Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Újabb elem került a heti edzéstervbe, core training, azaz mélyizom tréning, statikus és dinamikus is. Ez az, ami sose ment jól. sad.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2021.10.11., hétf. 10:47

Erő van, keringés nincs. Nyáron kezdtem tekerni. :rolleyes:
ja... most találtam meg a kétórásodat strava. azért nem rossz számok azok ott. pulzus is szerintem teljesen jó avg-ben és maxban is, pedálütem is, és a speed is teljesen rendben van, azt gondolom, átlagon felüli. 64 kilin 32 fölött nem teker mindenki. én rövidebbeken is lassabbat szoktam, de míg volt térdem, akkor is
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

revox írta:
2021.10.11., hétf. 10:42
asebestyen írta:
2021.10.11., hétf. 10:29
Fejben is edzi az embert, mert 2:00-n keresztül megállás nélkül tekerni kell, nincs 1mp pihenés se, nincs lassítás kanyarhoz vagy megállás kereszteződésben vagy gurulás lejtőn tekerés nélkül, mint a valóságban. Mondjuk unalmasnak unalmas, az biztos, de ha már van egy tempó, akkor érdekes tud lenni, ahogy lehagynak, aztán csak befogod őket vagy beállnak mások mögéd/eléd. Persze nekem W-ot kell tekerni, tehát én fix W-on megyek, Zwiften van +-10% játék az előírt edzéstervhez képest, ami már ad kis mozgásteret.
A BMC-n 30 perc már halál volt nekem is.
ja,akkor zwiften nyomod Te is erg-ben. az úgy azért jobb. de azért kell keringés,stb.. kétórás tréinghez. van ott erő, csak adod itt a bankot :D
Erő van, keringés nincs. Nyáron kezdtem tekerni. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2021.10.11., hétf. 10:37
revox írta:
2021.10.11., hétf. 10:21



...próbálj meg sósat, fűszereseket enni. ellene megy a hasmenésnek, de sokszor ilyenkor a sót keresi a szervezet. télen nem volt ritka,hogy hazaérve két evőkanál só 3 deci vízhez,aztán csúszott lefele, mint a jó bor ...
Ez a két evőkanál só eléggé özvegycsináló ötlet. Az brutális mennyiség!
akkor inkább ne :D lehet nem oldódott fel mind, meg elég riitkán kellett ehhez a módszerhez nyúlni, de akkor csak óvatosan...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

pärt írta:
2021.10.11., hétf. 10:37
revox írta:
2021.10.11., hétf. 10:21



...próbálj meg sósat, fűszereseket enni. ellene megy a hasmenésnek, de sokszor ilyenkor a sót keresi a szervezet. télen nem volt ritka,hogy hazaérve két evőkanál só 3 deci vízhez,aztán csúszott lefele, mint a jó bor ...
Ez a két evőkanál só eléggé özvegycsináló ötlet. Az brutális mennyiség!
A sóval az van, hogy megváltoztatja az ozmotikus nyomásviszonyokat a sejtmembrán 2 oldalán, ami abban jelentkezik, hogy ahol a só van, oda húzza a vizet. Kell a só, de csak finoman azért és rengeteg vízben, hogy kicsi legyen a koncentráció! :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2021.10.11., hétf. 10:29
Fejben is edzi az embert, mert 2:00-n keresztül megállás nélkül tekerni kell, nincs 1mp pihenés se, nincs lassítás kanyarhoz vagy megállás kereszteződésben vagy gurulás lejtőn tekerés nélkül, mint a valóságban. Mondjuk unalmasnak unalmas, az biztos, de ha már van egy tempó, akkor érdekes tud lenni, ahogy lehagynak, aztán csak befogod őket vagy beállnak mások mögéd/eléd. Persze nekem W-ot kell tekerni, tehát én fix W-on megyek, Zwiften van +-10% játék az előírt edzéstervhez képest, ami már ad kis mozgásteret.
A BMC-n 30 perc már halál volt nekem is.
ja,akkor zwiften nyomod Te is erg-ben. az úgy azért jobb. de azért kell keringés,stb.. kétórás tréinghez. van ott erő, csak adod itt a bankot :D

mondjuk a nincs megállást képzeld el spinningen, ami "fixi" :D ott aztán végképp semmi. amikor felérek valakire, de csak be akarok állni szélárnyékba, hirtelen kell rágyorsulni, aztán mikor eléred, hogy le ne előzd, ellen kell tartani... bár most gondolkodom, a terhelésállítón van egy fék :D :smile51: :smile51: :smile51: nembaj, így coolabb :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

revox írta:
2021.10.11., hétf. 10:21



...próbálj meg sósat, fűszereseket enni. ellene megy a hasmenésnek, de sokszor ilyenkor a sót keresi a szervezet. télen nem volt ritka,hogy hazaérve két evőkanál só 3 deci vízhez,aztán csúszott lefele, mint a jó bor ...
Ez a két evőkanál só eléggé özvegycsináló ötlet. Az brutális mennyiség!

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

technikai értesítés!
nem vagyok nagy közösségi ember, így starván se. de ma összegereblyéztem akit tudtam és belőttem a follow-t :rolleyes:
eddig se azért, mert nem akartam ,csak eme funkciót nemigazán használom, de most beléptem a baráti körbe ;peace;

előrebocsátom, nem sűrűn nyitok satarvát, amikor tekerek ritkán, de addiigra a dashboard úgy leszalad, nem szoktam végigpötyögni ,de lélekben Veletek vagyok és kudos mindenkinek előre is 36_1_11.gif
azért majd alkalomadtán odapöttyintek. logika nem lesz benne, inkább a tablet és a net sebessége határozza meg :D néha nyomkodom,aztán nem sikerül eltalálni. tudod, amikor lejön a lap, de mire odanyomsz valamire, már elmozdult (pl sikerült letöltenie közben egy képet is és sort dob :D ), aztán idővel feladom... óóó, küldtem már facebookon így vadidegennek a kerékpáros hirdetőben szívecskés szmájlit :D
ja, egyéb extrákhoz főleg nem értek straván :D nem is használtam régebben, csak egyszer tapirrikkel beimportáltam a régi edzéseket, persze nemigazán jól jöttek át :D a szép edzésgörbe csak egy randa krixkrax, de ez már ilyen lett...

xal follow-ra fel barátaim... apropó, itt vannak barátok is, vagy azt a zwiften láttam?

axxem AS-t kihagytam, de rákeresek... de nem erre jó a csoport, vagy csapat? egyszer bepöttyintettem, hogy a dksi tagja vagyok,aztán elkezdte dobálni az összes dlsi-s edzését a dashboardra. gyors kiklattyoltam :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

revox írta:
2021.10.11., hétf. 10:09
asebestyen írta:
2021.10.11., hétf. 09:55
Igazad van, gurulást lehet tudja, csak én mindig W-ra írt edzést csinálok rajta és ERG módban vezérli a Zwift, úgy meg ez nem derül ki.
jogos, úgy nem derül ki :smile53:

valsz akkor csak a lendkerék, ami segíti a lendületesebbnek ható bicajozást és nemlétező opció, amit elkezdtem pedzegetni :rolleyes:
nyomjad, az a lényeg :smile32: (amúgy bexarás, hogy 2 órát leteklertél rajta. én félóra után kezdem mindig unni :D ezért is kezdtem zwiftelni, hátha kicsit szórakoztatóbb és ottart a bicón (heti 20 kilire :D elmúlt hetek termése)
Fejben is edzi az embert, mert 2:00-n keresztül megállás nélkül tekerni kell, nincs 1mp pihenés se, nincs lassítás kanyarhoz vagy megállás kereszteződésben vagy gurulás lejtőn tekerés nélkül, mint a valóságban. Mondjuk unalmasnak unalmas, az biztos, de ha már van egy tempó, akkor érdekes tud lenni, ahogy lehagynak, aztán csak befogod őket vagy beállnak mások mögéd/eléd. Persze nekem W-ot kell tekerni, tehát én fix W-on megyek, Zwiften van +-10% játék az előírt edzéstervhez képest, ami már ad kis mozgásteret.
A BMC-n 30 perc már halál volt nekem is.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

lacee írta:
2021.10.11., hétf. 10:08
Én ma ütközetben elestem sad.gif így ma nem lesz tekerés.Reggel óta hasmenés+a kávét is kifújtam…ez a hétvége most nem jól sikerült gondolkodik.gif
nyugi Lacee, én is keresem, merre van az előre :D ez ilyen. az első, komolyabban hideg tekerés,ahol még szint is volt és veretés is. ilyen hidegben (erről beszéltem már párszor) az első tekerés (nemcsak az első) oda tud ám vágni rendesen. Látod, még a hegyiremete is kénytelen volt nápolyizni tegnap. Szalon még nem nyilatkozott, de Ő vélhetően hozzá van szokva a hosszabb tekeréskehez, sok szinttel, nomeg, korban is sok előnye van regeneráció terén. De ez hagy mindenkiben nyomot, általános terheléstől függően, de hagy. (és ez még nem tél :D az a tegnap emlegetett takaró alatti reszketős téma)

próbálj meg sósat, fűszereseket enni. ellene megy a hasmenésnek, de sokszor ilyenkor a sót keresi a szervezet. télen nem volt ritka,hogy hazaérve két evőkanál só 3 deci vízhez,aztán csúszott lefele, mint a jó bor :D bableves, hasonlók. nekem teganp lencselevest rittyentett az axxonyt. régen is téli tréningekről mire hazaértem, bab vagy lencseleves várt... (kolbásszal)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2021.10.11., hétf. 09:55
Igazad van, gurulást lehet tudja, csak én mindig W-ra írt edzést csinálok rajta és ERG módban vezérli a Zwift, úgy meg ez nem derül ki.
jogos, úgy nem derül ki :smile53:

valsz akkor csak a lendkerék, ami segíti a lendületesebbnek ható bicajozást és nemlétező opció, amit elkezdtem pedzegetni :rolleyes:
nyomjad, az a lényeg :smile32: (amúgy bexarás, hogy 2 órát leteklertél rajta. én félóra után kezdem mindig unni :D ezért is kezdtem zwiftelni, hátha kicsit szórakoztatóbb és ottart a bicón (heti 20 kilire :D elmúlt hetek termése)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

Én ma ütközetben elestem sad.gif így ma nem lesz tekerés.Reggel óta hasmenés+a kávét is kifújtam…ez a hétvége most nem jól sikerült gondolkodik.gif

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

revox írta:
2021.10.11., hétf. 09:25
revox írta:
2021.10.11., hétf. 08:45
asebestyen írta:
2021.10.11., hétf. 00:06


Nekem Flux 2 smart van. Ennél még van jobb, ami a gurulást is tudja szimulálni, meg dombra emeli a bringa elejét és ráz ha macskaköves úton vagy fahídon mész át virtuálisan.
guruláson mit értesz? mert a sima lejtőt a Fluxok tudják. ha hátszél megtol és nem tekersz?
esetleg olyat tud, ha megtekered pl 40-el és abbahagyod a tekerést, nem áll le 100 méter után nullára, hanem kigurulja a kb 1 kilit, amit elvileg az életben egy jobb bicaj kb kigurul. na jó, lehet nem egy kilit, de sokat gurul, ellenben a görgők megállnak elég hamar. engem ez a lendületvesztés-érzése zavar a legjobban a görgőben, amit persze, tekerés közben is lehet érezni...
Igazad van, gurulást lehet tudja, csak én mindig W-ra írt edzést csinálok rajta és ERG módban vezérli a Zwift, úgy meg ez nem derül ki.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

revox írta:
2021.10.11., hétf. 08:45
asebestyen írta:
2021.10.11., hétf. 00:06
AAttila írta:
2021.10.10., vas. 20:53
Ákos, neked Flux S van? Az elvileg 10%-t tud és 1500w
Amit én néztem ma, az Flux smart 2 16% és 2000w
Bár a lendkerék mindkettőben 7,6kg
Nekem Flux 2 smart van. Ennél még van jobb, ami a gurulást is tudja szimulálni, meg dombra emeli a bringa elejét és ráz ha macskaköves úton vagy fahídon mész át virtuálisan.
guruláson mit értesz? mert a sima lejtőt a Fluxok tudják. ha hátszél megtol és nem tekersz?
esetleg olyat tud, ha megtekered pl 40-el és abbahagyod a tekerést, nem áll le 100 méter után nullára, hanem kigurulja a kb 1 kilit, amit elvileg az életben egy jobb bicaj kb kigurul. na jó, lehet nem egy kilit, de sokat gurul, ellenben a görgők megállnak elég hamar. engem ez a lendületvesztés-érzése zavar a legjobban a görgőben, amit persze, tekerés közben is lehet érezni...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2021.10.11., hétf. 00:06
AAttila írta:
2021.10.10., vas. 20:53
Ákos, neked Flux S van? Az elvileg 10%-t tud és 1500w
Amit én néztem ma, az Flux smart 2 16% és 2000w
Bár a lendkerék mindkettőben 7,6kg
Nekem Flux 2 smart van. Ennél még van jobb, ami a gurulást is tudja szimulálni, meg dombra emeli a bringa elejét és ráz ha macskaköves úton vagy fahídon mész át virtuálisan.
guruláson mit értesz? mert a sima lejtőt a Fluxok tudják. ha hátszél megtol és nem tekersz?
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

AAttila írta:
2021.10.10., vas. 20:53
Ákos, neked Flux S van? Az elvileg 10%-t tud és 1500w
Amit én néztem ma, az Flux smart 2 16% és 2000w
Bár a lendkerék mindkettőben 7,6kg
Nekem Flux 2 smart van. Ennél még van jobb, ami a gurulást is tudja szimulálni, meg dombra emeli a bringa elejét és ráz ha macskaköves úton vagy fahídon mész át virtuálisan.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2021.10.10., vas. 23:00
revox írta:
2021.10.10., vas. 22:00
Na, nálam itt a gond :D mi régebben megszoktuk a folyamatos betàrazást, csak akkor volt hozzá folyamatos kivét is. Aztán mikor megszűnt a kivét, a bevitel valahogy megmaradt és ha nem tolom be, érdekes dolgok jönnek. Szédülés, vércukor, gyengeség, idegesség, stb... Narkó. Pl minden reggel banánnal kezdek,ha nincs balhé van. Cukros kóla napi 2 liter... Ezt próbálom zeroval+kevés normál, átverni,de nem mindig jön össze. Nem elszigetelt eset, elég sokan így járnak, ha leállnak. Most próbálok kicsit visszafogni, tavazsra jó lenne pár kilotól megszabadulni, mert ez ma már sokkk volt...
Hát, szép kalória. És nem biztos, hogy a leghasznosabb fajtából. 2 lityi kóla naponta az egy héten másfél kiló cukor - más édességet nem számítva - egy hónapban hat kiló. Elképzelem, ahogy ki van elém öntve, és be kell kanalaznom... jaj.gif Nem kellemes érzés, pedig szeretem az édességet
Tyű, az olyan sok?!! :o akkor ki kell vezetni totál... Nézegettem, hogy a Márka kevésbé erős kcal-ban, de az se ártatlan... akkor ez probléma lehet :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

revox írta:
2021.10.10., vas. 22:00
Na, nálam itt a gond :D mi régebben megszoktuk a folyamatos betàrazást, csak akkor volt hozzá folyamatos kivét is. Aztán mikor megszűnt a kivét, a bevitel valahogy megmaradt és ha nem tolom be, érdekes dolgok jönnek. Szédülés, vércukor, gyengeség, idegesség, stb... Narkó. Pl minden reggel banánnal kezdek,ha nincs balhé van. Cukros kóla napi 2 liter... Ezt próbálom zeroval+kevés normál, átverni,de nem mindig jön össze. Nem elszigetelt eset, elég sokan így járnak, ha leállnak. Most próbálok kicsit visszafogni, tavazsra jó lenne pár kilotól megszabadulni, mert ez ma már sokkk volt...
Hát, szép kalória. És nem biztos, hogy a leghasznosabb fajtából. 2 lityi kóla naponta az egy héten másfél kiló cukor - más édességet nem számítva - egy hónapban hat kiló. Elképzelem, ahogy ki van elém öntve, és be kell kanalaznom... jaj.gif Nem kellemes érzés, pedig szeretem az édességet

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Kerestem a bringás biztosítást, de google nem dobja (emlékeim szerint valamikor fent volt a bringasport.hu-n). Ha elfelejtem, kérdezzetek rá. Elvileg létezik egy direkt versenyzőknek kidolgozott konstrukció, ami fizet,ha töröd magad vagy a bicót. Amikor kidolgozták, még edzőbánk volt az outi szakágvezető. Remélhetőleg nem szűnt meg. Csak az nem dereng, itthon is érvényes volt,vagy csak külföldön...
De rácsörgök, ha nem felejtem el...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2021.10.10., vas. 21:22
Ha már kaja, meg kilók.
Tegnap hazaértem, megvolt az ebéd/vacsi egyben, de csak módjával. Órákkal utána még jelezte a szervezetem, hogy valami nasit még szívesen venne. Én általában hallgatok a testemre, de erről tudom, hogy csak ócska trükk, és nem is ettem már a reggeliig semmit. Aztán jött a meglepetés, mert ma a jó időre való tekintettel elmentem egy rövid tekerésre, és kb. húsz perc után az eléhezés legkorábbi, de egyértelmű jeleit kezdtem érezni, pedig azt hittem egy átlag reggelivel jól fel vagyok töltve. Egy vésznápolyi megmentett (bár utálok menet közben rágcsálni), de utólag összeraktam, hogy akármennyire kellemes kis tekerésnek tűnt a tegnapi, azért a raktárakat csak lenulláztam. Különösen hogy Szalonnal úgy belénk kapott a szél a vége felé, hogy alig tudtunk leállni. :D Na az nyilván elég sokat leszedett. Tanulság, hogy ha másnapra otthon punnyadást tervezel, akkor elég a normál bevitel, de ha még van terved, akkor érdemes előző nap kicsit jobban betárazni. Ez versenyzőknek nem nagy újdonság, de egy hobbista könnyebben elszámolja magát.
Na, nálam itt a gond :D mi régebben megszoktuk a folyamatos betàrazást, csak akkor volt hozzá folyamatos kivét is. Aztán mikor megszűnt a kivét, a bevitel valahogy megmaradt és ha nem tolom be, érdekes dolgok jönnek. Szédülés, vércukor, gyengeség, idegesség, stb... Narkó. Pl minden reggel banánnal kezdek,ha nincs balhé van. Cukros kóla napi 2 liter... Ezt próbálom zeroval+kevés normál, átverni,de nem mindig jön össze. Nem elszigetelt eset, elég sokan így járnak, ha leállnak. Most próbálok kicsit visszafogni, tavazsra jó lenne pár kilotól megszabadulni, mert ez ma már sokkk volt... Nyilván az a verzió már nem játszik,hogy bevini ugyanazt a terhelést :D
Szombat-vasárnapi programhoz a szombati veretés után el kel kezdeni egyből bevinni a szénhidrátot hazaérkezéskor(rizs, tésztás kaja, esetleg bab, lencse, azokban fehérje is van), és ha vasárnap is kemény menet lesz, akkor döglés a tévé előtt és kajálás. Nekem tegnapra, még a 68kilos beállításhoz majdnem 2900 kalóriát számolt a strava, de szerintem a lenti 12C°-al. Ha megadom neki a 74 kilot, ez simán túlmegy a 3 ezren. Ezt egy kis sültcsirkével nem lehet másnapra visszatenni. Vasárnapi laza gurulósnoz is egyből ennikell, legfeljebb nem kell többet,mint amit kíván az ember. De valójában egy ilyen hétvégéhez már hétköznap tölteni kell. Nem véletlen, hogy viszakoztam, az egész heti hasmenés miatt. Szerencsére a pénteki kaja bentmaradt, így az legább ott volt a tartályban :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2021.10.10., vas. 20:53
Ákos, neked Flux S van? Az elvileg 10%-t tud és 1500w
Amit én néztem ma, az Flux smart 2 16% és 2000w
Bár a lendkerék mindkettőben 7,6kg
S2. Nálunk a szakóhelység a sima fluxxal van tele. Nem nagy az árdifi, de ha épp csak sima flux lenne, az is elég lesz szerintem.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Ha már kaja, meg kilók.
Tegnap hazaértem, megvolt az ebéd/vacsi egyben, de csak módjával. Órákkal utána még jelezte a szervezetem, hogy valami nasit még szívesen venne. Én általában hallgatok a testemre, de erről tudom, hogy csak ócska trükk, és nem is ettem már a reggeliig semmit. Aztán jött a meglepetés, mert ma a jó időre való tekintettel elmentem egy rövid tekerésre, és kb. húsz perc után az eléhezés legkorábbi, de egyértelmű jeleit kezdtem érezni, pedig azt hittem egy átlag reggelivel jól fel vagyok töltve. Egy vésznápolyi megmentett (bár utálok menet közben rágcsálni), de utólag összeraktam, hogy akármennyire kellemes kis tekerésnek tűnt a tegnapi, azért a raktárakat csak lenulláztam. Különösen hogy Szalonnal úgy belénk kapott a szél a vége felé, hogy alig tudtunk leállni. :D Na az nyilván elég sokat leszedett. Tanulság, hogy ha másnapra otthon punnyadást tervezel, akkor elég a normál bevitel, de ha még van terved, akkor érdemes előző nap kicsit jobban betárazni. Ez versenyzőknek nem nagy újdonság, de egy hobbista könnyebben elszámolja magát.

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Utánunk csak halottaskocsi jön. Aki él, elrugdossa a célig. ;peace;

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler írta:
2021.10.10., vas. 20:52
Egyre jobb!
Nah mindegy, max vezetem a gereblyés autót… :noproblemo:
Jaj nehogy, inkább nem ülök görgőre egész télen, csak gyertek többen közös tekerésre :rolleyes: :D

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ákos, neked Flux S van? Az elvileg 10%-t tud és 1500w
Amit én néztem ma, az Flux smart 2 16% és 2000w
Bár a lendkerék mindkettőben 7,6kg

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”