Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

ZolaBA írta:
2023.02.22., szer. 13:27


Hivő/hitetlen bontás vagy szkeptikus topic... Én imádom kulturált vitát. Sőt, talán nem túlzás ha azt mondom, hogy én a fair play részét is betartom. Tehát nekem külön topic se kéne. De nagyon úgy tűnik, hogy másokat borzasztóan idegesít ha szkepitikus vélemény is elhangzik valamiről vagy ha vita kerekedik. Ezért jelenleg ezek a szkeptikus vélemények többnyire nem hangzanak el, de a hivő oldal is biztosan visszafogottabb. Ehhez képest a hivő/hitetlen bontás is komoly mérföldkő lenne és engedné a beszélgetéseket. Persze legjobb a külön szkeptikus topic és az értelmes viták engedélyezése lenne mindkét helyen, de mondom ennek a működőképességében nem hiszek, volt rá sok példa.
Ha külön-külön topik lenne, nem lenne vita, csak a nagy egyetértés, és egymás vállára borulás, hasonlóan a kereskedői topikokhoz, mert ha valaki ellentétes véleményen lenne, menne a jelentgetés, hogy nem a megfelelő topikba ír, stb.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2023.02.22., szer. 10:11
Te már eldöntötted, hogy leszavazzuk, miért is?
A korábbi információ morzsákból annyit tudható, hogy van moderátori fórumrész ill. topic, ahol meg szoktátok beszélni a dolgokat. Joggal feltételezhető, hogy szóba került az ezo topic ügye is, és ismerve, hogy minden üggyel energiát, időt nem spórolva gyorsan foglalkoztok, jelenleg csak az a reális következtetés vonható le, hogy "leszavaztátok" :D :D

Hivő/hitetlen bontás vagy szkeptikus topic... Én imádom kulturált vitát. Sőt, talán nem túlzás ha azt mondom, hogy én a fair play részét is betartom. Tehát nekem külön topic se kéne. De nagyon úgy tűnik, hogy másokat borzasztóan idegesít ha szkepitikus vélemény is elhangzik valamiről vagy ha vita kerekedik. Ezért jelenleg ezek a szkeptikus vélemények többnyire nem hangzanak el, de a hivő oldal is biztosan visszafogottabb. Ehhez képest a hivő/hitetlen bontás is komoly mérföldkő lenne és engedné a beszélgetéseket. Persze legjobb a külön szkeptikus topic és az értelmes viták engedélyezése lenne mindkét helyen, de mondom ennek a működőképességében nem hiszek, volt rá sok példa.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2023.02.22., szer. 07:09
Aszpirin írta:
2023.02.22., szer. 06:41
Tényleg, mit értesz ethernet-mágia alatt?
Szóval ha értetted, hogy ethernet,
akkor valószínűleg azt is érted mire gondolok ...
de mégis vissza-vissza kérdezel,
szóval olyat akarsz velem kimondatni, ahol cáfolni tudod a mágia jelzőt :D
Hagyjuk.
Mert a kérdés lényege voltaképp nem is ez volt, hanem az ezo bezárás előtt felmerült szkeptikus topic kérdés. De gondolom azt leszavaztátok, ahogy a downvote-ot is. Gyk minden ködösítés, hittérítés, zavarosban halászás szívesen fogadott, pláne ha gyártói lehúzást is támogat, a higgadt gondolatokat meg tartsa meg mindenki magának.

Egyre többször elgondolkom, hogy van-e helyem ezen a fórumon. De ez az én bajom.
Szép napot mindenkinek! :napsut:

(tedd kérlek az egész thread-et az OFF-ba és bocs, hogy lefoglaltalak)
Huhhh, mi történt, bal lábbal keltél fel???
1. Komolyan kérdeztem, hogy mit értesz ethernet-mágia alatt. Azért, hogy válaszolni tudjak az eredeti kérdésedre. Nem volt a visszakérdezésemben semmi szarkazmus vagy hátsó szándék. És sajnos, még mindig nem tudom, mire gondoltál pontosan.
2. olyasmit adsz a "számba", amit soha nem mondtam. Te már eldöntötted, hogy leszavazzuk, miért is? Az ezo topikkal kapcsolatban - ami néhány nap elteltével újranyitott, ha nem tűnt volna fel - az merült fel - legalábbis én úgy értettem - hogy legyen külön ezo-hívők és ezo-"hitetlenek" topik, és mindenki a sajátjába járjon. Ezt én személyesen azért nem tartom jó ötletnek, mert kvázi betiltaná a vitát (offtopik lenne az ezo-szkepticizmus az ezo-topikban), amit nem tartok célravezetőnek egy fórumon. A kultúrált vita szerintem mindig welcome, csak azt kellene megszokni, hogy az nem feltétlenül halálos ellenség, aki nem ért veled egyet (általános mésodik személyt használtam, nem konkrétat).

Ezzel szemben egy általános "Szkeptikusok topikjá"-t, amiben a hifis "hiedelmekkel" kapcsolatos ellenérzéseket, ellenvéleményeket le lehet írni - és meg lehet vitatni - én speciel jó ötletnek tartok, de persze nem csak én döntök.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2023.02.22., szer. 06:41
Tényleg, mit értesz ethernet-mágia alatt?
Szóval ha értetted, hogy ethernet,
akkor valószínűleg azt is érted mire gondolok ...
de mégis vissza-vissza kérdezel,
szóval olyat akarsz velem kimondatni, ahol cáfolni tudod a mágia jelzőt :D
Hagyjuk.
Mert a kérdés lényege voltaképp nem is ez volt, hanem az ezo bezárás előtt felmerült szkeptikus topic kérdés. De gondolom azt leszavaztátok, ahogy a downvote-ot is. Gyk minden ködösítés, hittérítés, zavarosban halászás szívesen fogadott, pláne ha gyártói lehúzást is támogat, a higgadt gondolatokat meg tartsa meg mindenki magának.

Egyre többször elgondolkom, hogy van-e helyem ezen a fórumon. De ez az én bajom.
Szép napot mindenkinek! :napsut:

(tedd kérlek az egész thread-et az OFF-ba és bocs, hogy lefoglaltalak)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2023.02.22., szer. 06:19
Aszpirin írta:
2023.02.22., szer. 04:27
Iethernet
Most vagy te nem érted, hogy ethernet nem lethernet vagy én nem értem, hogy érted hogy etherned de mi vele a mágia gondolkodik.gif
Asszem többet kéne aludni mindenkinek :D
A "lethernet" csak elgépelés volt. Tényleg, mit értesz ethernet-mágia alatt?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2023.02.22., szer. 04:27
Iethernet
Most vagy te nem érted, hogy ethernet nem lethernet vagy én nem értem, hogy érted hogy etherned de mi vele a mágia gondolkodik.gif
Asszem többet kéne aludni mindenkinek :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2023.02.22., szer. 02:56
107 ezer és 43 topic van a fórumon. Segítsetek, melyikbe lehet leírni, hogy ha valamit nem hiszek el? :D

Annyira elfajult az ethernet mágia, hogy már rettegek, mikor jönnek mondjuk a prím IP címek, amik minden korábban lerántott lepel után még két leplet rántanak le.
Ha "mágia" akkor talán talán az ezotéria topik? De mi is pontosan ez az Iethernet-mágia, amre utalsz?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

107 ezer és 43 topic van a fórumon. Segítsetek, melyikbe lehet leírni, hogy ha valamit nem hiszek el? :D

Annyira elfajult az ethernet mágia, hogy már rettegek, mikor jönnek mondjuk a prím IP címek, amik minden korábban lerántott lepel után még két leplet rántanak le.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Szevasztok !
Tud valaki valamit chipselect fórumtárs totális eltűnésével kapcsolatban ?

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

Shimano írta:
2023.01.14., szomb. 20:41
De mi az is hogy megunta hirdetni?,ezt sem értem.Nem kötelező hozzászólni hetente.
Eltérőek lehetnek a pontos okok, de más annak a pszichológiája, hogy sokáig nem kell senkinek a portékád, meg más, ha "nem" is akarod már eladni. Van, hogy a Murphy törvény megpiszkálása hozza el a sikert. Amíg lesznek ilyen saját értelmezések a lakattal, addig a bosszantó ellenoldala is meglesz, hiába fix a legtöbb fejben a vizuális jelzés, mindig lesz egy, aki máshogy gondolta, pont ellentétesen, magában. A törlés meg nem jó ötlet, fontos támpont, árreferenciának igen jók a már inaktív hirdetések. Dátummal, állapottal, termékkel, infókkal. Szükség van rá. Stabilitást ad, főleg ebben az elszállt, csapongó helyzetben.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Még egyszer elnézést az előző kifakadásomért.
Az a sor amit idéztem előhozta belőlem a sok rossz emléket ami az eladáskor felgyülemlett bennem.
Tuti, hogy én sz@r eladó lennék, főleg úgy, hogy nem is az enyém lesz a végén a portéka ára ...

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Snipi »

wittao írta:
2023.01.16., hétf. 11:23
Szerencsere az oldal, a forum es a mi -felhasznalok - donteseinken mulik, hogyan mukodik ez.

Ilyenkor ugy szoktam zarni a hirdetest:
“Koszonom a lehetoseget, a termek mashol kelt el”.
Ez korrekt. Mivel én egy bunkó vagyok, ez nekem eszembe se jutott. 31_1_21.gif

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

Szerencsere az oldal, a forum es a mi -felhasznalok - donteseinken mulik, hogyan mukodik ez.

Ilyenkor ugy szoktam zarni a hirdetest:
“Koszonom a lehetoseget, a termek mashol kelt el”.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Snipi »

wittao írta:
2023.01.15., vas. 19:59
Nem mellesleg egy utolso hsz-ben illik megkoszonni a forumnak is a segitseget, lehetoseget, hogy a feluleten elkelhetett a termek!
Nagyon elnézést kérek, saját magamból indulok ki.
Én tavaly előtt egy családi tragédia miatt kénytelen voltam több terméket is meghirdetni. (Az eladásból származó majd 1 millió forint nem az én markomat ütötte, nekem csak ráfizetésem volt az eladásból származóan, de nem is ez a lényeg.)
Megtettem az AVX-en is, és más helyeken is.
1 dolog kivételével (amit végül is megtartottam, elsősorban mert már elegem volt a sok hitegető meg hümmögő vevőjelöltből, de most már szükségem is van a cuccra) végül mindent sikerült eladni, de az számomra nem derült ki (egy kivételével ahol konkrétan rákérdeztem), hogy melyik hirdetésemben olvasta az illető hogy eladó az áru.
Vagyis még egyről tudom, hogy ő a "barát barátjától" hallotta, tehát nem is interneten olvasta.
Nos kérdem én, hogy ha az eladás nem egy adott hirdetési oldal miatt történt akkor is meg kell köszönni? Mégis mit? Rajtam kívül senki nem vesződött a hirdetés feladással stb. Max. figyelmeztetést kaptam, amikor egy nappal véletlenül elszámoltam magam és 7 nap helyett 6 nap múlva up-oltam. (Nem saját jószántamból, hanem a megbízó kb. 2 naponta érdekődött, hogy "eladtad már? eladtad már?".
Ettől függetlenül én megköszöntem, de ettől még nem hinném hogy ez elvárható lenne.
Még egyszer bocsánat de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni, főleg a 2021 őszén és 2022 telén felgyülemlett sok rossz tapasztalat és emlék miatt.
Amúgy nem vagyok nagy hirdető, ezen a "megbízáson" kívül még soha nem hirdettem semmit, és most nem is tervezem. Ha majd olyan öreg és süket leszek, hogy már nem tudok mit kezdeni a hifivel, majd megteszem, vagy megteszik helyettem az örököseim.
Ui. : azt most direkt nem írom le, hogy ami internetes hirdetés alapján ment el azt a vevő (vevők) melyik oldalon olvasták, mert mint írtam egy kivételével nem is tudom.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: audioline »

Shimano írta:
2023.01.15., vas. 18:57
audioline írta:
2023.01.15., vas. 13:53
Kedves Shimano!

A "jegelve" és "köszönöm a lehetőséget, elkelt" beírások a hirdetés státuszát jelzik. Egyben azt is, hogy már felesleges írogatnom az eladónak. Az, hogy ez előreugrasztja a témát, a fórum motor velejárója. Ez van, de nekem még soha nem okozott gondot.
Most tényleg ennyire sötét vagy ebben az évben is,vagy csak szórakozol. :D
Nem szoktam, de most megsértődtem. :D

Nehéz elfogadni, hogy nem mindenki látja úgy a dolgokat, mint Te? Jó reggelt! Ez egy "szólásszabad" fórum, szabályokkal. :))) Jó magam értékelem, hogy itt lehet viszonylag normális módon adni-venni, és hogy vannak önkéntesek, akik járőröznek az alapvető rend fenntartása érdekében. A privát blogot javaslom részedre, ha szeretnéd hogy minden úgy történjen, ahogy szeretnéd. :smile53:
.

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

Shimano írta:
2023.01.15., vas. 18:57
audioline írta:
2023.01.15., vas. 13:53
Kedves Shimano!

A "jegelve" és "köszönöm a lehetőséget, elkelt" beírások a hirdetés státuszát jelzik. Egyben azt is, hogy már felesleges írogatnom az eladónak. Az, hogy ez előreugrasztja a témát, a fórum motor velejárója. Ez van, de nekem még soha nem okozott gondot.
Most tényleg ennyire sötét vagy ebben az évben is,vagy csak szórakozol. :D
Épp azt írom hogy ezek feleslegesek,de engedjük már el mielött felhúzom a sok hülyeségen már magam. :angry:
Mi a tökömért kell kiírni pl hogy jég,jegesedés,meg a többi marhaság,ott a lakat ha elkelt és ennyi,ez ilyen egyszerű.Én elhiszem azt is hogy valaki örül annak hogy eladta a motyóját,de nem kell ezért az első helyre hoznia.
Ok,lehet rád írnak hogy biztos e,és akkor mi van,semmi,válaszolsz ha akarsz a hülyének,vagy válaszra sem méltatod.Egy lezárt hirdetés azért lezárt mert nem aktuális már,és tök mindegy hogy miért és mi lett a végére írva,szerintem.
Ezek kommunikacios eszkozok vevo - elado - moderator - (bameszkodok) kozott.
UP utan ha jon valaki es azt mondja kell neki, at is utalta az osszeget, de kert 2-3 napot, ilyenkor jegelni szoktak.
Ugyanis az alatt a 2-3 nap alatt sok viz lefolyik a Dunan. Van aki meggondolja magat, van, hogy nem jon ossze a teljes vetelar megsem. Az elado pedig ha lezrta a temat, onnan csak az adminokkal van visszafele az ut. Most kepzeld el, hanyan gyotornek napi szinten az adminokat, hogy a biztos vevojelolt eltunt, o meg lezarta.

A lezarasa a hirdetesnek azt jelenti, hogy a deal megtortent, vevo-elado egyarant elegedetten tavozott, nincs helye tobb kerdesnek az erdeklodok reszerol, aki lemaradt az lemaradt.

A heti egy eloreugrasztas UP-ok nelkul kivaloan mukodik, es szerencsere nem 66 UP-ot kell elore gorgetni, hogy megnezzuk a hirdetest, a posztok szamat sem noveli stb.

Nem mellesleg egy utolso hsz-ben illik megkoszonni a forumnak is a segitseget, lehetoseget, hogy a feluleten elkelhetett a termek! Ebben az utolso hsz-ben akar az is benne lehet, hogy “inkabb megtartom”. Ez azert egy fontos info, mert ha csak egy lezart hirdetest talalunk, akkor arra gondolhatunk elkelt egy harmadik felnek, es mar nagyon nehez utana menni akarmilyen kerdessel is. Mig ha valaki “inkabv megtartom”-mal zarja le, akkor tudom egx PM-mel megtalalom az illetot es elindulhat egyfajta diskurzus.

Elromlott a gorgeto az egereden? :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

audioline írta:
2023.01.15., vas. 13:53
Kedves Shimano!

A "jegelve" és "köszönöm a lehetőséget, elkelt" beírások a hirdetés státuszát jelzik. Egyben azt is, hogy már felesleges írogatnom az eladónak. Az, hogy ez előreugrasztja a témát, a fórum motor velejárója. Ez van, de nekem még soha nem okozott gondot.
Most tényleg ennyire sötét vagy ebben az évben is,vagy csak szórakozol. :D
Épp azt írom hogy ezek feleslegesek,de engedjük már el mielött felhúzom a sok hülyeségen már magam. :angry:
Mi a tökömért kell kiírni pl hogy jég,jegesedés,meg a többi marhaság,ott a lakat ha elkelt és ennyi,ez ilyen egyszerű.Én elhiszem azt is hogy valaki örül annak hogy eladta a motyóját,de nem kell ezért az első helyre hoznia.
Ok,lehet rád írnak hogy biztos e,és akkor mi van,semmi,válaszolsz ha akarsz a hülyének,vagy válaszra sem méltatod.Egy lezárt hirdetés azért lezárt mert nem aktuális már,és tök mindegy hogy miért és mi lett a végére írva,szerintem.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: audioline »

Kedves Shimano!

A "jegelve" és "köszönöm a lehetőséget, elkelt" beírások a hirdetés státuszát jelzik. Egyben azt is, hogy már felesleges írogatnom az eladónak. Az, hogy ez előreugrasztja a témát, a fórum motor velejárója. Ez van, de nekem még soha nem okozott gondot.
.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Vinkler írta:
2023.01.15., vas. 09:01
Doky írta:
2023.01.15., vas. 07:27
Shimano írta:
2023.01.14., szomb. 20:41
Nem zavar,csak idegesít. :D De ha igy látjátok,akkor mi a fenének kell lezárni a hirdetéseket.? gondolkodik.gif Erre a modik pl kifejezetten háklisak,és szinte minden esetben szólnak is miatta.
Nekem lenne erre egy javaslatom,mégpedig az hogy az inaktív hirdetések törlődjenek egy idő után,és akkor senkit sem b@sztatnának a lelakatolt hirdetése után azzal hogy nincs e meg véletlenül még a termék,mert őt baromira érdekelné.
De mi az is hogy megunta hirdetni?,ezt sem értem.Nem kötelező hozzászólni hetente.
Na mindegy,jól kimorogtam magam, :D most már elengedem a dolgot.
Nos, hasonlóként látunk sok dolgot és másként is.
Én egyszerűen intézem pl a dolgot, lapozok és ami nem érdekel abba a topicba, hirdetésbe nem lépek be.
Majd mikor végeztem egy témakörrel megjelölöm olvasottként, és utana a kiskutyát nem érdekli hogy ott a zárt topic hiszen legközelebb már nem aktívan látom. :)
A fórum lehetőségeinek (bár tudom, hogy csekély) használata azért segít pár dologban, ahogy Doky is írja.
Sajnos azon nem tudunk változtatni, hogy a postolás ne ugrasszon előre egy hirdetést. Viszont én is jártam már úgy, hogy egy lezárt hirdetésemet követően megkerestek, hogy eladó-e még a termék, mivel nem írtam bele a lezáráskor, hogy elkelt. Szóval ez is egy valós probléma. El kellene viszont fogadni, hogy ez így működik és néha egy picit nekünk is rugalmasnak kell lennünk, ne csak a környezetet próbáljuk magunk köré görbíteni!
Vinkler!,én egy teljesen racionális,és a hirdetők javát is szolgáló felvetéssel,kéréssel indítottam ezt a beszélgetést,és ha ebből az a fars meglátás jött le hogy magam köré akarom formálni a fórumot,akkor ezzel nem tudok mit kezdeni,és sajnálom. sad.gif
Nem vagyok egy sűrűn hirdető itt,tehát inkább csak a többiek nevében mondom azt amit,mert azt látom hogy az engedélyezett heti egy post nagyon hátratolja az aktív hirdetéseket azok miatt,akik egy eladva jeligével előretolják a hirdetésüket.
Azt is értem hogy vannak olyan őrülten keresők,akik a lezárt hirdetésre is ráírnak,de ezeket talán még az sem tántorítja el eme cselekedettől,hogy ott a végén az eladva komment,mert ők annyira akarják azt amit,hogy rákérdeznek még így is. :D
A jégen,meg a hasonló postoktól is kiver a víz,de biztosan velem lehet akkor a baj. :D
Részemről ennyi,és szép napot mindenkinek.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Doky írta:
2023.01.15., vas. 07:27
Shimano írta:
2023.01.14., szomb. 20:41
Nem zavar,csak idegesít. :D De ha igy látjátok,akkor mi a fenének kell lezárni a hirdetéseket.? gondolkodik.gif Erre a modik pl kifejezetten háklisak,és szinte minden esetben szólnak is miatta.
Nekem lenne erre egy javaslatom,mégpedig az hogy az inaktív hirdetések törlődjenek egy idő után,és akkor senkit sem b@sztatnának a lelakatolt hirdetése után azzal hogy nincs e meg véletlenül még a termék,mert őt baromira érdekelné.
De mi az is hogy megunta hirdetni?,ezt sem értem.Nem kötelező hozzászólni hetente.
Na mindegy,jól kimorogtam magam, :D most már elengedem a dolgot.
Nos, hasonlóként látunk sok dolgot és másként is.
Én egyszerűen intézem pl a dolgot, lapozok és ami nem érdekel abba a topicba, hirdetésbe nem lépek be.
Majd mikor végeztem egy témakörrel megjelölöm olvasottként, és utana a kiskutyát nem érdekli hogy ott a zárt topic hiszen legközelebb már nem aktívan látom. :)
A fórum lehetőségeinek (bár tudom, hogy csekély) használata azért segít pár dologban, ahogy Doky is írja.
Sajnos azon nem tudunk változtatni, hogy a postolás ne ugrasszon előre egy hirdetést. Viszont én is jártam már úgy, hogy egy lezárt hirdetésemet követően megkerestek, hogy eladó-e még a termék, mivel nem írtam bele a lezáráskor, hogy elkelt. Szóval ez is egy valós probléma. El kellene viszont fogadni, hogy ez így működik és néha egy picit nekünk is rugalmasnak kell lennünk, ne csak a környezetet próbáljuk magunk köré görbíteni!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Doky »

Shimano írta:
2023.01.14., szomb. 20:41
Nem zavar,csak idegesít. :D De ha igy látjátok,akkor mi a fenének kell lezárni a hirdetéseket.? gondolkodik.gif Erre a modik pl kifejezetten háklisak,és szinte minden esetben szólnak is miatta.
Nekem lenne erre egy javaslatom,mégpedig az hogy az inaktív hirdetések törlődjenek egy idő után,és akkor senkit sem b@sztatnának a lelakatolt hirdetése után azzal hogy nincs e meg véletlenül még a termék,mert őt baromira érdekelné.
De mi az is hogy megunta hirdetni?,ezt sem értem.Nem kötelező hozzászólni hetente.
Na mindegy,jól kimorogtam magam, :D most már elengedem a dolgot.
Nos, hasonlóként látunk sok dolgot és másként is.
Én egyszerűen intézem pl a dolgot, lapozok és ami nem érdekel abba a topicba, hirdetésbe nem lépek be.
Majd mikor végeztem egy témakörrel megjelölöm olvasottként, és utana a kiskutyát nem érdekli hogy ott a zárt topic hiszen legközelebb már nem aktívan látom. :)
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Shimano írta:
2023.01.14., szomb. 20:41
Doky írta:
2023.01.14., szomb. 20:15
Shimano írta:
2023.01.14., szomb. 18:16
Nem szereted,de még is előre ugrasztod. :D Nem elég egyértelmű az a lakat a hirdetésben?
Nem, nem egyértelmű!
Én is jártam már úgy hogy le lett zárva valami majd érdekes lett volna számomra és egy barátom számára is a portéka, én nem írtam az eladóra, a barátom igen, és kiderült hogy még megvan csak megunta hirdetni és zárta.
Így a barátom megvette (igaz nálam is vendégeskedett a készülék).
Szóval, igen, én továbbra is előre fogom ugrasztani ilyen módon az eladott termékeim hirdetését.
És itt is elnézést kérek tőletek is akiket ez zavar! ;)
Nem zavar,csak idegesít. :D De ha igy látjátok,akkor mi a fenének kell lezárni a hirdetéseket.? gondolkodik.gif Erre a modik pl kifejezetten háklisak,és szinte minden esetben szólnak is miatta.
Nekem lenne erre egy javaslatom,mégpedig az hogy az inaktív hirdetések törlődjenek egy idő után,és akkor senkit sem b@sztatnának a lelakatolt hirdetése után azzal hogy nincs e meg véletlenül még a termék,mert őt baromira érdekelné.
De mi az is hogy megunta hirdetni?,ezt sem értem.Nem kötelező hozzászólni hetente.
Na mindegy,jól kimorogtam magam, :D most már elengedem a dolgot.
Igazad van, de :
Nem vagyok egy nagy hírdető, még is általam már évekkel azelőtt lezárt, nem eladott dolgaim után érdeklődtek, úgy, hogy csak ezért regisztráltak az AVX- re.
Van, amikor az a vád éri az eladót, miért van még fenn a hirdetése, évek óta, ami a kutyának sem kell, miért nem zárja le, miért rondítja az eladási topicot ?
Vagy miért zárta le, ha nem adta el ?
Most melyik ujjamba harapjak !
Hadd döntse már el az eladó, miként cselekszik.
Jelenlegi szabályzatunk mindkettő megoldást engedi.
Törődj bele, vagy csinálj forradalmat ! :D
Ne vedd személyeskedésnek, nem annak szántam. :ohnoohnoohno:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Doky írta:
2023.01.14., szomb. 20:15
Shimano írta:
2023.01.14., szomb. 18:16
Nem szereted,de még is előre ugrasztod. :D Nem elég egyértelmű az a lakat a hirdetésben?
Nem, nem egyértelmű!
Én is jártam már úgy hogy le lett zárva valami majd érdekes lett volna számomra és egy barátom számára is a portéka, én nem írtam az eladóra, a barátom igen, és kiderült hogy még megvan csak megunta hirdetni és zárta.
Így a barátom megvette (igaz nálam is vendégeskedett a készülék).
Szóval, igen, én továbbra is előre fogom ugrasztani ilyen módon az eladott termékeim hirdetését.
És itt is elnézést kérek tőletek is akiket ez zavar! ;)
Nem zavar,csak idegesít. :D De ha igy látjátok,akkor mi a fenének kell lezárni a hirdetéseket.? gondolkodik.gif Erre a modik pl kifejezetten háklisak,és szinte minden esetben szólnak is miatta.
Nekem lenne erre egy javaslatom,mégpedig az hogy az inaktív hirdetések törlődjenek egy idő után,és akkor senkit sem b@sztatnának a lelakatolt hirdetése után azzal hogy nincs e meg véletlenül még a termék,mert őt baromira érdekelné.
De mi az is hogy megunta hirdetni?,ezt sem értem.Nem kötelező hozzászólni hetente.
Na mindegy,jól kimorogtam magam, :D most már elengedem a dolgot.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Doky »

Shimano írta:
2023.01.14., szomb. 18:16
Nem szereted,de még is előre ugrasztod. :D Nem elég egyértelmű az a lakat a hirdetésben?
Nem, nem egyértelmű!
Én is jártam már úgy hogy le lett zárva valami majd érdekes lett volna számomra és egy barátom számára is a portéka, én nem írtam az eladóra, a barátom igen, és kiderült hogy még megvan csak megunta hirdetni és zárta.
Így a barátom megvette (igaz nálam is vendégeskedett a készülék).
Szóval, igen, én továbbra is előre fogom ugrasztani ilyen módon az eladott termékeim hirdetését.
És itt is elnézést kérek tőletek is akiket ez zavar! ;)
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
2023.01.14., szomb. 18:16
Doky írta:
2023.01.14., szomb. 18:00
Így van!
Én sem szeretem ha az én lezárt hirdetésem előre ugrik mikor zárom, de ha elkelt akkor kiírom hogy egyértelmű legyen.
Viszont az bosszantóbb mikor kiírja valaki hogy jégen... másnap hogy olvadt, és ezt párszor eljátssza.
Persze, én nem hirdetek olyan népszerű dolgokat amiért tolonganak, de ez szerintem csak az up-olás megkerülése.
Peace :smile32:
Nem szereted,de még is előre ugrasztod. :D Nem elég egyértelmű az a lakat a hirdetésben?
Sajnos a gyakorlat azt mutatja, hogy nem!
Konkrétan velem már kétszer előfordult az, hogy hozzászólás nélkül lezárt hírdetésem miatt rámírtak, hogy "nem egyertelmű, hogy nincs meg, az is lehet, hogy nem kelt el csak felhagytam a hírdetésével, így Ő vinné ha még szabad". Sajnos sokaknak a lakat sem "szent", bennük minden lehetséges eszközzel tudatosíta kell, hogy elkelt a portéka.
A fent amlítettem okán én(is) mindig kiírom, és elnézésedet kérem ezért.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”