Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Na ugye, már rég mondtam! Két perverzió: CX és SM. Összenő, ami összetartozik. :D
Screenshot_2024-01-18-23-13-54-12_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5903
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7235
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

revox írta:
2024.01.19., pén. 09:26

mondja ezt,aki a zwiften a kilis kaptatón,ahol 20-al azért igen megszenvedek,felsepert avg24-el :D Sebire vigyázni kell,nagyon altatja a népet :D
Milyen kilis kaptatón?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2024.01.19., pén. 07:28
AAttila írta:
2024.01.18., csüt. 23:58
Revi,még így álruhában is felismertelek, hogy készülsz a Kékestetőre :fekverohog:
Screenshot_20240118_235520_Facebook_remastered.jpg
Kicsit csalóka a kép. Olyan, mintha tolná felfelé, pedig előtte annyira megtekerte, le kellett szállni és visszafogni a gépet. ;peace;
mondja ezt,aki a zwiften a kilis kaptatón,ahol 20-al azért igen megszenvedek,felsepert avg24-el :D Sebire vigyázni kell,nagyon altatja a népet :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2024.01.19., pén. 07:55

Kiugrott alóla? :smile28:
nem jól sült el az egykerék, nagyon rápörgettem a kaptató elején :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

asebestyen írta:
2024.01.19., pén. 07:28
AAttila írta:
2024.01.18., csüt. 23:58
Revi,még így álruhában is felismertelek, hogy készülsz a Kékestetőre :fekverohog:
Screenshot_20240118_235520_Facebook_remastered.jpg
Kicsit csalóka a kép. Olyan, mintha tolná felfelé, pedig előtte annyira megtekerte, le kellett szállni és visszafogni a gépet. ;peace;
Kiugrott alóla? :smile28:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5903
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7235
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

AAttila írta:
2024.01.18., csüt. 23:58
Revi,még így álruhában is felismertelek, hogy készülsz a Kékestetőre :fekverohog:
Screenshot_20240118_235520_Facebook_remastered.jpg
Kicsit csalóka a kép. Olyan, mintha tolná felfelé, pedig előtte annyira megtekerte, le kellett szállni és visszafogni a gépet. ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Revi,még így álruhában is felismertelek, hogy készülsz a Kékestetőre :fekverohog:
Screenshot_20240118_235520_Facebook_remastered.jpg

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: st81 »

Biztosítok Ákos gépének egy helyet a bringatartón :napsut:
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2024.01.18., csüt. 13:40
Szoktam néha berakni érdekes/furcsa hirdetéseket.
Revi! Nemrég kerestél fékváltókart. Ennél jobb ajánlat nem nagyon lesz idén, meg asszony is nyugodt lehet, mégsem egy új kereket hozol haza. 36_1_5.gif 31_1_21.gif
Screenshot_2024-01-18-13-29-38-82_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

A sokkot kiheverendő, itt egy retro gyönyörűség hirdetése Rotox kollégának - úgy tudom, elég soványka készlete van ilyesmikből. :kapdelm: Kilencven buznyák az ára, és át is tudom venni, mert egri. :D A pécsi öregfiúkat megenné az irigység!
Screenshot_2024-01-18-13-30-38-45_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
:D :D :D
első az üzlet :napsut:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Szoktam néha berakni érdekes/furcsa hirdetéseket.
Revi! Nemrég kerestél fékváltókart. Ennél jobb ajánlat nem nagyon lesz idén, meg asszony is nyugodt lehet, mégsem egy új kereket hozol haza. 36_1_5.gif 31_1_21.gif
Screenshot_2024-01-18-13-29-38-82_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
A sokkot kiheverendő, itt egy retro gyönyörűség hirdetése Rotox kollégának - úgy tudom, elég soványka készlete van ilyesmikből. :kapdelm: Kilencven buznyák az ára, és át is tudom venni, mert egri. :D A pécsi öregfiúkat megenné az irigység!
Screenshot_2024-01-18-13-30-38-45_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2024.01.18., csüt. 11:31
Persze hogy jön! A Tisza-tó állatvilága még ennél nagyobb utazást is megér. Ennyi bávatag birkát, amennyi a bringaúton őgyeng, nem sokfelé látni. No meg az abszolút nulla szint is biztosan vonzó számára. :D
Azért én is remélem, hogy eljön. Hazafelé elkísérjük autóval és megállunk Abasáron egy Kékesezésre, csak úgy, levezetésképpen.
de mátraházától nyélen :D
ami jó,azért még tavasszal kevesebb a bamba, bár akkor meg a ho-ho-hók lepik el a gátat ,de azok legalább nem kóvályognak előtted, csak simán elütnek :D majd teszek a kerékvillára olyan küllön-kereplőt, segítek a halaknak :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

revox írta:
2024.01.18., csüt. 11:20
pärt írta:
2024.01.18., csüt. 10:52
Nem hóhér. Öngyilkos merénylő. 31_1_21.gif
Vigyázz magadra! Nyakunkon az első Tisza-tó. ;peace;
beteszem a kereket :D de lehet majd inkább énekelek Nektek. most többet hifizek,mint tekerek :D de remélem Sebi is jön :) bár neki kicsit messze van :)
Persze hogy jön! A Tisza-tó állatvilága még ennél nagyobb utazást is megér. Annyi bávatag birkát, amennyi a bringaúton őgyeng, nem sokfelé látni. No meg az abszolút nulla szint is biztosan vonzó számára. :D
Azért én is remélem, hogy eljön. Hazafelé elkísérjük autóval és megállunk Abasáron egy Kékesezésre, csak úgy, levezetésképpen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pärt 2024.01.18., csüt. 11:43-kor.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2024.01.18., csüt. 10:52
Nem hóhér. Öngyilkos merénylő. 31_1_21.gif
Vigyázz magadra! Nyakunkon az első Tisza-tó. ;peace;
beteszem a kereket :D de lehet majd inkább énekelek Nektek. most többet hifizek,mint tekerek :D de remélem Sebi is jön :) bár neki kicsit messze van :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Nem hóhér. Öngyilkos merénylő. 31_1_21.gif
Vigyázz magadra! Nyakunkon az első Tisza-tó. ;peace;

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2024.01.18., csüt. 10:36
revox írta:
2024.01.18., csüt. 08:58

ááá, ez férlement az intervall az nem sprint. a sprint az sprint. az rövid,full power...
Kb. hasonlóról beszélünk, annyi kitétellel, hogy nála most a magasabb fordulat alacsonyabb nyomatékon nem opció a fordítottjával szemben, hanem az egyedüli lehetőség, mivel még gyenge. Szóval sem dagasztás, sem elborult forgatás nem lesz most -
erről beszélek. kell mindig a hóhért látni a csukjám alatt :D nekem a térdem miatt voltak kényszerpihenők és rehab tréningek jópárszor és pont ezt műveltem, de kellett valami kapasszkodó, mer, csak úgy tötyörészni megesz fejben.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2024.01.18., csüt. 10:15


Z3-ban nem edz már senki.
A pulzusmozgatás ritkán kívánatos, az unalmas egyenletes terhelés a legjobb, mármint nem versenysportolóknak. Sajnos.
csak én :D nem túl feszített tempómenésre nekem a HRZ3 a jó :D Z2-ben nehéz maradnom,de a z3 az olyan kényelems,de haladó. nekünk a laza edzések,átmozgató ment z3 környékén kb (pl versenyhétvége után, vagy verseny előtti nap). egyébirént szerintem résztávos pihenőkben forgattunk kb HRZ3-at. Z2-t mi sose mentünk,csak téli alapozáskor, de az más, egyrészt alapozást kvöetően már versenyre felkészülés volt, másrészt csapatedzés,nem egyéni.

nem érdekes, itt most nem ez kell., de annyi pulzusmahinálás, hogy 120-ról feltolja 1 percig 130-ra (valsz zónát se lép, de mentálisan segít,hogy a célt teljesítette),simán belefér. ennyit edzheti a keringést. nem arra gondoltam, hogy elkezd intervallozni 80as pedálütem és 120-as menéskor :D csak egy pici unaloműző :D engem az asszonnyal való bicajozás türelemre tanított, de láttam rajta, ha van valami itiner, azt lekesebben teljesíti,mint teker egy órát statik.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

revox írta:
2024.01.18., csüt. 08:58

ááá, ez férlement az intervall az nem sprint. a sprint az sprint. az rövid,full power...
Kb. hasonlóról beszélünk, annyi kitétellel, hogy nála most a magasabb fordulat alacsonyabb nyomatékon nem opció a fordítottjával szemben, hanem az egyedüli lehetőség, mivel még gyenge. Szóval sem dagasztás, sem elborult forgatás nem lesz most - bár később sem sok, mert kora és céljai sem azt igénylik. És mivel pulzus alapján edz, számára a zónák egzaktabbak, mint egy edző bá' féle, oldschool 75%. :D
Azért ha megvesszük a vasat, ki fogom próbálni ;) , kütyü hiányában úgy érzésre, zenének meg a cincogi hupákolás helyett mondjuk mehet ez. :P

https://youtu.be/hBb9Mw0p4LY?si=eNhMGZyDeA7XFPeU

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5903
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7235
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

revox írta:
2024.01.18., csüt. 08:58
pärt írta:
2024.01.17., szer. 23:31
Egyelőre nem lesz semmiféle sprint. :rolleyes: Nem tudom, ezeket az izéket hogy lehet állítani, gondolom, az ellenálás szépen adagolható. Kezdésnek nyilván inkább relatíve magasabb fordulat, kis nyomatékkal lesz az irány. Keringés, szív, tüdő, izmok, ízületek: mind túlélő, takarék üzemben működtek az elmúlt időszakban. Nagyon óvatos építkezés lesz ez.
ááá, ez férlement az intervall az nem sprint. a sprint az sprint. az rövid,full power :napsut:

az intervallban annyi a lényeg,hogy nem egyenletes pulzussal tekersz dögunalom órát, hanem néha egy picit pl emelsz a pedálfordulaton. az megemeli a pulzust is. nézöpot kérdése,mit nevesítesz, hogy pulzust emelsz,vagy fordulatot,vagy keménységet, az eredő ugyanaz(vagyis nem,mert mást fogsz edzeni a fordulattal és mást a keménységgel,de a pulzus így is.úgyis felmegy. DE, most nektek nem kell az erőltetés,így érdemes kicsit a pedálütemmel játszani,állandó terhelésen, csak régen ezeket egyszerűen mondták,most meg tudományosabb, ha szakzsargonnal írod le (mára a bicajosok 80%-a már a modern elnevezéseket használja). Régen azt mondták, az edzés legyen 5db 2km-es résztáv, 2kili pihenőkkel, 75%-on. most meg erre azt mondják, hogy tekerj 5 x 2km, 2km pihenőkkel Z3 pulzuson (vagy neki megfelelő wattzónában,ki mire megy). a lényeg ugyanaz,csak így olyan profibb. de a xar fűszerezve is xar marad,leglfejebb előkelőbb :D

egyébként az ellenállást ezeknél egy mechanikus fékező biztosítja, a lendkerék palástján(kerületén). ami "sebváltó"-ra hajazó botocska kiáll a váz elején,azt lehet tekergetni ANALÓG módban egy mezei menetes orsó emeli,vagy süllyeszti a "fékpofát" picike ellenállás kell,mert a 12kilás lendkerék he beindul és nincs terhelés, a láb elkezd járni,mint a cséphadaró és a luftot rosszabb rúgni,mintha van picike ellenállás. xal,amit én küldtem, az totál rehab (már nem a leaether strip, hanem a gyógyegér videók, amiből,persze kellő keménységgel lehet "bexarok" tréninget is csinálni,de szerencsére totál lightosat is). Ha ez nem tetszik (bár a hangát le lehet venni és betenni valami mást a táskarádióba és akkor adottak a visszaszámolások,meg a vezérlés), Sebi holtbiztos tud rittyenteni Nektek valami lightos rehab tréninget,amiben van egy kis pulzusmozgatás is. írni én is tudok,de csak papíron, de mivel sose használtam előre generált edzésztervet garminon (polaron,semmin),ami levezérelne, lövésem sincs,hogy kell. Nemrég is Sebit hívtam fel,hogy tudom a görgőm sebeségét kalibrálni (mert sehogy nem jött össze), majd Sebivel jó negyed-félórás xarakodás után, megfejtette, hogy minden görgőt kalibrálni kell, kivéve az enyémet :D xal,még a görgőmet is jobban ismeri :D

amit én elsőre gondolok, szerintem elég félórával kezdeni. nem tudom, heti hányszor akar tekerni, ha mondjuk heti 3-4, első két hétben elég félóra (ha mindennap,akkor is, max akkor a negyedik után rátehet 5-10percet). Később lehet tolni kicsit kifele, de azt gondolom, Nála bőségesen elegendő egy ideig az 1 óra max. Nyilván ez csak afféle fittségre megy és egészségmegőrzés, azért nem kell túlsózni a levest. Aztán megy az majd érzésre már. Ami fontos,valami vezérlő kell,hogy legyen, mert amúgy halálraunod magad, meg könnyebben leszállsz,hogy "elég volt mára" :rolleyes:
Z3-ban nem edz már senki.
A pulzusmozgatás ritkán kívánatos, az unalmas egyenletes terhelés a legjobb, mármint nem versenysportolóknak. Sajnos.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2024.01.17., szer. 23:31
Egyelőre nem lesz semmiféle sprint. :rolleyes: Nem tudom, ezeket az izéket hogy lehet állítani, gondolom, az ellenálás szépen adagolható. Kezdésnek nyilván inkább relatíve magasabb fordulat, kis nyomatékkal lesz az irány. Keringés, szív, tüdő, izmok, ízületek: mind túlélő, takarék üzemben működtek az elmúlt időszakban. Nagyon óvatos építkezés lesz ez.
ááá, ez férlement az intervall az nem sprint. a sprint az sprint. az rövid,full power :napsut:

az intervallban annyi a lényeg,hogy nem egyenletes pulzussal tekersz dögunalom órát, hanem néha egy picit pl emelsz a pedálfordulaton. az megemeli a pulzust is. nézöpot kérdése,mit nevesítesz, hogy pulzust emelsz,vagy fordulatot,vagy keménységet, az eredő ugyanaz(vagyis nem,mert mást fogsz edzeni a fordulattal és mást a keménységgel,de a pulzus így is.úgyis felmegy. DE, most nektek nem kell az erőltetés,így érdemes kicsit a pedálütemmel játszani,állandó terhelésen, csak régen ezeket egyszerűen mondták,most meg tudományosabb, ha szakzsargonnal írod le (mára a bicajosok 80%-a már a modern elnevezéseket használja). Régen azt mondták, az edzés legyen 5db 2km-es résztáv, 2kili pihenőkkel, 75%-on. most meg erre azt mondják, hogy tekerj 5 x 2km, 2km pihenőkkel Z3 pulzuson (vagy neki megfelelő wattzónában,ki mire megy). a lényeg ugyanaz,csak így olyan profibb. de a xar fűszerezve is xar marad,leglfejebb előkelőbb :D

egyébként az ellenállást ezeknél egy mechanikus fékező biztosítja, a lendkerék palástján(kerületén). ami "sebváltó"-ra hajazó botocska kiáll a váz elején,azt lehet tekergetni ANALÓG módban egy mezei menetes orsó emeli,vagy süllyeszti a "fékpofát" picike ellenállás kell,mert a 12kilás lendkerék he beindul és nincs terhelés, a láb elkezd járni,mint a cséphadaró és a luftot rosszabb rúgni,mintha van picike ellenállás. xal,amit én küldtem, az totál rehab (már nem a leaether strip, hanem a gyógyegér videók, amiből,persze kellő keménységgel lehet "bexarok" tréninget is csinálni,de szerencsére totál lightosat is). Ha ez nem tetszik (bár a hangát le lehet venni és betenni valami mást a táskarádióba és akkor adottak a visszaszámolások,meg a vezérlés), Sebi holtbiztos tud rittyenteni Nektek valami lightos rehab tréninget,amiben van egy kis pulzusmozgatás is. írni én is tudok,de csak papíron, de mivel sose használtam előre generált edzésztervet garminon (polaron,semmin),ami levezérelne, lövésem sincs,hogy kell. Nemrég is Sebit hívtam fel,hogy tudom a görgőm sebeségét kalibrálni (mert sehogy nem jött össze), majd Sebivel jó negyed-félórás xarakodás után, megfejtette, hogy minden görgőt kalibrálni kell, kivéve az enyémet :D xal,még a görgőmet is jobban ismeri :D

amit én elsőre gondolok, szerintem elég félórával kezdeni. nem tudom, heti hányszor akar tekerni, ha mondjuk heti 3-4, első két hétben elég félóra (ha mindennap,akkor is, max akkor a negyedik után rátehet 5-10percet). Később lehet tolni kicsit kifele, de azt gondolom, Nála bőségesen elegendő egy ideig az 1 óra max. Nyilván ez csak afféle fittségre megy és egészségmegőrzés, azért nem kell túlsózni a levest. Aztán megy az majd érzésre már. Ami fontos,valami vezérlő kell,hogy legyen, mert amúgy halálraunod magad, meg könnyebben leszállsz,hogy "elég volt mára" :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Remélem a következő Mátra-körre is eljön, Revi párjával együtt ;peace;

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Egyelőre nem lesz semmiféle sprint. :rolleyes: Nem tudom, ezeket az izéket hogy lehet állítani, gondolom, az ellenálás szépen adagolható. Kezdésnek nyilván inkább relatíve magasabb fordulat, kis nyomatékkal lesz az irány. Keringés, szív, tüdő, izmok, ízületek: mind túlélő, takarék üzemben működtek az elmúlt időszakban. Nagyon óvatos építkezés lesz ez.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2024.01.17., szer. 21:20
revox írta:
2024.01.17., szer. 20:54

szrintem a 90rpm nem fog menni... kb 60-70-re tippelek... egy átlagember ennyit se forgat. ezt lehetne 1 percekre emelni, de nyilván nem az első hetekben.
Igen, de az átlag ember nem futni, 2km-t sétálni se tud. :) Aki tud futni, akár csak kocogni, tud forgatni is. Sőt, mikor én elkezdtem Szilárddal edzeni, közel 98kg-osan, heti 3x 1.5-2h edzés volt 90rpm.
najó, de tekerni más. meg téged lehet hajtani, mint a lovat, de azért szép lassan kel azt a 90-et elérni, mert elmegy a kedve az egésztől :rolleyes: én, csak ezért mondom. ha első spinnen nem forog be a 90rpm, hát spongyát rá :) azér ez az elején inkább rehab lesz, a hosszú kihagyás után. Hitler :D 31_1_21.gif
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5903
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7235
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

revox írta:
2024.01.17., szer. 20:54

szrintem a 90rpm nem fog menni... kb 60-70-re tippelek... egy átlagember ennyit se forgat. ezt lehetne 1 percekre emelni, de nyilván nem az első hetekben.
Igen, de az átlag ember nem futni, 2km-t sétálni se tud. :) Aki tud futni, akár csak kocogni, tud forgatni is. Sőt, mikor én elkezdtem Szilárddal edzeni, közel 98kg-osan, heti 3x 1.5-2h edzés volt 90rpm.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2024.01.17., szer. 20:34
pärt írta:
2024.01.17., szer. 17:00
Asszonyka elment futni - kb. két év után először - és rájött, hogy szoba-mókuskeréken is azt a pulzuskontrolos tervet fogja majd nyomni, mint futással. Úgyhogy ha lesz módunk, elmegyünk egy nagyobb Decathlonba körülnézni. (Illetve előbb el kell adnia a szövőszékét, hogy legyen hely a vasnak. :D Vagy hét éve vette, de rájött, hogy rövid az élet ahhoz, hogy túl sok energiát toljon bele, mikor annyi más dolgot is szeret csinálni. Nőknek is vannak agyrogyott hobbijai. :rolleyes: )
Ránéztem erre a videóra, de ha tekernék otthon, biztos, hogy nem ausztrál, lycás férfiseggeket bámulva tenném, mindezt puruttya, lakossági mulatósra. :D Toplesses lányokkal esetleg működne, de a zenével akkor is kezdeni kellene valamit. Elég csak fizikailag lefáradni.

Úgy látszik, kedves feleséged képben van, hogy jó edzeni. :smile32: Maximálisan támogatom a pulzuskontrollal végzett edzéseket. Annyit javasolnék csak - ha szabad -, hogy 90rpm körül forgasson, a kis nyomaték eleinte segít hozzászoktatni az ízületeket, inakat ehhez a fajta terheléshez. Az intervallozas, kis pedalfordulatos dagasztas még nagyon-nagyon ráér.
szrintem a 90rpm nem fog menni... kb 60-70-re tippelek... egy átlagember ennyit se forgat. ezt lehetne 1 percekre emelni, de nyilván nem az első hetekben.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

megtaláltam, hogy nyírtam ki DöLcsit :D vilt ezekhez itiner, a speed nem jó, a spin ing mért ennyit. kb 0,8-al kellett szorozni, hogy a garmin féle normál speedet adja, de már nem emléxem pontosan. de ebben így volt minden. ez az óra elég is volt. max egy kis leforgatás. pulzust és a robbanékonyságot, állóképességet is trenirozta. sok in one. ezzel lehetet a lószparádét bírni, hiába rángattak versenyen.
Screenshot_20240117-203651.png
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”