Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!

A macskákat szeretnénk távoltartani a terasztól, egy ilyen eszközre gondoltam.:https://www.demy.hu/ugatasgatlo-eszkozo ... S3EALw_wcB
Van valakinek tapasztalata, az ilyen ultrahangos riasztókkal? Működik?
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

pali923 írta:
2023.10.15., vas. 22:46
Lemmy9.1 írta:
2023.10.15., vas. 19:29
Valóban nem lesz jól a meztelencsiga a sótól. :)
Azt olvastam valaha, hogy az általa termelt kenőcs a sóval együtt kénsavat hoz létre, ami valóban nem tesz jót a sejteknek. :D De ez legyen az ő bajuk, mi idén vödörszámra szedtünk össze (nem túlzás). Asszonypajtás telepített a kertbe valamilyen növényt, amiről azt olvasta, hogy csigariasztó. Azt ették meg először. :rolleyes: Sajnos utána minden mást is.
Ja, van ilyen csigariasztó. Szeretik. :-)
Írországi barátom sokszor mondta már, hogy, amikor kint söröznek, akkor minden dobozban hagynak kb fél dl sört és eldobják a kertben. Meztelen csigák bemásznak, aztán másnap mennek a kukába, dobozostól..

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Lemmy9.1 írta:
2023.10.15., vas. 19:29
Valóban nem lesz jól a meztelencsiga a sótól. :)
Azt olvastam valaha, hogy az általa termelt kenőcs a sóval együtt kénsavat hoz létre, ami valóban nem tesz jót a sejteknek. :D De ez legyen az ő bajuk, mi idén vödörszámra szedtünk össze (nem túlzás). Asszonypajtás telepített a kertbe valamilyen növényt, amiről azt olvasta, hogy csigariasztó. Azt ették meg először. :rolleyes: Sajnos utána minden mást is.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Lemmy9.1 írta:
2023.10.15., vas. 19:29
stx!
Valóban nem lesz jól a meztelencsiga a sótól. :)
Valóban.
Gyakorlatilag, megdöglik.

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

stx!
Valóban nem lesz jól a meztelencsiga a sótól. :)
Szerintem!

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Borászkodókhoz szólok...

Reduktívan forralom, mindegyiket.
De...
Tavaly ősszel Nemesnádudvaron voltam, ahol egyik pincészetben a borosgazda azt mondta, hogy a préseléstől kb. 2-3 hétig minden nap felkeveri a must/majd murcit, mert a "söprűben sok ízanyag van még". Közben is rajta van a kotyogó, aztán hagyja teljes tisztuláig/fejtésig.

Most kipróbálom az egy tartályon, kíváncsi vagyok, milyen lesz.

Tapasztalat?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

A fügebokrokkal nem vagyok elégedett az idén.Most dobtam ki kb 20kg termést,igaz ugyan hogy 4-5 napja nem tudtam leszedni,de így is,repednek szét még szinte érés elött,így letámadják a darazsak,muslincák,lepkék,szóval valahogy nem ok.A sok eső biztosan közrejátszik,de amit leszedek és jónak látszik,az sem olyan finom mint kellene,nem érzem azt a tömény édes ízt most bennük.Na talán majd ezután,vagy jövőre jobb lesz.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: tottyi »

akvapark írta:
2023.09.13., szer. 09:54
tottyi írta:
2023.09.13., szer. 08:47
En foleg a kepek vegett szoktam nezegetni ezt a topikot mert fozni, sutni nemtudok de olyan, hogy "lestyán" most eloszor hallom eletemben. :) Utananeztem googlen is de semmi. :(
na ne... gondolkodik.gif
Mar ugy semmi, hogy meg nem lattam ilyet.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: akvapark »

tottyi írta:
2023.09.13., szer. 08:47
En foleg a kepek vegett szoktam nezegetni ezt a topikot mert fozni, sutni nemtudok de olyan, hogy "lestyán" most eloszor hallom eletemben. :) Utananeztem googlen is de semmi. :(
na ne... gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: tottyi »

En foleg a kepek vegett szoktam nezegetni ezt a topikot mert fozni, sutni nemtudok de olyan, hogy "lestyán" most eloszor hallom eletemben. :) Utananeztem googlen is de semmi. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Én nem tudom, hogy a palántákkal - vetőmagokkal van-e valami baj, de anyunak most már második éve kb. mindene tönkremegy itt a zalai dombok közötti nyugodt kis faluban, még szomszédoktól is mentesen a kertben...
És az ismerősök is erre panaszkodnak.
A paradicsom pl. idén mindenkinél elrohadt, még mielőtt valami lett volna belőle, pedig mindent úgy csináltak, ahogy szoktak :-(
A paprika szerencsére szép (csirkehúsos sült paprika, na az a kaja, holnap is azt fogunk enni ;-)

Én próbálkoztam már az előző albérletben (jó nagy terasz volt) ezzel-azzal, valami kis bokros - apró paradicsom nagyon sokat és finomat termett. Ezen kívül fűszernövényeket ültettünk, egészen jól elvoltak :-) A lestyán a kedvencem, mert az igazán csak frissen jó levesekbe, lecsóba, a szárított közel sem olyan. De idén valahogy még egy cserép lestyánra sem volt energiánk, úgyhogy szárítottal szenvedek ;-)

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

-CB- írta:
2023.09.04., hétf. 11:55
A tetőteraszt pedig az isten is a paradicsomnak teremtette. A legfőbb gond a megfelelő mennyiségű föld felcipelése, mert kis cserépben nem jut elég vízhez, egyszer elfelejted meglocsolni, és belehal. Amúgy fényed lenne bőven. Néha meg kell karózni, bár vannak kis, bokros típusok, illetve legjobb a sárga koktélparadicsom. Szóval egy jó magaságyás csodákra lenne ott képes. Cukkíni hálás dolog még, és gyönyörűen virágzik. Mi most ültettünk paprikát, és padlizsánt is. Ezeket annyira nem érte meg. A dísznek, cserépbe elültetett édesburgonya viszont rendíthetetlanül hozza a terméseket....Tavaly a kukoricát, meg a babot megették a poloskák.
A föld felcipelés nem gond, azt csak egyszer kell
A vizet felvinni vödörben már igen
Jövőre csinálok vezetékes vizet a fürdőből oda, mert baromira tűz a nap fent és meleg van
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: -CB- »

tamagaba írta:
2023.09.04., hétf. 07:57
Vasti írta:
2023.09.03., vas. 19:26
Oké...
Majd kidolgozom, hogy hogyan tudok a teraszon a családnak egész évre elég zöldséget-gyümölcsöt termeszteni ;-)
Merthogy mi tárasházlakók vagyunk.
Egyébként el fog jönni az a korszak, amikor a társasházak körül mellett belül a lakásban - ahol hely és fény van - be lesz ültetve :rolleyes:
Nálunk pl. a teraszon paradicsomot ültettünk kevesebb sikerrel. De majd belejövünk jövőre. Ez is olyan, mint a biciklizés meg a hifi :D
A tetőteraszt pedig az isten is a paradicsomnak teremtette. A legfőbb gond a megfelelő mennyiségű föld felcipelése, mert kis cserépben nem jut elég vízhez, egyszer elfelejted meglocsolni, és belehal. Amúgy fényed lenne bőven. Néha meg kell karózni, bár vannak kis, bokros típusok, illetve legjobb a sárga koktélparadicsom. Szóval egy jó magaságyás csodákra lenne ott képes. Cukkíni hálás dolog még, és gyönyörűen virágzik. Mi most ültettünk paprikát, és padlizsánt is. Ezeket annyira nem érte meg. A dísznek, cserépbe elültetett édesburgonya viszont rendíthetetlanül hozza a terméseket....Tavaly a kukoricát, meg a babot megették a poloskák.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Vasti írta:
2023.09.03., vas. 19:26
Oké...
Majd kidolgozom, hogy hogyan tudok a teraszon a családnak egész évre elég zöldséget-gyümölcsöt termeszteni ;-)
Merthogy mi tárasházlakók vagyunk.
Egyébként el fog jönni az a korszak, amikor a társasházak körül mellett belül a lakásban - ahol hely és fény van - be lesz ültetve :rolleyes:
Nálunk pl. a teraszon paradicsomot ültettünk kevesebb sikerrel. De majd belejövünk jövőre. Ez is olyan, mint a biciklizés meg a hifi :D
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Oké...
Majd kidolgozom, hogy hogyan tudok a teraszon a családnak egész évre elég zöldséget-gyümölcsöt termeszteni ;-)
Merthogy mi tárasházlakók vagyunk.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: stx »

Vasti írta:
2023.09.03., vas. 18:04
Fontos a megfelelő és stabil hőmérsékletü olaj. 175 fok körül (többet nem bír az olaj) , és ne hűljön vissza, mert akkor elkezd főni a krumpli... Ezt serpenyőben kis adagok sütésével lehet megoldani.

Aztán az alapanyag: az Iglo szerintem nem rossz, meg talán a Penny vagy Lidl saját márkás zigzag krumlija ;-)
Vannak olyanok, amikkel akármit csinálsz, akkor is gumi lesz, és rossz ízű.
A friss krumpli bajosabb, mert kell találni megfelelő fajtát hozzá, ami nem egyszerű, mert a boltban kapsz valamit, aztán az véletlenül vagy jó lesz, vagy teljesen vacak.
Ma szedtük ki a krumpli egy részét - holnap következő szakasz. Lesz kb. 2q, elég égész évre. Van benne rágott, de totálisan permetmentes. Az Aldi/Tesco/mifene boltokban teljesen egészségesnek (tűnő) krumplit kapsz, agyonpermetezve, beszórva lótücsök, patakukac, mindenfle dög ellen.
Inkább kivágom az 1/3-ad részét és vegyszermentes. A választás szabad.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Vinkler írta:
2023.09.02., szomb. 07:35
Nálam a kertben egyetlen gyümölcsfa van egy nagyon öreg, megrogyott kis körtefa. Amikor építkeztünk, eldöntöttem, hogy megtartom, megmentem. Kivágtam pár árnyékoló orgonabokrot, meg fosókaszilvát mellőle és elkezdtem megmetszeni, mert teljesen torz féloldalas volt. Idén brutálisan szép és sok terméssel kecsegtetett, DE egyetlen érett körtét sem tudtam leszedni róla! Mindegyiket megzabálták a darazsak, hangyák, poloskák, meg ki tudja még mi. Olyankor leszedem és amit meghagytak, az volt az enyém. Jövőre majd kitalálok valamit, de félek csak a permetezés marad, pedig azt szerettem volna elkerülni.
Darazsaknak csapda kell, nekem a szőlőben van felakasztva kb 5 méterenként. Akkor van remény, hogy marad a gyümölcsből is.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nálam a kertben egyetlen gyümölcsfa van egy nagyon öreg, megrogyott kis körtefa. Amikor építkeztünk, eldöntöttem, hogy megtartom, megmentem. Kivágtam pár árnyékoló orgonabokrot, meg fosókaszilvát mellőle és elkezdtem megmetszeni, mert teljesen torz féloldalas volt. Idén brutálisan szép és sok terméssel kecsegtetett, DE egyetlen érett körtét sem tudtam leszedni róla! Mindegyiket megzabálták a darazsak, hangyák, poloskák, meg ki tudja még mi. Olyankor leszedem és amit meghagytak, az volt az enyém. Jövőre majd kitalálok valamit, de félek csak a permetezés marad, pedig azt szerettem volna elkerülni.
IMG_6359.jpeg
IMG_6360.jpeg
IMG_7872.jpeg
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Shimano írta:
2023.09.01., pén. 17:47
A hangyák letámadják az idén az érettebb fügéket nálunk,a fene essen beléjük,tavaly nem volt nagyon ilyen. :angry:
Kipróbáltam ezt a sörös módszert a csigák ellen,a kerti csap aknájából másznak elő esténként.A sör elfogyott,de én egy db hullát nem találtam,elvonulnak talán megpusztulni,vagy kérnek még? :D
Az akna falán meg alján mászkálók ellen veszel 1 kg legolcsóbb sót és kicsit meghinted őket. Vagy darabonként egy csipet elég. 10 perc alatt elolvadnak.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pali923 írta:
2023.09.01., pén. 19:46
Shimano írta:
2023.09.01., pén. 17:47
A sör elfogyott,de én egy db hullát nem találtam,elvonulnak talán megpusztulni,vagy kérnek még? :D
Nagy mázlista vagy, a nejem tegnapelőtt 4 liternyit(!) szedett össze egy vödörben, és tegnap is majdnem annyit. Iszonyatos pusztítást végeznek a növények közt. :smile30:
Hát az tényleg sok,sőt,nagyon sok,nálunk a kerti vízaknából bújnak elő,de nem sok,és max füvet ehetnek,mert a fákon és bokrokon kívül nincs más.Ma azért adtam újra egy pofa sört nekik,ha ennyire szeretik,igyák. :D
Jobban haragszom most a hangyákra amik "befészkelik" magukat az érett fügékbe,de ha szeretik egyék,van bőven.Most ledobáltam a bokrok alá egy pár hangya dézsmált fügét,és talán megelégszenek azzal is,és nem másznak fel újabbakat keresni.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
2023.09.01., pén. 17:47
A sör elfogyott,de én egy db hullát nem találtam,elvonulnak talán megpusztulni,vagy kérnek még? :D
Nagy mázlista vagy, a nejem tegnapelőtt 4 liternyit(!) szedett össze egy vödörben, és tegnap is majdnem annyit. Iszonyatos pusztítást végeznek a növények közt. :smile30:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Shimano írta:
2023.09.01., pén. 17:47
A hangyák letámadják az idén az érettebb fügéket nálunk,a fene essen beléjük,tavaly nem volt nagyon ilyen. :angry:
Kipróbáltam ezt a sörös módszert a csigák ellen,a kerti csap aknájából másznak elő esténként.A sör elfogyott,de én egy db hullát nem találtam,elvonulnak talán megpusztulni,vagy kérnek még? :D
Én ásóval szaporítom őket...

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

A hangyák letámadják az idén az érettebb fügéket nálunk,a fene essen beléjük,tavaly nem volt nagyon ilyen. :angry:
Kipróbáltam ezt a sörös módszert a csigák ellen,a kerti csap aknájából másznak elő esténként.A sör elfogyott,de én egy db hullát nem találtam,elvonulnak talán megpusztulni,vagy kérnek még? :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2023.08.27., vas. 21:17
Beindult a másod érés a fügebokrok termésein.Rengeteg van rajtuk,szerintem fügemérgezést is kapok mert szeretem. :D Tavaly is volt,mondjuk ennyi nem.Sok vizet igényelnek ilyenkor,locsolja bőségesen az akinek van,és egyétek is mert finom. :D
Azt nem tudom mit kezdek ennyivel,a pálinkát nem szeretem,de lehet a lekvár belőle finom lehet. gondolkodik.gif
Nálam még csak páér napja fejezték be az első érést a fügebokrok.
Rengeteg lesz másodérésben, de azok kb október elejére-közepére várhatóak.

Lekvár majd készül, de amennyi nálam terem, annak egyharmadából is két évre elég lekvár kélszül majd....
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A fügelekvár nagyon finom, érdemes készíteni. Kolléganőm szokott készíteni, mondjuk nekem a savasság hiányzik, de én pl. kipróbálnám szilvával együtt.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”