Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

PgSpa írta:
2019.07.18., csüt. 14:27
Még egyszer utoljára írom: a gyep gyomirtása mindig az utolsó legyen! Ha optimálisan mindent megadunk neki, akkor a gyomok nem jutnak szóhoz!
A gyomok mindenütt szóhoz jutnak előbb vagy utóbb.Ilyen a fűnek nem a legideálisabb klíma mellett mint nálunk,meg inkább előbb is mint utóbb.Nálunk pl a kert végén műveletlen földek is vannak térdig érő muharral meg mindennel ami gaz,a szél meg behordja a magokat,szóval nincs az a gyep ami ezt kibírja ellenszer nélkül.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Még egyszer utoljára írom: a gyep gyomirtása mindig az utolsó legyen! Ha optimálisan mindent megadunk neki, akkor a gyomok nem jutnak szóhoz!

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ezek a kalászosokhoz való nagyüzemi szerek egyébként azon kívül hogy hatásosak,még jóval olcsóbbak is mint azok amiket gyepre lehet kapni gazdaboltokban,és egyéb helyeken bárkinek.
Fél liter puma extra pl 11200 ft,ami figyelembe véve hogy 10 liter víz/100nm-hez kb 10-15 ml kell elég gazdaságos.De lehet kapni decis kiszerelésben is,mondjuk az drágább.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pali923 írta:
2019.07.18., csüt. 00:15
Shimano írta:
2019.06.29., szomb. 08:06
Megjelent a muhar is a fűben.Nincs elég gondom a tarackkal,erre ez is. :smile30:
Próbálok szerezni puma extrát.Ha nem jön össze mert ez engedélyköteles,akkor kérek majd ez ügyben segítséget Tőletek.
A tavalyi vetésű kerti fűben főleg a vakondnyomoknál úgy nő mintha kötelező lenne neki,de máshol is látom,szóval kell valami ellene.
Nekünk is gond van ezzel egy pár éve. Puma extrát sajnos nem tudtam szerezni, viszont a nagy keresés közben ráakadtam erre a szerre: https://www.obi.at/unkraut-im-rasen/bay ... /p/2374742
Először szlovák és cseh webáruházakban találtam, de nekem könnyebb volt venni Ausztriában, ahol lehet kapni az Obiban bárhol. Az ára nem barátságos, állítólag 500m2-re elég egy ilyen adag. Múlt szombaton vettem belőle, de csak most vasárnap fogom tudni kipróbálni. Majd beszámolok.
Tavaly a kertész lepermetezte Pumával, és nagyon hatásos volt, remélem, hogy ezzel is el fog tűnni. Olvastam egy cikket, ami arról szól, hogy ez a gyom öntözési hiba eredményeként jön elő. Akkor jelenik meg, ha a napi öntözés van, és a fű nem kényszerül mélyre ereszteni a gyökereit. 2-3 naponta érdemes öntözni, de lehet kicsit bővebben. Nem tudom, igaz-e ez, de most kipróbálom ezt is.
Én szereztem puma extrát,és nagyon bevált,sőt várakozáson felül is teljesített,mert a muharon kívül amire nagyon jó még a tarackot is lebénította.
Teljesen lebarnult,és látható hogy nem képes nőni.Teljesen nem fogja eltüntetni,de már az is jó ha egy időre megfogja,és a fű újra erőre kap közötte.
Még az is lehet hogy ha újra adnék neki egy adagot,akkor még inkább hatna rá,de már annak is örülök hogy most nem tud nőni és terjeszkedni.
Szóval szuper ez a szer,ajánlom mindenkinek akik a muharral nem tudnak mit kezdeni,mert arra tökéletes.
Nálam most szürke madársóska invázió van,arra keresek majd valamit.Egy pár éve megjelent,és elég szívós ez is.Gyomstoppal próbáltam már,de azon kívül hogy megperzseli,kiirtani még nem sikerült vele.
Kipróbálom majd a colombus ec-t,hátha az végez vele,mondjuk az is engedélyköteles,de majd szerzek.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A már beállt gyepeket semmiképp nem szabad naponta öntözni, mert ez ahogy írtad, legyengüléshez, a gyökérzet gyengüléséhez vezet. A gyökérzet a gyep esetében legalább annyira fontos, mint a lombozat. A szakemberek azt mondják, hogy legalább 20cm mélységig erőteljes gyökérzetnek kell lennie. Ezért kell odafigyelni a talaj tömörségére, és szellőztetni. Persze a meleg nyárban nem, de a hagyományos évi egyszeri, tavaszi szellőztetés mellett már minkenképp indokolt egy kora őszi, főleg a nyárias őszöket és enyhe teleket figyelmbe véve.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
2019.06.29., szomb. 08:06
Megjelent a muhar is a fűben.Nincs elég gondom a tarackkal,erre ez is. :smile30:
Próbálok szerezni puma extrát.Ha nem jön össze mert ez engedélyköteles,akkor kérek majd ez ügyben segítséget Tőletek.
A tavalyi vetésű kerti fűben főleg a vakondnyomoknál úgy nő mintha kötelező lenne neki,de máshol is látom,szóval kell valami ellene.
Nekünk is gond van ezzel egy pár éve. Puma extrát sajnos nem tudtam szerezni, viszont a nagy keresés közben ráakadtam erre a szerre: https://www.obi.at/unkraut-im-rasen/bay ... /p/2374742
Először szlovák és cseh webáruházakban találtam, de nekem könnyebb volt venni Ausztriában, ahol lehet kapni az Obiban bárhol. Az ára nem barátságos, állítólag 500m2-re elég egy ilyen adag. Múlt szombaton vettem belőle, de csak most vasárnap fogom tudni kipróbálni. Majd beszámolok.
Tavaly a kertész lepermetezte Pumával, és nagyon hatásos volt, remélem, hogy ezzel is el fog tűnni. Olvastam egy cikket, ami arról szól, hogy ez a gyom öntözési hiba eredményeként jön elő. Akkor jelenik meg, ha a napi öntözés van, és a fű nem kényszerül mélyre ereszteni a gyökereit. 2-3 naponta érdemes öntözni, de lehet kicsit bővebben. Nem tudom, igaz-e ez, de most kipróbálom ezt is.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Aszpirin írta:
2019.06.23., vas. 08:56
pali923 írta:
2019.06.22., szomb. 18:11
Ezzel muszáj eldicsekednem: a Szép Kertek c. folyóirat címlapján a mi kertünk van, mint a 2018-as év kertje. :smile29:
Óriási GRATULA!!!
Csatlakozom az előttem szólókhoz: képet kérnünk ide, ha lehet leborulok.gif Sok lájkkal háláljuk majd meg :rolleyes:
Köszönöm a gratulációkat mindenkinek! :D Kicsit eltűntem, de rakok fel képeket (sajnos csak régiek vannak kéznél), és az újságot pdf-ben. Az újság kb. az aktuális állapot. Nagyon büszkék vagyunk, és nagyon szeretjük.
Az érdem elsősorban a kertészmérnöké, aki megtervezte a kertet vagy 17 éve, aztán a nejemé, aki állandóan ott kapirgál. Egy szép kerthez kell, hogy állandóan karbantartsák, valamit mindig kell rajta alakítani. Az én érdemem csak a faépítmények összerakása, azokat én csináltam. Egy kertnek kell is ez a sok év, hogy kialakuljon, új házba költözőknek türelem kell hozzá.
Szép kertek 100.pdf
(5.53 MiB) Letöltve 67 alkalommal.
IMG_0240_eredeti.JPG
IMG_0240_eredeti.JPG (5.05 MiB) Megtekintve 1916 alkalommal
IMG_0290.JPG
IMG_0290.JPG (4.26 MiB) Megtekintve 1916 alkalommal
IMG_0391.JPG
IMG_0391.JPG (1.21 MiB) Megtekintve 1916 alkalommal
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Sene »

Rotox írta:
2019.07.09., kedd 21:46
lacee írta:
2019.07.09., kedd 07:47
Sene írta:
2019.07.08., hétf. 21:45
Leánder szakértőt keresek.
A virágok elkezdenek kinyílni, de mielőtt kinyílna, el is szárad. Mi okozhatja?
Az esőre ill. erre a hektikus időjárásra gondolnék...
Feleségem szerint is :rolleyes: egyértelműen az eső okozta. A fehér színű valamiért nálunk is jóval kevésbé kényes.

Terápia: kézzel le kell csipkedni a tönkrement szirmokat (hogy ne rohadjon rá, és az új bimbók akadálytalanul tudjanak fejlődni).
Köszönöm - a feleségednek is - a visszajelzést.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

lacee írta:
2019.07.09., kedd 07:47
Sene írta:
2019.07.08., hétf. 21:45
Leánder szakértőt keresek.
A virágok elkezdenek kinyílni, de mielőtt kinyílna, el is szárad. Mi okozhatja?
Az esőre ill. erre a hektikus időjárásra gondolnék...
Feleségem szerint is :rolleyes: egyértelműen az eső okozta. A fehér színű valamiért nálunk is jóval kevésbé kényes.

Terápia: kézzel le kell csipkedni a tönkrement szirmokat (hogy ne rohadjon rá, és az új bimbók akadálytalanul tudjanak fejlődni).

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

ZolaBA írta:
2019.07.09., kedd 19:58
Shimano írta:
2019.07.09., kedd 18:45
A tűző napot nem szereti.
Már nem emlékszem pontosan hol, de nagyon megragadt a kép bennem, amikor egy mediterrán autópálya közepén brutál sok gyönyörű leander volt, sok-sok kilométer hosszon, eléggé napsütötte helyen :)
Ez ok,de ott nem dézsában állnak az út mentén ami átforrósodva szinte megfőzi a gyökereit.
Ha napra tesszük,akkor a bőséges öntözés mellett be kell dézsástól ültetni a földbe is,különben annyi neki.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

ZolaBA írta:
2019.07.09., kedd 19:58
Shimano írta:
2019.07.09., kedd 18:45
A tűző napot nem szereti.
Már nem emlékszem pontosan hol, de nagyon megragadt a kép bennem, amikor egy mediterrán autópálya közepén brutál sok gyönyörű leander volt, sok-sok kilométer hosszon, eléggé napsütötte helyen :)
Amikor belépsz Makedoniából Görögországba kocsival na ott van kb 10km hosszú leander végig az út mentén , ha jól emlékszem. Nagyon szép látvány . :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Shimano írta:
2019.07.09., kedd 18:45
A tűző napot nem szereti.
Már nem emlékszem pontosan hol, de nagyon megragadt a kép bennem, amikor egy mediterrán autópálya közepén brutál sok gyönyörű leander volt, sok-sok kilométer hosszon, eléggé napsütötte helyen :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Sene írta:
2019.07.09., kedd 18:59

Köszönöm. A tavaszi visszavágás + kéthetente tápoldat megvan. A gyökérzetet nem mertem piszkálni, de ha azt mondod, hogy nyugodtan vissza lehet vágni, akkor ezt is megcsinálom. Ilyenkor szezon közbe is lehet, vagy inkább várjak vele a tavaszig?
Én tavasszal szoktam kivitel után,és ekkor nyugodtan lehet drasztikusan körbevágni még.Most én nem nyúlnék hozzá,de ha erre jár egy szakértő,akkor majd jól megmondja hogy lehet e. :D

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Sene »

Shimano írta:
2019.07.09., kedd 18:45
Sene írta:
2019.07.08., hétf. 21:45
Leánder szakértőt keresek.
A virágok elkezdenek kinyílni, de mielőtt kinyílna, el is szárad. Mi okozhatja?
Én tápanyaghiányra tippelnék,de nem vagyok szakértője a leándereknek.Amit én szoktam.Kiültetés elött visszavágom,ritkítom,majd kiveszem a dézsából és jól körbefaragom,majd új földbe ültetem.Kéthetente tápoldatos vízzel locsolom,és mivel viszonylag sok vizet képes felvenni,akár napi három litert is meleg időszakokban,így nagyon figyelni kell az öntözésre.A tűző napot nem szereti.
Az eső egyébként tönkreteheti a virágot,de abból sok nem volt mostanában,így másra gondolnék.
A képről ítélve talán sok az elöregedett hajtás,és egy drasztikusabb visszavágás kell majd,és persze a dézsából kiemelve a gyökérzetből is faragni kell majd jócskán mielött új földbe kerül.
Próbáld meg most tápoldatos vízzel locsolni,mást nagyon nem tehetsz,max annyit hogy ritkítod egy kicsit.
Köszönöm. A tavaszi visszavágás + kéthetente tápoldat megvan. A gyökérzetet nem mertem piszkálni, de ha azt mondod, hogy nyugodtan vissza lehet vágni, akkor ezt is megcsinálom. Ilyenkor szezon közbe is lehet, vagy inkább várjak vele a tavaszig?

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Sene írta:
2019.07.08., hétf. 21:45
Leánder szakértőt keresek.
A virágok elkezdenek kinyílni, de mielőtt kinyílna, el is szárad. Mi okozhatja?
Én tápanyaghiányra tippelnék,de nem vagyok szakértője a leándereknek.Amit én szoktam.Kiültetés elött visszavágom,ritkítom,majd kiveszem a dézsából és jól körbefaragom,majd új földbe ültetem.Kéthetente tápoldatos vízzel locsolom,és mivel viszonylag sok vizet képes felvenni,akár napi három litert is meleg időszakokban,így nagyon figyelni kell az öntözésre.A tűző napot nem szereti.
Az eső egyébként tönkreteheti a virágot,de abból sok nem volt mostanában,így másra gondolnék.
A képről ítélve talán sok az elöregedett hajtás,és egy drasztikusabb visszavágás kell majd,és persze a dézsából kiemelve a gyökérzetből is faragni kell majd jócskán mielött új földbe kerül.
Próbáld meg most tápoldatos vízzel locsolni,mást nagyon nem tehetsz,max annyit hogy ritkítod egy kicsit.

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Sene »

lacee írta:
2019.07.09., kedd 07:47

Az esőre ill. erre a hektikus időjárásra gondolnék,eső v. jégverte....... :quetionmark:
Eső az biztos megcsapkodta, jég szerencsére nem volt. Érdekesség, hogy a mellette lévő fehéren nyoma sincs hasonlónak. Elgondolkodtató, ez az eső dolog, lehet benne valami.

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: lacee »

Sene írta:
2019.07.08., hétf. 21:45
Leánder szakértőt keresek.
A virágok elkezdenek kinyílni, de mielőtt kinyílna, el is szárad. Mi okozhatja?
Az esőre ill. erre a hektikus időjárásra gondolnék,eső v. jégverte....... :quetionmark:

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Sene »

Leánder szakértőt keresek.
A virágok elkezdenek kinyílni, de mielőtt kinyílna, el is szárad. Mi okozhatja?
Csatolmányok
C7C6F75B-30A4-4323-9292-473570BC46FE.jpeg
C7C6F75B-30A4-4323-9292-473570BC46FE.jpeg (3.26 MiB) Megtekintve 1833 alkalommal

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Lemmy9 írta:
2019.07.01., hétf. 05:42
Kuka?
Dehogy kuka,kiheveri.Én tetveket látok rajta,de nézd meg közelebbről hogy az e,és ha az akkor permetezni kéne,viszont csak olyan szer jöhet szóba a látható termések miatt aminek rövid,vagy nincs is élelmezésügyi várakozási ideje.
Most főzzél lekvárt belőle,jövőre meg figyelj oda rá jobban,és időben védekezz. :D

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Shimano írta:
2019.06.30., vas. 17:30
stx írta:
2019.06.30., vas. 14:54
Shimano írta:
2019.06.29., szomb. 09:37
Úgy néz ki hogy sikerül hozzájutnom.Azt nem tudom még hogy milyen dózisban keverjem,de majd kikalkulálom.Remélem a fű fű marad,és csak ez az átok muhar meg a vörös here,mert az is van, fog pusztulni tőle.
Muhart 2-3 leveles korában lehet kinyírni. Puma Extra 10 liter vízhez 4 cl.
Más kétszikű gyomhoz, Gyomstop. Ettől sokkal hatékonyabb a Colombus EC.
4cl?Az nem lesz sok?Mintha kevesebbet számoltam volna,de nekifutok újra.
Gabonában kevesebb kell, fűben ennyi. Mi 0.8 ha-ra szórjuk. :)

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Lemmy9 írta:
2019.06.30., vas. 17:15
A szépen induló barackból ez lett.
Éreztem, hogy valami van vele. De mi?
Tetves.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

stx írta:
2019.06.30., vas. 14:54
Shimano írta:
2019.06.29., szomb. 09:37
Úgy néz ki hogy sikerül hozzájutnom.Azt nem tudom még hogy milyen dózisban keverjem,de majd kikalkulálom.Remélem a fű fű marad,és csak ez az átok muhar meg a vörös here,mert az is van, fog pusztulni tőle.
Muhart 2-3 leveles korában lehet kinyírni. Puma Extra 10 liter vízhez 4 cl.
Más kétszikű gyomhoz, Gyomstop. Ettől sokkal hatékonyabb a Colombus EC.
4cl?Az nem lesz sok?Mintha kevesebbet számoltam volna,de nekifutok újra.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Shimano írta:
2019.06.29., szomb. 09:37
Úgy néz ki hogy sikerül hozzájutnom.Azt nem tudom még hogy milyen dózisban keverjem,de majd kikalkulálom.Remélem a fű fű marad,és csak ez az átok muhar meg a vörös here,mert az is van, fog pusztulni tőle.
Muhart 2-3 leveles korában lehet kinyírni. Puma Extra 10 liter vízhez 4 cl.
Más kétszikű gyomhoz, Gyomstop. Ettől sokkal hatékonyabb a Colombus EC.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Úgy néz ki hogy sikerül hozzájutnom.Azt nem tudom még hogy milyen dózisban keverjem,de majd kikalkulálom.Remélem a fű fű marad,és csak ez az átok muhar meg a vörös here,mert az is van, fog pusztulni tőle.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Megjelent a muhar is a fűben.Nincs elég gondom a tarackkal,erre ez is. :smile30:
Próbálok szerezni puma extrát.Ha nem jön össze mert ez engedélyköteles,akkor kérek majd ez ügyben segítséget Tőletek.
A tavalyi vetésű kerti fűben főleg a vakondnyomoknál úgy nő mintha kötelező lenne neki,de máshol is látom,szóval kell valami ellene.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”