Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Óh én is válaszoltam, csak elfelejtettem rányomni a küldésre és kikapcsoltam a gépet. :smile51:

Igen, töredékét adja a netszolgáltató mint a megállapodásban van.

A reklámok nem tőlünk jönnek. Mi csak az oldal legelején kiírunk egy pici kódot, hogy "reklám helye" és azt a google a böngészőn keresztül saját maga tölti meg. A kódot az oldal elejére kell tenni és mivel az pici az relatív hamar betöltődik. Utána a google a saját végtelen sebességével, szinte azonnal szolgáltat.

A másik extra, hogy a reklámokat a gépeden is tárolja a böngésző, hogy méggyorsabb legyen a betöltés. Ha ugyanazt a reklámot látod akár több különböző oldalon, akkor azt csak 1x tölti le, utána nem is megy a neten keresztül a google-hoz.

Ugyanígy működik az androidon a reklámozás, hogy a kis reklamvideók ne egyék meg az összes internet forgalmad. Ott ez jobban látható, mert kb 4-5 ugyanolyan reklám megy újra és újra

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2023.09.28., csüt. 20:11
zoli73 írta:
2023.09.28., csüt. 20:01
Félre ne érts, én semmiféle gonoszságot nem feltételezem! Viszont, ha internet sebesség probléma(lassúság) áll a háttérben, az nekem, mint laikus felhasználónak kicsit érthetetlen. Ha fórum 1-1 topicját kell betölteni akkor lassú, ha reklámot akkor nem?
Pedig marha egyszerű: a reklámok tertalma nem az AVX szerveréről jön (ezt használják ki az adblockerek is, alapesetben egyszerűen egy adatbázis alapján az abban szereplő "reklámszerverek" irányába kimenő kéréseket blokkolják) ezért tökmindegy, hogy az AVX szervere milyen sebességgel kapcsolódik az internethez, a relklámok gyorsan lejönnek, mert a Google Ads szerverparkja - a Google elemi érdekéből - óriási sebességgel ontja ki magából a reklámokat. A fórumtartalom viszont az AVX szerveréről jön, ráadásul olyan szerkezetben, ami miatt a böngésző le kell töltse a teljes szövegtartalmat a "rendereléshez" /a képeknek csak a helyét rendereli, a képek már a lap megjelenításe utón is töltődhetnek, ezt látod, amikor nagyon lassú a net/. Ezért a reklámokra szinte semmit nem kell várni, míg a jellemzően jóval nagyobb - oldaltartalomra sok másodpercet, összes képre akár perceket is.
Köszönöm szépen!
Ez, így, még nekem is érthető volt, és sokat segített a helyzet átlátásához. Tehát a reklám ennyire kívülalló és kontrollálhatatlan sajnos. Hát mindegy, akkor tűrünk, és bízunk benne, hogy a szolgáltató előbb-utóbb a kellő sbességet fogja biztosítani.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.09.28., csüt. 20:01
Félre ne érts, én semmiféle gonoszságot nem feltételezem! Viszont, ha internet sebesség probléma(lassúság) áll a háttérben, az nekem, mint laikus felhasználónak kicsit érthetetlen. Ha fórum 1-1 topicját kell betölteni akkor lassú, ha reklámot akkor nem?
Pedig marha egyszerű: a reklámok tertalma nem az AVX szerveréről jön (ezt használják ki az adblockerek is, alapesetben egyszerűen egy adatbázis alapján az abban szereplő "reklámszerverek" irányába kimenő kéréseket blokkolják) ezért tökmindegy, hogy az AVX szervere milyen sebességgel kapcsolódik az internethez, a relklámok gyorsan lejönnek, mert a Google Ads szerverparkja - a Google elemi érdekéből - óriási sebességgel ontja ki magából a reklámokat. A fórumtartalom viszont az AVX szerveréről jön, ráadásul olyan szerkezetben, ami miatt a böngésző le kell töltse a teljes szövegtartalmat a "rendereléshez" /a képeknek csak a helyét rendereli, a képek már a lap megjelenításe utón is töltődhetnek, ezt látod, amikor nagyon lassú a net/. Ezért a reklámokra szinte semmit nem kell várni, míg a jellemzően jóval nagyobb - oldaltartalomra sok másodpercet, összes képre akár perceket is.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2023.09.28., csüt. 19:25
A lassúságra azt hiszem Csandaz már adott választ. Ami az volt, hogy egyszerűen a szolgáltató (egyelőre) nem nyújtja azt az internetsebességet, amit a megállapodás szerint nyújtania kellene.
Az, hogy a reklám hamarabb jön be, anem valamifeéle nagy gonosz reklámozók és AVX-fórum közötti világösszeesküvés eredménye, hanem a fórummotor által generált oldal szerkezetéből, illetve Google Ads elhelyezési módjából következik. Magyarázhatnám mlyebben szakmailag, de szerintem fölösleges, mert semmin nem változtat. Ha hiszel nekem, akkor talán elhiszed, hogy ez nem a mi "gonoszságunk" vagy "reklámbevétel-éhségünk" eredménye :D
Félre ne érts, én semmiféle gonoszságot nem feltételezem! Viszont, ha internet sebesség probléma(lassúság) áll a háttérben, az nekem, mint laikus felhasználónak kicsit érthetetlen. Ha fórum 1-1 topicját kell betölteni akkor lassú, ha reklámot akkor nem?
Mi felhasználók, csak azt látjuk ami történik a felületen, de hogy a különbségeket mi okozza, azt nem tudjuk. Talán nem is kell tudjuk, mindenesetre bosszantó.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Engem állandóan kidob a fórum, ha frissítem a hozzászólásokat. És igen, baromi lassú... :smile51:

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A lassúságra azt hiszem Csandaz már adott választ. Ami az volt, hogy egyszerűen a szolgáltató (egyelőre) nem nyújtja azt az internetsebességet, amit a megállapodás szerint nyújtania kellene.
Az, hogy a reklám hamarabb jön be, anem valamifeéle nagy gonosz reklámozók és AVX-fórum közötti világösszeesküvés eredménye, hanem a fórummotor által generált oldal szerkezetéből, illetve Google Ads elhelyezési módjából következik. Magyarázhatnám mlyebben szakmailag, de szerintem fölösleges, mert semmin nem változtat. Ha hiszel nekem, akkor talán elhiszed, hogy ez nem a mi "gonoszságunk" vagy "reklámbevétel-éhségünk" eredménye :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!

Szeretnék valami elfogadható magyarázatot kapni egy kellemetlen jelenségre.
Gondolom sokan megfigyelték, hogy valamiért az oldal lassan működik. Mindegy, hogy milyen napszakban, mindegy, hogy milyen téma megnyitása, mindegy, hogy vetetékes net, mobil net, vagy wifi, de hosszú másodpercek telnek el, amíg egy téma, topic, hírdetés, stb. betöltődik. Függetlenűl attól, hogy új, vagy még a leállás előtti-e. A képek betöltésében látok különbséget, a leállás után feltöltöttek lassan(5-10sec.), a régiek baromi lassan(15-40sec) jelennek meg, vagy egyáltalán nem is jelennek meg.
Például egy néhány napja feladott, három mondatos hírdetés, ami még képet sem tartalmaz, még az is több másoperc, mire megnyílik. Vagy a napokban nyitott új téma a "Minden ami Roon", a maga maroknyi hozzászólásával, szinte csak egy gondolatnyival nyílik meg előbb, mint a régi topicok.

Ellentétben a reklámok!
A bárhová kattintás helyett megjelenő reklámok azonnal, a másodperc törtrésze alatt betöltődnek. Legyen az csak egy szimpla felirat, fotó, link de akár még egy reklámfilm is, villámgyoran, bármiféle késlekedés, akadozás nélkül megjeleneik.
Nos, erre a kontrasztra lennék kíváncs, hogy ez miért van?
A számunkra hasznos tartalom, amiről elvileg ez az oldal szól, az akadozik, ellenben a reklám zavartalanúl ömlink ránk.
Köszönöm előre is!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

violin írta:
2023.09.17., vas. 19:16
Nem tudom, hogy esetleg van-e valami hasznos ötlet.... illetve egyáltalán lehet-e kezdeni valamit, hogy a "szép új fórum" rendesen működjön....? gondolkodik.gif

Mert ami most van, az egész egyszerűen borzalmas..... 36_1_10.gif .... mindenre többször kell kattintani, és akkor sem biztos, hogy működik. Az olvasottá tétel sem mindig reagál.... olyan nyögvenyelős, akadós lett az egész....
Teljesen megöli az "élményt"....

Szóval tudok ezzel csinálni valamit az én oldalamon....? Valami frissítés, vagy tudomisén....
Csúcsidőben ez a helyzet, nem nagyon tudunk vele mit csinálni.
Beadtam az illetékesnek a "ticket"-et az internet sebesség problémáról, várjuk a reakciót.

Annyit tudsz tenni, hogy a főoldal alján megnézed, hány aktív felhasználó van és amikor az 1000-hez közel van, akkor kicsit később újra próbálkozol az oldallal, amikor kevesebben vannak.

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: violin »

Nem tudom, hogy esetleg van-e valami hasznos ötlet.... illetve egyáltalán lehet-e kezdeni valamit, hogy a "szép új fórum" rendesen működjön....? gondolkodik.gif

Mert ami most van, az egész egyszerűen borzalmas..... 36_1_10.gif .... mindenre többször kell kattintani, és akkor sem biztos, hogy működik. Az olvasottá tétel sem mindig reagál.... olyan nyögvenyelős, akadós lett az egész....
Teljesen megöli az "élményt"....

Szóval tudok ezzel csinálni valamit az én oldalamon....? Valami frissítés, vagy tudomisén....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Nincsen sajnos, minden üzenet önálló.

De az üzenet alatt van egy "kapcsolódó üzenetek" rész, ahol látszanak a kapcsolódó üzenetek.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, olyan beallitas van a forumon, hogy a privat uzeneteket egybevonja ha egy valakivel leveleztem es ne mindegyik hozzaszolast kulon levelnek irja?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tottyi írta:
2023.09.07., csüt. 13:00
zoli73 írta:
2023.09.06., szer. 21:28
Csak egy példa, az üzenőfal.
Sokszor látom, hogy ha valaki egy terjedelmes kommentre válaszol/idézi, az a szöveget visszatörli, és csak a fórumtárs nevét hagyja meg, így válaszol. Na most én ezt már sokszor megpróbáltam, de még sohasem sikerült, mindig összeolvadt a saját kommentemmel, és egy "buborékba" került az egész. A visszatörlésnél nem látom, hogy mit kell látni, meddig kell visszatörölni.
[/quote


Szia, az uzenofal egy kicsit bonyolultabb de konnyen meg lehet erteni.
Itt egy pelda, most ez van az uzenofalon es ha erre valaszolnal akkor ketto kommentelo is lenne a Te kommentedben.
tamagaba írta:
2023.09.07., csüt. 12:08
jaja bajuszbá
De ha ezt szetszeded. -->

(quote="tamagaba" post_id=36302 time=1694081312 user_id=50795)
(quote="Voyager" post_id=36301 time=1694076001 user_id=18190)
Ez itt a kérdés?
(/quote)
jaja bajuszbá
(/quote)

A zarojelek helyett szogletes zarojelet hasznalj vagy hogyan hivjak. :) "[ ]"

Akkor lathatod, hogy ki irta az elsot es ki a masodikat es a "
" -val bezarva, ha az egyiket kiszeded es az egyik user-t akkor csak annak fogsz valaszolni a "
" utan ha irsz.
Nemtudom jol-e magyaraztam. :(
[/quote]


Biztos jól magyaráztad, de én többszöri elolvasásra sem tudom értelmezni, de ne zavarjon, az én "készülékemben" van a hiba. bocs.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

tamagaba írta:
2023.09.07., csüt. 14:05
tottyi írta:
2023.09.07., csüt. 13:52
Ha jol tudom akkor ott van az a kez felfele ujjal, hogy "Kedveled ezt az uzenetet" de azt hiszem ir egy sort is az uzenofallra.
Es ha megfigyeled mikor irtad akkor lathatod, hogy pont a szulinapomkor hajnal egykor. :)
Es ha a kis nyilra kattintasz akkor az en hirdetesemre ugrasz. :)
.. az üzenőfalon azt akartam kérdezni
En is ott gondoltam es irtam.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tottyi írta:
2023.09.07., csüt. 13:52
Ha jol tudom akkor ott van az a kez felfele ujjal, hogy "Kedveled ezt az uzenetet" de azt hiszem ir egy sort is az uzenofallra.
Es ha megfigyeled mikor irtad akkor lathatod, hogy pont a szulinapomkor hajnal egykor. :)
Es ha a kis nyilra kattintasz akkor az en hirdetesemre ugrasz. :)
.. az üzenőfalon azt akartam kérdezni
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

tamagaba írta:
1974.06.26., szer. 01:00
Hogy kell lájkolni egy üzit, mert azt pl. nem tudom :D
Ha jol tudom akkor ott van az a kez felfele ujjal, hogy "Kedveled ezt az uzenetet" de azt hiszem ir egy sort is az uzenofallra.
Es ha megfigyeled mikor irtad akkor lathatod, hogy pont a szulinapomkor hajnal egykor. :)
Es ha a kis nyilra kattintasz akkor az en hirdetesemre ugrasz. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tottyi írta:
2023.09.07., csüt. 13:00
zoli73 írta:
2023.09.06., szer. 21:28
Csak egy példa, az üzenőfal.
Sokszor látom, hogy ha valaki egy terjedelmes kommentre válaszol/idézi, az a szöveget visszatörli, és csak a fórumtárs nevét hagyja meg, így válaszol. Na most én ezt már sokszor megpróbáltam, de még sohasem sikerült, mindig összeolvadt a saját kommentemmel, és egy "buborékba" került az egész. A visszatörlésnél nem látom, hogy mit kell látni, meddig kell visszatörölni.
Szia, az uzenofal egy kicsit bonyolultabb de konnyen meg lehet erteni.
Itt egy pelda, most ez van az uzenofalon es ha erre valaszolnal akkor ketto kommentelo is lenne a Te kommentedben.
tamagaba írta:
2023.09.07., csüt. 12:08
Voyager írta:
2023.09.07., csüt. 10:40
Ez itt a kérdés?
jaja bajuszbá
De ha ezt szetszeded. -->

(quote="tamagaba" post_id=36302 time=1694081312 user_id=50795)
(quote="Voyager" post_id=36301 time=1694076001 user_id=18190)
Ez itt a kérdés?
(/quote)
jaja bajuszbá
(/quote)

A zarojelek helyett szogletes zarojelet hasznalj vagy hogyan hivjak. :) "[ ]"

Akkor lathatod, hogy ki irta az elsot es ki a masodikat es a "
" -val bezarva, ha az egyiket kiszeded es az egyik user-t akkor csak annak fogsz valaszolni a "[/quote]" utan ha irsz.
Nemtudom jol-e magyaraztam. :(
[/quote]

Hogy kell lájkolni egy üzit, mert azt pl. nem tudom :D
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

zoli73 írta:
2023.09.06., szer. 21:28
Csak egy példa, az üzenőfal.
Sokszor látom, hogy ha valaki egy terjedelmes kommentre válaszol/idézi, az a szöveget visszatörli, és csak a fórumtárs nevét hagyja meg, így válaszol. Na most én ezt már sokszor megpróbáltam, de még sohasem sikerült, mindig összeolvadt a saját kommentemmel, és egy "buborékba" került az egész. A visszatörlésnél nem látom, hogy mit kell látni, meddig kell visszatörölni.
Szia, az uzenofal egy kicsit bonyolultabb de konnyen meg lehet erteni.
Itt egy pelda, most ez van az uzenofalon es ha erre valaszolnal akkor ketto kommentelo is lenne a Te kommentedben.
tamagaba írta:
2023.09.07., csüt. 12:08
Voyager írta:
2023.09.07., csüt. 10:40
Ez itt a kérdés?
jaja bajuszbá
De ha ezt szetszeded. -->

(quote="tamagaba" post_id=36302 time=1694081312 user_id=50795)
(quote="Voyager" post_id=36301 time=1694076001 user_id=18190)
Ez itt a kérdés?
(/quote)
jaja bajuszbá
(/quote)

A zarojelek helyett szogletes zarojelet hasznalj vagy hogyan hivjak. :) "[ ]"

Akkor lathatod, hogy ki irta az elsot es ki a masodikat es a "[/quote]" -val bezarva, ha az egyiket kiszeded es az egyik user-t akkor csak annak fogsz valaszolni a "[/quote]" utan ha irsz.
Nemtudom jol-e magyaraztam. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2023.09.06., szer. 18:07
zoli73 írta:
2023.09.06., szer. 17:39
Ugye azért azzal tisztában vagy, hogy sokan nem is tudják, hogy kell elvégezni ezeket a műveleteket, amiket számonkérsz?
Igen, ezt én is észrevettem. Neház dolog ám kitörölni a fölösleget, és csak azt hagyni benne az idézetben, amire válaszolsz gondolkodik.gif
Asszem fogunk erről is egy GYIK-bejegyzést írni. Amit senki nem olvas majd el :angry:
Na most ezt inkább iróniának tudom be, mint sem gúnynak.
Csak egy példa, az üzenőfal.
Sokszor látom, hogy ha valaki egy terjedelmes kommentre válaszol/idézi, az a szöveget visszatörli, és csak a fórumtárs nevét hagyja meg, így válaszol. Na most én ezt már sokszor megpróbáltam, de még sohasem sikerült, mindig összeolvadt a saját kommentemmel, és egy "buborékba" került az egész. A visszatörlésnél nem látom, hogy mit kell látni, meddig kell visszatörölni.
De ha már az üzenöfalnál tartunk, ha írok egy hozzászólást, ezt 500 karakter ereéig tehetem meg, ha ez elfogy, akkor pirosra vált a keret és nem is lehet tovább írni. Ehhez képest sok olyan hosszászólást látok, ami ezt jóval meghaladó terjedelmű. Volt már több ilyen, amit pozitívan szerettem volna értékelni, rákattintok, de mivel a hozzászólás 500 karaktert meghaladó(de hogy?), így a pozitív értékelés nem küldhető el.
Szóvel nem értem, másnak hogy sikerül 500 karaktert meghaladó kommenteket írni.
De hogy maradjunk szorosan a témánál, a "normál", topicokban írt hozzászólások idézésénél.
Ha egy hosszabb terjedelmű hozzászólásból csak egy mondatra, vagy megjegyzésre szeretnék reagálni, akkor én sokszor azt az egy mondatot inkább leírom mégegyszer, mint hogy a körülötte lévő szöveget visszatöröljem, nekem az nehézkes, és nem egyszer a törlés túlszalad, léphetek ki, kezdhetem újra, stb, stb. Ezért inkább csak egyszerűen idézem az egész szöveget, az idéz "gombbal", abból nem lehet baj.
Ezért elnézést kérek mindenkitől akit ez zavar.
Nem tagadom, sokszor le is írtam, hogy informatikai analfabéta vagyok, és feltehetőleg már az is maradok, de mentsegemre legyen mondva, hogy ide a zene, a zenehallgatás, a hifi szeretete hozott ide. Persze ettől még a szabályokat nekem is be kell tartanom, be is tartom, és úgy érzem, ezekkel a bénázásokkal sem a fórum működésének, sem a fórumtársaknak nem ártok.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.09.06., szer. 17:39
Ugye azért azzal tisztában vagy, hogy sokan nem is tudják, hogy kell elvégezni ezeket a műveleteket, amiket számonkérsz?
Igen, ezt én is észrevettem. Neház dolog ám kitörölni a fölösleget, és csak azt hagyni benne az idézetben, amire válaszolsz gondolkodik.gif
Asszem fogunk erről is egy GYIK-bejegyzést írni. Amit senki nem olvas majd el :angry:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kasumi írta:
2023.09.06., szer. 16:40
A fórumtagok egy része még mindig nem tanult meg idézni. De lehet, hogy csak engem zavar, hogy a hosszú hozzászólásokat teljes hosszban, akár 4-5 viszontválaszban is idézik, miközben az esetek többségében csupán egy-egy kulcsmondatra reagálnak.

FYI:
"Amikor egy levélre válaszolsz, csak annyit idézz az eredeti anyagból, hogy érthető legyen a válaszod és ne többet!" Netikett

"2.8. A Fórumon kötelező az internet általános kommunikációs és viselkedési szabályainak, a Netikettnek a betartása." Fórum szabályzat
Ugye azért azzal tisztában vagy, hogy sokan nem is tudják, hogy kell elvégezni ezeket a műveleteket, amiket számonkérsz?
Például én is nagyon sok mindennel nem vagyok tisztában, és csak alap dolgokat tudok végrehajtani, ezért elnézésedet kérem, ha a fent említett hibákat véteném.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kasumi »

A fórumtagok egy része még mindig nem tanult meg idézni. De lehet, hogy csak engem zavar, hogy a hosszú hozzászólásokat teljes hosszban, akár 4-5 viszontválaszban is idézik, miközben az esetek többségében csupán egy-egy kulcsmondatra reagálnak.

FYI:
"Amikor egy levélre válaszolsz, csak annyit idézz az eredeti anyagból, hogy érthető legyen a válaszod és ne többet!" Netikett

"2.8. A Fórumon kötelező az internet általános kommunikációs és viselkedési szabályainak, a Netikettnek a betartása." Fórum szabályzat
Újratervezés

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Igen, ezt tudjuk, ha az üzenőfalról próbálsz elnavigálni akkor hibára futsz. Beadtam a ticket-et az illetékesnek a javításra.

Online
Avatar
Bazirga
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.03.01., vas. 12:09
Értékelés: 7

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Bazirga »

Bazirga írta:
2023.09.05., kedd 14:00
Sziasztok!
Nekem olyan anomália áll fenn, hogy amikor belépek az üzenőfal rendben van, de ha valamelyik topikra klikkelek, akkor az az üzenet jön, hogy: Információ - A kért oldal nem található.
Ezután viszont a Gyors linkek valamelyikébe be tudok lépni, majd már a topikok almenüket is beadja és be is enged.
Win11 pro.
Kösz a segítséget előre is.

Ja és sajnos Androidos mobilon is így megy.

Online
Avatar
Bazirga
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.03.01., vas. 12:09
Értékelés: 7

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Bazirga »

Sziasztok!
Nekem olyan anomália áll fenn, hogy amikor belépek az üzenőfal rendben van, de ha valamelyik topikra klikkelek, akkor az az üzenet jön, hogy: Információ - A kért oldal nem található.
Ezután viszont a Gyors linkek valamelyikébe be tudok lépni, majd már a topikok almenüket is beadja és be is enged.
Win11 pro.
Kösz a segítséget előre is.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

R.G. írta:
2023.08.29., kedd 14:38
Shimano írta:
2023.08.29., kedd 12:41
Hali.A következő a probléma.A telómon nem tudok bejelentkezni,mert azt irja hogy helytelen a jelszó.Mentett jelszó van,és eddig nem volt ilyen gond,csak mától.A tableten még nem kellett újra bejelentkeznem,de ha az is elszál,nem tudom hogyan fogok itt létezni.Másoknál nem volt még ilyen probléma?
De,vagy vakami hasonlo igen...
Amikor kivalasztod, semmire se nyomjal, kos ido es magatol belep
Nalam ez lett a megoldas. Ugyan ugy egymas utan is elutasitott, ha a belep gombra nyomtam. Most nem nyomok es belep
Most volt időm vele foglalkozni,újra bepötyögtem a jelszót,és harmadjára sikerült.
Nem értem,mert ugyanez volt a mentett jelszó is,de a lényeg hogy jó lett.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”