A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Fórummal kapcsolatos észrevételek

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2776

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ha valamivel nincs gond, az az eltérő gyártói szemlélet, hiszen akkor csak 1 féle cucc lenne. Hogy mindenki leírja a saját véleményét, szemléletmódját a saját gyártói topicban, az is tök rendben van, erre is van. Hogy általános topicokban csak szakmai szempontok szerint kulturáltan vitatkoznak, önmarkecing nélkül, az is rendben van.
Ment-e Zsolt a Core Audio topicba a saját igéjét hinteni? Nem hiszem, nem az a fajta ember.
Itt most nem szakmai vagy hifista abszolút igazság a kérdés, ami úgysincs, hanem viselkedés-kultúra.
Ezzel együtt, nem értem a kivonulásokat sem, mert egyes hangos/intenzív/túltöltött/túlfűtött vélemény nem lehet ok erre. Persze mindenki döntését tiszteletben tartom, és valahol meg is értem...
Nehéz a netes kommunikáció (nekem is), de ha valaki egy céget képvisel, szerintem kiemelten fontos a higgadt, visszafogott, emberséges kommunikáció, akkor is ha nem potenciális vevővel beszélget. És nem azért, mert kevesebb pénz fog befolyni, hanem csak egy mérnöki teljesítményére (sok szempontból nagyonis jogosan) büszke cégtulaj maga is nőjön fel ehhez, kommunikáció szempontból is. Lehetne ez elegáns és másik szintű is. Akkor miért ne?
:smile53:
Alces 6 | LuXor PC V1 - Daphile | Core Audio Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 549

Hozzászólás Szerző: lacee »

Kár ezen ennyit rágódni,ott van példának a ValhallA topik ott sosincs ez,Ákos nem megy bele adok-kapokba sosem,elkerüli az inzultust,talán más gyártóknak is lehetne ezt a szemléletet előtérbe helyezni.Nem megsértődni minden beszólásra,úgy gondolom,hogy az ilyet tudni kellene kezelni, néha az egót félre kellene tenni,hisz nem vagyunk egyformák,sokféle ember- sokféle módón látja a hifit.......
Egyébként a gyártói jelenlétek azért jó dolgok!
Főleg ha van is tartalom a gyártó felől a topikban,nyílván nem veszekedések!
:smile53:
Ps Audio/Apple/Oppo/Denon/Kolibri.

Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 470

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Látom én is, hogy a Heed topicban bezárt a bazár.
Kár.
Bár Wittao beszólása csak egy volt az okok során.
De nem kell félni,
holnap is lesz még ilyen, csak más
- talán.

Na jó, ezt a strófát csak a Heed topic emlékére írtam, nem verselek tovább.
Azt azért hozzátenném, hogy nem kell ezt a cicacsatát ennyire komolyan venni. Az egész színtiszta pszichológia. Sztem csak azt kell figyelembe venni,hogy van akinek a hifi az élete középpontja, annak fontos lesz egy mikronnyi különbség is a hangban, amit 1M+ os befektetéssel évek során el is tud érni, és mivel ez az élete, rettenetesen megbántja, ha valaki azt mondja, hogy: figyelj az csak 1 mikron különbség, mi a f@szért vered magad ezért annyira. Az illető - teljesen jogosan - azt fogja gondolni: "micsoda barbárság" ennek az én egy mikronom smafu? Hát nem veszi észre, hogy a magasabb kultúrában minden ilyen 1 mikronokon múlik?
- És akkor el is jutottunk oda, ahol talán megállhatunk, mert itt talán egyet fog érteni a két oldal, ha van köze a kultúrához: mindketten látják, hogy milyen sok múlik az 1 mikronokon, csak van, aki ezt a hifiben találja meg, van aki máshol, és hülyeségnek látja az 1 mikronos javulást hozó hifiket.
- Zsolt sztem olyan embereknek gyárt, akik más dolgokban látják úgy, hogy érdemes éveket gyúrni az 1 mikronos különbségekért, de eközben mellékesen szeretnek zenét is hallgatni jó minőségben, viszonylag racionális áron (nyugat európai kereseteket nézve, merthogy oda termelnek elsősorban).
- Wittao, Limar és a többiek a hifiben találták meg a maguk 1 mikronos területét, így valójában egész más réteget céloznak meg, ezért talán nem kellett volna abban a topicban versenyre kelni a topic tulajjal.

(Alapvetően egyébként ugyanez volt a különbség Chorddal a komolyzene topicban: Neki láthatólag az élete centruma volt a zenehallgatás, és az erről való fórumozás, nekem meg pl. egészen más, sokkal kevesebb, ezért a fentihez hasonló öszeakadásaink voltak. Nekem ez vicces volt, de ő sem sértődött meg ezen soha (amennyire meg tudom ítélni), így ott mindketten jókat röhögtünk a másikon. Kár hogy mások ezt nem értették, és fellázadtak: így ő elvesztette a második otthonát...)
De mondom: amennyire Zsoltot ismerem, nem is ez lehetett a lényeges ok. Egyébként is emlegette már, hogy abbahagyja.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1315

Hozzászólás Szerző: Shimano »

wittao írta:
2020.01.31., pén. 10:38
Shimano írta:
2020.01.31., pén. 10:08

Én nem szakadod magamba,és az észt sem én osztom,max a tapasztalataimat írom le,és azt is csak azért hogy többen lássák azt hogy így is lehet.Nem vagyok kereskedő,hasznom nics a fórumból,így azt hiszem azt írhatok amit akarok,és úgy is ahogy akarom.Akár úgy is fogalmazhatnék hogy magasról teszek egyes kereskedők érdekeire és a törekvéseire,ha nem látok bennük semmi hasznosat a haszonszerzésen kívül.
Azt meg hogy én mit gondolok az ezoról meg a drótokról,azt akkor is leírom ha fejen állva vered a fejed a földbe,szóval küzdhetsz ellene érdekből,de ezt kb lesz@rom.
Teljesen átszőtte ezt a fórumot az anyagi és az egyéni érdek,haszonszerzés.Nem volt ez így mindig,és valamit tenni is kellene ellene,mert így lassan csak a bólogató jánosok maradnak itt.
Sajnálom, hogy így gondolod és látod a dolgokat. Sokszor tisztességes beszélgetések zajlanak, mindenféle probléma nélkül.
Akkor kezdődik a gond, amikor a ravasz róka farkast kiált ("Teljesen átszőtte ezt a fórumot az anyagi és az egyéni érdek,haszonszerzés")! Ha jobban megnézed több fórumtársnak is segítettem már olyan termékkel kapcsolatosan, amihez semmi közöm, nemhogy anyagi érdekem nincs. Rábeszéltem hálózati lejátszóra, amiket nem forgalmazunk. Rábeszéltem olyan kábelre, amihez közöm nincs, de tudom neki mi van és az jobban illeszkedik a dolgaihoz. Egyik srácnak Bladelius dac-ot segítettem beszerezni, másiknak Primare erősítőt, harmadiknak Harmonic Technology-t. Magam is Valhalla dolgokat használtam sokáig nagy megelégedéssel. ELAC hangsugárzóról írtam tesztet, és leírtam mennyire tetszett nekem, és megdöbbentett mit tudott az a kis monitor, pedig 500m-re van tőlünk a kereskedő "konkuremsem" aki forgalmazza. Leírtam mennyire tetszett a Lumin lejátszó, közöm nincs hozzá, mégis ajánlottam már többeknek. Almás kereskedésem sincsen, mégis több embernek mac + Audirvana kombinációt javaslok.
A fentiek figyelembevételével nagyon mellélőttél, de már lassan ehhez is kezdünk hozzászokni, amikor a cowboy először a saját szemét lövi ki és a villanyfényre panaszkodik!
Legtöbb vita (99%-ban) nem is gyártó-gyártó, kereskedő-kereskedő között van vagy éppen szurkapiszka, hanem az adott gyártó termékét véres kézzel szorongató hifista és egy másik gyártó vagy éppen annak termékét használó fórumtárs között, és elkezdődik a szkander, kinek hosszabb a haja és nagyobb a gitárja.
Bármennyire is próbálod rám akasztani, hogy Zsolt az én beszólásom miatt zárta be a topikját és hagyott fel ezzel az egésszel, ha jobban belegondolsz ennek igen csekély a realitása. Egy ilyen több évtizedes szakmai múlttal rendelkező szakember bőven kapott az alatt a sok év alatt negatív dolgokat is a pozitívak mellé mivel ez egy ilyen szubjektív iparág, nem hiszem egy ilyen hozzászólás fogja kizökkenteni a kerékvágásból, ezt szerintem te sem gondolod komolyan. Valószínű régóta érett már a dolog, ezt csak ő tudja. Mindenesetre azt is fontos lenne tisztán látni, hogy nem én voltam az, aki először rosszmájú megjegyzést tett bármilyen fejlesztésére, termékére, hanem én VISSZAírtam. Csak a miheztartás végett...
Persze,te csak visszaírtál,láttuk.
A hozzászólásaidat bőszen plusszolgató,és a sz@rt jól meg keverő limar barátod is csak visszaírt.
Foglalkozzatok a saját topikjaitokkal,és ott éljétek ki magatokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shimano 2020.01.31., pén. 10:56-kor.

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2707

Hozzászólás Szerző: wittao »

Shimano írta:
2020.01.31., pén. 10:08

Én nem szakadod magamba,és az észt sem én osztom,max a tapasztalataimat írom le,és azt is csak azért hogy többen lássák azt hogy így is lehet.Nem vagyok kereskedő,hasznom nics a fórumból,így azt hiszem azt írhatok amit akarok,és úgy is ahogy akarom.Akár úgy is fogalmazhatnék hogy magasról teszek egyes kereskedők érdekeire és a törekvéseire,ha nem látok bennük semmi hasznosat a haszonszerzésen kívül.
Azt meg hogy én mit gondolok az ezoról meg a drótokról,azt akkor is leírom ha fejen állva vered a fejed a földbe,szóval küzdhetsz ellene érdekből,de ezt kb lesz@rom.
Teljesen átszőtte ezt a fórumot az anyagi és az egyéni érdek,haszonszerzés.Nem volt ez így mindig,és valamit tenni is kellene ellene,mert így lassan csak a bólogató jánosok maradnak itt.
Sajnálom, hogy így gondolod és látod a dolgokat. Sokszor tisztességes beszélgetések zajlanak, mindenféle probléma nélkül.
Akkor kezdődik a gond, amikor a ravasz róka farkast kiált ("Teljesen átszőtte ezt a fórumot az anyagi és az egyéni érdek,haszonszerzés")! Ha jobban megnézed több fórumtársnak is segítettem már olyan termékkel kapcsolatosan, amihez semmi közöm, nemhogy anyagi érdekem nincs. Rábeszéltem hálózati lejátszóra, amiket nem forgalmazunk. Rábeszéltem olyan kábelre, amihez közöm nincs, de tudom neki mi van és az jobban illeszkedik a dolgaihoz. Egyik srácnak Bladelius dac-ot segítettem beszerezni, másiknak Primare erősítőt, harmadiknak Harmonic Technology-t. Magam is Valhalla dolgokat használtam sokáig nagy megelégedéssel. ELAC hangsugárzóról írtam tesztet, és leírtam mennyire tetszett nekem, és megdöbbentett mit tudott az a kis monitor, pedig 500m-re van tőlünk a kereskedő "konkuremsem" aki forgalmazza. Leírtam mennyire tetszett a Lumin lejátszó, közöm nincs hozzá, mégis ajánlottam már többeknek. Almás kereskedésem sincsen, mégis több embernek mac + Audirvana kombinációt javaslok.
A fentiek figyelembevételével nagyon mellélőttél, de már lassan ehhez is kezdünk hozzászokni, amikor a cowboy először a saját szemét lövi ki és a villanyfényre panaszkodik!
Legtöbb vita (99%-ban) nem is gyártó-gyártó, kereskedő-kereskedő között van vagy éppen szurkapiszka, hanem az adott gyártó termékét véres kézzel szorongató hifista és egy másik gyártó vagy éppen annak termékét használó fórumtárs között, és elkezdődik a szkander, kinek hosszabb a haja és nagyobb a gitárja.
Bármennyire is próbálod rám akasztani, hogy Zsolt az én beszólásom miatt zárta be a topikját és hagyott fel ezzel az egésszel, ha jobban belegondolsz ennek igen csekély a realitása. Egy ilyen több évtizedes szakmai múlttal rendelkező szakember bőven kapott az alatt a sok év alatt negatív dolgokat is a pozitívak mellé mivel ez egy ilyen szubjektív iparág, nem hiszem egy ilyen hozzászólás fogja kizökkenteni a kerékvágásból, ezt szerintem te sem gondolod komolyan. Valószínű régóta érett már a dolog, ezt csak ő tudja. Mindenesetre azt is fontos lenne tisztán látni, hogy nem én voltam az, aki először rosszmájú megjegyzést tett bármilyen fejlesztésére, termékére, hanem én VISSZAírtam. Csak a miheztartás végett...
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

wittao írta:
2020.01.31., pén. 00:51
Kedves Shimano,

egy kicsit te is magadba szakadhatnal, amikor a kabeles topikban is osztod az eszt, meg mindenhol, hogy ami neked van az tokeletes szamodra es egyenlo a zenevel es pont. Barki aki mashogy eli meg ezt a hobbit, az mar tulkoltekezik, tulmisztifikalja es voodoo es csak az az esszeru, amit te csinalsz.

Masodsorban: Zsolt szakmai tudasat egyetlen egyszer sem kerdojeleztem meg ezidaig, o irta le - a tarsasag nagy egyuttrezgesevel - , hogy iiigggeennn, mac boven eleg, azon kivul minden tulzas. Ear kollega leirasara nem csak en kaptam fel a fejem, hanem mas is (akinek egy “picit” tobbet adok a szakmai hozzaertesere).
Ferit hozod peldanak most itt, mikor semmi kozom ahhoz ami vele kapcsolatban tortent, sot rendszeresen reszt veszek a talalkozoin es beszelgetek vele nagy orommel, es nagy sajnalattal tapasztaltam amikor elment innen.
(Hozzateszem a te faraszto antikabelista, nekoltekezzmertcsakvoodoo hozzaallasod is sokakat zsibbaszt, nem csak engem)
Fapaci meg a nagy teatralis bucsuzojaban sem felejtette el megragadni a billentyuzetet, hogy szurjon felem egyet (hozzaszolas szama es a regisztraciom ideje kapcsan, mintha ez valami merce lenne egyeseknel, teszem hozza a hsz-ek es upvote-ok aranya kettonknel szinte azonos). Azota azert csak lassan visszaszivarog, engem eddig sem zavart, ezutan sem fog, de ennyit a nagy porfelhovel jaro brexitekrol...
Zsolt ha az en hsz-emen kapta fel a vizet, akkor elmagyarazhatna miert, akar priviben is orulnek neki, semmi banto szandek nem volt bennem Zsolt fele. Mindazonaltal most is tartom, hogy a Heed eddigi termekpalettajat atnezve nem talaltam AudioPC fejlesztesekre valo utalasokat, sem kristalyoszcillatorok hatasara utalo kiserleteket. A legnagyobbat akkor rohognek mondjuk rajtad, ha kiderulne Zsoltek is foglalkoztak/nak ezekkel a kerdesekkel (bar a dac-juk miatt muszaki szempontokat figyelembeveve minimalis szintig elkerulhetetlen szvsz). Akkor mar hirtelen mindenhova TCXO/OCXO-t jeligere valtoztathatnak paran az alairasukat.
Tehat megegyszer: nem kimondva, nem leirva de mindenki tudta melyik ceg milyen tapolt es orazott termekeire gondol a nagytiszteletu Ear kollega, es ebben Zsolt leirta szorul szora egyetert. Akkor mi nem vilagos? Hogy jon ide Zsolt es az en szakmai tudasom/nem tudasom osszehasonlitasa? Min kell csodalkozni, ha beirom szerintem sracok gondoljatok ezt at megegyszer?
Gondolom ha a Core Audios topikban arrol trecselnenk, hogy a legujabb dacunk -137dB-n dolgozik, hat van itt az a 4 betus magyar gyarto ahol khmm, meg a meghallgatasra is felesleges a dacjuk, lenne nagy karate. De mi meg csak gondolati sikon sem tettunk ilyet soha. Es Zsolt sem felenk, ezert is volt fura tole ez most. Fulelektol vagy Fapacitol mar megszoktuk, csak lesz..juk. Ennyi.

wittao
Őslakos
Őslakos

ZolaBA írta:
2020.01.31., pén. 05:03
wittao írta:
2020.01.31., pén. 01:00
Sokminden nincs itt rendben, de nem erzem, hogy csak velem lenne a gond.
Kedves wittao, úthenger módjára taposod magadnak a PC hifi szakértő címet, miközben komplett vallássá hergelsz bármit, amit mókolni tudtok. Oké. Csak szerintem a fórum érdekében döntsd el a szereped és viselkedj ahhoz méltóan. Nem lehetsz egy vitában egyszerre vitapartner, bíró, gyártó és még lelkipásztor is.... illetve természetesen Te még az is lehetsz. Egyet nem fogsz tudni elérni, hogy ez így mindenkinek tetszeni is fog.
Semmilyen szakertoi cim nem erdekelt sohasem, ezt nem is ertem honnan jott? Nem tudtam, hogy itt szerepjatszas megy, akkor lehet tenyleg rossz forumra csoppentem :)
Ha esetleg arrol nyomnam a hozsannat, hogy valamelyik ingyenes linux disztro milyen jo, vagy 25-40eFt egy kabel es az mindenre eleg, olyan dobozok gyartasaval foglalkoznek ami 300.000-be kerul, szinte mindegy hogy szol, akkor az jo lenne? De ha nem ilyenekkel akkor “vallassa hergelek barmit, amit mokolni tudunk”? Sok dolog van, amit mokolni tudnank, de nem tesszuk. Tervezz egy 3 oszcillatoros orajel panelt X honapig, Y emberrel es majd utana szolj vissza, milyen volt eddig “mokolgatni”. Az, hogy egy Win10-bol elveszunk es hozzateszunk, az mennyivel rosszabb mint a linuxos installacios kinlodasok amiket lehet a megfelelo topikban oldalakon keresztul olvasni? Inkabb tudod miben latom a problemat? Abban, hogy en bizony vettem es veszem a faradtsagot meghallgatni macminit kulonbozo oprendszerekkel, win10-es gepeket notit es asztalit, winservert 2016-2019, grafikus es nem grafikus feluletekkel, hallgatok es hasznalok kabeleket 5.000 Ft-os rez, ezustozott rez es egyebek -tol 5-10MFt-ig bezarolag, erositoket is jo sokat, hangsugarzokat is es utana SEM ezzel bunkoskodok oldalakon keresztul. Mig mas elbol lefikazza az orajelel fontossagat, minek a linearis tapolas, ja meg meg annyiert aztan vicc, KOZBEN NEM IS LATT/HALLOTTA! Ez a problema szerintem, itt vannak hatalmas velemenyalkotok, akik a maguk jatszoteren uraljak a homokozot es megdobjak muanyag lapattal azt, aki nem azt a varat epiti amit ok szeretnenek! Feri emiatt ment at FB-ra, sok tapasztalata van, rengeteg. Elkuldtek a fenebe az allitasait pl. a processzorok kozotti kulonbsegek, vagy (uramisten) switch-ek osszehallgatasakor, es nem itt irta le a velemenyet (pedig a FB-n eleg erdekes eredmenyekkel megosztotta). Azert, mert itt azonnal jon minden temaban 3-4 dogkeselyu, mar pedig ilyen allat nincs alapon es addig szekalja az embert “bizonyitsd” “nem lehet” “felesleges en harminc eve elvagyok ezzel a 10.000-es drottal es tokjol szol a rendszerem” “mashogy nem lehet, tehat ez csak placebo” “vaktesztet!!!!” Es meg sorolhatnam. Egy vicc. Zero tolerancia van, senki nem akarja megturni a masik dolgait, kifigurazza ahol csak lehet, probalja hulyenek beallitani, bizonygatni a hozza nem erteset stb. Persze szakmailag, hallani meg nem hallotta, latni nem latta.

www.coreaudio.eu

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 832

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2020.01.31., pén. 01:00
Sokminden nincs itt rendben, de nem erzem, hogy csak velem lenne a gond.
Kedves wittao, úthenger módjára taposod magadnak a PC hifi szakértő címet, miközben komplett vallássá hergelsz bármit, amit mókolni tudtok. Oké. Csak szerintem a fórum érdekében döntsd el a szereped és viselkedj ahhoz méltóan. Nem lehetsz egy vitában egyszerre vitapartner, bíró, gyártó és még lelkipásztor is.... illetve természetesen Te még az is lehetsz. Egyet nem fogsz tudni elérni, hogy ez így mindenkinek tetszeni is fog.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

wittao
Őslakos
Őslakos

asebestyen írta:
2020.01.30., csüt. 23:51

Viktor, tedd a szívedre a kezed! Szerinted ez így rendben volt?
Sokminden nincs itt rendben, de nem erzem, hogy csak velem lenne a gond. Tudomasul kell vennie szerintem szakmai multtol fuggetlenul mindenkinek, hogy ha valakirol/valamirol egy negativ velemenyt ir le egy nyilt forumon, az illeto megkerdezheti tole ugyan mire is alapozza ezt. Abban sem vagyok biztos, hogy Zsolt hallotta mar a PC-nket (legalabbis az utolso ketto szeriat nagy valoszinuseggel nem).
Szivemre teszem a kezem, termeszetesen ha Te is, es ugyanugy Zsolt is.

www.coreaudio.eu

wittao
Őslakos
Őslakos

Kedves Shimano,

egy kicsit te is magadba szakadhatnal, amikor a kabeles topikban is osztod az eszt, meg mindenhol, hogy ami neked van az tokeletes szamodra es egyenlo a zenevel es pont. Barki aki mashogy eli meg ezt a hobbit, az mar tulkoltekezik, tulmisztifikalja es voodoo es csak az az esszeru, amit te csinalsz.

Masodsorban: Zsolt szakmai tudasat egyetlen egyszer sem kerdojeleztem meg ezidaig, o irta le - a tarsasag nagy egyuttrezgesevel - , hogy iiigggeennn, mac boven eleg, azon kivul minden tulzas. Ear kollega leirasara nem csak en kaptam fel a fejem, hanem mas is (akinek egy “picit” tobbet adok a szakmai hozzaertesere).
Ferit hozod peldanak most itt, mikor semmi kozom ahhoz ami vele kapcsolatban tortent, sot rendszeresen reszt veszek a talalkozoin es beszelgetek vele nagy orommel, es nagy sajnalattal tapasztaltam amikor elment innen.
(Hozzateszem a te faraszto antikabelista, nekoltekezzmertcsakvoodoo hozzaallasod is sokakat zsibbaszt, nem csak engem)
Fapaci meg a nagy teatralis bucsuzojaban sem felejtette el megragadni a billentyuzetet, hogy szurjon felem egyet (hozzaszolas szama es a regisztraciom ideje kapcsan, mintha ez valami merce lenne egyeseknel, teszem hozza a hsz-ek es upvote-ok aranya kettonknel szinte azonos). Azota azert csak lassan visszaszivarog, engem eddig sem zavart, ezutan sem fog, de ennyit a nagy porfelhovel jaro brexitekrol...
Zsolt ha az en hsz-emen kapta fel a vizet, akkor elmagyarazhatna miert, akar priviben is orulnek neki, semmi banto szandek nem volt bennem Zsolt fele. Mindazonaltal most is tartom, hogy a Heed eddigi termekpalettajat atnezve nem talaltam AudioPC fejlesztesekre valo utalasokat, sem kristalyoszcillatorok hatasara utalo kiserleteket. A legnagyobbat akkor rohognek mondjuk rajtad, ha kiderulne Zsoltek is foglalkoztak/nak ezekkel a kerdesekkel (bar a dac-juk miatt muszaki szempontokat figyelembeveve minimalis szintig elkerulhetetlen szvsz). Akkor mar hirtelen mindenhova TCXO/OCXO-t jeligere valtoztathatnak paran az alairasukat.
Tehat megegyszer: nem kimondva, nem leirva de mindenki tudta melyik ceg milyen tapolt es orazott termekeire gondol a nagytiszteletu Ear kollega, es ebben Zsolt leirta szorul szora egyetert. Akkor mi nem vilagos? Hogy jon ide Zsolt es az en szakmai tudasom/nem tudasom osszehasonlitasa? Min kell csodalkozni, ha beirom szerintem sracok gondoljatok ezt at megegyszer?
Gondolom ha a Core Audios topikban arrol trecselnenk, hogy a legujabb dacunk -137dB-n dolgozik, hat van itt az a 4 betus magyar gyarto ahol khmm, meg a meghallgatasra is felesleges a dacjuk, lenne nagy karate. De mi meg csak gondolati sikon sem tettunk ilyet soha. Es Zsolt sem felenk, ezert is volt fura tole ez most. Fulelektol vagy Fapacitol mar megszoktuk, csak lesz..juk. Ennyi.

www.coreaudio.eu

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

wittao írta:
2020.01.30., csüt. 22:58
Ugy gondolom a gyartok kozul mi aztan nem szekiroztunk soha senkit, es most sem (a valaszom Ear kolleganak volt cimezve, de a tevedes az adott temakorben Zsoltot is erintette, ezert emlitettem meg ot is). A PC-s topikban soha nem kardozott senki gyartoi asztalra kopkodessel amikor a mi PC-ink kerultek teritekre es az orajelek, meg a tapok es stb. erdekes modon ket gyarto is lelkesen jelen volt (Fulelek ur es Fapaci, akik mint tudjuk mindketten PC epitessel is foglalkoznak). Bodor Ferivel pl. tok jo a viszonyunk, tehat normalis korulmenyek kozott el lehetne itt ferni. Csak ugye nem kellene megfogni a kard markolatat, meg a masik felreertheti. Eleg a linux, jo a kapcsi tap stb, a full linearis tap es az orajelek csak a vasarlok lehuzasara szolgalo eszkozok termeszetesen stb. Kapunk itt napi szinten hideget-meleget. Legtobbszor legyintunk, de van amikor nem hagy bennunket sem a dolog, hiszen tobb kollegank kemeny, honapokig tarto munkajat tiporjak sarba egy-egy fogalmatlan, rosszindulatu megjegyzessel.
Zsolt reszerol pedig hatalmas ferdites volt amit irt, hogy az egyes HES-eken mit hasznaltak forrasnak, ugyanis rengeteg helyen volt streamer, audioPC, LP jatszo es CD jatszo, es a leginkabb szar produkciokat nehanytol eltekintve a notebook (mindegy milyen oprendszer + Tidal) es usb-s dac osszeallitasa jelentette.
Mindenki meresi eredmenyekert es szakmai informaciokert kialt, technikai infokert es miertekert, gyartasi allapotokert. Ja! Csak az altalunk latogatott topikokban. Meg lehet nezni Beco aki kivonult vegig dokumentalta az erositojuk fejleszteset, mi a mart aluhaztol az orakon at a szoftverig mindent betettunk ide, ugyanugy nyilt napokat szervezunk. Es termeszetesen mi kapjuk az epes megjegyzest egy konkurens gyartotol, hogy azert tapkabelt illik csomagolni a PC melle, mikor mi mindent igy adunk ki, csomagolast es dokumentaciot, fejlesztunk. Igen, uj fiuk vagyunk a jatszoteren, de nem jelenti azt, hogy 1-2 fos garazs Bt. lennenk, akik felvallrol veszik ezt, es nem olnek milliokat technikai fejlesztesbe. Megkaptuk a “csak osszeszerelo uzem” cimszot is mar itt, raadasul gyartotol, tehat ugy gondolom sokmindenkinek van sepregetnivaloja, mielott csendorert kialtana! Emellett fontos megjegyezni, hogy nagyon sok “konkurenssel” rendkivul jo viszonyt apolunk es ahol lehet segitjuk egymast, egyaltalan nincsen szo gyartoi kakaskodasrol. Nulla metszespontunk van pl. a HEED-del is, es magam reszerol mindig is csak gratulalni tudtam nekik az elert eredmenyekhez. SOHA egyetlen megnyilvanulasom nem volt a forumon, amivel negativ modon irtam volna Roluk. Szoval lehet jonni megint egy kis sunyi “akinek nem inge” szoveggel, de az a baj, itt allandoan egy csomoan hatulrol mellbe viselkedest folytatnak, tobben mar a velemenyuket sem merik elmondani, mert jonnek es ejnye-bejnye. Legtobben csak olvasnak emiatt, de az unalmas es szepen lassan kikopnak innen az olvasok is, nemhogy azok akik a velemenyuket le merik irni! Miert ne erthetnek egyet pl. Zsolttal vagy eppenseggel total mas velemenyen lehetnek mint Zsolt??!? Az mar rogton gyartoi erdek valamelyikonk reszerol?? Egyaltalan nem. Ez a normalis, velemeny - ellenvelemeny. Errol szol egy forum. Vagy nem?
Wittao te őrült módján berúgtad az ajtót a heed topikban,és arrogáns módon leteremtettél mindenkit.
Ez is vélemény nyilvánítás,de ha csak ez telik tőled,akkor köszönjük de nem kérjük.
Nem is fogod fel hogy mekkora kárt okoztál ezzel most itt sokaknak.Egyszer talán ha a fiatalos lendületed mellé majd némi bölcsesség és elég tapasztalat is társul,talán megérted,de most úgy viselkedsz mint egy megbokrosodott ló,eszetlenül tiporsz át mindenkin,és még csak véletlenül sem gondolkodsz el azon,hogy ez vagy az miért is látja másképp a dolgokat.
Zsoltnak a nyomába sem érhetsz tapasztalatban,hozzáállásban,és a hifivel kapcsolatos bármilyen témában,és még Őt oktatod ki?
Nem tudom mennyit képzelsz magadról,de azt oszd el tízzel,és a maradékot meg felezd is meg,és akkor vagy ott ahol lenned kell.
Kaef2 után Zsolt is.Hát ez f@sza,szép jövő elé nézünk ha ez így megy tovább,vagy is csak néztek,mert erre ami maradt már én sem vagyok kíváncsi.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2776

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2020.01.30., csüt. 22:58
Ugy gondolom a gyartok kozul mi aztan nem szekiroztunk soha senkit, es most sem (a valaszom Ear kolleganak volt cimezve, de a tevedes az adott temakorben Zsoltot is erintette, ezert emlitettem meg ot is). A PC-s topikban soha nem kardozott senki gyartoi asztalra kopkodessel amikor a mi PC-ink kerultek teritekre es az orajelek, meg a tapok es stb. erdekes modon ket gyarto is lelkesen jelen volt (Fulelek ur es Fapaci, akik mint tudjuk mindketten PC epitessel is foglalkoznak). Bodor Ferivel pl. tok jo a viszonyunk, tehat normalis korulmenyek kozott el lehetne itt ferni. Csak ugye nem kellene megfogni a kard markolatat, meg a masik felreertheti. Eleg a linux, jo a kapcsi tap stb, a full linearis tap es az orajelek csak a vasarlok lehuzasara szolgalo eszkozok termeszetesen stb. Kapunk itt napi szinten hideget-meleget. Legtobbszor legyintunk, de van amikor nem hagy bennunket sem a dolog, hiszen tobb kollegank kemeny, honapokig tarto munkajat tiporjak sarba egy-egy fogalmatlan, rosszindulatu megjegyzessel.
Zsolt reszerol pedig hatalmas ferdites volt amit irt, hogy az egyes HES-eken mit hasznaltak forrasnak, ugyanis rengeteg helyen volt streamer, audioPC, LP jatszo es CD jatszo, es a leginkabb szar produkciokat nehanytol eltekintve a notebook (mindegy milyen oprendszer + Tidal) es usb-s dac osszeallitasa jelentette.
Mindenki meresi eredmenyekert es szakmai informaciokert kialt, technikai infokert es miertekert, gyartasi allapotokert. Ja! Csak az altalunk latogatott topikokban. Meg lehet nezni Beco aki kivonult vegig dokumentalta az erositojuk fejleszteset, mi a mart aluhaztol az orakon at a szoftverig mindent betettunk ide, ugyanugy nyilt napokat szervezunk. Es termeszetesen mi kapjuk az epes megjegyzest egy konkurens gyartotol, hogy azert tapkabelt illik csomagolni a PC melle, mikor mi mindent igy adunk ki, csomagolast es dokumentaciot, fejlesztunk. Igen, uj fiuk vagyunk a jatszoteren, de nem jelenti azt, hogy 1-2 fos garazs Bt. lennenk, akik felvallrol veszik ezt, es nem olnek milliokat technikai fejlesztesbe. Megkaptuk a “csak osszeszerelo uzem” cimszot is mar itt, raadasul gyartotol, tehat ugy gondolom sokmindenkinek van sepregetnivaloja, mielott csendorert kialtana! Emellett fontos megjegyezni, hogy nagyon sok “konkurenssel” rendkivul jo viszonyt apolunk es ahol lehet segitjuk egymast, egyaltalan nincsen szo gyartoi kakaskodasrol. Nulla metszespontunk van pl. a HEED-del is, es magam reszerol mindig is csak gratulalni tudtam nekik az elert eredmenyekhez. SOHA egyetlen megnyilvanulasom nem volt a forumon, amivel negativ modon irtam volna Roluk. Szoval lehet jonni megint egy kis sunyi “akinek nem inge” szoveggel, de az a baj, itt allandoan egy csomoan hatulrol mellbe viselkedest folytatnak, tobben mar a velemenyuket sem merik elmondani, mert jonnek es ejnye-bejnye. Legtobben csak olvasnak emiatt, de az unalmas es szepen lassan kikopnak innen az olvasok is, nemhogy azok akik a velemenyuket le merik irni! Miert ne erthetnek egyet pl. Zsolttal vagy eppenseggel total mas velemenyen lehetnek mint Zsolt??!? Az mar rogton gyartoi erdek valamelyikonk reszerol?? Egyaltalan nem. Ez a normalis, velemeny - ellenvelemeny. Errol szol egy forum. Vagy nem?
Viktor, tedd a szívedre a kezed! Szerinted ez így rendben volt?
Alces 6 | LuXor PC V1 - Daphile | Core Audio Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1286

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

És az, amit írsz, el is fér kulturáltan vagy hevesebben az általános témában. De a HEED saját topikjában?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) - Resonessence Lab Concero HD - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound & freeba
FiiO X5 II - OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference I / IMR R1 Zenith| freeba & mr.collector

wittao
Őslakos
Őslakos

www.coreaudio.eu

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1286

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Elmesélné valaki, hogy erre egyáltalán hogyan kerülhetett sor? Legalább az itt jelenlévő gyártóknak kellene betartani a netikett (és úgy általában: a korrekt emberi hozzáállás és viselkedés) szabályait! Vendégségben nem köpünk a házigazda asztalára. Lesz ezzel kapcsolatban bármilyen moderátori lépés?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) - Resonessence Lab Concero HD - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound & freeba
FiiO X5 II - OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference I / IMR R1 Zenith| freeba & mr.collector

csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 74

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Hifilala írta:
2020.01.27., hétf. 11:37
csandaz írta:
2020.01.27., hétf. 10:11
Hifilala írta:
2020.01.27., hétf. 09:51

Igen, szeretem, ha pörögnek a dolgok, nem vagyok az a türelmes típus mint te :)
Ez sajnálatos
Nem vagyunk egyformák.Köszönöm a munkátokat!
Igazán nincs mit!

Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 747

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

csandaz írta:
2020.01.27., hétf. 10:11
Hifilala írta:
csandaz írta:
2020.01.27., hétf. 05:48

Ez pont az ellentéte egy zárt fórumnak. Ennél már csak úgy lehetnénk nyitottabbak, ha regisztráció nélkül lehetne válaszolni bárhol.
Nem, nem lehetne eltűntetni, mert működik, közel sincs annyi bot üzenet mint eddig.
(Nem értem mi a baj ezzel, én most is elrontottam, beírtam és kész. Hova ez a nagy sietség?)
Ez sajnálatos
Nem vagyunk egyformák.Köszönöm a munkátokat!

csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hifilala írta:
csandaz írta:
Hifilala írta:
2020.01.25., szomb. 14:09
Ezt a biztonsági kódot nem lehetne eltüntetni? Nagyon macerás amikor mobilról írok és mi szükség van erre egy zárt fórumon? Köszi
Ez pont az ellentéte egy zárt fórumnak. Ennél már csak úgy lehetnénk nyitottabbak, ha regisztráció nélkül lehetne válaszolni bárhol.
Nem, nem lehetne eltűntetni, mert működik, közel sincs annyi bot üzenet mint eddig.
(Nem értem mi a baj ezzel, én most is elrontottam, beírtam és kész. Hova ez a nagy sietség?)
Ez sajnálatos

Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 747

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

csandaz írta:
Hifilala írta:
Ezt a biztonsági kódot nem lehetne eltüntetni? Nagyon macerás amikor mobilról írok és mi szükség van erre egy zárt fórumon? Köszi

csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hifilala írta:

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3635

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

robi20064 írta:
2020.01.26., vas. 14:36
Apa kezdodik. Ismetelten toroltette magat hogy par nappal kesobb uj regisztracio alatt folytassa pontosan ott ahol elozoleg abbahagyta. Hanyadik kor is lesz ez, harmadik, negyedik? Inkabb nem minositenem.
Nem töröltem, csak kitiltottam.Igen a módszer ismerős, de nem fog visszajönni-arról gondoskodom.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 505

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

Apa kezdodik. Ismetelten toroltette magat hogy par nappal kesobb uj regisztracio alatt folytassa pontosan ott ahol elozoleg abbahagyta. Hanyadik kor is lesz ez, harmadik, negyedik? Inkabb nem minositenem.

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3635

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

L5S1 írta:
2020.01.26., vas. 11:03

Nem reagálod egy kicsit túl?
Te kezdted piszkálni, nem? Akkor szerintem inkább maradj csendben, míg kérnek rá.Köszi.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 288

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Aszpirin írta:
2020.01.26., vas. 10:27
L5S1 írta:
2020.01.26., vas. 09:47
Aszpirin írta:
2020.01.25., szomb. 19:31

Közöd hozzá?
Akkor ki is a pojáca?
(ejjj, bagoly, bagoly...)

Kedves L5S1/RIEC/stb...!

Felhívom a figyelmed, hogy a fórumban a személyeskedés, becsületsértés és trollkodás szankcionálandó, az erről szóló admin felhívást Neked is olvasnod kellett az év elején. Ennek megfelelően jelentettem is a fenti hozzászólásodat.

Már elég régóta kerülöm a Veled való bármilyen kommunikációt, most sem szóltam hozzád, de valamilyen rejtélyes okból időről időre késztetést érzel, hogy belém rúgj, akkor is, ha direkt nem írok a kedvenc topikjaidba. A kérésem, amire itt reagáltál, azt sem bírom felfogni, miért zavar téged, mert ugyanúgy beleszaladhatsz (és bele is szaladtál már jó eséllyel) az ezzel kapcsolatos kellemetlenségekbe - de őszintén megvallva, nem is érdekel, miért jobb Neked így.

A kérésem viszont feléd: légy szíves, hagyj békén. Legegyszerűbb, ha felveszel a haragosaid listájára, és akkor nem kell látnod a hozzászólásaimat (amelyekből a fórum saját statisztikája szerint napi átlag 3,65 db. születik, erről Te magad is meggyőződhetsz, ha megnézed a profilomat).

Ha viszont szándékosan tovább piszkálsz, akkor kénytelen leszek szankciókra megkérni az adminokat.

Köszönöm az együttműködésedet!
Nem reagálod egy kicsit túl?
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2139

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

L5S1 írta:
2020.01.26., vas. 09:47
Aszpirin írta:
2020.01.25., szomb. 19:31
L5S1 írta:
2020.01.25., szomb. 19:26

Jellemző, hogy azok kérik ezt akik sztahanovisták a posztolásban. 5 hsz miért nem elég egy napra?
Közöd hozzá?
Akkor ki is a pojáca?
(ejjj, bagoly, bagoly...)

Kedves L5S1/RIEC/stb...!

Felhívom a figyelmed, hogy a fórumban a személyeskedés, becsületsértés és trollkodás szankcionálandó, az erről szóló admin felhívást Neked is olvasnod kellett az év elején. Ennek megfelelően jelentettem is a fenti hozzászólásodat.

Már elég régóta kerülöm a Veled való bármilyen kommunikációt, most sem szóltam hozzád, de valamilyen rejtélyes okból időről időre késztetést érzel, hogy belém rúgj, akkor is, ha direkt nem írok a kedvenc topikjaidba. A kérésem, amire itt reagáltál, azt sem bírom felfogni, miért zavar téged, mert ugyanúgy beleszaladhatsz (és bele is szaladtál már jó eséllyel) az ezzel kapcsolatos kellemetlenségekbe - de őszintén megvallva, nem is érdekel, miért jobb Neked így.

A kérésem viszont feléd: légy szíves, hagyj békén. Legegyszerűbb, ha felveszel a haragosaid listájára, és akkor nem kell látnod a hozzászólásaimat (amelyekből a fórum saját statisztikája szerint napi átlag 3,65 db. születik, erről Te magad is meggyőződhetsz, ha megnézed a profilomat).

Ha viszont szándékosan tovább piszkálsz, akkor kénytelen leszek szankciókra megkérni az adminokat.

Köszönöm az együttműködésedet!
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”