkézések lesznek...
Fogalomzavar. A DIY eredetileg azt jelentette nyugaton, hogy csináld magad(nak) (Do It Yourself), így ez nem használható másoknak készített portéka esetén. De inkább befejezem, mert a végén tényleg jogosan negatív leszek.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



D.I.Y. Gyártó címkéd is vicces... a diy gyártásnál már továbbléptél egy -két kategóriát....ezért is írtam anno, hogy vicces, ilyen-olyan címkézések lesznek...(bocs, elnézést a mondatszerkezetért, nem megy a magyar az istennek sem, nem tudok fogalmazni rendesen, egész nap angolul tárgyaltam, és a fejem is megfájdult)


Akkor írd le angolul, max lefordítja valaki rendesen!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Az oldalon elérhető rangokra egy javaslat, melyet lehet finomítani, csiszolni:
 
Felhasználó
Ezt a rangot kapod, ha regisztrálsz.
Szuper felhasználó
Az a felhasználó, aki legalább 6 hónapja (180 napja) regisztrált, legalább .... pontot elért.
Elit
Az a felhasználó, aki legalább 3 éve (1095 napja) regisztrált, legalább .... pontot elért.
Szuper Elit
Az a felhasználó, aki legalább 5 éve (1825 napja) regisztrált, legalább .... pontot elért.
Segítő
Az a felhasználó, aki segít más felhasználóknak az oldalon, ha elakadnának valamilyen technikai részben.
VIP
Csak a kiemelkedően sokat segítőket tisztelünk meg ezzel a joggal. Csak a Tulajdonosok adhatnak ilyen jogot.
Moderátor
Figyel az oldal rendjére
Adminisztrátor
Figyel a moderátorok munkájára és a felhasználók profiljának beállítására.
Tulajdonos
Az oldal tulajdonosa, az összes moderátor és adminisztrátor vezetője.

Szerintem érdemes átgondolni.
Köszi a felvetést.

Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az oldalon elérhető rangokra egy javaslat, melyet lehet finomítani, csiszolni:
  Felhasználó Ezt a rangot kapod, ha regisztrálsz. Szuper felhasználó Az a felhasználó, aki legalább 6 hónapja (180 napja) regisztrált, legalább .... pontot elért. Elit Az a felhasználó, aki legalább 3 éve (1095 napja) regisztrált, legalább .... pontot elért. Szuper Elit Az a felhasználó, aki legalább 5 éve (1825 napja) regisztrált, legalább .... pontot elért. Segítő Az a felhasználó, aki segít más felhasználóknak az oldalon, ha elakadnának valamilyen technikai részben. VIP Csak a kiemelkedően sokat segítőket tisztelünk meg ezzel a joggal. Csak a Tulajdonosok adhatnak ilyen jogot. Moderátor Figyel az oldal rendjére Adminisztrátor Figyel a moderátorok munkájára és a felhasználók profiljának beállítására. Tulajdonos Az oldal tulajdonosa, az összes moderátor és adminisztrátor vezetője.  

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


nincs vinyl játszóm
Hát vegyél egyet. Bőséges a választék az adás-vétel szekcióban.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Köszönöm a belémhelyezett bizalmat
Majd igyekszem méltó lenni rá, bár én nem érzem annyira nagy tudásúnak magam. 

Szerintem ne szerénykedj, attól függetlenül, hogy nincs vinyl játszóm még olvasom a lemezjátszós topikot.  (és még sok kezdő is).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Most nézd meg
 
Ennyi!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Lehet, hogy ismert a probléma, de a törölt felhasználók szakértőkké avanzsáltak.
 
Képkivágás.JPG

Most nézd meg

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Lehet, hogy ismert a probléma, de a törölt felhasználók szakértőkké avanzsáltak.
 


Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tollact »


Köszönöm a belémhelyezett bizalmat
Majd igyekszem méltó lenni rá, bár én nem érzem annyira nagy tudásúnak magam. 
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Egy évvel ezelőtt 220 Ft volt 1 USD, most 272 Ft, 5-10 %-os árfolyamingások bármelyik napon bekövetkezhetnek. Ekkora változást a legtöbb kereskedő, gyártó nem tud bevállalni. Emiatt néhányan áttértek a valutás árlistára, mások pedig komoly tartalékot építenek be az áraikba, vagy ritkábban rendelnek, de akkor nagyobb tételeket. Nem kell nagy tudás ahhoz, hogy belássuk, jelen esetben a vásárlók és az eladók érdeke is a valutás árlisták felé mutat, hiszen nem szeretünk 10-20 %-kal drágábban, vagy több hónapos átfutással vásárolni.
Párhuzamosan futunk.
Te a kereskedőkről beszélsz, én pedig az egyéni eldókról. És szerintem Venomer is.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Az eurós megjelölésnek szerintem sincsen sok értelme. A forint időnként ugrál,de hiperinfláció nincsen.
Bár lehet, hogy néhány hosszabb ideje külföldön élő vendégmunkás elszokott a forintban történő gondolkodástól.

Egy évvel ezelőtt 220 Ft volt 1 USD, most 272 Ft, 5-10 %-os árfolyamingások bármelyik napon bekövetkezhetnek. Ekkora változást a legtöbb kereskedő, gyártó nem tud bevállalni. Emiatt néhányan áttértek a valutás árlistára, mások pedig komoly tartalékot építenek be az áraikba, vagy ritkábban rendelnek, de akkor nagyobb tételeket. Nem kell nagy tudás ahhoz, hogy belássuk, jelen esetben a vásárlók és az eladók érdeke is a valutás árlisták felé mutat, hiszen nem szeretünk 10-20 %-kal drágábban, vagy több hónapos átfutással vásárolni.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Csak bántja a szemem ez az Eurózás.
 
Nem mondom, hogy az egész hülyeség, mert segítheti az üzletre való rálátást, de a kizárólagosan idegen valutában való ármegjelöléssel nem értek egyet.

Az eurós megjelölésnek szerintem sincsen sok értelme. A forint időnként ugrál,de hiperinfláció nincsen.
Bár lehet, hogy néhány hosszabb ideje külföldön élő vendégmunkás elszokott a forintban történő gondolkodástól.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



JMF vagy Euró?
 
Lesznek akik túlgondoltnak vélik vagy nem értenek egyet, azért nem haszontalan gondolkodni kicsit erről.
 
.........
 
Benne van az emberben az is, hogy sodródjunk a nagyokkal, kis ország, kis nemzete vagyunk, különben is alig tudunk idegennyelveket, ne különcködjünk már, csatlakozzunk valami nagyhoz és eszményihez, legyünk mi is részesei, kereskedjünk natívan. Jó. Mihez csatlakozzunk, mivel vállaljunk az elemi gondolat készségi szintjén közösséget? Euróval? Fonttal? Mi lenne, ha a sok pluszmunka és kérdőjel helyett egyszerűen csak a Forint lenne az elsődleges megjelölés? Nem mondom, hogy az egész hülyeség, mert segítheti az üzletre való rálátást, de a kizárólagosan idegen valutában való ármegjelöléssel nem értek egyet.

 
 
Nem gondolom, hogy a pénznem rögzítése bármiben is előre vinne. Szerintem, akit zavar a valutában történő ármegjelölés, az ne vásároljon olyanoktól, akik nem írják ki forintban is az árat. A többiek pedig, - akik potenciális vevők, - mindenbizonnyal meg fognak alkudni az árban és a pénznemben is.
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


Adás-Vétel szekcióban egy Adás-Vételre mutató Új tartalom megjelenítése elférne, nekem hiányzik.
 
Nincs ilyen lehetőség.
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »


JMF vagy Euró?
 
Lesznek akik túlgondoltnak vélik vagy nem értenek egyet, azért nem haszontalan gondolkodni kicsit erről.
 
Hirdetések. Csak bántja a szemem ez az Eurózás. Páran említettétek már, hogy megvan a helye, nem kell az átváltásból adódó nyűgöket végigjárni. Ebben nem hiszek: aki plusz utánanézés nélkül, naprakészen tudja a pontos használtpiaci árat, annak ugye ott van a fejében, esetleg a napi középárfolyamból vételez mintát az xe.com-on. Az aktuális ár lecsekkolása ebay-ekről pedig valóban dollárban, fontban vagy az uniós valutában a legkönnyebb, így valóban közös nevezőn van az egy magyar fórumon, egy magyar közönségnek közreadott hirdetésben a fentiekkel azonos módon feltüntetettel. Egyszóval mégis kilóg. Szinte mindig ott érzem a sikket ebben az újhazához való hasonulásban. Ő ott ért el átütő sikereket - amit ezzel meg is mutat -, ahhoz a környezethez hű, különben is körülötte minden arról a pénznemről szól, ő abban fizet mindent. Rendben. Ott érzem, hogy ide veti nemzeti identitásának disszonanciáit, amik viszont ne ide vetüljenek, dolgozza fel a haza hiányát, a kifele mutatást más módokon, területeken. Lehet erre mondani, hogy miről beszélek, ez nincs benne, attól még benne van. Nem állítom, hogy minden határon túlról hirdetőt ez mozgat! Mert nem. De hagyjuk el a vaterás vonásokat.
 
Lehet, hogy én vagyok maradi, de én forintban tudok leghamarébb, legjobban gondolkodni. A hirdetőbe meg szoruljon annyi előzékenység, udvariasság, hajlandóság, hogy megkönnyíti a célcsoport dolgát. Ez önérdeke is. Megoldás lenne szerintem mindkét valuta kötelezően való kiírása, ha már valaki nagyon Eurózni akar. Akkora, 1-2 heten belüli mozgások úgy sincsenek - igen kivételes esetektől eltekintve - amíg elkel a hirdetmény, hogy gigantikus bazári bukták keletkezzenek ebből adódóan. Sikeres egymásra-találás esetén totális bizalom hiányában úgy is mindkét fél széjjelellenőrzi az akutális folyamot, szóval megint csak ott tartunk, hogy egyébként is lefutnák e köröket, különben meg csak a plusz görcsölés van az egésszel. Na meg úgy is az egyéni megegyezés a döntő, irányárból farigcsálás, meg a többi.
 
Benne van az emberben az is, hogy sodródjunk a nagyokkal, kis ország, kis nemzete vagyunk, különben is alig tudunk idegennyelveket, ne különcködjünk már, csatlakozzunk valami nagyhoz és eszményihez, legyünk mi is részesei, kereskedjünk natívan. Jó. Mihez csatlakozzunk, mivel vállaljunk az elemi gondolat készségi szintjén közösséget? Euróval? Fonttal? Mi lenne, ha a sok pluszmunka és kérdőjel helyett egyszerűen csak a Forint lenne az elsődleges megjelölés? Nem mondom, hogy az egész hülyeség, mert segítheti az üzletre való rálátást, de a kizárólagosan idegen valutában való ármegjelöléssel nem értek egyet.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”