Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kerékpározás

AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 977

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler írta:
2020.07.05., vas. 10:42
Ballan bringája, nagyon rendben van!

047D9CD5-1D08-4787-94A4-8AE4E12FE368.jpeg
36_3_1.gif gyönyörű

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3900

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ballan bringája, nagyon rendben van!
047D9CD5-1D08-4787-94A4-8AE4E12FE368.jpeg
047D9CD5-1D08-4787-94A4-8AE4E12FE368.jpeg (74.52 KiB) Megtekintve 251 alkalommal
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

AAttila
V.I.P.
V.I.P.

pärt írta:
2020.07.05., vas. 09:44
Nem vagyunk egyformák. Én mindig hiszek a testemnek- még sohasem vert át.
Ez a lényeg. :smile32: Mindenkinek úgy a legjobb hosszú távon, ha kellőképpen megismeri a szervezete által adott jelzéseket és aszerint cselekszik, legyen az terhelés , regenerálódás, táplálkozás. ;) Na de ez eddig sem volt titok, ezt itt mindannyian tudtátok eddig is ;peace;

pärt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 843

Hozzászólás Szerző: pärt »

trane írta:
2020.07.05., vas. 09:26
pärt írta:
2020.07.05., vas. 08:39

Előképzettség nélkül ugyanezt gondolom -pusztán tapasztalatból. Nemhogy nem káros, de kifejezetten jobb a megemésztett vacsorát felhasználni, mint bereggelizve elindulni. Mikor ez utóbbival próbálkoztam, tekerés közben a fülemen jött ki a még feldolgozatlan kaja. Csak hosszabb ejtőzés után tudok elindulni.
nem azt írtam, hogy edd tele magad, és utána azonnal indulj el tekerni :ohnoohnoohno: - egy rendszeresen kerékpározónak pedig talán már nem kell elmondani, mit jelent reggelizni úgy, hogy tudja, utána majd bringázni indul... :yingyang:
Rendben, de nálam (meg ezek szerint másoknál) akkor sem működik a dolog. Nem vagyunk egyformák. Én mindig hiszek a testemnek- még sohasem vert át.
A mennyiségtől függetlenül sem jó nekem tekerés előtt enni. Egyszerűen túl sokat kell várnom, hogy valamilyen szinten már megemésszem az ételt. Későbbi napszakokban már van időm kivárni a dolgot. Pont ezért 99,99%-ban délután tekerek.

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1896

Hozzászólás Szerző: trane »

LIMAR írta:
2020.07.04., szomb. 19:46
...Jól fellökte, bringán villa törés, bukósisak, pedál, felni meg pár dolog tropa. Adott betétlapot, de ki tudja, hogyan fog lerendeződni a dolog. Bőven 100 eFt feletti a kár. Szerencse, hogy nem hajtott át rajta valaki, amikor elesett.
hát ez nem igazán jó hír, Gábor sad.gif - még jó, hogy megúszta a fiad ennyivel :smile32: . viszont azt a vázat mindenképp' elvinném szakműhelybe, ahol rendesen át tudják világítni, mennyire sérült meg, mert annál a karbonszál-fröccsenetnél, ami kezdete megjelenni látszik, könnyen szétrobbanhat a váz egy nagyobb döccenőnél/belebikázásnál, és az biza' már vezethet komolyabb végkifejlethez is... :yingyang: . asszem, érdemes lenne az avl2 által belinkelt irodát mielőbb felkeresni, itt sajna egy minden bizonnyal igen komoly tételről lesz szó dollar.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3158

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

pärt írta:
2020.07.05., vas. 09:07
Egy gyors kérdés a rücskösgumis fórumtársakhoz. Tárcsafék csere előtt állok, Deore és SLX között ingadozom- ez utóbbi kb másfélszeres árkülönbséget jelent. Mivel városi gépre kell, a racionális énem azt mondja, bőven elég a Deore, de fontos lenne a tartósság, megbízhatóság (SLX-nek kerámia dugattyúi vannak- nem tudom, ez mennyit számít). Hosszabb lejtőzések persze nem lennének, de rövid, nagyon(!) intenzív fékezések annál inkább.
SLX és abba mehet a rövid intenzív fékezéshez a hűtőbordás gyantás fékbetét. Tartós, mint a nyomorúság, ha karban van tatrtva. Minden betétcserénél le kell pucolni rendesen a munkahengerek falát és úgy visszatolni, illetve legalább minden szezon előtt lecserélni a fékfolyadékot, mert ez az ásványi elég szarul tűri a nagy hőterhelést. Kb 10 perc a 2 fék. Így örök élet meg egy nap. :smile32:
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

trane
V.I.P.
V.I.P.

pärt írta:

Előképzettség nélkül ugyanezt gondolom -pusztán tapasztalatból. Nemhogy nem káros, de kifejezetten jobb a megemésztett vacsorát felhasználni, mint bereggelizve elindulni. Mikor ez utóbbival próbálkoztam, tekerés közben a fülemen jött ki a még feldolgozatlan kaja. Csak hosszabb ejtőzés után tudok elindulni.
nem azt írtam, hogy edd tele magad, és utána azonnal indulj el tekerni :ohnoohnoohno: - egy rendszeresen kerékpározónak pedig talán már nem kell elmondani, mit jelent reggelizni úgy, hogy tudja, utána majd bringázni indul... :yingyang:

trane
V.I.P.
V.I.P.

avl2 írta:
2020.07.04., szomb. 17:30

milyen értelemben, szempontból ? tényleg érdekel.
54.7 km-t mutat a képernyőfotód, elég jó szinttel, és azon a távon már be kell vinni kalóriát, különösen ebben a párás (reggeli) melegben, hogy ne juss pl. lehoako példájára :yingyang:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára trane 2020.07.05., vas. 09:30-kor.

pärt
Törzsvendég
Törzsvendég

Egy gyors kérdés a rücskösgumis fórumtársakhoz. Tárcsafék csere előtt állok, Deore és SLX között ingadozom- ez utóbbi kb másfélszeres árkülönbséget jelent. Mivel városi gépre kell, a racionális énem azt mondja, bőven elég a Deore, de fontos lenne a tartósság, megbízhatóság (SLX-nek kerámia dugattyúi vannak- nem tudom, ez mennyit számít). Hosszabb lejtőzések persze nem lennének, de rövid, nagyon(!) intenzív fékezések annál inkább.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3900

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Anno próbálkoztam a reggelivel indulás előtt. Volt, hogy 1 órával, volt, hogy kettő, volt, hogy fél. Egy komolyabb emelkedőn sokszor a flaszteren végezte. Ellenben apróságokat tekerés közben simán meg tudtam enni és sokat segített is.
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

pärt írta:
asebestyen írta:
2020.07.04., szomb. 22:44
... Előző nap jól feltöltött glikogén raktárakkal simán el lehet indulni üres gyomorral, és utána rendszeresen kis mennyiségű, könnyen felszívódó tápanyaggal után pótolni, még eléhezés előtt.
Szvsz.
Nyilván nincsenek kőbe vésett szabályok, csak olyanok, amik az emberek többségénél így vagy úgy működnek. Simán vannak olyan emberek, akiknek semmilyen gondot nem okoz, akármikor enni, stb. Én azt hiszem sportágtól függetlenül az a legfontosabb, hogy az ember ismerje saját teste jelzéseit, reakcióit bizonyos helyzetekben. Végülis a tudomány is ezeket igyekszik magyarázni és legtöbbször elég jól sikerül is. Én továbbra is támogatom az egészséget szem előtt tartó, akár igen intenzív sportolást, de semmilyen szinten nem tudok azonosulni a versenyporttal és az ahhoz szorosan kötődő egészségtelen hülyeségekkel.
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

pärt
Törzsvendég
Törzsvendég

asebestyen írta:
... Előző nap jól feltöltött glikogén raktárakkal simán el lehet indulni üres gyomorral, és utána rendszeresen kis mennyiségű, könnyen felszívódó tápanyaggal után pótolni, még eléhezés előtt.
Szvsz.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 982

Hozzászólás Szerző: lehoako »

asebestyen írta:
lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 19:14

Éhgyomorra edzéskor a maradék glikogént használjuk fel a májból. Ha ez elfogyott, és nem csinál eleget a szervezet hirtelen, akkor már érdemes némi cukrot bevinni, én sajnos volt, h eléhezéstől bedőltem az árokba és autó állt meg mellettem, h minden OK-e... ilyenkor kellett volna egy kókuszrúd v 2, meg egy kóla. Mondjuk jó reggeli a nyeregben :-))).
Így van, a májban is van glikogénraktár és persze az izmokban. Átlagemberben 100g körül a májban, 400 körül az izmokban. Sportolóknál az izomtömeg növekedésével ez akár 800-1000g is lehet. A glikogént akkor használja a szervezet, mikor gyors energiára van szükség, hirtelen nagy erőkifejtésnél pl. Hosszabb, kis intenzitású edzéseknél van idő a zsírt elbontani és energiaként hasznosítani. A cukor mindig szar, egy esetben viszont csak az jó, mikor elsötétül a világ, hidegveriték, stb, akkor nagyon gyors ch pótlás kell. Viszont amúgy a cukor és az egyszerű gyors szénhidrátok nem jók, csak meghintáztatják a vércukor szintet. Másfelől összetett szénhidrátokkal sokkal jobban be lehet tölteni a glikogén raktárakat. Az erőkifejtés előtt elfogyasztott kaja csak vért vonz az emésztő rendszerbe. És egyébként -ezt sokan nem tudják- maga az emésztési folyamat igen energiaigényes feladat is. Előző nap jól feltöltött glikogén raktárakkal simán el lehet indulni üres gyomorral, és utána rendszeresen kis mennyiségű, könnyen felszívódó tápanyaggal után pótolni, még eléhezés előtt.
Szvsz.
Így van, energiazselé vagy szőlőcukor szopogatás, azt már a nyál lebontja, nincs emésztéssel elvesztett energia, csak a tiszta tolóerő, de azért kizárólag szőlőcukortablettán menni, csakis édesszájúaknak való. :D

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

lehoako írta:

Éhgyomorra edzéskor a maradék glikogént használjuk fel a májból. Ha ez elfogyott, és nem csinál eleget a szervezet hirtelen, akkor már érdemes némi cukrot bevinni, én sajnos volt, h eléhezéstől bedőltem az árokba és autó állt meg mellettem, h minden OK-e... ilyenkor kellett volna egy kókuszrúd v 2, meg egy kóla. Mondjuk jó reggeli a nyeregben :-))).
Így van, a májban is van glikogénraktár és persze az izmokban. Átlagemberben 100g körül a májban, 400 körül az izmokban. Sportolóknál az izomtömeg növekedésével ez akár 800-1000g is lehet. A glikogént akkor használja a szervezet, mikor gyors energiára van szükség, hirtelen nagy erőkifejtésnél pl. Hosszabb, kis intenzitású edzéseknél van idő a zsírt elbontani és energiaként hasznosítani. A cukor mindig szar, egy esetben viszont csak az jó, mikor elsötétül a világ, hidegveriték, stb, akkor nagyon gyors ch pótlás kell. Viszont amúgy a cukor és az egyszerű gyors szénhidrátok nem jók, csak meghintáztatják a vércukor szintet. Másfelől összetett szénhidrátokkal sokkal jobban be lehet tölteni a glikogén raktárakat. Az erőkifejtés előtt elfogyasztott kaja csak vért vonz az emésztő rendszerbe. És egyébként -ezt sokan nem tudják- maga az emésztési folyamat igen energiaigényes feladat is. Előző nap jól feltöltött glikogén raktárakkal simán el lehet indulni üres gyomorral, és utána rendszeresen kis mennyiségű, könnyen felszívódó tápanyaggal után pótolni, még eléhezés előtt.
Szvsz.

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 562

Hozzászólás Szerző: lacee »

LIMAR írta:
lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 19:15
Edzés közben ütötték el ......
Van ilyen sajnos. tegnap nekem is menteni kellett mennem. Budaörs Tesco körforgalom, a fiam haladt a körforgalomban, a hölgy Budaörs felől nem vette észre és nekiment oldalának. Jól fellökte, bringán villa törés, bukósisak, pedál, felni meg pár dolog tropa. Adott betétlapot, de ki tudja, hogyan fog lerendeződni a dolog. Bőven 100 eFt feletti a kár. Szerencse, hogy nem hajtott át rajta valaki, amikor elesett.
Na ezért nem megyek ki közútra.....csak egyszer nyomkodja a telefont,csak egyszer hagyjon kis távolságot stb. stb.......kollégámat isten nyugosztalja, motoros túrán verték telibe , mentek többen , jött a kanyar szemből az autós elcsapta... ő volt az áldozat. sad.gif

violin
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 727

Hozzászólás Szerző: violin »

lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 19:56
Szörnyű alacsony szintű az autósok körében a kerékpárosok respektje, én a jogsit is IQhoz és kaúcióhoz kötném...
....ahogyan a motorosoké is.... sad.gif ....pedig az háromszor akkora mint egy kerékpáros....ráadásul világít és többnyire hangos is....De ugyebár az autó az "erősebb"...és az esetek túnyomó többségében nem az autóban ülők "maradnak ott"... :byebye:
Angol egybehifi+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+angol fonó+belga drótok+háelté 3.....zene és bona.
Gyerekszoba: Cambridge Audio One+System Audio Saxo 1 active
Mozi:LG PH450UG+Bydium / 55C9
KV: Hario+Dedica

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1143

Hozzászólás Szerző: avl2 »

lehoako írta:
AAttila írta:
2020.07.04., szomb. 18:09
Azért a profik között is vannak,akik az éhgyomri edzést favorizálják. Kinek mi jön be jobban. Bármit lehet ésszel is és anélkül is csinálni. :yingyang:
Éhgyomorra edzéskor a maradék glikogént használjuk fel a májból. Ha ez elfogyott, és nem csinál eleget a szervezet hirtelen, akkor már érdemes némi cukrot bevinni...
Neked ez szakmád ?

en regen (20-25 éve) az "Ausdauertraining Radsport"-ból illetve regi Tour ujsagokban Konopka dr. -tól tajekozodtam, akkoriban is valami ilyesmi volt, hogy jo az ehgyomorra trening, utana viszont hamar erdemes cukrot bevinni, mert javul a máj raktározóképessége illetve vigyazni kell, mert ha nincs megfelelö (gondolom idöben é minöségü) bevitel, akkor az izomból fog menni rá (zsír kevés van már :-)

ahogy én értem, egyesek szerint a zsírégetést és a zsír felhasznalasat is segiti, mert már nincs (más)honnan energiat venni, a glikogén - mondjuk 12+ oraval az elözö etkezes utan - mar alig van jelen
persze izomfejleszteshez meg nem olyan jo, mert nem tudunk max. teljesitmenyen menni
vérképem elég jó szokott lenni

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

LIMAR írta:
lehoako írta:
Van ilyen sajnos. tegnap nekem is menteni kellett mennem. Budaörs Tesco körforgalom, a fiam haladt a körforgalomban, a hölgy Budaörs felől nem vette észre és nekiment oldalának. Jól fellökte, bringán villa törés, bukósisak, pedál, felni meg pár dolog tropa. Adott betétlapot, de ki tudja, hogyan fog lerendeződni a dolog. Bőven 100 eFt feletti a kár. Szerencse, hogy nem hajtott át rajta valaki, amikor elesett.
Nagyon veszélyes dolog lett bringázni.

Mikor gyerek voltam, csak felöltöztem, szüleim kérdezték, hova-hova? Mondtam, csak ide megyek a Tatai öreg tóhoz, megnézem a hasukat süttető halakat... farkasréti temető 2 része között a Denevér utcán a Kis Feróig, Sasadin le, jobbos Budaörs felé, aztán a régi 100as úton mentem majdnem mindig, imádtam.

Nem tudom, el merem-e majd engedni a fiamat országúton, most csak a Városligetben downhilleznek a Király-dombon, full felszerelés, úgy néz ki, mint egy birodalmi rohamosztagos. De legalább nem ütik el az autók.

Szörnyű alacsony szintű az autósok körében a kerékpárosok respektje, én a jogsit is IQhoz és kaúcióhoz kötném...

avl2
V.I.P.
V.I.P.

LIMAR írta:
...a hölgy Budaörs felől nem vette észre és nekiment...
nem öröm.
engem az Istenhegyi uton nem vettek eszre, korhazban tertem magamhoz, 2008.06.09.
A korhazban mar kezdtek meglepni a "hienak", hogy 15-20%-ert kepviselnek.

Biztonsagi szakertö ismerösöm ajanlott egy ügyvedi irodat, emlekezetem szerint 10%-ert csinaltak, elég profin, nem kevés pénzt kihozva belöle. Ök voltak azok, így ajánlom Öket: https://drsomogyiugyved.hu/

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2284
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

lehoako írta:
Csatolmányok
20200703_154000 Kocc 3.jpg
20200703_154000 Kocc 3.jpg (2.01 MiB) Megtekintve 303 alkalommal
20200703_154000 Kocc 2.jpg
20200703_154000 Kocc 2.jpg (2.14 MiB) Megtekintve 303 alkalommal
Villa.jpg
Villa.jpg (97.12 KiB) Megtekintve 303 alkalommal

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Edzés közben ütötték el a Giro- és Vuelta-győztes bringást

https://index.hu/sport/bringa/2020/07/0 ... elta-giro/

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

AAttila írta:
2020.07.04., szomb. 18:09
Azért a profik között is vannak,akik az éhgyomri edzést favorizálják. Kinek mi jön be jobban. Bármit lehet ésszel is és anélkül is csinálni. :yingyang:

AAttila
V.I.P.
V.I.P.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 14:36
Jó kör volt! :-)))

Lepencén megy még a strand?
egyébként nem volt annyira komoly, ugye a komolysági mérték a tempótól erösen függ és azt nem vittem túlzásba, régen vérmesebb voltam, de 53 felé erösen közeledve, inkább csak fittség, egészség, jóérzéshez tekerek, már nehany eve computer nélkül, különben minig meg kellene dönteni a rekordomat (szoval ovatosan kellett kezdeni a szezont :-)))

...azért a strandra nem tudtam pillantani (úthibákat fókuszálom, ...no meg az éhségtöl nem látok :-))) ez utóbbi persze nem komoly)

avl2
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
2020.07.04., szomb. 13:42
avl2 írta:
2020.07.04., szomb. 13:34
mai köröm: Szentendre-Pilisszentlaszlo-Lepene-Fellegvar-Mogyorohegy-Dunabogdany-Szentendre; utána jöhetett a reggeli...
te tudod, de javaslom, éhgyomorra ilyet ne csinálj, tönkrevágod magad... :yingyang:
milyen értelemben, szempontból ? tényleg érdekel.

általában - munkanapokon nyáron - csak egy kisebb kör fér bele, kb 27km 650 szintméterrel (arra kulacsot sem viszek); ilyeneken, meg a main is, nem érzem, hogy eléheznék. Egyébként, máskor, többször is, de azt nem bánom, azok nagy élmények (sosem felejtem, pedig 30+ évvel ezelött volt, hogy otthontól 250 m-re meg kellett állnom, mert éreztem, hogy nem bírnám hazáig, ledölnék)
izomtömegem - meg más is - kevés: kb. 186 cm, 72kg, egyszerü mérleg szerint zsir%-om 3-5%
szokásos esetben, kb. 30 éve napi 2szer étkezem - több "alapszükségleti" igényem nem nagyon jelentkezik (pl. ivásra figyelmeztetni kell magam)

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”