Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2022.11.04., pén. 21:52
Ehh, azonnal, hármat... :D
De mindet egyszerre használnám,mert akkor különböző lencséjű szemüvegek közül tudok választani, tekerés közben. Napszaknak,időjárásnak megfelelően. 31_1_21.gif

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

trane írta:
2022.11.04., pén. 20:55
van még új a Nap alatt :rolleyes: > https://kooworld.cc/row/en/product/gear/koo-billy/ :smile32: . má' csak el kéne forgatni 90 fokkal, azt' jó is lenne :smile52: . gondoltam, megírom nekik, de nincs semmi digitális lehetőség erre, úgyhogy megszívták :noproblemo:
Drága Barátom,

Az már a következő, továbbfejlesztett darab lesz magasabb áron. ;peace;

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Ehh, azonnal, hármat... :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

Esetleg cipôt :rolleyes:

Természetesen nekem való méret nincs..... :D


https://www.facebook.com/groups/1409182 ... 8772186876

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Értettem, mindenkinek köszönöm a válaszokat.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Nekem az volt az első. Karbontalp,viszonylag kényelmes bőr felsőrész. Szinte olyan volt,mintha egy utcai cipőben lennék. Bár nem igazán volt összehasonlítási alapom.
Utána jött a Speci. A 2 boa miatt (is) akartam cserélni. Akár tekerés közben is pontosítani tudok rajta, ha kell. Illetve jobb a szellőzést is és talán merevebb is a talpa.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

gianni321 írta:
2022.11.02., szer. 13:23
Egy kis segítséget szeretnék kérni: országútis cipőt kell vennem, holnap Pesten vagyok, milyen boltokba érdemes elmenni?
Ahol van választék nem feltétlenül csak a 150ezres kategória van és még segítőkészek is...
Előre is köszönöm.
Érdemes ellátogatni a Biondobike-ba, ha a Gaerne bejön.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Bringaland: egyszer sem tudtam venni, mert nem volt méret. Majd rendelnek, pár hét, összevárják a rendeléseket. De ez is már vagy 2 éve volt. Alkatrészekkel el vannak látva, ha ott szereltetsz és kiegészítők is vannak rendesen a geltől kezdve a szemüvegen át a mindenig.
Biondo: ott vettem az első cipőm. Pont volt 1db a méretemben. De folyamatosan rá akartak beszélni a drágábbra és hogy cseréljem le a bicajom, mert az egy szar. Éppen csak nem mondták ki.
Magicbike: sokmindent vettem már ott, de csak alkatrészeket. Nem nagyon van ruha,cipő választék. Nem az a fő profil.

Hát hirtelen ennyi.

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

AAttila írta:
2022.11.02., szer. 14:03
Náluk vettem a 2. cipőm. Nekem is ajánlották és én sem csalódtam.
Screenshot_20221102_140108_Samsung Internet.jpg
Igen, ide mindenképp akarok menni.
Gondoltam még a Bringalandra, esetleg Biondo, Magicbike. Ezeket ismerem, mást nem igazán.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vagy kinézed,oxt megnézed,lengyel diszkontban van e
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Sokan mennek a Berguson-ba. Nagy választék, de "budai" árak 31_1_21.gif
Legalábbis régen.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Náluk vettem a 2. cipőm. Nekem is ajánlották és én sem csalódtam.
Screenshot_20221102_140108_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20221102_140108_Samsung Internet.jpg (516.72 KiB) Megtekintve 808 alkalommal

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Egy kis segítséget szeretnék kérni: országútis cipőt kell vennem, holnap Pesten vagyok, milyen boltokba érdemes elmenni?
Ahol van választék nem feltétlenül csak a 150ezres kategória van és még segítőkészek is...
Előre is köszönöm.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2022.11.01., kedd 22:04
25-s GP5000 volt latex belsővel.A felnit nem mértem és van ahol 50-nek írják, van ahol pedig 52-nek.
Revi mindent megfigyel vagy megkérdez és nem felejt 31_1_21.gif
Szemem a pályán :D
Bár, akkor nem figyeltem semmit,de most aktualitása lett és példának jó :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

25-s GP5000 volt latex belsővel.A felnit nem mértem és van ahol 50-nek írják, van ahol pedig 52-nek.
Revi mindent megfigyel vagy megkérdez és nem felejt 31_1_21.gif

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vittoria Corsa CX EVO szok lenni ebay 23as. Nem is neccces az ára. Nekem szingón van ilyen,két szetten is, nem gurul rosszul(latexes). 23 és 25 van. A 23 is jól lejtőzik,ha kanyarog. Az abasári mátra körön azzal lejtőztem Atival. Neki szerintem 25ös conti5000 volt,talán latexxel. Végig egymás seggében voltunk, nem osztott-szorzott, 23 vagy 25. (50es karbon mindkét kerék,de lehet övé 55)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

És igazából nekünk ez számít: Tapasztalat. Ne egy marketinges mondja meg,hogy nekünk mi a jó. Aki már bringázik egy ideje, össze tudja hasonlítani a gumikat (is) és tudja,hogy neki melyik szélesség a megfelelő. :smile32:

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nekem az az észrevételem, hogy a szélesebb gumik stabilabbak kanyarban és jobban irányíthatóak lejtmenetben.

Apósom a Postásban tekert elég sokáig, aztán a mai napig nyomja, már 80 felett, de tavaly is felment a kékesre. Volt egy Colnago Dream bringája, amire valahonnan szerzett 19!-es Hutchinson gumikat (Pontos típusra nem emlékszem). Szinte a felni szélesebb volt, baromira furcsálltam, mire mondta, hogy mennyire büszke, h tudott szeretni, mert eddig csak 21-essel ment, de a keskenyebb gyorsabb, csak nem nagyon lehet kapni.
Én akkor 23-as, vagy 24-est használtam ugyanebből a típusból, mert egyébként nagyon jónak tartottam én is, de akkoriban találtam a Tufot, így váltottam és a használtakat, mivel még teljesen jók voltak, felakasztottam a polcra.
Pár hónap múlva az aposom szólt, h szétcseszte az egyik gumit, kölcsönadnám-e neki az én használtjaimakat, amíg nem tud szerezni másikat. Mondtam, h persze, vigye.
Pár hét múlva felhívott, h nem gondolta volna, de ezek a szélesebbek jobbak, mint a 19-esek, amit ő jobbnak gondolt és sokkal jobbak, mint a régebben használt 21-esek. Azóta is ezt a méretet használja, igaz most valami Vittoriája van, ha jól emlékszem.
Emlékszem, annó “Mártika” is ki volt akadva, h miért a szélesebb Tufot viszem.
gondolkodik.gif :smile29:
Hát ezek mennek, meg a szélesebb abroncsok… ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

NU, ne keresd.... Az itt leírtakból jól látazik, hogy a való világban nincs egyértelműen gyorsabb gumi, csak adott útviszonyokhoz, igénybevételhez,optimálisan, vagyis kedvezően viselkedő. Az elméleti fizika területén egyértelmű,hogy vékony, kemény, de ezt az élet felülírhatja. Életszerű a szélesebb gumik normál felhasználása, ahol tizedek, de inkább századok döntenek, ott át kell gondolni. De véknyabb gumival is nyomásfüggő. Egy 22-est lehet annyira leengedni, hogy kényelmes legyen, amivel meg puhábbra lehet egy 32-est, az már nem road racing bike kategória. Az már tényleg inkább gravel, vagy touring.

20221010_085651.jpg
20221010_085651.jpg (844.4 KiB) Megtekintve 1082 alkalommal
20221010_085821.jpg
20221010_085821.jpg (740.27 KiB) Megtekintve 1082 alkalommal
20221010_085938.jpg
20221010_085938.jpg (753.61 KiB) Megtekintve 1082 alkalommal
20221010_090201.jpg
20221010_090201.jpg (648.59 KiB) Megtekintve 1082 alkalommal
20221010_090336.jpg
20221010_090336.jpg (980.31 KiB) Megtekintve 1082 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Egyébként ezekben a tesztekben, írásokban egy dolog nem hangzik el soha: a ballonosabb gumi kerülete nagyobb. Azonos pedálütem és áttétel esetén magasabb sebességgel halad. Kvázi végáttétel... És ez Wattban nem fog értelmezhetően többet kérni, cserébe a gyorsulása picit gyengébb. Az igénybevétel dönti el, melyik "végáttétel" lesz kifizetődöbb. Sok gyorsítás, pörgősebb kell(kisebb gumi), statikusra lehet hosszabb (nagyobb gumi)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Na csak átfutottam..... a fizika törvényeit a magyar utak ninőségével magyarázni asszem utópia lenne :D de ezt megteszi a gcn is a saját útjaikról ugyanezt elmondja. A másik,hogy kényelem. Igen, kényelmesdbb, de ettől a régi tanok mitsem változnak. Jó úton a vékony a gyorsabb.
Azért a végére kicsit elbizonytalanodik...

Ja, kedvenc mondatom, hogy a szélesebbnek jobb a gördülési ellenállása, ez tény D sajnos pont nem, ha ideális körülmények esetén vuzsgáljuk. Keverik a fizika törvényeit a xar utak adta lehetőséggel és az átlagbringás igényeivel. Itt csak egy a baj, mondják azt, hogy kényelnesebb(de átlagos közúton ez se igaz), de ne akarják ezt fizikai tényként beállítani...

Amúgy kanyarokban szerintem a 22-25 az ideálus. a kisebb tényleg instabolabb ldhet, y nsgyobb viszong máf oldalirányban jobban defofmálódhat, esetleg a nagyobb erökar miatt(gumi magassága) könnyebben le is fordulhat a felniről, bár ilyet még sose láttam.

Xal, jó az mind, csak guruljon, csak mosolyfakasztó, hogy "tény" :smile46:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Rotox írta:
2022.10.31., hétf. 14:53
trane írta:
2022.10.31., hétf. 09:56
Rotox írta:
2022.10.31., hétf. 09:49
"...a ballonosabb gumi jobban gurul..."
https://bikemag.hu/magazin/orszaguti-gu ... bb-a-jobb/

Szégyen, nem szégyen, mérnökként sem tudok rájönni ennek az állításnak a "fizikájára". gondolkodik.gif
Szerintetek? :smile53:
nem is mérnöknek kell ehhez lenni :ohnoohnoohno: > közgazdásznak dollar.gif
Lehet benne valami... :rolleyes:

Én azért (az iskolai fizika versenyeken elég jól teljesítő, jelenleg mérnök-informatikusnak tanuló legnagyobb fiam közreműködésével :D) megszültem egy - igaz kissé "izzadságszagú" - teóriát: szóval; az azonos nyomásra fújt, azonos anyagminőségű gumiabroncsok esetében (amennyiben a terhelő súly is azonos) a kevésbé ballonos, tehát az aszfalttal kisebb felületen érintkező abroncsok és az úttest felülete között nagyobb nyomás mérhető (p = F/A). Ez a nagyobb nyomás nagyobb deformációs alakváltozást okoz a gumiabroncsban, melynek következtében többlet erőkifejtés szükséges a jobban deformálódó gumiabroncsok forgó mozgásának fenntartásához. Ugyanakkor ez az elmélet is sántít szerintem, mivel a deformáció térfogatcsökkenést okoz az abroncsban, mellyel párhuzamosan (p1 x V1 = p2 x V2, amennyiben a hőmérsékletet állandónak tekintjük) a guminyomás megemelkedik, vagyis ez a(z elméleti...) deformáció a térfogatcsökkenéssel együtt megnövekedő guminyomással pillanatról pillanatra kvázi önmagától kompenzálódik.

Emellett a fenti, elméleti jellegű "hátrányt" a ballonosabb abroncsok nagyobb légellenállása és tömege szvsz. amúgy is "felülírja", vagyis a kisebb szélességű abroncsokkal szemben csak a kényelem és a tapadás (hiánya), illetve a felütéses defektek nagyobb valószínűsége hozható fel.

Szóval, szépen meggyőztem magam, hogy műszakilag még mindig nem értem gondolkodik.gif (de nem is vagyok sem közgazdász, sem marketinges...).
Nemrég beoakoltam egy valag fotót erről a bicahis bibliából. A fizika azóta nem változott, ahogy Newton törvényei sem bő 400év alatt... nem a gumisok fogják átírni a fizikát. Egyébként a véknyabb gumi kevésbé deformálódik gördüléskor (merhogy nehezebben nyomódik be, ahogy beképletezted a kisebb felúletre esö nyomást. maga a gumi kevésbé deformálódik), ettöl gurul jobban. Cserébe a szélesebb az úthibát jobban kezeli,de ehhez már elég xar út kell,hogy a 23 kevés legyen.
Nincs baj a szélesebb gumival, mi Sebivel nemrég ezen majdnem ölre mentúnk, kinek-mi adja jól, egyedül a rizsa gáz, amivel a gyártó akarja elhitetni,ami nem teljesen igaz 36_1_11.gif

Magaslabda,de lecsapom... Ganna az egyórás w rekordra 23as gumit tett fel.

Én használok 22,23 és 25öst... Bármelyikkel, bárhol el tudok menni, nagy difit nem érzek, mindegyikhez kell az úthoz igazított megfelelő nyomás.a felnik keresztmetszetei kózött már érezhetőbb az eltérés, de arra úgyelni kell a felni szélességéhez legyen igazítva a gumi. Pl a lenti linkelt Bora 20,2mm széles. 23 a max rá. De 24 széles felnire ne nagyon tegyünk 23ast inkább 24-25. Sok új felni 28mm széles. Van aki 25öst tesz rá,de érdemes másnem a felni védelme érdekében tartani a 28at.

Ja, a bikemag cikket el se olvastam :D de sejtem,hogy a megszokott sódert tolják...

Keresd vissza a 4 kifotózott kónyvlapot...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

lacee írta:
2022.10.31., hétf. 13:13
revox írta:
2022.10.31., hétf. 08:27
lacee írta:
2022.10.31., hétf. 05:13


Én vótam :kapdelm:
Én is másik számról küldtem üzit,később láttam,hogy csörgetett valaki…
Akkor ez körbeért, én hívtalak, hogy ki vagy :D (2 kártyás. 70 a privát, az mindig él. 30 a céges)
A céges telót újra kellett telepítenem (laggol)aztán a facét nem telepítettem fel,így a másik számról ment , ott is benne voltál,utánna gondolkoztam, hogy ide kellett volna privibe... :smile29:
Ha rendben van akkor jó vétel lett volna, múltkor a vágyott kormány volt csak messze az is.... :smile51:
Beszéltem sráccal. Nekem alkatrésznek jó lesz. Várok egy hetet, hátha valakinek ilyen kell,ne pecázzam el előle.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

geza123 írta:
2022.10.31., hétf. 18:39
...
A marketingesek is hasonló eredményre jutottak, mint Ti.
Nagyon köszönöm a linket, megvilágosodtam. :smile53: (Vagyis a marketingesek nálam elérték a céljukat. Csak azt nem tudom, most mit csináljak a 23-as tartalék gumimmal... :D gondolkodik.gif)

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 374

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

Rotox írta:
2022.10.31., hétf. 14:53

Lehet benne valami... :rolleyes:

Én azért (az iskolai fizika versenyeken elég jól teljesítő, jelenleg mérnök-informatikusnak tanuló legnagyobb fiam közreműködésével :D) megszültem egy - igaz kissé "izzadságszagú" - teóriát: szóval; az azonos nyomásra fújt, azonos anyagminőségű gumiabroncsok esetében (amennyiben a terhelő súly is azonos) a kevésbé ballonos, tehát az aszfalttal kisebb felületen érintkező abroncsok és az úttest felülete között nagyobb nyomás mérhető (p = F/A). Ez a nagyobb nyomás nagyobb deformációs alakváltozást okoz a gumiabroncsban, melynek következtében többlet erőkifejtés szükséges a jobban deformálódó gumiabroncsok forgó mozgásának fenntartásához. Ugyanakkor ez az elmélet is sántít szerintem, mivel a deformáció térfogatcsökkenést okoz az abroncsban, mellyel párhuzamosan (p1 x V1 = p2 x V2, amennyiben a hőmérsékletet állandónak tekintjük) a guminyomás megemelkedik, vagyis ez a(z elméleti...) deformáció a térfogatcsökkenéssel együtt megnövekedő guminyomással pillanatról pillanatra kvázi önmagától kompenzálódik.
...
A marketingesek is hasonló eredményre jutottak, mint Ti. :D Csak szemléltetni is próbálták néhány ábrával.
https://www.schwalbetires.com/technolog ... esistance/
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”