Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

csandaz írta:
2022.02.03., csüt. 07:53
Quetz írta:
2022.02.02., szer. 15:45
csandaz írta:
2022.02.02., szer. 10:14


Az "Unread" ha jól tudom az utolsó rendes bejelentkezés időpontjához képest néz... Ha 2 hete jelentkeztél be és be van pipálva az "Emlékezz rám" és minden nap itt jártál, tehát a bejelentkezésed "életben van tartva", akkor rendszer azt hiszi, hogy 2 hete jelenetkeztél be utoljára.

Javaslom a rendes kijelentkezést amikor tudod, hogy már nem jössz vissza az oldalra és fontos ez az "unread" funkció
Minden egyes hozzászólás olvasottságának tárolása minden egyes felhasználónak, egy picit sok lenne, csak szorozd össze a két számot.
Ez nem bejelentkezési probléma, mert a fórum pár naponta kidob és újra be kell lépnem. Ebből arra következtetek. hogy ezt egy moderátor/rendszergazda okozta, aki belenyúlt az adatbázisba (manuálisan vagy fórum eszközökkel, de ez lényegtelen). Én ezért kérem, ha már elrontottátok, akkor javítsátok meg.
Egy jó ideje, nem volt a kódhoz nyúlva, belenyúlva, elrontva.

De megkövetem magam, mert nem a bejelentkezésre kapcsolódik.

Téma szinten van tárolva, hogy az adott felhasználó látta e a legfrissebb hozzászólást, akkor van bejegyezve annak a hozzászólásnak az időpontja. Ha ahoz képest van új, akkor van unread.

Ha még sose jártál az adott témában, akkor olvasatlannak van jelölve.
Ha jártál már és akkor nyomsz az unread gombra akkor oda ugrik, de az unread gomb addig fog arra a pontra mutatni, amíg el nem érsz a legújabb hózzászólás oldalára, akkor frissül a bejegyzés, hogy abban a témában számodra nincs olvasatlan hozzászólás.
Ha még nem jártál ott, az unread gomb nem tud hova küldeni, ezért alapból a legújabb hozzászóláshoz dob, olvasottnak jelölve azonnal a témát.

Az hogy az olvasatlan 2 héttel megelőző hozzászóláshoz visz, az azt jelenti hogy azóta nem jártál a legújabb hozzászólásnál.

Kérlek próbáld ki hogy elmész a legfrissebhez, hogy az megjelöli e a témát olvasottnak. (témalista oldalát újra kell tölteni)
Ha nem, akkor küldd el a téma linkjét és megnézem mit mutat nálad az olvasottság követő
Köszönöm, ez a link: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Próbáltam már "mark all topic read"-t, egyesével végig lépdeltem az oldalakon, de semmi sem segített. Ha tényleg bennragadt hozzászólások okozzák az anomáliát, akkor megoldható egy takarító script, ami olvasottnak jelöli meg a postokat?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Sziasztok. Erről nemrég volt itt értekezés vissza kell lapozni kicsit pár héttel ezelőttig. Wittao fórumtárs összes hozzászólásának törlése után észleltük ezt többen is. Az kavart be ebbe az értesítés utáni nem pontosan a kérdéses oldalra ugrás dologban.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Quetz írta:
2022.02.02., szer. 15:45
csandaz írta:
2022.02.02., szer. 10:14


Az "Unread" ha jól tudom az utolsó rendes bejelentkezés időpontjához képest néz... Ha 2 hete jelentkeztél be és be van pipálva az "Emlékezz rám" és minden nap itt jártál, tehát a bejelentkezésed "életben van tartva", akkor rendszer azt hiszi, hogy 2 hete jelenetkeztél be utoljára.

Javaslom a rendes kijelentkezést amikor tudod, hogy már nem jössz vissza az oldalra és fontos ez az "unread" funkció
Minden egyes hozzászólás olvasottságának tárolása minden egyes felhasználónak, egy picit sok lenne, csak szorozd össze a két számot.
Ez nem bejelentkezési probléma, mert a fórum pár naponta kidob és újra be kell lépnem. Ebből arra következtetek. hogy ezt egy moderátor/rendszergazda okozta, aki belenyúlt az adatbázisba (manuálisan vagy fórum eszközökkel, de ez lényegtelen). Én ezért kérem, ha már elrontottátok, akkor javítsátok meg.
Egy jó ideje, nem volt a kódhoz nyúlva, belenyúlva, elrontva.

De megkövetem magam, mert nem a bejelentkezésre kapcsolódik.

Téma szinten van tárolva, hogy az adott felhasználó látta e a legfrissebb hozzászólást, akkor van bejegyezve annak a hozzászólásnak az időpontja. Ha ahoz képest van új, akkor van unread.

Ha még sose jártál az adott témában, akkor olvasatlannak van jelölve.
Ha jártál már és akkor nyomsz az unread gombra akkor oda ugrik, de az unread gomb addig fog arra a pontra mutatni, amíg el nem érsz a legújabb hózzászólás oldalára, akkor frissül a bejegyzés, hogy abban a témában számodra nincs olvasatlan hozzászólás.
Ha még nem jártál ott, az unread gomb nem tud hova küldeni, ezért alapból a legújabb hozzászóláshoz dob, olvasottnak jelölve azonnal a témát.

Az hogy az olvasatlan 2 héttel megelőző hozzászóláshoz visz, az azt jelenti hogy azóta nem jártál a legújabb hozzászólásnál.

Kérlek próbáld ki hogy elmész a legfrissebhez, hogy az megjelöli e a témát olvasottnak. (témalista oldalát újra kell tölteni)
Ha nem, akkor küldd el a téma linkjét és megnézem mit mutat nálad az olvasottság követő

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Pont ezért írtam, hogy nem a Tűű Károly eset miatt konkrétan, hanem általánosságban írom.

Mert, ha nincs ott semmi, akkor abból nincs milyen következtetést levonnia annak, aki nem volt korábban jelen.

Ha viszont van reklamáció, és van rá válasz abból már egy új érdeklődő láthatja, hogy miként áll hozzá a szolgáltató.

Lásd pl. Google értékelések. Ott mindig a negativokat nézem, és azt, hogy van e rá válasz. Sokat elárul a helyről. Többet, mint a pozitív ömlengések.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

csandaz írta:
2022.02.02., szer. 10:14


Az "Unread" ha jól tudom az utolsó rendes bejelentkezés időpontjához képest néz... Ha 2 hete jelentkeztél be és be van pipálva az "Emlékezz rám" és minden nap itt jártál, tehát a bejelentkezésed "életben van tartva", akkor rendszer azt hiszi, hogy 2 hete jelenetkeztél be utoljára.

Javaslom a rendes kijelentkezést amikor tudod, hogy már nem jössz vissza az oldalra és fontos ez az "unread" funkció
Minden egyes hozzászólás olvasottságának tárolása minden egyes felhasználónak, egy picit sok lenne, csak szorozd össze a két számot.
Ez nem bejelentkezési probléma, mert a fórum pár naponta kidob és újra be kell lépnem. Ebből arra következtetek. hogy ezt egy moderátor/rendszergazda okozta, aki belenyúlt az adatbázisba (manuálisan vagy fórum eszközökkel, de ez lényegtelen). Én ezért kérem, ha már elrontottátok, akkor javítsátok meg.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Alex_Aston írta:
2022.02.02., szer. 13:27
Az ominózus ...
Biztos, hogy ez jó (etikus) megoldás?
A konkrét eset összetett, általánosságban viszont szükséges a törlési jog. A szabályzat pedig általános.

Talán lehetne nyitni egy topicot az "Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!" - mintájára, mondjuk "Tapasztalatok gyártókkal/kereskedőkkel" címmel, de az az igazság, hogy szabályzatilag akármennyire a hozzászólóra terhelnéd a felelősséget azért amit leírt, jog szerint a fórum üzemeltető is felelős, akkor pedig ott a kártérítési felelősség kérdése, a moderálás macerája, stb. Nem egyszerű ez.

Ma pl. nekem jutott a lehetőség, hogy válaszoljak egy vásárlói panaszra. Az volt a vevő baja, hogy drága a kenyér. Amúgy tényleg az. Na és? most akkor ez feketítheti a kereskedőt nyilvános helyen vagy sem? ő vesz valamit, rátesz x% árrést ahogy szokta és eladja. Miért lenne hibás? Általánosságban szükséges a törlési lehetőség.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Szalon írta:
2022.02.02., szer. 15:21
Mondjuk számomra alapjában véve már az is nagyon furcsa, hogy valós cég nélkül, hogyan kerülhet be valaki a kereskedők és gyártók közé? Mi alapján döntitek ezt el, hogy ki a kereskedő és gyártó?
Valamit nagyon nem értesz, tényleg, szóval tisztán és világosan leírom: ezt nem "mi" döntjük el. Sem a moderátorok, sem az adminisztrátorok, sem a fórumtagság. Ez egy szerződéses jogviszony az illető kereskedő és a fórum tulajdonosa között.
Ha Te szeretnél "kereskedő" lenni, akkor a fórum tulajdonosához kell fordulnod. Lásd szabályzat, 4.7

A téma részemről ezzel le van zárva.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2022.02.02., szer. 13:27
Nekem csak egy észrevételem van, és inkább ide írom, mint az adott fórumot terheljem vele feleslegesen.
Az ominózus Tűű Károly féle hozzászólások elmozdításával kapcsolatban csak egy általános kérdésem lenne, és nem szeretnék állást foglalni a témában, nem azért írom.

Tehát egy hozzászólás, törlésre kerülhet a topikgazda kérésére, ha szerinte (akár jogosan is) sérti az üzleti érdekeit, még akkor is, ha valós eseményt ír le? Biztos, hogy ez jó (etikus) megoldás?

Hisz így (akár) valós információktól esik el egy oda tévedő ember. Nem az lenne a jó, ha nem csak a dicséretek lennének jelen egy adott topikban? Mert így magát a kereskedőt/szakembert is arra arra ösztökélné, hogy a kritikákat vegye komolyan, és javítson a szolgáltatásán. Így mindenki nyerne a dolgon. Én anno úgy tanultam, hogy a reklamációkezelés szinte az egyik legfontosabb dolog egy vállalkozás/cég esetében.
Nem ez a szabály csak a kereskedői topikokra vonatkozik, és egyértelműen idéztem is a szabályzat idevonatkozó részét.

A kereskedőnek joga van eltávolít(t)a(t)ni a saját fórumából azokat, az egyébként szabályzatba nem ütköző hozzászólásokat, amelyek az elképzeléseibe vagy az üzletpolitikájába nem férnek bele. Ezt jelenti az ő "lokális moderátori" státuszuk, és ez a lehetőség nem is ingyen van számukra - ellentétben pl. veled, aki ingyen használod a fórumot. Ez nem egy új szabály, nagyon régóta így van. Az teljesen a kereskedőtől függ, hogy az őt ért kritikákat tolerálja vagy sem, és ebből is le lehet vonni konzekvenciákat. Ugyanakkor, a fórum más részein a kereskedők ugyanolyan fórumtagok, mint bármely más fórumtag.

A konkrét esetben egyébként nem kerültek törlésre az inkriminált hozzászólások, hanem - ahogy te is írtad - ki lettek mozdítva onnan egy általános fórumba, ráadásul nem is nyomtalanul, így ha valaki arra téved, láthatja, hogy volt itt valamiféle polémia, amit végül a fórumgazda eltávolíttatott, és arra is támaszpontot kap, hogy hol találja azt, ha érdekli.

Azért még tegyük hozzá, hogy eléggé elszabadultak az indulatok ott - mindkét oldalon. Kritikát kulturáltan is meg lehet fogalmazni, és arra válaszolni is lehet kulturáltan. Tüű Károly elég sokáig (oldalakon keresztül) türelmesen tűrte azt, ami a fórumjában folyt, annak ellenére, hogy nem köteles tűrnie, szerintem kulturált, adekvát választ adott - a saját szemszögéből - a kritikára... De voltak, akik nagyon sokáig akarták rágni a gumicsontot... amit már Tüű Károly nem tűrt, ennyi.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Aszpirin írta:
2022.02.02., szer. 07:46
Szalon írta:
2022.02.02., szer. 07:10
Aszpirin írta:
2022.02.02., szer. 06:49
Az elmúlt időszakban kialakult vitát az alfórum gazdája nem ide valónak ítélte. Ezért áthelyeztem a DIY fórum "Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás" c. topikjába..
Véleményem szerint minimum a vitát elindító hozzászólás áthelyezése igencsak egyoldalúvá teszi a véleményezést! A mester elismerte, hogy kezei közül származott az eredmény, ezáltal semmi keresnivalója egy DIY topikban! Szerintem mindenképpen hasznos, tapasztalatokon keresztüli információk jelentek meg a topikgazda munkájával kapcsolatban! Képekkel szemléltetve a “munka” minőségét, igencsak idevaló lenne, hogy az esetleges idetévedők tisztában legyenek, milyen minőségre is számíthatnak, ha a “mesterhez” fordulnak.
Szerintem igenis fontos tudni az esetleges érdeklődőknek azt is, hogy a fórumtárs semmiféle mérési jegyzőkönyvet, előtte-utána képeket, dokumentációt nem kapott a tuninggal kapcsolatban, továbbá a számlaadás hiánya is egy valós problémaforrás lehet az későbbi érdeklődök számára egy esetleges vitás ügy kialakulásánál… ami szintén egy valós problémára hívná fel a figyelmet!
Kérlek gondoljátok át minimum a “mester” által elismerten tuningolt hangsugárzóról tapasztaltak visszahelyezését, mert véleményem szerint annak pontosan itt lenne a helye, itt nyújtana igazán segítséget, itt fogja az megtalálni, aki informálódni szeretne.
Kedves Szalon!

Nem vitatva az érveidet (egy kivételével, miszerint nincs keresnivalója egy DIY topikban, ami kifejezetten hangfaltuning-gal (is) foglalkozik - de talán jól érzékelem, nogy a véleményedben nem azon van a hangsúly, hogy hobá helyeztem át a vitát, hanem hogy nem maradt itt), figyelmedbe ajánlanám, hogy a fórumszabályzat kifejezetten megengedi, hogy a kereskedői alfórumok “gazdái” az alfórumaik tartalma felett a saját érdekeik mentén rendelkezzenek:
4.3. A Kereskedő számára biztosított moderálási lehetőség nem ró rájuk kötelezettséget, az csak arra biztosít lehetőséget, hogy a Fórum szabályzatának ugyan megfelelő, de érdekeiket, elképzeléseiket esetlegesen sértő hozzászólásokat törölhessék.
A “törlés” viszont - pont azért mert a kereskedők ezen lehetősége nem teremt számukra egyéb kötelezettséget - jelenleg számukra nem direkt, hanem meg kell kérniük a globális moderátorokat.
“hangfaltunning” kifejezetten kérte a vitaindító hozzászólás ÉS az azt követő összes hozzászólás eltávolítását az alfórumából.
Áthozom inkább ide, talán itt megmarad...

Komolyan kérdezem, hogy ezt a 4.3 szekciót nem lenne érdemes átgondolni? Ez így borzasztóan etikátlan szerintem...

Mondjuk számomra alapjában véve már az is nagyon furcsa, hogy valós cég nélkül, hogyan kerülhet be valaki a kereskedők és gyártók közé? Mi alapján döntitek ezt el, hogy ki a kereskedő és gyártó?
Szerintem érdemes lenne ezt is tisztába tenni, hogy akkor ide végülis ki az, aki bekerülhet...
Véleményem szerint pl bőven elegendő lehet, ha pl céginformáción egy keresésnél kidobja a nevét a kereső...
Amennyeben ez a feltétel nem valósul meg, eleve semmi keresnivalója ott, mert abban az esetben félrevezető a megnevezés és hamisan azt a képet festheti, hogy egy valós céggel kerül az esetleges érdeklődő kapcsolatba...
Továbbá tiszteletlen azokkal a valós kereskedőkkel és gyártókkal szemben is, akik hivatalosan, adózva űzik tevékenységüket, számlát, garanciát adva...

De rendben, kap saját topikot mert fizetett...stb... az oda nem illő dolgok törlésének kérelme/áthelyezése egy jogos igény, természetesen ezzel semmilyen probléma...
Viszont amennyiben minden negatív kritika törlésre/eldugásra kerül, meglehetősen megnehezíti az objektív tájokozódást egy esetleges érdeklődő számára... Az egybként is botrányosan használható kereső funkciót figyelembe véve, szerinted mennyi érdeklődő fog egy DIY altopikban keresgetni esetleg Tüű munkásságával kapcsolatban?
Nem lenne hitelesebb az egész fórum, amennyiben a negatív kritika is megjelenhetne az adott tevékenységgel kapcsolatban? Természetesen amennyiben bizonyíthatóan az adott termékkel/szolgáltatással kapcsolatban érkezik a kritika... (és pl itt is előjön, hogy hogyan bizonyítható egy számla, jegyzőkönyv...cég nélkül amúgy bármi is? mmint ezzel is előnybe kerülnek azok a zugiparosok, akik feketén ügyködnek....)
Szóval kérném a moderátorokat, hogy gondoljátok át a mostani rendszert, mert véleményem szerint rossz irányba viszi a fórumot az ilyen jellegű helyzetkezelés... sad.gif

Összefoglalva javaslataim, hogy ne csak panaszkodásnak tűnjön írásom, hanem elindítson egy közös gondolkozást a jobbá válásban:

1. Kereskedő és gyártó csoportba az olyan cégek, egyéni vállakozók kerüljenek, akik hivatalosan űzik tevékenységük, ennek bizonyhatóságát egy egyszerű és ingyenes céginfós lekérdezéssel meg lehet tudni.

2. Aki feketén űzi tevékenységét annak maximum a szakértők csoportba lenne keresnivalója, bár lehet érdemesebb lenne egy másik megnevezést találni rájuk, mert nem gondolnám, hogy attól már szakértő valaki mert x éve gányol valamit...

3. A kereskedők gyártók moderációjának terjedelme vonatkozzon az oda nem illő dolgokra, a nem témához, nem termékükhöz, nem tevékenykedésükhöz kapcsolódó dolgokra, valamint a fórum egyéb szabályzatával ellentétes dolgokra természetesen.
Viszont megjelenhessen akár negatív kritikai is, amennyiben valóban oda való, a kereskedőhöz/gyártóhoz köthető...

4. a 3. pont legyen érvényes a "szakértők" csoportra is.

Elsőre részemről ennyi, bízom benne, hogy elindul valami.
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nekem csak egy észrevételem van, és inkább ide írom, mint az adott fórumot terheljem vele feleslegesen.
Az ominózus Tűű Károly féle hozzászólások elmozdításával kapcsolatban csak egy általános kérdésem lenne, és nem szeretnék állást foglalni a témában, nem azért írom.

Tehát egy hozzászólás, törlésre kerülhet a topikgazda kérésére, ha szerinte (akár jogosan is) sérti az üzleti érdekeit, még akkor is, ha valós eseményt ír le? Biztos, hogy ez jó (etikus) megoldás?

Hisz így (akár) valós információktól esik el egy oda tévedő ember. Nem az lenne a jó, ha nem csak a dicséretek lennének jelen egy adott topikban? Mert így magát a kereskedőt/szakembert is arra arra ösztökélné, hogy a kritikákat vegye komolyan, és javítson a szolgáltatásán. Így mindenki nyerne a dolgon. Én anno úgy tanultam, hogy a reklamációkezelés szinte az egyik legfontosabb dolog egy vállalkozás/cég esetében.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Quetz írta:
2022.01.31., hétf. 20:26
Miért van az, hogy az unread gomb a topik neve elött sokszor hetekkel ezelőtt olvasott üzenetekre visz? Pár hete kezdődött ez az anomália, azelőtt nem volt ilyen gond.
Az "Unread" ha jól tudom az utolsó rendes bejelentkezés időpontjához képest néz... Ha 2 hete jelentkeztél be és be van pipálva az "Emlékezz rám" és minden nap itt jártál, tehát a bejelentkezésed "életben van tartva", akkor rendszer azt hiszi, hogy 2 hete jelenetkeztél be utoljára.

Javaslom a rendes kijelentkezést amikor tudod, hogy már nem jössz vissza az oldalra és fontos ez az "unread" funkció
Minden egyes hozzászólás olvasottságának tárolása minden egyes felhasználónak, egy picit sok lenne, csak szorozd össze a két számot.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: csandaz »

KisMarci írta:
2022.01.27., csüt. 18:49
Javasolom a fórum vezetőinek, hogy fontolják meg a "Fair Trade" jelölés bevezetésének lehetőségét.
Valahogy úgy, ahogy a hozzászólás "Like" működik.

:quetionmark:
Itt mire gondolsz? Mit szeretnél megjelölni?

Lehet hozzászólást értékelni felfele és felhasználót is a profilján
Felhasználó értékelése látható minden hozzászólásnál a neve alatt.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

KisMarci írta:
2022.01.27., csüt. 18:49
Javasolom a fórum vezetőinek, hogy fontolják meg a "Fair Trade" jelölés bevezetésének lehetőségét.
Valahogy úgy, ahogy a hozzászólás "Like" működik.

:quetionmark:
Kedves Fórumtársak!

Itt az ideje néhány alapvető dolgot ismételten tisztázni.
  1. Annak ellenére, hogy láthatóan nagyon aktív a hirdetési fórum, az AVX fórum alapvető és elsődleges célja még mindig egy társalgási fórumnak lenni. Az adásvételi felület célját a szabályzat is rögzíti, szóval nem mennék bele, de a szabályzat 6. fejezetének elején ez megtalálható.
  2. A fórum "szíve" egy harmadik felek által készített/fejlesztett nyílt forráskódú szoftver, ún. "fórumgépezet" vagy "fórummotor", aminek a neve "phpBB". A "php" az alkalmazott szoftvertechniológiára utal, a "BB" pedig a "bulletin board" (a társalgási fórumok "hőskorból" származó angol megnevezése) rövidítése. Ez valóban társalgási fórumra kihegyezett funkciókat valósít meg, nem adásvételi felületet.
  3. a fentiek értelmében az adásvételi célú alfórumokat és topikokat egy társalgási fórum keretei közé kell "beszorítsuk" - és hogy azért az - a lehetőségekhez képest biztonságos és élhető - adásvételi jelleget fenntartsuk, nagyon sok dolgot nem szoftveresen kell kikényszerítsünk, hanem részletekre kitérő szabályokkal, amiket kénytelenek vagyunk betarttatni.
  4. Egy adásvételre kiélezett szoftver esetén ezeket a fennebb említett szabályokat maga a szoftver ("gépezet", "motor") tarttatná be, és nem hagyná elposztolni azokat megsértő hirdetéseket/bejegyzéseket. A phpBB önmagában erre nem képes, mert nem erre készült.
  5. Vannak ugyan - a phpBB-től független fejlesztők által készített, a phpBB fejlesztési életciklusától független életciklussal rendelkező ún. "kiterjesztések" ill. "plug-inek", amik segítenek, de ezek zömét az eltérő életciklusok okozta magas karbantartási költségeik miatt nem tudjuk alkalmazni. Néhányat a könnyen karbantarthatók közül ma is alkalmaz a fórum, de a számuk nagyon korlátozott.
  6. a rendelkezésre álló (anyagi és egyéb) keretek között sem a fórummotor lecserélésére, sem a saját szakállra történő nagyobb fejlesztésekre nincs lehetőség. A "fejlesztés" az inkább a fórummotor által eleve biztosított konfigurációs lehetőségek kiaknázásában illetve apróbb "hozzátoldásokban" merül ki, a hangúly itt az "apróbb"-on van.
  7. Egy a javasolthoz hasonló funkció bevezetése a fórummotor olyan mértékű továbbfejlesztését jelentené, amire sajnos az adott keretek között nagy valószínűséggel nincs lehetőség. Ezt tehát nem csak a tulajdonos és az üzemeltetésben közreműködők szándékán dől el, hanem lehetőségeiken is.
De ha lenne lehetőségünk ilyen "különutas" továbbfejlesztésekre, akkor bőven lennének témák, amik prioritást élveznének, csak hogy a néhány legfontosabbat említsem, amik ismerten hiányoznak:
  • keresés a privát üzenetek között (számomra, és szerintem bárki számára, aki rengeteg privát üzenettel rendelkezik, messze ennek hiánya a legfájóbb)
  • a keresési funkció alapvető továbbfejlesztése, hogy pl. ne csak egész szavakat találjon meg, hanem szavakon belül is megtalálja a beírt kifejezéseket; és még egy halom, a kereséssel kapcsolatos, azt hiszem mindenki által igen gyakran megélt probléma kiküszöbölése
  • tisztességes és felhasználóbarát (az ún. "BBKód"-ok alkalmazását elfedő), a hozzászólást már szerkesztéssével egyidőben annak végleges formájában megjelenítő ún. WYSIWYG hozzászólás-szerkesztő
  • de ha már nincs ilyen, legalább a hozzászólásokban elhelyezett, sokszor a hozzászóklók által megszerkesztett kódok szintaktikai ellenőrzése a hozzászólás elposztolásakor (ezzel pl. elkerülhető lenne egy mindennapos probléma: az idézetek mindenki által tapasztalt "összekeveredése", ahol a legtöbb esetben nem is az írta az idézetet, aki annak szerzőjeként jelenik meg - de ez csak egy példa)
  • ...
Na ennek a sornak a végére állna be valahová a "fair trade" funkció...

Remélem sikerült rávilágítanom a valós helyzetre.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Quetz írta:
2022.01.31., hétf. 20:26
Miért van az, hogy az unread gomb a topik neve elött sokszor hetekkel ezelőtt olvasott üzenetekre visz? Pár hete kezdődött ez az anomália, azelőtt nem volt ilyen gond.
Olvass egy kicsit vissza. Itt, ebben a topikban.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Miért van az, hogy az unread gomb a topik neve elött sokszor hetekkel ezelőtt olvasott üzenetekre visz? Pár hete kezdődött ez az anomália, azelőtt nem volt ilyen gond.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Javasolom a fórum vezetőinek, hogy fontolják meg a "Fair Trade" jelölés bevezetésének lehetőségét.
Valahogy úgy, ahogy a hozzászólás "Like" működik.

:quetionmark:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Úgy tesz különbséget, hogy aminek nincs előzménye az téma, aminek van az hozzászólás.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Tudom, hogy arról beszélt, de mivel az új téma az csak első új hozzászólás, azért írtam hozzászólást.

A rendszer nem nagyon tesz különbséget "topic" és "post" között, kivéve egy két jogosultság és láthatósági helyzetet.

Egyiket sem lehet igazán korlátozni.

Jogosultság szinten, csak posztolhat igen/nem van.
Automatikusan nem lehet korlátozni, csak akkor lehetne ha minden poszt-t kézzel kéne jóváhagyni, az meg egy moderátori rémálom.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

csandaz írta:
2022.01.24., hétf. 06:12
Van egy flood időköz, minimum idő amit várni kell 2 hozzászólás között. De olyan, hogy maximum adott időtartam alatt nincs.

Ez alapjáraton egy fórum, a lényege a hozzászólás.
Robi topikokról írt, nem hozzászólásokról. Korlátozható-e az egy felhasználó által létrehozott új topikok (új témák) száma adott időn belül. Mivel új témát a felhasználók túlnyomó többsége leginkább az adásvételi fórumokban hoz létre, a kérdés úgy is felvethető, hogy korlátozható-e egy adott időn belül (pl. egy hét vagy egy hónap alatt) feladott új hirdetések száma felhasználónként.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Van egy flood időköz, minimum idő amit várni kell 2 hozzászólás között. De olyan, hogy maximum adott időtartam alatt nincs.

Ez alapjáraton egy fórum, a lényege a hozzászólás.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Vinkler írta:
2022.01.22., szomb. 13:55
zoli73 írta:
2022.01.22., szomb. 13:52
Úgy látom, sajnos már itt is kezd begyűrűzni a jelenség, ami a "vakerán", és a "lófogáson" már álltalános, hogy szinte már minden High-end. Pl.: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php? ... 9#p2676329
Nem teljesen mindegy, hogy mit írnak oda, ha számodra érdektelen a termék? gondolkodik.gif
Ezt miből gondoltad?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

zoli73 írta:
2022.01.22., szomb. 13:52
Úgy látom, sajnos már itt is kezd begyűrűzni a jelenség, ami a "vakerán", és a "lófogáson" már álltalános, hogy szinte már minden High-end. Pl.: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php? ... 9#p2676329
Nem teljesen mindegy, hogy mit írnak oda, ha számodra érdektelen a termék? gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Úgy látom, sajnos már itt is kezd begyűrűzni a jelenség, ami a "vakerán", és a "lófogáson" már álltalános, hogy szinte már minden High-end. Pl.: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php? ... 9#p2676329
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=171171
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zoli73 2022.01.22., szomb. 13:56-kor.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

csandaz írta:
2022.01.21., pén. 11:34
akvapark írta:
2022.01.21., pén. 10:32
Kérdezném, hogy androidon hogy tudom e két címkét elővenni?
"Témák új hozzászólásokkal" " Saját témák listája"
Az ikonok ugyanúgy ott vannak, csak szöveg nincs...
Bal oldali a "Témák új hozzászólásokkal" jobb a "Saját témák listája"
Köszi!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 54

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

zoli73 írta:
2022.01.14., pén. 09:59
Szeretném kérdezni, hogy nincs arra mód, hogy az eladókat valahogy rászorítani, hogy az eladó portékájukról készült képet/képeket, és ne valami netről belinkelt gyári, promóciós, stb. képet mellékeljen?
Egyre nagyobb számban látom ezt a megoldást, ami nem fedi a valóságot, már-már megtévesztő.
Továbbá azt sem tartom korrektnek, ha belinkeli a készülék korábbi(akár több éves) hírdetését saját képek helyett, mert az egyáltalán nem tükrözi a készülék jelenlegi állapotát.
Sokszor látom, hogy hosszú ideig ostromolják a hírdetőt, hogy tegyen már be aktuális képeket az eladó készülékről, néha hiába.
Magam is jártam már úgy, hogy a hírdetett készülék, ügyes autónepperes módon úgy volt fotózva, hogy az esztétikai hibái ne látszódjanak, persze megemlítve sem voltak.
Elutaztam érte közel 150 km-t, és ott szembesültem vele, hogy a készülék bizony nem olyan állapotú, mint ahogyan azt a fotók bemutatták.
Ez utóbbi panaszt/problémát sajnos már több fórumtártól is hallottam...
A kedvencem, mikor 10 képet felrak az elejéről, oldaláról, tetejéről, dobozáról, csak épp a lényeges hátuljáról egyet sem… :smile51:
Pedig a lényeg ott van, ki és bemenetek száma, típusai, stb…

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”