Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2022.10.03., hétf. 23:02
Na, ha már szingóvarrás.
Nyolvanas években, Debrecenben a barátommal még kis suttyókként megfordultunk néha Novák Ferencnél, mivel a cimbi Favoritja szingós volt, és az "öreg" varrta, foltozta neki. (Amúgy annyi lehetett akkor, mint most én vagyok, de nekem persze öregúrnak tűnt - bezzeg magamat meg nem érzem most annak :D ) Aki nem ismerné, csak adalékként: egy gyerekkori baleset miatt egy keze van, de ez nem nagyon akadályozta meg, hogy tekerjen több mint másfél millió kilométert . Hogy hogyan varrt így, rejtély.
Mégaz,de sorra nyerte a kritériumversenyeket, egy karral... 200+ győzelme volt... Amúgy az 1,5m 2010-es adat.... De mókás néha az utcán látni. Legutóbb egy mezei 28-assal gurult, Sram S60/S80-as kerekekkel :napsut: tavaly volt 90 éves, tiszteletbeli, örökérvényű dksi tag lett az életműdíj mellé :)

– Mindenhez hozzá lehet szokni, ez tény, de mi volt a helyzet a fékezéssel? Egy karra volt bekötve mindkét fék?

– Olyan is volt, de könnyebb, ha külön-külön van. Ha a kettőt egyre rákötöd, akkora lesz a rugóerő, hogy sokkal nehezebb lesz használni. Aztán meg úgyis csak a hátsóval fékeztem, így a hátsó fék a szokásossal ellentétben balra volt kötve, a jobb oldalra meg az első, de azt meg úgysem használtam. Ebben a sportágban amúgy sem fékezni, hanem menni kell…
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Na, ha már szingóvarrás.
Nyolvanas években, Debrecenben a barátommal még kis suttyókként megfordultunk néha Novák Ferencnél, mivel a cimbi Favoritja szingós volt, és az "öreg" varrta, foltozta neki. (Amúgy annyi lehetett akkor, mint most én vagyok, de nekem persze öregúrnak tűnt - bezzeg magamat meg nem érzem most annak :D ) Aki nem ismerné, csak adalékként: egy gyerekkori baleset miatt egy keze van, de ez nem nagyon akadályozta meg, hogy tekerjen több mint másfél millió kilométert . Hogy hogyan varrt így, rejtély.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2022.10.03., hétf. 21:26
Revi, de jól nézel ki ezen a fotón! :D

Végigfutottam a cikket a variánsokról, de kicsit olyan, mint mikor a drogériában sampont akarok venni, de nem tudom, melyiket vegyem, mert van negyven féle, mind valami speciális kunsztot tud a címke szerint, én meg csak hajat szeretnék vele mosni.

Fura, hogy ekkora truváj a szingónál a latex. gondolkodik.gif Peremesnél veszek bele olyat, ha nem fáj a s#ggem az állandó pumpálástól, oszt' jónapot.
Sima alx-et kell veni. Bár pl Neked a fennsíkon a rbx (rubénak is csúfolják) jobb lehet. De ez megvan pl a vittoria corsanál is, ott pl a Control, amit sok okos megvesz,mert... Xal ötletem sincs, miért, full esőgumi :D Angolok imádják. Téli vagy esős időszakban feléjük ez edzőgumi, kicsit erősebb a defektvédelme is, talán ezért veszik meg honfitársaink is a 35fokos meleg nyárra :D
Amúgy itt a latex valsz azért megosztó, mert kétesélyes, ha jól sikerült, elmegy sokat, ha hétfői gyártás, lehet ereszt jobban, vagy ledefektel 2-300kili után. Ez clincher rendszernél nem gáz, veszel másikat, de itt kuka. Versenyzők egyértelműen latexeznek, de akinek tartós, mindennapi használatos gumi kell, hamarabb vesz butylos szingót. Az már a múlté, hogy a defektes szingó varrását kibontják, a belsőt megfoltozzák, majd visszavarrják. Régen egy versenyzőnek ehhez is kellett érteni, tudnia kellett megcsinálni. Nagyon nehéz volt itthon hozzáférni szingóhoz, többnyire Cseszkóból csempészték be a Barumot (ma Tufo), így ha volt is, ha defekt volt, jött a varrószakkör. (Versenyzők ekkor nem használtak, csak szingót.... Nemrég kérdezte, egy ismerős, aki a '80-as években tekert, miben más a szingó, meg a peremes? Elkezdtem magyarázni, aztán rámszólt, hogy OK, a szingót tudja milyen, a peremes milyen, azt nem ismeri versenytempón :D )
Egyébként itthon, még a sima clincerhez is kevesen latexeznek.
Nekem van ez is, az is... Érzetre a latex jobb, gyakorlatilag meg frászt kapok az eresztésétől. Vixont amit a cikk is említ, a Contik tudnak valamit a defektvédelem terén, amit más nem. Csak pl szingót feltenni, inkább 5 vittoria, mint egy Conti... Nagyon feszesre szabják, nagyon nehéz feltenni és központosítani.
Meglátjuk... Aztán majd a végén a nagyágyúkat elveri a cseszkós, tufo elite ride :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Revi, de jól nézel ki ezen a fotón! :D

Végigfutottam a cikket a variánsokról, de kicsit olyan, mint mikor a drogériában sampont akarok venni, de nem tudom, melyiket vegyem, mert van negyven féle, mind valami speciális kunsztot tud a címke szerint, én meg csak hajat szeretnék vele mosni.

Fura, hogy ekkora truváj a szingónál a latex. gondolkodik.gif Peremesnél veszek bele olyat, ha nem fáj a s#ggem az állandó pumpálástól, oszt' jónapot.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Ma szingóragasztás volt a meteonra... Visszatettem a szueeintem bazira jó vittoria corsa evo gumikat (ez egy régebbi modell, de elég jó). Megnéztem a forgásirányt, aztán mire lekentem a felnit, valahogy megfordult :D bazi jól felment, nem üt sehol és mivel az iránya csak az oldalfalon lévő ferde minta adja, ami kanyarban jobban fog, mint a futófelület gyémántmintája (de síkon, így fordítva gyorsabb, mert a kapaszukodókis minták ígygördüléskor ellapulnak. Montisok vágják a gumik speed és traction irányait, ez így speed lett :D ). De jött a feketeleves. Az elsőn olyan kőhasítás van, mint a fene... OK, új gumik... De mi legyenm? Conti competition jó, de a szelepnél valami értelmetlen módon a belső szövetszalagot átlapolják egymáson és felragasztva itt kicsit ez üt(dupla réteg szövet van a szelepnél kb 10 centi hosszan). Egyszerű, új Vittoria Corsa... Ja, csak mindenki a kőgyűjtő-tehetségére panaszkodik, ami köszi, nekem is megvan az aktuálison, inkább ne.. Veloflex ProTourRace... Vélemények, mint a Vittoria Corsa... Tufo Elite Ride... Van egy 23-as és valamikor a DKSI-nél is volt belőle, emlékeim szerint jól gurul, könnyű szerelni, de nem letexes. Báár, ha jól gurul, legalább nem ereszt :D

És akkor jött ez:.. "Probably the best tubular tires in the world?" Ha ennyit xarakodtam, legyen ez rajta. Érdekes, de ezene nincs a konfekciókivitel béna lapolása... gondolkodik.gif
(https://proownedcycling.com/blogs/artic ... -the-world)
Kép
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

mackohaz írta:
2022.10.03., hétf. 15:41
Revi, szerinted ezzel tud valamit kezdeni a carbonos haverod?
5EABFFA9-1684-4DA7-91C2-3ACE9075D6A2.jpeg
Szokott csinálni karbonnyergeket és a pálcát is Ő csinálja,de sablonnal. Valsz a pálcát le kellene cserélni komplett. Gondolom, minden megoldható, kérdés mennyi meló és pénz. Persze, itt nem mocskos sok pénzre kell gondolni. Szerelemből karbonozik, de ha sablomt kell hozhá csinálni, az pluszos.
Gondolom, így nem tudsz vele mit kezdeni, mindegy kinél van. Ha elküldöd, megmutatom neki, aztán megmondja,mit tud tenni.
Nemtom, ez milyen nyereg és mi az ára, de ha nem drága, én vennék egy újat. Ha drága, akkor megéri javíttatni :smile53:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

Revi, szerinted ezzel tud valamit kezdeni a carbonos haverod?
5EABFFA9-1684-4DA7-91C2-3ACE9075D6A2.jpeg
5EABFFA9-1684-4DA7-91C2-3ACE9075D6A2.jpeg (1.53 MiB) Megtekintve 1066 alkalommal
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

pärt írta:
2022.10.03., hétf. 10:57
AAttila írta:
2022.10.03., hétf. 10:48
tonee73 írta:
2022.10.03., hétf. 10:11
Most látom csak: AAtti, isten éltessen! happybday.gif
Köszi szépen :cheers1: meg is ünnepeltem: most kaptam az ágyba a kávém ;peace; és úgy hallom a konyha felől érkező zajokból,hogy torta is készül :smile52:
Lehet, hogy nem a konyhai turmixot hallod, hanem most szereli át a család a Deda-ra az elektromos durácsét.

Boldog szülinapot!
Köszi szépen. :cheers1:

Ne szereljék,mert akkor azzal csak nekem csinálnak plusz melót 31_1_21.gif

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 374

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

revox írta:
2022.10.03., hétf. 12:22

Ja, csak fittingen viszonylsg rövid ideig terhelnek. Ha a magasság OK is, a más geomtria miat máshogy feszülbek be az izmok, ami pár óra után lesz beszédes.
Ha emlèxel Abasárra, nekem is elpukkant a derekam. A nyereg hátul volt és pár milvel magasabban, mint most. Jelenleg talán a legjobban belőtt bicajom lett, de piciken múlott (nyereg picit lejt). Amúgy a 0 offsetes szerintem jobb (nekem is az van) 36_1_11.gif
Jó ledz majd, de ne félj piciket mozdítani. Én a nyereglejtést ah állítócsavarok kb 10 fokos finom forgatással lőttem be.

Kicsit más, de őszintén örülók, hogy sikerült az álombicó. Én akkor éreztem ezt, amikor találtam xs reacto vázat, csak Te behúztál mellé egy nagyadag szépséget és cool feelinget 36_1_11.gif
Köszi! Az optimális beállítás megtalálása még egy kis idő, de ahogy javasoltad, majd a finomhangolásra is fordítok energiát.

Az álombicó résszel meg teljesen egyetértek, és örülök, hogy osztozol a örömömben. :smile53:
Van sok másik, hasonlóan jó gép, de nekem ez volt az álom.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

geza123 írta:
2022.10.03., hétf. 09:28
revox írta:
2022.10.03., hétf. 08:15
Ja, hogy egyszerűbb legyen, ha alacsonyan ülsz, attól is be tud állni a derék :D
Köszi a tippeket!
A nyeregmagasságom pont ugyan annyi, mint az előzőn, amin semmi baja nem volt a hátamnak. Ez egyértelműen a stack/reach arány eltolódása miatt van. Sőt, a vásárláskor volt egy bike fitt is, ahol milliméterre azonos nyeregmagasságot állítottak be. :D
Pont azért van most még annyi spacer, mert ezzel tudom határeseten tartani az arányokat. A tegnapi, tegnapelőtti mászások pont ennek a tesztelésére voltak hivatottak. Amúgy, ez így most nem vészes, a mászások alkalmával csak éreztem a hátamat, tegnap a lejtőzés végére fájdult meg (nem vészesen, korábban volt már másik bicón sokkal rosszabb).
Ami még változni fog: lesz egy 0 offsettes nyeregcső, ami majd kicsit nagyobb rugalmasságot ad a nyeregpozíció változtatására, valamint elkezdtem már core izom, hátizom, és hasizom erősítő gyakorlatokat, hogy ne csak a vas idomuljon, hanem én is. :smile29:
Ja, csak fittingen viszonylsg rövid ideig terhelnek. Ha a magasság OK is, a más geomtria miat máshogy feszülbek be az izmok, ami pár óra után lesz beszédes.
Ha emlèxel Abasárra, nekem is elpukkant a derekam. A nyereg hátul volt és pár milvel magasabban, mint most. Jelenleg talán a legjobban belőtt bicajom lett, de piciken múlott (nyereg picit lejt). Amúgy a 0 offsetes szerintem jobb (nekem is az van) 36_1_11.gif
Jó ledz majd, de ne félj piciket mozdítani. Én a nyereglejtést ah állítócsavarok kb 10 fokos finom forgatással lőttem be.

Kicsit más, de őszintén örülók, hogy sikerült az álombicó. Én akkor éreztem ezt, amikor találtam xs reacto vázat, csak Te behúztál mellé egy nagyadag szépséget és cool feelinget 36_1_11.gif
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

geza123 írta:
2022.10.03., hétf. 09:18
revox írta:
2022.10.03., hétf. 07:47


Na,bogár beült. Ezt valaki letesztelhetné,hogy számol,akár strava,akár zwift.. nyilván sarkosítottam este,hogy ne bántsuk már azt a 138 wattot, felfele volt az több is. De mostmár beült a bogár, mi van,ha valaki, wattmérővel felmegy 200w, maj ugyanitt legurul 0w,semmi tekerés. Ha az idöt veszi alapul,nyilván nem felez,ha az utat felez. Ezt azok jobban fogják tudni,akik W-ra gyúrnak. Megnézhetném a tacx-en,de most diéta van, nincs erő,kedv felülni... mira víz meghajt :D bicajozáshoz az nem annyira passzol.
Hátha segít:
A Strava a szóban forgó tekerés mászás szakaszainál 170 és 220 W közé tette a leadott teljesítményemet.
Oda tippeltem, csak egyszerűbb volt azt írni,amit, aztán jól bele is gabalyodtam, de 180 körüli középre tippeltem, de este már fáradt a dógozó, egyszerüsít :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

AAttila írta:
2022.10.03., hétf. 10:48
tonee73 írta:
2022.10.03., hétf. 10:11
Most látom csak: AAtti, isten éltessen! happybday.gif
Köszi szépen :cheers1: meg is ünnepeltem: most kaptam az ágyba a kávém ;peace; és úgy hallom a konyha felől érkező zajokból,hogy torta is készül :smile52:
Lehet, hogy nem a konyhai turmixot hallod, hanem most szereli át a család a Deda-ra az elektromos durácsét.

Boldog szülinapot!

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

tonee73 írta:
2022.10.03., hétf. 10:11
Most látom csak: AAtti, isten éltessen! happybday.gif
Köszi szépen :cheers1: meg is ünnepeltem: most kaptam az ágyba a kávém ;peace; és úgy hallom a konyha felől érkező zajokból,hogy torta is készül :smile52:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Most látom csak: AAtti, isten éltessen! happybday.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 374

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

revox írta:
2022.10.03., hétf. 08:15
Ja, hogy egyszerűbb legyen, ha alacsonyan ülsz, attól is be tud állni a derék :D
Köszi a tippeket!
A nyeregmagasságom pont ugyan annyi, mint az előzőn, amin semmi baja nem volt a hátamnak. Ez egyértelműen a stack/reach arány eltolódása miatt van. Sőt, a vásárláskor volt egy bike fitt is, ahol milliméterre azonos nyeregmagasságot állítottak be. :D
Pont azért van most még annyi spacer, mert ezzel tudom határeseten tartani az arányokat. A tegnapi, tegnapelőtti mászások pont ennek a tesztelésére voltak hivatottak. Amúgy, ez így most nem vészes, a mászások alkalmával csak éreztem a hátamat, tegnap a lejtőzés végére fájdult meg (nem vészesen, korábban volt már másik bicón sokkal rosszabb).
Ami még változni fog: lesz egy 0 offsettes nyeregcső, ami majd kicsit nagyobb rugalmasságot ad a nyeregpozíció változtatására, valamint elkezdtem már core izom, hátizom, és hasizom erősítő gyakorlatokat, hogy ne csak a vas idomuljon, hanem én is. :smile29:
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 374

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

revox írta:
2022.10.03., hétf. 07:47


Na,bogár beült. Ezt valaki letesztelhetné,hogy számol,akár strava,akár zwift.. nyilván sarkosítottam este,hogy ne bántsuk már azt a 138 wattot, felfele volt az több is. De mostmár beült a bogár, mi van,ha valaki, wattmérővel felmegy 200w, maj ugyanitt legurul 0w,semmi tekerés. Ha az idöt veszi alapul,nyilván nem felez,ha az utat felez. Ezt azok jobban fogják tudni,akik W-ra gyúrnak. Megnézhetném a tacx-en,de most diéta van, nincs erő,kedv felülni... mira víz meghajt :D bicajozáshoz az nem annyira passzol.
Hátha segít:
A Strava a szóban forgó tekerés mászás szakaszainál 170 és 220 W közé tette a leadott teljesítményemet.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 374

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

pärt írta:
2022.10.02., vas. 23:30
Wattok, szintek, távok...lóizét sem számítanak. Tavaly Géza vigyorogva ért fel a Kékesre. Ez a lényeg. ;peace;
Egyetértek. :D
Terveztem venni korábban wattmérőt, de ismervén magamat, hajlamos vagyok nagyon a számokra fókuszálni. És tartottam tőle, hogy pont az az élvezet szenvedne csorbát, ami miatt jelenleg is tekerek (az elmúlt 12 hónapban 2 hét volt, amikor nem ültem bicajon). Amúgy is, annyi versenyszellem van bennem, mint egy lapradiátorban. :D
Az is csoda, hogy kisalföldi legényként, pont a hegyekbe szerettem bele, bár lehet, pont ez a kulcsa. :D Szeretem a magasabb hegyek látványát, a kilátást, az útkanyarulatait, a hajtűkanyarok külső ívének pihentető másodperceit, és a megérkezés élményét. Más céljaim vannak, mint sokaknak, de tudom, nem vagyok egyedül ezzel. :smile29:
Jövőre a Großglockner, Stelvio megmászása van táblán.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Ja, hogy egyszerűbb legyen, ha alacsonyan ülsz, attól is be tud állni a derék :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

geza123 írta:
2022.10.02., vas. 23:15
revox írta:
2022.10.02., vas. 22:54

:D engem a dogma érdekel :D

...
A Dogma jól van, köszöni szépen. :D
Nagyon kell még szoknom, de mindenben többet ad, mint az előző, ami amúgy tökéletes volt nekem. Csak beleszerettem ebbe. Szalonnal párszor tekertünk, akkor az F12 nagyon megfogott, képekről ez meg még egy lehelletnyivel tetszetősebb lett számomra. Aztán nyáron nyomtunk a fiammal egy szintén olasz túrát, akkor megtapogattam, megszagolgattam egyet egy boltban, és el is dőlt, hogy ha tudok, valamikor beszerzek egyet. Úgy alakult, hogy most lett rá lehetőségem.
Ilyen kategóriájú gépem még nem volt, úgyhogy nincs viszonyítási alapom, de direktebb, jobban reagál a gázra (bármilyen csekély is az), könnyebb, stabilabb, jobban tartja az ívet, és jobban eszi a hátamat, mint az előző. 😀
Ugyi, hogy faxa a gázreakció, ha van :smile32: visszajönnek az autós emlékek ;-)
Örülök, hogy jól sült el, a hátad meg majd megazokja :) tologasd még kicsit az ülést, de a vízszintezése is sokat jelenthet (már nem kell ful vízszintbe tenni, ahogy jobban adja. Hihetetlen, milyen pici változtatás mennyivel más terhelést eredményez...)
Esetleg nem ülsz magasan? Az is baxxa a derekat... Nem kell sokra gondolni, elég fél centi, hogy a derekad beálljon
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Na, ha a sebességből indulok ki, 1 óra 40-el, majd 1 óra 20 lesz avg 30... Akkor idő :rolleyes: :smile53:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

revox írta:
2022.10.03., hétf. 06:48
asebestyen írta:
2022.10.02., vas. 23:14
revox írta:
2022.10.02., vas. 23:00

A wattot megtett úthoz érdemes viszonyítani, bár strava szoftver biztos izzad ilyenkor,mint K a templomban :D
Revi, ezen még merengj el egy picit. :rolleyes:
Merengtem,oda jutottam,passz,hogy számol a strava ;peace;
Na,bogár beült. Ezt valaki letesztelhetné,hogy számol,akár strava,akár zwift.. nyilván sarkosítottam este,hogy ne bántsuk már azt a 138 wattot, felfele volt az több is. De mostmár beült a bogár, mi van,ha valaki, wattmérővel felmegy 200w, maj ugyanitt legurul 0w,semmi tekerés. Ha az idöt veszi alapul,nyilván nem felez,ha az utat felez. Ezt azok jobban fogják tudni,akik W-ra gyúrnak. Megnézhetném a tacx-en,de most diéta van, nincs erő,kedv felülni... mira víz meghajt :D bicajozáshoz az nem annyira passzol.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2022.10.02., vas. 23:14
revox írta:
2022.10.02., vas. 23:00

A wattot megtett úthoz érdemes viszonyítani, bár strava szoftver biztos izzad ilyenkor,mint K a templomban :D
Revi, ezen még merengj el egy picit. :rolleyes:
Merengtem,oda jutottam,passz,hogy számol a strava ;peace;
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

22-én háziverseny Gánton. Arra mindenképp megyek,így akkor már nem jó.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vagy jövő hétvégén vagy a rákövetkező hétvégén megyek megint Bokodra. Ha esetleg valaki szeretne csatlakozni szia.gif

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Wattok, szintek, távok...lóizét sem számítanak. Tavaly Géza vigyorogva ért fel a Kékesre. Ez a lényeg. ;peace;

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”