Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2024.04.02., kedd 12:29
Nyugi, romosan is megyünk. Csak a túl fickósak, télen is edzők kapnak egy kis hátizsákocskát féltéglákkal rakva.
nem kell oda tégla. majd szépen leforogják a tavat, a végén meg elvágjuk a torkukat :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2024.04.02., kedd 12:18
Jók ezek a tavaszi szelek, én is ezekre szoktam kenni a gyászos tempót. :D De tényleg cudar tud lenni, még a hegyek közt is befúj a kitettebb részeken.
ááá, arra csak az avg30-at lehet fogni :D azt még idény elején el tudom fogadni, de 27,8-ra nem sok mentség van :D
nálunk a cityben volt 22-es a garmin/strava szerint. az a pusztában 30-40km/h. már a szél. nád hajlik 45°-ban, a fű fekszik teljesen... ez az utóbbi már rossz jel szokott lenni :D de nem is választhattam volna jobb időt az idei első >50km tekerésre :D ezek után a többi már mesedélután lesz :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Nyugi, romosan is megyünk. Csak a túl fickósak, télen is edzők kapnak egy kis hátizsákocskát féltéglákkal rakva.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ne húzzátok az időt,mindent kitaláltok,hogy minél később legyen a HFBZK tekerés. 31_1_21.gif

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Jók ezek a tavaszi szelek, én is ezekre szoktam kenni a gyászos tempót. :D De tényleg cudar tud lenni, még a hegyek közt is befúj a kitettebb részeken.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

na,nálam reggelre elmúlt :D
de fejben is helyrettet mára Boros Karesz strava bejegyzése. tegnap csak annyit láttam,nem sokkal utánam 32-es átlagot tekert (nekem a 28 se lett meg... 27,8, igaz, volt benne sok városi kódorgás, meg döcögős bicikliút), nem pont ugyanott,de a szél neki is fújt. Aztán ma felkerült egy fotó, hogy hárman piszkoskodtak, csak a többiek nincsenek straván. Báár, érzem,hogy nincs delej, azért ennyire nem éreztem magam xarnak, de tegnap kezdtem elkönyvelni, hogy DE :D
azért érzem gazdagon, hogy a telet ellustálkodtam :kapdelm:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2024.04.01., hétf. 22:01
Na újra bebizonyosodott,hogy tényleg minden számít az outizásban. Ott kezdődik, hogy otthon felejtettem a cipőmet. Így amíg Mezőtúron voltunk, az összes tekerést a műfüves focicipömben tekertem. A legrosszabb,hogy a lábujjaim, a talpam(ahol a stopli lenne) nagyon megfájdult. De mivel sima cipőben tekertem,nem tudtam úgy forgatni,ahogy szoktam. Sőt. Nem is ott ültem ahol szoktam,hanem teljesen elöl,hogy jobban menjen a forgatás. Így viszont már más izmok,másképp dolgoztak. Nem mentem erősebbeket sem fordulatra,sem wattra,mégis be van állva mindkét combom.
Legább erősödtél máshol is :D
Én is kivi ledzek holnap. Ma itt baromj nagy szél volt. 52kilinél már fájt a térdem, 60nál a fejem(kifújta), 70nél a seggem 80nál a combom :D
De így még nem jártam. Indulás után oldalhát fújt be. Elment egy robogós, gondoltam lenyomom. Beforgott 40re, aztán vissza kellett venni 30ra, úgy dobálta a 35ös kereket is :D Persze a csemege utána jött, ahogy elfordultam balszembe,majd jobbszembe/szembe... 1-2% lejtőn 21el tudtam menni :D Combom olyan, mintha gumikalapáccsal összeverték volna :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Na újra bebizonyosodott,hogy tényleg minden számít az outizásban. Ott kezdődik, hogy otthon felejtettem a cipőmet. Így amíg Mezőtúron voltunk, az összes tekerést a műfüves focicipömben tekertem. A legrosszabb,hogy a lábujjaim, a talpam(ahol a stopli lenne) nagyon megfájdult. De mivel sima cipőben tekertem,nem tudtam úgy forgatni,ahogy szoktam. Sőt. Nem is ott ültem ahol szoktam,hanem teljesen elöl,hogy jobban menjen a forgatás. Így viszont már más izmok,másképp dolgoztak. Nem mentem erősebbeket sem fordulatra,sem wattra,mégis be van állva mindkét combom.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ezzel a beállítással 192 centivel használta. Azt mondja,ez a max.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Csapattársam gépe eladó,ha érdekelne valakit.
Screenshot_20240401_194219_Facebook.jpg

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler úrnak találtam vázat. Szerintem ez lehet a mérete 31_1_21.gif
https://www.facebook.com/share/r/Yy3faqytum7cv7fj/

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

pärt írta:
2024.03.31., vas. 17:42
Vinkler írta:
2024.03.31., vas. 17:19

Jogos! Ha szeretnétek adok magamnak egy warningot is! :kiss:
Ne tedd, mi máshogy élvezünk! :D

On:
Fiam most jutott odáig, hogy a kamaszkorában kapott országútiját eladja, mert évek óta nem ült rajta. Helyette valami gravel/city/trekking cuccban gondolkozik, meg is bízott, hogy nézegessek neki. Ahogy látom, már kétszáz alatt is akadnak jó gépek a műfajban, pl. 11 sebességes Alfine agyváltós (zárt olajfürdős!) cucc 180-ért. De láttam Rohloff váltós gépet is kétszer annyiért.
Érdekes történet a használt kerékpár.
A lányomnak tavaly kellett egy felnőtt bringát venni. Kb 8 hónapig nézelődtem, végül egy vadi új Cube lett belőle, alig volt drágább akciósan, mint egy pár éves használt. Amik meg voltak 150-200 között az már ránézésre is csontváztemető. Így járok most a középső gyerekkel is. Első értelmesebb bringa kellene neki. Montizni szeretne. Amik vannak azok, vagy hagyjuk, vagy annyival olcsóbb csak, hogy már nem biztos, h megéri a használt.
Egyébként az én történetemben is a használtan vett (egyébként közel 10 évig szinte hibátlanul működő) bringa szolgáltatja keményen a meglepetést.
Nyilván akadnak üdítő kivételek ia, bár egy Rohloff agy önmagában többszáz ezer forint, nehogy egy komplett bringa. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2024.03.31., vas. 16:32
Vigyázz, mert jön egy modi, és Off miatt megbúbol! :D
Tegnapelőtt én is túráztam, aztán tegnap nem tudtam ellenállni a jó időnek, és a rápihenés helyett tekertem egyet. Ultraszar szintről felhúztam magam középszarra. Már van idén 180 kilométerem. ;peace;
Bezzeg a bükki utak... tegnap megcsodáltuk újfent (autó), de már a Balenot is szétrázza :D Az új szakaszok (répáshuta után hollós felé) is megsinylették ezt a nulla telet is 36_1_10.gif
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Vinkler írta:
2024.03.31., vas. 17:19

Jogos! Ha szeretnétek adok magamnak egy warningot is! :kiss:
Ne tedd, mi máshogy élvezünk! :D

On:
Fiam most jutott odáig, hogy a kamaszkorában kapott országútiját eladja, mert évek óta nem ült rajta. Helyette valami gravel/city/trekking cuccban gondolkozik, meg is bízott, hogy nézegessek neki. Ahogy látom, már kétszáz alatt is akadnak jó gépek a műfajban, pl. 11 sebességes Alfine agyváltós (zárt olajfürdős!) cucc 180-ért. De láttam Rohloff váltós gépet is kétszer annyiért.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

pärt írta:
2024.03.31., vas. 16:32
Vigyázz, mert jön egy modi, és Off miatt megbúbol! :D
Tegnapelőtt én is túráztam, aztán tegnap nem tudtam ellenállni a jó időnek, és a rápihenés helyett tekertem egyet. Ultraszar szintről felhúztam magam középszarra. Már van idén 180 kilométerem. ;peace;
Jogos! Ha szeretnétek adok magamnak egy warningot is! :kiss:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pärt írta:
2024.03.31., vas. 13:36
Szerintem amíg a szelep bírja. Nekem országúti, ún. presta szelepes volt, ezzel igazi kínszenvedés a használata. A zöld trutymó állandóan eltömítette a filigrán szerkezetet, minden felfújásnál ki kellett szednem, megtisztítanom, míg már javíthatatlan lett. A tied valószínűleg auto szelepes, az sokkal robosztusabb.
Igen, autószelepes. Nagyon jól bírja, sokkal ritkábban kell utánafújni, mint a hagyományos belsőnél, és még egyszer sem tömödött el.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

tonee73 írta:
2024.03.31., vas. 12:44
pärt írta:
2024.03.31., vas. 11:55
lacee írta:
2024.03.31., vas. 11:38
Ismerős a helyzet,szinte a vázon kívül már mindent cseréltem a melóson….. :smile51:
Nem szeretem a "bezzeg megmondtuk"-ozást, de tényleg sok jó linket küldtünk. ;) Szerény gép, használtan, bizonytalan előélettel, az mindig forró pite. Hosszabb távon nincs drágább, mint az olcsó, néha már rövid távon is.
Ilyen ez, de ha jön a gépszíj...
Emlékszem mikor megvettem a nejemnek a crusierét városban döcögősnek.Gyakorlatilag csak a váz (az is átfestve) meg a 3-as Shimano Nexus agyváltó maradt rajta a megvételkori állapothoz képest. :rolleyes:
szerk.: amúgy meg sokkal nagyobb élvezet volt szépen összerakni (úgy ahogy én szeretem) mint egy boltból kigurított újjal virgázni...


P1040772.jpg
Na igen,aztán mit vegyen az ember,mikor nézegettem 200e. körül voltak Cube stb kerékpárok, Tourney váltó és társai.Mostanában láttam jópár Ktm bringát jobb felszereltséggel 180-250 e.Az enyémen már minden Deore vagy Xt. alkatrész,de még így sem járok a használt 200+bringáknál.Na meg legalább tanulok szerelni :D

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Vigyázz, mert jön egy modi, és Off miatt megbúbol! :D
Tegnapelőtt én is túráztam, aztán tegnap nem tudtam ellenállni a jó időnek, és a rápihenés helyett tekertem egyet. Ultraszar szintről felhúztam magam középszarra. Már van idén 180 kilométerem. ;peace;

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

[OFF - katt ide ha látni akarod]
Amíg nincs bringa, megy a túra. :smile29:

.
IMG_1081.jpeg
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

AAttila írta:
2024.03.31., vas. 09:59
Mondhatjuk, lassan egy komplett új géped van. De öröm lesz vele utána még èvekig túrázgatni vele :smile32:
Egy elavult sz@r lesz sajna. Már most is 14 éves. Normális cuccot nem lehet már venni hozzá, csak az alsó polcosat. Szóval, ha már ráköltöttem, akkor elhasználom, amennyire lehet, aztán csere. Utólag már azt mondom alapból cserélni kellett volna.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Szerintem amíg a szelep bírja. Nekem országúti, ún. presta szelepes volt, ezzel igazi kínszenvedés a használata. A zöld trutymó állandóan eltömítette a filigrán szerkezetet, minden felfújásnál ki kellett szednem, megtisztítanom, míg már javíthatatlan lett. A tied valószínűleg auto szelepes, az sokkal robosztusabb.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!
Ilyen: https://pepita.hu/kerekpar-belso-gumik- ... Lw_wcB#ref ragasztós belsőket használok.
Kérdésem, mi a tapasztalat, ezek meddig "működnek"? Mennyi ideig képesek ellátni a funkciójukat?
Sajnos erre semmilyen utalást nem találtam. A benne lévő ragasztó idővel megszáradhat?
Harmadik éve használom defekt nélkül, pedig nagyrészt offrod körülmények között.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pärt írta:
2024.03.31., vas. 11:55
lacee írta:
2024.03.31., vas. 11:38
Ismerős a helyzet,szinte a vázon kívül már mindent cseréltem a melóson….. :smile51:
Nem szeretem a "bezzeg megmondtuk"-ozást, de tényleg sok jó linket küldtünk. ;) Szerény gép, használtan, bizonytalan előélettel, az mindig forró pite. Hosszabb távon nincs drágább, mint az olcsó, néha már rövid távon is.
Ilyen ez, de ha jön a gépszíj...
Emlékszem mikor megvettem a nejemnek a crusierét városban döcögősnek.Gyakorlatilag csak a váz (az is átfestve) meg a 3-as Shimano Nexus agyváltó maradt rajta a megvételkori állapothoz képest. :rolleyes:
szerk.: amúgy meg sokkal nagyobb élvezet volt szépen összerakni (úgy ahogy én szeretem) mint egy boltból kigurított újjal virgázni...

P1040772.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tonee73 2024.03.31., vas. 13:11-kor.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

pärt írta:
2024.03.31., vas. 11:55
lacee írta:
2024.03.31., vas. 11:38
Ismerős a helyzet,szinte a vázon kívül már mindent cseréltem a melóson….. :smile51:
Nem szeretem a "bezzeg megmondtuk"-ozást, de tényleg sok jó linket küldtünk. ;) Szerény gép, használtan, bizonytalan előélettel, az mindig forró pite. Hosszabb távon nincs drágább, mint az olcsó, néha már rövid távon is.
Igen,ez újszerű volt,azt hiszem 50e.Ft. volt…,amúgy is női vázast akartam,de csak megvettem.Sokkal drágábban voltak használtan,úgyanúgy semmitmondó felszereltséggel,csak az bántott,hogy még jó pár hónapig nem kellett használjam,tehát még nézelődhettem volna és még rakhattam volna hozzá pénzt is.Már mindegy,egy 28-as hátsó kereket majd még lehet veszek,ha előjön a kattogás.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

lacee írta:
2024.03.31., vas. 11:38
Ismerős a helyzet,szinte a vázon kívül már mindent cseréltem a melóson….. :smile51:
Nem szeretem a "bezzeg megmondtuk"-ozást, de tényleg sok jó linket küldtünk. ;) Szerény gép, használtan, bizonytalan előélettel, az mindig forró pite. Hosszabb távon nincs drágább, mint az olcsó, néha már rövid távon is.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”