Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Admin és moderátor közlemények

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Én személy szerint egy gombbal előhívható szépen szervezett névjegykártyára szavazok amely szükség esetén egy kattintással előhívható
Én ezt egy nagyon jó ötletnek tartanám! Egyrészt számomra elég hivalkdóek néha az aláírások (pl. ezért is szedtem ki az enyémet) Másrészt sokkal rendezettebbé, egységesebbé lehetne tenni ily módon a leírásokat.
 
Visszakanyarodva az aláírásos hirdetésekhez: Ha én nem akarok venni semmit, akkor se veszek ha ott látom kiírva a nevét folyton az orrom előttt. Ha viszont érdekel valami, akkor úgyis nézem a hirdetési rovatokat, tehát nem azon múlik a dolog, hogy ott látom-e minden hozzászólás után hogy ez vagy az eladó. (szvsz)

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Igc »


Én személy szerint egy gombbal előhívható szépen szervezett névjegykártyára szavazok amely szükség esetén egy kattintással előhívható (az Xpress-hez hasonlóan). Mert az esetek túlnyomó többségében nincs rá szükségem, hogy tudjam, hogy kinek milyen cucca van, viszont jól jöhet.
Ott a pont.. :taps:
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mindketten azt mondtátok amit én. Ha valamit akarok venni (nem feltétlenül konkrét dolgot) akkor megnézem az Adás-vétel rovatot. Én nem akarok venni semmit mégis mindig megnézem mert ki tudja.
Ha nem akarok semmit sem venni akkor nem nézem meg a rovatot, de ez esetben a rövid semmitmondó "Eladó egy Sony SCD-XE670 SACD lejátszó" nem fog semmire sem csábítani hiszen minimum oda kellene kattintanom, hogy egyáltalán mi ez. Mivel ebből nem derül ki, hogy ez egy 20 ezer Ft-os vagy egy fél milliós cucc, sőt az sem, hogy milyen kedvezményt kínál ezért már az odakattintásom is kérdéses. De mondjuk odakattintok és meggyőződök róla, hogy nekem árban megfelelő. Még mindig csekkolnom kell különböző forrásokból, hogy egyáltalán megfelelő minőségű-e a cucc. És mindezt úgy, hogy csak alkalom szülné a vásárlásom. Nem életszerű.
 
Persze nem vonom kétségbe, hogy van egy relatíve vékony szelet amikor a dolog működik. Ha pont az a valaki pont úgy és pont akkor és pont itt. Itt jön be viszont, hogy ezért a szeletért (ami az eladónak a kis esély ellenére fontos) érdemes-e elcsúfítani a fórumot.
 
Teljesen saját vélemény, hogy nem szeretem ezeket az aláírásokat. Sokfélék, sokféleképpen néznek ki és időnként engem már marhára zavarnak. Viszont valóban nagyon fontos lehet tudni, hogy kinek mije van. Én személy szerint egy gombbal előhívható szépen szervezett névjegykártyára szavazok amely szükség esetén egy kattintással előhívható (az Xpress-hez hasonlóan). Mert az esetek túlnyomó többségében nincs rá szükségem, hogy tudjam, hogy kinek milyen cucca van, viszont jól jöhet. Más kérdés, hogy a törzstagok szerintem fejből fújják, hogy kinek mije van.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én csak ezt a dolgot vontam kétségbe.
Szerintem meg van értelme, mert mi van ha pl valaki akar venni egy sacd lejátszót már régóta, csak sokalja az árát vagy éppen nincs rá pénze. Meglátja a hírdetést és hoppá itt féláron megvehetem és gyorsan lecsap rá.
 
Nyilván nálad aki eleve kizárod egy használt cucc megvételét nincs értelme.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Viszont alkalom szüli a vevőt.Ha valaki mondjuk csak unalmában olvasgatja a forumot és meglátja az aláírásban a hírdetést, akkor lehet, hogy rákattint, mert kiváncsi rá. Megnézi, megtetszik neki és kedvet kap a vásárláshoz.

Én csak ezt a dolgot vontam kétségbe.

szerintem sok ember van úgy, hogy végigböngészi a hírdetéseket nap mint nap a hificity-n, csak úgy kíváncsiságból. (Én legalábbis több ilyen embert ismerek.) Esetleg ha lát valamit, ami megtetszik neki, akkor meg vesz valamit.
 
Ignoti nulla cupido - vagyis amit nem ismersz, arra nem is vágyakozol.
gordon314.fw.hu

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Viszont alkalom szüli a vevőt.Ha valaki mondjuk csak unalmában olvasgatja a forumot és meglátja az aláírásban a hírdetést, akkor lehet, hogy rákattint, mert kiváncsi rá. Megnézi, megtetszik neki és kedvet kap a vásárláshoz.

Én csak ezt a dolgot vontam kétségbe.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Tulajdonképpen a dolog nem arról szól, hogy melyik a leghatékonyabb hirdetési forma (ezen talán nincs is mit vitatkozni) hanem az, hogy az üzemeltető mit enged meg.Mivel még életemben nem vásároltam használt cuccot, ezért a metódusát sem ismerem a dolognak. Nem tudom, hogy ha naponta 500-szor látnám Gordon előfok hirdetését nagy piros betükkel akkor egy idő után megvenném-e. Másképpen fogalmazva ha venni akarok valamit akkor megnézem az Adás-vétel rovatot. Ha nem szeretnék venni semmit akkor pedig abból, hogy  eladó egy BZD23-as DVD-Audio lejátszó még nem fogok az elhatározásom ellenére vásárolni mivel utána kéne mennek a dolognak, hogy valóban kiderüljön, hogy ez olyan jó vétel-e amiért megváltoztatnám a "nemvásárlási" szándékomat, de ez meg így a 28-as csapdája.

Nem Simon nem vennél. Viszont alkalom szüli a vevőt.
Ha valaki mondjuk csak unalmában olvasgatja a forumot és meglátja az aláírásban a hírdetést, akkor lehet, hogy rákattint, mert kiváncsi rá. Megnézi, megtetszik neki és kedvet kap a vásárláshoz.
 
Ha valaki célzottan azért jön ide, mert akármit akar vásárolni, akkor bemegy az adásvétel topikokba, ahol van kismillió. Az első 5-öt mondjuk megnyitja aztán, amikor rájön, hogy több oldalnyi hüvelykujjat kell végigolvasnia mire értelmes információt talál.
Még lehetne mondani, hogy a kereső milyen jó, de egyrészt egy idetévedőnek nem könnyű a használata, másrészt olyan mérhetetlen mennyiségű topik van már az adásvételben, hogy nem könnyű kiigazodni.
 
Egyébként én simán törölném a lezáródott adásvételes topikokat, mert csak a kezelhetőség rovására megy.
 
A kérdés az, hogy miért volt például zavaró egy piros nagyobb betűmérettel készített felirat az aláírásban? Csak az kattintott rá, akit érdekelt, Akit nem az elsiklott felette.
 
Egyébként az aláírásban való hírdetgetést pont maga az üzemeltető kezdte el, OFF témában, állandóra, így kicsit képmutatónak és következetlennek tűnik számomra a motani észrevétele.
 
Arról egyébként, hogy mit enged meg az üzemeltető és mit nem, az üzemeltető dönt. Csak éppen akkor valahol le kell fektetni a szabályokat.
Én örülnék a legjobban annak, ha a forum rendezettebb, szabályozottabb ezáltal informatívabb lenne. Viszont én sokkal inkább úgy veszem észre, hogy a forum inkább ötletszerű szabályozókat szül, néha "pofára szabottan".
gordon314.fw.hu

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tulajdonképpen a dolog nem arról szól, hogy melyik a leghatékonyabb hirdetési forma (ezen talán nincs is mit vitatkozni) hanem az, hogy az üzemeltető mit enged meg.
Mivel még életemben nem vásároltam használt cuccot, ezért a metódusát sem ismerem a dolognak. Nem tudom, hogy ha naponta 500-szor látnám Gordon előfok hirdetését nagy piros betükkel akkor egy idő után megvenném-e. Másképpen fogalmazva ha venni akarok valamit akkor megnézem az Adás-vétel rovatot. Ha nem szeretnék venni semmit akkor pedig abból, hogy eladó egy BZD23-as DVD-Audio lejátszó még nem fogok az elhatározásom ellenére vásárolni mivel utána kéne mennek a dolognak, hogy valóban kiderüljön, hogy ez olyan jó vétel-e amiért megváltoztatnám a "nemvásárlási" szándékomat, de ez meg így a 28-as csapdája.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


És ha az aláírás helyett lenne egy ICQ, WWW stb.-hez hasonló eladó cuccok gomb? 


Nem jó mert a kutya nem nyomja meg a gombot, ha nem látja miről van szó. A rendszer feltüntetése aláírásban pedig azért jó, mert régebben minden hozzászólás után az első kérdés az volt, hogy milyen hangfalaid, erősítőd stb. van. Így most erre nincs szükség. No mindegy szerintem többet foglalkozom a dologgal, mint kéne.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


És ha az aláírás helyett lenne egy ICQ, WWW stb.-hez hasonló eladó cuccok gomb? 


Annak nem sok értelmét látom, mert hát ugye arról, hogy mi eladó nem sok információt nyújt. Azt lehet tudni, hogy éppen Te árulsz-e valamit. Úgy meg kevés érdeklődő van, hogy mindegy, hogy mit veszek, csak XY árulja.
gordon314.fw.hu

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


hagyj ki felette egy sort és legyen piros
Rendicsek megkockáztatom. :taps:

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Igc »


És ha az aláírás helyett lenne egy ICQ, WWW stb.-hez hasonló eladó cuccok gomb? 


Ez se rossz ötlet..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: mszaby »


És ha az aláírás helyett lenne egy ICQ, WWW stb.-hez hasonló eladó cuccok gomb?
 

Elkúrtuk

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A hirdetések mérete pedig Gandalfénál tetszik! 
Csak azóta ilyen szólíd amióta "megrendszabályoztak" :taps:

Én is ekkora méretben "hirdettem". ASzerintem így már elfogadható.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: close652 »


A hirdetések mérete pedig Gandalfénál tetszik! 
Csak azóta ilyen szólíd amióta "megrendszabályoztak"

hagyj ki felette egy sort és legyen piros :taps:
system

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


A hirdetések mérete pedig Gandalfénál tetszik!
Csak azóta ilyen szólíd amióta "megrendszabályoztak" :taps:

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Én az aláírás feltöntetése mellett voksolok. A hirdetések mérete pedig Gandalfénál tetszik!

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Gordon egyébként szerintem a rövid leírás nyugodtan ott maradhat az aláírásodban, hiszen ha jól megnézed, oldalt a kép és a statisztika sokkal több helyet foglal, így nem lesz sokkal rövidebb egy-egy hozzászólás akkor ha kipucoljuk az aláírást.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


- Gordon alairasa is cool
köszi! :taps:
a színességet utólagos engedelmeddel Tőled "loptam"
 
amúgy remélem lesz tartalmasabb és formailag is rendezettebb. Összeszedtem vagy 50 képet a gépről, amik egyébként már a forum különböző topicjaiban fenn vannak. Ezekkel kiegészítve, rendezetté téve talán még hasznos is lesz.
gordon314.fw.hu

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Tami »

- Gordon alairasa is cool :taps:
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én speciel egyetértek MoBBo-val. Nekem sem tetszetek így a hirdetések, pl. én ezért is nem alkalmaztam sosem. Persze izlések és pofonok... ahogy most van Gandalfnál szerintem korrekt.
Remek akkor hadd vegyem már ki végleg az aláírásomból!

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »

Én speciel egyetértek MoBBo-val. Nekem sem tetszetek így a hirdetések, pl. én ezért is nem alkalmaztam sosem. Persze izlések és pofonok... ahogy most van Gandalfnál szerintem korrekt.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Mondjuk így sajnos nem sokat ér a hírdetésem, de meghajlok a fő moderátor akarata elött. Jópofa Gordon honlapja és más honlapok is, de megmondom őszintén, ha kíváncsi vagyok valakinek a cuccára nem szívesen barangolok egy másik honlapon.

Avatar
"L"
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2005.01.17., hétf. 11:29
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: "L" »


Van aki, egyébként pofás, képet tesz ki és van aki a rendszere felsorolásánál a lemezei szövegkönyvét is közzé teszi szinte.
Az én pici bubom... :taps:


Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


MoBBo
 
Értem én hogy mit mondasz még ha "itt a kocsmában táskarádió is lóg a nyakadból" csak hát nem lett volna egyszerűbb, ha dobtok egy privit mondjuk nekem (mert én hírdettem piros felirattal, bár másoktól tanultam el a fogást).
 
Amúgy emlékszem annak idején milyen bíztatás volt, hogy használjuk az aláírások adta lehetőségeket.Írjuk ki a rendszerünket. Van aki, egyébként pofás, képet tesz ki és van aki a rendszere felsorolásánál a lemezei szövegkönyvét is közzé teszi szinte. Ehhez képest mondjuk egy pár szavas link, ami ráadásul ezen a forumon bellül mutat egy amúgy viszonylag nehezen megtalálható topicra szerintem nem nagy dolog. Mert nyilván, hogy egy törzsvendégnek nem nehéz megtalálni a vonatkozó topikot, de a törzsvendégek szerintem amúgy is tudják kinek milyen eladó sorba került cucca van éppen.
Amúgy szerintem százszor kultúráltabb megoldás ez, mint esetleg semmitmondó hozzászólásokkal, esetleg smile-kkal versenyeztetni a hírdetési topicokat, hogy melyik legyen elöl.
gordon314.fw.hu

Lezárt

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”