Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



................
Nyiss egy topicot, hogy moderátor kerestetik.
Az első 10 jelentkezőnek adj mod jogot.
És utána nem kell a gyomlálással személyesen bajlódnod.


 
Azért ennél talán nagyobb körültekintéssel érdemes a moderátorokat kiválasztani, különben olyan problémákkal nézhetünk szembe, mint amik kialakultak akkor, amikor itt "Festéktüsszentő Hapci Benőből Radír Pók lett".
 
.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szükséged van erre.


 
Ebben újabban már nem vagyok ennyire biztos.
Egy kicsit hanyagoltam az elmúlt egy héten.A jövőben meg lehet mégjobban ezt teszem.

Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ingyen szerinted mit várhatsz bárkitől is?
A fórum bevétele nulla.A fórumról érkező forgalom is minimális.
Sokszor elgondolkodtam már,hogy van e erre szükségem.


 
Nem volt kötelező megvenni :bebebebebebe:
 
Amúgy mindig is a moderátorok ingyen lelkesedésből vagy más általam nem ismert okból dolgoztak a fórum(ok)on, úgyhogy az nem érv hogy ingyen ki dolgozik?

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Ingyen szerinted mit várhatsz bárkitől is?
A fórum bevétele nulla.A fórumról érkező forgalom is minimális.
Sokszor elgondolkodtam már,hogy van e erre szükségem.


Szükséged van erre. Kell egy hobby.
A hobbynkra mindannyian áldozunk időt és pénzt.
 
Az a kérdés, miből van több?
 
Én is sokszor elgondolkodtam már azon, hogy miért nem a saját üzletemmel foglalkozom, ahelyett, hogy itt meg más forumokon töltöm az időmet...
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Akkor miért neked kell személyesen a hozzászólásokkal szórakozni, ahelyett, hogy azzal foglalkoznál, amivel akarsz?


 
Ingyen szerinted mit várhatsz bárkitől is?
A fórum bevétele nulla.A fórumról érkező forgalom is minimális.
Sokszor elgondolkodtam már,hogy van e erre szükségem.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Most is van moderátor.


Akkor miért neked kell személyesen a hozzászólásokkal szórakozni, ahelyett, hogy azzal foglalkoznál, amivel akarsz?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szerintem az a lényeg, hogy úgy működjön a forum, hogy az neked megfeleljen.
 
Ha zavar a politizálás, akkor azt meg kell tiltani.
Ha nem zavar, akkor meg hagyd a fenébe, majd ráunnak. Tudod, amit nem tiltanak, arra ráunnak.
 
A kitiltás egy nyilvános forumról nehéz ügy.
 
Ha vannak nem tetsző hozzászólások, azokat ki kell gyomlálni. Nem feltétlenül neked, de valakinek igen.
Ha nem bízod rá másra, akkor rád marad.
 
Nyiss egy topicot, hogy moderátor kerestetik.
Az első 10 jelentkezőnek adj mod jogot.
És utána nem kell a gyomlálással személyesen bajlódnod.


 
Most is van moderátor.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Szerinted nekem az a dolgom,hogy naponta ezzel a baromsággal foglalkozzak?
 


 
Szerintem az a lényeg, hogy úgy működjön a forum, hogy az neked megfeleljen.
 
Ha zavar a politizálás, akkor azt meg kell tiltani.
Ha nem zavar, akkor meg hagyd a fenébe, majd ráunnak. Tudod, amit nem tiltanak, arra ráunnak.
 
A kitiltás egy nyilvános forumról nehéz ügy.
 
Ha vannak nem tetsző hozzászólások, azokat ki kell gyomlálni. Nem feltétlenül neked, de valakinek igen.
Ha nem bízod rá másra, akkor rád marad.
 
Nyiss egy topicot, hogy moderátor kerestetik.
Az első 10 jelentkezőnek adj mod jogot.
És utána nem kell a gyomlálással személyesen bajlódnod.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KMT »



Szerinted nekem az a dolgom,hogy naponta ezzel a baromsággal foglalkozzak?
Ettől picit fontosabb a munkám.


 
Ki másé lenne, mint a fórum üzemeltetőié? Vannak a világon moderátorok is. Menyét úr biztos szívesen vállalná.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Az offtopic zárása szerintem sem oldja meg a problémát.
Akkor még lehet szitkozódni a gazdasági forumban, vagy a
foci-ban, vagy a mit ettél most-ban ( drága a kaja, Orbán az oka címmel,).
 
Ha bezárulnak ezek a topicok, akkor a szakmai topicokba kerül majd sor csúnya beírásokra.
 
Vagy nyiss egy dühöngő topicot,
vagy írd ki nagy betűkkel jól látható helyre:
A politikával kapcsolatos hsz-ek törlődnek.
Akinek egy héten belül 5 politikai tartalmú hsz-ét kell törölni, az egy hónapra eltiltásra kerül az írástól.
 
Vagy valami hasonlót. A rasszista megnyilvánulásokra szintén ezt kellene alkalmazni.


 
Szerinted nekem az a dolgom,hogy naponta ezzel a baromsággal foglalkozzak?
Ettől picit fontosabb a munkám.
Aki túl sokat szítja a veszekedéseket azt kirakom.Ennyi.Senkire sem haragszom,alig ismerem az itteniek egy részét személyesen.Akinek ez nem tetszik,az menjen máshová politizálni.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Felfüggeszteni nem lehet részlegesen.
Csak azt tudom megtenni,hogy sehová sem írhat.
 
A politizálás a legkárosabb.
 
 


 
Az offtopic zárása szerintem sem oldja meg a problémát.
Akkor még lehet szitkozódni a gazdasági forumban, vagy a
foci-ban, vagy a mit ettél most-ban ( drága a kaja, Orbán az oka címmel,).
 
Ha bezárulnak ezek a topicok, akkor a szakmai topicokba kerül majd sor csúnya beírásokra.
 
Vagy nyiss egy dühöngő topicot,
vagy írd ki nagy betűkkel jól látható helyre:
A politikával kapcsolatos hsz-ek törlődnek.
Akinek egy héten belül 5 politikai tartalmú hsz-ét kell törölni, az egy hónapra eltiltásra kerül az írástól.
 
Vagy valami hasonlót. A rasszista megnyilvánulásokra szintén ezt kellene alkalmazni.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
 
Gondolom, külön állítható a kettő.


 
Nem.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KMT »



Bővebben?
Én erre írtam:
"Aki nem bírja ki, hogy ne fröcsögjön ott, annak felfüggeszteni a felhasználói jogait azon a részen egy időre."
 
Szerinted hogyan lehet azt megoldani,hogy csak egyes topicokból legyen kitíltva?


 
A kérdése ez volt:
"Ami az üzenőfalat illeti: ha a fórum különböző részein lehet korlátozni a felhasználókat, akkor itt nem lehetne bevezetni valamit? "
 
Amikor elvetted a hozzászólási jogom, még tudtam az üzenőfalra írni. Gondolom, külön állítható a kettő.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ez biztos nem igaz. Tapasztalat.
 


 
Bővebben?
Én erre írtam:
"Aki nem bírja ki, hogy ne fröcsögjön ott, annak felfüggeszteni a felhasználói jogait azon a részen egy időre."
 
Szerinted hogyan lehet azt megoldani,hogy csak egyes topicokból legyen kitíltva?

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KMT »



Csak azt tudom megtenni,hogy sehová sem írhat.


 
Ez biztos nem igaz. Tapasztalat.
 
 
Az offtopik zárása nem megoldás. Régebben már más is kifejtette, hogy hagyni kell helyet a beszélgetések befejezéséhez. Szóval vagy legyen nyitva, vagy ne helyeződjenek át oda hozzászólások más topikokból.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Kedves Béla!
Ne haragudj, valamit félreérthettem a fórumok zárolásával kapcsolatban. Az OFFtopikot nem bánom, szerintem csak azért kezdtünk el oda írogatni, mert nyitva volt, aztán, ahogy már lenni szokott, belejöttünk a beszélgetésbe.
Ami az üzenőfalat illeti: ha a fórum különböző részein lehet korlátozni a felhasználókat, akkor itt nem lehetne bevezetni valamit? Aki nem bírja ki, hogy ne fröcsögjön ott, annak felfüggeszteni a felhasználói jogait azon a részen egy időre. Aztán ha megint, akkor arra is kitalálhatnál valamit. Persze, ha az önmérséklet nem működik. Tényleg nem a viccekkel van a baj, hanem azzal, hogy egyesek nem is viccnek szánják, amit oda írnak.
Azt a posztot meg a Fretworkről megírom egyszer, mert aki szereti a barokk zenét és főleg Bachot, annak kihagyhatatlan.
További szép napot!


 
Felfüggeszteni nem lehet részlegesen.
Csak azt tudom megtenni,hogy sehová sem írhat.
Nagyon sok dologban egyetértek veled.
Sajnos néha egyesek azt hiszik,hogy nekik mindent szabad,de ilyenkor nekünk kell összefognunk.
A politizálás a legkárosabb.
 
 
A jövőben is lehet majd új topicot nyitni,csak ilyenkor nekem kell írni.Ha van értelme,akkor biztosan támogatom.
A legnagyobb baj,hogy az időkorlátozás miatt sokan nem keresnek vissza és új topicokat nyitnak.
Ennek vetettem véget,mert így átláthatóbb lesz a fórum.

Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezzel nagyon egyetértek.
Pont ezért kell törekedni arra,hogy ne lehessen politikai témákról írni mindenhol,mert ezzel kezdődik minden veszekedés.


Kedves Béla!
Ne haragudj, valamit félreérthettem a fórumok zárolásával kapcsolatban. Az OFFtopikot nem bánom, szerintem csak azért kezdtünk el oda írogatni, mert nyitva volt, aztán, ahogy már lenni szokott, belejöttünk a beszélgetésbe.
Ami az üzenőfalat illeti: ha a fórum különböző részein lehet korlátozni a felhasználókat, akkor itt nem lehetne bevezetni valamit? Aki nem bírja ki, hogy ne fröcsögjön ott, annak felfüggeszteni a felhasználói jogait azon a részen egy időre. Aztán ha megint, akkor arra is kitalálhatnál valamit. Persze, ha az önmérséklet nem működik. Tényleg nem a viccekkel van a baj, hanem azzal, hogy egyesek nem is viccnek szánják, amit oda írnak.
Azt a posztot meg a Fretworkről megírom egyszer, mert aki szereti a barokk zenét és főleg Bachot, annak kihagyhatatlan.
További szép napot!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Ezért nem beszélhetünk itt a nyelvtanulásról. Kíváncsi lettem volna a véleményetekre az oktatáskutató intézetről, de a témát kimoderálták. Gondolom attól tartva, hogy politikai téma lesz belőle, aminek meg is volt az esélye, de ettől még maradhatott volna.
 


 
Van csevegő rész.
5-en tudtok egymással egyszerre beszélgetni.Szerintem kb ennyi embert érdekelne ez a téma.
Nem szeretném,ha új topicokat nyitnátok.Nagyon szeretném,ha a jövőben elsősorban csak a hifihez kapcsolódó új témák lennének nyitva.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



főleg ami a gyűlöletkeltést illeti az üzenőfalon,
 


 
Ezzel nagyon egyetértek.
Pont ezért kell törekedni arra,hogy ne lehessen politikai témákról írni mindenhol,mert ezzel kezdődik minden veszekedés.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



A fórum tulajdonosa tegnap az üzenőfalon, röviden, indoklás nélkül bejelentette, hogy bizonyos témák (indítás és hozzászólás) korlátozva lesznek.


 
Ez a tipikus kabátlopás esete.
Nem írtam sehol,hogy a hozzászólás korlátozva lesz.Egyedül az OFF topic lett lezárva a sok politkai hozzászólás miatt.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



A Zene/Progresszív Rock szekcióban nem tudok új hsz-t írni, máshol megy.
 
Mi lehet az oka? Korábban már írtam oda, többször is...


 
Elcsesztem véletlenül egy hete.
Elnézést.
Már működik.
Véletlenül rossz helyre kattintottam.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »



A fórum tulajdonosa tegnap az üzenőfalon, röviden, indoklás nélkül bejelentette, hogy bizonyos témák (indítás és hozzászólás) korlátozva lesznek. Én is csak az üzenőfal archívumban akadtam rá a közlésre.
Nem értem a döntést, de ez a tulaj szíve-joga, nyilván. Én egy frissen talált, nagyon szép felvételről akartam egy hosszabb bejegyzést írni a "Kedvenc zenei felvételeim" témához, de valahogy elszállt az ihletem.
Még annyit, hogy nekem kezd tele lenni a hócipőm azzal, ahogy itt megy a moderálás (vagy ahogy nem megy). Ezúton jelentem be, hogy kérem a moderátoroktól VIP-tagságom visszaminősítését rendes tagságra, és ugyan tudom, hogy ez senkit nem rettent meg, de ha így folynak tovább a dolgok, főleg ami a gyűlöletkeltést illeti az üzenőfalon, akkor a nickem törlését is kérni fogom. Egyrészt én a hifiért és zenéért járok ide, meg néhány számomra kedves fórumtag társaságáért, nem pedig azért, hogy a sok rasszista sületlenséget hallgassam, másrészt pedig úgy gondolom, hogy ennek elharapódzásáért nem csak az ide írogatók, konkrétan a bejegyzések szerzői, hanem a fórum fenntartója a felelős. Én pedig ehhez nem szeretnék asszisztálni.


Sok dologban igazad van.
 
A forum üzemeltetőjének meg azzal lehet tele a hócipője - jogosan-, hogy megkért mindenkit szépen, hogy ne legyen itt politizálás meg anyázás. Neki igaza van, hogy ezt nem akarja. Két dolgot tehet:
- hagyja, akkor az a baj,
- kimoderálja, akkor meg az a baj.
 
Ezért nem beszélhetünk itt a nyelvtanulásról. Kíváncsi lettem volna a véleményetekre az oktatáskutató intézetről, de a témát kimoderálták. Gondolom attól tartva, hogy politikai téma lesz belőle, aminek meg is volt az esélye, de ettől még maradhatott volna.
 
Van egy kérdésem:
 
Mennyire ismered az ELC nyelvvizsgarendszert? Tudtommal Pécsett van a vizsgaközpontja.
http://www.ecl.hu/pages/Default.aspx
 
 
Ha elküldöd priviben a mailcímedet, adok egy hozzáférést egy zárt forumomhoz, ott kibeszélhetjük az oktatást anélkül, hogy ezzel mást zavarnánk.
Leho, az ajánlatom rád is vonatkozik.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A Zene/Progresszív Rock szekcióban nem tudok új hsz-t írni, máshol megy.
 
Mi lehet az oka? Korábban már írtam oda, többször is...


A fórum tulajdonosa tegnap az üzenőfalon, röviden, indoklás nélkül bejelentette, hogy bizonyos témák (indítás és hozzászólás) korlátozva lesznek. Én is csak az üzenőfal archívumban akadtam rá a közlésre.
Nem értem a döntést, de ez a tulaj szíve-joga, nyilván. Én egy frissen talált, nagyon szép felvételről akartam egy hosszabb bejegyzést írni a "Kedvenc zenei felvételeim" témához, de valahogy elszállt az ihletem.
Még annyit, hogy nekem kezd tele lenni a hócipőm azzal, ahogy itt megy a moderálás (vagy ahogy nem megy). Ezúton jelentem be, hogy kérem a moderátoroktól VIP-tagságom visszaminősítését rendes tagságra, és ugyan tudom, hogy ez senkit nem rettent meg, de ha így folynak tovább a dolgok, főleg ami a gyűlöletkeltést illeti az üzenőfalon, akkor a nickem törlését is kérni fogom. Egyrészt én a hifiért és zenéért járok ide, meg néhány számomra kedves fórumtag társaságáért, nem pedig azért, hogy a sok rasszista sületlenséget hallgassam, másrészt pedig úgy gondolom, hogy ennek elharapódzásáért nem csak az ide írogatók, konkrétan a bejegyzések szerzői, hanem a fórum fenntartója a felelős. Én pedig ehhez nem szeretnék asszisztálni.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


A Zene/Progresszív Rock szekcióban nem tudok új hsz-t írni, máshol megy.
 
Mi lehet az oka? Korábban már írtam oda, többször is...
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KMT »



Firefox 3.6.6-ot használok


 
Miért?

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”