Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A Genelec témát átmozgattam a pro audio fórumból a hangfalak fórumba.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

ZolaBA írta:
2024.03.22., pén. 06:31
Vinkler írta:
2024.03.21., csüt. 21:20
Az “Általában a hifiről” csevegős témát a továbbiakban a KVház/csevegők alfórumban találjátok meg.
Csak tipp...

- A fenti vízszintes kék legördülő menüben a KVház alatt nem látszik a Csevegők kategória. Értem, hogy itt direkt nem látszik minden csak a fontosabbak, viszont talán a csevegő elég pörgős téma, esetleg be lehetne tenni.
- Másik ilyesmi pl. a "zöld topic" ami a KVház / Technikai eszközök alatt van. Viszont szerintem ami már három kattintásnyi mélységben van, az már kb. el van veszve a rengetegben. Tehát előrelépés lehetne, ha:
v1) "zöld topic" átkerül a csevegőbe, vagy
v2) a technikai eszközök is kiemelésre kerül a fenti menüben
v3) v1+v2 :D

bocs, hogy belevau.
A zöld topic-ot is átraktam. Árnyéktémát ott is meghagytam.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Vinkler írta:
2024.03.21., csüt. 21:20
Az “Általában a hifiről” csevegős témát a továbbiakban a KVház/csevegők alfórumban találjátok meg.
Csak tipp...

- A fenti vízszintes kék legördülő menüben a KVház alatt nem látszik a Csevegők kategória. Értem, hogy itt direkt nem látszik minden csak a fontosabbak, viszont talán a csevegő elég pörgős téma, esetleg be lehetne tenni.
- Másik ilyesmi pl. a "zöld topic" ami a KVház / Technikai eszközök alatt van. Viszont szerintem ami már három kattintásnyi mélységben van, az már kb. el van veszve a rengetegben. Tehát előrelépés lehetne, ha:
v1) "zöld topic" átkerül a csevegőbe, vagy
v2) a technikai eszközök is kiemelésre kerül a fenti menüben
v3) v1+v2 :D

bocs, hogy belevau.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Sziasztok!

Az “Általában a hifiről” csevegős témát a továbbiakban a KVház/csevegők alfórumban találjátok meg.
Az eredeti helyén hagytam egy árnyéktémát, ami az új helyre mutat.

További jó fórumozást!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fererencz írta:
2024.03.07., csüt. 10:53
Jól működő megoldás az is, hogy nem idézés, hanem válasz funkciót alkalmaznak, ami hivatkozik az érintett hozzászólásra.
Jól működő, de annak is vannak problémái, amiket én szubjektíve nagyobbnak érzek.
PH-s tapasztalat alapján a gond az, hogy az "másolás-beillesztés-idézőjelbetevés" jellegű idézést az emberek ilyen esetben nagyon ritkán használják, és igazán őrjítő tud lenni, amikor egy pörgős topikban 2-3 szálon is fut a diskurzus, és mondjuk valaki válaszol egy olyan hozzászólásra, ami 1-2-3 oldallal korábban van, az olvasó meg csak néz kia fejéből, hogy mire is válaszolt. Erre ott van ugyan a link a megválaszolt bejegyzésre, de a PH-n ez nem úgy működik, hogy akkor odanavigálsz vele, de azért látod a fórumot, hanem CSAK azt a bejegyzést fogja megjeleníteni (és közben a tipok többi részét nem), amelyikre ment a válasz. Az viszont szintén válasz volt valamire talán épp egy előző hozzászólásra, és ezen a láncon így egyesével "viszaugrálni" nem kicsit "elvesztődős" érzés.
Az index picit jobban csinálja, mert ilyenkor megjeleníti a megválaszlt hozzászólás előpzményét és néhány további választ is rá, ez SOKKAL jobb felhasználói élményben, mint a PH-s válasz funkció, ismétlem: SZERINTEM.
A szerény véleményem, hogy szituációföggő, hogy mikor mi jobb, és ezért - ha én írnék fórummotort - valószínűleg mindkét lehetőséget benne hagynám, 1. az idézés nélküli választ (egyetlen linkkel az megválaszolt hozzászólásra mondjuk íhgy "Előzmény: link", de itt a link odanavigálna a megválaszolt hozzászólásra, nem csak megjelenítené (mint ahogy az idézésben található linkek), és 2. a mai idézős választ is.
Ne feledjétek, hogy ezek a dolgok alapvetően a fórumot "hajtó" fórummotor fejlesztőinek igen korai ls igen alapvető koncepcionális döntésein alapulnak, ezért bővebb elemzés nélkül lehetetlen felmérni, hogy megoldható-e oly módon, hogy karbantartható legyen a megoldás (ezt az utalást valószínűleg csak szakmabeliek értik, de a lényege, hogy ne okozzon a kifejlesztése utáni jövőben rengeteg plusz munkát csak azért, hogy frissíteni vagy biztonsági patchelni lehessen mondjuk az eredeti fórummotort), és ha igen, akkor mekkora az erőforrásigénye egy ilyen megoldásnak, de én a jelenlegi funkcionalitások ismeretében megodlhatónak érzem, csak még fel kell mérni a beleinvesztálandó időt (=pénzt vagy önkéntes munkát).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Rock60 írta:
2024.03.07., csüt. 09:58


Jól működő megoldás az is, hogy nem idézés, hanem válasz funkciót alkalmaznak, ami hivatkozik az érintett hozzászólásra. Aztán a felhasználó idéz belőle amit szeretne, de nem az lesz az alapértelmezett, hogy halmozódik 100+100+... sor. Vagy idézésnél csak pár sorig jelenik meg az eredeti, ha attól hosszabb, akkor meg ki lehet bontani a teljes szöveget.
Persze nem tudok programozni, nem is szóltam. :D
Nem szotkam hibázni.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

cables írta:
2024.03.06., szer. 16:24
Rá kéne szoktatni mindenkit - valahogy - a minél tömörebb idézésekre. A sok felesleges ismétlés unalmassá teszi a topikokat.
Mindenki csak azt az 1-2 sort idézze, amiért írja a posztot.
Minél tömörebb idézések ?
Annyit nem lehet elérni, hogy csak azt a fórumtársat idézzék, akinek válaszolnak, nem hogy annak a pár releváns mondatát.
Benne hagyják azoknak is a többszintes idézését, így ugyan azt a posztot akár háromszor, négyszer, vagy többször is elolvashatjuk...
Szerintem ez ellen csak mindenki a saját háza táján tudna tenni valamit. Nem látom, hogy ez ügyben a moderátorok hogy tudnának elérni bármit is. gondolkodik.gif

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Alex_Aston írta:
2024.03.07., csüt. 07:54
cables írta:
2024.03.07., csüt. 07:22
cables írta:
2024.03.06., szer. 16:24
...
Mindenki csak azt az 1-2 sort idézze, amiért írja a posztot.
... Nemcsak az idézéseknek kéne rövidnek lenni hanem maguknak a posztoknak is....
Akkor kezd te is a rövidebb idézetettel ;)

Ez egy fórum, sokféle emberrel, sokféle véleménnyel, és stílussal. És ez így van jó.
Szerintem nem lenne jó ennyire bekorlátozni, hogy ki, miként írjon, hisz ez is egy fórum lényege.
Nem fogunk ilyet korlátozni. A szabályzatban benne van a posztolás netikett-je.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cables írta:
2024.03.07., csüt. 07:22
cables írta:
2024.03.06., szer. 16:24
...
Mindenki csak azt az 1-2 sort idézze, amiért írja a posztot.
... Nemcsak az idézéseknek kéne rövidnek lenni hanem maguknak a posztoknak is....
Akkor kezd te is a rövidebb idézetettel ;)

Ez egy fórum, sokféle emberrel, sokféle véleménnyel, és stílussal. És ez így van jól.
Szerintem nem lenne jó ennyire bekorlátozni, hogy ki, miként írjon, hisz ez is egy fórum lényege.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alex_Aston 2024.03.07., csüt. 08:08-kor.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: cables »

cables írta:
2024.03.06., szer. 16:24
Rá kéne szoktatni mindenkit - valahogy - a minél tömörebb idézésekre. A sok felesleges ismétlés unalmassá teszi a topikokat.
Mindenki csak azt az 1-2 sort idézze, amiért írja a posztot.
Még valamivel kiegészíteném a fenti véleményem. Nemcsak az idézéseknek kéne rövidnek lenni hanem maguknak a posztoknak is. Csak a lényeget uraim, semmi sallang.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

cables írta:
2024.03.06., szer. 16:24
Rá kéne szoktatni mindenkit - valahogy - a minél tömörebb idézésekre. A sok felesleges ismétlés unalmassá teszi a topikokat.
Mindenki csak azt az 1-2 sort idézze, amiért írja a posztot.
Ez konkrétan benne van a fórumszabályzatban is. Sokszor mi szerkesztgetjük át az idézéseket.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: cables »

Rá kéne szoktatni mindenkit - valahogy - a minél tömörebb idézésekre. A sok felesleges ismétlés unalmassá teszi a topikokat.
Mindenki csak azt az 1-2 sort idézze, amiért írja a posztot.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

fapaci írta:
2024.03.06., szer. 15:31

Igen, beszéltünk, gratuláltam a bátorságodért és biztosítottalak a támogatásomról. Mindkét beszélgetést azzal zártuk, hogy további tájékoztatást kértem. Azóta jött egy levél, hogy havonta mennyit kell fizetnem és ennyi.

Nincsenek fegyverek. Hogy mi a haszontalan tartalom és melyek a felesleges topikok, azt a koncepció dönti el, amit nem ismerünk. Nem ismételném meg javaslataimat, amiket pár hete egy nem rövid levélben írtam neked erre vonatkozóan. A válasz hiánya is válasz és ezt tudomásul vettem.

Minden közösséget irányítani kell, különben szétszaladnak, vagy felfalják egymást. Ez a fórum olyan lesz, amilyenné engeditek válni és ebben a magamfajták akadályt képeznek. Már nekem is kellemetlen, hogy kellemetlenkedem, ezért részemről innen kezdve kussolok. Kérésemet elküldtem a moderátornak.
Valójában 2x írtam meg neked, hogy mennyit kell MAJD fizetni. Számlát nem kaptál, ahogy eddig még senki sem, azért, mert még folyamatban van a státusz és a környezet kialakítása, amely körülmény nélkül nem szeretném megtenni. Ezt is elmondtam, hogy időt kérek, de pénzt eddig nem kértem, csak ígéretet. Azt sem kaptam addig, amíg az általad kifogásolt körülmények nem kerülnek tisztázásra.


Engedelmeddel beidézném a leveled egy részét: (Ha szeretnéd, természetesen törlöm)
Nos nem szerette. Töröltem.

Nos ezt konkrétan megcsináltam! Bocs, hogy nem tájékoztattalak, nem írtam meg előre, hogy mikor mit fogok tenni, gondoltam majd úgy is észreveszed. Sorry De 3 munkahely, 3 gyerek és megannyi teendő mellett a fórumra nincs annyi időm, mint szeretném. Haladunk, csak lassabban, mint terveztem.


Még egyszer leírom. A helyet én adom. Ebbe bele tartozik a moderálás és az is, hogy szabályozott, kulturált keretek közt működjön a fórum. A tartalmat attól függetlenül TI adjátok. A többit rád bízom.
Nem kell, ahogy te fogalmazol "kussolni", eddig sem tetted és eddig is mindig meghallgattunk, sőt érdemben válaszoltunk is neked! Mégis mit szeretnél még?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: rTom »

Egy szép képes és nagyon "hasznos" topik, amiben már a linkek is rég döglöttek.

viewtopic.php?f=96&t=26565

Sajnos sok korai 10-15 éves szál már teljességgel értelmezhetetlen az elveszett képek miatt, amikkel korábban gazdagon tűzdelték meg a hozzászólók magyarázat képpen a mondandójukat.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

ZolaBA írta:
2024.03.06., szer. 13:33
Vinkler írta:
2024.03.06., szer. 11:48
Tegyetek javaslatot, hogy mi tűnjön el, mit változtassunk, mit-mivel vonjunk össze, stb.
Köszönöm a reagálást. A sérelmeken ugorjunk át, mindenki elmondta amit akart :rolleyes:
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Itt egy Off, ami nem off, de már uncsi és mellesleg az off-ról szól :D

A korábbi javaslat átfogalmazva és esküszöm utoljára... Szóval "OFF Topic" kérdés gittrágás.
Én pl. kifejezetten szeretem a fórum nem hifi/házimozi részeit, pl. a zöld, autós, fotós, galériák, sütés-főzés. Ezek bár off-ok (más hobbik), de tök jól működnek, jó hangulat, jó közösség, stb.
Ugyanakkor nem lehet mindennek előre topicot nyitni, új téma esetén meg arra várni, hogy elbírálják és megnyissanak neki egy topicot elég kiábrándító, pláne, hogy lehetnek témák amikben nincs több pár tucat hozzászólásnál.

Ezért lehetne előnyös egy kötetlen csevegő topic. Ahol természetesen ugyan úgy a szabályzat betartásával, politika és személyeskedés nélkül, de lehetne folytatni új vagy máshol megkezdett beszélgetéseket, ami máshol off vagy túlragozás, stb. stb.
Persze megértettem, hogy szeretnétek eldönteni milyen téma lehet és milyen nem, de azért a többség van annyira nagy fiú, hogy nem fulladnánk bele a minden reggel kávés animgif osztásba vagy vállalhatatlan témákba.

Tudom, hogy van "általában a hifiről" - de ott pillanatok alatt ki van utálva teljesen jogosan minden ami nem hifi.
Van a gyors kérdés lehetőség is, az meg nem igazán csevegés...
Az üzenőfal szintén olyan ahol addig jó, amíg csak hodyka köszön minden reggel :D ha többen köszönnének vagy cibálnának kötetlen témát az fullasztó lenne, volt már rá példa.
Illetve még van pár Kereskedői fórumban is csevegő, ahol szintén zavaró és off lenne egy a kereskedőtől független témáról csevegni.
Hát ennyi.
Szerintem.
Parancsolj.
viewtopic.php?f=209&t=201491
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2024.03.06., szer. 11:48
Elnézést, hogy nem volt még időm megfogalmazni a fórum célját, a jövőnket érintő koncepciónkat, bár téged külön felhívtalak, ahol szóban elmondtam neked, így picit értetlenül állok a dolog előtt. gondolkodik.gif (Tudom, alapból másért hívtalak fel, de határozottan emlékszem, hogy elmondtam neked, hogy miért vettem át a fórumot és mik a jövőbeli terveim.)
Igen, beszéltünk, gratuláltam a bátorságodért és biztosítottalak a támogatásomról. Mindkét beszélgetést azzal zártuk, hogy további tájékoztatást kértem. Azóta jött egy levél, hogy havonta mennyit kell fizetnem és ennyi.
Azzal nem vagyunk előrébb, ahogy te írod "rengeteg haszontalan, döglött topic nincs kitakarítva". Kinek haszontalan? Miért haszontalan? Ami nekem haszontalan, neked lehet, hogy hasznos. Ne haragudj, hogy most a saját fegyvereddel éltem, de ezzel így nem tudunk mit kezdeni! Azzal tudunk, ha javaslatot tesztek, hogy melyek azok és mit javasoltok, mit tegyünk. Tegyetek javaslatot, hogy mi tűnjön el, mit változtassunk, mit-mivel vonjunk össze, stb.
Nincsenek fegyverek. Hogy mi a haszontalan tartalom és melyek a felesleges topikok, azt a koncepció dönti el, amit nem ismerünk. Nem ismételném meg javaslataimat, amiket pár hete egy nem rövid levélben írtam neked erre vonatkozóan. A válasz hiánya is válasz és ezt tudomásul vettem.
Ez a fórum olyan lesz, amilyenné tesszük! Közösen. A felületet én adom, tartalommal ti töltitek meg!
Minden közösséget irányítani kell, különben szétszaladnak, vagy felfalják egymást. Ez a fórum olyan lesz, amilyenné engeditek válni és ebben a magamfajták akadályt képeznek. Már nekem is kellemetlen, hogy kellemetlenkedem, ezért részemről innen kezdve kussolok. Kérésemet elküldtem a moderátornak.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Néhány addendum, mivel bár mindent is jobban tudtok, nem biztos, hogy erre a tudásra most gonndoltatok, nosza, csalogassuk elő egy kicsit:

1. A fórumban a törlések nem a kényünk-kedvünk szerint történnek. Létezik egy jogi környezet, ami - mint természetesen tudjátok - szabályozza azt, hogy mit törölhetünk és mit nem. Sokat emlegetik itt a GDPR-t, én még megemlíteném a szerzői jogot (ami pl. egészen kokrétan szabályozza az idézetek tartalmi követelményeit is - bár ezt is tudjátok, de ha esetleg valakinek nem jutna eszébe, miért kell rendberaknunk az elcseszett idézeteket - a sajár érdekében), vélaménnyilvánítás szabadságát biztosító alapjogokat, stb. Többet nem kell erről írnom, mert ezekhez úgyis jobban értetek, mint én. De ha össze akarom foglalni röviden, akkor - az én szerény és a tiétekénél mindenképp kisebb tudásom alapján - bárki bármilyen hozzászólásának törlése akkor legális, ha:
- vagy a törlés pillanatában hatályos fórumszabályzatba ütközik
- vagy a szerző (nagyon ritka esetben a "topikgazda") kérésére (ill. engedélyével) történik
- vagy a törlés körülménye kifejezetten szabályozott (mint pl. az Off topikban lévő hozzászólásoké, akár mi mozgattuk oda, akár ott születtek)

2. Mi moderátorok ennek megfelelően kell dolgozzunk, és ez igen komoly érdekünk, mert - amit nem tudhattok - kaptunk már kollektíven illetve személyesen is (én biztosan) jogi eljárással ill. perrel való fenyegetést, ha nem csináljuk ezt vagy azt, mert - amint tudjátok - vannak, akik az egész fórumozást annyira véresen komolyan gondolják, hogy képesek akár jogi úton is igazságtételt keresni, még anyagi áldozatok árán is. Számomra röhejes (mea culpa), de ez van, és természetesen ezt Ti is tudjátok. Ha csak tizedannyi pozitív erőfeszítés áradna a fórum irányába, mint amennyi negatív, akkor már régen előbbre lennénk sok téren is.
Az, hogy az ilyen perrel fenyegetések miatt nem kellett félnem (egyszer azért kellett kérnem jogi szakvéleményt), az azért van, mert a tevékenységem a jogi környezetnek megfelel. És ennek bizony része a megfelelően részletes szabályozás, amit oly sokan "túlszabályozás"-nak minősítettek, de - mint tudjátok - sajnos mégis szükség van rá. Ezért is érdemes elolvasni, vagy akár újraolvasni.

3. Jelenleg nincs szabály a "haszontalan" minősítésre, ezért az ilyen irányú kérésekre, hogy az XY által haszontalannak látott topikokat töröljük, a fentiek fényében érdemes gondolni.

4. végül, de egyáltalán nem utolsó sorban: mi moderátorok emberből vagyunk, és mint olyan, tévedni is tudunk. A tegnapi inkriminált esetben - amint azt tudják, akik még látták a hozzászólásomat, aminek a megfogalmazásommal mellesleg én legalább félórát töltöttem, és végül ugyanúgy "ment a levesbe" - épp egy ilyen tévedést vallottam be többek között, és megfelelően korrigáltam is (ez már senkit nem akadályozott abban, hogy általános csámcsogás induljon, de legalább én helyre tettem a tévedésemet.
Van egy másik aspektusa is annak, hogy mi is emberből vagyunk: nekünk is rosszul esik, amikor akár a munkánkat, akár annak eredményét durván fikázzák, ebben persze nahgyon eltérő az érzékenységünk, de az asszertív kommunikáció jegyében a magam részértől csak megemlteném, hogy a többnapos/többéjszakás munkám eredményét pont az szaroszta le (szó szerint), majd tett fel kínosnak szánt, de néhány hozzászólással korábban már megnyugtatóan megválaszolt "kérdést", aki itt az összesen kb 10 percnyi hozzászólásának szabályszerű - és már többször deklaráltan nem az általa sejttetett okból való - törléséért a legjobban rinyál és mások iránti tiszteletről beszél. Csak hogy egy kis ízelítőt adjak az én nézőpontomból, mert sajnos az ilyenek kibeszélése itt a konfliktus eszkalálásához szokott vezetni, szóval itt többet nem is írok a saját szempontjaimról.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Vinkler írta:
2024.03.06., szer. 11:48
Tegyetek javaslatot, hogy mi tűnjön el, mit változtassunk, mit-mivel vonjunk össze, stb.
Köszönöm a reagálást. A sérelmeken ugorjunk át, mindenki elmondta amit akart :rolleyes:
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Itt egy Off, ami nem off, de már uncsi és mellesleg az off-ról szól :D

A korábbi javaslat átfogalmazva és esküszöm utoljára... Szóval "OFF Topic" kérdés gittrágás.
Én pl. kifejezetten szeretem a fórum nem hifi/házimozi részeit, pl. a zöld, autós, fotós, galériák, sütés-főzés. Ezek bár off-ok (más hobbik), de tök jól működnek, jó hangulat, jó közösség, stb.
Ugyanakkor nem lehet mindennek előre topicot nyitni, új téma esetén meg arra várni, hogy elbírálják és megnyissanak neki egy topicot elég kiábrándító, pláne, hogy lehetnek témák amikben nincs több pár tucat hozzászólásnál.

Ezért lehetne előnyös egy kötetlen csevegő topic. Ahol természetesen ugyan úgy a szabályzat betartásával, politika és személyeskedés nélkül, de lehetne folytatni új vagy máshol megkezdett beszélgetéseket, ami máshol off vagy túlragozás, stb. stb.
Persze megértettem, hogy szeretnétek eldönteni milyen téma lehet és milyen nem, de azért a többség van annyira nagy fiú, hogy nem fulladnánk bele a minden reggel kávés animgif osztásba vagy vállalhatatlan témákba.

Tudom, hogy van "általában a hifiről" - de ott pillanatok alatt ki van utálva teljesen jogosan minden ami nem hifi.
Van a gyors kérdés lehetőség is, az meg nem igazán csevegés...
Az üzenőfal szintén olyan ahol addig jó, amíg csak hodyka köszön minden reggel :D ha többen köszönnének vagy cibálnának kötetlen témát az fullasztó lenne, volt már rá példa.
Illetve még van pár Kereskedői fórumban is csevegő, ahol szintén zavaró és off lenne egy a kereskedőtől független témáról csevegni.
Hát ennyi.
Szerintem.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ugyan nem nekem írtad, de remélem nem veszed tolakodásnak, ha reagálok.
fapaci írta:
2024.03.06., szer. 09:43
Az offtopic minősítés nem erkölcsi kérdés. Egyszerűen minden annak minősül, amit a fórum vezetősége nem tart itt helyénvalónak saját elveikhez és céljaikhoz mérten. Ezen pampoghatunk, de akkor is joguk van eldönteni, mit akarnak a fórumból csinálni, mi ezt maximum véleményezhetjük, például azzal, hogy megyünk, vagy maradunk.
Ez azért költői túlzás. :D Másrészt konkrétan nem így van!
Mi a szabályzat alapján moderálunk és erre kínosan próbálunk ügyelni! Az OFF-al kapcsolatosan a netikett az irányadó, azaz:

"Az offtopic angol szó jelentése: témaidegen, témán kívül eső, a fő témától eltérő.

Offtopic üzenetnek egy jól meghatározott témáról szóló (általában internetes) közösségi fórumra (pl.: levelezőlista, internetes fórum) küldött, az adott témától eltérő tartalmú üzenetet nevezzük. Ezzel ellenkezőleg, a témába vágó üzeneteket az ontopic jelzővel szokás illetni. Offtopic üzenet küldése ellenkezik a netikett-tel, és zavaró lehet a közösség tagjai számára, ezért előfordul, hogy offtopic üzenet küldéséért büntetés jár.

Ha egy felhasználó egyetlen üzenet, azon belül is egy-két mondat erejéig szándékosan eltér a fórum témájától, azt a megjegyzés elejére és végére tett nagybetűs OFF és ON szavakkal jelezheti (szó szerint: „ki” és „be”). Ha más témákról csak ilyen szűk keretek közt beszél, és ezt jól elkülöníti a témához tartozó hozzászólásától, az rendszerint elfogadhatónak minősül.

Ha valaki tartósan nem arról ír, mint ami a megadott fórum célja, azt offolásnak nevezik."


Mi a fentiekhez tartjuk magunkat, szóval a vezetőség a fentiek alapján dönti el, mi a helyénvaló és nem, ebben nem a saját elveinkhez ragaszkodunk, (Ha így moderálnánk a hsz-ek legnagyobb része ott landolhatna) hanem a netikett-ben meghatározott elvek a döntőek ez ügyben. Így tudunk konzekvensek maradni.
Egyébként számtalan alkalommal előfordult már, hogy felhasználói kérésre felülvizsgáltuk a döntéseket a felhasználók javára.
fapaci írta:
2024.03.06., szer. 09:43
Mi néhányan ülünk rosszul a lovon, mert ideszoktunk és sokan személyesen ismerjük egymást, ezért azt hisszük, ez a felület a mienk, ahol kötetlenül beszélgethetünk majdnem bármiről és beleszólhatunk a fórum sorsába. Ebbe a hibába néha én is belepottyanok. Persze könnyebben fegyelmezné magát az ember és együttműködőbb is lenne, esetleg több módon is támogatná a csapatot, ha ismerné a célokat, a koncepciót, hogy miként képzelik el az AVX jövőjét. Negyedév bizonyára elég volt ahhoz, hogy ezt kidolgozzák, benne a gittrágás definícióját is. Csak hát ami nekem a gitt, az másnak a kaviár, vagy a parizeres szendvics. Ezt megvitatni reménytelen, majd valaki hatalmi szóval eldönti, amin majd kicsit háborgunk, aztán beletörődünk, mint ebben az országban mindenbe.
Valóban a fórum de jure nem a tietek, mindettől függetlenül de facto én úgy kezelem!
A tartalmat közösen hozzuk létre, ez a GDPR elveinkben is szerepel. Ezért kérheted pl. a saját hozzászólásaidnak a megváltoztatását, törlését, módosítását stb. A fórum működésébe is beleszólhattok, lehetnek kéréseitek észrevételeitek. Erre ráadásul külön témát is létrehoztunk, ez a csevegés is pont itt történik. :smile29:
SOHA senkit nem zavartunk el, minden kérést, javaslatot meghallgatunk, megfontolunk. Nem tudom feltűnt-e, de "erőből" sem megyünk (Ez kifejezett kérésem volt a moderátorokhoz) és elnézést is tudunk kérni, ha hibáztunk. Ha esetleg nem vettétek volna észre, ahogy te fogalmaztál "hatalmi szóval" a szó hagyományos értelmében nem fogunk moderálni ezt most itt le is írom.
A gittrágás, az gittrágás ezen szerintem nincs mit magyarázni. :D

Elnézést, hogy nem volt még időm megfogalmazni a fórum célját, a jövőnket érintő koncepciónkat, bár téged külön felhívtalak, ahol szóban elmondtam neked, így picit értetlenül állok a dolog előtt. gondolkodik.gif
(Tudom, alapból másért hívtalak fel, de határozottan emlékszem, hogy elmondtam neked, hogy miért vettem át a fórumot és mik a jövőbeli terveim.)
fapaci írta:
2024.03.06., szer. 09:43
ZolaBa gondolataihoz kapcsolódva tényleg furcsa, hogy a rengeteg haszontalan, döglött topik nincs kitakarítva, csak az aktív beszélgetések kerülnek szűrésre. Pedig szerintem emelne a hangulaton és a társalgási kedven, ha eltűnne a sok hulladék, megszűnne a rettenetes széttagoltság, így több figyelem jutna az aktív topikoknak. Persze ez is koncepcionális kérdés. A fórum lehet egy nagy szövegtemető, fegyelmezett tiszti klub, reklámfelület, operabál, dumaszínház, használtpiac, küzdőtér, vagy csevegő felület, bármi. De mind nem lehet. Bökjetek rá valamelyikre, aztán az lesz!
Azzal nem vagyunk előrébb, ahogy te írod "rengeteg haszontalan, döglött topic nincs kitakarítva". Kinek haszontalan? Miért haszontalan? Ami nekem haszontalan, neked lehet, hogy hasznos. Ne haragudj, hogy most a saját fegyvereddel éltem, de ezzel így nem tudunk mit kezdeni!
Azzal tudunk, ha javaslatot tesztek, hogy melyek azok és mit javasoltok, mit tegyünk. Tegyetek javaslatot, hogy mi tűnjön el, mit változtassunk, mit-mivel vonjunk össze, stb.

És végezetül csak egy kis észrevétel.
Ez a fórum olyan lesz, amilyenné tesszük! Közösen. A felületet én adom, tartalommal ti töltitek meg!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KisMarci írta:
2024.03.05., kedd 15:23
Szerintem az Off nem beszélgetős topik, hanem egy kvázi “kuka”. Ami odakerült, az már eleve törölve van.
Az offtopic minősítés nem erkölcsi kérdés. Egyszerűen minden annak minősül, amit a fórum vezetősége nem tart itt helyénvalónak saját elveikhez és céljaikhoz mérten. Ezen pampoghatunk, de akkor is joguk van eldönteni, mit akarnak a fórumból csinálni, mi ezt maximum véleményezhetjük, például azzal, hogy megyünk, vagy maradunk.

Mi néhányan ülünk rosszul a lovon, mert ideszoktunk és sokan személyesen ismerjük egymást, ezért azt hisszük, ez a felület a mienk, ahol kötetlenül beszélgethetünk majdnem bármiről és beleszólhatunk a fórum sorsába. Ebbe a hibába néha én is belepottyanok. Persze könnyebben fegyelmezné magát az ember és együttműködőbb is lenne, esetleg több módon is támogatná a csapatot, ha ismerné a célokat, a koncepciót, hogy miként képzelik el az AVX jövőjét. Negyedév bizonyára elég volt ahhoz, hogy ezt kidolgozzák, benne a gittrágás definícióját is. Csak hát ami nekem a gitt, az másnak a kaviár, vagy a parizeres szendvics. Ezt megvitatni reménytelen, majd valaki hatalmi szóval eldönti, amin majd kicsit háborgunk, aztán beletörődünk, mint ebben az országban mindenbe.

ZolaBa gondolataihoz kapcsolódva tényleg furcsa, hogy a rengeteg haszontalan, döglött topik nincs kitakarítva, csak az aktív beszélgetések kerülnek szűrésre. Pedig szerintem emelne a hangulaton és a társalgási kedven, ha eltűnne a sok hulladék, megszűnne a rettenetes széttagoltság, így több figyelem jutna az aktív topikoknak. Persze ez is koncepcionális kérdés. A fórum lehet egy nagy szövegtemető, fegyelmezett tiszti klub, reklámfelület, operabál, dumaszínház, használtpiac, küzdőtér, vagy csevegő felület, bármi. De mind nem lehet. Bökjetek rá valamelyikre, aztán az lesz!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

ZolaBA írta:
2024.03.06., szer. 06:57
tonee73 írta:
2024.03.05., kedd 15:27
Végre valaki megértette. Azért most töröltem, mert majd egy éve nem volt kitakarítva, nem kell ebbe semmit belelátni.
Mindenki értette, hogy tökéletesen betartod a szabályzatot. Veled semmi gond. Csak az a hülye, akinek nem szereti, hogy miután egy beszélgetéssel száműzik az off topicba, még ott is teljesen véletlenül pont akkor gyalulják le az egész beszélgetését, amikor aktív beszélgetés folyik. Ezek után tökéletesen jogos és elvárható, hogy egy bocs elnéztem helyett egy a megafonos fiúkat is megszégyenítő indoklással emlékeztessék az összes idiótát a hatalmi helyzetre.
Köszönöm.

Ami a konstruktív részét illeti. Millió döglött, 10 éve meg nem mozdult topic van. Talán nem lenne gond egy új topic-ot nyitni, szétszedve a valódi, de off beszélgetéseket a szemétkosár funkciótól. Senki nem várná el, hogy moderátori munkával ebben bárki válogasson, mehetne minden mozgatás a szemétkosárba, viszont ha valaki még rágná róla a gittet az az off-ban ESETLEG megtehetné.
Mióta a fórum létezik ez így megy. A szabályzatban benne van, azt elfogadtad. Az OFF topic nem beszélgetésre van, hanem az adott témában off hszeket mozgatjuk oda. Általában, ha az adott témában off, de van releváns témája akkor oda mozgatjuk, de van, hogy nem vizsgálunk (idő hiányában pl.) és egy komplett szálat átmozgatunk az offba. Előfordul, hogy a felhasználók ott tovább folytatják ott a csevegést, de attól még az egy inaktív téma, nem csevegésre való! Ezért is ürítjük ki, ha sok benne a hsz, és ezért nem jelezzük a törlést, mert fontos, érdemi beszélgetésnek nem az a helye. Én spec nem láttam, hogy mi volt benne, nem olvastam, de a fentiek figyelembevételével nem kellene benne semmi olyannak lennie, amiért kár. Általában a gittrágás megy. Úgy gondolom, hogy minden beszélgetésnek megvan a helye, ahol az releváns. Ott kellene folytatni a beszélgetéseket és akkor nem merülne fel problémaként az, ami most felmerül, ha nincs az adott beszélgetésre vonatkozó téma, akkor két eset lehet.
1. A beszélgetésnek nincs helye a fórumon.
2. jelezzétek felénk az igényt, azt megvizsgáljuk és, ha úgy ítéljük meg, hogy érdemes, akkor nyitunk neki egy témát.

Az OFF téma szétszedését nem nagyon értem. Elvileg minden beszélgetésnek megvan a saját témája. Sokan azt is csinálják, hogy úgy mond "átviszik" a beszélgetéskét a megfelelő helyre egy idézettel. Ennek ez lenne a módja, vagy ahogyan feljebb írtam.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tonee73 írta:
2024.03.05., kedd 15:27
Végre valaki megértette. Azért most töröltem, mert majd egy éve nem volt kitakarítva, nem kell ebbe semmit belelátni.
Mindenki értette, hogy tökéletesen betartod a szabályzatot. Veled semmi gond. Csak az a hülye, akinek nem szereti, hogy miután egy beszélgetéssel száműzik az off topicba, még ott is teljesen véletlenül pont akkor gyalulják le az egész beszélgetését, amikor aktív beszélgetés folyik. Ezek után tökéletesen jogos és elvárható, hogy egy bocs elnéztem helyett egy a megafonos fiúkat is megszégyenítő indoklással emlékeztessék az összes idiótát a hatalmi helyzetre.
Köszönöm.

Ami a konstruktív részét illeti. Millió döglött, 10 éve meg nem mozdult topic van. Talán nem lenne gond egy új topic-ot nyitni, szétszedve a valódi, de off beszélgetéseket a szemétkosár funkciótól. Senki nem várná el, hogy moderátori munkával ebben bárki válogasson, mehetne minden mozgatás a szemétkosárba, viszont ha valaki még rágná róla a gittet az az off-ban ESETLEG megtehetné.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2024.03.05., kedd 16:25
tottyi írta:
2024.03.05., kedd 12:42
Amugy igy latatlanban nem kell akkora programozas mivel a "spoiler" hasznalata valami ilyesmi.
Nnosh... elég jók a meglátásaid, el kell ismernem, ezzel adtál egy ötletet:
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Szóval, ha minden igaz, lett egy új gomb "off" felirattal. Bár nem szeretek élesben tesztelteni, ezt akár kiprobálhatod.
DE: nyomatékosan felhívom a figyelmet, hogy ez csak egy technikai teszt, még meg kell beszéljem a többi moderátorral, és egyelőre nem helyettesíti azt a szabályt, hogy alapvetően offolni tilos. Kisebb OFF megjegyzésekre alkalmas lehet, de mint mondtam, hogy megmarad-e az még adminisztrátori körben megszületendő döntés kérdése. Amúgy köszi az ötletet :smile53:
Szivesen, de en nem igy gondoltam de majd hetvegen megbeszeljuk mikor beiskolazol a Docker-ra. :) Bar az elv igy lenne csak nem maguk az emberek dontenek el, hogy mi off ahogy eddig sem. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2024.03.05., kedd 12:42
Amugy igy latatlanban nem kell akkora programozas mivel a "spoiler" hasznalata valami ilyesmi.
Nnosh... elég jók a meglátásaid, el kell ismernem, ezzel adtál egy ötletet:
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Szóval, ha minden igaz, lett egy új gomb "off" felirattal. Bár nem szeretek élesben tesztelteni, ezt akár kiprobálhatod.
DE: nyomatékosan felhívom a figyelmet, hogy ez csak egy technikai teszt, még meg kell beszéljem a többi moderátorral, és egyelőre nem helyettesíti azt a szabályt, hogy alapvetően offolni tilos. Kisebb OFF megjegyzésekre alkalmas lehet, de mint mondtam, hogy megmarad-e az még adminisztrátori körben megszületendő döntés kérdése. Amúgy köszi az ötletet :smile53:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Snipi »

KisMarci írta:
2024.03.05., kedd 15:23
Szerintem az Off nem beszélgetős topik, hanem egy kvázi “kuka”.
Ami odakerült, az már eleve törölve van.
Bocs, de nem értek vele egyet. Ami "kuka" az csak bizonyos emberek szubjektív értékítélete alapján az. Másoknak lehet, hogy értékes információkat tartalmaz.
Nálunk is (a nagy cég) ha valami sokak által használt adathalmaz közül törölné ki valaki a törlésre ítélteket, előtte körbekérdez, de legalább is körbeinformál, hogy törölve lesz.
Szóval az "értés" részemről is van, csak azt nem így szó nélkül kéne csinálni.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”