Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Sziasztok!

Uuuu vannak itt offroad emberkék is, derék :smile53:

Én is szivesebben gurulok lefelé,(de én szeretek felefelé is gyorsan menni, ezért e-bike. Jaja tudom csalás stb.... :napsut: )

Itt egy régebbi videó, a közeli erdőben gurulós:


youtu.be/paJpMImCr10


Én vagyok a kamerás, aki elöl megy, ő sima tekerőssel csapatja, próbálom követni :D
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tamagaba írta:
2019.10.09., szer. 13:54
Nektek nem kotyog az első telótok? A hidro tárcsafék és a nagy erőkar miatt minden fékezésnél feszíti hátra, gondolom amiatt
85kg vagyok és egy sima Focus MTB, nem tudom milyen gyári telóval
kocsmázós biciklis vagyok egyébként Göd-Szob vonalon :D
Azért nézd meg a kormánycsapágyat is, lehet csak az. :rolleyes:
Ha biztosan a telók, akkor fel kell újítani, új csúszóperselyekkel, olajjal, szimeringekkel, stb. Ha nagyon régóta kotyog, akkor a becsúszószárat is megehette akár, ami már nem biztos, hogy rentábilis anyagilag, inkább érdemes komplett cserélni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

Egyelőre ez nyerte el a tetszésem.
FAD2DF37-D1F5-495C-9A78-042F3CE3623B.jpeg
FAD2DF37-D1F5-495C-9A78-042F3CE3623B.jpeg (9.29 MiB) Megtekintve 1885 alkalommal

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

avl2 írta:
2019.10.09., szer. 09:26
ajánlom Vittorio Brumotti videoit is.

kerékpárkezelés, egyensúlyérzék brutális ...de a kerékpározásnak szerintem/nekem ez csak egy kis része.

...felfele az igazi menni ...a hüsebb idöben meg jobb érzés is
Mindenkinek más jön be. ;)
Hűvösben jobb bringázni. Hóesésben fantasztikus élmény és esőben is, de a ködnek is van 1 hangulata, főleg amikor megül a völgyben és a hegytetőn meg süt a nap.
Jóideje keresek megfelelő vázat, ami lejtőzésre és emelkedőkre is jó. Viszont, hogy ne legyen egyszerű a helyzet: alacsony súlypont és strapabírás fontos tényező, továbbá kb. 160mm ruóút elöl és hátúl.
Az agyváltók, mint a Pinion és a Rochloff már egy ideje birizgálja a fantáziámat.
A legnagyobb nehezítő az ár. sad.gif
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ajánlom Vittorio Brumotti videoit is.

kerékpárkezelés, egyensúlyérzék brutális ...de a kerékpározásnak szerintem/nekem ez csak egy kis része.

...felfele az igazi menni ...a hüsebb idöben meg jobb érzés is

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

tamagaba írta:
2019.10.09., szer. 07:34
Palm írta:
2019.10.09., szer. 03:43
Ha nem lettem volna egyértelmű: nem viszem túlzásba az emelkedőnek tekerést (mászást), inkább lefelé száguldozok. Főleg FreeRide vonal.
de durva, nagyon kömény leborulok.gif ;peace;
ez még az autós vidóknál is jobb
na ide kellenek a komoly gépek, nem a bicókocsmába mutogatni
Egyik kedvenc videóm:


youtu.be/xQ_IQS3VKjA


Nagyon komolyan bringázik a srác és a zene is nagyon kellemes. Kicsit olyan spirituális utazás. ;)
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

trane írta:
2019.10.08., kedd 21:29
Palm írta:
2019.10.08., kedd 21:10
...Felfelé meg kényelmes vagyok. Lejtőzök inkább. ;peace;
a 'felfelé lejtő' magyarul az emelkedő :smile53: :smile29: ;peace;
gondolkodik.gif
Ha nem lettem volna egyértelmű: nem viszem túlzásba az emelkedőnek tekerést (mászást), inkább lefelé száguldozok. Főleg FreeRide vonal.

youtu.be/wKBBeRcFnDY
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vinkler írta:
2019.10.08., kedd 21:04
Palm írta:
2019.10.08., kedd 20:53
trane írta:
2019.10.08., kedd 19:08


ezt hogy csinálod :rolleyes: ? én nem tudom befolyásolni, csak a nem-, vagy langyosvíz-hajtással (de az meg minek :quetionmark: ) gondolkodik.gif
Tök egyszerű. Amikor érzed, hogy elkezdesz izzadni vagy kimelegedni, akkor kicsit leállsz.
Én akkor kezdek el igazán tekerni, ez egy ilyen sport... :smile52:
Lefelé nem izzadok. Felfelé meg kényelmes vagyok. Lejtőzök inkább. ;peace;
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Palm írta:
2019.10.08., kedd 20:53
trane írta:
2019.10.08., kedd 19:08
Palm írta:
2019.10.08., kedd 07:48
Én is izzadok, de próbálok rá odafigyelni, hogy ne nagyon izzadjak...
ezt hogy csinálod :rolleyes: ? én nem tudom befolyásolni, csak a nem-, vagy langyosvíz-hajtással (de az meg minek :quetionmark: ) gondolkodik.gif
Tök egyszerű. Amikor érzed, hogy elkezdesz izzadni vagy kimelegedni, akkor kicsit leállsz.
Én akkor kezdek el igazán tekerni, ez egy ilyen sport... :smile52:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

AAttila írta:
2019.10.08., kedd 13:04
Pont az izzadás miatt is javasolt a "spéci" ruci. Nem drágát mondok, de egy jó technikai anyagból készült aláöltözet elég jól elvezeti a testről az izzadságot, ahonnan egy jó mez továbbítja kifelé. Ez nagyban segíti a megfázás elkerülését. Ugyanígy érdemes ilyen anyagból készült zoknit venni, mert tovább marad száraz a láb, ez pedig nagyban befolyásolja a hőérzetet is. (szvsz)
A "világmegváltó" feszülős bringás ruciktól az isten ments! Mindig a Fekete Vipera karácsonya című Rowan Atkinson film jut eszembe, amikor lakkbőr tangában feszítenek. Az valami sokkolóan borzalmas. :fekverohog:
Alsógatya és póló terén a gyorsan száradó már teljesen átlagos.
Deszkás cipőt használok platform pedálhoz. Nyáron megizzad a lábam. Télen nem.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

trane írta:
2019.10.08., kedd 19:08
Palm írta:
2019.10.08., kedd 07:48
Én is izzadok, de próbálok rá odafigyelni, hogy ne nagyon izzadjak...
ezt hogy csinálod :rolleyes: ? én nem tudom befolyásolni, csak a nem-, vagy langyosvíz-hajtással (de az meg minek :quetionmark: ) gondolkodik.gif
Tök egyszerű. Amikor érzed, hogy elkezdesz izzadni vagy kimelegedni, akkor kicsit leállsz.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

AAttila írta:
2019.10.08., kedd 13:04
Pont az izzadás miatt is javasolt a "spéci" ruci. Nem drágát mondok, de egy jó technikai anyagból készült aláöltözet elég jól elvezeti a testről az izzadságot, ahonnan egy jó mez továbbítja kifelé. Ez nagyban segíti a megfázás elkerülését. Ugyanígy érdemes ilyen anyagból készült zoknit venni, mert tovább marad száraz a láb, ez pedig nagyban befolyásolja a hőérzetet is. (szvsz)
Így van. Úgy szoktam felöltözni, hogy enyhén megengedve a cipzárakat, kellemesen érezzem magam. Ha nagyon hideg van, akkor viszek magammal egy mellényt, amit felveszek, ha megállok. Hatsó zsebbe simán elfér összehajtva. A jó ruházat teljesen elvezeti az izzadságot és elpárologtatja. A lényeg, hogy pamut ne kerüljön a rétegek közé, se a testre, mert az magában tartja.
Kb ennyi.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

trane írta:
2019.10.08., kedd 19:08
Palm írta:
2019.10.08., kedd 07:48
Én is izzadok, de próbálok rá odafigyelni, hogy ne nagyon izzadjak...
ezt hogy csinálod :rolleyes: ? én nem tudom befolyásolni, csak a nem-, vagy langyosvíz-hajtással (de az meg minek :quetionmark: ) gondolkodik.gif
Ezt én sem tudom értelmezni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Pont az izzadás miatt is javasolt a "spéci" ruci. Nem drágát mondok, de egy jó technikai anyagból készült aláöltözet elég jól elvezeti a testről az izzadságot, ahonnan egy jó mez továbbítja kifelé. Ez nagyban segíti a megfázás elkerülését. Ugyanígy érdemes ilyen anyagból készült zoknit venni, mert tovább marad száraz a láb, ez pedig nagyban befolyásolja a hőérzetet is. (szvsz)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

avl2 írta:
2019.10.08., kedd 07:34
Palm írta:
2019.10.07., hétf. 18:38
...Úgy kell felöltözni, hogy ne izzadj meg, de ne is fázz meg...
ez jó (lenne), de elérni marha nehéz. föleg ha nem egyenletes, kis terhelésváltozású a terep (pl. sík, szel nelkül olyan lenne), én ezt gyakorlatilag nem tudom megvalósítani: felfele (Pilis) kimelegszek, lefele, meg süvít a szél.

nehany eve, több évben is februar vegere, marciusra arcüreggyulladasom lett, azota télen erösen visszavettem => csak óvatosan !
Én is izzadok, de próbálok rá odafigyelni, hogy ne nagyon izzadjak. Viszont azóta kevesebb a probléma, mióta nem öltözök túl, hátitáskát próbálom mellőzni. Az is biztos fontos dolog, hogy a hideget nagyon jól bírom és szeretem is.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Palm írta:
2019.10.07., hétf. 18:38
...Úgy kell felöltözni, hogy ne izzadj meg, de ne is fázz meg...
ez jó (lenne), de elérni marha nehéz. föleg ha nem egyenletes, kis terhelésváltozású a terep (pl. sík, szel nelkül olyan lenne), én ezt gyakorlatilag nem tudom megvalósítani: felfele (Pilis) kimelegszek, lefele, meg süvít a szél.

nehany eve, több évben is februar vegere, marciusra arcüreggyulladasom lett, azota télen erösen visszavettem => csak óvatosan !

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

lacee írta:
2019.10.07., hétf. 19:10
Palm írta:
2019.10.07., hétf. 18:38
lacee írta:
2019.10.07., hétf. 15:13
Sziasztok!

Elgondolkodtam,hogy neki állnék bringázni,a munkán és otthon a kerten kívül nem igazán mozgok semmit,már rámférne jó pár kilót leadni.Futás egyelőre kizárva mert le kellene dobni valamennyit,tavaly is megerőltettem a lábam 2 hét alatt ,pedig 8-10 éve rengeteget futottam,sokkal kezdtem a tavalyi futást.....igazság szerint jön a hideg nem tudom,hogy ilyenkor mennyire jó bringázni gondolkodik.gif annyira nem vagyok benne a kerékpározásban,gyerekkoromban voltam pár túrán aztán ennyi.Van biciklim csak szeretnék valami jobb. Mtb. kerékpárt,milyen márkát ill. típust tudnátok ajánlani 200-250 e. forint környékén,lehet használt is.


Köszi!
Szoktam télen bringázni. Úgy kell felöltözni, hogy ne izzadj meg, de ne is fázz meg. Széltől fontos védeni az ízületeket. Felesleges trendi bringás "rucit" venni.
Kérdés milyen terepen akarsz bringázni? Országút? Erdő? Mindkettő?
Túrázni akarsz? Durva terepen lejtőzni?
Ezek alapján már lehet javasolni célnak megfelelő bringát.
Országút,erdő,földút....
Ha nem az erdő a domináns, akkor merevfarú, pl: XC, CC, Treking irányzat.
Ha az erdő a domináns, akkor össztelós, pl.: XC, CC, Enduro, AM.
Kerék méret terén 26", 27.5" vagy 29"?
Aki túrázgatósabb típús, annak jó a 27.5" és a 29". Terepen a kisebb 26" (zúzós hegyikerékpár ágaknál 24") kerék jobb (fordulékonyabb, alacsonyabb súlypont, strapabíróbb), országúton a nagyobb.
Ebben az árkategóriában nem kapsz kézzel gyártott vázat, de kapsz jó ár-érték arányút.
Márka terén: Specialized, Kona, Merida, Cube, KTM, Kellys. A Giant és a Scott nem tudom belefér-e ebbe az árkategóriába.
Villa terén fontos, hogy olyan márka legyen, aminek van szervíz háttere is, pl.: Marzocchi, Rock Shox, Fox.
Váltó rendszer terén Sram vagy Shimano márkák. Shimano LX, de inkább XT. SRAM termékeket nem ismerem annyira (régi X9 SL jó volt).
Hajtómű terén nagyobb a választék: Shimano (LX, XT, Hone), Sram, FSA, Race Face, Crank Brothers, stb.
Fék terén csak hidraulikus, márka terén: Avid, Formula, Shimano, Sram, Hayes, Hope.
Gumik terén: Schwable jó ár-érték arányú.
Első és hátsó agyak terén ipari tömített csapágyas legyen. Rengeteg jó van.
Felni: Mavic, Sunn Ringleé, de van még más jó is.
Pedál: tömített ipari csapágyas.
Fejcsapágy: tömített ipari csapágyas. FSA nagyon jó ár-érték arányú.
Hírtelen ennyi jutott eszembe.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

trane írta:
2019.10.07., hétf. 18:54
Palm írta:
2019.10.07., hétf. 18:38
Szoktam télen bringázni. Úgy kell felöltözni, hogy ne izzadj meg, de ne is fázz meg. Széltől fontos védeni az ízületeket. Felesleges trendi bringás "rucit" venni.
...
utóbbinak egyrészt pont ellentmond, amit fentebb írsz gondolkodik.gif - másrészt pedig, ha nem 'trendi/spéci rucit' vesz a kolléga, megnézheti a popsiját/mellét/kezeit, nomeg a térGYeit leborulok.gif
Egyáltalán nem.
Katonai gyakorló nadrágot használok évtizedek óta, ami nem épp trendi bringás "ruci" és nem feszül és befér alá a protektor és nem kerül vagyonokba, eséskor véd is. Feszülős ruhát nem vagyok hajlandó felvenni.
Térdhez lehet kapni térd melegítőt, amit futók is használnak és nem vészes az ára (kb. 5000 Ft a Decathlon-ban).
Softshell dzseki pedig tökéletes felülre (ebből sem kell drága, katonai és munkaruházati boltban kapható).
Kesztű terén egész évben protektoros hosszú újjú.
Sapka és maszk jó még hidegben.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

lacee írta:
2019.10.07., hétf. 20:32
asebestyen írta:
2019.10.07., hétf. 20:04
lacee írta:
2019.10.07., hétf. 19:10
Országút,erdő,földút....
Én egy újszerű, sportosabb geometriájú cross-treckinget ajánlanék ilyen vegyes használatra.
Itt is el lehet veszni rendesen,már néztem sok használtat millió félét, egyik jobb mint a másik.... :rolleyes:
Valami ilyesmire gondolnék pl: https://apro.bikemag.hu/apro/specialize ... lite-29439
http://speed-way.hu/hu/termekek/special ... rail-elite
A hirdetésben szereplő egy picit magasabb felszereltségű darab, mint ami az új leírásában szerepel. Egy "bütykösebb" gumival elég sok helyen elmegy, nem is rosszul.
De ez csak egy példa arra, hogy jellegében én milyet keresnék, aztán úgyis rá kell ülni a kiszemeltre és egyből érzed, hogy jó-e. Ez a Speci egy marha jó allrounder szerintem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

asebestyen írta:
2019.10.07., hétf. 20:04
lacee írta:
2019.10.07., hétf. 19:10
Országút,erdő,földút....
Én egy újszerű, sportosabb geometriájú cross-treckinget ajánlanék ilyen vegyes használatra.
Itt is el lehet veszni rendesen,már néztem sok használtat millió félét, egyik jobb mint a másik.... :rolleyes:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

lacee írta:
2019.10.07., hétf. 19:10
Országút,erdő,földút....
Én egy újszerű, sportosabb geometriájú cross-treckinget ajánlanék ilyen vegyes használatra.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

Palm írta:
2019.10.07., hétf. 18:38
lacee írta:
2019.10.07., hétf. 15:13
Sziasztok!

Elgondolkodtam,hogy neki állnék bringázni,a munkán és otthon a kerten kívül nem igazán mozgok semmit,már rámférne jó pár kilót leadni.Futás egyelőre kizárva mert le kellene dobni valamennyit,tavaly is megerőltettem a lábam 2 hét alatt ,pedig 8-10 éve rengeteget futottam,sokkal kezdtem a tavalyi futást.....igazság szerint jön a hideg nem tudom,hogy ilyenkor mennyire jó bringázni gondolkodik.gif annyira nem vagyok benne a kerékpározásban,gyerekkoromban voltam pár túrán aztán ennyi.Van biciklim csak szeretnék valami jobb. Mtb. kerékpárt,milyen márkát ill. típust tudnátok ajánlani 200-250 e. forint környékén,lehet használt is.


Köszi!
Szoktam télen bringázni. Úgy kell felöltözni, hogy ne izzadj meg, de ne is fázz meg. Széltől fontos védeni az ízületeket. Felesleges trendi bringás "rucit" venni.
Kérdés milyen terepen akarsz bringázni? Országút? Erdő? Mindkettő?
Túrázni akarsz? Durva terepen lejtőzni?
Ezek alapján már lehet javasolni célnak megfelelő bringát.
Országút,erdő,földút....

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

lacee írta:
2019.10.07., hétf. 15:13
Sziasztok!

Elgondolkodtam,hogy neki állnék bringázni,a munkán és otthon a kerten kívül nem igazán mozgok semmit,már rámférne jó pár kilót leadni.Futás egyelőre kizárva mert le kellene dobni valamennyit,tavaly is megerőltettem a lábam 2 hét alatt ,pedig 8-10 éve rengeteget futottam,sokkal kezdtem a tavalyi futást.....igazság szerint jön a hideg nem tudom,hogy ilyenkor mennyire jó bringázni gondolkodik.gif annyira nem vagyok benne a kerékpározásban,gyerekkoromban voltam pár túrán aztán ennyi.Van biciklim csak szeretnék valami jobb. Mtb. kerékpárt,milyen márkát ill. típust tudnátok ajánlani 200-250 e. forint környékén,lehet használt is.


Köszi!
Szoktam télen bringázni. Úgy kell felöltözni, hogy ne izzadj meg, de ne is fázz meg. Széltől fontos védeni az ízületeket. Felesleges trendi bringás "rucit" venni.
Kérdés milyen terepen akarsz bringázni? Országút? Erdő? Mindkettő?
Túrázni akarsz? Durva terepen lejtőzni?
Ezek alapján már lehet javasolni célnak megfelelő bringát.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

Sziasztok!

Elgondolkodtam,hogy neki állnék bringázni,a munkán és otthon a kerten kívül nem igazán mozgok semmit,már rámférne jó pár kilót leadni.Futás egyelőre kizárva mert le kellene dobni valamennyit,tavaly is megerőltettem a lábam 2 hét alatt ,pedig 8-10 éve rengeteget futottam,sokkal kezdtem a tavalyi futást.....igazság szerint jön a hideg nem tudom,hogy ilyenkor mennyire jó bringázni gondolkodik.gif annyira nem vagyok benne a kerékpározásban,gyerekkoromban voltam pár túrán aztán ennyi.Van biciklim csak szeretnék valami jobb. Mtb. kerékpárt,milyen márkát ill. típust tudnátok ajánlani 200-250 e. forint környékén,lehet használt is.


Köszi!

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

lacee írta:
2019.10.06., vas. 12:56
Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni,a lenti bringával esetleg van valakinek tapasztalata.Vegyes használatra érdemes e használni v. csak hegyre ill. 180 cm. feletti magassággal érdemes használni mivel 19” a váz.

Köszi!

Fuji Outland Comp.

1C87FBE9-BA37-4010-8278-48E6D79B4F83.jpeg

D44A8603-2F1D-4F96-8263-8F00C92AB621.png

DAB09FDE-B8A5-4767-9CB5-9D91BC82F115.png
Nem ismerem a gyártót, de a méret sajnos csak 1 dolog. A geometria miatt ki kell próbálni, hogy a testalkatodhoz kényelmes-e (láb, kar, stb. hossz mindenkinél egyedi). Stucni hosszal, nyeregcső hátranyúlással lehet kicsit befolyásolni a geometriát.
Szerintem a bringa erdőre és aszfaltra is nyugodtan használható. A gumival tudsz az igényeihez igazodni jobban.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”