Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Aszpirin írta:
2021.01.02., szomb. 09:16
lacy írta:
2021.01.02., szomb. 08:57
Amúgy én azt nem értem, hogy egy hirdetésnél miért baj, ha valaki annyit ír csak, hogy " küldtem PÜ -t" ?
nem off nem beszólás, nem a termék lehúzása...
Pedig nagyon egyszerű a magyarázat, és a szabályzat ezt tiltó pontjából is kiderül az ok: előresorolja a hirdetést. Ugyanaz tehát az értelme, mint a 7 napos szabálynak.

A fölöslegesen (es idő előtt) előresorolt hirdetés két csoportot is zavar:
- akiknek a hirdetése emiatt túl gyorsan “süllyed” az adott kategóriában. Elég sokakat zavar ez, amit onnan tudok, hogy gyakran jelentik...
- illetve a moderátoroknak is extra munkát ad, ami főleg a kiemelkedően hirdetés-dömpinges (karácsony előtti) időszakban nehezíti a csalók/nepperek/inkorrekt hirdetések kiszűrését, mert az új hirdetések megtekintése elől veheti el az időt ( a moderátorok szabadidőben dolgoznak, és az ő erre szánt idejük is korlátos)
A szabályokat ti hozzátok, a hozzá kapcsolódó plusz munkát is ti végzitek.
Engem pl. abszolút nem zavar a "ment pü", hirdetőtől független, valaki érdeklődik, talán meg is érdemli a hirdetés, hogy előbbre kerüljön.
Ha valaki erre játszik, úgyis megtalálja az előresorolás útját.
:smile53:

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Upsz, tonee73 már válaszolt, amire én begépeltem a szövegemet...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

lacy írta:
2021.01.02., szomb. 08:57
Amúgy én azt nem értem, hogy egy hirdetésnél miért baj, ha valaki annyit ír csak, hogy " küldtem PÜ -t" ?
nem off nem beszólás, nem a termék lehúzása...
Pedig nagyon egyszerű a magyarázat, és a szabályzat ezt tiltó pontjából is kiderül az ok: előresorolja a hirdetést. Ugyanaz tehát az értelme, mint a 7 napos szabálynak.

A fölöslegesen (es idő előtt) előresorolt hirdetés két csoportot is zavar:
- akiknek a hirdetése emiatt túl gyorsan “süllyed” az adott kategóriában. Elég sokakat zavar ez, amit onnan tudok, hogy gyakran jelentik...
- illetve a moderátoroknak is extra munkát ad, ami főleg a kiemelkedően hirdetés-dömpinges (karácsony előtti) időszakban nehezíti a csalók/nepperek/inkorrekt hirdetések kiszűrését, mert az új hirdetések megtekintése elől veheti el az időt ( a moderátorok szabadidőben dolgoznak, és az ő erre szánt idejük is korlátos)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

lacy írta:
2021.01.02., szomb. 08:57

Amúgy én azt nem értem, hogy egy hirdetésnél miért baj, ha valaki annyit ír csak, hogy " küldtem PÜ -t" ?
nem off nem beszólás, nem a termék lehúzása...
Azért mert gyakorlatilag nincs sok értelme, és csak indokolatlanul viszi előre a hirdetést, miközben a címzett egyébként is kap értesítést róla.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: lacy »

zoli73 írta:
2021.01.01., pén. 22:23
Úgy látszik, a felhívás ellenére, ez a "privát ment", válasz is", és hasonló posztok nem akarnak kikopni a köztudatból. Két dologból sem értem azokat akik ezeket elkövetik.
1. Nincsenek tisztában az üzenetküldő működésével, hogy ezeket külön oda kell írni?
2. Miért kell ilyen beírássokkal érdemtelenűl lebegtetni a hírdetést?
Ez olyan facebookos beidegződés főleg.
Mivel ott a végtelenül ostoba adat és mindenvédelmi szabályok miatt engedélykérések címszó alatt jelenik meg ha olyan ír a másiknak, aki nem ismerős. És hogy ne 2 hónap múlva vegye véletlenül észre a PÜ-t, így a témánál beírja hogy küldtem PÜ-t, hogy az a másik keresse is, mert nem látszik.
Az én egyik régi ismerősöm kb 4 év után találta meg a levelem a Facebookon, mert semmi nem jelezte.
Már újabban néha igen, írja de az állandó szögelgetés miatt ez is folyton változik.
Na mindegy én kb ebben látom az értelmét, vagy inkább az indíttatását ezeknek.
Amúgy én azt nem értem, hogy egy hirdetésnél miért baj, ha valaki annyit ír csak, hogy " küldtem PÜ -t" ?
nem off nem beszólás, nem a termék lehúzása...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Úgy látszik, a felhívás ellenére, ez a "privát ment", válasz is", és hasonló posztok nem akarnak kikopni a köztudatból. Két dologból sem értem azokat akik ezeket elkövetik.
1. Nincsenek tisztában az üzenetküldő működésével, hogy ezeket külön oda kell írni?
2. Miért kell ilyen beírássokkal érdemtelenűl lebegtetni a hírdetést?
Van a moderátoroknak e nélkül is elég dolga, szerintem nincs szükségük rá, hogy az ilyen felesleges beírások kigyomlálásával raboljátok az idejüket!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Aszpirin írta:
2020.12.28., hétf. 14:52
nagygabor1982 írta:
2020.12.28., hétf. 14:28
Üdv!

Nem emlékszem, hova kell írni, illetve kinek....
Lenne valaki olyan kedves és megnyitná ezt:

viewtopic.php?f=116&t=153111

Köszönöm szépen!

Üdv,
Gábor
Megnyitottam.
Egyébként az újranyitási kérelem módja: felkiáltójel ikon a topikban utolsó hozzászólás fölött, majd a megjelenő legördülőből értelemszerűen kiválasztani a megfelelőt, és küldés.
Köszönöm!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

nagygabor1982 írta:
2020.12.28., hétf. 14:28
Üdv!

Nem emlékszem, hova kell írni, illetve kinek....
Lenne valaki olyan kedves és megnyitná ezt:

viewtopic.php?f=116&t=153111

Köszönöm szépen!

Üdv,
Gábor
Megnyitottam.
Egyébként az újranyitási kérelem módja: felkiáltójel ikon a hirdetési topikban az időrendben utolsó hozzászólás fölött, majd a megjelenő legördülőből értelemszerűen kiválasztani a megfelelőt, és küldés.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Üdv!

Nem emlékszem, hova kell írni, illetve kinek....
Lenne valaki olyan kedves és megnyitná ezt:

viewtopic.php?f=116&t=153111

Köszönöm szépen!

Üdv,
Gábor

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Az "előreugrasztás" funkció eddig tapasztalt, reprodukálható problémáját Csandaz megoldotta, és az imént sikeresen teszteltem is.
Aki a tapasztalt problémák miatt hagyott fel a használatával, nyugodtan vágjon bele ismét.
Ha tapasztaltok még hibát a funkcióval kapcsolatban, kérlek jelezzétek itt.

Aki nem ismeri az "előreugrasztás" funkciót, annak ezúton is ajánlom szíves figyelmébe: viewtopic.php?p=2543542#p2543542
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

csandaz írta:
2020.12.20., vas. 13:15
R.G. írta:
2020.12.20., vas. 13:08
Info:

2 napja telefonon kidobal par orankent. Mindig be kell jelentkezni, termeszetesen a pipat beteszem a helyere. Chrome- t hasznalok

Koszi
Nem tudunk vele mit csinálni az oldal nem változott
Koszi
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Doky »

R.G. írta:
2020.12.20., vas. 13:08
Info:

2 napja telefonon kidobal par orankent. Mindig be kell jelentkezni, termeszetesen a pipat beteszem a helyere. Chrome- t hasznalok

Koszi
Nálam nagyon változó.
Van hogy napokig nincs problema, van hogy 2-3 óra után kidob.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

R.G. írta:
2020.12.20., vas. 13:08
Info:

2 napja telefonon kidobal par orankent. Mindig be kell jelentkezni, termeszetesen a pipat beteszem a helyere. Chrome- t hasznalok

Koszi
Nem tudunk vele mit csinálni az oldal nem változott

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Info:

2 napja telefonon kidobal par orankent. Mindig be kell jelentkezni, termeszetesen a pipat beteszem a helyere. Chrome- t hasznalok

Koszi
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Szalon írta:
2020.12.01., kedd 21:17
Aszpirin írta:
2020.12.01., kedd 17:28
A figyelmeztetéseket viszont számolja a rendszer, és nem tudom, hogy Ti látjátok-e, de én látom mindeki neve mellett, hogy hányszor volt figyelmeztetve, tehát egy lefektetett és mindenki számára transzparens lépcsőzetességet megegyezés alapján be tudunk vezetni azzal, hogy fenntartjuk magunknak a jogot, hogy bizonyos kirívó esetekben "átugorjunk" egy-két lépcsőt.
Én nem látok sajnos senki neve mellet ilyet... gondolkodik.gif
Aszpirin írta:
2020.12.01., kedd 17:28
Egy dolog még: én azt érzékelem, hogy nagyon különböző a toleranciaküszöb, helyzettől, érintettől, moderátori intézkedéstől függően. Miközben azt, aki behúzta az övön alulit, sokan azonnal kitiltanák (főleg ha Cables-ről van szó, mert ő valahogy nagyon sok ellenséget szerzett itt magának), aközben a szintén övön aluli ütésekkel válaszoló még a figyelmeztetést is moderátori túlkapásnak minősíti, pedig önmagában a figyelmeztetés semmi más, mint ami a neve: figyelmeztetés. Tuti rossz a hasonlat, de ha mondjuk focimeccsen valakit kiállítanak, mert behúzott egyet (akarattal vagy sem) az ellenfél játékosnak, és erre odamegy a "sértett" és rúg egyet az eredeti vétkesbe, akkor tuti, hogy őt is kiállítják, fügetlenül attól hogy nem ő kezdte. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a tiszta és átlátható szabályozás esetében nincs kettős mérce. Ha ugyanazt követed el, alapesetben ugyanazt kapod (feltéve hogy ugyanazon a "visszaeső" szinten vagy). És ezt, könyörgöm, ne érezze senki túlkapásnak.
Érthető, viszont akkor ugyanúgy a provokációt/trollkodást sem kell(ene) szankcionálatlanul hagyni... persze itt is lehetnek fokozatok!
Az már Májkrém hozzászolásából kiderült, hogy nem látjátok a hivatalos figyelmeztetések számát, mert a valóság az, hogy az utóbbi két évben - amióta ez a főrummotor működik a ma éjjeli volt a negyedik figyelmeztetése (és nem “legalább öt” az elmúlt egy évben, ahogy Mike-rame írta), a harmadik után pedig “hűvósre is került” egy ideig, amit - becsületsére váljék - zokszó és panasz nélkül viselt. Tehát nem, nem maradnak szankció nélkül a trollkodások és a durva személyeskedések. Az pedig, hogy most a szankciók legenyhébb formájával, a figyelmeztetéssel kezdtem ismét, az én “bűnöm”, bevallom. Vállaom a virtuális megkövezést. Sőt, erre fel is kértelek :)

A fokozatos “bekeményitést” az alkalmazott szankcióknál jó ötletnek tartom, és köszönöm.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Aszpirin írta:
2020.12.01., kedd 17:28
A figyelmeztetéseket viszont számolja a rendszer, és nem tudom, hogy Ti látjátok-e, de én látom mindeki neve mellett, hogy hányszor volt figyelmeztetve, tehát egy lefektetett és mindenki számára transzparens lépcsőzetességet megegyezés alapján be tudunk vezetni azzal, hogy fenntartjuk magunknak a jogot, hogy bizonyos kirívó esetekben "átugorjunk" egy-két lépcsőt.
Én nem látok sajnos senki neve mellet ilyet... gondolkodik.gif
Aszpirin írta:
2020.12.01., kedd 17:28
Egy dolog még: én azt érzékelem, hogy nagyon különböző a toleranciaküszöb, helyzettől, érintettől, moderátori intézkedéstől függően. Miközben azt, aki behúzta az övön alulit, sokan azonnal kitiltanák (főleg ha Cables-ről van szó, mert ő valahogy nagyon sok ellenséget szerzett itt magának), aközben a szintén övön aluli ütésekkel válaszoló még a figyelmeztetést is moderátori túlkapásnak minősíti, pedig önmagában a figyelmeztetés semmi más, mint ami a neve: figyelmeztetés. Tuti rossz a hasonlat, de ha mondjuk focimeccsen valakit kiállítanak, mert behúzott egyet (akarattal vagy sem) az ellenfél játékosnak, és erre odamegy a "sértett" és rúg egyet az eredeti vétkesbe, akkor tuti, hogy őt is kiállítják, fügetlenül attól hogy nem ő kezdte. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a tiszta és átlátható szabályozás esetében nincs kettős mérce. Ha ugyanazt követed el, alapesetben ugyanazt kapod (feltéve hogy ugyanazon a "visszaeső" szinten vagy). És ezt, könyörgöm, ne érezze senki túlkapásnak.
Érthető, viszont akkor ugyanúgy a provokációt/trollkodást sem kell(ene) szankcionálatlanul hagyni... persze itt is lehetnek fokozatok!
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

wittao írta:
2020.12.01., kedd 19:49
Orult vagy, ezen most szakadtam a rohogestol :D
Én is :D ! Az nem létezik, hogy ez az ember nem egy profi komikus!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

Szalon írta:
2020.12.01., kedd 14:33
Őszintén sajnálom, hogy ezt itt megteheti és engeditek neki már évek óta... Értem én, hogy minden egyes vita forgalmat is generál, de szerintem már rég túl vagyunk az elnézhető és egészséges mennyiségen...
Mindezt úgy, hogy kb. egy éve - legalább 5 figyelmeztetéssel ezelőtt - már kapott egy utolsó figyelmeztetést. Valamelyik topikban megvan még, talán rá is lehet találni és beidézni.
Robici írta:
2020.12.01., kedd 17:37
Nem szokásom senkit minősítgetni (igyekszem is elkerülni). De én cables-t nem látom ilyen sötéten, sőt engem mostanában már inkább mulattatnak a megnyilvánulásai meg a trollkodásai és egy percig se tudom komolyan venni egyetlen szavát se, se a cuccait.
Pedig úgy hírlik, hogy több, általa kellemetlen beírónak nevezett fórumtárs után nyomoz személyes adatok megszerzése ügyében. Én már mindig hátranézek ha sötétben megyek haza, nehogy valaki rámverjen egy öreg, demagnetizált rézkorbáccsal. :P
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Robici írta:
2020.12.01., kedd 17:37
Nem szokásom senkit minősítgetni (igyekszem is elkerülni). De én cables-t nem látom ilyen sötéten, sőt engem mostanában már inkább mulattatnak a megnyilvánulásai meg a trollkodásai és egy percig se tudom komolyan venni egyetlen szavát se, se a cuccait.
(Szerk: de tény hogy velem nem volt igazából soha semmi komoly konfliktusa, nem is igazán beszélgettünk. Bizonyára vannak akiknek sokkal inkább a lelkébe gázolt vagy akikkel tényleg etikátlanul viselkedett.)
jaaa, én sem. minösítek, vagy gondolok bárkire is.
Ez net, fórum, arctalan "csapásosztás" könnyen jön és könnyen is kell tudni viselni.
Kinek ki hogyan mutatkozott be, annyira kezelje, vegye komolyan.
Szerintem egyik nehézség, hogy tudjuk "helyén" kezelni ezt, a forumot, a hobbit, a tagok egyes beírásait, a tagokat.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.12.01., kedd 17:28
...
Nem egyértelmű, és nem ennyire egyszerű, mert a fociban is van olyan, hogy egyből piros jár valamiért, itt is, bár ritkán, de néha jónak látjuk azonnal a legsúlyosabb szankciót alkalmazni....
igen én is gondoltam - ha a hasonlatnál maradunk ott is van - olyanra is, hogy a szankció súlyossága akkora (esetleg ezt ne csak 1 modi, hanem X, mondjuk legalább 3 godolja így), akkor nem csak "finom figyelmeztetés jár ...csak nem akartam én "megszabni" az ilyeneket.

sportban is van többféle; 2 perc, végleges, és van örökre eltiltás is, persze ezt nem osztogatják könnyen.

nyilván ez mind + munka, figyelem, biztosan kritizálva lesz, kitartást és türelmet kívánok hozzá !

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Robici írta:
2020.12.01., kedd 17:37
Nem szokásom senkit minősítgetni (igyekszem is elkerülni). De én cables-t nem látom ilyen sötéten, sőt engem mostanában már inkább mulattatnak a megnyilvánulásai meg a trollkodásai és egy percig se tudom komolyan venni egyetlen szavát se, se a cuccait.
Persze, lehetséges, hogy csak kevésbé kell komolyan venni. Én személy szerint nem is ismerem, de tény, hogy rengeteg helyen látom a hozzászólásait, olykor olyan stílusban, amit egy csendesebb fórumtagtól nehezebben fogadnánk el.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Robici »

Nem szokásom senkit minősítgetni (igyekszem is elkerülni). De én cables-t nem látom ilyen sötéten, sőt engem mostanában már inkább mulattatnak a megnyilvánulásai meg a trollkodásai és egy percig se tudom komolyan venni egyetlen szavát se, se a cuccait.
(Szerk: de tény hogy velem nem volt igazából soha semmi komoly konfliktusa, nem is igazán beszélgettünk. Bizonyára vannak akiknek sokkal inkább a lelkébe gázolt vagy akikkel tényleg etikátlanul viselkedett.)

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.12.01., kedd 14:38
Szalon írta:
2020.12.01., kedd 14:33
...Véleményem szerint jó lenne, valami átlátható rendszer, hogy x figyelmeztetés után 1 hét pihi. Aki ezt elérte, annak a következő után már 2 hét, azután 2 hónap, az x+3 figyelmeztetés már 6 hónapos pihenőidőt von maga után, x+4. figyelmeztetés pedig végleges kitiltást. ...
evvel teljesen egyetértek; valamiféle "pontgyüjtö" rendszer, halmozódó károsodás :-)

2 sárga lap 1 narancssárga, 2 narancssárga 1 piros, sárga = 1 het elzaras, narancs = 3 het elzaras, piros = 6 het elzaras, masodik piros = örökös eltiltás

vagy bármi hasonló fokozás; legyen a delikvensnek lehetösége ha akar visszavenni/tanulni és maradni, de ha nem ..hát nem
Ezt meg fogjuk beszélni moderátori körben. Lehet, hogy már van is ilyen, csak még nem egyeztettük (én csak szűk 11 hónapja vagyok moderátor).

Nem egyértelmű, és nem ennyire egyszerű, mert a fociban is van olyan, hogy egyből piros jár valamiért, itt is, bár ritkán, de néha jónak látjuk azonnal a legsúlyosabb szankciót alkalmazni.

A figyelmeztetéseket viszont számolja a rendszer, és nem tudom, hogy Ti látjátok-e, de én látom mindeki neve mellett, hogy hányszor volt figyelmeztetve, tehát egy lefektetett és mindenki számára transzparens lépcsőzetességet megegyezés alapján be tudunk vezetni azzal, hogy fenntartjuk magunknak a jogot, hogy bizonyos kirívó esetekben "átugorjunk" egy-két lépcsőt.

Egy dolog még: én azt érzékelem, hogy nagyon különböző a toleranciaküszöb, helyzettől, érintettől, moderátori intézkedéstől függően. Miközben azt, aki behúzta az övön alulit, sokan azonnal kitiltanák (főleg ha Cables-ről van szó, mert ő valahogy nagyon sok ellenséget szerzett itt magának), aközben a szintén övön aluli ütésekkel válaszoló még a figyelmeztetést is moderátori túlkapásnak minősíti, pedig önmagában a figyelmeztetés semmi más, mint ami a neve: figyelmeztetés. Tuti rossz a hasonlat, de ha mondjuk focimeccsen valakit kiállítanak, mert behúzott egyet (akarattal vagy sem) az ellenfél játékosnak, és erre odamegy a "sértett" és rúg egyet az eredeti vétkesbe, akkor tuti, hogy őt is kiállítják, fügetlenül attól hogy nem ő kezdte. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a tiszta és átlátható szabályozás esetében nincs kettős mérce. Ha ugyanazt követed el, alapesetben ugyanazt kapod (feltéve hogy ugyanazon a "visszaeső" szinten vagy). És ezt, könyörgöm, ne érezze senki túlkapásnak.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Szalon írta:
2020.12.01., kedd 14:33
...Véleményem szerint jó lenne, valami átlátható rendszer, hogy x figyelmeztetés után 1 hét pihi. Aki ezt elérte, annak a következő után már 2 hét, azután 2 hónap, az x+3 figyelmeztetés már 6 hónapos pihenőidőt von maga után, x+4. figyelmeztetés pedig végleges kitiltást. ...
evvel teljesen egyetértek; valamiféle "pontgyüjtö" rendszer, halmozódó károsodás :-)

2 sárga lap 1 narancssárga, 2 narancssárga 1 piros, sárga = 1 het elzaras, narancs = 3 het elzaras, piros = 6 het elzaras, masodik piros = örökös eltiltás

vagy bármi hasonló fokozás; legyen a delikvensnek lehetösége ha akar visszavenni/tanulni és maradni, de ha nem ..hát nem

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Aszpirin írta:
2020.12.01., kedd 13:37
Tájékoztatásul: a legutóbbi moderálási akciómmal kapcsolatos polémia átkerült a helyére, a Fórummal kapcsolatos észrevételek topikba.
Minden kedves fórumtársat bátorítanék, hogy ott tényleg szóljon hozzá a dologhoz, mondja el a véleményét, végülis a moderátorok is emberek, nincs fórum-moderátorkodásból végzettségünk (mert tudtommal nincs ilyen), a visszajelzés tehát fontos, és sokat tanulhatunk belőle.
Aszpirin írta:
2020.12.01., kedd 13:14
Végül: tényleg nem tudom számonkérni moderátorként a TÜV-minősítést. Egyszerű moderátorként semmiféle szabályzatbeli vagy jogi alapom nincs hozzá. Tehát, ahogy Te sem, én sem tudom, hogy rendelkezik-e ilyennel.
Szerintem a legynagyobb probléma, hogy Cables sorozatosan visszaeső, a fórum messze legnagyobb provokátora, gerillamarketingese!
Az a sok-sok figyelmesztetés, amit kapott már eddig, pár napos pihentetések... simán megéri neki. Visszatartó ereje nincs, az a lényeg, hogy mindig köztudatba marad a neve... Rentgetegszer tőle indulnak a viták, sokszor olyan topikokat is széttrollkodik, amihez az égvilágon semmi köze... pedig ott van a saját fizetett homokozója, bár gondolom, az nem kap akkora figyelmet, amire vágyna....

Véleményem szerint jó lenne, valami átlátható rendszer, hogy x figyelmeztetés után 1 hét pihi. Aki ezt elérte, annak a következő után már 2 hét, azután 2 hónap, az x+3 figyelmeztetés már 6 hónapos pihenőidőt von maga után, x+4. figyelmeztetés pedig végleges kitiltást. Szerintem már rég nem lenne itt helye a fórumon, már csak a viselkedése miatt sem!

Az pedig, hogy ráadásul innen szerzi jelentős bevételét... teszi mindezt adózatlanul, számlakiállítás nélkül, valamint "termékei" nem rendelkeznek a legalapvetőbb minőségi engedéllyel sem, továbbá azonosíthatatlanok és ennek ellenére sem tartja magát a legalapvetőbb szabályok betartására sem.... számomra borzasztóan felháborító. Megértem Istvánt, van hogy néha már nem lehet szó nélkül hagyni, azt, amit Cables csinál...
Őszintén sajnálom, hogy ezt itt megteheti és engeditek neki már évek óta... Értem én, hogy minden egyes vita forgalmat is generál, de szerintem már rég túl vagyunk az elnézhető és egészséges mennyiségen...
Persze mindez csupán személyes véleményem, remélem visszajelzésem segít kicsit számotokra! leborulok.gif
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”