Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Csak úgy, up-ként: fűszerkert :smile32:
Csatolmányok
Fűszer.jpg
Fűszer.jpg (1.76 MiB) Megtekintve 1399 alkalommal

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Mi még az irtás fázisában vagyunk... :smile51:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Küzdünk a trombita folyondárral vagy 3 éve. Nagyon agresszív növény - tanácsolom, senki ne ültessen a kertjébe, mert megkeseríti az életét...
Eddig a vegyszermentes megoldással próbálkoztam, miszerint a kinövő 3-4 cm-es hajtásokat mindig elvágjuk. Az a baj, hogy akkora tartaléka van a föld alatt, hogy olyan helyeken is kinő (10-20-30 méter távolságban), ahol nem is várjuk. Amire feltűnik, már térdig ér...
Eljött az idő a "szemet szemért" korszaknak. Totális gyomirtó, Garlon és gázolaj egyveleg. Néhány helyen meghagytunk ujjnyi vastag hajtásokat. Levágtuk kb. 60-80 cm magasan (levél maradjon rajta), a fenti 3 anyag egyvelegét egy nagyobb nyílású palackba öntöttük és a kilógó szárat ebbe belefordítottuk. Felszívja, lemegy a gyökerébe és - elvileg - kimúlik... Most van a vegetációs időszaka tetején, remélem, sikerül.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Aszpirin írta:
2021.07.26., hétf. 17:31
Tényleg megdöbbentő, hogy ilyen probléma is létezik, hogy mit kezdjek a sok fügével.
Csak szólj nekünk! :D Mi szeretjük a nejemmel, de nincs fügefánk. Csak a szomszédban van egy, ami szépen terem néha, de nem mi vagyunk rá az egyetlen jelentkezők, sajnos. :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ma készült kép az egyik “aprócska” fügebokromról.
És: a valószínűleg legelsőként beérő füge, aminek már csak egy-két nap kell. érdemes a méretére is figyelni, az ott az én tenyerem, nem egy gyereké :rolleyes:
0C7135E0-495B-4246-88AF-030FEF82DDC7.jpeg
0C7135E0-495B-4246-88AF-030FEF82DDC7.jpeg (2.8 MiB) Megtekintve 1366 alkalommal
CD8EEAB9-95DA-4FC1-8B98-2867D245CF18.jpeg
CD8EEAB9-95DA-4FC1-8B98-2867D245CF18.jpeg (4.82 MiB) Megtekintve 1366 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2021.07.26., hétf. 17:31
". Én azt hittem, ha valakinek felajánlom, hogy szedje le, örömmel jön majd el …
Ja, volt már, hogy főztünk belőle lekvárt…
en nagyon szeretem nyersen is, lekvarnak is
balatoni ismerősnél míg volt lehetőségem igyekeztem az érése táján ott lenni
sajnos messze vagy (ez persze relativ, kb. 65km) ill. nem járok arra, különben simán jelentkeznék

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2021.07.26., hétf. 17:31
Shimano írta:
2021.07.25., vas. 14:14
Kíváncsi leszek arra hogy érett termés lesz e azon ami a télen csontra lefagyott,mert piszok módon beindult a növésben,és már hozza a fügéket is.Tavaly is volt rajta,de azok még nem értek be,de az nem is csoda hisz akkor tavasszal lett kiültetve.
Akitől hoztam annak nem fagyott le,de az már sok + éves,tehát valószínűsíthetően fiatal korban kell rá jobban vigyázni.
Ősszel ismét ültetek,mert az idősebb bokron van már gyökeret vert oldalhajtás,aztán ha így folytatom tovább akkor nem tudom mi lesz a sok terméssel,de nagyon tetszik nekem ez a növény.Dekoratív,gyorsan nő,finom termést is hoz,bánata,betegsége nem igazán van,szóval fügét ahová csak lehet,én most ezt tűztem ki célul. :D
Nálam 2 és fél éve fagyott el egy teljes kb 3 méter magas fügebokor, teljesen, csak a gyökerek maradtak meg. Mára újranőtt, ismét (majdnem) ugyanakkora, és idén hozza az első termést a fagyás után. Egyelőre nem sokat (ahhoz képest, hogy mekkora a fa. De nem nagy vész, ha elfagy, a füge nagyjából elpusztíthatatlan, ha már nagy gyökereket eresztett egy helyen.

Az biztos, hogy dekoratív növény a nagy mintás levelei miatt, nálam azért akad néha valami levélnyavalya itt-ott, de ha nem tudsz mit kezdeni a rengeteg terméssel, akkor nem biztos, hogy a legjobb megoldás a "füge mindenhová". Én azt hittem, ha valakinek felajánlom, hogy szedje le, örömmel jön majd el fügéért, de még falübéli ismerősöket (sőt, a közvetlen szomszédot) sem sikerül rávennem, hogy jöjjenek, és szedék le maguknak. Ha leszedem én, akkor már többen elfogadják, of course. De még így is: a tavaly 2 nagy szatyorral vittem a 30 éves érettségi találkozó bulinkra, és alig fogyott belőle, pedig a mézédes fajtából volt. Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy Magyarországon a többség nem szereti a nyers fügét. Ha leszeded, nem áll egy-két napnál tovább, ha fenn marad a fán, akkor megszállják a kertet a lódarazsak... pálinkát javasoltak belőle készíteni, de... most tényleg? Fügéből pálinkát? És mindezt csak azért, hogy legyen mit kezdeni a sok terméssel?
Ja, volt már, hogy főztünk belőle lekvárt, az egyik bokor fele természéből lett kb 80 darab 4 decis üveg lekvár. Egy csomót elajándékoztam ide-oda, és még két év múlva is volt belőle. (Mivel nem tettem bele semmilyen tartósítószert, amikor kibontjuk, el kell fogyasztani, különben megromlik pár nap alatt.)

Tényleg megdöbbentő, hogy ilyen probléma is létezik, hogy mit kezdjek a sok fügével. De azért gondold végig szerintem ezt a "mindehova fügét ültetek" dolgot... (Arról nem is szólva, hogy az idén nálam k.va későn zöldült ki a fügebokor, talán május vége felé, igaz akkor hirtelen gyönyörű lett... de a csupasz fügebokor minden, csak nem dekoratív, szerintem. Én inkább valami örökzöldet ütetnék helyette, egyetlen terebélyesebb jóltermő fügebokor is untig elég a jóból egy családnak)
Igazad lehet,lehet elég lesz ez a két db különböző fajta is,de most úgy belelkesedtem látva a sok gyümölcsöt rajtuk,na meg maguk a bokrok is szépek,hogy ezért is mondtam azt amit.Hely van a kertben bőven még.Különböző gyümölcsfáim is vannak első termésekkel,de előbb utóbb ezek is benövik majd a kertet,szóval lehet nem is olyan sok az a hely mint aminek most tűnik.
Egyet azért valahová még elültetek,és megpróbálom azt faformává növeszteni,persze ha lefagy,akkor nehéz lesz.
Én is furcsálom hogy ennyire nincs keletje a fügének,és szinte tukmálni kell a termést,felénk még ültetve sem láttam még sehol,pedig szép is,meg finom is,érthetetlen is ez. gondolkodik.gif
Örökzöldem van elég már,szinte mediterrán hangulat is uralkodik nálam :D ,de persze lehetne még ezt fokozni.Két részre van nálam osztva a zöldfelület,sok sok zöld elöl,hátrébb meg a gyümölcsfák,de azok alatt is zöld fű,szóval van mit nyírni is.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2021.07.25., vas. 14:14
Kíváncsi leszek arra hogy érett termés lesz e azon ami a télen csontra lefagyott,mert piszok módon beindult a növésben,és már hozza a fügéket is.Tavaly is volt rajta,de azok még nem értek be,de az nem is csoda hisz akkor tavasszal lett kiültetve.
Akitől hoztam annak nem fagyott le,de az már sok + éves,tehát valószínűsíthetően fiatal korban kell rá jobban vigyázni.
Ősszel ismét ültetek,mert az idősebb bokron van már gyökeret vert oldalhajtás,aztán ha így folytatom tovább akkor nem tudom mi lesz a sok terméssel,de nagyon tetszik nekem ez a növény.Dekoratív,gyorsan nő,finom termést is hoz,bánata,betegsége nem igazán van,szóval fügét ahová csak lehet,én most ezt tűztem ki célul. :D
Nálam 2 és fél éve fagyott el egy teljes kb 3 méter magas fügebokor, teljesen, csak a gyökerek maradtak meg. Mára újranőtt, ismét (majdnem) ugyanakkora, és idén hozza az első termést a fagyás után. Egyelőre nem sokat (ahhoz képest, hogy mekkora a fa. De nem nagy vész, ha elfagy, a füge nagyjából elpusztíthatatlan, ha már nagy gyökereket eresztett egy helyen.

Az biztos, hogy dekoratív növény a nagy mintás levelei miatt, nálam azért akad néha valami levélnyavalya itt-ott, de ha nem tudsz mit kezdeni a rengeteg terméssel, akkor nem biztos, hogy a legjobb megoldás a "füge mindenhová". Én azt hittem, ha valakinek felajánlom, hogy szedje le, örömmel jön majd el fügéért, de még falübéli ismerősöket (sőt, a közvetlen szomszédot) sem sikerül rávennem, hogy jöjjenek, és szedék le maguknak. Ha leszedem én, akkor már többen elfogadják, of course. De még így is: a tavaly 2 nagy szatyorral vittem a 30 éves érettségi találkozó bulinkra, és alig fogyott belőle, pedig a mézédes fajtából volt. Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy Magyarországon a többség nem szereti a nyers fügét. Ha leszeded, nem áll egy-két napnál tovább, ha fenn marad a fán, akkor megszállják a kertet a lódarazsak... pálinkát javasoltak belőle készíteni, de... most tényleg? Fügéből pálinkát? És mindezt csak azért, hogy legyen mit kezdeni a sok terméssel?
Ja, volt már, hogy főztünk belőle lekvárt, az egyik bokor fele természéből lett kb 80 darab 4 decis üveg lekvár. Egy csomót elajándékoztam ide-oda, és még két év múlva is volt belőle. (Mivel nem tettem bele semmilyen tartósítószert, amikor kibontjuk, el kell fogyasztani, különben megromlik pár nap alatt.)

Tényleg megdöbbentő, hogy ilyen probléma is létezik, hogy mit kezdjek a sok fügével. De azért gondold végig szerintem ezt a "mindehova fügét ültetek" dolgot... (Arról nem is szólva, hogy az idén nálam k.va későn zöldült ki a fügebokor, talán május vége felé, igaz akkor hirtelen gyönyörű lett... de a csupasz fügebokor minden, csak nem dekoratív, szerintem. Én inkább valami örökzöldet ütetnék helyette, egyetlen terebélyesebb jóltermő fügebokor is untig elég a jóból egy családnak)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: lacee »

Én már csemegézem :kapdelm:
Olyan édes mint a méz.
B37076AF-E78D-4423-9F84-1681283291BD.jpeg
B37076AF-E78D-4423-9F84-1681283291BD.jpeg (2.21 MiB) Megtekintve 1322 alkalommal

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

PgSpa írta:
2021.07.25., vas. 11:29
A füge fajtákkal érdemes vigyázni, mert nagyon különböző a fagytűrésük. Érdemes a szomszédból, közvetlen környezetből bevált fagytűrésű példányokról szaporítani. Ha az ember utazásai során hoz hajtást, más okból is pofára eshet, mert alaphelyzetben a fügét egy fügedarázs nevű rovar porozza be, ami nálunk nem honos. Az ún. adriai típus szerencsére kivétel, itt a termés partenokarp, azaz megtermékenyülés nélkül is kifejlődik. Nálunk csak ezt szabad telepíteni.
Kíváncsi leszek arra hogy érett termés lesz e azon ami a télen csontra lefagyott,mert piszok módon beindult a növésben,és már hozza a fügéket is.Tavaly is volt rajta,de azok még nem értek be,de az nem is csoda hisz akkor tavasszal lett kiültetve.
Akitől hoztam annak nem fagyott le,de az már sok + éves,tehát valószínűsíthetően fiatal korban kell rá jobban vigyázni.
Ősszel ismét ültetek,mert az idősebb bokron van már gyökeret vert oldalhajtás,aztán ha így folytatom tovább akkor nem tudom mi lesz a sok terméssel,de nagyon tetszik nekem ez a növény.Dekoratív,gyorsan nő,finom termést is hoz,bánata,betegsége nem igazán van,szóval fügét ahová csak lehet,én most ezt tűztem ki célul. :D

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A füge fajtákkal érdemes vigyázni, mert nagyon különböző a fagytűrésük. Érdemes a szomszédból, közvetlen környezetből bevált fagytűrésű példányokról szaporítani. Ha az ember utazásai során hoz hajtást, más okból is pofára eshet, mert alaphelyzetben a fügét egy fügedarázs nevű rovar porozza be, ami nálunk nem honos. Az ún. adriai típus szerencsére kivétel, itt a termés partenokarp, azaz megtermékenyülés nélkül is kifejlődik. Nálunk csak ezt szabad telepíteni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2021.07.12., hétf. 09:30
Van egy füge bokrom,és gyönyörű is,viszont az első fügék amik furcsamód szinte előbb jelentek meg rajta mint az új hajtások,levelek,hízottak ugyan,de érni nem akarnak,és szinte hetek óta ugyanolyan állapotban és méretben vannak.Ezek érdekes módon az új hajtások elött vannak kivétel nélkül.Az új hajtásokon is sok a füge,azok szinte napról napra híznak is,de az elsők mintha kőbe fagytak volna,nem érnek be.Vizet sokat kap,szerintem jó helyen van és napfény is éri,szóval értetlenül állok e jelenség elött. gondolkodik.gif20210712_093322.jpg
Nyugi, szerintem a füge ilyen. Ami most érik be, az még csak előérés, de annak is inkább augusztusban van a szezonja nálunk. A nálam lévő mindkét fajta a nagy mennyiségű érést szeptember végén-október elején adja. Akkor viszont annyit, hogy ha van kedved, jöhetsz hozzám fügét szedni :) (kb 4 méter széles és 3 m magas a sokat termő fügebokrom, a tavaly is legalább fele fenn maradt, mert nem tudtam mit kezdeni velük, és ha elkezdenek túlérni, megtalálják a lódarazsak, és akkor már több bátorság kell a leszedésükhöz).
(egyébként nálam ugyanez a helyzet, az előérésre készülő fügék hetek óta "kőbe vannak fagyva" de ez szerintem természetes. A többi meg most jön ezerrel, rengeteg lesz az idén is).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

zoli73 írta:
2021.07.24., szomb. 10:03
Shimano írta:
2021.07.12., hétf. 09:30
Van egy füge bokrom,és gyönyörű is,viszont az első fügék amik furcsamód szinte előbb jelentek meg rajta mint az új hajtások,levelek,hízottak ugyan,de érni nem akarnak,és szinte hetek óta ugyanolyan állapotban és méretben vannak.Ezek érdekes módon az új hajtások elött vannak kivétel nélkül.Az új hajtásokon is sok a füge,azok szinte napról napra híznak is,de az elsők mintha kőbe fagytak volna,nem érnek be.Vizet sokat kap,szerintem jó helyen van és napfény is éri,szóval értetlenül állok e jelenség elött. gondolkodik.gif20210712_093322.jpg
Ez az érdekes jelenség nálunk is megfigyelhető. Ezek az ominózus fügék, nálunk ellentétben többivel, be sem érnek, idő előtt lepotyognak. Nem tudom miért...
Talán a hazai klíma miatt lehet,de közben kettő db ezek közül már beért,és az újabbak is híznak szépen.Tavaly ültettem egy másik fajtát,most már szép,de sajnos télen szinte csupaszra lefagyott. sad.gif Letakarhattam volna mert kicsi volt még,de a fene gondolta hogy ennyire fagyérzékeny.A másik öregebben csak egy pár gallyvég fagyott le,úgy látszik fiatal korban érzékenyebbek erre,és ha lehet takarni is kell.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
2021.07.12., hétf. 09:30
Van egy füge bokrom,és gyönyörű is,viszont az első fügék amik furcsamód szinte előbb jelentek meg rajta mint az új hajtások,levelek,hízottak ugyan,de érni nem akarnak,és szinte hetek óta ugyanolyan állapotban és méretben vannak.Ezek érdekes módon az új hajtások elött vannak kivétel nélkül.Az új hajtásokon is sok a füge,azok szinte napról napra híznak is,de az elsők mintha kőbe fagytak volna,nem érnek be.Vizet sokat kap,szerintem jó helyen van és napfény is éri,szóval értetlenül állok e jelenség elött. gondolkodik.gif20210712_093322.jpg
Ez az érdekes jelenség nálunk is megfigyelhető. Ezek az ominózus fügék, nálunk ellentétben többivel, be sem érnek, idő előtt lepotyognak. Nem tudom miért...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Van egy füge bokrom,és gyönyörű is,viszont az első fügék amik furcsamód szinte előbb jelentek meg rajta mint az új hajtások,levelek,hízottak ugyan,de érni nem akarnak,és szinte hetek óta ugyanolyan állapotban és méretben vannak.Ezek érdekes módon az új hajtások elött vannak kivétel nélkül.Az új hajtásokon is sok a füge,azok szinte napról napra híznak is,de az elsők mintha kőbe fagytak volna,nem érnek be.Vizet sokat kap,szerintem jó helyen van és napfény is éri,szóval értetlenül állok e jelenség elött. gondolkodik.gif
20210712_093322.jpg
20210712_093322.jpg (5.49 MiB) Megtekintve 1238 alkalommal

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Tavaly nyáron lett egy ág levágva,gyökereztetve,és ilyen most,szinte hihetetlen.
Szebb,és előbb is virágzik mint amiről levágtam. :D
20210701_072315.jpg
20210701_072315.jpg (6.15 MiB) Megtekintve 1247 alkalommal

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

"I am sailing, Home again, 'Cross the sea" (avagy fittyet hányva a hőségre... :rolleyes:)
Csatolmányok
Napvitorla1.jpg
Napvitorla1.jpg (797.21 KiB) Megtekintve 1272 alkalommal
Napvitorla2.jpg
Napvitorla2.jpg (1.59 MiB) Megtekintve 1272 alkalommal

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Lemmy9.1 írta:
2021.06.27., vas. 18:19
Ettől félek én is.
Mi van ha a gyep szélénél 90 fokban felhajlítjuk a hálót?
Mint egy tálca. Ezt most találtam ki. :D
A vakondhálót nem szabad mélyen lerakni. Gyepszőnyegnél a lerakáskor éppen alája, vetéskor is max. 4-5 cm-re. Bemehet alája a vakond, de visszafordul, mert a fölösleget nem tudja kitúrni a járatból. Felhajtani/lehajtani ezért szükségtelen. Ha mélyen rakod, akkor meg elmegy felette.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Ettől félek én is.
Mi van ha a gyep szélénél 90 fokban felhajlítjuk a hálót?
Mint egy tálca. Ezt most találtam ki. :D
Szerintem!

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

stx írta:
2021.06.27., vas. 17:37
Shimano írta:
2021.06.27., vas. 14:46
Vakondból valamiért nem tűnik fel hogy kevesebb lenne mint régebben,ellenben a fecskék száma drasztikusan lecsökkent felénk.Emlékszem gyerekkoromban szinte fekete volt a villanydrót tőlük,most meg csak hébe hóba látni sajnos.A múltkor végigsétáltam egy pár utcát fészkeket lesni,és hát szinte csak a régi házaknál van belőlük,az újabb építésűeket valamiért nem kedvelik.Estefelé látom csak őket úgy kb 150-200m magasban.Hogy mit esznek ott nem tudom,de valamiért nem jönnek lejjebb,pedig kaja lenne lent is bőven.
Afrikába repülnek, ott meg hálóval fogdossák őket és megeszik. No, ezért kevesebb.
Sajnos nem ilyen egyszerű, a kemizálás növekedése és az istállózó állattartás csökkenése miatt egyre kevesebb a rovar, és az emberek sem toleránsak sajnos. Az afrikai hálós befogásról nem láttam még innformációt, de hozzánk közelebb, olasz barátaink előszeretettel fogyasztanak énekesmadarakat, és mivel otthon nem tehetik a szigorú szabályozás miatt, nálunk is próbálkoznak és néha lebuknak...

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Lemmy9.1 írta:
2021.06.27., vas. 17:38
Ok.

Nálunk most lesz vakondhálózás, gyepszőnyegezés, de most még jönnek-mennek az alagútfúrók rendesen.
Kíváncsi vagyok lelépnek-e.
Szomszédomban is van vakondháló. Egyszer mégis egy túlképzett vakond befúrta magát valahogy a vakondháló és a gyepszőnyeg közé. Lehet valamit elrontottak a fektetéskor, nem tudom... Na amit ott művelt :D Nem csak túrások voltak , de szinte azt is látni lehetett merre ment.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Ok.

Nálunk most lesz vakondhálózás, gyepszőnyegezés, de most még jönnek-mennek az alagútfúrók rendesen.
Kíváncsi vagyok lelépnek-e.
Szerintem!

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Shimano írta:
2021.06.27., vas. 14:46
Vakondból valamiért nem tűnik fel hogy kevesebb lenne mint régebben,ellenben a fecskék száma drasztikusan lecsökkent felénk.Emlékszem gyerekkoromban szinte fekete volt a villanydrót tőlük,most meg csak hébe hóba látni sajnos.A múltkor végigsétáltam egy pár utcát fészkeket lesni,és hát szinte csak a régi házaknál van belőlük,az újabb építésűeket valamiért nem kedvelik.Estefelé látom csak őket úgy kb 150-200m magasban.Hogy mit esznek ott nem tudom,de valamiért nem jönnek lejjebb,pedig kaja lenne lent is bőven.
Afrikába repülnek, ott meg hálóval fogdossák őket és megeszik. No, ezért kevesebb.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Bocs, hogy felhúztam magam, de az elméleti jelleg és a feltételes mód valahogy nem jött le nekem a gázosításról szóló elmélkedésekről. Itt élőlényekről van szó, és a védelem mellett a tisztelet is kijár nekik, főleg hasznosságuk miatt. A szivárványos szálat okosabb lett volna nem belekeverni, mert pro és kontra rontja tisztességes megbeszélés esélyeit.Amúgy a sulinkban én is egy friss vetésnél küzdök éppen egy áskáló kollégával. Mást nem tehetek, mint hogy visszanyomom a túrásokat és felülvetem majd. Örökös ökoiskolaként fel sem merült bennünk, hogy hajtóvadászatot tartsunk, pedig egyik erdész kolléga a tacskóját is felajánlotta... :smile29:

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Senki nem akar itt vakondot ölni, vagy trancsírozni, csak írták mi volt régen.
Persze hogy védett, meg aranyos is.
De jött ez ujjlengető hsz egyből.
Szerintem!

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”