Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

avl2 írta:
2021.10.20., szer. 10:22
revox írta:
2021.10.20., szer. 09:21
pärt írta:
2021.10.19., kedd 20:35
...akkor nem hiányzik egy kis kosz az úton...
...De azért lejtőzéskor figyelni kell...
csak óvatosan és belegondolva mi mennyire fontos, éri meg


Alpokban lefele néha én is csusztam meg, 1szer elméreteztem egy kanyart és inkább kifutottam az útról - szerencsére puha föld volt, nagyon hamar megfogta a kereket

..1szer kerültem kórházba: autós nem vett észre, nem számított rá, hogy odaérek olyan gyorsan, simán kigurult elém, biciklistöl átrepültem + szelvedöjet törtem, ...kórházban magamhoz térve, ez Mo.-on


és ez az a körülmény, ami semennyire nincs a kezünkben: a többi résztvevö milyensége, figyelme, saját sávban maradása
nem számítanak gyorsan érkezö kerékpárosra stb.
igen,sajnos,ezt is nekünk kell bekalkulálni. nekem egyszer egy barom kb 35-40-el kigyorsításkor, mentem út szélén,aztán gondolt egyet és ráfordult az autópálya felhajtóra elém bevágva. satufék,farát keresztebtettem, így megálltam. egy gumi bánta szövetig, de bármi lehetett volna. néztem utána, hogy menni kéne aztán a stopliscipővel pofánverni, de gyorsabb :D de ilyenkor,ha lenne stukker, valsz gondolkodás nélkül utánalőnék.

Szalon esete se elszigetelt. bicajúton rendszeresen úgy kezelnek,mintha nem is léteznél, ha jönnek ki. ezért nem járok bicajúton, ha az lakott részen van.

egyébként lejtőn még egy veszélyes dolog van, a kátyú. nem nagyra gondolok, elég egy kicsi, hogy eldobja az orrát. mi elég rendesezresn járunk bükkbe,de ahhoz nem elég rendszeresen,hogy memorizáljuk, hol lesz kátyú. meg ha megyünk is,több körünk van,aztán idővel keveredik. de pl a vargahegyről lefele miskolctapolca fele évek óta járunk,de van egy kanyar,ami még mindig megtréfál (memória kihagy). elég hosszan kanyarodik és szűkül az íve. mindig benézem. ha pofaszél van,csak nem tekerek és kimozogja a bicaj,de van,hogy rá kell fékezni. és egyszerűen nem sikerül bevésni,hogy kell ott menni :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

revox írta:
2021.10.20., szer. 09:21
pärt írta:
2021.10.19., kedd 20:35
...akkor nem hiányzik egy kis kosz az úton...
...De azért lejtőzéskor figyelni kell...
csak óvatosan és belegondolva mi mennyire fontos, éri meg


Alpokban lefele néha én is csusztam meg, 1szer elméreteztem egy kanyart és inkább kifutottam az útról - szerencsére puha föld volt, nagyon hamar megfogta a kereket

..1szer kerültem kórházba: autós nem vett észre, nem számított rá, hogy odaérek olyan gyorsan, simán kigurult elém, biciklistöl átrepültem + szelvedöjet törtem, ...kórházban magamhoz térve, ez Mo.-on


és ez az a körülmény, ami semennyire nincs a kezünkben: a többi résztvevö milyensége, figyelme, saját sávban maradása
nem számítanak gyorsan érkezö kerékpárosra stb.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

de az mekkora, hogy versenyeken körülöttem láttam néhány kulcscsonttörést, sisaktörést, ájulást, stb... soha nem borultam, aztán a tiszatavi, 20-al tötyögőn felborít a turista asszonka :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

úúú,ez finom kép... archívum... itt jön ki a mezőny a körforgalomból. tudtam,hogy az agyasok már itt helyezkedni akarnak,pedig a cél még vagy 4-5 kili... nem is jöttem az elejébe direkt, hogy majd elintéztik egymást, de azt nem gondoltam,hogy az egész mezőnyt elintézik :D

lehet látni,ahogy jön a csorda és az eleje már megborult. az, onnan, dominó...
zako0.jpg
zako0.jpg (265.31 KiB) Megtekintve 1002 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

megtaláltam... bicajkezelés előélettel jeligére... a nyílnál lennék... de előtte a jobbra lévő elég sűrű csoport totális origójában voltam. előttem,mögöttem, jobbra,balra mindenki feküdt, többnyire fiatalok (egyébként itt kb 50-en borultak,ha nem többen). én valahogy megálltam nullára, megbillentettem a bicót ellentartani,hogy ki tudjak dokkolni és lelépni. persze,ez baromi gyorsan történt, de nem buktam, pedig ott az a földönfekvő kupac, igen sűrű. csak mire ez a fotó készült, hátamravettem, a bicót, kiléptem a tömegből és ültem vissza, mert a legeleje elment. ...bmx-bmx csodabringa... :D
zako3_k_r.jpg
zako3_k_r.jpg (118.84 KiB) Megtekintve 1015 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2021.10.19., kedd 20:35
revox írta:
2021.10.18., hétf. 16:39
mackohaz írta:
2021.10.18., hétf. 10:48

hihetetlen, hogy nem lett semmi bajod..ez árok+fal volt eccere? gondolkodik.gif
valaki ügyelt rá (ismét) angyal

azért legyen ez picike intő jel is :smile53:
Annyival kiegészíteném, hogy együtt lejtőznünk a Kékesről Szalon kollégával (ő először járt ott!), és előztünk mindent, ami útban volt: motort, autót, szárnyashajót... :D Szóval ő sem az a féknyúzó típus. Ha van hajlamod a határfeszegetésre, akkor ott nagyon kis helye marad a hibának. Szerintem nagyon érzi a gépet, csak nyilván vannak pillanatok, amikor jól esik egy kis adrenalinfröccs, és akkor nem hiányzik egy kis kosz az úton. Ráadásul kint nem egy-két kilométert kellett ismeretlen úton lejtőzni; az igencsak fárasztó az idegeknek.
ez félig vicc volt,tekintve az előzményeket :rolleyes: egyébként tényleg sokat javult a bicajkezelése,de ezt említettem is nemrég. de nem erre volt kihegyzeve,hogy nem tudna bicajozni, nem is neki szól, úgy általánosan :rolleyes:

De azért lejtőzéskor figyelni kell. régebben én is úgy közlekedtem lefele a tárkányi és lilalfüredi oldalon,hogy próbáltam 60 fölé felrúgni a masinát (szinte végig nyélen tolva), ami nem is annyira könnyű, mert annyira nem meredek(szél 40 körül megfog), ahol meg meredek, sűrűn kanyarog (TDH-n a CCC-s fiú fel is kenődött a szalagkorlátra). Aztán egyszer lillánál, ahol egy balos élesben belóg a szikla az útra (nem belátható absz. ez kb ott van,ahol kezdődik a fehér kerítés) kb 10 centiről néztünk egymás szemébe a szembejövő motorossal :D persze,akkor nem röhögtem :D Egyszer a kavics tolt a farán, de sikerült menteni, egyszer a vízátfolyás és egyszer a lillai oldalon jellemző, vízelvezető fémrácsok egyenesen dobtak egyet a gépen. de a motoros jelzett, hogy óvatosabban :smile53:
de ez csak olyan általános... én már a "legurulunk,oszt addig se fáradunk" nyuggerbe nyomom :D észrevettem,hogy a reflexeim sokat romlottak (vagy nincsenek kellően kondicionálva)
a nemvárt események refelxszerű kezeléséhez egyébként nagyon jó pl télen montizni (akár nyáron is). rengeteget lehet fejlődni a xar terepen, ahol tolja az orrát, veri a farát. nekünk még volt előéletünk bicón, de pl a csapatnál az első szériás gyerekcsoportnak nem, vagy csak kevés. elég sűrűn meg is borultak. már most a gyerekprogram 8 évesen, úgy 10-11ig montival, bmx-el kezd, aztán majd eldönti, akar e országútizni.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Szalon »

pärt írta:
2021.10.19., kedd 20:35
revox írta:
2021.10.18., hétf. 16:39
mackohaz írta:
2021.10.18., hétf. 10:48

hihetetlen, hogy nem lett semmi bajod..ez árok+fal volt eccere? gondolkodik.gif
valaki ügyelt rá (ismét) angyal

azért legyen ez picike intő jel is :smile53:
Annyival kiegészíteném, hogy együtt lejtőznünk a Kékesről Szalon kollégával (ő először járt ott!), és előztünk mindent, ami útban volt: motort, autót, szárnyashajót... :D Szóval ő sem az a féknyúzó típus. Ha van hajlamod a határfeszegetésre, akkor ott nagyon kis helye marad a hibának. Szerintem nagyon érzi a gépet, csak nyilván vannak pillanatok, amikor jól esik egy kis adrenalinfröccs, és akkor nem hiányzik egy kis kosz az úton. Ráadásul kint nem egy-két kilométert kellett ismeretlen úton lejtőzni; az igencsak fárasztó az idegeknek.
Köszi, valóban nem vagyok az a nagyon fékezős típus! :rolleyes: Kímélem a kerekem... :D
Az tény, hogy a bicajozásban leginkább a lefeléket szeretem, minél hosszabb, minél meredekebb, annál jobb! :) Kékesről lefele meg jó is az út, meg széles is, tempó amúgy nem is nagy, egy baj van, hogy nem a szomszédban van, mert akkor heti rendszerességgel mennék! :D Azért kell pár alkalom, hogy megismerd a kanyarokat, meorizáld, mikor mi jön, melyiknél nem kell fékezni...
Úgyhogy az Ati által felvetett 30-án valahol egy közös tekerés?
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Szalon »

mackohaz írta:
2021.10.18., hétf. 10:48
Szalon írta:
2021.10.15., pén. 10:44
revox írta:
2021.10.07., csüt. 22:25
Fullba eltört campa bora megragasztva. Nincs még centrírozva, csak vissza lett fűzve, meg nagyolva összerakva... Tud ez a srác valamit...
Mondogattad, h megcsinálja az enyémet is... Hát... én nem fűznék hozzá sok reményt... gondolkodik.gif
hihetetlen, hogy nem lett semmi bajod..ez árok+fal volt eccere? gondolkodik.gif
Árok nincs, csak fal volt, "kicsit" sziklás, de volt pont egy olyan rész, ahol földesebb volt és oda engedtem neki. Próbáltam megemelni az elejét, hogy felguruljak, de azért annál meredekebb volt jóval, szóval csak beleálltam a hegyoldalba...
Kis 1 nyomvonalas, de nagyjából jó minőségű út amúgy, gyakorlatilag forgalommentes. 1650m magasról vezet le kb 200m-re bő 17km-en keresztül. Én nagyon szerettem, az eleje azért elég technikás, bő 7km-en keresztül, a vége könnyebb azért. Igazából 3 út is vezet fel-le erre a hegyre, én ezt a lefelét szerettem leginkább.

Ha valakit érdekel, itt végig lehet menni az úton:
https://www.google.com/maps/@46.0127854 ... 384!8i8192
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3401
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4365
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

revox írta:
2021.10.18., hétf. 16:39
mackohaz írta:
2021.10.18., hétf. 10:48
Szalon írta:
2021.10.15., pén. 10:44


Mondogattad, h megcsinálja az enyémet is... Hát... én nem fűznék hozzá sok reményt... gondolkodik.gif
hihetetlen, hogy nem lett semmi bajod..ez árok+fal volt eccere? gondolkodik.gif
valaki ügyelt rá (ismét) angyal

azért legyen ez picike intő jel is :smile53:
Annyival kiegészíteném, hogy együtt lejtőznünk a Kékesről Szalon kollégával (ő először járt ott!), és előztünk mindent, ami útban volt: motort, autót, szárnyashajót... :D Szóval ő sem az a féknyúzó típus. Ha van hajlamod a határfeszegetésre, akkor ott nagyon kis helye marad a hibának. Szerintem nagyon érzi a gépet, csak nyilván vannak pillanatok, amikor jól esik egy kis adrenalinfröccs, és akkor nem hiányzik egy kis kosz az úton. Ráadásul kint nem egy-két kilométert kellett ismeretlen úton lejtőzni; az igencsak fárasztó az idegeknek.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

most tudtam megnézni, Kata fan-eknek pláne ajánlom (közvetítök dumájával együtt):

https://tiz-cycling.io/video/cyclo-cros ... am-ladies/

(en ezt töltöttem le es offline neztem: https://tiz-cycling.io/video/cyclo-cros ... es/?tape=3 )

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

mackohaz írta:
2021.10.18., hétf. 10:48
Szalon írta:
2021.10.15., pén. 10:44
revox írta:
2021.10.07., csüt. 22:25
Fullba eltört campa bora megragasztva. Nincs még centrírozva, csak vissza lett fűzve, meg nagyolva összerakva... Tud ez a srác valamit...
Mondogattad, h megcsinálja az enyémet is... Hát... én nem fűznék hozzá sok reményt... gondolkodik.gif
hihetetlen, hogy nem lett semmi bajod..ez árok+fal volt eccere? gondolkodik.gif
valaki ügyelt rá (ismét) angyal

azért legyen ez picike intő jel is :smile53:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

Szalon írta:
2021.10.15., pén. 10:44
revox írta:
2021.10.07., csüt. 22:25
Fullba eltört campa bora megragasztva. Nincs még centrírozva, csak vissza lett fűzve, meg nagyolva összerakva... Tud ez a srác valamit...
Mondogattad, h megcsinálja az enyémet is... Hát... én nem fűznék hozzá sok reményt... gondolkodik.gif
hihetetlen, hogy nem lett semmi bajod..ez árok+fal volt eccere? gondolkodik.gif
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2021.10.16., szomb. 18:21
Már szebb:
20211013_194749.jpg
Pont a boa ütötte meg.
ííí, az jól begyűlt... Tom, hogy én kussoljak a térdemmel, de ezt kellene jegelni meg pihentetni. Jó,sok, apró kis biszbasz van ott. Lehet egy rtg nem ártana...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Már szebb:
20211013_194749.jpg
20211013_194749.jpg (2.02 MiB) Megtekintve 1054 alkalommal
Pont a boa ütötte meg.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2021.10.16., szomb. 16:30


Ja és bocs Revi,ha csalódást okoztam, jövőre dobogós leszek :tutiok:
Ne viccelj, más el se indult volna. Annyira nem beszéltünk a zakóról, teljesen kihagytam a matekból ;peace;
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ha valamelyik kollégát a számok is érdeklik:
50,55km, 34,2átl., N.power 257w, átl. hrm147, cad95

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5903
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7236
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

AAttila írta:
2021.10.16., szomb. 16:30
revox írta:
2021.10.16., szomb. 13:50
Bakker, a szétcsapott bokáját elfelejtettem. avg cadence 95... pörgetett,mint a motolla,mert nyomni valsz nem tudta... Becsületfutam :tutiok:
Így ahogy mondod. Izomból nem tudtam,mert a jobb oldalam és a lábfejem nem engedte. Pörgettem. 10p,20p,30p,1ó adatai, ha nem is pr, de közelítenek. Endurance OK, de az izmos részeket nem tudtam úgy,ahogy kellett volna és az 50kiliből 22km volt az emelkedő :D ráadásul pofaszélben. (az sem telibe, kicsit oldalról, hogy a síkon se teljesen hátszél legyen. ;peace;
A kerék választás jó volt, sokkal jobban ment a Zeroval, síkon se volt gond 40 fölött tartani elől.

A dobogóról így éppen lemaradtam, de legalább jövőre előrébb tudok lépni ;peace;

Azért minden elismerésem azoknak,akik bukás után mennek. Az enyém nem volt olyan durva 3 napja, de majdnem "két bokám" lett és sajog a jobb oldalam. Nem jó sérülten menni :ohnoohnoohno:

Ja és bocs Revi,ha csalódást okoztam, jövőre dobogós leszek :tutiok:
Gratula Atti! :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2021.10.16., szomb. 13:50
Bakker, a szétcsapott bokáját elfelejtettem. avg cadence 95... pörgetett,mint a motolla,mert nyomni valsz nem tudta... Becsületfutam :tutiok:
Így ahogy mondod. Izomból nem tudtam,mert a jobb oldalam és a lábfejem nem engedte. Pörgettem. 10p,20p,30p,1ó adatai, ha nem is pr, de közelítenek. Endurance OK, de az izmos részeket nem tudtam úgy,ahogy kellett volna és az 50kiliből 22km volt az emelkedő :D ráadásul pofaszélben. (az sem telibe, kicsit oldalról, hogy a síkon se teljesen hátszél legyen. ;peace;
A kerék választás jó volt, sokkal jobban ment a Zeroval, síkon se volt gond 40 fölött tartani elől.

A dobogóról így éppen lemaradtam, de legalább jövőre előrébb tudok lépni ;peace;

Azért minden elismerésem azoknak,akik bukás után mennek. Az enyém nem volt olyan durva 3 napja, de majdnem "két bokám" lett és sajog a jobb oldalam. Nem jó sérülten menni :ohnoohnoohno:

Ja és bocs Revi,ha csalódást okoztam, jövőre dobogós leszek :tutiok:

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Bakker, a szétcsapott bokáját elfelejtettem. avg cadence 95... pörgetett,mint a motolla,mert nyomni valsz nem tudta... Becsületfutam :tutiok:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Strava gondolkodik.gif nemértem... A megfázás? Az benne lehet...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Itinerről egy gondolat: van értelme, nem is kevés, ha valaki a versenyen támadni készül, elmenni esetleg egyedül és nyerni kíván. Aki a mezőnyben, kb 20-25 pozíción próbál fennmaradni a mezőnyön, annak kb arra jó, tudja,hol,mit kell túlélnie, de wattozni felesleges, ha nem Ő diktál tempót. De azt is tudjuk, a bicaj sokszor fejben dől el. Ha valaki ettől érzi,hogy mindent megtett az eredményességért, teljesen elfogadható dolog. Egyszer volt egy hülye mksz szabály, hogy nem minősített versenyen, nem hordhatod a csapatmezt. Sok ilyen verseny van, amit libakergetőnek becézünk. Na, mentem és a rajttól álltam ki, csak felvettem az alsót, mert zavart,hogy nem a megszokott nadrág van rajtam(gondolván, az nem feltűnő,mint a mez). De a mez maradt egy decathlonos. Egész idő alatt idegesített és a teljesítményem béka segge alatt volt... Eg,ébként ennek annyi értelme volt,mivel akkor azegyesületi vezetőnk volt a szakágvezető, panaszoltuk neki,hogy ez így nem kóser. Aztán szép lassan eltűnt ez a marhaság.

zárójel: volt ennek a mezmizériának értelme. Az mksz akkor kezdett erősen azon dolgozni,hogy az amatőr versenyeket,versenyzőket leválassza az igazoltakról. Pontgyűjtő bajnokságot vezettek be, mksz akkreditált versenyekkel és el kellett döntened, versenyző vagy,vagy amatőr. Ha versenyző, szabadidős verseny nem számít versenynek, nem hordhatod ezeken a csapatmezt, amit visuont mksz versenyen kötelezően hordani kellett, az adott évben érvényben lévőt (minden évben változott kicsit a mez a szponzoráció miatt)

De Atti azóta elrajtolt... Vannak tőle tapsztaltabb rókák a mezőnyben, de én bízom az erejében(sprintre kellene vinnie a dolgot). Ez háziverseny a csapatuknak,de sokan vannak felnőttek, de érzem, hogy most lesz valami. Szerencsére hajdu barnáékat kisorolták tőlük, így ténylegesen a hasonló tudású kortársakkal tolja. Dobogóra várom :tutiok:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2021.10.16., szomb. 09:05
Köszi a drukkolást. Most vettük át a rajtszámokat. Barna semmit nem hízott :fekverohog:
:fekverohog: de szerintem már nem teker... Megvered :smile50:
Üdvözlöm, add át. Csak ne azt mond,hogy revi üdvözli,mert lövése nem lex,az kicsoda :D haver haverja a haverom :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Köszi a drukkolást. Most vettük át a rajtszámokat. Barna semmit nem hízott :fekverohog:

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2021.10.16., szomb. 07:59
Érdekes elv, de még érdekesebb, hogy ha beválik, nem tiltja-e be rögtön az UCI. Mindenesetre mint más necces újításoknál, itt is a "Gőz is csak jég, csak kicsit melegebb" érvelést hozta fel a fejlesztő.
https://road.cc/content/tech-news/paten ... y-4-287089
Nekem hamvábahótt ötletnek tűnik. Ucin nem megy át. Erőtároló rugó használate nem azonos az ováltányérral. Statikuis terhelésen tesztelték. Az3rt ettől egy verseny sokkal dinamikusabb.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12191
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3627
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2021.10.15., pén. 23:42
Csak egy példa, kinek, mi, mennyire fontos:

Holnap lesz az utolsó versenyünk az idén. Ez egy házi verseny. Lesznek meghívott versenyzők más csapatokból, indul pl. az edzőm is, de alapból ez a csapatunk versenye. Presztízs ;peace; ilyesmi.

Van olyan csapattag, aki egész évben szinte nem is teker vagy csak nagyon keveset. Mégis ahol elindul, nyer, de a dobogó, az biztos. Jön ide is. :D
A másik véglet, az edzőtársam. Végig megnézte a tavalyi és az azelőtti versenyt. Ki hogy ment, hol indított, stb. Felírta és felragasztotta a bicójára a főbb pontokat: 11km emelkedővel kezdünk,utána 4km lejtő,majd 7km sík a körforgóig,stb. Kiszámolta, hol, hány percig, mennyi wattot kell tudnia. Revi erre már végképp mondaná: bas...hatja a számokat,ha Barna elindul :fekverohog:

Ennyit egy háziverseny fontosságáról. :smile32:
Minden cerseny fontos. Drukolunk Neked. Kerék berak Barnára, aztán GO. De ismerve őket,lehet Csabi fog akciózni,aztán Barni majd egyszer begyújtja a rakétákat. Másik elképzekésem, hogy nem 3lnek vissza a tudáaukkal és megmozgatják keményen a mezőnyt,de a végén hagynak mást nyerni.
Amiket besz3lt7nk: mindig elől, néha 200 méter vcezetés, de csak amíg lazán megy. Lehetőleg ne meredek kaptatón, mert ott Barna meg Lepold el fog menni, oszt ha lenyelezd magad, otthagynak. Csabi kevésbé jó hegyen, így ha összedolgozik a két öreg, Barna lesz a végrehajtó. De én azt tippelem,hagynak mást nyerni.
Ja, haver itinerje nem rossz. Ha neki ettől jobb,hogy ki is wattozza, legyen, de az 3let majd felülírja.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”