Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2024.02.21., szer. 18:17

Szóval a dolog azon múlik, mennyire gyorsan tudom kijavítani, ezt pedig azon, hogy mennyi időm és energiám matrad rá a pénzkereső munkám mellett (csak annyit, hogy abban, amit pár napra bétatesztelés gyanánt bekapcsoltunk, és egy-két fórumtárs csípőből leszarozott /ezzel "picit" lohasztva a lelkesedésemen : :rolleyes: /
Remélhetőleg nem rám gondolsz, nekem csak pár építőnek szánt észrevételem volt.
További jó munkát kívánok, biztosan összeáll a végén ! :napsut:

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2024.02.21., szer. 18:17
Nem adom fel egyelőre :)
Köszönjük! leborulok.gif
A sok munkát is.
Sajnos sokan nem képesek/akarnak a dolgok mögé látni, csak véleményeznek, mintha a pénzükért nem kaptak volna semmit. Pedig itt pénzről ugye szó sincs, sőt, a ti időtök és energiátok van benne.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2024.02.21., szer. 17:33
Mi a helyzet az új szerkesztőprogrammal ?
Jegelve lett a projekt ?
Nem, de a Vinkler által említett bug - aminek a lényege, hogy plusz üres sorok kerültek a hozzászólásba minden egyes idézéskor, hozzászólás-szerkesztéskor és minden forrásnézetből való visszaváltáskor - makacs UX-hibának minősült és sok munkát adott nekünk az üres sorok utólagos "kézi" eltüntetése (UX=felhasználói élmény, és a felhasználók közé tartoznak a moderátorok is), ezért amíg azt nem sikerül kijavítanom, addig lekapcsoltuk az új szerkesztőt.
Az már gondolom nem titok, hogy én foglalkozom az új szerkesztővel (és még egy jövőbeli, programozást is igénylő fejlesztéssel is), szóval a dolog azon múlik, mennyire gyorsan tudom kijavítani, ezt pedig azon, hogy mennyi időm és energiám matrad rá a pénzkereső munkám mellett (csak annyit, hogy abban, amit pár napra bétatesztelés gyanánt bekapcsoltunk, és egy-két fórumtárs csípőből leszarozott /ezzel "picit" lohasztva a lelkesedésemen : :rolleyes: /, azért komolyan benne van pár teljes hétvégém, és néhány átalvatlan éjszakám is /amibe beletartozik a fejlesztőkörnyezet felállítása és egy mondjuk teljes teszt-fórum létrehozása is a laptopomon/, szóval ne gondold nagyon apróságnak). A szerkesztő nyílt forráskódú, nem én vagok az eredeti szerzője (ANNYI időm biztosan nem lenne), de módosítottam úgy, hogy, avx-re legyen igazítva, és jelenlegi forráskódját egyébként megosztottam a github-on (aszpi/simplewysiwyg-avx ill. aszpi/ckeditor-avx a repók neve), szóval ha valaki szeretne önkéntes üzemmódban eltölteni egy-két éjszakát a hiba javításával, akkor keressen meg privátban, szívesen látok bármilyen segítséget. Én is önkéntes alapon csinálom.
A jó hír hogy a hibát előidéző forráskód-részletet egyértelműen beazonosítottam, már csak a megoldást kell összehoznom valahogy. Amint tudom. Nem adom fel egyelőre :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Rock60 írta:
2024.02.21., szer. 17:33
Mi a helyzet az új szerkesztőprogrammal ?
Jegelve lett a projekt ?
Van benne egy hiba aminek a kijavítása elég időigényes.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Mi a helyzet az új szerkesztőprogrammal ?
Jegelve lett a projekt ?

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2024.02.16., pén. 14:23

A helyzet az, hogy ez már megtörtént, a tegnap az alábbi javítások mentek ki élesbe...

 
Köszönjük a fáradozásodat. :smile53:
Nem bonyolódok bele beállítási kísérletekbe, ez meghaladja a számítógép - ismeretemet.
Kivárom, amíg frissül magától, végül is így is használható... :smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2024.02.16., pén. 07:49
Ennek a réginek az elhaloványított betűit meg lehetne erősíteni ?
Köszi. :smile53:
 
A helyzet az, hogy ez már megtörtént, a tegnap az alábbi javítások mentek ki élesbe:
  • az idézet háttérszínét sokkal világosabbra vettem
  • a betűméretet megnöveltem (de itt még lesz változás, mert rájöttem, hogy a betűtípus miatt is kisebbnek látszik valamivel, szóval igazíteni fogom a betűtípust is)
  • és a forráskód nézetben feketére változtattam a betűk színét
A böngésződ be-gyorsítótárazta az ún. stíluslapokat, ezért nem látod még a módosítást. Idővel frissül a böngésződben is, de ehhez akár több napot is várni kelhet, szóval ha siettetni szeretnéd, akkor az előzményadatokat, vagy ha külön lehetséges, a gyorsítótárat ürítened kell. Én sehogy nem tudom kikényszeríteni a böngésződből, hogy a gyorsítótárat frissítse, ezt csak Te tudod megtenni, de ha egy inkognitó ablakot nyitsz, és abban próbálod meg az AVX-et, akkor már látnod kell, hogy néz ki most, mert az nem használ előzményadatokat.
A gyorsítótár ürítése böngésző-függő, általában az előzmények kezelésénél lehet törölni a gyorsítótárat is (sütik törlésére nincs szükség, mert nem függenek össze a gyorsítótárral), nevezhetik előzményadatok törlésének is. A gyorsítótár angolul Cache, az előzményadatok pedig History Data.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2024.02.16., pén. 00:35
Az azért érdekes, hogy ebből az új szerkesztőből az itt hozzászólóknak csak az idézet jött le.
Az valamiért már kevéssé, hogy a lényege a dolognak, hogy ne kelljen BBCode-okkal szerencsétlenkedni amikor formázni akarjuk a szövegünket, kiemelés, dőlt betűk, számozott lista, pontozott lista, link beillesztése képre, stb.
Úgy tűmik, annyira megszoktátok a kódokat, hogy már észre sem veszitek, hogy nagy részük eltűnt...

 
Tudod ez azért van így(legalábbis a részemről), mert ezeket a funkciókat én eddig sem használtam, nem is tudtam hogyan kell, de számomra ez most sem változott.
Téged ez ne aggasszon, ez csak az én bénaságomat és tudatlanságomat bizonyítja, nem a felületre nézve kritika.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2024.02.16., pén. 00:35
Az azért érdekes, hogy ebből az új szerkesztőből az itt hozzászólóknak csak az idézet jött le.
Az valamiért már kevéssé, hogy a lényege a dolognak, hogy ne kelljen BBCode-okkal szerencsétlenkedni amikor formázni akarjuk a szövegünket, kiemelés, dőlt betűk, számozott lista, pontozott lista, link beillesztése képre, stb.
Úgy tűmik, annyira megszoktátok a kódokat, hogy már észre sem veszitek, hogy nagy részük eltűnt...

 
Ez így van.
Amiket itt felsoroltál, abból én pl. semmit nem használtam eddig, azért nem is tűnt fel, hogy szerencsétlenkedni kellene vele. :D

Ennek a réginek az elhaloványított betűit meg lehetne erősíteni ?
Köszi. :smile53:
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Az azért érdekes, hogy ebből az új szerkesztőből az itt hozzászólóknak csak az idézet jött le.
Az valamiért már kevéssé, hogy a lényege a dolognak, hogy ne kelljen BBCode-okkal szerencsétlenkedni amikor formázni akarjuk a szövegünket, kiemelés, dőlt betűk, számozott lista, pontozott lista, link beillesztése képre, stb.
Úgy tűmik, annyira megszoktátok a kódokat, hogy már észre sem veszitek, hogy nagy részük eltűnt...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Lehet, hogy igazad van, de ezt meg én nem értem... :DSzerintem nem rossz ez a módszer, új, vagy a régi, mindegy.
Ha mindenki odafigyelne rá, hogy egy hozzászólásra jött idézést idézve kitörölje az első lépcsőt, könnyen áttekinthető maradna az oldal és az azt idézni szándékozónak sem kellene egy fél oldalt törölgetni... 
 
Szerinted ezzel a mostani változással többen fogják majd megtanulni és alkalmazni is, hogy hogyan is kell idézni? Szerintem te is tudod erre a választ. gondolkodik.gif
 

 
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

pali923 írta:
2024.02.15., csüt. 22:27
Hát, nem is tudom. A prohardveren és az indexen is csak egy "válasz" gomb van, és a hozzászólásnál látszik, hogy melyik konkrét hozzászólásra történt a válasz. Szerintem követhető, és máris meg lenne oldva ez a macera a sok idézgetős hozzászólással.
Azt belátom, hogy a sokoldalas és soklépcsős idézetek nehezen áttekinthetők, és valamit kéne csinálni, de akkor már meg lehetne oldani tök egyszerűen is. Szerintem nem okozna több gondot az olvasás, mint most.
Az írás meg biztosan kevesebbet okozna. Ha valami konkrét mondatra akarok válaszolni, akkor bemásolom mondjuk dőlt betűkkel, és kész.

 
Lehet, hogy igazad van, de ezt meg én nem értem... :D
Szerintem nem rossz ez a módszer, új, vagy a régi, mindegy.
Ha mindenki odafigyelne rá, hogy egy hozzászólásra jött idézést idézve kitörölje az első lépcsőt, könnyen áttekinthető maradna az oldal és az azt idézni szándékozónak sem kellene egy fél oldalt törölgetni... 

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Hát, nem is tudom. A prohardveren és az indexen is csak egy "válasz" gomb van, és a hozzászólásnál látszik, hogy melyik konkrét hozzászólásra történt a válasz. Szerintem követhető, és máris meg lenne oldva ez a macera a sok idézgetős hozzászólással.
Azt belátom, hogy a sokoldalas és soklépcsős idézetek nehezen áttekinthetők, és valamit kéne csinálni, de akkor már meg lehetne oldani tök egyszerűen is. Szerintem nem okozna több gondot az olvasás, mint most.
Az írás meg biztosan kevesebbet okozna. Ha valami konkrét mondatra akarok válaszolni, akkor bemásolom mondjuk dőlt betűkkel, és kész.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Vinkler írta:
2024.02.15., csüt. 21:52

Ha megnyomod a “forráskód” gombot, akkor a régebbi, megszokott módon tudsz idézni. Talán ez segít.IMG_9901.jpeg
 


 
 Biztos nem.
Az új verzió szimpatikusabb lesz Zolinak, a kis képernyőn egyszerűbb lesz azt kezelni.
 

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.02.15., csüt. 21:36

Ui.: Ha befejezek egy mondatot, majd a következőt új sorban kezdem, nem vált automatikusa nagybetűre, ez a régi felületen megvolt.


 
 Belátom, telefonról elég macerás lehet, én meg sem próbálom, baromira idegesítene, hogy nem látok semmit... kocka.gif
Érdekes, az én alkalmazásomnál - a laptopon - soha nincsen automatikus nagybetű. :nonononono:
 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

zoli73 írta:
2024.02.15., csüt. 21:36
Nos, ez a kritika nekem is szól, hozzáteszem jogosan!
sajnos, csak egyben vagyok képes szövegeket idézni, mert vagy telefonról, vagy a telefonnál alig nagyobb tabletről fórumozok(meg minden mást is). Ezeknél az eszközöknél a hozzászólás írása, szerkesztése csak egy szűk sávban látható, ahol számomra eléggé nehezen átlátható az egész. Ha idézek, akkor az összes hozzászólás egy egybefüggő szöveggé áll össze, amiből alig tudom kihámozni, melyik komment meddig tart. Engedve a nyomásnak, hogy ne idézzem a teljes szöveget, megpróbálkoztam a szükségtelen részek kitörlésével, de minden esetben elrontottam az idézést, értelmét vesztette az egész.
 Úgy látom, ez az új üzenet író/szerkesztő felület, az ilyen hibázásokon(is) hivatott segíteni. 
Elsőre szimpatikusnak tűnik, jól átláthatóan elkülöníti az egyes hozzászólásokat, bár a felső sorban található funkciók(?), kicsit megrémítenek(gőzöm sincs mi micsoda), másnem majd kerülöm őket.
Tudom, ez eléggé gáz, de valami jelmagyarázat jól jönne.

 
Ha megnyomod a “forráskód” gombot, akkor a régebbi, megszokott módon tudsz idézni. Talán ez segít.
IMG_9901.jpeg
 
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2024.02.15., csüt. 08:09
Aszpirin írta:
2024.02.14., szer. 21:27
Köszi az észrevételeket.
 A cél az volt, hogy a felhasználóknak ne legyenek "feltálalva" a formázó kódok, hanem egyből úgy jelenjen meg, ahogyann látszani fog a fórumban, a "kódok" nélkül.
Remélhetőleg a felhasználók ki is fogják használni ezt a könnyítést, és nem lesznek többet 3 - 4 szintes idézések újra és újra.  Állati idegesítő ötször elolvasni ugyanazt, meg görgetgetni, gondolom a tárhelynek sem mindegy...
Próbáltam már korábban többször is megkérni a fórumtársakat, hogy figyeljenek erre, mert ha én meg tudtam tanulni - hogy mit kell törölni, mettől meddig - akkor másnak is sikerülnie kell.  
Vagy semmi reakció, vagy az, hogy " hát én ezt nem tudom, hogy kell ".  Persze, ki vagyok én, hogy tanácsokat osztogassak, valóban közöm nincsen hozzá, de ez akkor sem jó így...
Ha belefutottam ilyen emeletes idézésekbe, és az utolsóra akartam reagálni, akkor törölni kellett az egész halmazból a korábbi lépcsőket. Nem probléma - nekem belefér az időmbe, szoktam mondani - de másnak miért nem ?    Most, hogy áttekínthetőbb lesz a procedúra, már nem mondhatja senki, hogy há nem tudom, hogy kell, már csak akarat kérdése lesz, hogy ne keletkezzenek idézés - hegyek.
Elnézést, ha egy kicsit egyenes voltam... :smile53:
Nos, ez a kritika nekem is szól, hozzáteszem jogosan!
sajnos, csak egyben vagyok képes szövegeket idézni, mert vagy telefonról, vagy a telefonnál alig nagyobb tabletről fórumozok(meg minden mást is). Ezeknél az eszközöknél a hozzászólás írása, szerkesztése csak egy szűk sávban látható, ahol számomra eléggé nehezen átlátható az egész. Ha idézek, akkor az összes hozzászólás egy egybefüggő szöveggé áll össze, amiből alig tudom kihámozni, melyik komment meddig tart. Engedve a nyomásnak, hogy ne idézzem a teljes szöveget, megpróbálkoztam a szükségtelen részek kitörlésével, de minden esetben elrontottam az idézést, értelmét vesztette az egész.
 Úgy látom, ez az új üzenet író/szerkesztő felület, az ilyen hibázásokon(is) hivatott segíteni. 
Elsőre szimpatikusnak tűnik, jól átláthatóan elkülöníti az egyes hozzászólásokat, bár a felső sorban található funkciók(?), kicsit megrémítenek(gőzöm sincs mi micsoda), másnem majd kerülöm őket.
Tudom, ez eléggé gáz, de valami jelmagyarázat jól jönne.

Ui.: Ha befejezek egy mondatot, majd a következőt új sorban kezdem, nem vált automatikusa nagybetűre, ez a régi felületen megvolt.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

ZolaBA írta:
2024.02.15., csüt. 19:08


1 Az űrlapos dolog tök jó, ez viszont már túlzás.
 
2 Ui: sztem sokkal szarabb az új szerkesztő. Egyrészt agyrém az idézés, másrészt csak nekem tűnik fel, hogy kisebbek a betűk???
Ami viszont nem változott, hogy kétféle fórumozó van: 1.) aki tudja ÉS akarja is jól csinálni azoknak eddig ment is és ezután is meni fog.


 
 1. Igaz.

2. Javaslom görgess lejjebb az előzményekre, az előző oldal közepéig...
 

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Rock60 írta:
2024.02.15., csüt. 11:59
Nem lehetne már az eladó termékféleségek oldalán, pl. Kábelek oldalon feltüntetni a termék árát a címben, vagy egy külön sorban ?
Úgy értem, hogy még az előtt látnánk a drót árát, mielőtt konkrétan belenéznénk a hirdetésbe..
Ha valaki pl. 100 - 150 ezer között keres valamit, nem katingatna rá sem a húszezres, sem a 1.5 milliós drótra. 

 
Az űrlapos dolog tök jó, ez viszont már túlzás. Millió hírdetési oldal van a neten amit szűrhet, pörgethet aki akar... egy fórum motorral semmi értelme felvenni a versenyt velük.  Ez viszont annyiban más, hogy valódi fórum. Persze vannak itt is olyanok akiknek csak biznisz az adok-veszek, de sokaknak a hobbi része, egy hirtedés is érdekesség, mi az, ki az, mit hogy, merre mennyi. Én pl. egy csomó hirdetést megnyitok, megnézek pedig nem akarok olyat venni... mert érdekel, a termék, a bemutatása, a tag hozzáállása, vagy épp az ár alakulása az idővel ésatöbbi. Tehát az itteni hirdetés szerintem más és ez ettől jó!  ;)
 
Ui: sztem sokkal szarabb az új szerkesztő. Egyrészt agyrém az idézés, másrészt csak nekem tűnik fel, hogy kisebbek a betűk???
Ami viszont nem változott, hogy kétféle fórumozó van: 1.) aki tudja ÉS akarja is jól csinálni azoknak eddig ment is és ezután is meni fog.
2.) a többiek ...  :D
 
 
 
 
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2024.02.15., csüt. 12:05
Komolyabbra fordítva a szót: biztosan lehetne, csak idő és munka (egyszóval: pénz  :rolleyes: ) kérdése. Te melyik árat szeretnéd látni? Amit a hirdetésben megadott, vagy amivé időközben csökkentgette az eladó az up-okban? Mondjuk a "csak most a hétvégén akciós" szöveggel megadott árat is naprakészen szeretnéd látni? Mennyit fizetnél egy ilyen fejlesztésért?  :rolleyes:

 
 Ok, nem olyan fontos, csak eszembe jutott...
A felsorolt buktatók miatt nekem is fenntartásaim voltak az ötletemmel kapcsolatban.  gondolkodik.gif
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2024.02.15., csüt. 11:59
Nem pont idevág, de hirdetés.
Nem lehetne már az eladó termékféleségek oldalán, pl. Kábelek oldalon feltüntetni a termék árát a címben, vagy egy külön sorban ?
 
Nem  :rolleyes:
 
Komolyabbra fordítva a szót: biztosan lehetne, csak idő és munka (egyszóval: pénz  :rolleyes: ) kérdése. Te melyik árat szeretnéd látni? Amit a hirdetésben megadott, vagy amivé időközben csökkentgette az eladó az up-okban? Mondjuk a "csak most a hétvégén akciós" szöveggel megadott árat is naprakészen szeretnéd látni? Mennyit fizetnél egy ilyen fejlesztésért?  :rolleyes:
 
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2024.02.15., csüt. 11:31
Csak hogy egy picit feldobjam a hangulatot, még egy újdonságot megmutatnék, amin még jelenleg dolgozok...

Ezt is lehet előre véleményezni, javaslatokat adni, stb.
Remélem tetszeni fog majd.



 
Ja, igen, ha már... gondolkodik.gif
Nem pont idevág, de hirdetés.
Nem lehetne már az eladó termékféleségek oldalán, pl. Kábelek oldalon feltüntetni a termék árát a címben, vagy egy külön sorban ?
Úgy értem, hogy még az előtt látnánk a drót árát, mielőtt konkrétan belenéznénk a hirdetésbe..
Ha valaki pl. 100 - 150 ezer között keres valamit, nem katingatna rá sem a húszezres, sem a 1.5 milliós drótra. 
 
 

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2024.02.15., csüt. 10:53

A tanulság viszont az, főleg Rock60 első reakcióiból, (aki szerint az előző editor jobb volt) hogy egyelőre nincs olyan, ami mindenkinek tetszik.


 
Azt írtad, hogy ha észrevétel van, akkor jelezzük, csak ennyi történt, srry...
Nem mondom, hogy a régi jobb volt, talán egy kicsit odafigyelősebb is, de jól működik.
Ha az új verzió kigyógyul a gyermekbetegségeiből, az is biztosan legalább olyan jó lesz.
Addig maradok ennél a megszokottnál... :smile53: :napsut:
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Csak hogy egy picit feldobjam a hangulatot, még egy újdonságot megmutatnék, amin még jelenleg dolgozok (fejlesztés alatt áll még), de eléggé közel van a vége, és hamarosan érkezik minden hirdetési fórumba: a hirdetés-specifikus űrlapok.

A hirdetést úgy lehet majd feladni, hogy külön mezők / checkboxok / választók lesznek a leírásnak, áru helyének, szállítási módnak, stb, és ha nem engedi elposztolni, ha nincsenek kitöltve a kötelező mezők.
Ezzel egyrészt támpontot adunk, hogy mit kell (és mit érdemes még) megadni egy hirdetésben, másrészt remélhetőleg vége a hiányosan feladott hirdetések törlésének, ami nekünk moderátoroknak extra munkát, nektek pedig extra kellemetlenséget okozott. 
A hirdetési űrlapok hirdetési alfórum-specifikusak lesznek, tehát pl. a kábeles topikban lesz kábel hossza mező, így a fontos adatokat nem felejti el megadni a hirdető.

Csak egy kis ízelítő, így néz majd ki egy hirdetés feladása:
Screenshot 2024-02-11 at 04.52.55.png
Majd így fog kinézzi ki a topik, amikor már fel lett adva a hirdetés:
Screenshot 2024-02-11 at 16.19.35.png
 Megj. Ezek a saját fejlesztési környezetemben futnak, ahol nincs minden pontosan úgy beállítva, mint az AVX fórumon (pl. jobboldalt van a hozzászóló neve és avatarja, más a fejléc, stb - ezeket nem változatjuk meg), de ettől még remélhetőleg el tudjátok képzelni, hogy fog kinézni "élesben":

Ezt is lehet előre véleményezni, javaslatokat adni, stb.
Remélem tetszeni fog majd.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2024.02.15., csüt. 08:28
Aszpirin írta:
2024.02.14., szer. 21:27

Köszi az észrevételeket.

A korábbi nézet szintén elérhető, ha a "forráskód" gombra kattintasz, ekkor pontosan azt a szöveget kapod, amit a korábbi módszerrel.
Ha az neked jobban kézre állt, akkor használd azt az idézetek szerkesztésénél.
 
Csak kipróbáltam. Nagyon halvány, de amúgy ok... :smile53:  
 
Az, hogy nagyon halvány, hamarosan javítva lesz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”