Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.12.09., hétf. 11:29
Kb 20 év óta először, ma kaptam egy jó kis defektet. RFT gumival, tehát 2 db RFT abroncs kuka... Hajrá RFT! Azért teszik ezeket rá gyárilag ezekre a szarokra, hogy ne kelljen pótkerék, nagyobb lehet így a csomagtartó. Király. A vicc az, hogy kompresszoros gyári defektjavító is van az autóban, tehát kb 5 perc alatt felfújtam, amint jelezte a rendszer a nyomáscsökkenést, és nem hagytam 2 bar alá menni, amíg elértem a gumishoz. Mégsem javítható. Ennyi.
Hat ez szopó!
Ez az RFT egy nagy szar! Mondjuk ki! Ráadásul a kis kitedet is cseszheted, ha olyan a sérülés.
Az érem másik oldala, hogy ezek az RFT-s abroncsok sokkal rosszabb tulajdonságokkal bírnak, mint a hagyományos társaik. Nehezebbek, nő a rugózott tömeg, meghajtani, lassítani is sokkal több energiát emészt fel, az oldalfaluk is sokkal merevebb ezáltal brutálisan tompítja a visszajelzéseket. Nem is értem miért eröltetik?!
A megoldás szerintem a mankó kerék. Kis helyet foglal, nem hiszem, hogy sokkal drágább, mint egy defekt javító szett, meg egy kompresszor.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Kb 20 év óta először, ma kaptam egy jó kis defektet. RFT gumival, tehát 2 db RFT abroncs kuka... Hajrá RFT! Azért teszik ezeket rá gyárilag ezekre a szarokra, hogy ne kelljen pótkerék, nagyobb lehet így a csomagtartó. Király. A vicc az, hogy kompresszoros gyári defektjavító is van az autóban, tehát kb 5 perc alatt felfújtam, amint jelezte a rendszer a nyomáscsökkenést, és nem hagytam 2 bar alá menni, amíg elértem a gumishoz. Mégsem javítható. Ennyi.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Néztem az alábbi videjót a Porsche Taycan-ról, és a 35 percből kb 25 perc az autó infotainment rendszeréről szól. Ez mindennél többet mond napjaink autóiparáról. :smile33:

https://www.youtube.com/watch?v=0vq6KEOIiMg
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Miez wazz? Szarraloltás? :fekverohog:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

dbrnsk írta:
2019.12.08., vas. 14:15
Vinkler írta:
2019.12.08., vas. 13:55
dbrnsk írta:
2019.12.08., vas. 11:33
:D
(Megcsináltam a beszúrást)

Egyébként eloltotta! Nem? Hát de! 31_1_21.gif
Vízzel nem ment volna... :)
Nomen est omen.
Fostalicska BMW. :kapdelm:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Vinkler írta:
2019.12.08., vas. 13:55
dbrnsk írta:
2019.12.08., vas. 11:33
:D
(Megcsináltam a beszúrást)

Egyébként eloltotta! Nem? Hát de! 31_1_21.gif
Vízzel nem ment volna... :)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

dbrnsk írta:
2019.12.08., vas. 11:33
:D
(Megcsináltam a beszúrást)

Egyébként eloltotta! Nem? Hát de! 31_1_21.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Lemmy9 írta:
2019.12.05., csüt. 14:22
A válladra akasztottad és úgy mentél fel? :kapdelm:

Magam után kötöttem és húztam, mint a DELTA főcímben a szánkót. :smile52:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Acme írta:
2019.12.05., csüt. 11:11
Vinkler írta:
2019.12.05., csüt. 10:52
Én évek óta mondom, hogy a CrossClimate jó választás lehet. :rolleyes:
5. éve használom. A mostani hideg, havas időben sajnos már eléggé csúszkál a régi, kíváncsi vagyok milyen az új!
Majd megírom ha fent van. :smile32:
Nekem csak az oldaltartásával volt bajom. Kanyarokban óvatoskodni kellett, de egyébként teljesen használható abroncs télen is. Talán itt is elmeséltem, hogy Visegrádra simán felmentem vele, amikor téli abroncsokkal felszerelt autók megálltak.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2019.12.05., csüt. 10:52
Én évek óta mondom, hogy a CrossClimate jó választás lehet. :rolleyes:
5. éve használom. A mostani hideg, havas időben sajnos már eléggé csúszkál a régi, kíváncsi vagyok milyen az új!
Majd megírom ha fent van. :smile32:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Én évek óta mondom, hogy a CrossClimate jó választás lehet. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

avl2 írta:
2019.12.05., csüt. 09:19
The TRUTH About Winter, All Season and Summer Tires ❄ Tested at 0c, 2c, 6c, 10c, 15c

sok duma mellett abra 9:58-nal ...kar, hogy nem mentek lejjebb es feljebb a hömerseklettel ...angolok ;-)
Itt a lényeg:

Vizes fékút:
Vizes fékút.jpg
Vizes fékút.jpg (385.48 KiB) Megtekintve 2063 alkalommal
Száraz fékút:
szaraz fékut.jpg
szaraz fékut.jpg (390.61 KiB) Megtekintve 2063 alkalommal
Havas köridő:
havas koridok.jpg
havas koridok.jpg (209.02 KiB) Megtekintve 2063 alkalommal

A nyári gumi hideg, száraz időben nagyon jó, de vizes úton, hidegben nagyon rosszul teljesít. A téli gumi melegben száraz úton is rossz! Örülök hogy a CrossClimate ilyen jól vizsgázott, azt rendeltem meg tegnap! ;peace; ;peace;
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Elsőre egy kis kiegészítés, illetve helyesbítés.
A téli szélvédőmosó, amit használok, nem is SONAX, hanem Turtle. Valamiért A másikra emlékeztem. gondolkodik.gif
Viszont jelentem, eddig egyszer sem fagyott rá a szélvédőre, 2 autóban is használom. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

The TRUTH About Winter, All Season and Summer Tires ❄ Tested at 0c, 2c, 6c, 10c, 15c

sok duma mellett abra 9:58-nal ...kar, hogy nem mentek lejjebb es feljebb a hömerseklettel ...angolok ;-)


youtu.be/bKtnczk8Mxk
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára avl2 2019.12.05., csüt. 09:29-kor.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2019.12.04., szer. 14:21
Egy rövid eszmefuttatás, nem kevés igazságtartalommal.

https://totalcar.hu/magazin/velemeny/20 ... meghalunk/
leborulok.gif
Nagyon jó cikk! A “spanyol eperből és lengyel almából kínai gépen készített reggeli turmix” részét ajánlom minden véresszájú zöldharcosnak, legalább annak, aki megérti...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Egy rövid eszmefuttatás, nem kevés igazságtartalommal.

https://totalcar.hu/magazin/velemeny/20 ... meghalunk/
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

remelem tetszik a nagy szája a mercedes-maybach-v8-gls-600 -nak ! :smile29:

https://www.enginetechnologyinternation ... dium=email

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2019.12.01., vas. 12:15
avl2 írta:
2019.12.01., vas. 10:46
Vinkler írta:
2019.12.01., vas. 09:01


A téli elvileg nem fagy rá. Én nem szoktam vízzel keverni, az tud ilyen anomáliákat okozni.
Sonax-ot szoktam venni a Metro-ban. 4l-es kiszerelésben lehet kapni és az ára is egész jó, ha jól emlékszem 1800 Ft.
vagy a tartaly aljan + csövekben még nyari maradt.
en ha sok nyari maradt a rendszerben, akkor fecskendövel es csövel ki szoktam szivni; persze kenyelmesebb a szezonok vége fele ügyelni rá, hogy a lejaro szezonibol ne maradjon sok
Én nagyon háklis vagyok a jó láthatóságra (is), ezért a rendszeres szélvédődisztítás mellett figyelek rá, hogy jó minőségű szélvédőmosót használjak, jó ablaktörlő lapáttal. Ősszel, ha kifogy a tartály én már alapból télivel töltöm fel, de mivel sokat járunk az autókkal elég sok ablakmosót is fogyasztunk, így viszonylag könnyű jól időzíteni. A hobbiautóimnál általában azt csináltam, hogy a tavaszi, téli nagytakarításnál mosás előtt kinyomtam a maradék ablakmosőt és feltöltöttem az aktuálisan következő szezonra valóval. Tudom ez pocséklás, de nem volt jobb ötletem, elrakosgatni nem fogok fél-egy liternyit.
Volt egy TC teszt, és mind ráfagy ha igazán hideg van. https://totalcar.hu/magazin/technika/20 ... rafagyott/

Én nyáron is télit használok, így nincs gond ha jön a tél.
A hobbiautóban nem megy a szélvédőmosó, hűtővíz se kell bele, szóval egyből tél-álló. ;peace;
Csak az akksit veszem ki ha jön a fagy.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Vinkler írta:
2019.12.01., vas. 09:01
Shimano írta:
2019.12.01., vas. 08:50
Na megjött a fagy.A téli friss és üde szélvédőmosóm is fagy,rá az ablakra.Van olyan ami nem csinál ilyet? Nem látok ki rajta basszus. :smile30:
A téli elvileg nem fagy rá. Én nem szoktam vízzel keverni, az tud ilyen anomáliákat okozni.
Sonax-ot szoktam venni a Metro-ban. 4l-es kiszerelésben lehet kapni és az ára is egész jó, ha jól emlékszem 1800 Ft.
Most voltam a gumisnál új téligumikért,és volt nála 5 literes bárdi autós,ami elvileg -19-ig jó,és gondoltam így legalább mindkét vasra elég lesz elsőre,és vettem tőle.Hazafelé kinyomattam a nyárit,a téli betölt,kicsit kinyomat,aztán reggel mivel kint állt az autó,a mínusz 6 fokban egy kis kaparászás után próbáltam,de basszus ráfagy.A klímával előbb utóbb lejön,de ezt a víznek is tudnia kéne,de nem. :angry:
Ráadásul szembe sütött a nap induláskor,szóval semmit sem láttam,meg kellett állni meg a klíma leszedte.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.12.01., vas. 12:47
Vinkler írta:
2019.12.01., vas. 12:26
A másik! Mért szeretnéd a szélvédőre ráfagyott vizet!!! Ablakmosóval eltávolítani?!
Hol írtam én, hogy a ráfagyott vizet akarom a szélvédőmosóval eltávolítani?
Csak annyit írtam, hogy ha a szélvédőmosót ilyenkor használod, akkor bizony rá fog fagyni.
Elindulsz egy dízellel (ami lassan melegszik be, felejtsd el, hogy azonnal fujja a meleg levegőt a szélvédőre), az út fel van sózva, előtted szórja fel mindenki a sót a szélvédődre, mert ugye már nem divat úgy csinálni autókat, hogy ne szórják az égbe az út sarát, szóval törölni kell a szélvédőt, és ha az még kva hideg, akkor a szélvédőmosó rá fog fagyni. Nagyon sokféle szélvédőmosót próbáltam már, 5ezer forintosat is, ha tudsz olyant, amelyik nem fagy rá a nagyon hideg szélvédőre, akkor mondd, mert örömmel veszek olyant. a dízelvitába meg kérlek most (se) ne menjünk bele.
Sorry, akkor félreértettem, nekem ebből ez jött le:
Aszpirin írta:
2019.12.01., vas. 11:01

Elvileg nem. De ha kinn van az autó egész éjjel és reggelre mínusz 10 fok van, akkor reggel, induláskor, mielőtt még bemelegedne teljesen a jármű, bizony rá fog fagyni a téli is a szélvédőre, bármilyen szuper is legyen. Abban is van víztartalom, és az alkohol pillanatok alatt kipárolog belőle ilyenkor, a visszamaradó vízréteg meg azonnal ráfagy a még nagyon hideg szélvédőre.
Azt hittem a lefagyott szélvédőt próbálod ezzel lemosni.

Akkor egyszer próbáld ki, hogy lepucolod ALAPOSAN a szélvédőt kívülről, a mosóban felvitt vaxréteget totál eltávolítod. Hidd el utána jóval kevésbé fordul elő ez a jelenség. Nálam a sonax télije teljesen bevált!
Nem tudom, hogy a BMW mennyire oldotta meg et a problémát, de gyanitom, hogy pár perc járatás, amíg kaparod az üvegeket, aztán elinulsz már elég, hogy langyosat toljon. A feleségem (most neki van 2 autója, mindkettő diesel na jó, az egyiket én használom, amíg el nem adjuk) autója kb 5-6 km múlva már langyosat fúj. Az egyik vw csoportos, a másik toyota. Ennél durvább a Mercedesem volt (ok az benzines), abban külön fűtőszál volt a hűtőben, hogy elősegítse a melegedést a hidegben. Roppant okos és jó ötlet, nem tudom miért nem alkalmazzás szélesebb körben?! gondolkodik.gif

És nyugi! Tőlem nem fogsz meghajásos vitákat generáló posztokat látni! ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A témában mellesleg csak ritkán vagyok éritett, mert otthon garázsban tartom az autót télen. De ha valahol kinn marad éjjelre a nagy hidegben, akkor ez van. Nem vészes cseppet sem, de ez van.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2019.12.01., vas. 12:26
A másik! Mért szeretnéd a szélvédőre ráfagyott vizet!!! Ablakmosóval eltávolítani?!
Hol írtam én, hogy a ráfagyott vizet akarom a szélvédőmosóval eltávolítani?
Csak annyit írtam, hogy ha a szélvédőmosót ilyenkor használod, akkor bizony rá fog fagyni.
Elindulsz egy dízellel (ami lassan melegszik be, felejtsd el, hogy azonnal fujja a meleg levegőt a szélvédőre), az út fel van sózva, előtted szórja fel mindenki a sót a szélvédődre, mert ugye már nem divat úgy csinálni autókat, hogy ne szórják az égbe az út sarát, szóval törölni kell a szélvédőt, és ha az még kva hideg, akkor a szélvédőmosó rá fog fagyni. Nagyon sokféle szélvédőmosót próbáltam már, 5ezer forintosat is, ha tudsz olyant, amelyik nem fagy rá a nagyon hideg szélvédőre, akkor mondd, mert örömmel veszek olyant. a dízelvitába meg kérlek most (se) ne menjünk bele.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.12.01., vas. 11:01
Vinkler írta:
2019.12.01., vas. 09:01
Shimano írta:
2019.12.01., vas. 08:50
Na megjött a fagy.A téli friss és üde szélvédőmosóm is fagy,rá az ablakra.Van olyan ami nem csinál ilyet? Nem látok ki rajta basszus. :smile30:
A téli elvileg nem fagy rá.
Elvileg nem. De ha kinn van az autó egész éjjel és reggelre mínusz 10 fok van, akkor reggel, induláskor, mielőtt még bemelegedne teljesen a jármű, bizony rá fog fagyni a téli is a szélvédőre, bármilyen szuper is legyen. Abban is van víztartalom, és az alkohol pillanatok alatt kipárolog belőle ilyenkor, a visszamaradó vízréteg meg azonnal ráfagy a még nagyon hideg szélvédőre.
Téli és téli folyadék között óriási különbségek vannak! Nem véletlen, hogy kapsz 800 Ft-ért is s 5000 Ft ért is téli ablakmosó folyadékot. Az alkoholok mellett sok egyéb összetevője van, többek között glikolok és egyéb fagyást gátló szerek is. Szóval attól, hogy az alkohol epárolog, nem feltétlen fagy rá vissza a folyadék. A minőségibb folyadékok eleve úgy vannak tervezve, hogy nagyon rotkán fagy vissza a szélvédőre még mínusz 10 fokban is, pontosan azért mert az arányok el vannak találva és a kemikáliák ezt meggátolják. Ha ezt felvizezed, már adtál is a sz@rnak egy pofont.
A másik! Mért szeretnéd a szélvédőre ráfagyott vizet!!! Ablakmosóval eltávolítani?! Pont az történik olyankor, mint amikor felvizezed a folyadékot. Arra külön szerek vannak, vegyi és fizikai eltvolításra egyaránt. Azt először el kell távolítani, utána érdemes csak folyadékot használni. Ráadásul indulás után pár perccel már a fűtés tolja a meleg levegőt a szélvédőre, szőval akkor már is kisebb az esélye a visszafagyásnak.
Ami még probléma, hogy a szélvédő kezelve van különböző vízlepergető anyagokkal. Ennek az a baja, hogy egx minimális réteget egyszerűen lehetetlen eltávolítani a felületről, ezáltal az is ráfagyhat! Soha nem javaslom ilyen páramentesítő kemikáliák, vagy vízlepergető anyagok alkalmazását a szélvédőn! Mondom ezt több évnyi tapasztalat és kisérletezgetés után! Egyszerűen életveszélyes, az ablaktötlő lapát nem képes lehúzni a vizet a felületről, nyáron a hártya elhomályosítja a kilátást, a telet meg most beszéltük meg
A szélvédőt én rendszeresen kívülről is megtisztítom, vaxos kezelés után pedig alaposan lepucolom róla az említett okok miatt.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”