A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kerékpározás

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 705
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Prohászkát már osztják (lásd Popovics Gergő), ad2: a Bora egyben maradt :)
de mire jön a pelso, ez a csoda is elmúlik.

Kép
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

LIMAR írta:
2020.07.12., vas. 20:47
trane írta:
2020.07.12., vas. 19:48
na, f@sza... sad.gif > https://index.hu/sport/2020/07/12/tomeg ... versenyen/
A fiam is benne volt a bukásban. Szerencsére kisebb sérüléssel megúszta. De sokan nem úszták meg ennyivel. Nagy felelőtlenség volt ennyi embert ráindítani egy lejtőre. Az első ha bukik, utána mindenki átbukik egymáson. De már itthon vannak az unokámmal, aki ott volt vele a helyszínen. Elég nagy felfordulás volt, ahogy mondják.
ott feketében a korlátnál nem ifjabb HG látható?
Kép
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

ha valaki nagyon akar dura ace C40 (9100) kereket(szett), most tudok egy vadi újat, DA sorral, Conti Sprinterrel 500-ért (sor,gumi árát leveszem, 400, kb ennyibe futnak a Bora One kerekek is pucéron).elmerengtem rajta,de már nem akarok a campa/fulcrum mezőnybe behozni egy idegent, Lehet pici alku van benne. de lehet, belefér akár -100 is, fene tudja. Első ajánlat volt az 500, de nem alkudtam rá.
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

LIMAR írta:
2020.07.12., vas. 21:15
trane írta:
2020.07.12., vas. 21:03
LIMAR írta:
A fiam is benne volt a bukásban. Szerencsére kisebb sérüléssel megúszta. De sokan nem úszták meg ennyivel. Nagy felelőtlenség volt ennyi embert ráindítani egy lejtőre. Az első ha bukik, utána mindenki átbukik egymáson. De már itthon vannak az unokámmal, aki ott volt vele a helyszínen. Elég nagy felfordulás volt, ahogy mondják.
mostanában valahogy nincs szerencséje... :yingyang:
apropó, van valami a nőcis gázolásból :rolleyes: ?
Hát nincs. Tegnap még készült a mai napra. Alig várta, hogy elinduljon a szezon.
Egyelőre semmi. A biztosító kijött, felmérte a "kárt". Aztán majd történik valami. Az a gond, hogy nincs már villa ehhez a vázhoz. Anélkül meg totálkár. Ilyen komplett használt váz meg 400 eFt körül van az ebay-n.
És a kárszakértő fel tudta értékelni? A tt vázak elég drágák... Azért drukkolok,hogy rendeződjön,mai napot meg kipiheni remélhetőleg.
ez a szervezés egy3bként nem jellemző a hazai versenyekre. Ezt egy elszigetelt, főként bevételorientált csapat rendezi, nem tökeltes biztosítással,stb...
halfnote.hu

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1641

Hozzászólás Szerző: trane »

LIMAR írta:
2020.07.12., vas. 21:15
...Egyelőre semmi. A biztosító kijött, felmérte a "kárt". Aztán majd történik valami. Az a gond, hogy nincs már villa ehhez a vázhoz. Anélkül meg totálkár. Ilyen komplett használt váz meg 400 eFt körül van az ebay-n.
naja, sejtettem gondolkodik.gif - nagy kalappal a meccshez :smile32: , nem szoktak egyszerűek lenni a biztosítós ügyletek...

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2155
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

trane írta:
2020.07.12., vas. 21:03
LIMAR írta:
Hát nincs. Tegnap még készült a mai napra. Alig várta, hogy elinduljon a szezon.
Egyelőre semmi. A biztosító kijött, felmérte a "kárt". Aztán majd történik valami. Az a gond, hogy nincs már villa ehhez a vázhoz. Anélkül meg totálkár. Ilyen komplett használt váz meg 400 eFt körül van az ebay-n.

trane
V.I.P.
V.I.P.

LIMAR írta:

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2155
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

trane írta:

trane
V.I.P.
V.I.P.

AAttila írta:
2020.07.12., vas. 20:09
A versenyen indult ismerősöm is kórházban kötött ki. Azt mondta, együtt indították az u19 , u23, elit, welit és master kategóriát. Kb. 200 fő. Előre állították az amatőröket, hátra a licenszes versenyzőket és hajrá lassú rajt nélkül. 3kili után jött a 8%os lejtő.
szervezésben akkor azé' csak ott vagyunk :smile33: :smile51:

AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 822

Hozzászólás Szerző: AAttila »

trane írta:
A versenyen indult ismerősöm is kórházban kötött ki. Azt mondta, együtt indították az u19 , u23, elit, welit és master kategóriát. Kb. 200 fő. Előre állították az amatőröket, hátra a licenszes versenyzőket és hajrá lassú rajt nélkül. 3kili után jött a 8%os lejtő.

trane
V.I.P.
V.I.P.

kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 292

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Ez most egy jó lehetőség, szerintem:

https://www.bikester.co.uk/shimano-xtr- ... 83886.html
Újratervezés

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Ma K3kesen heghyi OB volt. Mondjuk nem látfam se Valtert, se Dinát, Peákot se,ahogy Pelikánt se.. De láttam sok erős fiút. A 15-16 éves Árva Kristóf abszolút második időt ment gondolkodik.gif
halfnote.hu

pärt
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 686

Hozzászólás Szerző: pärt »

MGMART írta:
2020.07.11., szomb. 15:07
pärt írta:
2020.07.11., szomb. 12:10
Pofás darabok.
Amik a legproblémasabb alkatrészek rajtuk: hátsó agy, fogaskerekek (menetes racsni), váltók, hajtómű. Vedd számításba, hogy ezek szerény minőségű alkatrészek, elég darabos működésű, pár éven belül cserés darabok. A csere költsége sok tízezres nagyságrendben mozog.
A felhasználási területet figyelembe véve ÉN biztosan gyűjtögetnék még egy kicsit egy ilyesmire:
https://bolha.testbike.hu/apro/hasznalt ... ado-373257
Sajnos ennél többet nem tudok rászánni. A kérdés akkor az, hogy ezért a pénzért nem lehet egy városi közlekedésre alkalmas , relatív tartós bringát venni?
Vígan fogod évekig használni. Egyszerűen csak hamarabb elhasználódó, kicsit pontatlanabb alkatrészekkel vannak szerelve. Valószínűleg nem fogja szeretni, ha esős időben is használod (nem tömített, beázós csapágyai vannak).

AAttila
V.I.P.
V.I.P.

Én 120e-t fizettem egy használt Cube montiért, aminek mindene Deore, plusz a kormányról lockolható a teleszkóp. Persze használt volt, de még ma is hibátlanul teszi a dolgát. ;peace;

MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 455

Hozzászólás Szerző: MGMART »

pärt írta:
2020.07.11., szomb. 12:10
Pofás darabok.
Amik a legproblémasabb alkatrészek rajtuk: hátsó agy, fogaskerekek (menetes racsni), váltók, hajtómű. Vedd számításba, hogy ezek szerény minőségű alkatrészek, elég darabos működésű, pár éven belül cserés darabok. A csere költsége sok tízezres nagyságrendben mozog.
A felhasználási területet figyelembe véve ÉN biztosan gyűjtögetnék még egy kicsit egy ilyesmire:
Sajnos ennél többet nem tudok rászánni. A kérdés akkor az, hogy ezért a pénzért nem lehet egy városi közlekedésre alkalmas , relatív tartós bringát venni?

feket663
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 73

Hozzászólás Szerző: feket663 »

MGMART írta:
2020.07.11., szomb. 09:07
Szaiasztok!

Városi közlekedésre, rissz-rossz utcákon, padkákon keresztül tekerésre milyen bringát javasolnátok max 120-130 ezres kategóriáig?

Ezeket néztem:
http://www.rajbike.hu/termek/torpado-t7 ... ete-piros/
http://www.rajbike.hu/termek/torpado-t7 ... rake-neon/

Vélemény a márkáról?
Nekem hasonló váltórendszer van a Neuzer Courier bringámon (nem a drágábbik DT verziós, hanem a sima olcsó). Négy éve használom, semmi baja nem volt még a váltónak, kb 3000 kilométer után. Persze én mindig csak rekreációs céllal bringázom, kb 25-el tekerek, míg bírom.

pärt
Fórumlakó
Fórumlakó

Pofás darabok.

MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 455

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Szaiasztok!

Városi közlekedésre, rissz-rossz utcákon, padkákon keresztül tekerésre milyen bringát javasolnátok max 120-130 ezres kategóriáig?

Ezeket néztem:
http://www.rajbike.hu/termek/torpado-t7 ... ete-piros/
http://www.rajbike.hu/termek/torpado-t7 ... rake-neon/

Vélemény a márkáról?

trane
V.I.P.
V.I.P.

pärt írta:
2020.07.10., pén. 15:01
Túl komolyan veszitek a sportolás sport részét. ;) Annyi minden mással lehet foglalkozni tekerés közben. Vegyetek példát pl. Trane-ről; ő tuti nem görcsöli szét magát az átlagán, inkább nézelődi a nézelődnivalót. :D
az a baj, hogy sajna trane mostanában leginkább csak áhítozik... :rolleyes:
a Bianchi nagy, másik nincs (és amíg el nem kel a Bianchi, nem is akarok), így aztán csak a nézelődés marad a bringázásból sad.gif
de egyébként az utóbbi 3 évben (azaz mióta újrakezdtem) szándékosan nem tettem föl a km-órát :ohnoohnoohno: > ha nagyon akarom, mivel a km-t tudom, úgyis ki tudom számolni az átlagot, de már nem izgat :yingyang: . az tény, hogy nem tudok kocabringás-mentalitással tekerni, azaz 'nyomom' neki mindig, de az áttétel már más, és valójában az érzésért hajtok 36_3_1.gif

de a fotókat (vagy a leendő alanyokat) máskor keresem ;)

trane
V.I.P.
V.I.P.

revox írta:
2020.07.10., pén. 21:10
32 jó átlag. Szerintem csak nincs viszonyítási alapod.@
szerintem is :smile32:

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

gianni321 írta:
2020.07.10., pén. 14:25
revox írta:
2020.07.09., csüt. 10:31
trane írta:
2020.07.09., csüt. 10:10

10km-en :rolleyes: ? ;) :smile29: :smile53:
debrecen szovát debrecen szokásos 27 kilis táv. rövid,viszont itt nincs pihenési lehetőség (pihensz 10-20 másodperceket és az átlag 1km/h-t esik ekkora távon) és mivel a starthoz közel lakunk,az első 5 kili melegítés csak, de a pulzus se áll be ennyi távon rendesen(nekem se), ráadásul, mint írtam, ha be is állna,kellene egyet fújni, pihenni(főleg,hogy az első 5 kiliben van 4 autópálya felüljárós kaptató), de itt nem megengedett. megfigyelésem szerint,aki itt ilyen távon 31-et hoz,az ugyanezt az átlagot,tudja normál hosszab távon is, ahol jobban van lehetőség néha pihenni.
de még kevés a kilómétere. gyűjteni kell, még nem mennek az 1kilizések.
Hát Revi, ha így haladtok, el se merek jönni a Tiszatavi dzsemborira. De most komolyan. Azt érzem, hogy sehova se fejlődök, pedig nyomom, heti 4-eket megyek, olyan 200-220 között van a heti összkm és niente, nyista, pacikuki, semmi fejlődést nem érzek. Ilyenkorra már egész jól szokott alattam gurulni a bringa - magamhoz képest - de most vhogy nem akarja kiadni...
Az egész jól és a magamhoz képest alatt azt értem hogy mondjuk 60 kilin 32-es átlag, amiben benne van a bemelegítés, a város oda-vissza, ami nekem a 60 kiliből kb. 9,6km. Ettől most elég messze vagyok, pedig még fogytam is az előző évi súlyaimhoz képest. Lehet el kellene kezdeni intervallozni, de az intervall edzések után elég gyakran előfordult némi szívritmus zavar, úh onantól kezdve hagyagoltam a dolgot. gondolkodik.gif
32 jó átlag. Szerintem csak nincs viszonyítási alapod.@
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

AAttila írta:
2020.07.10., pén. 14:17
Bátor vagy ilyen bringákkal az Olympos-ra felmenni, pontosabban lejönni ;peace;
Mefoldottuk :D
Kérdezte kölcsönzős, merre jártunk, aztán kicsit elképedt :D aztán akartunk bérelni quadot,hogy azzal megyünk a hegyig,onnan gyalog fel a csúcsra, de levette és azt mondta, nekünk nem ad ki quadot,mert az olympusra megyünk és meg fogunk halni :D
Mindenestre van olyan szakasz,ahol az átlag 24% !!!!! Ott a quadot ketten tolták,járó motorral :D 34/23-al elmentünk mellettük (persze nem az Orbissal,bár azzal is felmentünk)
halfnote.hu

AAttila
V.I.P.
V.I.P.

Én egyelőre még nem tudom elengedni a verseny részét a sportnak. Az utóbbi pár évet leszámítva, egész életemben versenyszerűen sportoltam. Most is vannak verseny céljaim, bár a határaimmal tisztában vagyok, azért próbálom kitolni. Szerencsére összefutottam egy sráccal, akivel hasonló erősek (gyengék :D ) vagyunk, így jól tudunk együtt edzeni, ha az időnk is engedi. 20 kilire már most ősszel van esélyünk 40-es átlagra,(Kb. ennyi szokott lenni egy időfutam verseny, amatőröknek) jövőre indulnánk versenyen is. Addig fejlődünk még :rolleyes:
De helyén kezelem a dolgokat és a Tiszatóra sem fax méregetni mennénk, hanem hogy személyesen is dumcsizzunk és honozzunk. ;peace;

pärt
Fórumlakó
Fórumlakó

Túl komolyan veszitek a sportolás sport részét. ;) Annyi minden mással lehet foglalkozni tekerés közben. Vegyetek példát pl. Trane-ről; ő tuti nem görcsöli szét magát az átlagán, inkább nézelődi a nézelődnivalót. :D

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”