Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Még egy dolgot tisztáznék: nem tilos nyelvtanilag helytelenül fogalmazni, a helyesírás szabályait betartani sem.
Engem pl. még mindig zavar a hivatalosan nem létező "-al", "-el" toldalékok használata a "-val", "-vel" megfelelően hasonult alakja helyett, de soha nem tettem szóvá, és nemrég olvastam egy nyelvészi szakvéleményt, amely kifejezetten jól és élvezhetően érvel az "-al", "-el" természetesebb volta mellett, így bár engem zavar, és a jelenlegi helyesírási szabályok szerint is helytelen, soha nem teszem szóvá.
A cikket már csak azért is javaslom (katt az aláhúzásra), mert jó példája annak, hogy miért nem érdemes nyelvtannáciskodni.

Végül: a netikettnek sok változata fellelhető, és emlékszem olyanra, ami kifejezetten nem tartotta etikusnak a mások nyelvtani vagy helyesírási hibáin való "nyeltannáciskodást" a publikus fórumokon. Mivel ezt nem minden netikett-változat tiltja,, azért nem is tartom általános netikett-szabálynak, de sokszor szóvá teszem, ha elfajul (az üzenőfalon a nyelvtannáciskodás nem éppen ritka jelenség).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

Koszonom a gyors valaszt! Ennek megfeleloen nyugodtan elem tovabb forumos eletemet :kiss:
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2024.02.28., szer. 12:42
Csak gondoltam rövidre zárom a hetek óta tartó vekengést ezen (kicsit uncsi, főleg tiszteletre hivatkozni olyan emberek billentyűzetéből, akik más topikokban előszeretettel gúnyolnak ki másokat... vagy lájkolják a másokat kigúnyolókat).
Szóval örülnék, ha adminisztrátori/moderátori szinten a szabályzattal karöltve valahogy tiszta vizet tudnátok önteni ebbe a bizonyos pohárba. Köszönettel, és tisztelettel : W
Azt hittem, már rég tiszta a víz: ami nincs tiltva vagy kötelezővé téve a szabályzatban, az nem tilos ill nem kötelező.
Tehát jelenleg:
- nem kötelező az ékezetek használata a fórumban
- és nem tilos ezzel kapcsolatban véleményt formálni, vagy észrevételezni, itt ráadásul nem is offtopik.
Szerintem az én hozzáállásomat ismered: bár én használom az ékezeteket, engem nem zavar az sem, ha valaki nem használja.

(mellesleg amit az iPhone billentyűzetről írtál, ha megfigyeled lényegében ugyanúgy én is leírtam az általad is idézett szövegben, és ugyanúgy értetlenségemet fejeztem ki. Az iPad-en ez a ficsör máár akkor is megvolt, amikor nem volt külön iPadOS, azt is iOS-nek hívták).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2024.02.28., szer. 10:23
zoli73 írta:
2024.02.28., szer. 09:23
Telefonról, tabletről írva, alapjáraton nincsenek ékezetes betűk.
Például ha "é" betűt akarsz írni, akkor az "e" betűn hosszan kell tartani az újadat. Ha "ö", vagy "ő" betűt, akkor az "o" betűn kell hosszan tartani az újad, majd megjelenik egy mező, ami tartalmazza az összes ide kapcsolódó betűt, abból kiválasztod a neked kellőt.
OFF
Erre nem minden esetben van szükség. Az iPad-eken például már nagyon régóta van a "legyintős" módszer, amit elég könnyű megszokni, és akkor pont olyan gyorsan lehet vele gépelni, mint egy fizikai billentyűzeten.
A "legyintős" módszer lényege: pl ha "á"-t akarsz gépelni, akkor az "a"-ra nem csak rátappintasz, hanem ugyanazzal a mozdulattal, rá is húzol egyet felfelé. Ezt nehezebb szavakba önteni, de ha megmutatom, azonnal megérted, hogy pont annyi időbe kerül, mintha "a"-t írnál, mégi "á" lesz belőle. Azoknál a betűknél, amin egyetlen lehetséges magyar ékezet van, ennyit elég is megjegyezni. Kicsit bonyolultabb a helyzet megtanulás szempontjából azokkal a betűkkel, amelyeken több ékezet van pl "ó", "ö", "ő". Ezek úgy lettek megoldva, hogy a "legyintés" iránya is változó lehet, "fel+balra", "fel+fel", "fel+jobbra" (ezeket nem így egmásután kell csinálni, hanem a "fel-jobbra" azt jelenti, hogy szintén egy réntás, de az iránya dől jobbra. Ezeket az irányokat kell megjegyezni az "o" és "u" esetében, és máris mevan a teljes magyar betűkészlet, ugyanolyan gyorsan használhatóan, mint egy fizikai billentyűzeten.
iPad-en nagoyon gyorsan tudok emiatt magyar ékezetekkel gépelni. És tényleg nem volt nehéz megszokni, mondjuk szinte azonnal ment.
Természetesen a "lenyomom, várok, majd a megjelenő választóvol kiválasztom a megfelelő éezetes karaktert" lehetőség ugyanúgy megvan, de ezt már csak idegen ékezetekre kell használni pl "ä"... az összes magyar ékezetes bető kiírható egyetlen felfelé legyintéssel az alapbetűn, a sima tappintás helyett.
Tudtommal ez a módszert már az Androidon is implementálták (vagy legalábbis bizonyos androidos telefonokon biztosan), szóval érdemes lenne kipróbálnod.
Érdekes módon az Apple ezt a nagyon hasznos ficsört csak az iPad-ekre implementálta, az iPhone-okon soha nem ment. Ami nagyon fura, mert elvileg pont ugyanúgy mehetne (biztos van valami technikai oka, hogy miért nem). Az Androinon viszont (bizonyos?) telefonokon is elérhető, alapból (ez nem saját tapasztalat, és nem is láttam, én is olvastam róla egy másik fórumon, szóval az Adroiddal kapcsolatos infót kezeld ennek megfelelően... de érdemes lehet megpróbálni).
iPhone-on nem elérhető ez a funkció sajna. Egyébként ez jellemző az Apple-re, hogy ugyan mi akadályozza meg őket ebben, hogy ezt a billentyűzet funkciót alkalmazzák iOS-en is ne csak iPadOS-en...

Látom elég "nagy" port kavar ez még "sok" embernél, szóval akkor szeretném megkérdezni, hogy hivatalosan a fórumszabályzatban tiltva van-e a magyar szövegek esetén az ékezetek nélküli kommentelés?
Ugyanígy van-e ide vonatkozó rész (ha már itt tartunk), ha idegennyelven idézünk be valamit, akkor kötelező-e odatenni a fordítását is magyar nyelven (természetesen ékezetekkel)? A Titszelet jegyében.

Csak gondoltam rövidre zárom a hetek óta tartó vekengést ezen (kicsit uncsi, főleg tiszteletre hivatkozni olyan emberek billentyűzetéből, akik más topikokban előszeretettel gúnyolnak ki másokat... vagy lájkolják a másokat kigúnyolókat).
Szóval örülnék, ha adminisztrátori/moderátori szinten a szabályzattal karöltve valahogy tiszta vizet tudnátok önteni ebbe a bizonyos pohárba. Köszönettel, és tisztelettel : W
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ZolaBA írta:
2024.02.28., szer. 11:45
Aszpirin írta:
2024.02.28., szer. 10:23
Az Androinon viszont (bizonyos?) telefonokon is elérhető, alapból (ez nem saját tapasztalat, és nem is láttam, én is olvastam róla egy másik fórumon, szóval az Adroiddal kapcsolatos infót kezeld ennek megfelelően... de érdemes lehet megpróbálni).
Nálam a pure android 14 (google pixel) a pöccintőset nem tudja. Ellenben van olyan, hogy magyar billentyű kiosztás, amikor az é,á,ö,ü betűk külön gombként is megvannak. A hosszú ékezetes verziók pedig a szokott benyomva tartott módon, de annyival egyszerűbb a magyar kiosztás esetén ezeknél, hogy az ü és ő gombok alatt csak ezek hosszú verziói vannak nem kell listából választani.
El tudod magyarázni, hogy ezt a beállítást hol találom, vagy hol kellene lennie, ha van?
A billenytűzet formáját, ill. azt, hogy a számok "kint" legyenek-e, azt megtaláltam, de ezt a konkrét, magyar billentyűzetet nem.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2024.02.28., szer. 10:23
zoli73 írta:
2024.02.28., szer. 09:23
Telefonról, tabletről írva, alapjáraton nincsenek ékezetes betűk.
Például ha "é" betűt akarsz írni, akkor az "e" betűn hosszan kell tartani az újadat. Ha "ö", vagy "ő" betűt, akkor az "o" betűn kell hosszan tartani az újad, majd megjelenik egy mező, ami tartalmazza az összes ide kapcsolódó betűt, abból kiválasztod a neked kellőt.
OFF
Erre nem minden esetben van szükség. Az iPad-eken például már nagyon régóta van a "legyintős" módszer, amit elég könnyű megszokni, és akkor pont olyan gyorsan lehet vele gépelni, mint egy fizikai billentyűzeten.
A "legyintős" módszer lényege: pl ha "á"-t akarsz gépelni, akkor az "a"-ra nem csak rátappintasz, hanem ugyanazzal a mozdulattal, rá is húzol egyet felfelé. Ezt nehezebb szavakba önteni, de ha megmutatom, azonnal megérted, hogy pont annyi időbe kerül, mintha "a"-t írnál, mégi "á" lesz belőle. Azoknál a betűknél, amin egyetlen lehetséges magyar ékezet van, ennyit elég is megjegyezni. Kicsit bonyolultabb a helyzet megtanulás szempontjából azokkal a betűkkel, amelyeken több ékezet van pl "ó", "ö", "ő". Ezek úgy lettek megoldva, hogy a "legyintés" iránya is változó lehet, "fel+balra", "fel+fel", "fel+jobbra" (ezeket nem így egmásután kell csinálni, hanem a "fel-jobbra" azt jelenti, hogy szintén egy réntás, de az iránya dől jobbra. Ezeket az irányokat kell megjegyezni az "o" és "u" esetében, és máris mevan a teljes magyar betűkészlet, ugyanolyan gyorsan használhatóan, mint egy fizikai billentyűzeten.
iPad-en nagoyon gyorsan tudok emiatt magyar ékezetekkel gépelni. És tényleg nem volt nehéz megszokni, mondjuk szinte azonnal ment.
Természetesen a "lenyomom, várok, majd a megjelenő választóvol kiválasztom a megfelelő éezetes karaktert" lehetőség ugyanúgy megvan, de ezt már csak idegen ékezetekre kell használni pl "ä"... az összes magyar ékezetes bető kiírható egyetlen felfelé legyintéssel az alapbetűn, a sima tappintás helyett.
Tudtommal ez a módszert már az Androidon is implementálták (vagy legalábbis bizonyos androidos telefonokon biztosan), szóval érdemes lenne kipróbálnod.
Érdekes módon az Apple ezt a nagyon hasznos ficsört csak az iPad-ekre implementálta, az iPhone-okon soha nem ment. Ami nagyon fura, mert elvileg pont ugyanúgy mehetne (biztos van valami technikai oka, hogy miért nem). Az Androinon viszont (bizonyos?) telefonokon is elérhető, alapból (ez nem saját tapasztalat, és nem is láttam, én is olvastam róla egy másik fórumon, szóval az Adroiddal kapcsolatos infót kezeld ennek megfelelően... de érdemes lehet megpróbálni).
Sajnos IOS-es eszközökkel semmilyen tapasztalatom nincs, de biztos így van, ha mondod.
Android alapú telefonom van, Samsung Galaxy S22, a legfrissebb szofverrel, de nem tudja ezt, próbáltam. Az otthoni Samsung tabletem, már egy régebbi modell, az sem. Arra már elég ritkán jön frissítés.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2024.02.28., szer. 10:23
Az Androinon viszont (bizonyos?) telefonokon is elérhető, alapból (ez nem saját tapasztalat, és nem is láttam, én is olvastam róla egy másik fórumon, szóval az Adroiddal kapcsolatos infót kezeld ennek megfelelően... de érdemes lehet megpróbálni).
Nálam a pure android 14 (google pixel) a pöccintőset nem tudja. Ellenben van olyan, hogy magyar billentyű kiosztás, amikor az é,á,ö,ü betűk külön gombként is megvannak. A hosszú ékezetes verziók pedig a szokott benyomva tartott módon, de annyival egyszerűbb a magyar kiosztás esetén ezeknél, hogy az ü és ő gombok alatt csak ezek hosszú verziói vannak nem kell listából választani.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2024.02.28., szer. 09:23
Telefonról, tabletről írva, alapjáraton nincsenek ékezetes betűk.
Például ha "é" betűt akarsz írni, akkor az "e" betűn hosszan kell tartani az újadat. Ha "ö", vagy "ő" betűt, akkor az "o" betűn kell hosszan tartani az újad, majd megjelenik egy mező, ami tartalmazza az összes ide kapcsolódó betűt, abból kiválasztod a neked kellőt.
OFF
Erre nem minden esetben van szükség. Az iPad-eken például már nagyon régóta van a "legyintős" módszer, amit elég könnyű megszokni, és akkor pont olyan gyorsan lehet vele gépelni, mint egy fizikai billentyűzeten.
A "legyintős" módszer lényege: pl ha "á"-t akarsz gépelni, akkor az "a"-ra nem csak rátappintasz, hanem ugyanazzal a mozdulattal, rá is húzol egyet felfelé. Ezt nehezebb szavakba önteni, de ha megmutatom, azonnal megérted, hogy pont annyi időbe kerül, mintha "a"-t írnál, mégi "á" lesz belőle. Azoknál a betűknél, amin egyetlen lehetséges magyar ékezet van, ennyit elég is megjegyezni. Kicsit bonyolultabb a helyzet megtanulás szempontjából azokkal a betűkkel, amelyeken több ékezet van pl "ó", "ö", "ő". Ezek úgy lettek megoldva, hogy a "legyintés" iránya is változó lehet, "fel+balra", "fel+fel", "fel+jobbra" (ezeket nem így egmásután kell csinálni, hanem a "fel-jobbra" azt jelenti, hogy szintén egy réntás, de az iránya dől jobbra. Ezeket az irányokat kell megjegyezni az "o" és "u" esetében, és máris mevan a teljes magyar betűkészlet, ugyanolyan gyorsan használhatóan, mint egy fizikai billentyűzeten.
iPad-en nagoyon gyorsan tudok emiatt magyar ékezetekkel gépelni. És tényleg nem volt nehéz megszokni, mondjuk szinte azonnal ment.
Természetesen a "lenyomom, várok, majd a megjelenő választóvol kiválasztom a megfelelő éezetes karaktert" lehetőség ugyanúgy megvan, de ezt már csak idegen ékezetekre kell használni pl "ä"... az összes magyar ékezetes bető kiírható egyetlen felfelé legyintéssel az alapbetűn, a sima tappintás helyett.
Tudtommal ez a módszert már az Androidon is implementálták (vagy legalábbis bizonyos androidos telefonokon biztosan), szóval érdemes lenne kipróbálnod.
Érdekes módon az Apple ezt a nagyon hasznos ficsört csak az iPad-ekre implementálta, az iPhone-okon soha nem ment. Ami nagyon fura, mert elvileg pont ugyanúgy mehetne (biztos van valami technikai oka, hogy miért nem). Az Androinon viszont (bizonyos?) telefonokon is elérhető, alapból (ez nem saját tapasztalat, és nem is láttam, én is olvastam róla egy másik fórumon, szóval az Adroiddal kapcsolatos infót kezeld ennek megfelelően... de érdemes lehet megpróbálni).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

akvapark írta:
2024.02.28., szer. 08:26
(Naiv, tudatlan kérdés: Ékezet nélkül úgy lehet írni, hogy "á" helyett "a"-t írok, vagy valami beállítással folyamatosan lehet így írni?) Köszi! leborulok.gif
Telefonról, tabletről írva, alapjáraton nincsenek ékezetes betűk.
Például ha "é" betűt akarsz írni, akkor az "e" betűn hosszan kell tartani az újadat. Ha "ö", vagy "ő" betűt, akkor az "o" betűn kell hosszan tartani az újad, majd megjelenik egy mező, ami tartalmazza az összes ide kapcsolódó betűt, abból kiválasztod a neked kellőt.
Ez így leírva elégge nyögvenyelősnek hangzik, de hamar megszokható, és elég gördülékenyen használható. Az tény, hogy ha nem bíbelődünk az ékezetes betűk megnyitásával, használatával, akkor némileg gyorsabban lehet írni.
Viszont mérlegelni kell mi a fontosabb, minél gyorsabban tudjam szórni a kommenteket, vagy ékezetekkel, könnyen olvashatóan, értelmezhetően írjak.
Az ékezetek nélkül írott szövegből sokszor 1-1 szavat, csak a szövegkörnyezet miatt lehet felismerni, értelmezni, ezért eléggé zavaró tud lenni. Az ilyen szöveg olvasása sokkal nagyobb figyelmet(és türelmet) igényel.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

akvapark írta:
2024.02.28., szer. 08:26
(Naiv, tudatlan kérdés: Ékezet nélkül úgy lehet írni, hogy "á" helyett "a"-t írok, vagy valami beállítással folyamatosan lehet így írni?) Köszi! leborulok.gif
IMG_1281.png
IMG_1281.png (222.39 KiB) Megtekintve 580 alkalommal
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

(Naiv, tudatlan kérdés: Ékezet nélkül úgy lehet írni, hogy "á" helyett "a"-t írok, vagy valami beállítással folyamatosan lehet így írni?) Köszi! leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ANDS írta:
2024.02.28., szer. 00:26
zoli73 írta:
2024.02.25., vas. 11:02
….
Nem igazán értem, miért magyarázat erre, hogy 30 évvel ez előtt nem, vagy csak nagyon körülményesen lehetett ékezetekkel írni? Szerencsére ennek ma már semmi akadálya. Szerintem az sem kifogás, hogy telfonról/tapletről ékezetekkel lassabban lehet írni. Ez csak egy fórum, ami hobbival kapcsolatos! Itt semmi sem sürgős, semmi sem időre megy, és semmi veszteni valód nincs, ha 1-1 kommentet néhány másodperccel később tudsz elküldeni.
Nekem "csak" telefonom és tabletem van, én ezekről írok, asztali pc-m nincs, de mégsem gond, vagy kényelmetlenség, hogy ékezetekkel írjak. Felteszem, ezzel sokan vannak meg így.
…..
Több összetevője van ennek az ékezet nélküli írásnak. En is tabletről írok, de megszoktam, hogy ki kell tenni az ékezeteket, egyszerűen fáj lehagyni.
De nem vagyunk egyformák. Olyasmi ez, mint az öltözködés. Van, aki öltönyben megy ebédelni egy étterembe, és van, aki meg joggingban. De változnak az idők, régen az emberek többsége öltönyt vett fel, ha színházba ment, ma farmerben megy a többség.

Már a magyar érettségi tételek között is szerepelt ez a téma. Tény, tabletről időigényesebb ékezetekkel írni, de páran úgy gondoljuk, hogy tiszteljük meg egymást azzal, hogy helyesen írunk, meg kitesszük az ékezeteket. Mások nem így gondolják. (az ékezetek lehagyása nem helyesírási hiba az utóbbi időben, állítólag…).

Internetes forumokon, e- mail- ben, nem hivatalos kommunikációban elfogadott. Sajnos vagy nem sajnos, együtt kell élnünk vele.

De vannak olyan nyelvek, ahol az anyanyelvi beszélőknek szóló könyvek nem tartalmaznak ékezeteket, a nyelvtanulók számára készítettek meg igen.
Még a szavakban a betűk sorrendjét is fel lehet cserélni, az érthetőséget az sem zavarja. Az ékezetek elhagyása időnként több időt igényel attól, aki olvassa, hogy megértse, a másik mit akart írni.
Ehhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy én nem tudnék annyira egoista lenni, hogy teljesen figyelmen kívül hagyjam az olvasóközönséget, és úgy írjak, ahogy nekem megfelelő, kényelmes.
Véleményem szerint, ha ékezetek nélkül írok, azzal a többi fórumtársat nem kezelem egyenrangú félként. Nekem könnyen és gyorsan menjen az írás, de letojom, hogy a többieknek így mennyivel nehezebb olvasni, értelmezni.
Részemről nem belenyugodva, de elengedve a téma.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »

zoli73 írta:
2024.02.25., vas. 11:02
….
Nem igazán értem, miért magyarázat erre, hogy 30 évvel ez előtt nem, vagy csak nagyon körülményesen lehetett ékezetekkel írni? Szerencsére ennek ma már semmi akadálya. Szerintem az sem kifogás, hogy telfonról/tapletről ékezetekkel lassabban lehet írni. Ez csak egy fórum, ami hobbival kapcsolatos! Itt semmi sem sürgős, semmi sem időre megy, és semmi veszteni valód nincs, ha 1-1 kommentet néhány másodperccel később tudsz elküldeni.
Nekem "csak" telefonom és tabletem van, én ezekről írok, asztali pc-m nincs, de mégsem gond, vagy kényelmetlenség, hogy ékezetekkel írjak. Felteszem, ezzel sokan vannak meg így.
…..
Több összetevője van ennek az ékezet nélküli írásnak. En is tabletről írok, de megszoktam, hogy ki kell tenni az ékezeteket, egyszerűen fáj lehagyni.
De nem vagyunk egyformák. Olyasmi ez, mint az öltözködés. Van, aki öltönyben megy ebédelni egy étterembe, és van, aki meg joggingban. De változnak az idők, régen az emberek többsége öltönyt vett fel, ha színházba ment, ma farmerben megy a többség.

Már a magyar érettségi tételek között is szerepelt ez a téma. Tény, tabletről időigényesebb ékezetekkel írni, de páran úgy gondoljuk, hogy tiszteljük meg egymást azzal, hogy helyesen írunk, meg kitesszük az ékezeteket. Mások nem így gondolják. (az ékezetek lehagyása nem helyesírási hiba az utóbbi időben, állítólag…).

Internetes forumokon, e- mail- ben, nem hivatalos kommunikációban elfogadott. Sajnos vagy nem sajnos, együtt kell élnünk vele.

De vannak olyan nyelvek, ahol az anyanyelvi beszélőknek szóló könyvek nem tartalmaznak ékezeteket, a nyelvtanulók számára készítettek meg igen.
Még a szavakban a betűk sorrendjét is fel lehet cserélni, az érthetőséget az sem zavarja. Az ékezetek elhagyása időnként több időt igényel attól, aki olvassa, hogy megértse, a másik mit akart írni.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

tamagaba írta:
2024.02.25., vas. 14:59
wittao írta:
2024.02.25., vas. 14:10
1000x fontosabb dolgok vannak a forum eleteben, mint ez.
Nincs fontosabb a magyarságunk és nyelvünk megőrzésében

Tisztellek, becsüllek, nagyon színvonalas szakmai írásaid és hozzászólásaid vannak
Tudd meglépni eme technikai kihívást - biztos vagyok benne, ha akarod sikerülni fog

Képzeld el azt az audio rendszert, ami ennyire egyszerű puritán lecsupaszított, mint a magyar nyelv ékezet nélkül
Jó lenne olyat hallgatni?
OFF
Egyetertek, bar a magyarsagnal nalam a csalad, csalad egeszsegge, emberi kapcsolatok es sokminden fontosabb. Az mas kerdes, hogy a magyar haza szamomra elveszett mar jopar eve es mint magyar nemzet gondolkodom, igy is elem az eletemet. Eletem kb. felet kulfoldi tartozkodasok teszik ki, ennek megfeleloen sokfele kulturaval talalkozom. A nyelv fontos, haza fontos, nemzet szinten, de elsodlegesnek semmikeppen sem mondanam.
ON
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

wittao írta:
2024.02.25., vas. 14:10
1000x fontosabb dolgok vannak a forum eleteben, mint ez.
Nincs fontosabb a magyarságunk és nyelvünk megőrzésében

Tisztellek, becsüllek, nagyon színvonalas szakmai írásaid és hozzászólásaid vannak
Tudd meglépni eme technikai kihívást - biztos vagyok benne, ha akarod sikerülni fog

Képzeld el azt az audio rendszert, ami ennyire egyszerű puritán lecsupaszított, mint a magyar nyelv ékezet nélkül
Jó lenne olyat hallgatni?
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

zoli73 írta:
2024.02.25., vas. 11:02
wittao írta:
2024.02.25., vas. 09:46
KisMarci írta:
2024.02.25., vas. 08:51


Könyörgöm, még csak pár napja temették el Grétsy Lászlót és már szarunk bele a saját nyelvünkbe??? :smile51:
Nem tudom, hogy miota hasznalsz szamitogepet, en mondjuk tobb, mint 30 eve… akkor meg nem is volt magyar billentyukiosztas, mint ma. Grétsy László akkor elt es virult, es egyszer sem hallottam tole azota sem olyan kinyilatkozast, amelyben a szamitogepes ekezetek nelkuli irast ostorozna. Ha tudsz ilyenrol, legyszi kuldd el. Szep es jo dolog ot idezgetni ilyenkor, es egy kicsit moge bujva allitani dolgokat. Koszonom!

Biztos sokan vannak, akik attol erzik magyarabbnak magukat, hogy ekezeteket hasznalva gepelnek egy forumon, vagy eppen nagy Magyarorszag matricat ragasztanak a lokharito fele. Szerintem ezt mashogy “merik”. Mindenki ugy elvez, ahogy tud.

Mi meg anno igy irtunk ekezeteket, amikor nagyon kellett, nem tudom ez ismeros-e:
https://symbl.cc/hu/alt-codes/
Nem igazán értem, miért magyarázat erre, hogy 30 évvel ez előtt nem, vagy csak nagyon körülményesen lehetett ékezetekkel írni? Szerencsére ennek ma már semmi akadálya. Szerintem az sem kifogás, hogy telfonról/tapletről ékezetekkel lassabban lehet írni. Ez csak egy fórum, ami hobbival kapcsolatos! Itt semmi sem sürgős, semmi sem időre megy, és semmi veszteni valód nincs, ha 1-1 kommentet néhány másodperccel később tudsz elküldeni.
Nekem "csak" telefonom és tabletem van, én ezekről írok, asztali pc-m nincs, de mégsem gond, vagy kényelmetlenség, hogy ékezetekkel írjak. Felteszem, ezzel sokan vannak meg így.
Érdekes, mikor valaki feltűnik, aki látványosan sok helyesírási, vagy fogalmazási hibával kommentel, azt kő keményen betámadják, lehurrogják, kigúnyolják, hogy miért nem tiszteli meg annyival a fórum tagságat, hogy helyesen ír? Szerintem az ékezetek nélküli írás, ugyanannyira tiszteletlen az olvasóközönség felé, mint a helyesírási hibáktól hemzsegő komment.
Azt sem értem, miért kell azt sugallni, hogy ezt a magatartást a többségnek el kell fogadni, mert ez így is jól van. Ha minden igaz, itt a többség inteligens, tanúlt ember, nem hinném, hogy e felé kellene sodródni, és azt sem érzem elfogadható magyarázatnak, hogy "ha nem tetszik, akkor ne olvassam a kommentjeidet".
Persze vannak olyan esetek is, mikor a kommentelő technikailag akadályozva van, és nem önszántából ír ékezetek nélkül. Bár ezekre a helyzetekre is biztosan van megoldás, lásdd például Tonee73 esetét, tudtommal Ő Angliában él, de mégis meg tudja oldani, hogy ékezetekkel írjon.
Szerintem ez nem egy követendő, és elfogadásra érdemes viselkedés.
Tudom, most jön az, hogy miért kell ilyen piti dolgokon fennakadni.
Szerintem nem annyira piti dolog, és más, hasonló esetek is, pl. notorius offolás sem nagyobb probléma, azt mégis szankcionálja a fórum.
Lehet csurni-csavarni a dolgot: regebben lehet “nem ekezetekkel irni”, mint magyar ekezetekkel. Van olyan, akinek ez jobban benne van a kezeben.
Azt ha nem gond, hadd dontsemar el mire mennyi idom van, es ha valakinek sok ideje van hosszu kommenteket ekezetekkel megirni, tegye. Engem nem zavar. Az sem erdekel, ha valaki “vok”-stilusban ir, ha megertem a mondandojat. Ugyanigy hidegen hagy a nyelvtan-naciskodas, sokszor lattam mar beleallni emberekbe helyesirasi hiba miatt 2-3 szerencsetlent, es utolag homalyositottam fel oket, hogy 2db agyverzes utan orulnenek ha a kiskanalat meg tudnak fogni, nemhogy helyesen irni, vagy eppen nem magyar az anyanyelve es 3 masik nyelven ir/olvas anyanyelvi szinten, de orulni kellene, h. legalabb probalkozik.
A lenyeg: tuleroltetett kinlodasnak tartom az ezen valo vekengeseteket, 1000x fontosabb dolgok vannak a forum eleteben, mint ez. Tolem aztan lehet hozni ezt kizaro szabalyt, legfeljebb nem kommentelek, aztan kesz. Szoval ez szamomra egy egyszeruen eldontendo kerdes innentol: a forum szabalyzata tiltja, vagy nem tiltja. Ha tiltja, akkor nem kommentelek majd. Ha nem tiltja, akkor meg tovabb gorgettek, ennyi. (a “tisztelet” dolgot meg szinten hagyjuk mar, ugyanaz a velemenyem mikt a szanalmas “terdepelni - nem terdepelni” kerdesrol)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Gáz az ékezet nélküli írás már 2024-ben akármilyen platformon
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

wittao írta:
2024.02.25., vas. 09:46
KisMarci írta:
2024.02.25., vas. 08:51
ZolaBA írta:
2024.02.25., vas. 05:51
Óvatos kérdés... Nem lehetne szabályzatba foglalni, hogy elfogadott ékezet nélkül írni?
illetve, hogy ezáltal nem elfogadott az ékezet miatti mindennapos hiszti...
Könyörgöm, még csak pár napja temették el Grétsy Lászlót és már szarunk bele a saját nyelvünkbe??? :smile51:
Nem tudom, hogy miota hasznalsz szamitogepet, en mondjuk tobb, mint 30 eve… akkor meg nem is volt magyar billentyukiosztas, mint ma. Grétsy László akkor elt es virult, es egyszer sem hallottam tole azota sem olyan kinyilatkozast, amelyben a szamitogepes ekezetek nelkuli irast ostorozna. Ha tudsz ilyenrol, legyszi kuldd el. Szep es jo dolog ot idezgetni ilyenkor, es egy kicsit moge bujva allitani dolgokat. Koszonom!

Biztos sokan vannak, akik attol erzik magyarabbnak magukat, hogy ekezeteket hasznalva gepelnek egy forumon, vagy eppen nagy Magyarorszag matricat ragasztanak a lokharito fele. Szerintem ezt mashogy “merik”. Mindenki ugy elvez, ahogy tud.

Mi meg anno igy irtunk ekezeteket, amikor nagyon kellett, nem tudom ez ismeros-e:
https://symbl.cc/hu/alt-codes/
Nem igazán értem, miért magyarázat erre, hogy 30 évvel ez előtt nem, vagy csak nagyon körülményesen lehetett ékezetekkel írni? Szerencsére ennek ma már semmi akadálya. Szerintem az sem kifogás, hogy telfonról/tapletről ékezetekkel lassabban lehet írni. Ez csak egy fórum, ami hobbival kapcsolatos! Itt semmi sem sürgős, semmi sem időre megy, és semmi veszteni valód nincs, ha 1-1 kommentet néhány másodperccel később tudsz elküldeni.
Nekem "csak" telefonom és tabletem van, én ezekről írok, asztali pc-m nincs, de mégsem gond, vagy kényelmetlenség, hogy ékezetekkel írjak. Felteszem, ezzel sokan vannak meg így.
Érdekes, mikor valaki feltűnik, aki látványosan sok helyesírási, vagy fogalmazási hibával kommentel, azt kő keményen betámadják, lehurrogják, kigúnyolják, hogy miért nem tiszteli meg annyival a fórum tagságat, hogy helyesen ír? Szerintem az ékezetek nélküli írás, ugyanannyira tiszteletlen az olvasóközönség felé, mint a helyesírási hibáktól hemzsegő komment.
Azt sem értem, miért kell azt sugallni, hogy ezt a magatartást a többségnek el kell fogadni, mert ez így is jól van. Ha minden igaz, itt a többség inteligens, tanúlt ember, nem hinném, hogy e felé kellene sodródni, és azt sem érzem elfogadható magyarázatnak, hogy "ha nem tetszik, akkor ne olvassam a kommentjeidet".
Persze vannak olyan esetek is, mikor a kommentelő technikailag akadályozva van, és nem önszántából ír ékezetek nélkül. Bár ezekre a helyzetekre is biztosan van megoldás, lásdd például Tonee73 esetét, tudtommal Ő Angliában él, de mégis meg tudja oldani, hogy ékezetekkel írjon.
Szerintem ez nem egy követendő, és elfogadásra érdemes viselkedés.
Tudom, most jön az, hogy miért kell ilyen piti dolgokon fennakadni.
Szerintem nem annyira piti dolog, és más, hasonló esetek is, pl. notorius offolás sem nagyobb probléma, azt mégis szankcionálja a fórum.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Kedves wittao!

Valószínűleg én vagyok teljesen hülye, mert nem értem miért álltál belém. gondolkodik.gif

Egy szót sem írtam arról, hogy Grétsy László kifogásolta volna a számítógépes ékezetes nélküli írást, ellenben szót emelt a magyar helyesírásért. (Majdnem mindegyik Álljunk meg egy szóra! című műsorának elején erre mutat rá.)
Szerintem a magyar helyesírás halmaz része a számítógépes írás.

Nem személyeskedni akartam, hanem rámutatni, hogy a helyesírás hiánya egyes szavakat értelmezhetetlenné tud tenni. :smile53:
Usher - Valhalla - Emotiva

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

KisMarci írta:
2024.02.25., vas. 09:55
wittao írta:
2024.02.25., vas. 09:46
KisMarci írta:
2024.02.25., vas. 08:51


Könyörgöm, még csak pár napja temették el Grétsy Lászlót és már szarunk bele a saját nyelvünkbe??? :smile51:
Nem tudom, hogy miota hasznalsz szamitogepet, en mondjuk tobb, mint 30 eve… akkor meg nem is volt magyar billentyukiosztas, mint ma. Grétsy László akkor elt es virult, es egyszer sem hallottam tole azota sem olyan kinyilatkozast, amelyben a szamitogepes ekezetek nelkuli irast ostorozna. Ha tudsz ilyenrol, legyszi kuldd el. Szep es jo dolog ot idezgetni ilyenkor, es egy kicsit moge bujva allitani dolgokat. Koszonom!

Biztos sokan vannak, akik attol erzik magyarabbnak magukat, hogy ekezeteket hasznalva gepelnek egy forumon, vagy eppen nagy Magyarorszag matricat ragasztanak a lokharito fele. Szerintem ezt mashogy “merik”. Mindenki ugy elvez, ahogy tud.

Mi meg anno igy irtunk ekezeteket, amikor nagyon kellett, nem tudom ez ismeros-e:
https://symbl.cc/hu/alt-codes/
Ez most komoly?
Milyen idézetre gondoltál?

Miből szűrted le azt, hogy Grétsy mögé bújok? Bocsánat "bujok" (Az valami növény lehet?)

A "szep es jo dolog ot idezgetni" alatt mi értesz?
szep es jo = Szepes jó?
ot = Őt, vagy ott?
idezgetni az idegekre vonatkozik?
Elviheted a dolgoz szemelyeskedesig nyugodtan, engem nem zavar.
Egy konkret linket kernek, amiben Grétsy Ur eliteli a magyar ekezetek hianyat az internetes kommunikacioban, esetleg a magyar nyelv hanyatlasakent, megcsufolasakent ir rola. Csak meg mielott nehanyan igy probalnanak meg melymagyarkodni egyet hozzad hasonloan. Lehet ez nehanyaknal kimerul ennyiben.

Egyebkent mint mar irtam korabban, hasznalok ekezeteket ha a gepemrol irok, telefonon viszont 1/3-a sebesseggel lehet igy gepelni. Nekem nem eri meg nehany gumimaci pattogasa miatt a valtas, oszinte bocs ;)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

wittao írta:
2024.02.25., vas. 09:46
KisMarci írta:
2024.02.25., vas. 08:51
ZolaBA írta:
2024.02.25., vas. 05:51
Óvatos kérdés... Nem lehetne szabályzatba foglalni, hogy elfogadott ékezet nélkül írni?
illetve, hogy ezáltal nem elfogadott az ékezet miatti mindennapos hiszti...
Könyörgöm, még csak pár napja temették el Grétsy Lászlót és már szarunk bele a saját nyelvünkbe??? :smile51:
Nem tudom, hogy miota hasznalsz szamitogepet, en mondjuk tobb, mint 30 eve… akkor meg nem is volt magyar billentyukiosztas, mint ma. Grétsy László akkor elt es virult, es egyszer sem hallottam tole azota sem olyan kinyilatkozast, amelyben a szamitogepes ekezetek nelkuli irast ostorozna. Ha tudsz ilyenrol, legyszi kuldd el. Szep es jo dolog ot idezgetni ilyenkor, es egy kicsit moge bujva allitani dolgokat. Koszonom!

Biztos sokan vannak, akik attol erzik magyarabbnak magukat, hogy ekezeteket hasznalva gepelnek egy forumon, vagy eppen nagy Magyarorszag matricat ragasztanak a lokharito fele. Szerintem ezt mashogy “merik”. Mindenki ugy elvez, ahogy tud.

Mi meg anno igy irtunk ekezeteket, amikor nagyon kellett, nem tudom ez ismeros-e:
https://symbl.cc/hu/alt-codes/
Ez most komoly?
Milyen idézetre gondoltál?

Miből szűrted le azt, hogy Grétsy mögé bújok? Bocsánat "bujok" (Az valami növény lehet?)

A "szep es jo dolog ot idezgetni" alatt mi értesz?
szep es jo = Szepes jó?
ot = Őt, vagy ott?
idezgetni az idegekre vonatkozik?
Usher - Valhalla - Emotiva

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: wittao »

KisMarci írta:
2024.02.25., vas. 08:51
ZolaBA írta:
2024.02.25., vas. 05:51
Óvatos kérdés... Nem lehetne szabályzatba foglalni, hogy elfogadott ékezet nélkül írni?
illetve, hogy ezáltal nem elfogadott az ékezet miatti mindennapos hiszti...
Könyörgöm, még csak pár napja temették el Grétsy Lászlót és már szarunk bele a saját nyelvünkbe??? :smile51:
Nem tudom, hogy miota hasznalsz szamitogepet, en mondjuk tobb, mint 30 eve… akkor meg nem is volt magyar billentyukiosztas, mint ma. Grétsy László akkor elt es virult, es egyszer sem hallottam tole azota sem olyan kinyilatkozast, amelyben a szamitogepes ekezetek nelkuli irast ostorozna. Ha tudsz ilyenrol, legyszi kuldd el. Szep es jo dolog ot idezgetni ilyenkor, es egy kicsit moge bujva allitani dolgokat. Koszonom!

Biztos sokan vannak, akik attol erzik magyarabbnak magukat, hogy ekezeteket hasznalva gepelnek egy forumon, vagy eppen nagy Magyarorszag matricat ragasztanak a lokharito fele. Szerintem ezt mashogy “merik”. Mindenki ugy elvez, ahogy tud.

Mi meg anno igy irtunk ekezeteket, amikor nagyon kellett, nem tudom ez ismeros-e:
https://symbl.cc/hu/alt-codes/
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

KisMarci írta:
2024.02.25., vas. 08:51
ZolaBA írta:
2024.02.25., vas. 05:51
Óvatos kérdés... Nem lehetne szabályzatba foglalni, hogy elfogadott ékezet nélkül írni?
illetve, hogy ezáltal nem elfogadott az ékezet miatti mindennapos hiszti...
Könyörgöm, még csak pár napja temették el Grétsy Lászlót és már szarunk bele a saját nyelvünkbe??? :smile51:
Es mi van azokkal az emberekkel akiknek nincs is instalalva a magyar nyelv? Nekem pl csak angol es szlovak nyelv van a gepemen es nem is tudnek minden beture ekezetet tenni. Azt sem tudom hol keressem a ketpottyos ekezeteket.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

ZolaBA írta:
2024.02.25., vas. 05:51
Óvatos kérdés... Nem lehetne szabályzatba foglalni, hogy elfogadott ékezet nélkül írni?
illetve, hogy ezáltal nem elfogadott az ékezet miatti mindennapos hiszti...
Könyörgöm, még csak pár napja temették el Grétsy Lászlót és már szarunk bele a saját nyelvünkbe??? :smile51:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Óvatos kérdés... Nem lehetne szabályzatba foglalni, hogy elfogadott ékezet nélkül írni?
illetve, hogy ezáltal nem elfogadott az ékezet miatti mindennapos hiszti...

OFF....
Szerintem az ékezet kérdés mindig le van egyszerűsítve technikai magyarázatra, miközben csak mentalitás kérdése. Ha nagyon mondandóm van akkor vagy pötyögök ékezetet a telefonon/tabletten is vagy átülök gép elé... mert a saját kis elveimben valahol ez a tisztelet jele. Ugyanakkor mások, más elvekkel meg bőven lehetnek nálam/nálunk szebbek, okosabbak, sikeresebbek, satöbbi... Én így alszom jól, ők meg úgy is. Ez van. :rolleyes:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”