Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Admin és moderátor közlemények

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Csak akkor tessék ezt mondani, hogy az emberek tudják magukat ahhoz tartani, hogy ha ott van valaki mellett a moderátor jel, akkor óvatosan szóljanak hozzá, mert ha csak egy rossz szót mond, akkor már azért is ki lehet vágni - illetve, hogy tudják azt, hogy nagyon óvatosan szóljanak mindenhez hozzá, mert nekik a moderátorok (ismeretlen) szocializációjához kell alkalmazkodni.
 
Azért nem kicsit esel túlzásokba. Továbbra a bolhából elefántot effektus, csak azért, hogy bizonyítsd, extrém esetekben igazad is lehet? De hol vannak itt extrém esetek?
 
Persze lehet mondani, mindennek van egy eleje és aztán jön a folytatása.. Szerintem a moderálás szigora évek óta változatlan, mindeddig kirívó esetek és kirugások nélküli.
 
Csak röviden: Az odaszarást kb. féltucat törvény, jogszabály, helyi rendelet tiltja.
 
ok, a példa lehet hogy nem volt tökéltes, de mint analógia szvsz igen.
 
Valójában nagyon kevés olyan dolog van, amire nincs semmiféle jogszabályi hivatkozás, vagy engedi, vagy nem engedi alapon.
 
Biztos vagyok benne, hogy számos olyan dolog van, amire nincs jogszabályi hivatkozás, mégsem teszed meg mert pusztán erkölcsi alapon képes vagy belátni azt, hogy ez helytelen cselekedet volna.
 
Én az ilyet nem szeretem. Márpedig itt erről lenne szó, hiszen valaki csak a "megszokott" AVX-es bohóckodunk egyet stílusban beszól egy viccet, mire a másik komolyan veszi és utána a fejét követeli valakinek.
 
Senki nem követelte a fejét senkinek. Kapott egy intést, és?
 
Mondjuk kb. olyan, amikor a tescos újsgban megjelenik, hogy ez a termék x ft. Aztán persze nincs...
 
Nem hiszem, hogy ez az irány helyes lenne,
 
Továbbra is a bolha és az elefánt esete...
 
Bingo. De a netikett szerint ez egy vicc volt. Azaz, eszembe jut egy hasonlat, ez most olyan, hogy valaki éppen szarni akar egy ablak alá, mire te odaszólsz neki cinikusan, hogy "WC papírt ne adjak?" - erre ő beperelne, hogy te ígértél neki papírt és nem adtál -> mire a bíróság meg is ítélne a szar(ó) alaknak kártérítést is, hiszen te tettél komolytalan ajánlatot.
 
Úgy gondolom, itthon ezért még nem lehet beperelni senkit. De adott esetben az illető mérgében az ablakba kenheti a dolgát.. én meg kergethetem amíg jól esik.
 
Az hogy mi vicc, mi nem, szvsz nem egyértelmű. De nem akarok sértő példát mondani, pedig lehetne olyat, ami vki szerint vicc, a másik meg - tán jogosan - megbántva érzi magát.
 
De ez a NET. Ez a World Wide Web része, amin nemhogy nem csak Magyarországról, de bárhonnan és bárkinek biztosított a hozzászólási joga. És éppen ezért nem várható el anyuci és apuci tanításainak elvárása, mert ez teljesen más Magyarországon, és máshol a világon. Az, hogy a magyar nem egy világnyelv - az ezen nem változtat.
 
Nem a WWW-el kapcsolatos tanításokra célzott Simon se, én se.
 
A Egyértelműen a nevetés jele. Ez pont az egyik legősibb smiley.
 
ok. ha te csak ebben az értelemben használod, igazat kell adjak neked.
 
De végülis most nem szmájliológiát akarunk tartani, hiszen egy hozzászólást, illetve annak következményeit taglaljuk/taglalnánk.
 
Szerintem leginkább a moderátorok jogait és lehetőségeit taglaljuk már rég.. amit te írsz, talán csak az elindítója volt a vitának.
 
Az index szabályzata szerint például ez a hozzászólás nem lett volna törölhető, a tag bűntethető, de minimum a közösség döntött volna erről és nem a moderátorok.
 
Őszinte leszek veled: Nem kívánom ide az indexet, se szabályzatostól, se anélkül...
 
BTW: Nem lenne egyszerűbb egyszerűen az index forumszabályzatát használni és csak kiegészíteni a speciális esetekkel?
 
És működjön úgy, mint ott?

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


netikett ide, smiley oda, ha egy hozzaszolas valakinek a jogos vagy meltanyolhato erdekeit serti torolheto
Tökéletesen igaz. De senki sem arról beszélt, hogy egy ilyen hozzászólást ott lehet-e hagyni, hanem arról, hogy "intésben" részesíthető-e az, aki ilyen hozzászólást tett. Nagy különbség!
 
Akkor sorban.
 
SENKI, azaz senki sem kritizálta a moderátorokat, sem a munkájukat. ITT egy konkrét esetről volt szó, semmi másról. Ezzel kapcsolatban került szóba, hogy végülis mi a moderálás alapja.
 
Ennek megfelelően igen erősen csodálkozom azon, hogy az index Modus Moderandijának elolvasása után sem vettetek észre több lényeges részletet. Szerintem ezek az alábbiak:
 
"Az egyes klubfórumokat a klubfórumok tagjaiból választott testületek felügyelik, a moderátorok ezen tesüteletek utasításai szerint intézkednek a technikai jellegű törlések kivételével. Rendkívüli esetben a moderátorok önállóan is intézkedhetnek, azonban ezeket az intézkedéseket a választott testületek felülbírálhatják."
 
Más szavakkal: A moderátorok nemhogy nem önállóan döntenek, hanem éppen ellenkezőleg - kifejezetten a tagok utasításai alapján, és ellenőrzésük mellett működnek. Azaz, a moderátorság nemhogy nem született jog, amely ráadásul elidegeníthetetlen, hanem egyfajta "felvállalási hülyeség" és "egyfajta elismerés" egyvelege. De semmiképpen sem jelenti azt, hogy a moderátor több lenne mint bármelyik tag.

a klubforumokra vonatkozik, nem az index sajat forumaira
ha neked lenne sajat klubforumod itt az avx-en, veled is egyeztetnenk a moderalas ott alkalmazando szabalyairol, de ilyesmi itt nincs es nem is lesz
a figyelmeztetes egy az indextol eltero lehetoseg, ott egybol kizaras van, itt elotte figyelmeztetes
 
a 8.as pontban emlitettektol mi sem terunk el
a moderator nem torolhet onceluan, az osszes tobbi lehetoseg viszont nalunk is el (egyszer volt tami es egy felhasznalo kozott velemenykulonbseg ezzel kapcsolatban, de ott atvallaltam a tovabbi moderalast)
 
viszont szeretnem megragadni az alkalmat es kernem, hogy ha mar offoltok itt, legalabb ne gerjesszetek flame-et is (AT)
beszeljuk meg, de ne vigyuk el ilyen iranyba
o v e r p o w e r e d

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- szvsz. kicsit tulzasbaviszik Newman topicjaiban egyesek... poenbol meg szemelyeskednek is, smiley ide vagy oda ilyen esetben nem erdekes. 
Ahh köszi, épp ezt próbáltam leírni. Ez ellen kéne tenni valamit. Nem parancsolok, csak kérek. De már nem először.
 
Érdemes is lenne kipucolni, ha nem nagy kérés... Nem kell minden topicot figyelni, elég ha az enyémre teszünk egy Level 5-ös szintet.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: GTomi »


AT: Nincs tiltva, hogy odasz@rj minde ház elé, de azért még tudod, hogy ilyet nem illő csinálni. ....

Off
Jobb ha megtudod: tiltva van, nem csak erkölcsi, de jogi normák tucatját is megsérted, ha így teszel.

 
OFFTOPIC:

a magyar törvények szerint, jogod van az életvitelszerűen élni az utcán.szerintem akkor igen
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sokadszorra leírom, a moderáció értetek van és nem ellenetek. Nem Newmant büntettem hanem a többieket próbálom óvni attól, hogy ez még egyszer előforduljon. Remélem -a mi érdekünkben- mindenkinek elmegy attól a kedve, hogy ilyenekkel szórakozzon unalmában.
Ha már az unalomról van szó. Épp látom, h Ronin ír a advesz topicom-ba. MSN-n épp kommunikáltunk s szóval látom, h ír a fórumba. Mondom neki fejezd be az írást kérlek és töröld ki. Mire ő nagy arcal vigyorog, h nem tud leállni, a keze irányítja a billentyűzetet. És mit látok? Elküldi a kis kuki. És a többi barom (seeelnézést) folytatja. Minden topicom így néz ki. Lent már írtam, furcsa vásárlási szándékaimról, de h ezt 3 év alatt nem sikerült megszokni egy régi motorosnak se. Hát erre nem tudok mit mondani... unatkoztok? Jurk off. :kiraly:
 
Szóval ha én egy poén elsütök azt észreveszetitek? De azt nem, h minden topicom 200 hozzászólásból áll reáé meg 99%-ban 1-el végződik?

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Tami »


Gondolom azt mindenki tudja, hogy bal fölül van egy szabályzat gomb. Itt a tartalma
- es? majd ha kesz formaba lesz ontve, akkor ott lesz megtalalhato.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Tami »

- szvsz. kicsit tulzasbaviszik Newman topicjaiban egyesek... poenbol meg szemelyeskednek is, smiley ide vagy oda ilyen esetben nem erdekes.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


AT: Nincs tiltva, hogy odasz@rj minde ház elé, de azért még tudod, hogy ilyet nem illő csinálni. ....

Off
Jobb ha megtudod: tiltva van, nem csak erkölcsi, de jogi normák tucatját is megsérted, ha így teszel.
gordon314.fw.hu

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Gondolom azt mindenki tudja, hogy bal fölül van egy szabályzat gomb. Itt a tartalma

Elkúrtuk

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OffCsak, hogy jogászkodjam kicsit: a polgári jogban van egy olyan, hogy értékarányosság elve. Ezért el lehet adni mondjuk 60 ezerért egy 130-at érő vetítőt, sőt utána még sikeresen meg is lehet támadni ezt a szerződést, azzal, hogy érték alatt került értékesítésre. A bírói gyakorlat általában a valós érték (130) és az ügyleti érték (60) közötti különbség felét szokta megitélni (tehet a példa szerint 95 eFt-ra korrigálják a vételárat).
Aki rámozdult egy 60 eFt-os ajánlatra és az ajánlattevő visszalépett, az bíztatási kárt érvényesíthetne. Ilyenkor viszont mindig vizsgálják mennyire komoly volt az ajánlat (mondjuk egy smile-is forumbeszólás szvsz nem igazán az) és persze az okozott kárt. Mondjuk az illető esetleg lecsúszott ezért egy másik jó ajánlatról, vagy éppen felesleges költségekbe verte magát. Mivel ugye itt a költség egy felesleges privát üzenet megírásában ki is merült ennek az anyagi kára még akkor is elméleti, ha Newman ajánlatát valós ajánlattételnek tekintjük.

Off? Milyen off? Amíg az én topicjaimban megengedett az off, nincs moderálás, máshol meg van (esetleg feleslegesen), addig máshol is van. Szóval on.
 
Anno, én akkor úgy tettem smile-s ajánlatot, h használt piaci ár feléért kínáltam fel a vetítőt (már elnézést ki az az idióta aki egy ilyennek bedől). De ezt nem kínomban tettem. Volt aki idegesített a topicjaimban, abszolút vásárlási szándék nélkül, ah azt szokták...
Ez nem valamiféle hülye bosszú volt!!!! Csak ugyanolyan vicc. :kiraly: Ugyanis ő is hirdetett valamit, mondom én is benyekergek a topicjába valami kis finomsággal.
Természetesen addig nem is engedtem volna fajulni a dolgot, h Gordon által említett anyagi kár, vagy valamiről való lecsúszás is fenyegette volna a megtréfált klienst. Főleg, h álmomban sem gondoltam volna, h komolyan veszik és egy dolog-levezető privát üzenettel is gazdagabb leszek a megtréfált user által. Arról már nem tehetek, h más szavával élve beszopták a hülyeségem. Ez tényleg egy vicc volt. De engem is többször megviccelnek, furcsa vásárlási szokásaimmal. Na de ki a faszt érdekel? Én már rohadtul unom, úgylátszik a moderátorok nem.
De teszem azt, kérek segítéget, melyre olyan javaslatot kapok, amitől lángba gyullad majd valamelyik erősítőm, az már nem lenne vicces. Csak még mielőtt valaki elkezd elméleteket gyártani. Tudatva, h én ilyen messzire el sem mentem, sőt a küszöbig sem értem el. Vagy túl sok 24Day5-ot nézek?

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Ha visszatérne Jockey Ewing akkor mennyivel izgalmasabb lenne a modik élete.
 
Itt egy kis történelem
Elkúrtuk

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Simon mondja...


Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Hát elolvastam, de gyakorlatilag semmit sem konkretizál, hanem mindent a moderátor személyes döntése szabályoz.
ott a pont

Simon mondja...

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Hát elolvastam, de gyakorlatilag semmit sem konkretizál, hanem mindent a moderátor személyes döntése szabályoz.
ott a pont
o v e r p o w e r e d

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Vaze ezért ekkora vitát.
Semmi baj nem volt eddig a moderálással, az meg még nyúment sem érdekli, hogy kapott egy figyelmeztetést.
Ez nem a rendőrség, hogy egy megrovással ugrik az előléptetés meg a jutalom....
Kár filozófiai vitát nyitni rajta oldalakon át, pláne ebben a topicban....
Más oldalakon már régen kapott volna mindenki, merzt a moderátorok többszöri kérése ellenére ebben a topicban offolunk...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Az ugyanis, hogyha valami nincs tiltva és ezt valaki ezt megteszi - majd utána ezért elítélik, "mert gondolhatta volna" - az nekem nagyon rossz emlékeket ugraszt be, és nem hiszem, hogy ez lenne a cél. Hiába is mondjátok, hogy kinek mit tanítottak a szülei (ezért más helyeken akár kirúgás is jár), mert mindenkinek mást, mindenkinek más a gyerekszobája, és ráadásul a netre is mindenki máshol szocializálódott.
AT: Nincs tiltva, hogy odasz@rj minde ház elé, de azért még tudod, hogy ilyet nem illő csinálni. És ha mégis megteszed, akkor csodálkozni fogsz, ha jól fejbevernek? - és lehet, hogy nem veszik enyhítő körülménynek, ha közben még vigyorgosz is.
 
- Egyébként értem miről beszélsz, de valahol nekem ott bukik, a dolog, mint ugye van az a "mondás", hogy a törvény nem ismerete nem mentesít a betartása alól. Tehát ha nem ismered a NETikettet és épp ezért nem tartod be, azért nem a többeikenek kell alkalmazkodniuk hozzád.
 
Mindezonáltal persze egy normális szabályrendszer lefektetése nem butaság, de egyetértek azzal is, hogy az összes létező problémaforrást lehetetlen felsorolni és itt ebben a helyzetben igenis szükség van arra, amit Simon az "anyuci és apuci tanításának" hívott.
 
Egyébként az tényleg nem volna butaság, ha a moderátori hozzászólások - amikor ilyen minőségben szólnak - kiemeltek lennének.
 
A smile használata amúgy sok esetben félreérthető, mert nem mindig poén jelent, hanem épp a hozzászóló hangulatát, vagy egyszerűen csak ezzel a jellel csökkenti az élét annak amit mond, esetleg csak kedvességből teszik hozzá.. szóval ez nem feltétlenül jelemti azt, hogy vicc amit mondok, hanem akár jelentheti azt is - gondoalttól, mondatszerkezettől függően - hogy pl. bár nem értek veled egyet, de nem haragszom rád.. vagy még kismliiló dolgot.
 
Egy kedves ismerősöm mondta nekem sokszor a NET-es levelezésünk kapcsán, hogy mennyivel nehezebb is értelmezni a még oly smilekkal tarkított szöveget is, mint az élőbeszédet. Szóval szerintem arra nem lehet letenni a nagyesküt, hogy vmi vicc, pusztán mert :kiraly: végződik.
 
vagy, igen?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Hát elolvastam, de gyakorlatilag semmit sem konkretizál, hanem mindent a moderátor személyes döntése szabályoz.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


az avx.hu forumain (meg a dvd.index.hu idokbol) az index.hu moderalasi alapelvei az iranyadok (ez regebben is kommunikalva lett)
ez alapjan keszul a sajat szabalyzatunk is
 
itt olvashato erdemes atfutni
 
az adott esettel kapcsolatban:
netikett ide, smiley oda, ha egy hozzaszolas valakinek a jogos vagy meltanyolhato erdekeit serti torolheto
persze mas az ha newman azt irja, hogy az "eg zold " illetve ha azt hogy "en odaadom az enyemet a feleert "
itt a moderatornak a sajat erkolcsi erzeke alapjan dontest kell hoznia (megtette, es szerintem is jol dontott)
 
konkretan emlekszem, hogy par eve mar volt problema a hirdetesek kommentezese miatt
elvitatva a hirdeto azon jogat, hogy azt es annyiert hirdessen ahogy neki tetszik

o v e r p o w e r e d

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: 21st »


No, legalább kialakúlt egy konstruktív beszélgetés
 
Az én problémám a moderálással kapcsolatban régi keletű, alapvetően szükségtelennek tartom egy ilyen jól működő fórumon, leszámítva a nagyon durva anyázásokat, esetleges jogsértő cselekedeteket, habár erre felé ez tényleg nem jellemző. Kis stiklik, szúrkálodások, off topic hozzászólások szvsz bele kellene, hogy férjenek egy ilyen családias, és inkább társasági, mint informatív jellegű fórumba. Ahogy mondani szoktam: Egy kis szájszag nem árt néha, legalább tudjuk, hogy élünk Persze megértem, ha valaki ezt másképp látja, nem vagyunk egyformák.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ez így van csak te szereptévesztésben vagy. Ugyanis te vagy a beosztott, de nem én vagyok a főnök. ....
Miért lennék szereptévesztésben?
Egyrészt ha Téged sorolnálak főnöknek, akkor sem szereptévesztésben lennék, hanem a szerepedet sorolnám be rosszul.
Másrészt én nem írtam, vagy gondoltam, hogy a példában Te lennél a főnök.
Harmadrészt a példa nem egy az egyben analógiája a jelenlegi helyezetnek, csupán egy élethelyzetet kívántam felvázoli, ahol nincs demokrácia (amúgy szereintem igazi sehol sincs) de a "morgolódás joga" mégsem haszontalan.
Negyedrészt miért gondolod, hogy amit akár én, akár más ideírt, az neked szól és nem mondjuk éppen Mobbonak?
gordon314.fw.hu

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha egy főnök kiad egy utasítást, akkor azt a beosztottak nem megszavazzák, henem végrehajtják. Az viszont más kérdés, hogy egy jó beosztott elmondja a véleményét, ha szerinte az adott dolog hülyeség. A jó fönök pedig meghallgatja és dönt saját belátása szerint.
Ez így van csak te szereptévesztésben vagy. Ugyanis te vagy a beosztott, de nem én vagyok a főnök. Ezért is mondtam, hogy valakinek egy adott döntéssel vagy úgy általában problémája van akkor a főnökhöz (Mobbo) forduljon és ne hozzánk.
A legtöbb szabályzat (feltehetően a miénk is) úgy kezdődik, hogy a moderátornak mindig igaza van. Ha nincs, akkor is. De mivel ez nem diktatúra ezért helye van a jogorvoslatnak ezért lehet fordulni a megfelelő fórumhoz.
A fentiek persze nem vonatkoznak arra mikor valakinek olyan új információja van ami befolyásolja a döntést. Ilyenkor természetesen a moderátorhoz kell fordulni aki mérlegeli, hogy az új infó megváltoztatja-e a döntését.
 
És sokadszorra leírom, a moderáció értetek van és nem ellenetek. Nem Newmant büntettem hanem a többieket próbálom óvni attól, hogy ez még egyszer előforduljon. Remélem -a mi érdekünkben- mindenkinek elmegy attól a kedve, hogy ilyenekkel szórakozzon unalmában.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Amiket leírtatok, mind jogos bizonyos szempontokból és érthető is. De kérlek benneteket, vegyetek figyelembe néhány dolgot! Ez a fórum a moderálással együtt messze jobban működik, mint a legtöbb Netes fórum. Ez nem a moderátorok, hanem mindannyiunk érdeme. Engem már rúgtak ki máshonnan figyelmeztetés nélkül egy általam jogosnak tartott, de ügyetlenül megfogalmazott mondatom miatt. Még reklamálni sem tudtam. Itt egyetlen eltíltás sem volt az évek során, figyelmeztetés is kb. havonta 1 történik. Ezek ismeretében nem igazán értem a tiltakozásokat.
 
A moderálás soha nem lehet tökéletes. Mindig lesz, akinek böki a csőrét a módszer, a jogosság, vagy éppen a moderátor személye. Ez egy ingyenes fórum, a moderátorok is ingyen végzik a munkájukat. Ennek ellenére általában legalább az egyikünk jelen van, más dolgunkat hátrébb helyezve. Lehet minket vádolni sokmindennel, de mi nem vagyunk profik. Együtt tanuljuk, szokjuk ezt a dolgot Veletek. Az is megoldás lehetne, hogy fizetőssé tesszük az oldalt, idehozunk néhány profi rendőrpszichológust, akik robotként és hiba nélkül végzik dolgukat. Na de hány fórumtag maradna? Lehet tippelni.
 
Nem ártana világosan elkülöníteni, hogy a moderátor nem döntéshozó, hanem csak a szabályok őrzője. A tulajdonos, a site admin az, aki abszolult hatalommal bír (a megadott szabályokon belül).
Mivel eddig nem volt szabályzat, a tulajdonos teljes felhatalmazást adott a moderátornak, hogy belátása szerint döntsön minden esetben. Tehát bizalmi kérdésként volt kezelve. Szerintem ez eddig is jól működött, tisztelet a régi fórumlakóknak, törzsgárdának. Az új belépők viszont olyan mértékű tájékozatlanságot tanusítanak a netikett és más alapszintű kérdésekben, hogy egy (inkább tájékoztató célt szolgáló) szabályzat megírása elkerülhetetlennek látszik. De ettől azt elvárni, hogy minden kérdésre használható útmutatást fog tartalmazni, túlzott elvárás. Tehát egyedi esetekben továbbra is a moderátor fog dönteni a következményekről. Nem azért, mert ez a fétisünk, hanem mert a fene sem akar többszáz oldalas szabályt írni, ami amúgy sem lehet teljes. Szerintem egy felnőtt ember reflexből el tudja dönteni, mi a sértő, alpári, de ezt írásos szabályzatban megfogalmazni már nem ilyen egyszerű. Próbáljátok csak meg! A sikeres pályamunkákat befogadjuk.
 
Számomra a fórumszabályzat csak azért hiányzik, hogy ne kelljen naponta 3x 50 soros leveleket írnom az újoncoknak, hogy miért ne nyissanak hangfalas kérdésről új topicot a kijelzős témában, ezzel használhatatlanná téve a fórumot.
 
Egyébként, AT, szerinted mi a helyzet abban az esetben, ha a moderátor és a tulajdonos ugyanaz a személy?

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ergo, akármilyen furcsa is a számodra, de a szabályzat alapvetően a USERT védi(!) és a moderátor lehetőségeit korlátozza, ugyanis a moderátor akkor és csak akkor és csak abban az esetben léphet fel valaki ellen, amennyiben sérti a szabályokat.
Lehetetlen egy olyan szabályzatot írni ami mindenre kiterjed. Például akármilyen részletes is lesz, nem lesz benne pontról-pontra, hogy az adás-vétellel kapcsolatban milyen alapvető szabályok léteznek. Erre mondtam apukát és anyukát akinek jobb esetben 20 éve volt ezeknek a szabályoknak a megtanítására. Többet nem is hiszem, hogy elvárunk.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A világban nem minden demokratikus ez a helyzet. Ha egy főnök kiad egy utasítást, akkor azt a beosztottak nem megszavazzák, henem végrehajtják. Az viszont más kérdés, hogy egy jó beosztott elmondja a véleményét, ha szerinte az adott dolog hülyeség. A jó fönök pedig meghallgatja és dönt saját belátása szerint.
 
Itt is valami ilyesmi van: Simon hozott egy döntést, amit nem lehet és nem is kell megváltoztatni, de ettől függetlenül véleményünk van és talán érdemes is meghallgatni.
 
Megmondom én magam is annak idején javasoltam a moderálás szigorát (engem akkoriban a bárgyú chateléssé alakult topikok zavartak leginkább).
 
Semmi bajom azzal, ha Newman lesz az első mártír . Viszont komolyra fordítva a szót, talán az a baj, hogy nem kellően érzik többen a következetességet. Mert valahol sántít Newman vicce, de tényleg apró csíntevés ahhoz képest amiket ez a forum már elviselt. (Hogy ne menjek messze Newmantől mindjárt itt van néhány megjegyzés aminek ő volt a célpontja és a viccek amiket rajta sütött el Fapaci szerintem sokkal ízléstelenebbek, mint az amiért Newman figyelmeztetést kapott. Bár az én értékrendem szerint még mind a kettő belefért a viccelődés kategóriába.)
 
Az is biztos, hogy valahol el kell kezdeni és lehet, hogy most éppen Newmannél kezdődik egy nagyobb, de következetes szigor. Szóval én bizalommal várom a jövőt, csak én következettességet várok el ez ügyben!
 
Off
Csak, hogy jogászkodjam kicsit: a polgári jogban van egy olyan, hogy értékarányosság elve. Ezért el lehet adni mondjuk 60 ezerért egy 130-at érő vetítőt, sőt utána még sikeresen meg is lehet támadni ezt a szerződést, azzal, hogy érték alatt került értékesítésre. A bírói gyakorlat általában a valós érték (130) és az ügyleti érték (60) közötti különbség felét szokta megitélni (tehet a példa szerint 95 eFt-ra korrigálják a vételárat).
Aki rámozdult egy 60 eFt-os ajánlatra és az ajánlattevő visszalépett, az bíztatási kárt érvényesíthetne. Ilyenkor viszont mindig vizsgálják mennyire komoly volt az ajánlat (mondjuk egy smile-is forumbeszólás szvsz nem igazán az) és persze az okozott kárt. Mondjuk az illető esetleg lecsúszott ezért egy másik jó ajánlatról, vagy éppen felesleges költségekbe verte magát. Mivel ugye itt a költség egy felesleges privát üzenet megírásában ki is merült ennek az anyagi kára még akkor is elméleti, ha Newman ajánlatát valós ajánlattételnek tekintjük.
 
Mindezek ellenére én sem bánnám, ha mindenki komolyabban venné a hírdetéseket, mert én is jártam már úgy, hogy valaki jelezte, hogy valami kell neki (én le is álltam a hírdetésekkel máshol) aztán mégis meggondolta magát arra hivatkozva, hogy az asszony nem nézné jó szemmel, ha költene még hifire.
gordon314.fw.hu

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Hiányoljátok a szabályzatot, hát megkapjátok. Tényleg készül, ettől a "vitától" függetlenül. De már előre látom, hogy a közzétételkor meg az lesz a probléma, hogy minek nekünk szabályzat, eddig sem kellett. Itt szép lehetsz, de okos nem. Ráadásul én még szép sem vagyok.
Hát igen. Nyilván nem biztos, hogy mindenki mindennel egyetért. De ha ez a szabály akkor ez. Ha azt akarjátok, hogy magát szabályt ne bíráljuk, akkor az is be kell kerüljön a szabályba, hogy a szabályt nem lehet bírálni. De jó kis mondat volt!

Lezárt

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”