Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
2020.07.25., szomb. 20:43
Rotox írta:
2020.07.25., szomb. 16:21
zoli73 írta:
2020.07.25., szomb. 16:02
...egy fügebokor mennyi idős korában fordul termőre?
3-4 év után: https://balintgazda.hu/aktualis-kert/au ... molcs.html

Ha mindössze másfél méteres a bokrod (és nem Te metszetted vissza :rolleyes:), akkor szerintem még nincs ennyi idős.
Az enyém 3-4 év után még félméteres sem nagyon volt,pedig takargattam is,tavaly viszont úgy beindult hogy méteres új hajtásokat hozott terméssel,és az idén is szépen nől.Mondjuk ez egy extrém eset,de tényleg azt hittem hogy ebből már nem lesz semmi,aztán valami miatt még is lett,talán bevágott egy red bullt,vagy nem tudom. :D .A új ültetések viszont gyönyörűen nőnek.
Zoli lehet lesz azon már termés,csak még nem látod.Én tavaly augusztus közepe táján csodálkoztam rá az első kisfügékre,addig nem volt semmi rajta.
Nos, nálam is ez van amit írsz.Legutóbb úgy 3 hete fűnyírás közben vettem szemügyre tüzetesebben, akkor még semmit nem láttam rajta, Rotox válasza alapján el is könyveltem, hogy még nem "ivarérett".
Tegnap jobban megnézegettem, és találtam rajta sok, pici, kb. 1cm-es fügéket!
Mivel szeretem a fügét, ezért nagyon örülök neki, talán lehet ez az első termése. :D :napsut:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Rotox írta:
2020.07.25., szomb. 16:21
zoli73 írta:
2020.07.25., szomb. 16:02
...egy fügebokor mennyi idős korában fordul termőre?
3-4 év után: https://balintgazda.hu/aktualis-kert/au ... molcs.html

Ha mindössze másfél méteres a bokrod (és nem Te metszetted vissza :rolleyes:), akkor szerintem még nincs ennyi idős.
Az enyém 3-4 év után még félméteres sem nagyon volt,pedig takargattam is,tavaly viszont úgy beindult hogy méteres új hajtásokat hozott terméssel,és az idén is szépen nől.Mondjuk ez egy extrém eset,de tényleg azt hittem hogy ebből már nem lesz semmi,aztán valami miatt még is lett,talán bevágott egy red bullt,vagy nem tudom. :D .A új ültetések viszont gyönyörűen nőnek.
Zoli lehet lesz azon már termés,csak még nem látod.Én tavaly augusztus közepe táján csodálkoztam rá az első kisfügékre,addig nem volt semmi rajta.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

zoli73 írta:
2020.07.25., szomb. 16:02
...egy fügebokor mennyi idős korában fordul termőre?
3-4 év után: https://balintgazda.hu/aktualis-kert/au ... molcs.html

Ha mindössze másfél méteres a bokrod (és nem Te metszetted vissza :rolleyes:), akkor szerintem még nincs ennyi idős.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rotox írta:
2020.07.23., csüt. 20:15
Shimano írta:
2020.07.23., csüt. 19:54
...
Tavaly őszre értek be,az idén gondoltam lesz már előbb is,de nem biztos.
...
Hát, a Mecsek D-i lankája egy kicsit más klíma, :napsut: mi már egy ideje eszegetjük. Gondolom, költözni nem szeretnél :D, próbáld meg D-i, DNy-i kitettségű helyre ültetni, ha pedig mögötte (É-ról) még fal is van (mint nálunk), azt különösen szereti.
Azt meg tudod mondani, egy fügebokor mennyi idős korában fordul termőre?
A miénken nincs egy darab füge sem, kb.1,5m magas bokor, a korát sajnos nem tudom, szűk 1 éve vettük a házat.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Érett fügék, 2020 júliusából. Ez a fajta nálam eddig augusztus legvégétől kezdett érett gyümölcsöket adni, és a tömeges beérés október közepe felé történt meg. Hogy mi az a körülmény, ami miatt az idén már július végén elkezdte az érett gyümölcsök produkálását, azt talán nálam hozzáértőbbek talán megmondják. Mindenesetre ezek most nemcsak érettek, hanem szokatlanul hatalmasak is (talán látszik a fotókon).
A fügebokor, amin tegnap 8 darab ilyent találtam, elég nagy -kb 3 méter magas, kb 4 méter széles, és teljesen bokros alakú, sűrű, és jelenleg nagyon egészséges, nagy és szép sötétzöld levelekkel. Rengeteg termés van rajta (tőbb zsáknyi lesz az ősszel a termés, ha minden jól megy).
Csatolmányok
47D92256-EF8F-4505-8FEE-128066B856C5.jpeg
47D92256-EF8F-4505-8FEE-128066B856C5.jpeg (1.18 MiB) Megtekintve 1314 alkalommal
4173C69E-9BAF-4F4A-A474-C478A6231F38.jpeg
4173C69E-9BAF-4F4A-A474-C478A6231F38.jpeg (1.32 MiB) Megtekintve 1314 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Shimano írta:
2020.07.23., csüt. 19:54
...
Tavaly őszre értek be,az idén gondoltam lesz már előbb is,de nem biztos.
...
Hát, a Mecsek D-i lankája egy kicsit más klíma, :napsut: mi már egy ideje eszegetjük. Gondolom, költözni nem szeretnél :D, próbáld meg D-i, DNy-i kitettségű helyre ültetni, ha pedig mögötte (É-ról) még fal is van (mint nálunk), azt különösen szereti.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Szép a fügebokrod Rotox.A enyém tavaly termett először.Az idén már tavasszal ott csücsült rajta egy,és azóta csak duzzad,de érni nem igazán akar.Sok kisebb nagyobb termés is van már mellette,és úgy látszik hogy az az egy nagy bevárja a többit,más magyarázatot nem találok rá. :D
Tavaly őszre értek be,az idén gondoltam lesz már előbb is,de nem biztos.
Nagyon mutatós növény ez,ültettem már többet is,tetszenek.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Bármennyire is vegyszerellenes vagyok, sajnos a bukszusoknál (nálunk - ha jól emlékszem - már 4. éve) tényleg nincs más lehetőség sad.gif. Amint meglátom az első kis zöld szörnyeteget, Mospilan+DiPel DF, majd két hét múlva ismétlés. Sajnos idén is már két "turnuson" vagyok túl - és gyanítom, lesz még egy.

Fentiek miatt teljesen meg tudom azt is érteni, ha valaki elengedi...
Csatolmányok
Bukszus1.jpg
Bukszus1.jpg (1.21 MiB) Megtekintve 1322 alkalommal
Bukszus2.jpg
Bukszus2.jpg (1.12 MiB) Megtekintve 1322 alkalommal

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

stx írta:
2020.07.23., csüt. 12:33
Shimano írta:
2020.07.22., szer. 20:34
Nem tudom honnét van ez a buxus ölő puszpángmoly,de igazán vissza mehetne oda ahonnét jött.Ha az ember nem elég figyelmes,ennek a hernyói tönkrevágják egy két hét alatt a növényt.Van két nagy 25-30 éves bokrom,és az idén már ez a második támadásuk ellenük.Pár éve jelentek meg felénk,és nem sok buxus maradt meg utánuk.
Figyeljetek rá.
Ha megtörtént a baj és csúnyán lerágták,akkor egy erőteljesebb visszavágás után azért menthető mert újra kizöldül,és így nem kell kivágni.Mondjuk jobb megelőzni ezt.
Június második felében kell kezdeni a buxusok permetezését és kb. 10-12 naponként ismételni - minimum háromszor. Aztán augusztus végén, szeptember elején megint egy 2-3 alkalommal szórni. Akkor menthető. Mospilan, Dimilin, Decis, Karate + Tapadóanyag. Érdemes kombinálni a fentiekből kettőt (felszívódó+kontakt).
Az elején hatásos lehet, a magasnyomású mosóval lenyomjuk a bokrokat.
Igazándiból, szerintem, nem éri meg ennyit kínlódni vele. Tavalyelőtt kiszedtem egy egész sövényt és ültettem helyette levendulát.
Én azért kínlódom vele.Szép nagy bokrok,létráról is kell már szórnom,szóval sajnálnám.De nagyon úgy néz ki hogy ezek is a tuják sorsára jutnak,alig látok már a környéken,mondjuk a tujákat eleve nem kellett volna erőltetni mert nem ide valók,de sokan még mindig ezeket ültetik.Nekem is vannak,de azok inkább már fák mint bokrok,és van is velük gond ősszel és télen,de nyárra kiheverik.Na ezekkel sem lehet mit kezdeni már csak a méretük miatt sem,de én ki nem vágom csak ha nagyon muszály.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Shimano írta:
2020.07.22., szer. 20:34
Nem tudom honnét van ez a buxus ölő puszpángmoly,de igazán vissza mehetne oda ahonnét jött.Ha az ember nem elég figyelmes,ennek a hernyói tönkrevágják egy két hét alatt a növényt.Van két nagy 25-30 éves bokrom,és az idén már ez a második támadásuk ellenük.Pár éve jelentek meg felénk,és nem sok buxus maradt meg utánuk.
Figyeljetek rá.
Ha megtörtént a baj és csúnyán lerágták,akkor egy erőteljesebb visszavágás után azért menthető mert újra kizöldül,és így nem kell kivágni.Mondjuk jobb megelőzni ezt.
Június második felében kell kezdeni a buxusok permetezését és kb. 10-12 naponként ismételni - minimum háromszor. Aztán augusztus végén, szeptember elején megint egy 2-3 alkalommal szórni. Akkor menthető. Mospilan, Dimilin, Decis, Karate + Tapadóanyag. Érdemes kombinálni a fentiekből kettőt (felszívódó+kontakt).
Az elején hatásos lehet, a magasnyomású mosóval lenyomjuk a bokrokat.
Igazándiból, szerintem, nem éri meg ennyit kínlódni vele. Tavalyelőtt kiszedtem egy egész sövényt és ültettem helyette levendulát.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Nem tudom honnét van ez a buxus ölő puszpángmoly,de igazán vissza mehetne oda ahonnét jött.Ha az ember nem elég figyelmes,ennek a hernyói tönkrevágják egy két hét alatt a növényt.Van két nagy 25-30 éves bokrom,és az idén már ez a második támadásuk ellenük.Pár éve jelentek meg felénk,és nem sok buxus maradt meg utánuk.
Figyeljetek rá.
Ha megtörtént a baj és csúnyán lerágták,akkor egy erőteljesebb visszavágás után azért menthető mert újra kizöldül,és így nem kell kivágni.Mondjuk jobb megelőzni ezt.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Shimano írta:
2020.07.09., csüt. 10:56
Hali!

Gyep permetezés ügyben kérnék egy szakmai infót.
Ma szórtam be az egészet az átok madársóska miatt colombus ec-vel,(ez egyébként egy baromi jó szer,gyepre is szuper) de részlegesen van benne muhar is még,amivel puma extrával végeznék,csak nem tudom hogy mennyit várjak,ha egyáltalán kell a két permetezés közt.
Szóval? gondolkodik.gif
Mivel a Colombus is terheli a füvet, ezért kell várni pár napot a Pumával. Fűnyírás után közvetlenül sem lehet sem a Colombust, sem a Pumát kiszórni. Nyírás után 3-4 nap után lehet szórni mindkettőt, de különböző időpontban.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Valamiért nem jött be a kép,újra próbálkozunk.
szurke_madarsoska2.jpg
szurke_madarsoska2.jpg (185.89 KiB) Megtekintve 1516 alkalommal

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

De ha már gyep és gyomirtás,felénk egy pár éve ez terjed gőzerővel a gyepben,és minden máshol is.
szurke_madarsoska2.jpg
Szürke madársóska.Ezt kézi erővel képtelenség kiszedni,mert olyan elágazó és könnyen szakadó gyökérzete van,hogy egyszerűen csak a vegyszeres irtása a megoldás.A gyomstop gyengíti ugyan némileg,de nem végez vele,a colombus ec viszont jó rá,meg sok más kétszikű,a gyepben előforduló gyomra is.Fontos hogy még a virágzása előtt végezzünk vele,különben a jövő évben is a vendégünk lesz.Úgy szórja a magjait,hogy szinte repíti azokat,érdekes.
A puma extra az egyszikű gyomokra hatásos,ilyen pl a muhar.Megfigyeltem hogy még a szintén egyszikű tarackbúzat is megfogja,legyengíti,de teljes mértékben nem hatásos rá.Lehet persze hogy többszöri,és főleg még időben történő használattal jobb eredményt lehetne elérni vele,de az egyszeri használat csak megfogja a terjeszkedését,és némileg beszürkíti.Arra mindenesetre jó hogy a gyep egy időre újra erőre kapjon közte.
Persze mindennek az elejét vehetjük a megfelelő talajelőkészítésnek vetés elött,és persze utána a gyep karbantartásával,de előbb utóbb ennek ellenére is megjelenhetnek a nem kívánt fajok a gyepben,amik ellen ez a két szer kiválló,csak egy baj van velük,mégpedig az hogy nehezen elérhetőek,mivel az engedélyköteles szerek közé tartoznak.
A pázsit doktoroknak tuti van,mert már ilyen szakik is léteznek ám. :D

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pali923 írta:
2020.07.09., csüt. 16:45
Shimano írta:
2020.07.09., csüt. 14:23
Tegnap szóltam a helyi gazdaboltosnak hogy hozzon,és már meg is van.Az árát még nem tudom mert nem mentem még érte,de nem gondolnám hogy "aranyára" lesz.
Engedélyköteles ez a szer nálunk,a szükséges engedély,vagy egy ezzel rendelkező ismerős kell ahhoz hogy hozzájuss.
Bakker, hol van ilyen jófajta gazdaboltos? Nem eladó véletlenül a tiednek mondjuk a fele? :D
Hogy hol van?Hát itt nálunk,középföldén. :D
Ma voltam érte,és mivel én egy jó fej csávó vagyok,így hoztam Neked is. :smile29:
Ha komolyan érdekel,privátban beszéljük meg az átadást.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
2020.07.09., csüt. 14:23
Tegnap szóltam a helyi gazdaboltosnak hogy hozzon,és már meg is van.Az árát még nem tudom mert nem mentem még érte,de nem gondolnám hogy "aranyára" lesz.
Engedélyköteles ez a szer nálunk,a szükséges engedély,vagy egy ezzel rendelkező ismerős kell ahhoz hogy hozzájuss.
Bakker, hol van ilyen jófajta gazdaboltos? Nem eladó véletlenül a tiednek mondjuk a fele? :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pali923 írta:
2020.07.09., csüt. 12:06

Az viszont nagyon érdekelne, hogy a Puma Extrát hol tudtad beszerezni. Nekem csak Ausztriából sikerült, kis tételben és aranyáron.
Tegnap szóltam a helyi gazdaboltosnak hogy hozzon,és már meg is van.Az árát még nem tudom mert nem mentem még érte,de nem gondolnám hogy "aranyára" lesz.
Engedélyköteles ez a szer nálunk,a szükséges engedény,vagy egy ezzel rendelkező ismerős kell ahhoz hogy hozzájuss.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
2020.07.09., csüt. 10:56
Gyep permetezés ügyben kérnék egy szakmai infót.
Ma szórtam be az egészet az átok madársóska miatt colombus ec-vel,(ez egyébként egy baromi jó szer,gyepre is szuper) de részlegesen van benne muhar is még,amivel puma extrával végeznék,csak nem tudom hogy mennyit várjak,ha egyáltalán kell a két permetezés közt.
Én nem vagyok szakember, talán emiatt szoktam összekeverni meglehetősen bátran a különböző szereket is. (Bár éppen a múlt héten jártam meg, valamilyen szerekkel és egy poralapú gyeptrágyával sikerült gipszet gyártanom. Szerencsére csak a keverőedényben...). Szóval én nem várnék vele.
Az viszont nagyon érdekelne, hogy a Puma Extrát hol tudtad beszerezni. Nekem csak Ausztriából sikerült, kis tételben és aranyáron.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Hali!

Gyep permetezés ügyben kérnék egy szakmai infót.
Ma szórtam be az egészet az átok madársóska miatt colombus ec-vel,(ez egyébként egy baromi jó szer,gyepre is szuper) de részlegesen van benne muhar is még,amivel puma extrával végeznék,csak nem tudom hogy mennyit várjak,ha egyáltalán kell a két permetezés közt.
Szóval? gondolkodik.gif

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 217

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

akvapark írta:
2020.05.18., hétf. 10:17
Ki, milyen fűnyírót használ. Kicsi, kb 12x12m-es fűterületre kellene.
"glaszgergő" a típusa. Aránylag takarékos. Hetente jön, ha szükséges permetezni is tud nem csak füvet vág... :)
IMG_5232.jpg
IMG_5232.jpg (159.24 KiB) Megtekintve 1597 alkalommal
IMG_5231.jpg
IMG_5231.jpg (165.02 KiB) Megtekintve 1597 alkalommal
IMG_5230.jpg
IMG_5230.jpg (191.56 KiB) Megtekintve 1597 alkalommal
IMG_5229.jpg
IMG_5229.jpg (175.23 KiB) Megtekintve 1597 alkalommal
IMG_5228.jpg
IMG_5228.jpg (181.4 KiB) Megtekintve 1597 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Rotox írta:
2020.06.14., vas. 14:16
... a tarack kiirtásáról...
Kitartás, tudom hogy nem egyszerü (szinte lehetetlen) dolog

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Nemrég volt szó itt a tarack kiirtásáról, ehhez egy kis további adalék. Kevesebb, mint 200 m2 - igaz, meglehetősen fertőzött - területről kétszeri totális gyomirtást és egyszeri talajátforgatást követően 11 zsák drótszerű tarackgyökeret rostáltunk ki. Most két hét öntözés, majd ismételt gyomirtás következik, lesz még több is...

Továbbra is úgy gondolom, a geotextíliával fedés nem megoldás. :ohnoohnoohno:
Csatolmányok
Tarack.jpg
Tarack.jpg (7.32 MiB) Megtekintve 1799 alkalommal
Füvesítés1.jpg
Füvesítés1.jpg (4.74 MiB) Megtekintve 1799 alkalommal
Füvesítés2.jpg
Füvesítés2.jpg (4.41 MiB) Megtekintve 1799 alkalommal

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Valaki tud termőföld beszerzést a XIX. kerület környékéről? 5m3 kellene, de úgy hogy legalább a kertkapun belülre rakják le.
Köszi!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

akvapark írta:
2020.05.18., hétf. 10:17
Ki, milyen fűnyírót használ. Kicsi, kb 12x12m-es fűterületre kellene.
kb. 10x ekkora területre a telekre vettünk egy ~70 ezres Makitát 2 éve... Nagyon tetszett, úgyhogy vettem otthonra is egy ~35 ezres makitát 1 éve kb. másfélszer ekkora területre, ami szintúgy nagyon tetszik. Eddig a történet szép része. Aztán a telekre vett gép motorja leégett, vagy 30 ezerért javították 4 hét alatt... magyarázat: "osanos" hosszabbítóval használtam ami gagyi, nincs keresztmetszete, esik rajta a feszültség emiatt nagyobb áramot vett fel és ezért égett le. A hülye persze én vagyok mindenki szerint :D Utána vettem mindkettő géphez k.drága hosszabbítót és persze most örömmel használjuk csak a fene se bízik benne, hogy meddig.
A következtetést nem vonom le nyilvánosan, de gondolom mindenki érti :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Ha nagyon finom gyepet szeretnél és környezetbarát megoldást keresel, lehet kapni ún. hengerkéses fűnyírókat. Ezek vágják legtökéletesebben a fűszálat, mert úgy működnek, mint az olló. Magas gyepet viszont csak lehajtják. A meghajtásuk a tolás hatására járókerék meghajtásról történik.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”