Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Azért annak van egy különös bája, mikor az olyan ember, aki a hét minden napján otthon van, mégis vasárnap délután áll neki füvet nyírni! :smile51:
Amúgy Ő a szomszédom, aki leszázalékolt nyugdíjas, aki ezt bármely napon végezhetné. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Mindenképp vesd be az üres foltokat, mert ha nem teszed, a gyomok hamarabb megjelennek.
A technológia: óvatosan fellazítod a talaj felső rétegét, adsz neki egy kis starter műtrágyát, kézzel meghinted jó bőven fűmaggal (hogy hamar záródjon a felület), kissé bedolgozod lombseprűvel, és után pedig lelapogatod.
Ha félsz attól, hogy elütnek a foltok, akkor azt javaslom, hogy a gyeped egy félreesőbb részéből szedjél fel gyeptéglákat, és azzal foltozd ki. Intenzív öntözés mellett a legnagyobb melegben is megoldható.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép estét mindenkinek!
A közelmúltban volt szó a fű gyomtalanításáról. Nos, három hete lepermeteztem "Gyomstop"-al a füvet(nem pázsit), és mostanra nagyon szépen kitisztúlt, eltűnt minden nem oda illő gyom.
Sajnos viszont van egy negatívum. Ahonnal kipusztult a lóhere, kákics, utifű, stb. eléggé foghíjjas maradt a fű.
Kérdésem, érdemes ezeket a foltokat megszórni fűmaggal, vagy hagyjam elterjedni a meglévőt, locsoljam, esetleg műtrágyázzam?
Az utólag javítási céllal szórt fűmagtól kicsit tartok, elüthet, jön a nyár, kiég, stb.
Nem pázsitban gondolkozom(az nálunk sohasem lesz), csak összefüggő fű legyen.
Köszönöm előre is a segítséget!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

greenbio írta:
2022.05.23., hétf. 15:34
fiatal 3m magas fákhoz keresek karót,
A jófogáson, fészbúkon is vannak időnként hirdetések, ahol különböző méretű akáckarókat árulnak. Én a szomszéd faluból hordok haza ilyesmit. Kis szerencsével van a közeledben is. Az kibírja, amíg megnő az a fa.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

greenbio írta:
2022.05.23., hétf. 15:34
sziasztok!

fiatal 3m magas fákhoz keresek karót, amihez ki tudom rögzíteni, amíg a törzse meg nem erősödik eléggé.
tud valaki ilyet, hol tudom beszerezni jó áron? Barkácsáruházban voltam, na ott pont nem olcsó. Pest megyében, vagy szomszédos megyékben.
köszönöm
Szia!
Kakucson a Varró és Varró Kft. akácból fűrészel - bármilyen hosszúságban, vastagságban - karókat.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: fererencz »

greenbio írta:
2022.05.23., hétf. 15:41
melyik fa a tuti, ami kibírja pár évig?
Szerintem a sima fenyő is kibírja pár évig, ha nem valami gyújtósnak valót veszel. Kezeléssel meg több-tíz évig is.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: greenbio »

fererencz írta:
2022.05.23., hétf. 15:39
greenbio írta:
2022.05.23., hétf. 15:34
sziasztok!

fiatal 3m magas fákhoz keresek karót, amihez ki tudom rögzíteni, amíg a törzse meg nem erősödik eléggé.
tud valaki ilyet, hol tudom beszerezni jó áron? Barkácsáruházban voltam, na ott pont nem olcsó. Pest megyében, vagy szomszédos megyékben.
köszönöm
Tüzépen, fűrészáru. 4m-es szálak vannak általában. :rolleyes:
melyik fa a tuti, ami kibírja pár évig?

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: fererencz »

greenbio írta:
2022.05.23., hétf. 15:34
sziasztok!

fiatal 3m magas fákhoz keresek karót, amihez ki tudom rögzíteni, amíg a törzse meg nem erősödik eléggé.
tud valaki ilyet, hol tudom beszerezni jó áron? Barkácsáruházban voltam, na ott pont nem olcsó. Pest megyében, vagy szomszédos megyékben.
köszönöm
Tüzépen, fűrészáru. 4m-es szálak vannak általában. :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

fiatal 3m magas fákhoz keresek karót, amihez ki tudom rögzíteni, amíg a törzse meg nem erősödik eléggé.
tud valaki ilyet, hol tudom beszerezni jó áron? Barkácsáruházban voltam, na ott pont nem olcsó. Pest megyében, vagy szomszédos megyékben.
köszönöm

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

PgSpa írta:
2022.05.21., szomb. 12:48
Shimano írta:
2022.05.21., szomb. 12:10
Sziasztok!
Van tippetek arra hogy a cukorsüvegfenyőt mivel lehetne megvédeni,illetve mi okozhatja rajta a komplett ágvégek leszáradását?Van két db idős és kb már 2m magas fenyőm,és eddig is jelentkeztek évről évre rajta száraz ágvégek,de az idén már durván vissza kellett ez miatt vagdosnom,és tartok tőle hogy ez nem is fog így megállni,és a végüket járják. sad.gif
Sajnálnám kivágni mert már kb 20 évesek,tehát ha van tipp a védésére,azt szívesen venném.
A cukorsüveg fenyő nagyon páraigényes, inkább félárnyékos, hűvös klímát szeret. Nagyon kevés volt a téli csapadék az elmúlt években, egyre szárazabb, melegebb a klíma. A te példányod elérte az a méretet, ami nálunk a végleges. gyengeségi kártevőként az atkák is szokták szívogatni. Szóval nagyon sok jóra ne számíts. Ha egy kis párásító rendszert szerelsz köréje, az is segíthet, plusz egy kis tápanyag, mulcsozás, és mindenek előtt egy alapos, talajfeltöltő öntözés (több száz liter víz lassan folyatva, tányérozással)
Köszi!
A helyével nincs gond,a fénytől legvédetebb helyen van,itt a gyep is a legszebb mert az is van körülötte.A szomszéd garázstetőjéről is alatta landol a csapadék,tehát vízhiánya nem hiszem hogy van,de adok neki,hátha még is.Most megint támadnak a boxusevő hernyók,azokat úgy is permeteznem kell,megnézem majd hogy az a szer jó e az aktákra,és ha igen beszórom egyúttal a fenyőket is vele.
Gyönyörűek voltak eddig,sajnálnám ha kipusztulna. sad.gif
Én valami kártevőt sejtek a háttérben,lehet ezek szerint akta lesz.
Na mindegy,köszi még egyszer az infót,adok neki vizet,és beszórom aktaölővel is,és meglátjuk.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Shimano írta:
2022.05.21., szomb. 12:10
Sziasztok!
Van tippetek arra hogy a cukorsüvegfenyőt mivel lehetne megvédeni,illetve mi okozhatja rajta a komplett ágvégek leszáradását?Van két db idős és kb már 2m magas fenyőm,és eddig is jelentkeztek évről évre rajta száraz ágvégek,de az idén már durván vissza kellett ez miatt vagdosnom,és tartok tőle hogy ez nem is fog így megállni,és a végüket járják. sad.gif
Sajnálnám kivágni mert már kb 20 évesek,tehát ha van tipp a védésére,azt szívesen venném.
A cukorsüveg fenyő nagyon páraigényes, inkább félárnyékos, hűvös klímát szeret. Nagyon kevés volt a téli csapadék az elmúlt években, egyre szárazabb, melegebb a klíma. A te példányod elérte az a méretet, ami nálunk a végleges. gyengeségi kártevőként az atkák is szokták szívogatni. Szóval nagyon sok jóra ne számíts. Ha egy kis párásító rendszert szerelsz köréje, az is segíthet, plusz egy kis tápanyag, mulcsozás, és mindenek előtt egy alapos, talajfeltöltő öntözés (több száz liter víz lassan folyatva, tányérozással)

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
2022.05.21., szomb. 12:10
Van tippetek arra hogy a cukorsüvegfenyőt mivel lehetne megvédeni,illetve mi okozhatja rajta a komplett ágvégek leszáradását?
Nekünk az utcán van egy, és hasonló volt a helyzet. Aztán kaptunk egy tippet valakitől, hogy az arra járó kutyák szeretik megjelölni, és azt nem szeretik. Ezért tavaly körbevettük egy kis kerítéssel, idén eddig egészen jól van.
Lehet, hogy nálad nem ez a felállás, és van más baja is, majd talán megmondják a szakemberek.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Sziasztok!
Van tippetek arra hogy a cukorsüvegfenyőt mivel lehetne megvédeni,illetve mi okozhatja rajta a komplett ágvégek leszáradását?Van két db idős és kb már 2m magas fenyőm,és eddig is jelentkeztek évről évre rajta száraz ágvégek,de az idén már durván vissza kellett ez miatt vagdosnom,és tartok tőle hogy ez nem is fog így megállni,és a végüket járják. sad.gif
Sajnálnám kivágni mert már kb 20 évesek,tehát ha van tipp a védésére,azt szívesen venném.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Annyiban is jobb a colombus,hogy kiirtja az átok madarsóskát is,amivel a gyomstop pl nem boldogul.
Felénk ez a faja terjedt el az utóbbi években.Nagyon agresszív gyom,mondjuk lehet másnak virág, :D de ahol megtelepedik,ott előbb utóbb mindenhol ott lesz.
Oxalis_corniculata_sl4 (1).jpg
Oxalis_corniculata_sl4 (1).jpg (23.41 KiB) Megtekintve 1353 alkalommal

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

A gyomstop helyett ha tudtok szerezni jobb a colombus ec.Olcsóbb,hatásosabb, többféle gazra is jó,és gyorsabban is hat.
Ehhez kell zöldkönyv,vagy egy gazdaboltos aki beszerzi,de gazdaságos mert 1L kb 13000ft,szóval egy életre elég.Vicces hogy más néven ugyanez beszerezhető bárkinek,csupán az a baki hogy sokkal drágábban kínálják bofix garden néven. :smile51:

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2022.04.23., szomb. 19:21
zoli73 írta:
2022.04.23., szomb. 18:42
.....

Ezzel a Gyomstoppal milyen a tapasztalatod? Én mára terveztem a bevetését, de közbeszólt a reggeli eső.
Eddig az elmúlt 2 évben használtam, mert sajnos a fű kezdett szép lassan elgazosodni. Pitypang meg mifenék kezdték ellepni, és a szomszéd hibátlan gyepe mellett nagyon nem mutatott jók. Nem vagyok a vegyi hadviselés híve, de sajnos más választásom nem volt. Szóval én májusban szoktam használni (első éves fűnél nem ajánlott), fűnyírás után 3-4 nappal, amikor nem fúj a szél óvatosan, hogy másra ne menjen lepermetezem. Elég lassú a hatása (talán egy hét is beletelik mire látni valamit) nem kell megijedni. Nem olyan gyors de nagyon hatásos. Először csak a növekedést gátolja, majd szép lassan elhervadnak a gyomok. Egy évig nyugi van. Sajnos következő éven lehet megint. Szóval nekem bevált.
Köszönöm!
Sajnos nálunk is nagyon elgyomosodott a fű, ezért valamit tennem kell. A szomszédaimat nekem is meg kell említenem, de sajnos ellenkező előjellel. Az egyik nagyjából tojik a kertre,udvarra, kritikán aluli ahogy kinéz, a másik udvara meg inkább egy gépállomásra emlekeztet, így mindent áthord a szél. E miatt sokat kell küzdenünk a gyomokkal mindenhol. A gyomírtok hatása kb. ilyen, még a totális gyomírtó hatását is úgy 1 hét után lehet érzékelni.
Ezt a Gyomstoppot még nem használtam, de talán majt jövő héten, ha az időjárás is velem lesz.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

zoli73 írta:
2022.04.23., szomb. 18:42
.....

Ezzel a Gyomstoppal milyen a tapasztalatod? Én mára terveztem a bevetését, de közbeszólt a reggeli eső.
Eddig az elmúlt 2 évben használtam, mert sajnos a fű kezdett szép lassan elgazosodni. Pitypang meg mifenék kezdték ellepni, és a szomszéd hibátlan gyepe mellett nagyon nem mutatott jók. Nem vagyok a vegyi hadviselés híve, de sajnos más választásom nem volt. Szóval én májusban szoktam használni (első éves fűnél nem ajánlott), fűnyírás után 3-4 nappal, amikor nem fúj a szél óvatosan, hogy másra ne menjen lepermetezem. Elég lassú a hatása (talán egy hét is beletelik mire látni valamit) nem kell megijedni. Nem olyan gyors de nagyon hatásos. Először csak a növekedést gátolja, majd szép lassan elhervadnak a gyomok. Egy évig nyugi van. Sajnos következő éven lehet megint. Szóval nekem bevált.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2022.04.23., szomb. 16:50
akvapark írta:
2022.04.23., szomb. 16:42
....
A két szomszédom "gyeprongálóval" dolgozott, én alaposan kigereblyéztem. 100m2-ről egy kiadós zöldhulladék zsák jött tele. És nálunk szebb a gyep mint kétoldalt a szomszédoknál. leborulok.gif
A végén én sem vettem (1szer 1 évben használnám, csak útban lenne) Bérelni szerettem volna, de a helyi kölcsönzőben már nem volt lehetőség , mert ugye mindenkinek most kell, aztán én felejtettem el. Közben meg megnőtt a fű, szóval úgy maradt :rolleyes: Mondhatni nem törtem meg a hagyományt :D Viszont a gyeptrágyát még esők előtt kiszórtam annak örülök mert jó méregzöld lett és dús. Most már lassan jöhet egy kis permetezés a gyomok miatt . Évente egyszer lefújom Gyomstop-al.
Ezzel a Gyomstoppal milyen a tapasztalatod? Én mára terveztem a bevetését, de közbeszólt a reggeli eső.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

greenbio írta:
2022.04.23., szomb. 15:59
zoli73 írta:
2022.03.20., vas. 09:27
Tctronic írta:
2022.03.18., pén. 15:24
Üdv.
Elektromos gyepszellőztetőt tudtok ajánlani? Késes, vagy rugós? Tudtok valami occó de jót ajánlani. Esetleg tapasztalatok....

Kösz.

Apósommal közös használatra vettünk egy ilyet.
https://www.arukereso.hu/gyepszelloztet ... xwQAvD_BwE
3 éve van meg, de hiba nélkül teszi a dolgát.
Ahhoz képest, hogy nem egy sűrűn használt eszköz, sajnos elég drága. Mi még 40e alatt vettük, de ha nem lenne ez a közös tulajdonú/használatú lehetőség, akkor én inkább bérelnék egyet. Arra az évi 1 alkalomra pár ezer forintért kölcsönöznék egyet, és még helyet sem kell neki szorítani.
Nekem azt mondták a kölcsönzőben, hogy ALKO és más kínai társai addig jók, amíg meg nem kotlik benne valami, aztán baj van mert SEMMI alkatrész nincs hozzá, még egy szénkefe sem. Makita-hoz ellenben van minden, tudnak rendelni alkatrészt. Így béreltem egy Makita-t egy fél napra 😉
Ahogy írtam is, 3 éve hibátlanúl teszi a dolgát, éppen a múlt hét végén volt használatban.
Nem tudom abban a kölcsönzöben honnan veszik az infót, de nálunk, a szomszéd kisváros gazdaboltjában, bőséges a kínálat Alko alkatrészekből. Fűnyírókhoz kések, kerekek, fűgyűjtő, elektromos alkatrészek, stb. még az elég régi modellekhez is elérhető, azonnal, polcról.
Az, hogy a Makita jobb, nem kétlem, de nem is ugyanaz az árkategória.
Ha meg kölcsönzésről van szó, akkor mennyiben érint az esetleges alkatrész utánpótlás hiánya?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

akvapark írta:
2022.04.23., szomb. 16:42

A két szomszédom "gyeprongálóval" dolgozott, én alaposan kigereblyéztem. 100m2-ről egy kiadós zöldhulladék zsák jött tele. És nálunk szebb a gyep mint kétoldalt a szomszédoknál. leborulok.gif
Pedig a szomszédé szokott a zöldebb lenni. :D Én is gereblyéztem régebben,aztán egy idő után azt mondtam hogy gereblyézze az akinek hét élete van.Baromi fárasztó,meg sok idő is,eredménye meg szinte semmi nálunk,mert így is,meg úgy is zöld lett a fű.
Füghet ez a talajtól is,a gyep fajtától,meg még ki tudja mitől,de én sem nem gereblyézem,sem nem szellőztetem géppel.Bőven elég locsolni,meg nyírni is hetente azt a kis darab 400m2-ert.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

akvapark írta:
2022.04.23., szomb. 16:42
....
A két szomszédom "gyeprongálóval" dolgozott, én alaposan kigereblyéztem. 100m2-ről egy kiadós zöldhulladék zsák jött tele. És nálunk szebb a gyep mint kétoldalt a szomszédoknál. leborulok.gif
A végén én sem vettem (1szer 1 évben használnám, csak útban lenne) Bérelni szerettem volna, de a helyi kölcsönzőben már nem volt lehetőség , mert ugye mindenkinek most kell, aztán én felejtettem el. Közben meg megnőtt a fű, szóval úgy maradt :rolleyes: Mondhatni nem törtem meg a hagyományt :D Viszont a gyeptrágyát még esők előtt kiszórtam annak örülök mert jó méregzöld lett és dús. Most már lassan jöhet egy kis permetezés a gyomok miatt . Évente egyszer lefújom Gyomstop-al.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Tctronic írta:
2022.03.18., pén. 15:24
Üdv.
Elektromos gyepszellőztetőt tudtok ajánlani? Késes, vagy rugós? Tudtok valami occó de jót ajánlani. Esetleg tapasztalatok....

Kösz.
A két szomszédom "gyeprongálóval" dolgozott, én alaposan kigereblyéztem. 100m2-ről egy kiadós zöldhulladék zsák jött tele. És nálunk szebb a gyep mint kétoldalt a szomszédoknál. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: greenbio »

zoli73 írta:
2022.03.20., vas. 09:27
Tctronic írta:
2022.03.18., pén. 15:24
Üdv.
Elektromos gyepszellőztetőt tudtok ajánlani? Késes, vagy rugós? Tudtok valami occó de jót ajánlani. Esetleg tapasztalatok....

Kösz.

Apósommal közös használatra vettünk egy ilyet.
https://www.arukereso.hu/gyepszelloztet ... xwQAvD_BwE
3 éve van meg, de hiba nélkül teszi a dolgát.
Ahhoz képest, hogy nem egy sűrűn használt eszköz, sajnos elég drága. Mi még 40e alatt vettük, de ha nem lenne ez a közös tulajdonú/használatú lehetőség, akkor én inkább bérelnék egyet. Arra az évi 1 alkalomra pár ezer forintért kölcsönöznék egyet, és még helyet sem kell neki szorítani.
Nekem azt mondták a kölcsönzőben, hogy ALKO és más kínai társai addig jók, amíg meg nem kotlik benne valami, aztán baj van mert SEMMI alkatrész nincs hozzá, még egy szénkefe sem. Makita-hoz ellenben van minden, tudnak rendelni alkatrészt. Így béreltem egy Makita-t egy fél napra 😉

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Nálunk egy darab sincs. A házasból is alig van, hajléktalant meg nem is láttam.
Szerintem!

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

pali923 írta:
2022.04.22., pén. 23:00
tamagaba írta:
2022.04.22., pén. 20:03
Meg kell enni :D
"Sajnos" a többsége meztelen csiga, ami állítólag nem finom. Arról nem beszélve, hogy összegyűjteni elég macerás. Nejem időnként elindul hajnalban egy vödörrel, volt amikor 400 db-ig számolta, amit összeszedett. Szóval ez így egy agyrém. Aki ezt kitalálta, nem élt kertes házban, az biztos.
Csipetnyi só kell csak.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”