Figyelem: a szabályzat 2021.10.01.-ei hatállyal módosult a 6.2.1-es eredetiségre vonatkozó kiegészítéssel. Kérjük mindenki figyelmesen olvassa el és ennek értelmében hirdessen.
A 6.8.3.1 - es pont alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat továbbra is törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Fórummal kapcsolatos észrevételek

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 927

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tonee73 írta:
2020.03.15., vas. 07:14
zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 22:28
Ez a biztonsági kód kissé bosszantó! Ma írtam kb. 6-8 hozzászólást, és mindegyiknél csak a második biztonsági kódot fogadta el. Mindíg a kód beírásával kezdem a hozzászólás megírását, majd mikor el akarom küldeni, akkor visszadobja, valami hibásan kitöltött ürlapra hivatkozva. Persze másodikra már mindíg elfogadja.
Dombon űlő fűcsomó legyek ha értem. gondolkodik.gif
Ez volt már nálam is.A gond az, hogy először a kódot írtad be s miközben írtál, született egy másik hsz a topikban, ez zavarta be.Először szöveg utána kód.
Már korábban is panaszkodtam erre az eltűnő biztonsági kódra, akkor ugyanezt a választ kaptam, amit Te is írsz. Azót figyelem ezt a "jelenséget", de most valami másról van szó, én inkább az időkorlátra gyanakszom, amit Robi20064 említett.
Egy példa, feltettem az Analóg Audio topicban egy kérdést, nagyon nem pörgős topic, kb. kéthavonta van egy hozzászólás, mégis visszadobta a hozzászólásom. De ugyanez volt a helyzet a Tunereknél feltett antannás kérdésemnél is, nem született közben hsz. amíg írtam, mégis visszadobott. Szerintem ez az időkorlát lesz a megoldás.
Most is visszadobta. gondolkodik.gif
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Audiomeca Mephisto, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Krell KSL 2, Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000,
Kábelek: Kimber Hero, DIY

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 4412

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 22:28
Ez a biztonsági kód kissé bosszantó! Ma írtam kb. 6-8 hozzászólást, és mindegyiknél csak a második biztonsági kódot fogadta el. Mindíg a kód beírásával kezdem a hozzászólás megírását, majd mikor el akarom küldeni, akkor visszadobja, valami hibásan kitöltött ürlapra hivatkozva. Persze másodikra már mindíg elfogadja.
Ez volt már nálam is.A gond az, hogy először a kódot írtad be s miközben írtál, született egy másik hsz a topikban, ez zavarta be.Először szöveg utána kód.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

robi20064 írta:
2020.03.14., szomb. 23:53
Elkepzelheto hogy van lejarati ideje a kodnak. Hosszu hozzaszolasok voltak?
A legtöbb igen. Ezzel a lejárati idővel igazad lehet.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2

robi20064
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 915

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

Elkepzelheto hogy van lejarati ideje a kodnak. Hosszu hozzaszolasok voltak?

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

De ha már itt tartunk, hogy régi jó dolgokat sírunk vissza, akkor erről eszembejutott még egy dolog.
Régebben, talán még a régi fórummotor alatt, legörgettem az adott téma aljára, akkor pontosan lehetett tudni, kik vannak jelen az adott témában.
Ez most is megvan, de elég elnagyoltan.
Hogy pontosan érthető legyen, íme egy példa:
Teszem azt egy eladó erősítő hírdetésében, ha régen legörgettem a hozzászólások alá, lehetett látni, hogy az adott erősítő témáját hányan olvassák. Ha ma ugyanebben a helyzetben legörgetek, akkor az összes jelenlévőt láthatom aki nem csak a konkrét készülék témájában van jelen, hanem mindenkit aki a teljes sztereó erősítők topicban van.
Tehát ez sem működik olyan precízen, mint régen, pedig sokszor hasznos volt, a mai csak hozzávetőleges.

wittao
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 3767

Hozzászólás Szerző: wittao »

Mar a mult se a regi...
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

asebestyen írta:
2020.03.14., szomb. 20:44
zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 20:39
asebestyen írta:
2020.03.14., szomb. 20:32

Régen, ha a Főoldalon alul a "Ki van itt" listában a nicknév fölé mentél az egérrel, megmondta, melyik topicban van és éppen ír-e oda.
Igen, ezt tudom, de nem erre gondoltam. Pl. most is ahogy olvasom a hozzászólásod, a kis
"Kolibri" képed mellett nem látom a világoskék online feliratot, de az eb "Z" betűk mellett sem látom. Ez eddíg nem így volt.
Igen, az egy másik dolog, de mindkettő létező dolog volt. :D
Hat igen, egyszer minden jónak vége. :D

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4379

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 20:39
asebestyen írta:
zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 20:17
Feltűnt, hogy a nevek mellett nem látszik, az "online" felirat, ami jelzi, hogy Ki van jelen és ki nem. Miért is tűnt el ez a hasznos "szolgáltatás"?
Köszönöm!
Régen, ha a Főoldalon alul a "Ki van itt" listában a nicknév fölé mentél az egérrel, megmondta, melyik topicban van és éppen ír-e oda.
Igen, ezt tudom, de nem erre gondoltam. Pl. most is ahogy olvasom a hozzászólásod, a kis
"Kolibri" képed mellett nem látom a világoskék online feliratot, de az eb "Z" betűk mellett sem látom. Ez eddíg nem így volt.
Igen, az egy másik dolog, de mindkettő létező dolog volt. :D
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS | RME ADI-2 dac FS | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

asebestyen írta:
zoli73 írta:
Feltűnt, hogy a nevek mellett nem látszik, az "online" felirat, ami jelzi, hogy Ki van jelen és ki nem. Miért is tűnt el ez a hasznos "szolgáltatás"?
Köszönöm!
"Kolibri" képed mellett nem látom a világoskék online feliratot, de az én "Z" betűm mellett sem látom. Ez eddíg nem így volt.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

zoli73 írta:
Köszönöm!
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS | RME ADI-2 dac FS | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Köszönöm!

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2030

Hozzászólás Szerző: trane »

nemtom, én még minding 'Olvasatlan üzenetek'et látok a menüsoron... gondolkodik.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

trane
V.I.P.
V.I.P.

Aszpirin írta:
2020.03.13., pén. 17:59
trane írta:
2020.03.13., pén. 17:45
modik, egy észrevétel: nem tartom következetesnek az 'üzenet' szó használatát a menükben :rolleyes: > a 'privát üzenetek' (megjegyzem, e helyett a 'saját üzenetek' nyelvtanilag helyesebb lenne)
lehet, hogy nyelvtanilag helyesebb lenne, de egyben félreérthetőbb is: egyrészt azért, mert a privát szó mögött extra tartalom van (a moderátorok sem látják azokat, ha nem szerepelnek a címzettek listáján), másrészt mert a "pü" nagyon átment már a köztudatba, harmadrészt pedig egy pü-nek is lehet tetszőleges számú címzettje, tehát nem feltétlenül "saját"...
Én inkább az "üzenet" és a "hozzászólás" megkülönböztetését és konzekvens használatát javasolnám - ebben egyetértünk - arról nem is szólva, hogy a korábbi "hozzászólások az utolsó belépés óta" megnevezés jobban takarja a valóságot, mint az "olvasatlan üzenetek".
ezen nem/sem veszünk össze, csupán javasoltam valamit :smile53:

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 3372

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

trane írta:
2020.03.13., pén. 17:45
modik, egy észrevétel: nem tartom következetesnek az 'üzenet' szó használatát a menükben :rolleyes: > a 'privát üzenetek' (megjegyzem, e helyett a 'saját üzenetek' nyelvtanilag helyesebb lenne)
lehet, hogy nyelvtanilag helyesebb lenne, de egyben félreérthetőbb is: egyrészt azért, mert a privát szó mögött extra tartalom van (a moderátorok sem látják azokat, ha nem szerepelnek a címzettek listáján), másrészt mert a "pü" nagyon átment már a köztudatba, harmadrészt pedig egy pü-nek is lehet tetszőleges számú címzettje, tehát nem feltétlenül "saját"...
Én inkább az "üzenet" és a "hozzászólás" megkülönböztetését és konzekvens használatát javasolnám - ebben egyetértünk - arról nem is szólva, hogy a korábbi "hozzászólások az utolsó belépés óta" megnevezés jobban takarja a valóságot, mint az "olvasatlan üzenetek".
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

trane
V.I.P.
V.I.P.

modik, egy észrevétel: nem tartom következetesnek az 'üzenet' szó használatát a menükben :rolleyes: > a 'privát üzenetek' (megjegyzem, e helyett a 'saját üzenetek' nyelvtanilag helyesebb lenne) és az 'olvasatlan üzenetek' nem ugyanazt a háttér-jelentést takarják :ohnoohnoohno: : az előző ugye a kifejezetten egy személynek (tehát nem a fórum más tagjainak is) küldött írásos beszélgetés részét képező egységeket takarja, míg az utóbbi valójában egy-egy témához csatlakozó, akár minden fórumtag számára nyilvános hozzászólásokat jelent. javasolnám tehát eszerint javítani a vonatkozó részt - azaz utóbbi esetében 'olvasatlan hozzászólások'ra leborulok.gif

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 3372

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Konzultálva a jelenlévő moderátor-társammal is, a konkrét kereskedővel ("tudjukki") kapcsolatos threadet áthelyeztem az Off-ba. Ezzel azok a hozzászólások is átkerültek, amelyek nem nevesítették ugyan az illetőt, de a kontextusból nyilvánvaló volt, hogy kiről van szó.
Addendum, amit talán érdemes tudni:
- a moderátorok tulajdonképpen extra technikai és szabályzat által nyújtott jogosultságokkal ellátott felhasználók, nem a fórum alkalmazottai
- nincsenek eszközeink a csak felhasználónévvel, bizonyítékok nélkül leírt súlyos vádak ellenőrzésére

Ennek ellenére tágabb moderátori körben is felvetem a problémakört.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

wittao
Törzsgárda
Törzsgárda

Ear írta:
2020.03.13., pén. 09:21
wittao írta:
2020.03.12., csüt. 10:47

AT azt válaszolta, hogy a Szakértők maguk döntik el, hogy azok szeretnének lenni itt a fórumon. Ebben az esetben kereskedelmi tevékenységet nem folytathatnak, eddigi gyártói topikjaik egybe lesznek vonva, és az adott szakértői témában lehet őket megkeresni és szakmai témákról beszélni a topikjukban.
És ki a tököm dönti el, mi a kereskedelmi tevékenység, és mi a szakértés? AT? Mindegy, csak legyen újabb alap vitára?
Szerintem ez most a masik oldalarol van megfogva: aki szakertonek gondolja magat egy adott temaban es/vagy masok ezt mondjak/javasoljak neki, o az lesz/lehet.
A gond ott kezdodik, hogy sokan akik ertenek valamihez, mar megprobaltak/aktivan teszik penzre valtani a szakmai tudasukat. Ezert is huztam meg eloszor a szemoldokomet a kategoria lattan, mert szerintem igy sokan inkabb a kereskedelem reszt valasztjak, hiszen ebbol elnek. Viszont akkor ha szakertoi topik van a kereskedoi aloldalukon, azt meg bezarjak? Vagy valakinek lehet ilyen is meg olyan is?
Ingovanyos talaj, jelen pillanatban mondjuk csak az zavar, hogy az eppen jelen levo 1500 forumozo Szakertok topikba ha beteved talal olyan cegeket amik nem is mukodnek, vagy csak kereskedok, mig van egy-ket kereskedo, amikor ha eppen szakmai kerdesem van tuti ahhoz az emberhez fordulok, mert senki mas nem ert ugy ahhoz mint o... Lehet ez a megosztas nem szerencses ilyen sarkosan, de az eredeti elkepzeles mogotti pozitiv szandekot abszolut elkaptam, csak valahogy a megvalositasat kellene jol kitalalni.

www.coreaudio.eu

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 751

Hozzászólás Szerző: Ear »

wittao írta:
2020.03.12., csüt. 10:47

AT azt válaszolta, hogy a Szakértők maguk döntik el, hogy azok szeretnének lenni itt a fórumon. Ebben az esetben kereskedelmi tevékenységet nem folytathatnak, eddigi gyártói topikjaik egybe lesznek vonva, és az adott szakértői témában lehet őket megkeresni és szakmai témákról beszélni a topikjukban.
És ki a tököm dönti el, mi a kereskedelmi tevékenység, és mi a szakértés? AT? Mindegy, csak legyen újabb alap vitára?

ear.hu - hifi meg ilyesmi

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2829

Hozzászólás Szerző: audioline »

audioline írta:
2020.03.11., szer. 12:40
Kereskedők és gyártók: Sonny dobozai. Úgy tudom már nincs jelen a fórumon. Töröltette a regjét. Nem kéne a topikot is...?
:quetionmark:
.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Ear írta:
2020.03.12., csüt. 10:40
Kerestem, de nem találtam nyomát, hogy mi alapján kerültek beosztásra a topicok a Kereskedők-gyártók meg Szakértők fül alá.

Valaki elmagyarázná, hogy a TMP Audio például miért kevésbé gyártó mint a 72 audio? Mindkettő egyszemélyes kis magyar cég, személyes ismerőseim, el nem tudom képzelni mi a difi közöttük? És az Ethosz? A Bodor Audió mitől inkább szakértő, mint gyártó és kereskedő? Valhalla nem gyárt és nem kereskedik elég kábellel? A L'auditeur mitől nem kereskedő, mitől szakértő?
Valami olyasmi volt a válasz (ami azóta eltűnt), hogy akinek élő szerződése van, az gyártó, kerekedő, akinek nincs, az szakértő és a topicjai össze lesznek vonva.

wittao
Törzsgárda
Törzsgárda

Ear írta:
2020.03.12., csüt. 10:40
Kerestem, de nem találtam nyomát, hogy mi alapján kerültek beosztásra a topicok a Kereskedők-gyártók meg Szakértők fül alá.

Valaki elmagyarázná, hogy a TMP Audio például miért kevésbé gyártó mint a 72 audio? Mindkettő egyszemélyes kis magyar cég, személyes ismerőseim, el nem tudom képzelni mi a difi közöttük? És az Ethosz? A Bodor Audió mitől inkább szakértő, mint gyártó és kereskedő? Valhalla nem gyárt és nem kereskedik elég kábellel? A L'auditeur mitől nem kereskedő, mitől szakértő?
Erre én is rákérdeztem.

Én átkértem magunkat a kereskedői részbe, ahol régen voltunk. Ami azt illeti, ha valakinek valamilyen kérdése van, ott szeretettel fogadjuk a szakmai kérdéseit is.

Mindazonáltal a jelenlegi ideiglenes állapotot vagy erre (teljes szeparálás Kereskedők és Szakértők között, és a topikok összevonása illetve rendezése) vagy vissza az eredeti állapotra érdemes lenne elvinni, mert ez a mostani helyzet sok félreértésre adhat okot.

www.coreaudio.eu

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 751

Hozzászólás Szerző: Ear »

ear.hu - hifi meg ilyesmi

venomer
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 350

Hozzászólás Szerző: venomer »

csandaz írta:
2020.03.12., csüt. 06:31
Én meg gratulálok minden "győztesnek" aki úgy érezte ezt most el kellett érnie. Igazán jobb lett így minden, hogy győztetek! :smile51:
Rólam tudni lehet, hogy nem játszmázom: energiarabló. Így ezt a győzés-dolgot magamra nem veszem. Hülyeség/erős és értelmetlen megszorítás esetén viszont a ficánkolás cselekvőképes embertől elvárható. Rosszabb nem lett egyébként, végül.
Portra való hivatkozás... Épp tegnap léptem ki nem tudom hány hónap után. Aligha lehetne különbözőbb dimenziókban őrlő és szürreálisabb műsorszámot találni. Mondjuk, hogy elengedtem a témát, erős fejcsóvák és értetlenség mellett.
Más irányú nívót szokott meg itt a többség. De oda se neki.

csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 81
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Én meg gratulálok minden "győztesnek" aki úgy érezte ezt most el kellett érnie. Igazán jobb lett így minden, hogy győztetek! :smile51:

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”