Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

KisMarci írta:
2024.03.05., kedd 15:23
Szerintem az Off nem beszélgetős topik, hanem egy kvázi “kuka”.
Ami odakerült, az már eleve törölve van.
Végre valaki megértette. Azért most töröltem, mert majd egy éve nem volt kitakarítva, nem kell ebbe semmit belelátni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Szerintem az Off nem beszélgetős topik, hanem egy kvázi “kuka”.
Ami odakerült, az már eleve törölve van.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Én nekem egy ötletem volna az Off topic törölgetésével kapcsolatosan.
Csatlakozva a moderátori hozzászóláshoz (talán Aszpirin írta ???) én is egy nagy cégnél dolgozom informatikusként (elég nagy) és ott is van egy szabály : ha valaki valamilyen ötletet talál ki és megvalósítja vagy részt vesz a megvalósításában, mielőtt bármit is csinálna kvázi szavazásra bocsátja a kérdést.
Ezt a konkrét esetre lefordítva : mielőtt kitörölnék az Off topicot előtte mondjuk 24-48 órával írni oda egy kis üzenetet : "Figyelem ekkor meg ekkor törölve lesz a topic tartalma."
Ez igazán nem nagy feladat, és nem kíván 1 perc fejlesztést sem. Se PHP-be se Java-ba és semmilyen más programnyelven.
Így azon fórumozók - én nem tartozom közéjük - akiknek az Off-ban van valami olyan információ ami számára fontos, azt még a törlés előtt ki tudná magának menteni.
Ez tényleg nem nagy dolog - mint írtam - talán kis emberség lenne a dologba belevíve.
Arról nem is beszélve, hogy az ilyen törlés mögött (miért pont most, miért pont akkor) olyan hátsó gondolat is felmerülhet, hogy azért lett pont most kitörölve mert valami, a moderátor számára kellemetlen bejegyzés (bejegyzések) történtek. Előre bocsátom - még mielőtt - bennem fel sem merült ilyen, de ismerem az itteni mentalitást sajnos.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2024.03.05., kedd 13:10
tottyi írta:
2024.03.05., kedd 12:42
Szivesen segitek ifju programozokent bar azt nemtudom milyen program nyelven irodott az oldal. Jo prax lesz nekem. Amugy igy latatlanban nem kell akkora programozas mivel a "spoiler" hasznalata valami ilyesmi.
A fórummotor a phpBBv3.3.1-es verziója, a programmnyelvek főleg PHP, JavaScript, HTML és CSS. A phpBB használt verziószáma 3.3.1, a GitHub link: https://github.com/phpbb/phpbb/tree/800 ... 16e474648c ebből kell leforkolni, és már mehet is a munka. Nekem van docker alatt saját tesztkörnyezetem is, ha szükséges, megmutatom (a hétvégén), hogyan kell egy ilyent létrehozni. Előfeltételként kell egy fejlesztőkörnyezet (pl. VSCode, PHP, CSS, HTML, JavaScript és Docker extension-ökkel), kell egy Docker Desktop, és ekll egy kis Linux meg SQL hozzáértés is. Na meg persze Git.
A módosításokat egy AVXforum-extension formájában kell megvalósítani a karbantarthatóság érdekében (és hogy a fórummotor frissítésénél ne veszítsük el őket), ezért a phpBB extension-ök programozásának mikéntje szintén előfeltétel, ezt itt találod: https://area51.phpbb.com/docs/dev/3.3.x/extensions/

Amúgy ez mindenkinek szól: kifejezetten keresnék még önkéntes programozókat magam mellé, akik bizonyos fórum-fejlesztésekben és hibajavításokban részt vennének, a szükséges technológiai ismereteket lásd fennebb (de ha már láttál webprogramozást, akkor nem gond ha valamit nem ismersz, mindent meg lehet tanulni, én pl. nem prgogramoztam még soha PHP-ben, de önmagában ez sem rocket science, megtanulom :D ). A munka önkéntes lenne, a díjazás kimerül a jól végzett munka fölötti örömben, a közösségért végzett munka miatti büszkeségben, valamint a fórumközösség remélhető, az adminok és moderátorok biztos és örök hálájában.
En igen orulnek ha segitenel benne marmint pl a Docker-ben azt meg nem probaltam ade az alapok megvannak a HTML, CSS, Javascriptben ezekben majdnem naponta vegzek egy kis javitasokat. A PHP csak nagyon alapon van meg es ezeket a VSCode-ban szerkesztem. Linuxot kb 20 eve lattam mikor meg az alatt volta egy program a cegnel, akkor egesz jol ment, az SQL-t meg kicsit gyakorolnom kell, egyszoval kezdo vaygyok, hiaba jartam ki a kurzusokat mindegyikre, akkor sincs praxom.
Most irtam egy kicsi programot Javascriptben magamnak ami segit angolozni mert azt is tanulom (ezert is nemtudok elhelyezkedni mint programozo). Eddig Python-ban volt meg ez a kis program de azt bonyolult netre rakni es barmikor elerni barhonnet (Django) bar legszivesebben ezt csinalnam. Es volt egy ev amikor C++ kurzot csinaltam, az igazan tetszett de ahoz nincs eleg idom, hogy valaha jo legyek benne. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2024.03.05., kedd 12:42
Szivesen segitek ifju programozokent bar azt nemtudom milyen program nyelven irodott az oldal. Jo prax lesz nekem. Amugy igy latatlanban nem kell akkora programozas mivel a "spoiler" hasznalata valami ilyesmi.
A fórummotor a phpBB v3.3.1-es verziója, a programmnyelvek főleg PHP, JavaScript, HTML és CSS. A phpBB használt verziószáma 3.3.1, a GitHub link: https://github.com/phpbb/phpbb/tree/800 ... 16e474648c ebből kell leforkolni, és már mehet is a kísérleezgetés. Nekem van docker alatt saját tesztkörnyezetem is, ha szükséges, megmutatom (a hétvégén), hogyan kell egy ilyent létrehozni. Előfeltételként kell egy fejlesztőkörnyezet (pl. VSCode, PHP, CSS, HTML, JavaScript és Docker extension-ökkel), kell egy Docker Desktop, és ekll egy kis Linux meg SQL hozzáértés is. Na meg persze Git. Vagyis tul.képpen semmi különleges, ami általában ne lenne egy programozónak.
A módosításokat egy végső formájukban AVXforum-extension formájában kell megvalósítani a karbantarthatóság érdekében (és hogy a fórummotor frissítésénél ne veszítsük el őket), ezért a phpBB extension-ök programozásának mikéntje szintén előfeltétel, ezt itt találod: https://area51.phpbb.com/docs/dev/3.3.x/extensions/

Amúgy ez mindenkinek szól: kifejezetten keresnék még önkéntes programozókat magam mellé, akik bizonyos fórum-fejlesztésekben és hibajavításokban részt vennének, a szükséges technológiai ismereteket lásd fennebb (de ha már láttál webprogramozást, akkor nem gond ha valamit nem ismersz, mindent meg lehet tanulni, én pl. nem prgogramoztam még soha PHP-ben, de önmagában ez sem rocket science, megtanulom :D ). A munka önkéntes lenne, a díjazás kimerül a jól végzett munka fölötti örömben, a közösségért végzett munka miatti büszkeségben, valamint a fórumközösség remélhető, az adminok és moderátorok biztos és örök hálájában.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2024.03.05., kedd 12:49
tottyi írta:
2024.03.05., kedd 11:18
Valahogy jol ki kene gondolnotok a szabalyozast. :D Vagy linkekkel oda-vissza lehetne menni de viszont ha torlitek idokozonkent az off topikot... gondolkodik.gif
A linkek most is ott vannak, legfeljebb nem vetted még észre (pl kattints egy idézetben az idézet időpontja melletti ki felfelé mutató nyílra, és láss csodát).
Az offtopik időszakos törlése pedig nem újdonság, nagyon régóta így van, és már többször megtörtént, te sem ma regisztráltál, hogyhogy eddig nem zavart? :rolleyes:
ZolaBA-t még megértem, mert tényleg indított ott épp a tegnap egy threadet, aminek a törlése kellemetlenül érintette, de Neked miért kezdett el épp most fájni?
Jezus, nem fajni. Lehet akkor rosszkor szoltam mert most az indulatok a felhokben, mondhattam volna tavaj is ez mindegy. Az ulest elnapolom es a programozast komolyan gondoltam. Jo lenne a PHP azt kene gyakorolnom mert a Python-al semmire sem megyek a jovoben.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2024.03.05., kedd 11:18
Valahogy jol ki kene gondolnotok a szabalyozast. :D Vagy linkekkel oda-vissza lehetne menni de viszont ha torlitek idokozonkent az off topikot... gondolkodik.gif
A linkek most is ott vannak, legfeljebb nem vetted még észre (pl kattints egy idézetben az idézet időpontja melletti ki felfelé mutató nyílra, és láss csodát).
Az offtopik időszakos törlése pedig nem újdonság, nagyon régóta így van, és már többször megtörtént, te sem ma regisztráltál, hogyhogy eddig nem zavart? :rolleyes:
ZolaBA-t még megértem, mert tényleg indított ott épp a tegnap egy threadet, aminek a törlése kellemetlenül érintette, de Neked miért kezdett el épp most fájni?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2024.03.05., kedd 12:28
tottyi írta:
2024.03.05., kedd 11:39
Vagy lehetne olyan, hogy amik ugy velitek, hogy off az ugy osszecsukodna es csak az olvassa el aki rakattint, hogy szetnyitodjon es igy nektek csak egy kattintas volna ha ugy gondoljatok, hogy off es nem kene athelyezni mashova, valahogy ugy megirni ezt a chatprogramot ha rakattintotok akkor rogton az offba is teszi meg ugy ahogy irtam. Szerintem ez igy jo otlet lenne.
Van nálunk a cégnél (elég nagy cég) egy olyan lehetőség, hogy megvalósítható ötleteket lehet hozni a céges irodai élet megszépítése, bizonyos - tetszőleges - mindennapi feladatok megkönnyítése, stb. érdekében. Ha az ötlet jónak találtatik, akkor esélyes, hogy a cég a megvalósítását támogatja (anyagiakkal is). Van azonban egy igen komoly kritériuma a "jó ötlet"-nek: hogy az ötletgazda a normál munkaidején kívül jelentős tevékeny részt vállal az ötlet megvalósításában.
(az indok az, hogy sokkal komolyabbá teszi az ötletet, ha van mellette "engagement", arról ötletelni ugyanis, hogy "mások" mit csináljanak jórészt a szabadidejükben, jóval könnyebb).

Nos, ennek fényében még mindig jó ötletnek tartod-e az ötletedet, és ha igen, milyen módon tudnál tevékenyen részt venni annak megvalósításában? (a megvalósítás amúgy komoly webprogramozási ismereteket, és "nagyonnemnulla" mennyiségű munkát igényel, szóval lehet akár személyesen munkát vállalni a technikai hogyanban, vagy finanszírozni programozót, stb. -ezek csak lehetőségek, amelyek tényleg jóvá teszik az ötletet)
Szivesen segitek ifju programozokent bar azt nemtudom milyen program nyelven irodott az oldal. Jo prax lesz nekem. Amugy igy latatlanban nem kell akkora programozas mivel a "spoiler" hasznalata valami ilyesmi.
Asebestyen mar irtam, tenyleg megvaltoztal.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2024.03.05., kedd 11:39
Vagy lehetne olyan, hogy amik ugy velitek, hogy off az ugy osszecsukodna es csak az olvassa el aki rakattint, hogy szetnyitodjon es igy nektek csak egy kattintas volna ha ugy gondoljatok, hogy off es nem kene athelyezni mashova, valahogy ugy megirni ezt a chatprogramot ha rakattintotok akkor rogton az offba is teszi meg ugy ahogy irtam. Szerintem ez igy jo otlet lenne.
Van nálunk a cégnél (elég nagy cég) egy olyan lehetőség, hogy megvalósítható ötleteket lehet hozni a céges irodai élet megszépítése, bizonyos - tetszőleges - mindennapi feladatok megkönnyítése, stb. érdekében. Ha az ötlet jónak találtatik, akkor esélyes, hogy a cég a megvalósítását támogatja (anyagiakkal is). Van azonban egy igen komoly kritériuma a "jó ötlet"-nek: hogy az ötletgazda a normál munkaidején kívül jelentős tevékeny részt vállal az ötlet megvalósításában.
(az indok az, hogy sokkal komolyabbá teszi az ötletet, ha van mellette "engagement", arról ötletelni ugyanis, hogy "mások" mit csináljanak jórészt a szabadidejükben, jóval könnyebb).

Nos, ennek fényében még mindig jó ötletnek tartod-e az ötletedet, és ha igen, milyen módon tudnál tevékenyen részt venni annak megvalósításában? (a megvalósítás amúgy komoly webprogramozási ismereteket, és "nagyonnemnulla" mennyiségű munkát igényel, szóval lehet akár személyesen munkát vállalni a technikai hogyanban, vagy finanszírozni programozót, stb. -ezek csak lehetőségek, amelyek tényleg jóvá teszik az ötletet)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2024.03.05., kedd 12:14
tottyi írta:
2024.03.05., kedd 11:39
Szamomra sokszor ertekes dolgok voltak azok amik az offba mentek, pl. meg lehet ismerni embereket es velemenyuket akik indulatbol irnak na meg ami mar nem is a temahoz volt de az adott termekhez azok is az offba mentek es azok is szamomra ertekes informaciok voltak de mivel itt vagyok el kell, hogy fogadjam az itteni szabajokat.
A portekahoz meg annyit, hogy olyat kell venni amit nem tudnak megszolni. :) Nekem eddig amik voltak tobbnyire olyanok voltak mindegyik a maga kategoriajaban.
Vagy lehetne olyan, hogy amik ugy velitek, hogy off az ugy osszecsukodna es csak az olvassa el aki rakattint, hogy szetnyitodjon es igy nektek csak egy kattintas volna ha ugy gondoljatok, hogy off es nem kene athelyezni mashova, valahogy ugy megirni ezt a chatprogramot ha rakattintotok akkor rogton az offba is teszi meg ugy ahogy irtam. Szerintem ez igy jo otlet lenne.
Kiadjuk kemény borítású, színes kötetekben évente kalendárium jelleggel. :)
Klikkelheto lesz ami atvezet az adott temahoz ahonnet elmozditottatok?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2024.03.05., kedd 11:39
Szamomra sokszor ertekes dolgok voltak azok amik az offba mentek, pl. meg lehet ismerni embereket es velemenyuket akik indulatbol irnak na meg ami mar nem is a temahoz volt de az adott termekhez azok is az offba mentek es azok is szamomra ertekes informaciok voltak de mivel itt vagyok el kell, hogy fogadjam az itteni szabajokat.
A portekahoz meg annyit, hogy olyat kell venni amit nem tudnak megszolni. :) Nekem eddig amik voltak tobbnyire olyanok voltak mindegyik a maga kategoriajaban.
Vagy lehetne olyan, hogy amik ugy velitek, hogy off az ugy osszecsukodna es csak az olvassa el aki rakattint, hogy szetnyitodjon es igy nektek csak egy kattintas volna ha ugy gondoljatok, hogy off es nem kene athelyezni mashova, valahogy ugy megirni ezt a chatprogramot ha rakattintotok akkor rogton az offba is teszi meg ugy ahogy irtam. Szerintem ez igy jo otlet lenne.
Kiadjuk kemény borítású, színes kötetekben évente kalendárium jelleggel. :)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2024.03.05., kedd 11:29
tottyi írta:
2024.03.05., kedd 11:18
Ezzel csak az a gond ha valaki kovetni szeretne a fonalat ami mar amugy is nehez ha par honapot visszaolvas valaki es kikeresni a topikbol pl datum szerint, hogy az offban hol talalhatja meg a folytatast, erre meg kitorlitek. :(
Pl. en is orulnek ha eladasi dolgokhoz lehessen velemenyt irni az adott termekrol mert akkor megint csak nem kell keresgelnem az ahoz "valo" topikban, hogy mi a vemelenyuk embereknek a termekrol de azt is elhiszem, hogy valakik szandekosan lehuznak a termeket de pl ha az a termek nem valami jo en azt pl inkabb olvasnam ott minthogy allandoan googlizni amivel rengeteg ido megy el.
Valahogy jol ki kene gondolnotok a szabalyozast. :D Vagy linkekkel oda-vissza lehetne menni de viszont ha torlitek idokozonkent az off topikot... gondolkodik.gif
Azt a szabályzatot még nem találták fel, ami mindenkinek tetszik. :) Nyugi, mi se fogjuk. :rolleyes: :D
Egyébként jah, az OFF tele van értékes tartalommal, amit követni kell, oda-vissza. :smile51:
Az adás-vétel véleményezés addig tetszene neked is, míg nem a te portékádhoz írják oda, hogy az egy mekkora... utána már nem tetszene. :kiss:
Szamomra sokszor ertekes dolgok voltak azok amik az offba mentek, pl. meg lehet ismerni embereket es velemenyuket akik indulatbol irnak na meg ami mar nem is a temahoz volt de az adott termekhez azok is az offba mentek es azok is szamomra ertekes informaciok voltak de mivel itt vagyok el kell, hogy fogadjam az itteni szabajokat.
A portekahoz meg annyit, hogy olyat kell venni amit nem tudnak megszolni. :) Nekem eddig amik voltak tobbnyire olyanok voltak mindegyik a maga kategoriajaban.
Vagy lehetne olyan, hogy amik ugy velitek, hogy off az ugy osszecsukodna es csak az olvassa el aki rakattint, hogy szetnyitodjon es igy nektek csak egy kattintas volna ha ugy gondoljatok, hogy off es nem kene athelyezni mashova, valahogy ugy megirni ezt a chatprogramot ha rakattintotok akkor rogton az offba is teszi meg ugy ahogy irtam. Szerintem ez igy jo otlet lenne.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2024.03.05., kedd 11:18
Ezzel csak az a gond ha valaki kovetni szeretne a fonalat ami mar amugy is nehez ha par honapot visszaolvas valaki es kikeresni a topikbol pl datum szerint, hogy az offban hol talalhatja meg a folytatast, erre meg kitorlitek. :(
Pl. en is orulnek ha eladasi dolgokhoz lehessen velemenyt irni az adott termekrol mert akkor megint csak nem kell keresgelnem az ahoz "valo" topikban, hogy mi a vemelenyuk embereknek a termekrol de azt is elhiszem, hogy valakik szandekosan lehuznak a termeket de pl ha az a termek nem valami jo en azt pl inkabb olvasnam ott minthogy allandoan googlizni amivel rengeteg ido megy el.
Valahogy jol ki kene gondolnotok a szabalyozast. :D Vagy linkekkel oda-vissza lehetne menni de viszont ha torlitek idokozonkent az off topikot... gondolkodik.gif
Azt a szabályzatot még nem találták fel, ami mindenkinek tetszik. :) Nyugi, mi se fogjuk. :rolleyes: :D
Egyébként jah, az OFF tele van értékes tartalommal, amit követni kell, oda-vissza. :smile51:
Az adás-vétel véleményezés addig tetszene neked is, míg nem a te portékádhoz írják oda, hogy az egy mekkora... utána már nem tetszene. :kiss:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Ezzel csak az a gond ha valaki kovetni szeretne a fonalat ami mar amugy is nehez ha par honapot visszaolvas valaki es kikeresni a topikbol pl datum szerint, hogy az offban hol talalhatja meg a folytatast, erre meg kitorlitek. :(
Pl. en is orulnek ha eladasi dolgokhoz lehessen velemenyt irni az adott termekrol mert akkor megint csak nem kell keresgelnem az ahoz "valo" topikban, hogy mi a vemelenyuk embereknek a termekrol de azt is elhiszem, hogy valakik szandekosan lehuznak a termeket de pl ha az a termek nem valami jo en azt pl inkabb olvasnam ott minthogy allandoan googlizni amivel rengeteg ido megy el.
Valahogy jol ki kene gondolnotok a szabalyozast. :D Vagy linkekkel oda-vissza lehetne menni de viszont ha torlitek idokozonkent az off topikot... gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2024.03.04., hétf. 19:34
Ledolgoztam ~14 órát. Bejöttem, hogy nyugodtan elolvasom az off topicban mit gondolnak a fórumtársak, napközben csak fél-fél pillantásra volt időm a telefonon. Erre a beszélgetés ment a lecsóba? Az a beszélgetés, ami részben a tiszteletről szólt. Köszi, megkaptam a tiszteletet, ez járt. Vettem az adást. sad.gif
Ez egyáltalán nem neked szólt.
Remélhetőleg a Neked írt válaszomat azért ráért elolvasnod napközben, mert az is ment a levesbe, és már nem fogom újra leírni. Röviden: elnézést kértem, és az általad nehezményezett hozzászólást én magam töröltem.

De ha már szabályzat-idézgetés:
8. Az „Off” Téma

A Témában a jogszabályokba, és jelen Fórum szabályzatba nem ütköző bármely témában hozzá lehet szólni, viszont ennek a Témának a tartalmát időszakonként, eseti jelleggel törlik a Moderátorok annak érdekében, hogy abban ne halmozódjanak fel a hozzászólások.

Ezt a szabályrendszert az ebbe a Témába írók kifejezetten tudomásul veszik.
Ennyi történt. Időnként ürítjük az off témát, és ma eljött az idő. Ebbe teljesen fölösleges többet beleképzelni, mert nincs összefüggésben az általad megkezdett szállal.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Ledolgoztam ~14 órát. Bejöttem, hogy nyugodtan elolvasom az off topicban mit gondolnak a fórumtársak, napközben csak fél-fél pillantásra volt időm a telefonon. Erre a beszélgetés ment a lecsóba? Az a beszélgetés, ami részben a tiszteletről szólt. Köszi, megkaptam a tiszteletet, ez járt. Vettem az adást. sad.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Telefonról, tabletről írva, alapjáraton nincsenek ékezetes betűk.
Például ha "é" betűt akarsz írni, akkor az "e" betűn hosszan kell tartani az újadat. Ha "ö", vagy "ő" betűt, akkor az "o" betűn kell hosszan tartani az újad, majd megjelenik egy mező, ami tartalmazza az összes ide kapcsolódó betűt, abból kiválasztod a neked kellőt.
Ez így leírva elégge nyögvenyelősnek hangzik, de hamar megszokható, és elég gördülékenyen használható. Az tény, hogy ha nem bíbelődünk az ékezetes betűk megnyitásával, használatával, akkor némileg gyorsabban lehet írni.
Viszont mérlegelni kell mi a fontosabb, minél gyorsabban tudjam szórni a kommenteket, vagy ékezetekkel, könnyen olvashatóan, értelmezhetően írjak.
Az ékezetek nélkül írott szövegből sokszor 1-1 szavat, csak a szövegkörnyezet miatt lehet felismerni, értelmezni, ezért eléggé zavaró tud lenni. Az ilyen szöveg olvasása sokkal nagyobb figyelmet(és türelmet) igényel.
Megnyugodtam, telefonról így írok. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ANDS írta:
2024.02.28., szer. 19:31
Aszpirin írta:
2024.02.28., szer. 13:39
Még egy dolgot tisztáznék: nem tilos nyelvtanilag helytelenül fogalmazni, a helyesírás szabályait betartani sem.
….
Ebben teljesen igazad van.
Legfeljebb pár forumozó elgondolkozik, ha lát egy számára érdekes hirdetést az apróban. Amikor eladó azt írja, hogy a készülék kiváló állapotban van, stb., stb., és lehet, hogy mint potencionális vevő meg is venné, csak az eladó más topicokban írt kommentjei elbizonytalanítják, hogy valóban olyan gondos gazdától származik- e az a cucc. És nem is biztos, hogy ez így tudatosul egy vevőben, csak valahogy nem találja bizalomgerjesztőnek a hirdetést, és inkább kihagyja, ő sem tudja, miért.
Nem azt mondtam, hogy nem érdemes helyesen írni, hanem hogy nem tilos helytelenül. A kettő között igen komoly különbséget érzek. Azt asz ítélkezést viszont én elég erőltetettnek érzem, hogy ha valaki nem tud helyesen írni, akkor nem gondos gazdája a készülékeinek, mert nem hiszem, hogy lenne szignifikáns korreláció a két dolog között. Egy kvázi-analfabéta bőven lehet gondosabb gazda, mint egy akadémikus, és erre személyesen láttam is példát, nem is egyet. Másrészt ne feledjük, hogy attól hogy valaki magyarul ír, nem biztos, hogy magyar az anyanyelve. Végül ha helyesírás-elemzővel jönnétek: egyrészt vannak bevallottan számítástechnikai analfabéták, akik az ilyen eszközöket nem igazán tudják használni, másrészt pl. az én böngészőmben a beépített helyesírás-elemző totál megbízhatatlan.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »

“Mindenben nem lehet egyetérteni.” Jonas Jonasson.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

“Hallod tesó, eladó ez a kiváló videjómagnó! Eskü hibátlan, énbennem megbízhacc, látod teli vagyok íkezetekköl, száz helyett most százötvenezeré viheted, nem bánod meg! De ténleg”
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Aszpirin írta:
2024.02.28., szer. 13:39
Még egy dolgot tisztáznék: nem tilos nyelvtanilag helytelenül fogalmazni, a helyesírás szabályait betartani sem.
….
Ebben teljesen igazad van.
Legfeljebb pár forumozó elgondolkozik, ha lát egy számára érdekes hirdetést az apróban. Amikor eladó azt írja, hogy a készülék kiváló állapotban van, stb., stb., és lehet, hogy mint potencionális vevő meg is venné, csak az eladó más topicokban írt kommentjei elbizonytalanítják, hogy valóban olyan gondos gazdától származik- e az a cucc. És nem is biztos, hogy ez így tudatosul egy vevőben, csak valahogy nem találja bizalomgerjesztőnek a hirdetést, és inkább kihagyja, ő sem tudja, miért.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

zoli73 írta:
2024.02.28., szer. 12:34
El tudod magyarázni, hogy ezt a beállítást hol találom, vagy hol kellene lennie, ha van?
Android 14 magyar billenytyű:
- kezdj el valamit gépeni, hogy megjelenjen a billentyűzet
- billentyűzet felső sorában fogaskerék
- nyelvek
- "Magyar (Magyarország) QUERTZ" -re katt
- ki kell választani a "magyar"-t (nálam a 3.)
- majd törölni célszerű a quertz kiosztásról a pipát
- alul kész gomb
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Még egy dolgot tisztáznék: nem tilos nyelvtanilag helytelenül fogalmazni, a helyesírás szabályait betartani sem.
Engem pl. még mindig zavar a hivatalosan nem létező "-al", "-el" toldalékok használata a "-val", "-vel" megfelelően hasonult alakja helyett, de soha nem tettem szóvá, és nemrég olvastam egy nyelvészi szakvéleményt, amely kifejezetten jól és élvezhetően érvel az "-al", "-el" természetesebb volta mellett, így bár engem zavar, és a jelenlegi helyesírási szabályok szerint is helytelen, soha nem teszem szóvá.
A cikket már csak azért is javaslom (katt az aláhúzásra), mert jó példája annak, hogy miért nem érdemes nyelvtannáciskodni.

Végül: a netikettnek sok változata fellelhető, és emlékszem olyanra, ami kifejezetten nem tartotta etikusnak a mások nyelvtani vagy helyesírási hibáin való "nyeltannáciskodást" a publikus fórumokon. Mivel ezt nem minden netikett-változat tiltja,, azért nem is tartom általános netikett-szabálynak, de sokszor szóvá teszem, ha elfajul (az üzenőfalon a nyelvtannáciskodás nem éppen ritka jelenség).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

Koszonom a gyors valaszt! Ennek megfeleloen nyugodtan elem tovabb forumos eletemet :kiss:
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2024.02.28., szer. 12:42
Csak gondoltam rövidre zárom a hetek óta tartó vekengést ezen (kicsit uncsi, főleg tiszteletre hivatkozni olyan emberek billentyűzetéből, akik más topikokban előszeretettel gúnyolnak ki másokat... vagy lájkolják a másokat kigúnyolókat).
Szóval örülnék, ha adminisztrátori/moderátori szinten a szabályzattal karöltve valahogy tiszta vizet tudnátok önteni ebbe a bizonyos pohárba. Köszönettel, és tisztelettel : W
Azt hittem, már rég tiszta a víz: ami nincs tiltva vagy kötelezővé téve a szabályzatban, az nem tilos ill nem kötelező.
Tehát jelenleg:
- nem kötelező az ékezetek használata a fórumban
- és nem tilos ezzel kapcsolatban véleményt formálni, vagy észrevételezni, itt ráadásul nem is offtopik.
Szerintem az én hozzáállásomat ismered: bár én használom az ékezeteket, engem nem zavar az sem, ha valaki nem használja.

(mellesleg amit az iPhone billentyűzetről írtál, ha megfigyeled lényegében ugyanúgy én is leírtam az általad is idézett szövegben, és ugyanúgy értetlenségemet fejeztem ki. Az iPad-en ez a ficsör máár akkor is megvolt, amikor nem volt külön iPadOS, azt is iOS-nek hívták).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”