Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

aki sokat jár idegen terepen, annak jól tud jönni :rolleyes: de egyszer csak felérünk minden dombtetőre valahogy :D

alapvetően régebben, a navigáció miatt választottam azt,amit. így utólag látom,teljesen felesleges volt, még sose használtam... az alapokat,ami a magamfajta bugrisnak kell, egy bryton_10 is tudja, bár a menüjét elég kényelmetlen volt kezelni. de egy legkisebb Garmin bőven elég. aki ezekkel gyurmázik,annak már jól jöhetnek az extra funkciók, de szerintem nem is ismerem az enyém tudásának 95%-át... hegyen, néha ránézek a meredekségre, tudjam, én vagyok ennyire tré, vagy kicsit húzósabb lett, de nagyjából ennyi. magányos sport a kütyüzés. hétvégén,hogy a fiúkkal mentem egy kört, párszor lenéztem, hol jár a pulzusom. azt is csak kíváncsiságból, mert tökmindegy hol jár,ha menni kell a sorral.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

pärt írta:
Ma, 16:19
AAttila írta:
Ma, 16:12
Különben is Pärt,ez nem a magadfajta hegyiremetéknek van,akik még éjszaka is úgy alszanak,hogy 7% dőlésszögben van az ágya,hanem nekünk, mélyalföldi fullsík gyerekeknek. ;peace;
Ez is igaz. Ugyan Debrecenben születtem, de már szédülök az alföldön. :D
Ráadásul mindig ugyanott tekersz,csukott szemmel is ismered az emelkedőket. ;)

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

AAttila írta:
Ma, 16:12
Különben is Pärt,ez nem a magadfajta hegyiremetéknek van,akik még éjszaka is úgy alszanak,hogy 7% dőlésszögben van az ágya,hanem nekünk, mélyalföldi fullsík gyerekeknek. ;peace;
Ez is igaz. Ugyan Debrecenben születtem, de már szédülök az alföldön. :D

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Különben is Pärt,ez nem a magadfajta hegyiremetéknek van,akik még éjszaka is úgy alszanak,hogy 7% dőlésszögben van az ágya,hanem nekünk, mélyalföldi fullsík gyerekeknek. ;peace;

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

pärt írta:
Ma, 16:01
De ez kiöli a meglepetés élményét.
De ha elmész egy versenyre,ne ez legyen már a meglepi 31_1_21.gif
Ha meg csak tekeregsz,akkor nem nem használod és akárhányszor meglepődhetsz :fekverohog:

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

De ez kiöli a meglepetés élményét.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

geza123 írta:
Ma, 15:28
AAttila írta:
Ma, 15:26
Be kell írni az utat. Szóval úgy nem megy,hogy csak elindítod az órát,mint amikor elindulsz edzeni. Kell egy megadott útvonal (pl a pálya gpx formátuma) és navi. Akkor végigvezet a pályán,amikor jön a mászórész,akkor átvált a climbpro nézetre. Ha vége,akkor visszavált a navira.
Pont ebben más a 40es széria, ott tervezett útvonal nélkül is bedobja. És igen, néha téveszt, mert az emelkedő elején lefordulsz az útról, de így is hasznos.
azt néztem,ahogy írják a linklet manuálban, hogy vannak dedikált lejtők,amiket eleve ismer, de valsz ha útvonalat követsz,előreszámolja a navi alapján.

menetközben nekem is csinálja,csak lentebb amit írtam. lehet,ha navival mennék, pontosabb lenne,de adatot nem adna hozzá. de általába tudom,mi vár rám,túl sokat nem variálok az útvonalakon, de a zwift is csinál ilyert,ha mászós úton megyek, az fix,hogy tud adni erőt,ha látpm,hogy a 12% nemsokára "csak" 8 lesz :D

Szalon azt igen jól megfogalmazta tegnap, hogy a meredekség igencsak relatív. ami itthon meredek, 5-6% és nem esik jól, az komolyabb hegyeken a pihenő szakasz. én a szokásos olimposzomon szoktam úgy járni,amikor 10-12% után jön a 7, hogy fellélegzek, ha meg ráfutok 5%-ra,olyan érzésem van,mintha lejtőre hajtanék :D tavaly csináltam magamnak egy szintrajzot strava alapján, beskálázva, hol,mire számítsak, kafán ki is szerkesztettem,hogy a stucnira elférjen, de okosan itthonhagytam :D de ez a lejtőrajz hasznos funkció,az holtbiztos :tutiok:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 373

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

AAttila írta:
Ma, 15:26
Be kell írni az utat. Szóval úgy nem megy,hogy csak elindítod az órát,mint amikor elindulsz edzeni. Kell egy megadott útvonal (pl a pálya gpx formátuma) és navi. Akkor végigvezet a pályán,amikor jön a mászórész,akkor átvált a climbpro nézetre. Ha vége,akkor visszavált a navira.
Pont ebben más a 40es széria, ott tervezett útvonal nélkül is bedobja. És igen, néha téveszt, mert az emelkedő elején lefordulsz az útról, de így is hasznos.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Be kell írni az utat. Szóval úgy nem megy,hogy csak elindítod az órát,mint amikor elindulsz edzeni. Kell egy megadott útvonal (pl a pálya gpx formátuma) és navi. Akkor végigvezet a pályán,amikor jön a mászórész,akkor átvált a climbpro nézetre. Ha vége,akkor visszavált a navira.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
Ma, 13:37
revox írta:
Ma, 12:30
geza123 írta:
Ma, 10:55


Így van, a 30-asokra jött ki egy frissítéssel. A 40-eseknél meg pár plusz funkció van hozzá. A korábbiak nem kapták meg ezt a képességet.
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... 302A9.html
valahogy túlélem,de a sok faxság között ez egy értelmes funkció... lenne :D
Igen,ez nagy segítség tud lenni,van értelme. Én ezért váltottam a Bryton-ról erre. Az is mutatott minden hülyeséget, de ez tényleg jó. :smile32:
már-csak abban kell bíznunk,hogy jól is mutatja :D a 820 is mutatja az útvonalat és a várható domborzati változást, emelkedést,lejtőket, amit ez az új szoftever, csak értékeket nem ad hozzá, de szemre be tudod lőni a dőlésszögén az útvonalnak,mi várható. Volt,hogy benyomtam, nézve,medig emelkedik még ez a xar,már lógott a belem, erre már régen lejtést mutatott,amikor még javában felfele mentem :D

gondolom,ez akkor pontosabb,ha navigácval együtt megy,mert csak úgy simam menéskor,ha benyomod,csak tippeli,hol akasrz menni, de nem tudja
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
Ma, 12:30
geza123 írta:
Ma, 10:55
AAttila írta:
Ma, 10:25

Szerintem a 20-as végűek még nem tudják. Nekem 530 van.
Így van, a 30-asokra jött ki egy frissítéssel. A 40-eseknél meg pár plusz funkció van hozzá. A korábbiak nem kapták meg ezt a képességet.
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... 302A9.html
valahogy túlélem,de a sok faxság között ez egy értelmes funkció... lenne :D
Igen,ez nagy segítség tud lenni,van értelme. Én ezért váltottam a Bryton-ról erre. Az is mutatott minden hülyeséget, de ez tényleg jó. :smile32:

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

geza123 írta:
Ma, 10:55
AAttila írta:
Ma, 10:25

Szerintem a 20-as végűek még nem tudják. Nekem 530 van.
Így van, a 30-asokra jött ki egy frissítéssel. A 40-eseknél meg pár plusz funkció van hozzá. A korábbiak nem kapták meg ezt a képességet.
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... 302A9.html
valahogy túlélem,de a sok faxság között ez egy értelmes funkció... lenne :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 373

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

AAttila írta:
Ma, 10:25

Szerintem a 20-as végűek még nem tudják. Nekem 530 van.
Így van, a 30-asokra jött ki egy frissítéssel. A 40-eseknél meg pár plusz funkció van hozzá. A korábbiak nem kapták meg ezt a képességet.
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... 302A9.html
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

A karórám fenix 5x plus, az is tudja
Screenshot_20240416_102713_Google.jpg

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
Ma, 10:19
AAttila írta:
Ma, 10:06


Igaz itt karórán,de a lényeg ugyanaz
https://youtu.be/2--evWOiXG8?si=mmDHh6jeWIdMSuIK
nekem csak a csíkot mutatja,de nincs hozzá adat... lehet fel kell pakolni külön a képernyő beállításoknál? néztem is,ennek mi értelme van :D 820as van,lehet az nem is tudja..
Szerintem a 20-as végűek még nem tudják. Nekem 530 van.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
Ma, 10:06


Igaz itt karórán,de a lényeg ugyanaz
https://youtu.be/2--evWOiXG8?si=mmDHh6jeWIdMSuIK
nekem csak a csíkot mutatja,de nincs hozzá adat... lehet fel kell pakolni külön a képernyő beállításoknál? néztem is,ennek mi értelme van :D 820as van,lehet az nem is tudja..
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
Ma, 09:39
AAttila írta:
Tegnap, 23:49
ha van egy emelkedő,akkor grafikusan megjeleníti és írja a meredekségeket,hátralevő távot a csúcsig,stb.
oszt azt mi mutatja? én néztem a garminon a térkép nézet előtti lapon van egy előrelátható meredekség,de se értéke nincs,se távolság, semmi, csak megy egy csík,ami imitálja a szintrajzot,ami sokszor baromi hülyeséget is mutat :D
Igaz itt karórán,de a lényeg ugyanaz
https://youtu.be/2--evWOiXG8?si=mmDHh6jeWIdMSuIK

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Még 1 utolsó,hogy ne untassam a népet.
Screenshot_20240416_094238_Samsung Internet.jpg

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

asebestyen írta:
Ma, 08:10

Mit lehet kiolvasni a megosztott fotókból?
Azt, hogy kétoldalas wattmérőre gyűjt. :D

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
Tegnap, 23:49
ha van egy emelkedő,akkor grafikusan megjeleníti és írja a meredekségeket,hátralevő távot a csúcsig,stb.
oszt azt mi mutatja? én néztem a garminon a térkép nézet előtti lapon van egy előrelátható meredekség,de se értéke nincs,se távolság, semmi, csak megy egy csík,ami imitálja a szintrajzot,ami sokszor baromi hülyeséget is mutat :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Tessék. Ez 15 perc görgőn. Kint mentem,de nem tudtam befejezni a feladatokat,ezért hazatekertem és görgőn fejeztem be.
Screenshot_20240416_092805_Connect.jpg
Screenshot_20240416_092851_Connect.jpg
Screenshot_20240416_092904_Connect.jpg
Screenshot_20240416_092945_Connect.jpg
Screenshot_20240416_093010_Connect.jpg
A feladat, 80-85rpm 280w
Még az is szépen látszik,hogy teljesen más a pedálozás,fent már hamarabb kezdtem húzni és a max erőleadás is feljebb jött. Ez köszönhető a nagyobb nyomatéknak és az alacsonyabb rpm-nek.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

AAttila írta:
Ma, 08:47
asebestyen írta:
Ma, 08:10


Mit lehet kiolvasni a megosztott fotókból?
Ezeknél nincs semmi lényeges,mert csak egy normál tekerés volt Biatorbágyra és vissza. Semmi feladat benne. Csak azért tettem be,hogy számtalanféle adatot lehet nézegetni,elemezni azoknak,akik ezt szeretik. De tanulságos a pedálfordulatos ábra is. Segít helyesen forgatni,látod,hogy mire kell figyelned. Persze már én sem figyelek rá, de eleinte hasznos is lehet. De szépen lekövethető a feladatoknál,hogy mekkora pulzussal,wattal,fordulattal csinálod. Főleg amikor 8 résztáv van benne,össze tudod hasonlítani, segít megérteni a szervezeted. Stb.
De mondjuk Te pontosan tudod ezeket. ;)
Tehettél volna fel olyat, amin látszik is, hogy mi az értelme, ha már... :smile53: :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

asebestyen írta:
Ma, 08:10


Mit lehet kiolvasni a megosztott fotókból?
Ezeknél nincs semmi lényeges,mert csak egy normál tekerés volt Biatorbágyra és vissza. Semmi feladat benne. Csak azért tettem be,hogy számtalanféle adatot lehet nézegetni,elemezni azoknak,akik ezt szeretik. De tanulságos a pedálfordulatos ábra is. Segít helyesen forgatni,látod,hogy mire kell figyelned. Persze már én sem figyelek rá, de eleinte hasznos is lehet. De szépen lekövethető a feladatoknál,hogy mekkora pulzussal,wattal,fordulattal csinálod. Főleg amikor 8 résztáv van benne,össze tudod hasonlítani, segít megérteni a szervezeted. Stb.
De mondjuk Te pontosan tudod ezeket. ;)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

AAttila írta:
Tegnap, 23:49
st81 írta:
Tegnap, 20:10
Tyű, ennyi adat láttán tátva marad a szám, hogy mi minden mérhető menet közben.
Én csak el vagyok a kis Sigma computeremmel aminek egy fontos jelzése van: egy nyíl (fel vagy le mutató) menet közbeni váltakozása, ami mutatja, hogy éppen alatta vagy felette vagyok az átlagsebességnek :D
Még néhány, és ezek még csak kB a fele,harmada a ténylegesnek. Pl tök jó,hogy ha van egy emelkedő,akkor grafikusan megjeleníti és írja a meredekségeket,hátralevő távot a csúcsig,stb.
Nálam van egy oldal,ahol színes grafikonon (7 különböző zóna/szín)mutatja az aktuális wattot,pulzust. Nálam a sebesség sokadlagos szempont (még ha itt valaki azt is hiszi ;peace; ) a legkisebb ablakban van a kijelzőn.Screenshot_20240415_233349_Connect.jpg

Screenshot_20240415_233711_Connect.jpg
Screenshot_20240415_233910_Connect.jpg

Persze lehet tekeregni ezek nélkül is. Egy kellemes kikapcsolódáshoz nem kellenek ilyenek. ;)
Mit lehet kiolvasni a megosztott fotókból?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

AAttila írta:
Tegnap, 23:49
...
Persze lehet tekeregni ezek nélkül is. Egy kellemes kikapcsolódáshoz nem kellenek ilyenek. ;)
Számomra "itt a pont", nem vagyunk egyformák - így kerek a világ. (Persze az is lehet, hogy tudat alatt "legyártottam" magamnak az ideológiát az 56 évemhez tartozó, illetve 3 covidot követő erőnlétemhez. :smile29:)
Pl. vasárnap délutáni montizás: 64,76 km, 1 181 m szint, avg 14,6 km/h (lehet röhögni :D), max 55,4 km/h, semmiféle további adat nem áll rendelkezésemre (Bryton Rider 15 neo, mindenféle külső érzékelő nélkül).

Csodaszép látvány(ok), szép érzések, élmények, ha úgy tartotta kedvem, bámészkodás és úgy 2/3 távnál még egy sör is belefért az orfűi malmoknál (meg otthon még egy). ;peace; Szerencsére messze vagyok, de nem is mernék veletek menni... :P

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”