Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Admin és moderátor közlemények

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hiába szeretnéd, nem leszek bologató jános, akkor inkább zárj ki!
Kedves Anyósomnak aki talán nincs a legjobb formában mondhatom azt is, hogy:
 
- Hú bazmeg de ronda vagy, banya!
 
és azt is, hogy:
 
- Csókolom, de régen nem találkoztunk.
 
Valamiért a másodikat te bólogató jánosnak gondolod pedig nem az.
 
Mondhatnám azt is, hogy a kutyaugatás nem hallatszik az égig, tehát ha azt akarjuk akkor más módszert kell választani. Persze mindez SZVSZ.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


ha nem tetszik, ne olvasdel, vagy moderáld(/tasd) ahogy eddig is tettedSőt a regisztrációm törlése is a hatalmadban áll!
 
Szerintem neked egyébként nem csak a stílus nem tetszik, hanem sokszor a véleményem úgy általában. Hiába szeretnéd, nem leszek bologató jános, akkor inkább zárj ki! 

nem szoktalak olvasni...
a velemenyed legtobbszor kicsinyes es a sajat fontossagod hangsulyozasabol all
ahogy most is
de nem ezt kifogasolom hanem a stilust
konkretan azt, ahogy excat-tel beszeltel
 
legalabb egy eve nem hoztam fel a dolgot, de ma atleptel egy vonalat
legyelszives normalisan kommunikalni
 
koszonom

én meg arra kérlek, hogy ha éppen személyeskedem vagy valótlant állítok, esetleg a stílusom átlépi az udvariasság szabályait, akkor légyszíves szólj!
Mert így, hogy nagy általánosságban szapulsz, nem tűnik másnak, mint "kicsinyes" "személyeskedésnek".
gordon314.fw.hu

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


ha nem tetszik, ne olvasdel, vagy moderáld(/tasd) ahogy eddig is tettedSőt a regisztrációm törlése is a hatalmadban áll!
 
Szerintem neked egyébként nem csak a stílus nem tetszik, hanem sokszor a véleményem úgy általában. Hiába szeretnéd, nem leszek bologató jános, akkor inkább zárj ki!

nem szoktalak olvasni...
a velemenyed legtobbszor kicsinyes es a sajat fontossagod hangsulyozasabol all
ahogy most is
de nem ezt kifogasolom hanem a stilust
konkretan azt, ahogy excat-tel beszeltel
 
legalabb egy eve nem hoztam fel a dolgot, de ma atleptel egy vonalat
legyelszives normalisan kommunikalni
 
koszonom
o v e r p o w e r e d

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


mindaddig amíg lesznek érdekcsoportok, akiknek érdekében áll, addig külföldön lesznek termékek amik olcsóbbak, mint itthon. Leginkább annak áll ez érdekében, aki ezt az árrést ki tudja a saját meggazdagodására használni.
OFF
 
Ezek az érdekcsoportok leginkább külföldön vannak. Tudnám bizonyítani, hogy néhány márka hazai vezérképviselete drágábban kapja az árut a gyártótól, mint Te Bécsben a sarki boltban. Próbálj úgy árat kalkulálni, hogy már a hivatalos beszerzési árad drágább, mint a magáimportból behozott haszonkulccsal megnövelve árult termék.
Persze nyilván nem minden terméknél van így. Van ahol a hazai kereskedelmi mentalitás is bejátszik.
 
Jut eszembe szétoffolom az egész topicot.

szerintem egyre gondolunk Simon
gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


az alairasban szereplo hirdetesek formai szabalyozasara vonatkozoan indult a beszelgetes (hangsulyoznam a szot!) es nem arrol van szo, hogy legyen vagy semlegyen, csak kicsit szolidabb formaban
 
gordon: probalj meg szemelyeskedes nelkul hozzaszolni a temahoz
de ugy altalaban az egesz forumhoz is
nem eloszor fordul elo, hogy sajatos (engem nagyon zavaro) stilusod miatt durvul el egy --egyebkent-- korrekt topik

teszek rá, hogy zavar-e a stílusom vagy sem
(mellesleg engem is zavar a tied!)
 
ha nem tetszik, ne olvasdel, vagy moderáld(/tasd) ahogy eddig is tetted
Sőt a regisztrációm törlése is a hatalmadban áll!
 
Szerintem neked egyébként nem csak a stílus nem tetszik, hanem sokszor a véleményem úgy általában. Hiába szeretnéd, nem leszek bologató jános, akkor inkább zárj ki!
gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én is szürkeinportból vettem az erősítőmet. Megvettem volna itthon a kereskedőtől is, ha ennyiért vagy egy kicsit többért (+5%) adta volna. Én nem látok különbséget a között, hogy én megyek ki mondjuk Bécsbe egy készülékért vagy valaki ezt megteszi helyettem és én itthon veszem meg tőle.
Az a különbség, hogy Te egyszer mész ki és behozod a Neked szükséges mennyiséget, míg egy nepper hetente megy és nem a saját részére hozza be.
Ez az amit hivatalosan csinálna, akkor kereskedelemnek hívnának.
Pont úgy, mintha Te otthon másolsz el egy lemezt, az még tekinthető biztonsági másolatnak, de az utca sarkán teszed ezt, akkor az már bűn. Pedig ugye a kiadó is csak másolatokat ául, persze a megfelelő keretek között.
gordon314.fw.hu

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Mindaddig amíg lesznek érdekcsoportok, akiknek érdekében áll, addig külföldön lesznek termékek amik olcsóbbak, mint itthon. Leginkább annak áll ez érdekében, aki ezt az árrést ki tudja a saját meggazdagodására használni.

Ezzel így ebben a formában nem értek egyet. Az árkülönbség egyrészről azoknak jó akik üzletszerüen hoznak be leginkább szürkén termékeket és azt haszonnal itthon értékesítik. A normál kereskedők nem igazán tartoznak ide, mivel a különbség nem teljesen az ő hasznukból adódik, hiszen a külföldi kereskedő is ráteszi a hasznát. Van egyszer egy áfakülönbség, egy fizetőképes forgalmi különbség, és mire a termék magyarországra jut több nagyaker is beiktatódik a láncba. Na ezek talán még hasznot húznak ebből a különbségből.
 
Ne csak kicsiben ((ex)Cat importmennyisége) gondolkodj!Ez az Ország (vagy talán Világ?) mindig is a szabályokat kijátszókat részesítette előnyben. Ezért nem is csoda, hogy azok akik elég előnyos helyzetbe kerültek ahhoz, hogy szabályokat alkothassanak, azok olyan szabályokat alkottak, amik kijátszhatók. 


 
Ezzel nem igazán értem mit akarsz mondani, hacsak nem úgy általában az "igazságtalan" világot kritizálod.
 

Így van ez kicsiben és nagyban is. Kicsiben: (ex)Cat kereskedelmi célú hírdetéseket ad fel magánjellegűnek álcázva, miközben mondjuk az én előfok hírdetésem csípi a szemét nagyban meg olyan közeher, adó szabályokat alkotnak, ami a "kisembert" terheli, míg a nagyhalak megtalálják a kiskapukat.
 
Én személy szerint semmit nem utálok jobban a képmutatásnál. Az sokkal kevésbé irritál, aki megszegi a szabályokat és ezt felvállalja, mint az aki megszegi közben másokat bőszen a szabályok betartására buzdít.


 
Szerintem ezt eltúlzod és félreérted. Itt csak arról van szó, hogy a fórumban lévők egy csoportjának nem tetszik az aláírásba helyezett hírdetés. Úgy tűnik a moderátorok nagy része és az üzemeltető is ezen az állásponton van. Szerintem itt ennyiről van szó nem többről.
 
Talán vannak néha olyanok akik bizonyos mértékik üzleti tevékenységet folytatnak itt, és népszerüsítenek bizonyos dolgokat, talán nem éppen etikusan, de (ex)Cat semmiképpen nem tartozik közéjük.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Én is szürkeinportból vettem az erősítőmet. Megvettem volna itthon a kereskedőtől is, ha ennyiért vagy egy kicsit többért (+5%) adta volna. Én nem látok különbséget a között, hogy én megyek ki mondjuk Bécsbe egy készülékért vagy valaki ezt megteszi helyettem és én itthon veszem meg tőle.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


az alairasban szereplo hirdetesek formai szabalyozasara vonatkozoan indult a beszelgetes (hangsulyoznam a szot!) es nem arrol van szo, hogy legyen vagy sem
legyen, csak kicsit szolidabb formaban
 
gordon: probalj meg szemelyeskedes nelkul hozzaszolni a temahoz
de ugy altalaban az egesz forumhoz is
nem eloszor fordul elo, hogy sajatos (engem nagyon zavaro) stilusod miatt durvul el egy --egyebkent-- korrekt topik
o v e r p o w e r e d

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Eltünt (ex)Cat 2005 Aug 11 , 14:04-ei hozzászólása :taps:

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mindaddig amíg lesznek érdekcsoportok, akiknek érdekében áll, addig külföldön lesznek termékek amik olcsóbbak, mint itthon. Leginkább annak áll ez érdekében, aki ezt az árrést ki tudja a saját meggazdagodására használni.
OFF
 
Ezek az érdekcsoportok leginkább külföldön vannak. Tudnám bizonyítani, hogy néhány márka hazai vezérképviselete drágábban kapja az árut a gyártótól, mint Te Bécsben a sarki boltban. Próbálj úgy árat kalkulálni, hogy már a hivatalos beszerzési árad drágább, mint a magáimportból behozott haszonkulccsal megnövelve árult termék.
Persze nyilván nem minden terméknél van így. Van ahol a hazai kereskedelmi mentalitás is bejátszik.
 
Jut eszembe szétoffolom az egész topicot.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én kedvellek mindkettőtöket (ex)Cat és Gordon és kár, hogy ilyen baromságon elfajulnak a dolgok. 
Őszintén szólva én most nem teljesen értek egyet Gordonnal, mert én személyszerint jobban utálom azt, hogy filléres dolgokat súlyos pénzekért sóznak ránk. Ebbe beleértem az erősítőket és cd játszókat stb is. Lelkiismeret furdalás nélkül megveszek egy utánaépített erősítőt, mivel amennyiben a termék kifejlesztője tisztességesen viselkedne nem kéne így tennem.
 
Szidod a szürkeimportot. Azért van szürkeimport, mert nálunk drágább mint külföldön. Ennek sok oka van de ezeket az okokat nem én akarom kifizetni, mert ahhoz semmi közöm. Mint ahogy naivitás az is, hogy az ország azért tart ott ahol tart, mert külföldről olcsóbban vásárolunk. Ennek rengeteg oka van, de abba ne menjünk bele. Egy biztos nem a szürkeimport.
 
Mondjuk az vesse az első követ (ex)Cat-ra, aki még nem vásárolt olcsóbban külföldről.
 
Egyébként ha (ex)Cat-nak van ilyen forrása én örülök ha publikálja, mert hátha én is igénybe tudom venni.

Off
 
De Gandalf nagyjából egyetértünk. Csak nem gondoltad végig:
mindaddig amíg lesznek érdekcsoportok, akiknek érdekében áll, addig külföldön lesznek termékek amik olcsóbbak, mint itthon. Leginkább annak áll ez érdekében, aki ezt az árrést ki tudja a saját meggazdagodására használni.
 
Ne csak kicsiben ((ex)Cat importmennyisége) gondolkodj!
Ez az Ország (vagy talán Világ?) mindig is a szabályokat kijátszókat részesítette előnyben. Ezért nem is csoda, hogy azok akik elég előnyos helyzetbe kerültek ahhoz, hogy szabályokat alkothassanak, azok olyan szabályokat alkottak, amik kijátszhatók. :taps:
 
Így van ez kicsiben és nagyban is. Kicsiben: (ex)Cat kereskedelmi célú hírdetéseket ad fel magánjellegűnek álcázva, miközben mondjuk az én előfok hírdetésem csípi a szemét nagyban meg olyan közeher, adó szabályokat alkotnak, ami a "kisembert" terheli, míg a nagyhalak megtalálják a kiskapukat.
 
Én személy szerint semmit nem utálok jobban a képmutatásnál. Az sokkal kevésbé irritál, aki megszegi a szabályokat és ezt felvállalja, mint az aki megszegi közben másokat bőszen a szabályok betartására buzdít.
gordon314.fw.hu

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én kedvellek mindkettőtöket (ex)Cat és Gordon és kár, hogy ilyen baromságon elfajulnak a dolgok.
 
Őszintén szólva én most nem teljesen értek egyet Gordonnal, mert én személyszerint jobban utálom azt, hogy filléres dolgokat súlyos pénzekért sóznak ránk. Ebbe beleértem az erősítőket és cd játszókat stb is. Lelkiismeret furdalás nélkül megveszek egy utánaépített erősítőt, mivel amennyiben a termék kifejlesztője tisztességesen viselkedne nem kéne így tennem.
 
Szidod a szürkeimportot. Azért van szürkeimport, mert nálunk drágább mint külföldön. Ennek sok oka van de ezeket az okokat nem én akarom kifizetni, mert ahhoz semmi közöm. Mint ahogy naivitás az is, hogy az ország azért tart ott ahol tart, mert külföldről olcsóbban vásárolunk. Ennek rengeteg oka van, de abba ne menjünk bele. Egy biztos nem a szürkeimport.
 
Mondjuk az vesse az első követ (ex)Cat-ra, aki még nem vásárolt olcsóbban külföldről.
 
Egyébként ha (ex)Cat-nak van ilyen forrása én örülök ha publikálja, mert hátha én is igénybe tudom venni.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Azért mert eddig nem volt ilyen szabály, ezután miért ne lehetne? Különben meg ha elolvastad amit írtam, az egyértelműen a te túlzó tiltsunk meg mindent szövegedre volt válasz. 
Természetesen ha van/lesz ilyen szabály, akkor az mindenkire egyformán érvényes. Miért, te azt hitted, hogy ez csak rád vonatkozik majd?
 
Már bocs, de attól, hogy én itthon legyártok valamit és azt eladom, ahhoz neked az égvilágon semmi közöd. Ha szétnézel a hi-fi hirdetések között, nem egy ongaku vagy mifene nevű erősítő másolatot hirdetnek és azt gyanítom ezért sem fizet senki sem. Miért is bántja ez a te szemedet?
 
Tehát szerinted ha naponta 20 hozzászólás után olvasom hogy eladó az előfokod az ugyanaz, mintha egy topic címt egyszer látod?
 
A kicsinyes nepper jelzőt rám értetted? Mert ha igen, akor ezt légyszives magyarázd meg nekem...
 
Gordon: Akkor szólok hozzá amikor akarok. Ha úgy tartja a kedvem hónapokig semmit, ha meg úgy akkor naponta többször. Van ehhez neked bármi közöd?

Kb annyi, mint hogy mit írok az aláírásomba.
 
Igen rád is értettem, majd ha akarom megmagyarázom.
De, hogy legyen egy jó napod meg is magyarázom: mondjuk a Nordost fogja és x ezer dollár költségen kifejleszti a maga rezgéscsillapító kúpját. A dolog tegyük fel működik a drágán kifejlesztett konstrukció miatt.
Erre jön egy mókus aki vesz egy ilyet, majd szépen lemásolja (mert azért műszakilag nem egy bonyolult dolog). Mivel az ára azért magas gyárilag, mert tartalmazza a fejlesztési költségeket, tartalmazza a cég jó hírnevére és a termék ismertségére költött milliókat, a kereskedelemi lánc, a szállítás költségeit, az adókat, közterheket ezért kisipari módszerekkel sokkal olcsóbban elő lehet állítani.
Ezzel jól jár az aki megveszi, hiszen kevesebbért jut valami hasonlóhoz, az is jól jár, aki az utángyártottat eladja, hiszen keres rajta. Viszont bukik a Nordost, a kereskedő, az állam (és ezzel minden állampongár).
 
Persze van akiben kialakult "a közösből lopni nem bűn" szemlélet.
 
A legjobban meg annak ártasz, aki mondjuk megvette drága pénzen a gyárit és el akarja adni. Mondjuk korrekt használt árat kérne érte, de a piac tele van hamisítványokkal, amiket "sz@ré hugyé" lehet venni. Nyilván nem kap ettől röhögő görcsöt az illető.
 
Az lehet, hogy te a hírdetési rovatodba megjelenteted, hogy nem eredeti, hanem "utángyártott" (valójában nem az!) terméket árulsz, de aki továbbadja az nem biztos, hogy nem eredetiként adja tovább.
 
Abba érdemes belegondolni, hogy hány darabot adnál el, ha nem Nordost koppintása lenne és a hírdetésben sem jelenne meg a Nordost név?
 
Mert azzal semmi baj nincs, ha valaki gyárt mondjuk sorozatban eladásra rezgéscsillapító kúpot, mert lehet azt modjuk úgy is elkészíteni, hogy működjön, csak ne a Nordost koppintása legyen.
 
Az én szememben ez pontosan olyan, mintha valaki a hamis DVD filmeket árulná itt a forumon.
 
A kicsinyes jelzőt is megmagyarázom: nem hiszem, hogy arra szorulnál, hogy a kúpokon pár száz forintot illegálisan keresve szerezd meg a betevőt!
 
Egyébként az efajta hamasítványok (és ez az akárhogy is nézzük, hiszen az eredti termék szándékos utanzásáról van szó, illetve annak a hírnevének a felhasználásáról) engem annyiban is érintenek, hogy a fizetésemből több adót vonnak le, hogy az interneten feladott hírdetésekben megcsappan a bizalom, hogy a hatóságoknak ezekért újabb embereket kell felvenni, akiknek a fizetését a többi állampolgárral együtt nekem kell eltartanom, hogy a Nordost termékek ezáltal még drágábbak lesznek, hogy a hifiboltos emeli a többi termék árát is, mert kevesebb kúpot adott el...közben te, meg ez esztergályos "bűntársad" meg jót mulattok az összeszedett pár ezer Ft-ból.
 
Persze lehet erre legyinteni, hogy ez minimális és csak nagyon közvetetten jelentkező hatás, de mondjuk attól, hogy én lemásolnám a Csillagok háborúját és 50 példányban árulnám a hamisítványt, attól sem rokkanna le Lukács bácsi.
 
A szürke importról is beszélgethetünk, ami rövidtávon jónak tűnik, hiszen olcsóbban lehet a termékhez hozzájutni. Csak hát hosszabb távon ez sem éppen a magyar kereskedelem, gazdaság érdekét szolgálja.
 
Na ha lesz szabáy, akkor be fogom tartani. Különben te lennél az első aki kimoderálná! Sőt még nincs szabály, sőt még csak kérés sem volt, de már eltüntettem az aláírásomból (amit megtisztelő figyelemmel mindannyiszor végigolvastál ) a hardetésre vonatkozó linket.
 
A hozzászólás és az Upolás között an egy kis különbség. Mert persze mindenki akkor szól hozzá amikor akar, csak nem azt amit akar! Bizonyos kulturlények ugyanis betartanak írott és íratlan szabályokat és mondjuk ha lehet nem feltétlenül káromkodnak, sértegetnek vagy éppen nem OFF-olnak, mert tisztában vannak vele, hogy ezzel mások szórakozását, munkáját, életét zavarják meg. Egy pedig elég nehéz tartalmas, építő jellegű, szorakoztató, informatív, szellemes ontopic hozzászólásnak értelmezni.
Ezeket az UP-olásokat a szellemi lustaság szülte, amikor már arra is lusta volt az illető, hogy kitaláljon egy a hírdetéséhez kapcsolodó mondatot, akkor nyomott egy :taps: -t! Aztán ez a módszer szépen elterjedt. Én mág a vásári: "tessék csak tessék"-et is nagyobb szellemi magasságokba helyezem el.
gordon314.fw.hu

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


Szerintem ezért nem érdemes egymást marnunk. Engem nem zavar, hogy ki hirdet a hirdetésben, és az sem ha szürkeimportot hirdet valaki vagy kicsit nepperkedik. Még jól is járhatok vele, mivel én is szeretkek olcsón vásárolni.

:taps:
 
Kicsit kezdenek itt eldurvulni a dolgok . . .
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Már csakazért is megcsináltam volna az avatart annak, ha lehetne linkelni
Nem akarom meghozni a kedved, de lehet linkelni. :taps:

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Szerintem ezért nem érdemes egymást marnunk. Engem nem zavar, hogy ki hirdet a hirdetésben, és az sem ha szürkeimportot hirdet valaki vagy kicsit nepperkedik. Még jól is járhatok vele, mivel én is szeretkek olcsón vásárolni.
 
Engem az aláírásokban levő hírdetés sem zavart, de ha a fórum üzemeltetője és a moderátorok úgy döntenek, hogy ez nem esztétikus, akkor kiveszem az aláírásomból és passz.
 
Szóval nem érdemes ezen hajba kapnunk! PEACE

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


..... Az esztétikai megjelenés határa a kérdés. Lehet az avatarod is hirdetési szöveg akkor még hatékonyabb lehetne.......
Már csakazért is megcsináltam volna az avatart annak, ha lehetne linkelni :taps:
 
Egyébként érdemes elgondolkodni azon, hogy melyik az erőszakosabb hírdetési forma: az amikor az aláírásban látsz egy feltünő linket, amiből kiderül, hogy a hírdetésre utal és csak akkor kattintasz rá ha akarsz vagy az "UPolás", amikor ha valaki rendszeres olvasója a forumnak és az új hozzászólásokat olvassa, az azért kattint sokszor egy-egy hardetési rovatra, hogy a -t lásson
 
Hát én ez utóbbit tartom bosszantóbbnak!
gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


(ex)Cat ha nem hiszel abban, hogy a hírdetések fokuszbantartása fontos dolog, akkor a saját hírdetési rovataidat miért up-oltad rendszeresen?
 
A kettő nem teljesen ugyanaz a dolog. A hirdetési rovat azért született, hogy ott legyen minden ami eladó. és bár valóban "UP"-olgatom ezt ha nem is túl rendszeresen, de ez mégis sokkal kevésbé hivalkodó, mint az összes hozzászólás alatt levő eladó a világ szöveg. A fójuszban tartás természetesen fontos dolog, mert a sok új hirdetés miatt a régiek túl távolra kerülnek attól, hogy az embere megtalálja ha csak úgy lapozgat. (Saját tapasztalat, hogy a HC-n is csak az utóbbi 1-2 nap hirdetéseit nézem át, amikor épp eszembe jut.) De szerintem ez továbbra sem az, mintha folyton az arcombanyomnák, hogy ez van eladó.
 
Most elkezdte csípni egyesek szemét, ezért a jövőben majd le lesz tiltva? Sőt mondok még jobbat: az összes aláírást, minden tartalommal is le lehet tiltani. Sőt minek ide hírdetési rovat? Vannak hírdetési weboldalak. Tiltsuk le a hírdetéseket úgy általában. Ja, hogy el lehet bújtatni reklámot, hírdetést a többi hozzászólásban is? Tiltsuk le azt is!
 
Sőt, akár öljük le egymást, hiszen miért is próbálnánk elfogadni a szabályokat, nem igaz?

Na Exi azért nézzük csak meg ki mennyire tartja be a szabályokat!
 
1./ Hol volt szabály, hogy az aláírásba nem lehet linket tenni a hírdetésre?
 
2./ Ha lenne is ilyen szabály, az akkor mindenkire érvényes kellene legyen nem?
 
3./ Arra viszont régóta van szabály, hogy magánjellegű hírdetésekre van mód, nem szürkeimportra, vagy Nordost kúp hamisításra!
 
4./ Nem vagy éppen következetes! (már megint) idézlek: "Ha viszont érdekel valami, akkor úgyis nézem a hirdetési rovatokat, tehát nem azon múlik a dolog, hogy ott látom-e minden hozzászólás után hogy ez vagy az eladó. (szvsz)" "A fójuszban tartás természetesen fontos dolog, mert a sok új hirdetés miatt a régiek túl távolra kerülnek attól, hogy az embere megtalálja ha csak úgy lapozgat." Akkor most hogy is van ez? :taps:
 
Csak kicsinyes nepperektől óvjon az ég!
 
Számoljátok már meg, hogy a hírdetési topicban hány a "one hits wonderes" topiknyitó, aki csak arra használja a forumot, hogy hírdessen.
(ex)Cat te például mikor szóltál utoljára hozzá valami mozis témában?
gordon314.fw.hu

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a gomb helyett többen eljutottunk az inkább külön honlapon módszerreha meg lehetne itt csinálni egy gombal, az tényleg jót tenne a forumnak...

ha a ködös emlékeimben él, hogy valaki valamit hírdetett és többé kevésbé tudom is, hogy merre, mikori topicok között keressem, akkor sem könnyű a dolog. (Ennek oka szvsz hogy minden nem ide illő hírdetés is megy, illetve, hogy a lezajlott, érdektelen hírdetések is fennvannak.)
 
Egyrészről nagyon sok hirdetést törlünk leginkább akkor ha a hirdető ír egy levelet, hogy a hirdetése nem aktuális. Másrészről mivel a forum csak az utolsó 30-60 napban hozzáírt topicokat listázza, a megszűnt hirdetések automatikusan mennek a levesbe.
 
Ezen egyébként kár vitatkozni. Nem kell marketingszakembernek lenni, hogy egy hírdetés akkor vezethet sikerhez, ha a potenciális vásárlók minél nagyobb köre olvassa.
 
Azt hittem ezen túljutottunk. Nem vita tárgya. Az esztétikai megjelenés határa a kérdés. Lehet az avatarod is hirdetési szöveg akkor még hatékonyabb lehetne... stb.
 
Most elkezdte csípni egyesek szemét, ezért a jövőben majd le lesz tiltva?
 
Még nem tudom, most folyik az egyeztetés.
 
Gondoljunk csak bele mire volt jó az aláírásban felsorolni a használt készülékeket? Egyrészt arra, hogy akinek kérdése van egy készülékkel kapcsolatban az tudja kihez forduljon. Háttérinformációval szolgáljon arról, hogy egy adott hozzászólást ki milyen háttérből tesz meg.
 
Azt hittem ezen is túl vagyunk. A fontossága nem kérdéses, a megjelentetése igen.
 
Én inkább ezeken a dolgokon gondolkodnék el:
 
Ezek egy része megvalósult, másik része úgy ahogy működik, harmadik része nem működik. Semmi sem tökéletes.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


(ex)Cat ha nem hiszel abban, hogy a hírdetések fokuszbantartása fontos dolog, akkor a saját hírdetési rovataidat miért up-oltad rendszeresen?
 
A kettő nem teljesen ugyanaz a dolog. A hirdetési rovat azért született, hogy ott legyen minden ami eladó. és bár valóban "UP"-olgatom ezt ha nem is túl rendszeresen, de ez mégis sokkal kevésbé hivalkodó, mint az összes hozzászólás alatt levő eladó a világ szöveg. A fójuszban tartás természetesen fontos dolog, mert a sok új hirdetés miatt a régiek túl távolra kerülnek attól, hogy az embere megtalálja ha csak úgy lapozgat. (Saját tapasztalat, hogy a HC-n is csak az utóbbi 1-2 nap hirdetéseit nézem át, amikor épp eszembe jut.) De szerintem ez továbbra sem az, mintha folyton az arcombanyomnák, hogy ez van eladó.
 
Most elkezdte csípni egyesek szemét, ezért a jövőben majd le lesz tiltva? Sőt mondok még jobbat: az összes aláírást, minden tartalommal is le lehet tiltani. Sőt minek ide hírdetési rovat? Vannak hírdetési weboldalak. Tiltsuk le a hírdetéseket úgy általában. Ja, hogy el lehet bújtatni reklámot, hírdetést a többi hozzászólásban is? Tiltsuk le azt is!
 
Sőt, akár öljük le egymást, hiszen miért is próbálnánk elfogadni a szabályokat, nem igaz?

Vendég

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

Csak a rend kedvéért: 22-es.

Poén volt.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


a gomb helyett többen eljutottunk az inkább külön honlapon módszerre
ha meg lehetne itt csinálni egy gombal, az tényleg jót tenne a forumnak
 
(ex)Cat ha nem hiszel abban, hogy a hírdetések fokuszbantartása fontos dolog, akkor a saját hírdetési rovataidat miért up-oltad rendszeresen?
 
ha a ködös emlékeimben él, hogy valaki valamit hírdetett és többé kevésbé tudom is, hogy merre, mikori topicok között keressem, akkor sem könnyű a dolog. (Ennek oka szvsz hogy minden nem ide illő hírdetés is megy, illetve, hogy a lezajlott, érdektelen hírdetések is fennvannak.)
 
Ezen egyébként kár vitatkozni. Nem kell marketingszakembernek lenni, hogy egy hírdetés akkor vezethet sikerhez, ha a potenciális vásárlók minél nagyobb köre olvassa. Erre jó eszköz az aláírás. Most elkezdte csípni egyesek szemét, ezért a jövőben majd le lesz tiltva? Sőt mondok még jobbat: az összes aláírást, minden tartalommal is le lehet tiltani. Sőt minek ide hírdetési rovat? Vannak hírdetési weboldalak. Tiltsuk le a hírdetéseket úgy általában. Ja, hogy el lehet bújtatni reklámot, hírdetést a többi hozzászólásban is? Tiltsuk le azt is!
 
Gondoljunk csak bele mire volt jó az aláírásban felsorolni a használt készülékeket? Egyrészt arra, hogy akinek kérdése van egy készülékkel kapcsolatban az tudja kihez forduljon. Háttérinformációval szolgáljon arról, hogy egy adott hozzászólást ki milyen háttérből tesz meg.
 
A hírdetési rovat miért született? Hogy segítse a házimozis társaságot viszonylag biztos forrásból használt készülékekhez jutni, illetve, hogy az eladásra szánt készülékek helyébe jobbat véve azt is segítse a "fejlődés útján" aki árul.
Ehelyett elég sok a nepperkedő hírdetés, ami nálam pl már kimerítik a kereskedelmi célú tartalmat. Mert más az, ha valaki a saját maga által "nyúzott" készülékétől válik meg és megint más, ha valaki kereskedik akár a használtkészülékekkel. Hogy olyat ne is említsek, hogy valaki valamilyen márkás termék jogdíjnélküli másolatát árulja.
 
Én inkább ezeken a dolgokon gondolkodnék el:
- szigorúan csak magánjellegű hírdetést engednék közzé tenni. Pl meghatároznám, hogy egy felhasználó egy adott időszak alatt hány hírdetési topicot indíthat. Hogy ne legyen emiatt felesleges regisztráció, ezért korlátoznám, hogy csak egy ideje regisztrált tagok adhatnának csak fel hírdetést.
- korlátoznám az aláírás méretét, az abban felhasználható karakterméretet (esetleg színt) illetve meghatároznám annak tartalmát
- kereskedelmi jellegű hírdetéseket, elkülönítve (gondolom díjazás, vagy egyéb ellenszolgáltatás ellenében) megjelölten engedném
gordon314.fw.hu

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


de ez meg így a 28-as csapdája.
 
OFFTOPIC:

Csak a rend kedvéért: 22-es. 
 
Amúgy, mondjuk, az avatar, vagy más ikon felett felett elhúzva az egeret, megjelenhetne egy hint -szerű mező ezzel a névjeggyel, ha egyéb módon nehéz megcsinálni.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Admin és moderátor közlemények

Hozzászólás Szerző: close652 »


Viszont valóban nagyon fontos lehet tudni, hogy kinek mije van. Én személy szerint egy gombbal előhívható szépen szervezett névjegykártyára szavazok amely szükség esetén egy kattintással előhívható
ez kellene! már csak Tami kell, hogy elmondja bírja-e a motor
system

Lezárt

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”