Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Csillagászat

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: fererencz »

ZolaBA írta:
2024.01.30., kedd 04:12
fererencz írta:
2024.01.29., hétf. 19:21
Az első "értelmes" fotóm a távcső, és egy alsókategóriás telefon segítségével (38x nagyítás mellett):
Nem rossz ez! Decemberben én sarki fényt próbáltam fotózni szintén telefonnal (Pixel 7a), mini állványról.
Ez lett a legjobb eredmény: https://photos.app.goo.gl/zoisKcBZaBtTcxaP6
(Grundarfjörður, Iceland)

Ha az elsődleges témán "túltesszük magunkat" nagyon érdekes a csillagokat is észrevenni. Ez a felvétel 4 perc, ami persze nem kevés de nem is olyan sok - ami a lényeg és ide kapcsolódik, hogy bizony a csillagok mozognak az égbolton (még a föld forgásból adódó ív is látszik), tehát nehéz hosszabb expoval éles képet csinálni ;)
Köszi, Neked is elismerés! :smile53:
A műszer sem éppen fotózásra való, én is nagyon béna vagyok még, ez inkább csak egy próba volt. Igen, a téma is mozog, nem csak a kezem remeg. 2-3mp-nél hosszabb záridő már nem hoz jobb eredményt, ahhoz már spéci mechanika kellene.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fererencz írta:
2024.01.29., hétf. 19:21
Az első "értelmes" fotóm a távcső, és egy alsókategóriás telefon segítségével (38x nagyítás mellett):
Nem rossz ez! Decemberben én sarki fényt próbáltam fotózni szintén telefonnal (Pixel 7a), mini állványról.
Ez lett a legjobb eredmény: https://photos.app.goo.gl/zoisKcBZaBtTcxaP6
(Grundarfjörður, Iceland)

Ha az elsődleges témán "túltesszük magunkat" nagyon érdekes a csillagokat is észrevenni. Ez a felvétel 4 perc, ami persze nem kevés de nem is olyan sok - ami a lényeg és ide kapcsolódik, hogy bizony a csillagok mozognak az égbolton (még a föld forgásból adódó ív is látszik), tehát nehéz hosszabb expoval éles képet csinálni ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fererencz írta:
2024.01.29., hétf. 19:21
Az első "értelmes" fotóm a távcső, és egy alsókategóriás telefon segítségével (38x nagyítás mellett):
IMG_20240129_190159.jpg
Orion-köd, ha jól tévedek. :D
Szerintem a hajnali köd :D
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Az első "értelmes" fotóm a távcső, és egy alsókategóriás telefon segítségével (38x nagyítás mellett):
IMG_20240129_190159.jpg
Orion-köd, ha jól tévedek. :D
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: fererencz »

AAttila írta:
2023.12.12., kedd 21:20
Rákerestem erre a távcsőre. Azt írják,hogy Barlow-lencse közbeiktatásával 200-260x nagyítás is elérhető. gondolkodik.gif
Igen, barlow- és okulár segítségével lehet növelni a nagyítás mértékét. Az elvi maximum a fő lencse/tükör átmérője mm-ben x2.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: fererencz »

AAttila írta:
2023.12.12., kedd 21:13

Már én is tervezem egy ideje,hogy meglepem a fiamat :rolleyes: egy távcsővel. A feleségem is kezd már megbarátkozni a gondolattal. Pontosabban az árral,mert amúgy neki is tetszene. Én kb 150 körül nézegetnék valami megfelelőt,amivel már "érdemes" bámészkodni.
Ez a Skywatcher Heritage 130p egy ár-teljesítmény bajnok modell (80ezer az ára, de érdekes módon külföldön drágább, okulárokat még érdemes lesz hozzá venni, az is pártízezer még, a többi távcsőnél is számolni kell ezzel) viszont nagyon alap, de stabil állványa van. Jóval drágábban is gömb tükröt alkalmaznak, ebben már parabolikus van. Vannak állványok, amik követik a Föld mozgását, de ennek a manuálisnak is megvan a varázsa.

6 és négyéves gyerekeim érdeklődőek, bár még nehézkes nekik a kémlelés.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Rákerestem erre a távcsőre. Azt írják,hogy Barlow-lencse közbeiktatásával 200-260x nagyítás is elérhető. gondolkodik.gif

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: AAttila »

fererencz írta:
2023.12.12., kedd 18:43
Wow!

Első, szinte ködmentes este a Heritage 130p-vel, amivel a napokban leptem meg a gyerekeket, de főleg magamat. Első "műszerem", teljesen kezdő vagyok. Felbukkant egy fényes valami az enyhén ködös, fátyolos égen. Fogalmam nem volt, mi lehet az. Bevetettem mind a 65X-ös nagyítást, és szabad szemmel kivehetően megjelent a Jupiter, és holdjai. Bentről, enyhe háttérfénnyel, szigetelt ablakon keresztül. juppi.gif
Már én is tervezem egy ideje,hogy meglepem a fiamat :rolleyes: egy távcsővel. A feleségem is kezd már megbarátkozni a gondolattal. Pontosabban az árral,mert amúgy neki is tetszene. Én kb 150 körül nézegetnék valami megfelelőt,amivel már "érdemes" bámészkodni.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Wow!

Első, szinte ködmentes este a Heritage 130p-vel, amivel a napokban leptem meg a gyerekeket, de főleg magamat. Első "műszerem", teljesen kezdő vagyok. Felbukkant egy fényes valami az enyhén ködös, fátyolos égen. Fogalmam nem volt, mi lehet az. Bevetettem mind a 65X-ös nagyítást, és szabad szemmel kivehetően megjelent a Jupiter, és holdjai. Bentről, enyhe háttérfénnyel, szigetelt ablakon keresztül. juppi.gif
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: Palm »

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: irishcream »

7eefccf559b26c28c9472ba4361aef33.jpg

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: irishcream »

CLqdeKf.jpg

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Erdekes, en elolvastam egeszet, valamire kaptam valaszt de valojaban mar tudtam ezeket, hogy miert nem talalunk masik fejlett civilizaciot. De ez mind csak feltetelezes. :D

https://hu.wikipedia.org/wiki/Fermi-paradoxon
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Akkor tessek egy paradoxon, hogy miert nem talalunk valaszokat. :)

A Fermi-paradoxon ellentmondás a méretek és más adatok alapján (erősen becslés jellegű) feltételezhető valószínűségek és a bizonyítékok hiánya között. Egy teljesebb definíciót az alábbi módon lehetne megadni:

„A világegyetem nagyságának és korának figyelembe vételével arra a következtetésre juthatunk, hogy a Földön kívül is létezniük kell technikailag fejlett civilizációknak. Mivel azonban ezt a következtetést bizonyítékokkal eddig nem sikerült alátámasztani, úgy tűnik, ellentmondásba ütközünk.”
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: Palm »

avl2 írta:
2019.05.18., szomb. 17:03
Palm írta:
2019.05.17., pén. 20:34
Én sem látom túl fényesen a jövőt....
en sem. sajnos.
igaz, azt nem érzem, hogy a "gazdagok" miatt lenne ez igy; inkabb az értékrendek, a tömeg megvezethetösége es megvezetése miatt, a "vezetök" rövidtávú gondolkodása, irányultsága, müködése miatt;
...mint tudjuk, nem a vezetök a leggazdagabbak (pénzre gondolva sem, szellemiekre, gondolkodásra gondolva meg pláne nem) ...legfeljebb a spanjaik, családtagjaik, volt osztálytársaik, barátaik azok :-))) és :-(((

lehet jo kis csillagaszati tavcsövekbe kellene többet nézni, és sok szép fényeset látnánk - a topic cime felé menve.

nekem máig egyik nagy élményem (mondjuk top 10-ben biztosan, de akár top 5-ben) kb. 38 évvel ezelött komoly csillagaszati távcsövel látni a Saturnus gyürüjeit. Ha ilyenre Szentendre közelében tud valaki lehetöséget, szóljon ! köszönöm.
John F. Kennedy beszédeit érdemes meghallgatni.

Hát arrafelé sajnos nem, de Bakonybélben a Pannon csillagda:

Kép

http://csillagda.net/

Balatonfűzfőn a Csillagvizsgáló:

Kép

http://www.balatoncsillagvizsgalo.hu/
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Palm írta:
2019.05.17., pén. 20:34
Én sem látom túl fényesen a jövőt....
en sem. sajnos.
igaz, azt nem érzem, hogy a "gazdagok" miatt lenne ez igy; inkabb az értékrendek, a tömeg megvezethetösége es megvezetése miatt, a "vezetök" rövidtávú gondolkodása, irányultsága, müködése miatt;
...mint tudjuk, nem a vezetök a leggazdagabbak (pénzre gondolva sem, szellemiekre, gondolkodásra gondolva meg pláne nem) ...legfeljebb a spanjaik, családtagjaik, volt osztálytársaik, barátaik azok :-))) és :-(((

lehet jo kis csillagaszati tavcsövekbe kellene többet nézni, és sok szép fényeset látnánk - a topic cime felé menve.

nekem máig egyik nagy élményem (mondjuk top 10-ben biztosan, de akár top 5-ben) kb. 38 évvel ezelött komoly csillagaszati távcsövel látni a Saturnus gyürüjeit. Ha ilyenre Szentendre közelében tud valaki lehetöséget, szóljon ! köszönöm.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: Palm »

tottyi írta:
2019.05.17., pén. 10:33
Palm írta:
2019.05.17., pén. 04:02
tottyi írta:
2019.05.16., csüt. 15:25
Aztan, hogy miert nem talalunk rajtunk kivul mast a vilagegyetemben. :) Ha csak tiz perc alatt ernenk el egy masik galaxist akkor sem tudnank atnezni az osszeset talan soha. :) Vagy mire lenne ra "urhajo" ami kepes lenne ilyesmire mar ha gyeltalan lehetseges addigra kihalunk vagy a fold fog megsemmisulni. :D
Egyenlore meg az osszes allatfajt se fedeztek fel idehaza a Fold-on.
Egy fejlett civilizáció szemével nézve primitívek vagyunk. Lehet egyedül vagyunk a világegyetemben, de lehet nem. A miért valódi okát nem tudjuk.
A jelenlegi átlag ember tudása még elég alacsony. Ki tudja milyen lehetőségeket rejt a tudomány. Mi az amikről még fogalmunk sincs. Ha fejlődni akarunk és meg akarjuk lépni a következő lépcsőfokot és az utánit és így tovább, akkor változtatni kell az értékrendünkön és az életvitelünkön globálisan mielőbb.
A mítoszok és legendák alapja a valóság. Némelyik igaz, de némelyik eléggé eltúlozza a valóságot, de ha azt nézzük miket fedeztek fel az óceánok és őserdők mélyén és ezek milyen kis százalékát fedeztük még csak fel, akkor jó kérdés mi az, amiről még nem tudunk, mi lehet még ott.
Az ősi civilizációk terén is egyre érdekesebb dolgok kerülnek felfedezésre. Mindig van új a nap alatt.
Egyenlore az a legnagyobb gond, hogy a penz viszi elore a tudomanyt is es sajnos a penz a gazdagoknal van es a gazdagoknak csak egyetlenegy celjuk van, hogy meg gazdagabbak legyenek es persze ok penzelik a tudosokat.
Ez egy ordogi kor amibol az ember nem fog kikerulni. Amig a fegyverekre megy el a legtobb penz a foldon addig nincs kiut. Sajnos en soteten latom a jovot. Hiaba vannak joszivu okos emberek, nem naluk van a penz. :(
Én sem látom túl fényesen a jövőt.
John Lennon mondta:
Kép
Kép
Kép
Okos ember volt.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tottyi írta:
2019.05.17., pén. 10:33
...a gazdagoknak csak egyetlenegy celjuk van, hogy meg gazdagabbak legyenek ...
ez nagyon nem igy van (szerintem).
adakozas, alapitvanyok, tudomanyos, "uj vilag" iranyaba technologiak stb.

több nevet lehetne sorolni, legyen egy magyar: Demján Sándor alapítványa, es nem magyar: Bill es Melinda Gates alapitvanya, Warrenn Buffett - nem is (voltak) szegenyek es nem is csak a sajat gazdagsaguk a celjuk.

termeszetesen "gazdagok" sem egyformák, hanem igencsak különbözöek (mint a "közepretegben" vagy szegenyek között is)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Palm írta:
2019.05.17., pén. 04:02
tottyi írta:
2019.05.16., csüt. 15:25
Aztan, hogy miert nem talalunk rajtunk kivul mast a vilagegyetemben. :) Ha csak tiz perc alatt ernenk el egy masik galaxist akkor sem tudnank atnezni az osszeset talan soha. :) Vagy mire lenne ra "urhajo" ami kepes lenne ilyesmire mar ha gyeltalan lehetseges addigra kihalunk vagy a fold fog megsemmisulni. :D
Egyenlore meg az osszes allatfajt se fedeztek fel idehaza a Fold-on.
Egy fejlett civilizáció szemével nézve primitívek vagyunk. Lehet egyedül vagyunk a világegyetemben, de lehet nem. A miért valódi okát nem tudjuk.
A jelenlegi átlag ember tudása még elég alacsony. Ki tudja milyen lehetőségeket rejt a tudomány. Mi az amikről még fogalmunk sincs. Ha fejlődni akarunk és meg akarjuk lépni a következő lépcsőfokot és az utánit és így tovább, akkor változtatni kell az értékrendünkön és az életvitelünkön globálisan mielőbb.
A mítoszok és legendák alapja a valóság. Némelyik igaz, de némelyik eléggé eltúlozza a valóságot, de ha azt nézzük miket fedeztek fel az óceánok és őserdők mélyén és ezek milyen kis százalékát fedeztük még csak fel, akkor jó kérdés mi az, amiről még nem tudunk, mi lehet még ott.
Az ősi civilizációk terén is egyre érdekesebb dolgok kerülnek felfedezésre. Mindig van új a nap alatt.
Egyenlore az a legnagyobb gond, hogy a penz viszi elore a tudomanyt is es sajnos a penz a gazdagoknal van es a gazdagoknak csak egyetlenegy celjuk van, hogy meg gazdagabbak legyenek es persze ok penzelik a tudosokat.
Ez egy ordogi kor amibol az ember nem fog kikerulni. Amig a fegyverekre megy el a legtobb penz a foldon addig nincs kiut. Sajnos en soteten latom a jovot. Hiaba vannak joszivu okos emberek, nem naluk van a penz. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: Palm »

tottyi írta:
2019.05.16., csüt. 15:25
Aztan, hogy miert nem talalunk rajtunk kivul mast a vilagegyetemben. :) Ha csak tiz perc alatt ernenk el egy masik galaxist akkor sem tudnank atnezni az osszeset talan soha. :) Vagy mire lenne ra "urhajo" ami kepes lenne ilyesmire mar ha gyeltalan lehetseges addigra kihalunk vagy a fold fog megsemmisulni. :D
Egyenlore meg az osszes allatfajt se fedeztek fel idehaza a Fold-on.
Egy fejlett civilizáció szemével nézve primitívek vagyunk. Lehet egyedül vagyunk a világegyetemben, de lehet nem. A miért valódi okát nem tudjuk.
A jelenlegi átlag ember tudása még elég alacsony. Ki tudja milyen lehetőségeket rejt a tudomány. Mi az amikről még fogalmunk sincs. Ha fejlődni akarunk és meg akarjuk lépni a következő lépcsőfokot és az utánit és így tovább, akkor változtatni kell az értékrendünkön és az életvitelünkön globálisan mielőbb.
A mítoszok és legendák alapja a valóság. Némelyik igaz, de némelyik eléggé eltúlozza a valóságot, de ha azt nézzük miket fedeztek fel az óceánok és őserdők mélyén és ezek milyen kis százalékát fedeztük még csak fel, akkor jó kérdés mi az, amiről még nem tudunk, mi lehet még ott.
Az ősi civilizációk terén is egyre érdekesebb dolgok kerülnek felfedezésre. Mindig van új a nap alatt.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aztan, hogy miert nem talalunk rajtunk kivul mast a vilagegyetemben. :) Ha csak tiz perc alatt ernenk el egy masik galaxist akkor sem tudnank atnezni az osszeset talan soha. :) Vagy mire lenne ra "urhajo" ami kepes lenne ilyesmire mar ha gyeltalan lehetseges addigra kihalunk vagy a fold fog megsemmisulni. :D
Egyenlore meg az osszes allatfajt se fedeztek fel idehaza a Fold-on.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Csillagászat

Hozzászólás Szerző: irishcream »

hRJ7DR.jpg

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Csillagászat

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Sikerült elcsípnem az égi vándort, a PanSTARRS-üstökös-t 18:51-kor.
 
DSC02835.JPG

Kérdezhetem, hogy honnan?
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Csillagászat

Hozzászólás Szerző: Posza »


A Panstarrs üstökös: http://keptar.idokep.hu/keptar/users/me ... -36-47.jpg
Sikerült elcsípnem az égi vándort, a PanSTARRS-üstökös-t 18:51-kor.
 

Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”