Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

-KP- írta:
2023.11.02., csüt. 14:44
Nem működik rendesen a kereső. Korábban tudtam úgy keresni pl. az adás vételi részen, hogy topik címet kértem vissza találatkén. Most ez a funkció nem működik. Hiába állítom be, hogy találatnak csak témák címét szeretném, mindig hibát dob vissza. "Nincs a keresési feltételeknek megfelelő találat."
Adjál konkrét példát kérlek

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nem működik rendesen a kereső. Korábban tudtam úgy keresni pl. az adás vételi részen, hogy topik címet kértem vissza találatkén. Most ez a funkció nem működik. Hiába állítom be, hogy találatnak csak témák címét szeretném, mindig hibát dob vissza. "Nincs a keresési feltételeknek megfelelő találat."

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Úgy néz ki, hogy tegnap óta jó sebességgel működik az oldal. :smile53:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: s4tch »

csandaz írta:
2023.10.17., kedd 11:29
Ha nem érintené a SID hiba a moderátor és admin fiókokat, akkor azt mondanám ok
Sehogy sem oké. Nincs semmi közünk pl. egymás privát üzeneteihez.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Nah most emelt a netszolgáltató sebességet, most 40 mbit a feltöltés. (még mindig nem 100, de haladás)

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

ZolaBA írta:
2023.10.17., kedd 09:15
csandaz írta:
2023.10.17., kedd 08:42
Valszeg a sok panasz miatt volt kikapcsolva, pl, a telefonon sűrűn tud változni az IP cím, akár mozgás közben más toronyhoz kapcsolódva is és akkor kilépteti az embereket,
Ok, viszont ez akkor baj lesz szerintem. Így is sok a reklamálás a sok bejelentkezés miatt... az sid másolás kérdés meg először jött csak elő. Elméletben ha megszavaztatnád szerintem 99% arra voksolna, hogy maradjon a sid hiba és legyen a bejelentkezés egyszerűbb :)

Csak tipp, nincs trágár szó szűrés a posztolásnál? oda kéne betenni elemként a "?sid=" -t ;)
Ha nem érintené a SID hiba a moderátor és admin fiókokat, akkor azt mondanám ok, de ha kikerül egy admin SID akkor az nagy baj

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

csandaz írta:
2023.10.17., kedd 08:42
Valszeg a sok panasz miatt volt kikapcsolva, pl, a telefonon sűrűn tud változni az IP cím, akár mozgás közben más toronyhoz kapcsolódva is és akkor kilépteti az embereket,
Ok, viszont ez akkor baj lesz szerintem. Így is sok a reklamálás a sok bejelentkezés miatt... az sid másolás kérdés meg először jött csak elő. Elméletben ha megszavaztatnád szerintem 99% arra voksolna, hogy maradjon a sid hiba és legyen a bejelentkezés egyszerűbb :)

Csak tipp, nincs trágár szó szűrés a posztolásnál? oda kéne betenni elemként a "?sid=" -t ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Szóval a munkamenetek IP cím ellenőrzése ki volt kapcsolva. Lehet én voltam, lehet nem....

Szóval, most már hiába másolja valaki a SID-et nem fog tudni csinálni semmit.

Valszeg a sok panasz miatt volt kikapcsolva, pl, a telefonon sűrűn tud változni az IP cím, akár mozgás közben más toronyhoz kapcsolódva is és akkor kilépteti az embereket,

Megcsináltam azt, hogy bejelentkeztem és átmásoltam a sid-et a telefonra és nem láttam még nevemet se jobb felül.

Az hogy a saját gépeden látszik a gyorsítótár eredménye inkognítóban vagy másik böngészőben az nem számít

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Visszszívtam, valami nem kóser

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Shimano írta:
2023.10.08., vas. 15:51
És mikor töltődik be már elég stabilan és gyorsan is az oldal,?mert ez így elég gáz a mai világban.Nem tudom ki az illetékes,azaz ki a szolgáltató,de tehetné a dolgát.
Nekem a stabilitással nincs gondom: stabilan lassú az oldal. Az olvasatlan hozzászólások közül véletlenszerűen kiválasztott négy topic 7 és 32(!) mp közötti időkben töltődtek be, miközben a netem a speedtest.net szerint 655/26 Mbps 49/38 latency-vel. Szóval nem hiszem, hogy ott lenne a gond és mivel más oldalak ezt nem produkálják, így erős a gyanúm...
Mindezt Firefox böngészőn, Win10 alatt.
Újratervezés

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: s4tch »

ZolaBA írta:
2023.10.16., hétf. 17:25
Érdekes hiba. Közben rájöttem, hogy a chrome-ban is elő lehet idézni.... Az a lényeg, hogy akkor van mögötte amikor a belépés után az első oldalt tölti be, ha már utána bármire átlépsz akkor nincs ott, se az Edge-ben se a Chrome-ban.
Így van. Kipróbáltam, és más böngészőbe átmásolva a session id-t tartalmazó url-t, automatikusan beléptet a program másik böngészőben is, jelszó vagy felhasználónév megadása nélkül, legyen az chrome, edge vagy tor.

Őrület.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Zoliii írta:
2023.10.16., hétf. 17:00
Win11, Ms Edge böngésző, és simán Ctrl+c - Ctrl+v címsorból.
Nem értek hozzá, viszont ami biztos: mióta átköltözött a fórum másik szerverre, vannak furcsaságok.
Érdekes hiba. Közben rájöttem, hogy a chrome-ban is elő lehet idézni.... Az a lényeg, hogy akkor van mögötte amikor a belépés után az első oldalt tölti be, ha már utána bármire átlépsz akkor nincs ott, se az Edge-ben se a Chrome-ban.

Tehát pl.:
- kinyitasz egy topicot
- kilépsz (vagy kiléptet, stb.)
- rányomsz a belépésre - belépsz és magától lefrissít ugyanazon az oldalon a belépett állapotra
- Na ilyenkor ott a session id - ha ilyenkor megy a copy&paste akkor tényleg fennáll a hiba
- de amint már másik topicra lépsz eltűnik

Ha tippenem kéne ismert hiba lesz a phpbb-n ;)
Sajnos oda kell figyelni... de a téma és a figyelmeztetés nagyon fontos lenne.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2006.08.02., szer. 11:38
Értékelés: 18

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Zoliii »

ZolaBA írta:
2023.10.16., hétf. 14:53
s4tch írta:
2023.10.16., hétf. 14:26
Csúnya bugba szaladtunk bele egy másik fórumon: itteni kolléga belinkelt egy avx-es threadet session id-vel együtt, és mikor rákattintottam, az ő profiljában találtam magam. Láttam a saját nickem helyett az övét a jobb felső sarokban, a sajátjaim helyett az ő feliratkozásait, stb. Hívtam rögtön a kollégát, kilépett, így a session id lejárt, illetve azóta a másik fórum moderátorai törölték azt a posztot, mindenesetre érdemes lenne utánajárni, hogy reprodukálható-e a hiba.
Te hogy másolsz ki linket session ID-val együtt?
Én egyedül a kilépés gomb linkjén látok session ID-t, ami egy jó 30 karakter hosszú kód.
(A 30 karakternyi random kód meg kb. biztonságosabb mint a juzerek 99,9%-ának felhasználónév + jelszó párosa)
Sziasztok!
Win11, Ms Edge böngésző, és simán Ctrl+c - Ctrl+v címsorból.
Nem értek hozzá, viszont ami biztos: mióta átköltözött a fórum másik szerverre, vannak furcsaságok.
Pl ha az AVház témákról átugrok az Adás-Vételre, újra léphetek be. Hiába a pipa az "Emlékezz rám"-nál.
És tényleg csak pár perccel előtte léptem be. Ez nem egyszeri dolog, rendszeresen tapasztalom.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: s4tch »

ZolaBA írta:
2023.10.16., hétf. 14:53
Te hogy másolsz ki linket session ID-val együtt?
Én egyedül a kilépés gomb linkjén látok session ID-t, ami egy jó 30 karakter hosszú kód.
(A 30 karakternyi random kód meg kb. biztonságosabb mint a juzerek 99,9%-ának felhasználónév + jelszó párosa)
Nem tudom, nem én osztottam meg a linket. Fogalmam sincs, milyen böngészőt használ a kolléga. Írok neki, hogy nézzen be ide.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

s4tch írta:
2023.10.16., hétf. 14:26
Csúnya bugba szaladtunk bele egy másik fórumon: itteni kolléga belinkelt egy avx-es threadet session id-vel együtt, és mikor rákattintottam, az ő profiljában találtam magam. Láttam a saját nickem helyett az övét a jobb felső sarokban, a sajátjaim helyett az ő feliratkozásait, stb. Hívtam rögtön a kollégát, kilépett, így a session id lejárt, illetve azóta a másik fórum moderátorai törölték azt a posztot, mindenesetre érdemes lenne utánajárni, hogy reprodukálható-e a hiba.
Te hogy másolsz ki linket session ID-val együtt?
Én egyedül a kilépés gomb linkjén látok session ID-t, ami egy jó 30 karakter hosszú kód.
(A 30 karakternyi random kód meg kb. biztonságosabb mint a juzerek 99,9%-ának felhasználónév + jelszó párosa)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Csúnya bugba szaladtunk bele egy másik fórumon: itteni kolléga belinkelt egy avx-es threadet session id-vel együtt, és mikor rákattintottam, az ő profiljában találtam magam. Láttam a saját nickem helyett az övét a jobb felső sarokban, a sajátjaim helyett az ő feliratkozásait, stb. Hívtam rögtön a kollégát, kilépett, így a session id lejárt, illetve azóta a másik fórum moderátorai törölték azt a posztot, mindenesetre érdemes lenne utánajárni, hogy reprodukálható-e a hiba.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

A www. és a sima avx.hu az a böngésző szerint két külön oldal, lehetne is két külön oldal, de ugyanarra van irányítva.
A gondok akkor kezdődnek, ha az egyiken bejelentkezel és valamilyen indokkal átkerülsz a másikra. Teszem azt valaki a linket úgy adta meg, vagy akármi.

Olyankor a böngésző nem adja oda a "sütit" amiben a bejelentkezésed tárolva van, mert azt hiszi, hogy átmentél egy másik oldalra.

A www-set át kellene irányítani a simára... de úgy tűnik ez nem történt még meg....

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

csandaz írta:
2023.10.13., pén. 17:45
Figyelj oda, hogy www nélkül menj az avx.hu-ra
gondolkodik.gif

Ennyi a titka?

:smile29:

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Figyelj oda, hogy www nélkül menj az avx.hu-ra

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Sziasztok.

Nem tudom, mennyire lett már korábban esetleg kitárgyalva, de tök fura jelenséget tapasztalok, mióta az új helyen van a fórum: random kidobál. Legalább kétszer, de inkább háromszor újra be kell jelentkeznem. Ha már bejelentkezve egy új témát új lapon nyitok meg, akkor is vendégként kezel a fórum, és ha hozzá akarok szólni, megint be kell jelentkeznem.

Szándékosan van így megoldva mondjuk biztonsági okból, vagy nálam jelentkezik valami gliccs? Több helyen, több gépen és több platformon is olvasom (android+pc) a fórumot, és ahogy láttam, nincs jelentősége annak sem, ha bepipálom, hogy emlékezzen rám... sad.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

És mikor töltődik be már elég stabilan és gyorsan is az oldal,?mert ez így elég gáz a mai világban.Nem tudom ki az illetékes,azaz ki a szolgáltató,de tehetné a dolgát.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Régi szerverre felteltöltöttek, régi módon, új szerverre új módon

Korlátozni kellett a képek méretét ami alapból megjelenik az oldalon, egy 1000px-es bélyegkép készül. ha a kép nagyobb akkor kattintva jelenik meg.

A statisztika látszik, az újfajta a képeknél látszik ha ráviszed az egeret a képre

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Az új szerver óta azt vettem észre, hogy a képek kétféle képpen töltődnek fel.
Van amikor rá kell kattintani, hogy az eredeti felbontás látszódjon, egyébként rosszabb minőségűnek látszódik. Ez esetben nincs a kép alatt információ.
Másik esetben pedig a korábbi szerver verzió, azaz, hogy alapból is nagyítható, és eredeti formában van az oldalon a kép. Ilyenkor alatta látszódik is, hogy, hányan látták, meg a mérete is.

Ez mitől függ, hogy melyik verzióban jelenik meg feltöltés után a kép?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Ez nem így működik, az a menü az utolsó előtti és az utolsó bejelentkezés közötti új hozzászólásokat mutatja.

Ezen nem tudunk változtatni ez egy alap funkció

Javaslom a Gyors linkek között "Olvasatlan hozzászólások megtekintése" részt, az mindent mutat ürítés nélkül

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Talán volt már ez felvetés korábban, de most mégis felteszem.
Praktikus lenne a "Témák új hozzászólásokkal" topicban az alkalmi ürítések helyett, ami néha 24órát sem tart, egy párnapos automatikus kiejtést megoldani, teszem azt 3-5nap. Ez más fórummotornál jól működik.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”