Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ezért kell nagy stucni ;peace; MvP kormánya a Milano-Sanremo versenyen:
Screenshot_20230327_085754_Facebook.jpg
Screenshot_20230327_085754_Facebook.jpg (640.68 KiB) Megtekintve 474 alkalommal

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

2023.04.15. Etyek-Csákvár környéki outi (112km, 1150m) közös tekerés érdekli:

yura: OK
asebestyen: OK
Attila: OK
mechazseni (H.Peti), ha beledöglök is lenyomom :D tőlem is mehet a szombat
geza123 - minden páros hét szombatja jó (kezdve ezzel a hétvégével)
st81 - vasárnaponként jobb lenne, de a máj 6-7, júl. 8 kivételével a többi hétvége eddig szabad
Aladin66
mackohaz

Kérem mindenki, akit érdekel írja be legyen szíves, hogy az április 15 jó-e Neki. Ez egy jó időpontnak tűnik.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Etyek-Csákvár környéki outi (112km, 1150m) közös tekerés érdekli:

yura: 04.15-16, 04.29-30, szombat jobb lenne
asebestyen: bármikor
Attila ápr.1.szombat,ápr.15.szombat,április.29-30.szombat-vasárnap.
mechazseni (H.Peti), ha beledöglök is lenyomom :D tőlem is mehet a szombat
geza123 - minden páros hét szombatja jó (kezdve ezzel a hétvégével)
st81 - vasárnaponként jobb lenne, de a máj 6-7, júl. 8 kivételével a többi hétvége eddig szabad
Aladin66
mackohaz
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

mechazseni írta:
2023.03.26., vas. 22:47
HFBZK-tekeréssel mi a helyzet? Lassan gyártatnám a “team” pólókat…. :D :D :D
Nekem rövid távon jó az ápr.1.szombat,ápr.15.szombat,április.29-30.szombat-vasárnap.

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

HFBZK-tekeréssel mi a helyzet? Lassan gyártatnám a “team” pólókat…. :D :D :D
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Én próbáltam Revi Reacto-ját. Fura volt. :rolleyes:
NINTCHDBPICT000609926393.jpg
NINTCHDBPICT000609926393.jpg (6.13 MiB) Megtekintve 557 alkalommal

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2023.03.26., vas. 12:11
revox írta:
2023.03.26., vas. 09:02
geza123 írta:
2023.03.26., vas. 08:35


Nagy méret/ kis méret?
Revi, Katalán kör, tegnapi szakasz, utsó 10 km! :fekverohog:
Mdgnézem... dgy 170centis nyert 56is vázzal? :D el ne mond, megyek nèzni
Kiállva sprintnél annyira nem számít ez a különbség szvsz. :rolleyes:
Ja, csak poénból írtam, de azóta láttam :)

Egyébként így hogy a difi 5cm csak és lefele, a kormányt nem rúgja le, nem ptobléma. Az már mókásabb lenne, ha valaki az enyémmel próbálna sprintelni bár 5cm még abban is lenne, felfele is. De Atesz már valsz megrúgná a kormànyt, de Te fixen :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

5cm magasságdifi kb 2-2,5cm ülőmagasságot hoz, ha a lábhosszuk arányos. Ezt ülve kitekeri spicclefordított lábbal. Nekem is a Pinarello hegyre lett beállítva, az jobban elviszi a spicces tekerést,jobban beforog úgy és a comb kevésbé fárad. Az 68cm ulőmagasság volt. Mióta fáj a térdem, lentebb mentem 66cm-re, így bokából nem dolgozok, ami a combnak nem annyira jó, de így nem rángatom a térdizületet annyira. Xal ennyi difit még én is megoldok. De régen a nyári 67cm-en volt, a téli a kistányéros pörgetősebb stílushoz 68cm-en, miközben a spinning amin fix furatok vannak a nyeregcsövön, 66centin. Semmi gondot nem jelentett a hétvégi 68centiröl hétköznap 66centire átülni intervallozni, majd hétvégèn vissza 68ra.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Vinkler írta:
2023.03.26., vas. 12:11
revox írta:
2023.03.26., vas. 09:02
,.. dgy 170centis nyert 56is vázzal? :D el ne mond, megyek nèzni
Kiállva sprintnél annyira nem számít ez a különbség szvsz. :rolleyes:
176 cm, nem 170 (https://www.procyclingstats.com/rider/kaden-groves)

Meurisse meg 181 cm (https://www.procyclingstats.com/rider/xandro-meurisse), lábhosszt, karhosszt nyilván nem tudunk, de arra a kb. 3 km-re ez a magasság különbség - úgy, hogy Conci már az utolsó km-t megelőzően visszahozta a mezőny elejébe - val.szeg nem volt azért egy világvége neki.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Megvolt a katalán :)

Ez úgy van, profi mezönyben az esélyesnek van pótbicaja,de van a mezöbyben is egy párja, aki hasonló lábhosszal rendelkezik és úgy van a bicaja beállítva, hogy sz esélyes még el tudja hajtani. Ráadásul,mivel gyári ajánlás -1 vagy -2 mérettel mennek, ez megoldható, főleg egyenesen 4 kilin. Rutin meg van annyi, hogy ez belefér. De amikor átült, látszott is, hogy nem imbolyog a csípője. A kormàny az mókásan messze volt vixont :D De az erő vele volt 36_1_11.gif
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2023.03.26., vas. 11:39
revox írta:
2023.03.26., vas. 11:35
Vinkler írta:
2023.03.26., vas. 11:01
Szerintem egy ilyen kereket meg kellene semmisíteni, hogy senkinek se jusson eszébe használni. :nonononono:
Egy szebb világban igen :)
De úgy meg tudják csinálni, simán hasznàlható. Óvatosságból lejtőn 70el ne, de az idő a karbonjavítót igazolta. 2-3 éve ragasztotta az első törött Borát megy azóta is.
De persze, ennek nem kellene így lennie, de kidobni luxus. Alföldön elgurul
Láttam már pár karbon javítást, ami szép is volt, meg jó is, de ez így a képek alapján nem az.
Ezt már szépen nem lehetett. Kitört belőle darab, amut ki kellett pótolni és ráhúzni réteget, ami tart. Mév nem tettem állványba,de a danamikai balanszra kivi leszek(ami autóknàl a centírozás). Tuti nehezebb a javításnál, majd kiderül mennyivel. Gyári kerekekben is van kb 10g difi, az nem necces,de azért ha ettől több, 40es tempón már rángatja a kereket.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

revox írta:
2023.03.26., vas. 09:02
geza123 írta:
2023.03.26., vas. 08:35
revox írta:
2023.03.25., szomb. 21:38
keresgettem, ez vagy valami prototípus még, vagy a Systemsix kis méretben. de ez kis méretben se annyira kicsi. a felsőcsöve viszonylag rövid,de a reach adata már nem annyira. Bár160tól ajánlják, szerintem az kicsit bátor dolog ilyen fejcsővel... a legkisebb kb 165-175 között lehet jó. de rövid a lánc illája, jól mászik elvileg...
Nagy méret/ kis méret?
Revi, Katalán kör, tegnapi szakasz, utsó 10 km! :fekverohog:
Mdgnézem... dgy 170centis nyert 56is vázzal? :D el ne mond, megyek nèzni
Kiállva sprintnél annyira nem számít ez a különbség szvsz. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

revox írta:
2023.03.26., vas. 11:35
Vinkler írta:
2023.03.26., vas. 11:01
Szerintem egy ilyen kereket meg kellene semmisíteni, hogy senkinek se jusson eszébe használni. :nonononono:
Egy szebb világban igen :)
De úgy meg tudják csinálni, simán hasznàlható. Óvatosságból lejtőn 70el ne, de az idő a karbonjavítót igazolta. 2-3 éve ragasztotta az első törött Borát megy azóta is.
De persze, ennek nem kellene így lennie, de kidobni luxus. Alföldön elgurul
Láttam már pár karbon javítást, ami szép is volt, meg jó is, de ez így a képek alapján nem az.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2023.03.26., vas. 11:01
Szerintem egy ilyen kereket meg kellene semmisíteni, hogy senkinek se jusson eszébe használni. :nonononono:
Egy szebb világban igen :)
De úgy meg tudják csinálni, simán hasznàlható. Óvatosságból lejtőn 70el ne, de az idő a karbonjavítót igazolta. 2-3 éve ragasztotta az első törött Borát megy azóta is.
De persze, ennek nem kellene így lennie, de kidobni luxus. Alföldön elgurul
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2023.03.26., vas. 10:27
revox írta:
2023.03.26., vas. 10:16
Lőttem párat a megrogyott Boráról.
Lehet tudni, hogy lehet egy ilyet összehozni, azaz mi történt?
Ezt konkrétan nem kérdeztem meg, már annyi volt, nem érdekel :D
De jellemzően ráfutásos útközésnèl, vagy megpadkàzásnàl, kátyúnál. Föleg olyankor robbannak szét ha élére kapja a pofont
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2023.03.26., vas. 10:03
revox írta:
2023.03.26., vas. 09:00

Nincs vázadat,de ez se több 1kilonál, ahogy a korábbi aerok is 980g körül voltak , szintén erősített fejcső és középrésszel(nincs semmj új bennük, csak mostanra terjedt el) A Dogma F váza is nehezebb lett valamivel, erősítettek a középrészen, de nem éri el a kilot. Itt valsz a nagy kerèk és az alkatrészek hozzák a plusz tömeget.
Egyébként az új kerekek semmivel nem lettek nerevebbek, sőt, a régi V jeresztmetszet merevebb, ezek az újak a lekerekített profil miatt az oldalszelet jobban tolerálják, de csak azonos méret esetèn. Egy 40es U felnit így is jobban lenget a szèl, mint egy 35ös V felnit, cserèbe a V merevebb. A kerekek terèn a szàmháború megy, csak már annyira nincs bennük anyag, egy kis koccanástól törnek. Megint van nálam egy odacsapott Bora, amin kb 5-10 centin ki kellet pótolni az anyagot, úgy megcsapták :D ezek a szettek 1200g körül vannak. Az 1380grammos vision metronban nem sokkal több az anyag, de pont annyival hogy ne törjenek minden kis szélfújásra.

Summázva, az új aero vázak statikailag semmi újat nem tudnak, csak modernebb az összkép.Egyszerűen, akik eddig ellenàltak, most darálódtak be az aero világba.
A középrész, a hátsó háromszög, de az első cső is vaskosabb és ezáltal merevebb lett. A súly minimálisan változott, de igen kisebb méretekben maradt 1 kg alatt. A szettek is picit nehezebbek és a ma divatosabb 40-es 50-es kerekek sem kedveznek a súlynak.
Szerintem az aero vázak is fejlődtek nem kicsit, statikailag is, ez nem kérdés, egyre hatékonyabbak mászás képességben is. Ez azért nem mindig volt így. Miből gondolod, hogy semmi újat nem tudnak? gondolkodik.gif
Gyártón belül biztos fejlődtek, főleg akik évekig nem akarták elfogadni, hogy a kicsit nehezebb, de statikailag feszesebb aero vázak gyorsabbak. Ráasául sok gyártó úgy akart aerot építeni hogy a vàztömeg egy sloppingos vázét tudja. Csak az nem működik, így szèp lassan kezdtek a kritikus pontokon erősíteni a vázon. A vaskos csőkeredztmetszetek az alaktényező miatt kellenek, de pl a merida, ami nekem van a duplakamrás, így élére, és oldalirányba ill keresztbe is merevített megoldást használja és működik. De ettől egyszerűbb a dolog. Bő 100fős egyesületet irányítunk. Van mindenféle bicaj és nem vagyok rest elkérni, ami potenciálisan érdekes lehet. De néha beszèlgetúnk is bicajokról nomeg, itt a fiúk èles bevetésnek vetik alá. Ami közös mindben, ha túl könnyű a vàz csavarodik ha aero 900-1000g körül van, vagy jó, vagy nem, de nem jobb, mint egy-egy jólsikerült régebbi váz. Ami biztos, az újaknak sokkal modernebb az összképe. Nekem sokkal jobban tetszenek, de ezen az áron nem akarok modernebb aerot, hogy esetlegesen kevésbé gyorsul vagy a tempót nem úgy tartja. Nincs szükségem az agresszív gyorsításra, de a tudat nem engedi, hogy szebb, de gyengébbre üljek, mint ami van. Ettől punk a világ :rolleyes:

Duplakamrás vázcsömerevítés. Ehhez jön egy feszes vázgeo, kritikus pontokon rezgéselnyelö szövetekkel, és máris nem érted,mi innováció, amt aként kommunikálnak a gyártók.Persze, a többség az utóbbi időben kezdi keresni az aero gépeket, amikor már nem újdonság hanem a mainstream része, így mit se hallott ezekröl 10+ évvel ezelőtt és megy a vakítás a minden évben 20%-al merevebb vázakról.

Mai szemmel nekem a Cervelo rondasága hordoz magán ronda, de vèlhetően finom megoldásokat. A kormány merevsége függ a stucni duögétől. A ma divatos -17fokos stucnik pont nem merevek. Azt figydltem meg -8fok alatt, már rugóznak a stucnik jobban. A kormánynak és a vàltókarnak is érdemes tartani a stucni dölésszögét, ezt kínálja a Cervelo megoldása de kb nullás stucninak felel meg a szög, ha nem plusszosnak. A váz is érdekes lehet. Ök 10+ éve gyártották sz S3ast, ami úttörő volt aero téren. Nyilván léptek tovàbb, míg a többiek ptóbáltak felzárkózni. Itt a karbon mennyisége lehet érdekes,nincs e lekönnyítve nagyon.

double chamber lényege

Kép
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szerintem egy ilyen kereket meg kellene semmisíteni, hogy senkinek se jusson eszébe használni. :nonononono:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

revox írta:
2023.03.26., vas. 10:16
Lőttem párat a megrogyott Boráról.
Lehet tudni, hogy lehet egy ilyet összehozni, azaz mi történt?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Lőttem párat a megrogyott Boráról. Karbonos szerint, ezek a kerekek kapnának még egy réteget, sokkal strapább(így merevebbek) is lennének, szettben kb 200g pludz tömeggel, ami még így is csak 1400g lenne, de nem kapnak. Profik lexarják, ha törik, van másik. Nem is csoda, hogy a Campa is a WTOt nyomja a normál felhasználóknak, ami masszívabb.
Edzőkerèknek még jó lesz, de ne ezzel kelljen lejtőzni :D
20230326_095659.jpg
20230326_095659.jpg (494.66 KiB) Megtekintve 583 alkalommal
20230326_095714.jpg
20230326_095714.jpg (482.47 KiB) Megtekintve 583 alkalommal
20230326_100323.jpg
20230326_100323.jpg (636.21 KiB) Megtekintve 583 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

AAttila írta:
2023.03.26., vas. 09:55
Még itt a súly témához annyit,hogy szerintem egy hydro tárcsás rendszer biztosan nehezebb,mint a hagyományos rím.
Persze. Erre írtam, hogy a szettek is nehezebbek lettek picivel.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

revox írta:
2023.03.26., vas. 09:00

Nincs vázadat,de ez se több 1kilonál, ahogy a korábbi aerok is 980g körül voltak , szintén erősített fejcső és középrésszel(nincs semmj új bennük, csak mostanra terjedt el) A Dogma F váza is nehezebb lett valamivel, erősítettek a középrészen, de nem éri el a kilot. Itt valsz a nagy kerèk és az alkatrészek hozzák a plusz tömeget.
Egyébként az új kerekek semmivel nem lettek nerevebbek, sőt, a régi V jeresztmetszet merevebb, ezek az újak a lekerekített profil miatt az oldalszelet jobban tolerálják, de csak azonos méret esetèn. Egy 40es U felnit így is jobban lenget a szèl, mint egy 35ös V felnit, cserèbe a V merevebb. A kerekek terèn a szàmháború megy, csak már annyira nincs bennük anyag, egy kis koccanástól törnek. Megint van nálam egy odacsapott Bora, amin kb 5-10 centin ki kellet pótolni az anyagot, úgy megcsapták :D ezek a szettek 1200g körül vannak. Az 1380grammos vision metronban nem sokkal több az anyag, de pont annyival hogy ne törjenek minden kis szélfújásra.

Summázva, az új aero vázak statikailag semmi újat nem tudnak, csak modernebb az összkép.Egyszerűen, akik eddig ellenàltak, most darálódtak be az aero világba.
A középrész, a hátsó háromszög, de az első cső is vaskosabb és ezáltal merevebb lett. A súly minimálisan változott, de igen kisebb méretekben maradt 1 kg alatt. A szettek is picit nehezebbek és a ma divatosabb 40-es 50-es kerekek sem kedveznek a súlynak.
Szerintem az aero vázak is fejlődtek nem kicsit, statikailag is, ez nem kérdés, egyre hatékonyabbak mászás képességben is. Ez azért nem mindig volt így. Miből gondolod, hogy semmi újat nem tudnak? gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Még itt a súly témához annyit,hogy szerintem egy hydro tárcsás rendszer biztosan nehezebb,mint a hagyományos rím.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2023.03.26., vas. 09:06


Én úgy tudtam, mindig 56-os váz nyer, csak az a kérdés ki ül rajta. Ezért vettem eddig 56-os vázakat. Most az 53-as egyből lassabb, szóval igaz lehet. :D
Lehet benne valami. Mióta 50ről 47esre váltottam, én is sokkal lassabb vagyok :fekverohog:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Franc, 1kor lesz...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

revox írta:
2023.03.26., vas. 09:02
geza123 írta:
2023.03.26., vas. 08:35
revox írta:
2023.03.25., szomb. 21:38
keresgettem, ez vagy valami prototípus még, vagy a Systemsix kis méretben. de ez kis méretben se annyira kicsi. a felsőcsöve viszonylag rövid,de a reach adata már nem annyira. Bár160tól ajánlják, szerintem az kicsit bátor dolog ilyen fejcsővel... a legkisebb kb 165-175 között lehet jó. de rövid a lánc illája, jól mászik elvileg...
Nagy méret/ kis méret?
Revi, Katalán kör, tegnapi szakasz, utsó 10 km! :fekverohog:
Mdgnézem... dgy 170centis nyert 56is vázzal? :D el ne mond, megyek nèzni
Én úgy tudtam, mindig 56-os váz nyer, csak az a kérdés ki ül rajta. Ezért vettem eddig 56-os vázakat. Most az 53-as egyből lassabb, szóval igaz lehet. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”